Reklama

.

.

neděle 28. října 2018

Aby nezačínaly "nové závody ve zbrojení", ty "minulé" by musely skončit jinak: Bořitel Gorbačov se snaží "zachránit" svět, který sám zničil


Michail Děmurin
28. 10. 2018       regnum
V článku v The New York Times bývalý prezident SSSR Michail Gorbačov podrobil kritice současné přístupy administrativy USA k otázkám kontroly jaderných zbraní, plnění mezinárodních smluv, úlohy vojenské síly při řešení světových problémů. Bylo by divné, kdyby za vzniklých okolností nepromluvil. A říká jakoby správné věci ... Ale doplňuje jeho postoj něco k politickému rozložení ohledně těchto problémů, kterým dnes disponují Evropa a USA? Nedoplňuje vlastně nic.


Natož v Rusku. V Rusku je Gorbačov pro velmi mnohé prostě zrádce. V tomto případě, protože soud s ním zatím nebyl (doufám, že bude, stejně jako s ostatními činiteli, kteří porušovali v letech 1990-1991 přísahu, zákony SSSR a úřední povinnosti), používám toto slovo v morálním a etickém smyslu. Existuje však i politický důvod, abychom se k jeho názoru vyslovili s opovržením. Vzpomínáte si, že v roce 1996 se Michail Gorbačov snažil účastnit prezidentských voleb Ruské federace? Kolik hlasů dostal? 0,51 %. Hle kolik občanů naší země jej pozitivně hodnotí jako státníka. Na úrovni odchylky.

Samotný Michail Gorbačov v historii pozdního Sovětského svazu však vůbec není odchylkou. Takových, kteří chtěli splynout se Západem (a skrze koho je nejlepší splynout, když ne skrze USA?), "přetéci" do kapitalismu, nebo minimálně se alespoň stát vhodným partnerem pro Západ, bylo tehdy hodně. Byl také takový "fajnový" druh "elitářů" SSSR: mysleli si, že odmítnutí socialismu by umožnilo aktivizovat vztahy se západní Evropou, vstoupit do aliance s ní a v této alianci porazit USA. Snílci ... A kolik důležitých pozic v mezinárodní činnosti naší země bylo "zatraceno" pro tyto sny! Nemluvím nyní o vnitřním kolapsu: toto téma samozřejmě souvisí s mezinárodním, ale zaslouží si samostatné podrobné povídání.

Dědici těchto vražedných géniů Ruska jsou však dnes stále velmi aktivní, ačkoli by se zdálo, že u odpovědného občana, u patriota své země a u člověka, obdařeného správným národním uvědoměním, by to mělo předpokládat distancování se od nich.

Michail Gorbačov působením v tomto duchu zcela podkopal postavení naší země ve střední a východní Evropě a do značné míry na Balkáně. Válka v bývalé Jugoslávii je také spojena s rozpadem SSSR, což znamená, že by také měla být řazena k jeho "zásluhám".

NATO v pobaltských státech a brzy v Gruzii a na Ukrajině, to je výsledek jeho činů. Bude říkat, že Bush starší a ještě někdo jiný mu slíbili, že se NATO nebude šířit na východ ... Ale není to přece malý chlapec, aby v politice věřil pouze vyřčenému slovu!

Postoje vůči Rusům a Rusku v Lotyšsku, Litvě a Estonsku patří také k jeho tragickému "dědictví". A za nimi, občany Pobaltí, Gorbačovovými preferenčními partnery při zkládání SSSR, následovali další. Rozdělený a ponížený ruský národ ani v bývalých republikách, ani v samotném Rusku mu to neodpustí.

A jaké ztráty přinesl rozpad SSSR a rusofobní politika místních úřadů, zdaleka nejen v Pobaltí, základnímu etniku v bývalých sovětských republikách, jak zasáhly jejich mentalitu, kulturu, demografii! Teprve teď začínají někteří střízlivět a vyhrabávat se z toho.

Nejzávažnější škody v důsledku zničení SSSR byly způsobeny pozicím naší země v Asii, Africe a Latinské Americe. A nejen pozicím naší země. Byly způsobeny každému, kdo se dívá na svět tvořivě - nikoliv z pohledu své spotřeby, jak je tomu dnes na Západě, a to nejen globalisté, ale z hlediska jejího zachování.

