Reklama

.

.

středa 17. října 2018

Ad Tereza Spencerová

Miroslav Pavel
Miroslav Pavel
17. 10. 2018  Literárky
Původně jsem nechtěl k odchodu Terezy Spencerové z Literárních novin psát nic dalšího, než co jsme s Petrem Bílkem už napsali. Diskuze pod tímto naším stanoviskem ale ve mně vyvolala značné rozpaky. A tak jsem si řekl, že přece jen něco ke všemu dodám. Tak především: 

Tereza nebyla odejita, prostě přišla s tím, že chce skončit. Nechci spekulovat o důvodech. Těžko jsem pro ni mohl vytvořit lepší podmínky, než měla. Nebyla zaměstnancem Litmedie, ale pracovala na základě dohody. Měsíční částka byla, pokud znám podmínky v ostatních médiích, docela slušná. Navíc měla – jak se říká v hantýrce personalistů – home office. Do redakce docházela prakticky jednou týdně a komunikovali jsme většinou mailem. Připomínám, že Literární noviny jsou stále ztrátovým projektem, který financuji z vlastních prostředků. Výzvy, abych – zřejmě – platil ještě víc, považuji za úsměvné. Tereza je velmi kvalitní novinářka, která si umí najít zajímavé zdroje a srozumitelně píše. Pokud jsem s ní kdy měl nějaký problém, tak spočíval v tom, že je příliš úzce specializovaná na oblast Blízkého a Středního východu. Respektuji tuto její specializaci, ale Literární noviny nejsou médiem o zahraniční politice. A nikdy nebudou. Proto mi mezi zahraničními tématy trvale chyběla Evropa, USA, Jižní Amerika. Co víme o tom, co se děje tam anebo v Rusku? To jen namátkou. Svět je prostě o něco širší, než jen Damašek. Dovedu si Terezu představit v médiu, které má 10-15 zahraničněpolitických komentátorů a jeden z nich je specialistou na arabské země. My si to dovolit nemůžeme. Proto jsem ani Terezu nepřesvědčoval, aby zůstala.

Miroslav Pavel
Vydavatel Literárních novinPoznámka redakce NR (V.D.):
Trapné vykrucování pana majitele. Nebyl schopen ochránit mimořádnou novinářku. Literárky byly čtené právě proto, že tam působilo několik redaktorů, kteří se vyjadřovali politicky a přitom ne v intencích ulhaného českého mainstreamu. Díky jsme zatím měli přehled o situaci na Blízkém Východu nebo o Balkánu. To jsou dnes místa, kde se láme doba, kde geopolitické zájmy ničí milióny lidí. Celá aféra kolem novinářky Terezy Spencerové ukazuje na postupující zglajchšaltování mediálního prostoru v Česku.

68 komentářů :

 1. Václave, není ale přece povinností majitele dotovat ze svého informovanost veřejnosti ....já také rád čtu její texty ....tak se pojďme domluvit, my, které to zajímá, a složme se na její práci ...dokážeme to?:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Boháči, já mohu jenom sbírat víčka pro české potřebné. Ale vy byste mohl paní Spencerové dát pracovní smlouvu. Do penze má ještě daleko...

   Vymazat
  2. Nejsem si jist. Je na čase založit pořádné neulhané médium - psané, mluvené i video. Jsme pro to se sejít a probrat možnosti. Je jich víc. Navrhuji to učinit pod střechou Asociace nezávislých médií. Vše bude narážet na nedostatek prostředků. Mnoho věcí se však dá dělat dobrovolně, bez nároku na honorář.

   Vymazat
  3. Václav Dvořák17. října 2018 17:54

   Taková média existují - např.:
   - http://casopisargument.cz/
   - http://a2larm.cz/
   - https://noveslovo.sk/
   ale také:
   - http://novyprostor.cz/
   - http://solidarita.socsol.cz/

   Pokud dáte dohromady něco srovnatelně kvalitního, bude to chvályhodné. Jen se vkrádá otázka: jaktože jste to za pět let existence Nové republiky nedokázali? V čem je chyba? Nejsou lidi?

