Reklama

úterý 16. října 2018

Alarm v USA: Rusko sklidilo rekordní úrodu

mbi
16. 10. 2018  Eurasia24  
politikus.ru
 Washington se může donekonečna snažit dusit Rusko sankcemi, ale je řada klíčových oblastí, kde se jakékoliv obdobné snahy nejenže míjejí účinkem, ale současně stimulují ruskou ekonomiku k maximální soběstačnosti a uplatnění produkce na světových trzích.

Rusko letos překoná svůj dosavadní rekord ve sklizni obilí platný již více než 30 let. Podle údajů agentury Bloomberg přesáhla letošní sklizeň hranici 130 milionů tun, což je o 2,6 % víc než maximální sklizeň dosažená ještě za časů SSSR.

„Po více než čtvrtstoletí od rozpadu SSSR se ruští farmáři chystají překonat rekord ve sklizni obilí vytvořený ještě za sovětské éry,“ píše Bloomberg.

A na ministerstvu zemědělství USA se kvůli tomu už bije na poplach. Podle jeho prognóz totiž ruští zemědělci vyvezou na export rekordních 31,5 milionu tun pšenice, čímž se v této komoditě stane Rusko světovým lídrem, když první místo jim budou muset přepustit právě američtí pěstitelé. Všechny okolnosti totiž svědčí o tom, že podíl amerického obilí na světových trzích klesne z 29,5 až na 26 milionů tun.

„Podle všech prognóz lze v zemích Evropské unie a v Rusku očekávat vyšší hektarový výnos obilí, což těmto zemím umožní zvýšit export pšenice. Tím se současně sníží podíl USA a Kanady na exportu této komodity ve světě,“ uvádí se v prognóze.

Z americké zprávy navíc vyplývá, že konkrétně v případě pšenice dosáhne její sklizeň výše asi 77,5 milionu tun, přičemž její spotřeba v Rusku vzroste ze 40 na 42 mil. tun. Zato v USA se produkce pšenice s největší pravděpodobností sníží z 62,9 na 47,9 mil. tun.

Pro Spojené státy představují tyto skutečnosti novou hrozbu vyvolávající především nutnost zvážit rostoucí konkurenci ve světě. Přestože Washington uvaluje na Rusko stále další sankce, žádné zvláštní zisky z toho USA nemají. Naopak – Rusko se stává stále silnějším a nezávislejším. A to je hlavní důvod, proč Američané bijí na poplach.

Ruská politika nahrazování dovozu přináší svoje ovoce. Jen během prvního pololetí se „nesurovinový“ export zvýšil o plných 23 % na 70 mld. US $. Navíc začala Moskva prodávat do zahraničí o 34 % víc zpracovaných kovů, o 30 % víc potravinářského zboží a 26 % pak představuje nárůst exportu produkce dřevařského a papírenského průmyslu.

91 komentářů :

 1. A jak to vypadá v Rusku se sklizní kukuřice se neví?
  Kdysi se v ČSSR říkával vtip, že tehdejší SSSR je v kosmonautice tak daleko, že Chruščov byl na státní návštěvě na Měsíci a zasel jim tam kukuřici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pořád stále stejná podjatost proti SSSR. Rusko se svým kapitalismem je úplně někde jinde. Pro mne je důležitější, že brání expanzi Západu a USA s jejich neomarxismem, válkami akapitálem. Pod nimi pane jsme dnes novu kolonií a podřízeností.

   Smazat
  2. Anebo radio Jerevan na dotaz zda v Rusku roste kukuřice velká jako telegrafní sloupy odpovědělo: Ano roste i řidčeji.

   Smazat
  3. Kukuřice, která velmi vyčerpává půdu a podporuje erozi, vyrábí se z ní nechvalně známý glukózo-fruktózový sirup, nebo v poslední době se masivně spaluje v bioplynkách, není v Rusku prioritní plodinou. Nicméně i produkce této plodiny je více než dostatečná.