Za Gorbačova naše země zradila mnoho svých konkrétních, skutečných přátel a soudruhů v NDR, v dalších zemích Varšavské smlouvy, na Západě, po celém světě. Byla to jeho politika, která vedla po rozpadu SSSR ke zradě příznivců zachování Svazu v jeho bývalých republikách.

Všechno výše uvedené předurčilo rozložení sil v současné světové politice, významně omezilo možnosti těch, kteří jsou připraveni k tomu, aby bojovali proti ničivým tendencím v ní, vyvolávané podle Alexandra Zinovjeva amerikanizací, globalizací a "pozápadňováním" naší planety.

Čína cestu Gorbačovova nenásledovala. Vidíme, kde je nyní Čína a kde jsou Rusko a další bývalé sovětské republiky. Na Kubě to bylo mnohokrát složitější, ale odolala.

Je tomu již několik let, co se naše země začala dostávat z důsledků toho, co se s ní udělalo, samozřejmě nejen Gorbačovem, ale s jeho nejaktivnější a nejzainteresovanější účastí. Mimochodem, tato postava by si zasluhovala, aby se jí adresovala dobře známá otázka Vladimíra Putina, který se z nějakého důvodu obrátil jen na Západ: "Chápete alespoň, co jste napáchali?".

Jak je třeba rozdělit antizásluhy Michaila Gorbačovova a antizásluhy Borise Jelcina? Podle mého názoru v poměru 2/3 k 1/3. Jelcin, myslím, na rozdíl od Gorbačovova, v mnoha případech opravdu neřídil, co dělal. I když základ destruktivní politiky prvního prezidenta Ruské federace byl v podstatě stejný jako prvního a posledního prezidenta SSSR.

Velmi silně v důsledku proamerické a prozápadní politiky Gorbačova utrpěly obranné možnosti a zejména jaderný potenciál naší země. V důsledku toho byla škoda způsobena i politickým možnostem pro zachování světové bezpečnosti a stability na úkor příslušných mezinárodních právních dohod. To je hlavní důvod současné politiky USA. Aby nezačínaly "nové závody ve zbrojení", oč se Gorbačov dnes stará, "ty minulé" by musely skončit jinak.

Obnovení toho, co bylo za Gorbačova a Jelcina předáno-prodáno Američanům, bude těžké. Ale neexistuje jiný způsob, než to obnovit. Naštěstí, soudě podle nejnovějších obranných inovací, pracovali sovětští zbrojaři s rezervou pro budoucnost. Obnovení však nestačí: v reakci na to, co Američané dělají, bude nutno to i navýšit.

Když se vrátím k tomu, čím jsem začal - k článku Michaila Gorbačova v The New York Times, řeknu to tak. Možná se to sejde oponentům Donalda Trumpa ve Spojených státech (ne nadarmo byl opublikován právě v těchto novinách). Ačkoli - sotva. Ti, kteří jsou poraženi, kteří zničili svou zemi, nejsou nikde v úctě - dokonce ani mezi odpůrci té země.

Ve "starých" evropských zemích budou Gorbačovovo varování tak či onak slyšet. Ale v nových podle mého pozorování se k němu chovají s o nic menším opovržením než my, jen trochu jinak: jako k něčemu, co bylo použito a odhozeno.

A ještě něco - ať si výbor pro udělování Nobelových cen míru přečte jeho úvahy. Ale my v Rusku, znovu opakuji, dobře víme, jaký "mír" přinesl i naší zemi, i planetě celkově.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

67 komentářů :

 1. Ono uz tim,ze casteji dava rozhovor novinam v USA nez ve sve domovine,rika hodne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak , aby ty novy zavody ve zbrojeni nezacaly , kdyz ty STARY JESTE NESKONCILY !!1

   Vymazat
 2. Pochybuji že by tady někdo Gorbačova za cokoliv chválil. Takže je úplně fuk, co kdy a kde řekl...
  -p-

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. -p- zkuste ho pochválit Vy! Buď byl "blbej" nebo navedený! Nevěřím,že nebyl součástí podzemní činnosti opozice řízené spojenými rozvědkami! Mne jen zajímá, která rozvědka odklonila vývoj k Jelcinovi, CIA nebo Mosadu? Osobně se domnívám CIA. Mosad spolupracoval s Gorbim a utrpěl porážku, kterou si vynahradil s Putinem!

   Vymazat
  2. Myslím si, že byl blbý i navedený, ješitný "marcis", kterému stačilo, že ho Západ plácal po zádech. Měl "sedět svobodně a demokratický".