   Vymazat
  4. Uvádíte ke sjednocení něco, co si jde svou neintegratovatelnou cestou, a s čím bychom se pravděpodobně vbrzku opět rozešli.

   My jsme přece jen o něco starší, než abychom chtěli např. bezduché kopírování minulého režimu.

   Vymazat
  5. Majitel Pavel dělá chybu. Na jedné straně ho chápu. Tvořit noviny, které prodělávají, není legrace. Na druhé straně si myslím, že dělat tištěné noviny lze jen s velmi kvalitními novináři a Tereza byla na tak vysoké úrovni, že vlastně u nás nikoho lepšího neznám. Popravdě jsem se po mnoha letech rozhodl, že si po 20 letech koupím tištěné novina a kvůli kvaůitním zahraničním reportážím to budou právě LN. Shodit její práci tím, že není jen Damašek, se mi zdá být nemoudré. To předplatné si koupím, ale pokud to bude bez Terezy nuda, asi to bude jen na jediný rok...

   Vymazat
  6. Ad 18:16
   Máte pravdu, médií s kvalitními texty není až tak málo. Ale jejich společenský dosah je přesto minimální.

   Požadované nové médium, aby ten dosah mělo, musí v prvé řadě na všechny události včas reagovat. Na všechny a včas! Proto je nutné vytvořit a ošetřovat:
   1. interní databázi, která bude v reálném čase zachytávat přicházející upozornění na události;
   2. síť dobrovolníků, kteří budou databázi zásobovat;
   3. síť neplacených až špatně placených kvalitních dopisovatelů, kteří budou psát nejen co je napadne, ale i na zadání okamžitě podle aktuální potřeby.

   To asi nebude snadné.

   Vymazat
  7. 20:11

   Aha, takže máte (aspoň přibližnou) představu - a teď už jenom k ní sehnat personál?
   Zajímavé.....
   Možná by bylo řešením takové to "médium" co hejbe stolečkem?

   Vymazat
  8. Ad 20:21
   jenomže bez toho to nepůjde.

   Vymazat
  9. V dnešní době,
   kdy lze pomocí sms uhradit všelico...
   Považoval bych za moderní nezávislá média,
   kam by opravdu publikovali osobnosti tak zajímavé a pravdivé témata,
   že po přečtení onoho plátku,
   byla by šance poslat dobrovolně obnos srovnatelný za koupi tištěných novin.
   Každý přispěvatel by byl důkazem aktuálnosti
   o stavu našich intelektuálních osobností*

   Vymazat
  10. 21:02

   Skvostná myšlenka! Nejste Vy žákem profesora Václava Klause?

   Vymazat
  11. Děkuji,
   nemám dodělanou základní školu...
   ...nekradu a nelžu*
   https://youtu.be/zpe4T0lXZcE

   Vymazat
  12. DOMNIVÁME SE,ŽE BY SE MĚLA SAMA TEREZA VYJÁDŘIT

   a napsat co se vlastně stalo.
   Redakce tvrdi,že prý ona sama přišla a tvrdila,že je prý vyhořelá a proto snad šla směrem Parlamentni listy.
   Náš aktivista si vyposlechl,že alternativa si může psát co chce,ale pravdu prý má redakce.
   Rozhovor jsme skončili tím,že se ji na vše zeptáme sami...ovšem nemáme na ni prozatim kontakt neboť služebni telefon odevzdala.
   V každém připadě je divné,že zmizela po anglicku po snad deseti letech?
   No počkáme v klidu co se bude dál dit!
   V dnešni době cenzury a zabijeni novinářů ,mazáni i úplně neškodných přispěvků,no tak si CINKÁLISTI určitě demokracii a svobodu nepředstavovali,nebo snad ano?

   Vymazat
  13. CO SE TÝČE TOHO JAK SE BRÁNIT, PŘIPOMÍNÁME VŠEM.