   Smazat
  4. 6.50 Chruščov "kukuruznik" byl UKRAJINEC, tak se ptejte POROŠENKA na sklizeň obilnin a kukuřice v jeho popučové říši pod americkým strejdou. Za Cara báťušky byla oblast oblast osvobozená z pod polsko-litevské okupace OBILNICÍ EVROPY. Polští a švédští páni, obilím dovezeným po řekách do Baltských přístavů, živili nejenom celou Třicetiletou válku. Pozoruhodností světové výstavy v Paříži 1889 byl vedle zbrusu nové Eifelovky ŘEZ OKRAJINSKOU ČERNOZEMÍ o mocnosti větší, než vedle stojící mužik i s čepicí...

   Ukrajina proto musí být, není-li vedena ještě většími darebáky než vedou naši Otčinu, jednou z nejbohatších zemí světa. Ovšem to by ataman Porošenko nesmě orat americkými "traktory" Abrams a sít odborníky z AZOV a pod...

   Smazat
  5. 6:50 ha ha, ha, he, he, he, fakt výborný vtípek, ono je to sice trošku mimo mísu, ale tomu se říká "oslí můstek" převést řeč na něco jiného. Řeč je o obilí, a vy máte zrovna dva vynikající vtipy o kukuřici... MUSÍTE JE ŘÍCI. To se nedá nic dělat. My to vydržíme. Pokračujte. Možná byste se chytil, kdybyste přidal žertík o Gottwaldovi, nebo Zápotockém. To by se lidi umlátili smíchy.

   Smazat
  6. Přestaňme si hrát na to, že NR je něco víc, než běžný tu dobře, jindy mizerně z ruštiny přeloženej putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené kremelskou klikou anti-ruských židočekistů proti Bílé civilizaci! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Smazat
  7. A teď historická fakta. Po smrti Stalina se dostali k moci nepoctivci (většina poctivých položila život ve 2.sv)

   ... nebudu zabíhat do podrobností klanových bojů a světového zákulisí, ale pro pochopení něco z historie šlechta je z 90% zcela věrolomná, pouze část šlechty je natolik chytrá, že krále podporuje i když ji král omezuje. Věrolomná šlechta, aby se dostala k moci se spojuje z cizí mocí, aby mohla zničit šlechtu věrnou králi a spoléhá, že dobyvatel ji učiní správcem ...

   Chruščov byl nepoctivec a člen věrolomné šlechty a začal ničit SSSR, pomluvil a očernil Stalina, zastavil pravidelné snižování základních komodit (Stalin tak geniálně zajistil, že chudí byli stále bohatší - oproti západu, kde je to naopak), zničil zemědělství nesmyslným pěstováním kuřice (jak správně zmiňuje uvedený vtip), zničil vybudované letectvo (dal sešrotovat nové stroje - piloti plakali), nevybudoval námořnictvo (Stalin spočítal, že jeho vybudování se neprojeví na životní úrovni obyvatel), zlato rozdal komunistickým stranám v cizích zemích (když se zlato vyčerpalo - strany přestali existovat - obdoba některých dnešních neziskovek), zastavil všechny Stalinovi projekty, některé se znovu obnovují (pro zajímavost nedošlo k snížení pracovní doby na 6.hodin).

   Co se týká vesmírného programu, tak bez Ruska Americký kosmický program končí a mohl se realizovat pouze proto, že byl tajně prodán do USA. Sice ruské raketové motory mají i s dokumentací, ale u takto složitých systémů není snadné je okopírovat.

   Jo a samozřejmě USA nebyli na měsíci (tomu snad už málokdo může uvěřit) i významný americký vědec to potvrdil.

   Smazat
  8. 20:04 A není snad pravda, že autorem sovětského kosmického programu je ten čtvrtý zleva ZDE? - https://ic.pics.livejournal.com/01vyacheslav/23083325/596959/596959_original.jpg

   Smazat
  9. Pro 21:16, o tom nevím. Nicméně co považuji za prokázané, že naši otrokáři v dějinném procesu náš vývoj (lidstva) brzdí co můžou, aby si díky znalostem uchovali svoji převahu. Původ našich otrokářů může být mimozemský, možná nějakým napojením na informace s tím spojené, třeba na úrovni DNA (část obyvatel jsou psychopaté - to mohou být jejich pozůstatky), ale je to pouze hypotéza. Ať je to, jak je to, bojuje se za člověka, to znamená, aby každý svým vědomým úsilím směřoval k jednání ku prospěchu všech, ku prospěchu celého života a postupně přeprogramoval chybné cizorodé řetězce DNA.