   Vymazat
  3. 11:17 Ano, tak to má vypadat.

   Vymazat
 3. Jak vidno názorně na tomto ruském kokotovi, rusáci se vůbec nezměnili. Stále pláčí po rozpadu SSSR, ve kterém drželi svazové republiky násilím, násilím drželi pod hrozbou intervence komoušský režim u nás i v ostatních socialistických krajinách.
  Bez Gorbačova, který pochopil neudržitelnost SSSR a komoušského totalitarismu, bychom dnes stále byli komoušským zadrátovaným koncentrákem, 50 let za Západem.
  A přesně to by si soudruhové Děmurinové a kolaboranti typu Davida, moc přáli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To same byste ale tedy mohl rici i o EU nebo USA...Republiky totiz do svazu vstupovali dobrovolne

   Vymazat
  2. Ģorbi nie je Rus.

   Vymazat
  3. Jmmenuje Grab

   Vymazat
 4. 23:30 už jen vaše terminologie ukazuje váš ubohý mravní profil korunovaný hloupostí, která nedovolila pochopit obsah článku, natož to, že MUDr. David není jeho autorem, ani to, že být nad věcí neznamená být "komoušem".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu, jak vidno, obsah článku, stejně tak jako roli soudruha Davida nechápeš ty.

   Vymazat
  2. Kolik opovržení v jednom oslovení, tos mu to nandal. Tak to začíná, když končí argumenty, ST

   Vymazat
 5. Věřit pouze vyřčenému slovu. A dá se věřit tomu na papíře? Když vidím s jakou lehkostí od nich západ odstupuje. Protiraketová obrana, nyní rakety středního doletu a co bude následovat?
  Západu se nedá věřit, i kdyby se zapřísahal tisíci smlouvami sepsanými na hedvábném papíře. V životě platí, a v politice dvojnásob, doufej v lepší, počítej s horším.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Hricáku musím se přiznat, že mám stený názor jako Vy. Jenom doufám, že nás je většina. Gorbačev je doopravdy otrlý - já bych se styděl vylézt z i na slunce kdybych zahnal tolik lidí do beznaděje jako on.
   Václav

   Vymazat
  2. 4:34 "...doufej v lepší, počítej s horším." - To
   je TAK MOUDRÉ! Zvláště vysloví-li taková slova mudřec po bitvě! To je hned generalissimus z každýho hricáka. Kde jste byl tenkrát, pane Hricáku, když se všichni kopčemové pohoršovali nad otázkou pana Kavana? "Jak se dá z paktu NATO VYSTOUPIT?" A co anonym 8:08? Vyslovil by tu otázku byť i jen potichu pod peřinou? sck

   Vymazat
  3. Připouští, že i já jsem byl v oné době naivní. I když jsem si nedělal o pohnutkách západu iluze, že jsou až takovými křiváky, to mne tenkrát nenapadlo. Od Kosova stojím ale oběma nohama na zemi. Od té doby je mi jasné, že jedinému, čemu západ rozumí, je síla. Jedině tu respektuje.
   Tak, jak jsem nebyl nadšený budování jaderného arzenálu a jejich nosičů pochybnými režimy světa, dnes jim vcelku fandím. Ne proto, že bych byl nadšeným fandou Kimů, nebo Ajatoláhů, ale proto, že o osudu těchto zemí by si měli rozhodnout ti, kteří v nich žijí. O to více, o kolik přibývá rozvrácených zemí po importu západních hodnot. A jedinou pojistkou proti nechtěnému importu je dnes, bohužel, jaderná hlavice namontovaná na raketě schopné zasáhnout Ameriku.

   Vymazat
  4. Do zadneho paktu nikdy nevstoupime mi dodnes zni v usich.........Od te doby vim,ze se k moci dostali lhari

   Vymazat
 6. Jasně, srozumitelně a jednoznačně řečeno. Takový způsob vyjadřování, bez dvojakosti a opatrnictví, očekávám u člověka, jehož názory mohu brát vážně.
  Roli Gorbačova popsal syrově a přesně.
  Podobně jako Gorbačova vnímám u nás např. Klause či Zemana. Jejich opatrnou kritiku lze od nich stěží akceptovat, pokud nejsou ochotni přiznat svou roli, jakou sehráli při zavádění současných poměrů. Až tak hloupí jistě nejsou, aby nechápali patřičné souvislosti. Gorbačov jakbysmet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Srovnávat Klause a Zemana s Gorbačovem nelze. Při svých chybách to nejsou špatní lidé. Klaus mladší je důkazem, že VK vychovával syna výborně. Rodina je základ státu. Připomínejme si však Gorbačovy jako odporné osoby hodné opovržení.