   že Národni program voličů nepolitické OSV obsahuje hned v DRUHÉM bodě požadavek instalovat

   NAŠI OBČANSKOU PŘIMOU DEMOKRACII

   ve formě otevřeni zablokovaných diskuznich rubrik na webech stran a hnuti,které jsou placeny z našich peněz a zastávaji funkci MRTVÝCH NEPOTŘEBNÝCH PLAKÁTŮ přitom občané voliči jsou odkopáváni na FB,kde maji sloužit rozmnožováni miliasrd toho zmetka ZUCKERBERGA,který snad vyšel z garáže a ted ho tam tlači zpět jeho novi kamarádi majitelé velkých peněz,když je nebude poslouchat a nebude ovčany cenzurovat zpokutuiji ho zpět do té jeho garáže ,aby odtud už nevyjel!

   Vymazat
  14. CO TAK SE CHECHTAT,AŽ SE SE TU NAJEDNOU TEREZKA,

   objevi a začne z ničeho nic psát o NÁRODNIM PROGRAMU OBČANŮ, VE KTERÉM JDE O NÁŠ POŘÁDNÝ BIFTEK a to v každém bodě vy nevzdělani mizerové a ne,že ne ANO!
   To chce v našem vlastnim zájmu solidárni podporu NÁS VOLIČŮ a bude mela!

   V bodě DVA stači požadovat zákon,kdy penize které stranám platime na jejich mrtvé weby by se zákonem přesunuly na aktivni PRÝ alternativni weby,které jsou VE SKUTEČNOSTI WEBY HLAVNIHO PROUDU a my tu avantgarda jak swiňa!

   NO NI?

   Vymazat
  15. Vy veškeří intelektuální nýmandi, pro koho tady pindáte? Prahu vedou Piráti! Vy píšete k nebesům? A práce v Amazonu stojí! Spadněte už nohama na zem, klávesáci v pyžamech.

   Realista

   Vymazat
  16. Realisto,

   PRAHU vedou piráti proto,že je plati Arabové z jejich centrály v Bruseli a vy jste bez sebe štěstim,že prolhaný a zmanipulovaný tisk jim pomáhá krást hlasy,AČKOLI VŠICHNI VÍME,ŽE TAKOVÉ VOLBY PLATIT VŮBEC NEMUSI!

   Nikdo z ovčanů proti tomu nechce protestovat a ani neni kde, neboť neni vybudována NAŠE siť pušek NAŠI pravdy a nikoho ani nenapadne,že když to tak půjde dál, budou všichni BRXY V EXEKUCI a v režimu korporátnich oligarchický otroků nízkých platů,shrbených hřbetů,cenzury a nenažrani kapitalisti bez skrupulí budou krást i malým dětem svačiny!

   Vymazat
  17. Dela dojem ta zenska . ze chce byt za kazdou cenu stredem pozornosti a vybira veci o kterych informuje dle toho co predpoklada nejvetsi zajem...Udesne rajtoval snazila se na tom Vytlouct co nejvetsi kapital , na tom /to dela hodne z nich/ ze mluvila s pres.Assadem. Mnoho melkych slov a malo noveho , originalniho a individualniho mysleni a psani...Zase prinaselo myslenku o oportunismu ,snahy se vysplhat na zadach populace a popularity...
   Stale jen postrkovala v kazde prilezitosti sebe na vysluni , pak dlouho nic a potom nejake texty..

   Vymazat
  18. DOPORUČENÉ WEBY NAHOŘE JSOU K NIČEMU.

   nemaji diskusni rubriky a plakáty nám v budoucnosti nepomohou.
   Pokud nebude web navštěvován a obsazen diskusnimi přispěvky nebude ho k dopřednému postupu možno použit.
   Nikdo brzy sáhodlouhé informačni články čist nestači a ujme se jen web podobný NR!

   Vymazat
  19. Pojem "pravdomluvná média" je stejná utopie, jako funkční komunismus, kdy si každý vezme jen to, co potřebuje :-).
   Někdo nechápe, že sice existují lidé-novináři, kteří píšou tak, aby za to byli placeni, ale takoví jsou na všech stranách. Zároveň existují lidé, kteří píšou to, čemu opravdu věří, takže vědomě nelžou, prostě jen chápou dění kolem dle svých možností, vlastních pohledů na svět. Čím víc lidí se účastní, tím větší zmatek a dezorientace, ale v konečném důsledku to vlastně vyjde úplně nastejno: nakonec všichni stejně zemřeme,jen mnozí díky "upřímné nenávisti" mnohem dřív na infarkt. Rozhodně se většina paranoidních představ nesplní, stejně jako se nesplnily představy spisovatelů sci-fi o životě po roce 2000. Bohužel, lidé, kteří se během dětství zajímali pouze o fotbal a hokej, a přečetli max. slabikář, tento deficit dost špatně dohání, a to i v případě, že vystudují vysokou. Prostě "tam nahoře" něco chybí, nějaká neuronová spojení, nebo co, nebyl vytvořena, a tak nám tady pobíhá mizerně naprogramovaná umělá inteligence, zatímco ta lepší, se raději stěhuje..

   Vymazat
  20. PŘIPOMÍNÁME CTĚNÉMU PUBLIKU,ŽE ASI V SOBOTU

   bude UV komunistů a jejich prvni buřiči se už začinaji budit a jeden vzteklý přeceda sepsal na Halo novinách vzpurný článek.
   Kdoví,zda ho za něj tam nezpucuji jako nějakého uitřinosa, nebot i on je členem toho zdivočelého klubu UV.
   Článek sice buři,ale nenavrhuje řešeni.
   Upozornili jsme ho,že pokud KSČM voliče nepotřebuje ať dělá tak dále jako doposud,.a že budou nebožtiky ,tak to jedině pak maji na železobeton ZAJIŠTĚNO!

   PŘIPOMÍNÁME VŠE,ŽE NEPOLITICKÁ OSV KLIDNĚ ZPŮSOBI,ABY VŠECHNY STRANY VYHRÁLY VOLBY

   ovšem je tu jedna podmínka,pochopi ve svém vlastnim zájmu co je napsáno v ve vizi BUDOUCNOST ČR MODŘANY nahoře vlevo v diskusi se šipkou a rámečkem a to holenkové je jenom prvnich PĚT bodů a ne že ne ANO!

   Vymazat
  21. Anonymní 18. října 2018 8:41

   /Pojem "pravdomluvná média" je stejná utopie, jako funkční komunismus, kdy si každý vezme jen to, co potřebuje :-)./ Souhlas!

   Ano a z toho vycházejme Piráti pražští, kolo jsoucna se bude točit i bez nás. Otázkou je libo demence, infarkt, mrtvice, či rak, neštěstí není vyloučeno?

   Nač zde přebývat do 105 let, pokud si většina fyzicky, neopotřebované intelektuální populace, posledních dvacet let vychutná s plenami ve vlastním mikrokosmu a jí neznámé potomstvo bude oslovovat : "Dobý den" s dudlíkem v puse (nadsázka)?

   Dělník, ten se většinově zavčasu, tělesně opotřebuje sám, aníž by se bránil, ačkoliv by se mohl bránit?

   Realista

   Vymazat
  22. Přeposílám jednookým Pirátům s jednou nohou dřevěnou, zpět do Prahy u mne jsou na špatné adrese!

   OS: Vydelejte si za 2 mesice 53 850 Kc a pracujte vice! Jak? Pracujte v Amazonu. Z vyplaty Vam navic zbyde vic penez na Vase radosti. Protoze Vas budeme vozit do prace i zpet zdarma a obedy jsou u nas jen za 25 Kc. Chodte i Vy do prace s usmevem. Pro vice informaci navstivte http://kampan.o2media.cz/?3eSVM10770 nebo volejte zdarma na 800 111 500. Rozesilku zajistuje O2

   Zde máte mírný intelektuální optimismus, přátele vysokorychlostní myšlenky z NR.