   Vymazat
 7. Kdyby byli na západě tak omezení, aby zveřejnili své agenty v tehdejším východním bloku + vyplacené prachy, tak bychom žasli jak ten boj za demokracii některým sypal.

  OdpovědětVymazat
 8. Odporný zrádce dělnické třídy gorbačov tak může držet hubu. Pěkně to matičce Rusi pohnojil fašisté stojí na hranicích a vyhrožují válkou.

  OdpovědětVymazat
 9. Odporní stalinisté nemohou do dnešního dne strávit rozpad SSSSSR včetně nějakého Děmurina. Po smrti těch tří zombí, jediný Gorbačov pochopil, že sssr směřuje do záhuby. Taky tak po pár letech skončilo. Místo toho, že zachránil Rusko před naprostým chaosem, zničením a totálním rozpadem, tak na něj hází špínu. Jak tipické pro dnešní Rusko.Zem naprostého zmaru, kde hledají viníka dnešní chudoby. Ale nepřiznají ( ANI NESMÍ ),že za dnešní bídu muže Putin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to plácáte, hlupáku??? Takové hlouposti jste vymyslel úplně sám, nebo si z vás někdo udělal srandu? Právě že přesně to co píšete, tedy rozpad, chaos a zničení Gorbačov s tehdejším politbyrem způsobili. Ta země padla v 90 letech až na dno a důsledky to pro ni mělo horší, než 2 světová válka. A to je co říct, protože to byla do 90 let vůbec nejhorší pohroma, jaká tu zem postihla. Západ měl Rusko s jeho potenciálem, surovinami a rozlohou na lopatkách, už se porcovala kořist, ale stalo se něco neočekávatelného. Přišla změna v podobě Putina a stát se začal konsolidovat, vypráskali západní "poradce", nainstalované do všech institucí země a páté koloně dali na vybranou - buď budete loajální Rusku, nebo táhněte s nimi. To vše bylo umožněno jen tím, že i přes vyvolaný rozvrat si Rusko zachovalo jakous takous kontrolu nad jaderným arzenálem a stále mělo byť výrazně oslabený, ale významný vojenský potenciál z dřívějška.

   Neumím si ani představit co se děje v tykvi člověka, který dokáže zplodit nesmysly jako vy, tak důsledné obrácení reality o 180°.

   Vymazat
  2. 9:19 Tak voni to vědí! Ale většině je to fuk nebo si v tom dokonce rochněj! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Vymazat
  3. Několik faktů o Putinovi

   Putin za 12 let své vlády(2014) zvýšil rozpočet Ruska 12krát, rozpočet na armádu 30krát, hrubý domácí produkt 12krát.

   Rusko se probojovalo z 36. místa ve světě v žebříčku HDP na 6. místo.

   Zlaté státní rezervy zvětšil 48krát.
   [Vladimír Putin]

   Navrátil pod Ruskou jurisdikci 256 zdrojů nerostných surovin (zůstalo vrátit ještě 3).

   Zrušil "liberální" jednostranné smlouvy o rozdělení produkce. Znárodnil 65% ropného a 95% plynového průmyslu a mnohé jiné odvětví. Vyzvedl průmysl a zemědělství (Rusko 5. rok za sebou je na 2 - 3 místě ve světě v exportu obilovin, dokonce předběhlo i USA, které jsou dnes na 4 místě).

   Zvýšil průměrně platy v rozpočtové sféře 18,5krát. Průměrně důchody se zvýšily 14 krát.

   Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011, což v absolutních číslech znamená 71 , 5násobné snížení úmrtnosti.

   Kromě toho Putin zrušil tzv.. "Chasavjurtovskú smlouvu" (Smlouva o vzájemných vztazích mezi RF a Čečenskou republikou) a tím přispěl k ukončení tzv. 1 čečenské války, zároveň zachoval územní celistvost Ruska a v podstatě ukončil válku v Čečensku.

   "Postavil do latě" nevládní organizace a "5 kolonu" a zakázal poslancům vlastnit bankovní účty v zahraničí.

   Svým postojem ubránil Sýrii.