   Vymazat
  23. Jestli chce pan pavel namísto specialisty a znalce jednoho regionu jednoho který rozumí všemu a ničemu, tak ať tu rubriku zcela zruší. Ať naváže spolupráci s občasnými korespondenty na specialisty i z Ameriky, Evropy a Asie, namísto jednoho univerzálního. T.Spencerová se uplatni dobře někde jinde, ke škodě LL.

   Vymazat
 2. Pane Pavle, máte pravdu, že už svým jménem nejsou Literárky médiem o zahraniční politice... ale právě proto jsem k vám "nahlížel"... a podíval se i další, "co právě leželo na stole". Teď se váš dortík stal nějak nelákavým ... bez třešničky na "dortu Josefa Čapka"... Ano, ta všehochuť eitopfu... kéž by ho v Bergen Belsenu od Pejska a kočičky dostával... Jestlipak na něho v dubnu vzpomenete?

  OdpovědětVymazat
 3. Chudáci novináři,
  jeden dostane pěstí a hned je aféra, druhý padáka
  a zase aféra...
  --------------------------------
  p.s.
  Každé ráno si stačí otevřít i zahraniční média
  a nemusíte číst ranní kávičky člověka který to jen opakuje*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Píšeš blbosti. Tereza y médií vyšťourává důležitý výběr. Ty čteš všechno a máš v hlavě cynický guláš. To je přece rozdíl, ne?!

   Vymazat
  2. Jistě cynický guláši,
   lidé jako ty potřebují našeptávače*

   Vymazat
  3. 19:04 Pochybuji, že by ten 18:11 něco četl...

   Vymazat
  4. Pochybovači bez našeptávačů jsou ztraceni...

   https://pravednes.cz/home.news
   https://www.youtube.com/user/rtrussian

   RT France
   ODEBÍRÁNO

   RT en Español
   ODEBÍRÁNO

   RT Arabic
   ODEBÍRÁNO

   RT America
   ODEBÍRAT

   RT Chinese
   https://www.vesti.
   https://cz.sputniknews.com
   https://www.youtube.com/user/AlJazeeraEnglish

   ...Asií tebe nebudu už obtěžovat, je toho mnoho*

   Vymazat
  5. ..jo a mimo politiku např.:
   https://allatra-science.org/cs
   https://www.windy.com
   http://www.esys.org/news/sos.html
   https://wetter.tagesschau.de
   ....*

   Vymazat
  6. Kdyby vaše ranní kávička opravdu znala Rusko-východní mentalitu,
   jistě by ji neunikl 100% úspěch Rusů
   při nouzovém přistání
   společné Rusko- Americké posádky.
   Jinými slovy,
   Rusové si vyzkoušeli všechny bezpečnostní systémy,
   dodrželi dohodu o společném letu,
   avšak dalšího záškodníka si na oběžnou dráhu
   nepustili...*

   Vymazat
  7. Blíže k tématům laterálních novin
   pak by ranní kávička mohla položit otázku,
   hovořil president opět vulgárně a nebo ti co se rozčilují, mají jen vulgární myšlení ?
   MRDAT-
   (zastarale) (původní význam) rychle se hýbat, vrtět, kroutit
   Barunka mrdala zadnicí.*

   Vymazat
  8. Mrdat - rychlý pohyb tam a zpět. Dodnes běžné slovo u jižních Slovanů.

   Vymazat
 4. Hlavne ze ten babochlap sel do prdele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ale čistě její soukromá věc, kterou nikomu nevnucuje. Myslím, že do prdele byste měl jít vy.Tam se svou duševní chudobou patříte. Dejte si pivčo, gulášek, nebo bůček a vraťte se do Pražské kavárny. Mezi těmi "květy slušnosti a moudrosti" budete jak rybka ve vodě.

   Vymazat
  2. Vy anonymní 17. října 2018 19:32, jste smíchal 5/9 pivko, gulášek, bůček. Pražská zpovikaná kavárna nebaští a naopak různí/é babochlapy vítá (vítačia černosi majů zelenů), viz. J. Janda, čaroděj homoděj EH, Fery s Pospíšilem a další. Vy výkvěte cudnosti ...

   Vymazat
  3. 19:32
   To von bude nějakej akademik, Blektor Rek nebo Zíma.
   Nositelé obřích laminátových exkrementů.

   Vymazat
 5. Ad Poznámka redakce NR (V.D.):
  Všichni jste na odstřel, všechny režimní a prorežimní stvůry po Vás jdou. Nejen po Tereze Spencerové nebo NR, ale i po Literárních novinách a Miroslavu Pavlovi.

  Takže tu Vaši poznámku opravdu nechápu! Miroslav Pavel evidentně není Jan Čulík. Jeho práce bychom si měli vážit, přestože ne vždycky se mu práce daří!

  OdpovědětVymazat
 6. Miloš z Prahy
  Jsou média , jako LN, Protiproud, !Argument a další, ve kterých zaznívají názory a informace, které se v mainstreamu nedočtete.Jdou po nich proto různí udavači a cenzoři, kteří se postarají, aby se v nich nikdo neodvážil umístit reklamu.
  Čtenářům se většinou přispívat nechce, chtějí číst zadarmo a tak můžeme být rádi, že jsou vůbec schopny vycházet, když na nich jejich majitelé prodělávají. Do značné míry souhlasím s Vláďou z Brna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:22 Uverejnete jmena udavacu a cenzoru !

   PANI SPENCEROVA ! !
   Cokoliv vas zaujme ! Cokoliv mate na srdci, vsechno svobodne piste a mluvte.

   Pamatujte na prvni Amendment Americke Konstituce !
   A klidne napiste , ze zeme je placata a neni kulata ! Mate na to pravo !

   Proto je Amerika tak dynamicka a silna, protoze je svobodna.

   Vymazat
  2. 21:40

   A klidně napíšu, že mozek průměrného Američana je placatý jako ten sajrajt co u McDonalda cpou mezi dvě půlky odporného pečiva.

   Pochopitelně se na kontinentě se stamiliony obyvatel najde i pár mimořádně inteligentních lidí (Leonhard Bernstein, William Faulkner, Raymond Chandler, Bob Dylan nebo Kurt Vonnegut).

   Ale to pablby jako Honolulu nemůže zajímat. Ti mají v lebeční dutině nevábně zavánějící hamburger.

   Vymazat
  3. Ale ano, na Rukojmí.cz bylo několik jmen, ostatně někteří se s tím nijak netají, považují udávat za svou povinnost a svatou věc. Stejní udavači byli za minulého režimu. No a o tom tlaku na "korektnost" a a odebrání reklam občas někteří šéfredaktoři či majitelé vypravují. Ti, kteří se nebojí.

   Vymazat
 7. FOX NEWS je velmi uspesny a 20 druhych je tak neuspesnych, ze, krachuji ! !

  Duvod je v tom, ze jsou OBJEKTIVNI !
  Ze nejsou CENZUROVANE !
  Ze nejsou nikomu nic POPLATNE !
  Ze NEPROSAZUJI zadnou agendu !
  Ze umi vystihnout PODSTATNE !
  Ze NEPODCENUJI inteligenci ctenare !

  A hlavne, ze se nesnazi nekoho VYCHOVAVAT !

  Media v rukou schopnych jedincu, NIKDY nemaji financni problemy !

  Podelanou politickou koreknosti nejde nadchnou nikoho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně proto, že kryjí korporace a velký kapitál. Ale tobě, Honolulu z Papundeklova je škoda to vysvětlovat. Stejně nepochopíš.

   Vymazat
 8. 21:34 - KECAS, KECAS nesmysly ! Zde neni co chapat !
  Nektere korporace jsou fain a nektere nejsou a lide se svobodne hadaji ohledne kazdeho problemu, ktery je zajima.