   Protože dnes je trend pomlouvat Putina co se do něj vejde, napadlo mě se podívat, co v Rusku za jeho vlády zrušili či zakázali. Je to moc zajímavé.

   Zakázali agenturám práce zaměstnávat. Mohou jen práci zprostředkovávat.
   Zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně soudců, úředníků...) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v cizině.
   Vypakovali ze země všechny "neziskovky", napojené na cizí zdroje (třeba Sorose).
   Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí "lidskoprávní" organizace.
   Zakázali geneticky upravené potraviny.
   Zakázali všechny herny v celém Rusku a hazard (tím v Rusku zavřeli kohouty gruzínské mafii).
   Zakázali oligarchům vměšovat se do politiky.
   Zakázali adopci ruských dětí americkým párům (po zkušenostech).
   Zakázali vyvražďování tuleních mláďat a nato i obchod s tuleními kožešinami.

   Mají snahu zestátnit základní státní zdroje. Tlačí soukromé ropné producenty k prodeji svých podílů státu. (S tím souvisí i onen zákaz oligarchů vměšovat se do politiky. Omezují jejich moc.)

   Na rozdíl od ostatních zemí Rusko vždy ihned reaguje na ohrožení Rusů. Zakázali například dovoz radioaktivních aut z Japonska. Dočasně zakázali dovoz mléčných produktů z Litvy, tvrdého alkoholu z Česka, drůbeže z Česka (byl tu mor), masa z EU a USA, zeleninu a brambory z EU... Vždy šlo o nějakou nemoc nebo hrozící otravu.

   V roce 2010 naopak dočasně zastavili ruský vývoz pšenice kvůli suchu, aby zajistili soběstačnost Ruska.

   Momentálně vyvíjejí spolu s Čínou internet, nezávislý na USA.

   Putin chce udělat z rublu nezávislou měnu na západních spekulantech a bankéřích a podloženou zlatem.

   Jestli se někomu zdá, že něco z toho je špatně, tak mně se zase zdá, že špatně to děláme tady.

   http://www.zvedavec.org/prispevky/2014/05/5963-nekolik-faktu-o-putinovi.htm

   Vymazat
  4. 13.50 Proč se do té vaší země zaslíbené Ruské neodstěhujete.Vše tak nádherné, čisté, všude krásní STŘÍZLIVÍ usměvaví lidé NIKDY NIKOMU NIC NEPROVEDLI, ŽÁDNOU VÁLKU ANI UZEMÍ NEOBSADILI,ŽÁDNÉ LETADLO NESESTŘELILI,NIKOHO V CIZINĚ NEZABILI NEOTRÁVILI ACH, TI ČISTÍ RUšTÍ BÍLÍ BERÁNCI. Ty jseš ale pořádný VYGUM.

   Vymazat
  5. 13.50 LŽETE,LŽETE,LŽETE Rusko je na 47 místě v žebříčku HDP. Čes. rep. je 35. jinak HDP Ruskaje 9 800 dol a HDP USA na 10 místě je 59 750 dol. Lehce dohledatelné. Proč máte takovou potřebu LHÁT? Normální ruská reakce, TAK JAKO VE VŠEM DNES HLUPÁKU.

   Vymazat
  6. 14:59 a 15:06

   Proč bych se měl stěhovat do Ruska??? Jsem Čech a v Čechách je můj domov. Psal někde někdo, kromě vás, že "v Rusku je vše tak krásné a čisté"? Kdy? Kde? Kdo? Jak jste na takovou pitomost přišel? Vy víte o nějaké zemi, kde to tak je? Svěřte se, kde je ten Ráj?

   Článek je z roku 2014 a jak už to u tohoto gumového ekonomického ukazatele bývá, čísla se různí. Nicméně, zde se k roku 2013 uvádí pozice Ruska na 7-8 místě světového srovnání, zde k roku 2014 10 pozice, a zde 9 pozice.
   Nevím, kde jste sebral 47 místo, pošuku. Ale vy lhát ani nemůžete, z vás ty nesmysly plynou tak nějak samovolně, bez zlého úmyslu, že?

   Vymazat
  7. Mladeznici se svou vecnou odpovedi...."proc se neprestehujete do Ruska"...uz nejsou ani smesni....jen politovani hodni

   Vymazat
  8. Proč se neodstěhujete do JUSEJ? Poč sem chodíte?