  Porad pitome abstrakti fraze ! (Papundekl, velky kapital, atd !) U nas kapitalismus funguje, jak je to v Cesku
  nevim !

  Rush Limbaugh - informator politicke sceny, (kdysi nezamestnany v Pittsburghu) ma dnes 80 millionu a vilu 2 mile od vily presidenta Trumpa.

  Jak si usteles , tak si lehnes ! Co do zivota investujes , to se ti vrati !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono se jim ty penize delaji jinak nezli pitomeckum co jim placaji svyma upracovanyma ruckama. Na priklad uznavane prase znamy to zid Stern Howard ktery na TV prodaval souteze v tom kolik ktera prostitutka zmakne chlapu a k tomu tam meli predkuracky -stavitelky- neb chlapi stali v rade u boxerskeho ringu kde se tato verejna atrakce konala ,mel kontrakt od dalsiho zida na 500 milionu na 5 let Totez je Limbo ,ktery se vali v kresle a idioti jako ty mu za to jeste plati neb jim rika neco co jejich mozecek je schopen prijmout jestli meles o jeho 80 milionech musis pritlacit za to dnes zid v USA nevstava z postele a Limbo je zid jako poleno Jsi proste prosta duse a proto do te Ameriky patris takove zde potrebujeme

   Vymazat
  2. Jsou Zide, kteri jsou na nasi strane a jsou Zide kteri jsou proti nam ! Je hloupost je generalizovat.
   Stern Howard je obliben u pubertaku s opozdenym dospivanim a Rush Limbaugh je vyborny politicky analyst.

   Je v poradku, ze mluvi co chteji !

   Take nezapomen, ze 30 % jich volilo
   Trumpovu agendu !

   Vymazat
  3. 5:09 ZAPOMEL JSEM SE ZMINIT !
   Rush Limbough je METODIST - coz je velmi rozsirene nabozenstvi v nekterych statech. (Evangelici).
   Krasna pani Jeanine Pirro je Katolicka !

   O dulezitosti nabozenstvi v Americe bych napsal vice, ale bylo by to smazano !
   (A nas oblibeny president Trump je Presbyterian.)

   Americe vladnou WASP (zatim) = White Anglo Saxon Protestant.

   Vymazat
 9. Pani Spencerova a vy Dvoraku ! Nikdy, NIKDY nevahejte se pokusit o vzestup !
  A nikdy se nevzdavejte kvuli tezkostem, ktere jsou vzdy, pouze docasne.

  Nedejte se brzdit darebaky, jako jsou udavaci a cenzori !
  Oni jsou za to placeni.
  Oni si neuvedomuji, ze delaji zlocin proti konstituci a kazdy rok je jich proto 78 (v prumeru zastreleno, ci jinak zlikvidovano.) Jsou nenavideni vsude v kazde zemi.

  OdpovědětVymazat
 10. Já bych chtěl na něco poukázat a netýká se této diskuse, nýbrž všech diskusí na NR. NR mám rád a čtu denně, ale pokud bych mohl, doporučil bych abyste nějak metodu jak je zpracována zdejší diskuse upravili, myslím tím, abyste zavedli nějaký běžnější systém s registrací. Tenhle systém, kdy se skoro každý diskutující nazývá Anonymní, promiňnte, ale to je k posr...á...ní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vaše trávicí a hygienické problémy málokoho dojmou.
   Vemte si, že druhý udavač Dvořak musí celé dni kousat kůru.

   Vymazat
  2. Druhý udavač? A koho počítáte jako udavače číslo 1? Sebe?

   Vymazat
  3. Vážení, nevšímejte si toho pitomy 4:24. Neví co píše, hlavně aby psal.

   Vymazat
  4. Džotdži,

   PODEPISUJEME SE ANONYM PROTO,ŽE VNITRÁCI čssd DOStALIÍ NOVÉ aNTONY,budou muset přikazem nejen tady mazakovat,ale vykazovat i činnost,když si MUSI na přikaz prý vedeni ČSSD sestavovat seznam budouci obsady koncentračnich táborů kryci zn.FENA,proto jim tu PRÁCI nikdo nesmi usnadnovat A PODEPISUJE SE ANONYM,nebot je tU svoboda!

   MEMENTO MORI!

   Vymazat
 11. Takže si odkaz na LN můžu vymazat...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, je tam ještě několik redaktorů a přispěvatelů, kteří stojí za to. Nechci psát jejich jména, aby na ministerstvu "kultury" pod vedení sod-dem ministra opět nezačala řádit grantová komise. Oni to jsou pitomci a když jim nějaký udavač nenapoví, oni sami na to nepřijdou.

   Vymazat
 12. Díky Tereze S. jsme a doufám budeme mít tu nejryzejší informovanost ohledně Syrie, Iráku, Iránu, Jemenu atd. , na co by měla zahrnovat Evropu a další země, když jsou najati svázáčtí novináři bez rozhledu? Tereze za její články moc děkuji a doufám, že nepřestane psát. Jí jediné totiž věřím.

  OdpovědětVymazat
 13. Bojí se o dotace,bojí se pravdy,slavnej pan šéfredaktor si teď s klidem může literární noviny strčit DO PRDELE!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Sice Terezu odstranili ale já se pravdu o blízkém východu dozvím na Sputniku.

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymitou si pisatelé vytvářejí dojem, že je neidentifikují za hříchy proti kapitalismu a odpor proti lži tací i onací poldové. Omyl, vedou si na ně "svazky", bylo to tak vždycky, co stát státem jest, dávno před Bretschneidrem a setrvale i po něm. A že se vyřizují i účty? No k čemu bychom misky-bisky měli a proč je musí občané vydržovat ku prospěchu kapitálu? Aby přece jednali a konali ku prospěchu svých pánů! Ale má to i své výhody pro vykonavatele rozsudků - když je někdo zavražděn, tak ani nevíte, že byl jeho účet sečten - není jméno, nejsou Kuciaci.

  OdpovědětVymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 17. No, jak vidno, vůbec není od věci vyslechnout si i verzi protistrany. Ono to s tím "vyhazovem" zas nebylo tak horké, jak se zprvu mohlo zdát.

  OdpovědětVymazat
 18. Ďakujem pani Tereze za jej články. Nie som žiadny odborník, ale cítim z nich odbornosť autorky, jej široký rozhľad v problematike, jej inteligenciu a humanizmus. Pravidelne som jej články vyhľadávala a čítala. Ďakujem.

  OdpovědětVymazat
 19. Myslím, že celý problém je v tom, že literárky nedostaly dotaci.

  Viz zde: https://www.mediar.cz/literarni-noviny-zdrazuji-nedostaly-statni-dotaci/

  Ale když budou poslouchat a nebudou se cpát do politiky, anebo budou alespoň psát tak, jak se od "slušných" novin v současné společnosti očekává, příští rok může být dotace zase doma. Tam bude zakopaný pes. Ale to není to cenzura, nebo snad je?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ŠKODA,ŽE SE TU PANI TEREZKA NEOBJEVUJE,ABY NÁM

   pomohla sestavit petici,za dotaci pro Literárni noviny a potforu alternativy,která už dávno neni alternativa,ale HLAVNÍ PROUD nebo co nebo jak?.
   Možná pak by zveřejnily ty Literárni listy ve spolupráci s Parlamentnimi listy jak vypadá prvnich pět articles Národniho programu občanů voličů a že je to NÁŠE OPRAVDOVÁ POCHOUTKA zn BIFTEK je taky pravda a ne že ne ANO!

   Vymazat
 20. Kde se vzala, tu se vzala....
  https://prima.iprima.cz/novinky/412019-svet-pri-patecni-ranni-kavicce-terezy-spencerove

  OdpovědětVymazat