   Vymazat
  9. 17:33 To je jednoduchá odpověď - páč život v kolonii Washingtonu D. C. slibuje slušnou úroveň aniž bych musel měnit jazyk, na rozdíl od živoření v rusácký gubernii, byť bych měl k jejich řeči stokrát blíž než k angličtině ...

   Vymazat
  10. 9:19 Nauč se česky blbe a pak přijď diskutovat.

   Vymazat
 10. 10:16 BLB JSTE VY.Vše překroutit a vnutit svou prolhanou " pravdu ", jak normální pro dnešní Ruská hovada. Jinak lžete, zase jak tipické pro putinovské lízače, nikdo nechtěl nějaké rus. suroviny uloupit, ty vole ty už tu vodku nechlastej blbneš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:35 "...ty vole ty už tu vodku nechlastej blbneš." - Vy vole, Vy už v tomto stadiu můžete chlastat cokoliv.

   Vymazat
  2. 10:35

   No jasně, koho by to vůbec napadlo, že by někdo chtěl krást nějaké suroviny, takovou bezvýznamnou a pro civilizaci bezvýznamnou věc. To je jako kdyby USA vtrhly do Iráku nebo Libye kvůli ropě. Všichni snad víme a nikdo nepochybuje o tom, že důvodem byla humanita, soucit s nešťastným Iráckým a Libyjským lidem a vyslyšení jeho zoufalých proseb o svržení krvelačných diktátorů a nastolení svobody a demokracie.

   Vymazat
  3. ... příště raději zkuste psát typické (a mírněte své vulgarity, vy "nobleso") :-)

   Vymazat
  4. Tak ty jsi TIPICKÝ vylízaný mozek, Einsteine. Až do dna. Tam máš fakt velké kulové s přehazovačkou a navijákem.

   Vymazat
  5. to je ale negramot, tipicke :):):):)
   podle toho poznate fakt exota
   je to proste primitiv
   jsem ale rad jak tento exot kvici a vulgarne urazi...to je znamka toho, ze je v ..... se svym rozumem.... prominte, on vlastne zadny nema :):):)
   papousek

   Vymazat
  6. 3 debílci se radují nad jedním překlepem. Oslové dostali potravu, tak spokojeně po oslovsku hýkají. GRATULUJI.

   Vymazat
  7. 10:35 Jasně, překlep je překlep, kdo ho tu nemá? Někdy si nějaký nesmysl zorganizuje samotný PC. Jenže mladej, vy už jste slovo "tipické" použil víckrát, (račte si to zkontrolovat) takže žádný překlep. Váš slovník je prostý a sprostý, zkrátka nezaměnitelný. Obsah vašich sdělení jednotvárný, naivní a infantilní. Jak vidíte, všiml si toho kde kdo. Není co dodat.   Vymazat
 11. Jste na kazdem servru stejni...Vas slovnik a "inteligence" "vycniva" proste vsude:-)

  OdpovědětVymazat
 12. 27. května 1991 bylo na soukromé konto Michala Sergejeviče GORBAČOVA ve Švýcarsku převedeno 150 milionů dolarů z USA, o čemž Gorbačova informoval George Bush st. (Rozhovor byl zveřejněn v Komsomolské Pravdě dne 26. prosince 1995.) zdroj: http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=211&Itemid=38

  OdpovědětVymazat
 13. Nech si hovorí kto čo chce ale je to vlastizradca. A bolo by spravodlivé potrestať ho pokiaľ žije!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Třeba k tomu ještě dojde.

   Vymazat
 14. Pan Gorbačov zasluhuje velkou pochvalu. Díky němu chcípla ta hnusná rudá hydra a dnes máme svobodu se vším všudy a vy rudí stalinisti se třeba POSERTE, protože už nikdy nic nezměníte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za svou nechapavost si zaslouzite primo metal...To nic treba to bude casem lepsi

   Vymazat
  2. Ubožáček troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze, i když o něj nikdo nestojí.
   Trolle, že si nedáš pokoj. Smrdíš tu stále stejně, jako psí hovno přilepené na botě.

   Vymazat
  3. 17.36 Pravda ti smrdí, asi jak to tvoje psí hovno na tvé držce, tak se zalkni křupanský bolšáne. To platí také pro 17:00

   Vymazat
 15. Prolít jsem články a s. Radosta se svým projímadlem, nikde.
  Zdá se, že odešel do anonymity, když nikdo nereagoval na jeho vědecké spisy. Teď si dopřává živnou půdu v odpovědích nepozorných diskutéru, kteří nechápou, že s blbem
  se nediskutuje ! Hlavně spílání a nadávky mu jsou balzámem a
  nahrávkami na jeho další slinty.
  Anonymní Radosto ! MÁŠ LI BOL, VEM SÁM SOBĚ RADOSTOL !
  Můžeš pak srát normálně řití, a ne svou hubou !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S Starosta drzi smutek za 11 oddelanych soukmenovcu v JUes synagoze My ostatni zahajujeme smutek zitra v 8.00 v pivnici u Svejka ,piti zdarma veprova 2 Kc
   a zpivat se bude-Uz ho tam vezou
   tou starou cestou...
   Ucast vsech clenu oddilu domobrany jmenem Adolf povinna !!

   Vymazat
 16. Kdyby mi dnes někdo dal kolt a řekl v 10 hod. bude Gorbačov tam na tom rohu, jdi a zastřel ho, šel bych a zastřelil ho. Ten člověk se napáchal tolik zla, že bych vůbec neváhal. Doufám, že se bude jednou smažit v pekle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já bych spíš bral možnost promluvit si s ním na detektoru lži. Zajímalo by mě, proč to udělal, co ho k tomu vedlo. Jestli to udělal záměrně, nebo je skutečně tak hloupý. A jestli aspoň dnes chápe co způsobil.

   Vymazat
  2. Způsobil, že jsme dnes svobodná a prosperující země. A to rudí, vlastizrádní pičusové jako jste vy, nemůžete vystát.

   Vymazat
  3. 22:44 Svobodna?My jsme presli z deste pod okap vy troubo

   Vymazat
  4. 22:44

   "Svobodná a prosperující země"...

   Země jejíž tvorba zákonů je podřízena Bruselu, země, jejíž bankovní sektor je plně v zahraničních rukách, země, kde většina průmyslu je v zahraničních rukách, země, která není schopna své obyvatelstvo ani uživit, země, která nemá armádu, země, jejíž představitelé jednají podle pokynů ze zahraničí, země zadlužená jako nikdy dříve v celé své historii...
   A vy magore melete něco o "svobodě a prosperitě"? Z jakého potratu jste se proboha vylízal?

   Ovšem za takto zubožený stav naší bývalé země nemůže ani tak "rudý vlastizrádný pičus"(generální tajemník UV KSSS) Gorbačov, ale zejména naši vlastizrádci a pátá kolona západních parazitů. Gorbačov má na svědomí totéž hlavně v SSSR, u nás je podíl jeho viny přecijen v něčem jiném, ultrablbe.

   Vymazat
  5. 4:58 Jak píšete, Ten ultrablb, jak píšete jste především VY. Co v tom Česku ještě děláte, když ja tedy vše tak špatné? Zkuste Venezuelu nebo Rusko, určitě tam budete " spokojený " a nebudete muset nic krytizovat!

   Vymazat
  6. 8:53

   Narodil jsem se tady(i když to byla přecijen jiná země), mám tady rodinu, blízké, kořeny. Vy ne? Vás někde našli, bastarde? Pak chápu, že je pro vás normální vandrovat jako cikáni.

   Vymazat
  7. 9:01
   Kdybych žil v takovém pekle jaké se tu snažíš vylíčit a na mé rodině by mi opravdu záleželo, tak ji sbalím a přemístím ji tam kde by nám bylo dobře.
   Ne tak neschopný, zakomplexovaný, líný blb, který nic neumí jako jsi ty, který umí jen smrdět a s chutí rozdávat špatnou náladu kudy chodí.

   Vymazat
  8. 10:57 Díky,ale blb rudého ražení to těžko pochopí.Oni jsou tak nějak jiní- hloupí

   Vymazat
  9. 9:01Pokud tady máte kořeny a rodinu, jak píšete, tak, udělám vše, aby bylo v mé rodině to nejlepší. Vy, ale píšete naprosté bláboly" neni schopna uživit své obyvatelstvo" Jste pouze blbé rudé hovado, který píše pouze pro rudé blby. GRATULUJI

   Vymazat
  10. 10:57

   KDE se snažím vylíčit, že je zde peklo? Můžete prosím citovat? Můžete mi doporučit zemi, která v éře neoliberalismu nevykazuje nic z toho, co kritizuji? Nebo máte dojem, že to co jsem uvedl není pravda? Můžete prosím doložit, že jsem "neschopný, zakomplexovaný, líný blb"? Zatím to spíše svědčí o vás.


   14:44

   Jak jste přišel na to, že nedělám vše, aby bylo mé rodině dobře? Můžete prosím uvést z čeho jste to vydedukoval, nebo jakým mentálním zkratem vás to zachvátilo? Můžete prosím rozporovat to, co jsem uvedl? Vy nevíte ani to, že Česká "republika" už není potravinově soběstačná? Víte vy aspoň čí jste? Nebo víte vy alespoň NĚCO?
   Pokud mě označí za "blbé rudé hovado" exot jako vy, je to pro mě ten nejupřímnější kompliment, jakého vy můžete být schoepn. Opravdu přetěžko bych se srovnával se situací, kdyby se něco tak omezeného, jako jste vy, shodovalo s mými názora. Fuj, strašlivá představa...

   Vymazat
  11. 8:53 Zase překlep: "krytizovat". Nepište rychleji, než myslíte. My už chápeme, že se nechcete učit cizí jazyk, když vám dělá problém mateřština.

   Vymazat
 17. Samá ostrá kritika, ale chybí hlubší pohled na reálie80.let. Pohled na absolutní neznalost mocenského systému na západě ze strany unifikované moci východního bloku. Mechanismus moci musel, krom líbivých hesel o demokracii a svobodě, být pro stranické špičky neuchopitelný. A z toho vyplývající naivita už byla jen důsledkem. Snadno se po každém plive a šlape. Zejména pak ti, kteří toho sami v životě moc nedokázali. Jaký bordel je v našem 10.milionovém státě? Jaký bordel musí být v 180.milionovém? A jaký musel být v SSSR před protigorbačovským pučem kdy se bývalá stranická a komsomolská věrchuška začala rvát o koryta. A žádná marioneta nemluví sama za sebe. Vždy je jen mluvčím nějakého zájmového uskupení. A to u nás i v zahraničí. Může být, že sám vizionář jde se svou kůží na trh, ale i tak je jeho počínání korigováno soukmenovci a omezováno opozicí. Což samo o sobě vylučuje přímý tah na branku a obtížnou až nemožnou dosažitelnost původních cílů. Nemohu přeci z kontextu doby, vztahů, vazeb, cílů a záměrů elitářsko mocenských uskupení vytrhnout jednoho protagonistu a nevšímat si souvislostí a vlivů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karel Straka

   V naivitu těch, kteří stáli u kormidla, ani při nejlepší vůli nevěřím. Naivní byla velká spousta obyčejných lidí, ale ne vládnoucí špičky. Ty měly za ty roky sakra dobré informace o politice Západu. Vedle toho měli na západě agenty, kteří podávali podrobné informace o mnoha svinstvech. Věděli, že Západ se neštítí ničeho, pokud jde o dosažení cíle. Včetně teroristických útoků proti vlastnímu obyvatelstvu pod falešnou vlajkou. Věděli, že smlouvy je Západ ochoten dodržovat jedině tehdy, pokud při nedodržení něco hrozí. Věděli, že spoléhat na čest je v politice nesmysl.
   Podle mě to byl regulerní vnitrostranický puč. Komunistické partaje totiž nebyly bolševický monolit, jak se dnes propagandisticky vykresluje, ale jako v každé větší skupině, existovaly různé zájmové podskupiny, mezi nimiž ne vždy panovala zrovna harmonie a ne ve všem se shodovaly. Naopak se vesele intrikařilo a některé tvořili i lidé, kteří s komunistickou ideologií neměli nic společného. Oportunisté, lační po bohatství a absolutní, od bohatství se odvíjející moci, kterým byl socialismus velmi naobtíž. Jakmile tito získali vliv v sovětském politbyru, měl to socialismus ve státech socialistické soustavy sečtené. Nejspíš to byli lidé, kteří ovládali zpravodajské služby, pak případně armádu a média. Gorbačov možná ani nebyl jedním z nich, nevím. Ale rozhodně věděl kam je to směřované a nijak tomu nebránil. Ostatně kdyby to skutečně dopustil z hlouposti či naivity, uběhlo už spousty let aby viděl realitu se všemi důsledky a musel by si posypat hlavu popelem. Ale on namísto toho hrdě přijímá metály, jezdí po univerzitách a chválí se na přednáškách, jak dobře toho trojského koně sehrál.

   Vymazat