   Smazat
 2. Tady jsou dalsi informace o ruske ekonomice.
  https://www.ofwealth.com/russians-pay-less-tax-than-you-and-other-surprising-facts/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dík za info.

   Smazat
  2. A tady v úvodu je popis hlavní příčiny! Pak jsou ukázáni následkové - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
 3. Ano za minulého režimu /komoušů/ se vyprávělo jak je to všechno na západě perfektní a na východě debilní a tak jsme se vysrali na východ a zákonitě muselo přijít to hovno ze západu. Takže v česku dnes 100% víme že je zeměkoule kulatá a je nám to hovno platné. Blbec stále hledá výhody, slevy, akce a je mu to na hovno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. -:)-:)-:)-:)
   A vo vo vo tom to je, no.

   Smazat
 4. Kdyby Rusové tak intenzivně pěstovali pšenici,jako v USA,tak mají sklizeň o 50 mil.tun pšenice více.Já bych jen poradil Rusům,ať se vyhýbají všem těm podpůrným postřikům,umělým hnojivům a tím mají zdravější výrobky z pšenice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane vy jste bezva bavič, takže podle vás v Usa nepouzívají uměla hnojiva a.t.d. Rozumíte-li anglicky shlédněte dokumentarní film FOOD'Inc. Je na YouTube. Tam se dozvíte jaký prasárny se dějí v americkém food industry, samý GMO samej Frankenfood, to v Rusku neexistuje, v Rusku je zákaz Gmo produktů jak rostliných tak zivočišných.
   Takže si vaše rady nechte pro váš idol, Great America

   Smazat
  2. 8:54: Doufám, že v ruských chlévech nebudou ustájeny krávy s dírami v břiše, které jsou krmeny zpracovanou kukuřici /GMO provenience/, jak se to děje v blahoslaveném USSA. V USSA byl zlikvidování malí farmáři. Monsanto lividuje pěstění pšenice tradičního původu, tím že lividuje prodejce osiva. To je rovněž z toho filmu o produkci potravin v USSA. Zadejte na youtube: Produkce potravin v USA - film je přeložen do češtiny.

   Smazat
  3. 9:25: upřesnění: video - dokumentární film, se jmenuje Dokument: potraviny a.s. Zde link: https://www.youtube.com/watch?v=91MdOuG1wv4.
   Film je o produkci potravin v zemi nejlepší - USSA.
   Možná Radosta by mohl zkomentovat díry v kravských bachorech. On má široký záběr.

   Smazat
  4. Anonymní 8:54
   Právě že v USA používají nadměrně umělé hnojiva a různé postřiky,co v Rusko omezeně.
   GMO kukuřice se nemá skrmovat dobytkem.

   Smazat
  5. Část dokumentu Food,inc ktery byl mimochodem nominován na Oskara, pojednáva co to s dobytkem krmeným GMO kukuřicí dělá, je to hnus nad hnus, kravy zerou svůj trus.

   Smazat
  6. 10:16: Ale hlavní je to, co žene kapitalismus dopředu /do propasti/ - sype to. Nevadí, že kvůli pásové výrobě převzaté od Forda v zemědělství v zemi zaslíbené USSA zemře jedno dítě, kterému je 4 roky, protože snědlo hamburger s mikrobem od krávy, která celý svůj život stála po břicho ve vlastním trusu a na jatkách měli proto znečištěné tímto mikrobem maso, ze kterého vyrobili hamburger. Kdo máte malé děti si dokážete přestavit tu ženu, která se musela dívat 10 dní na umírající dítě pro hemorhagickou enterokolitidu /krvácivý zánět tlustého i tenkého střeva/. Navíc ve filmu je také to, že soudně za tento zločin nebylo nic možno vymoci. Proč? Protože se tento zločin těžko prokáže.
   Bohužel většina lidí dnešního světa řekne: co mně to zajímá. Bohužel komu zvoní hrana si uvědomuje jen menšína lidí toho světa. Menšina lidí tu hranu slyší. Asi proto je dnešní svět v takovém bídném stavu. Možná jsem to napsal jen protože si myslím, že tu hranu slyším, myslím si, že se snažím být dobrý.
   Nechme stranu to, jestli jsem dobrý.
   Myslím si, že dobrý člověk se pozná podle snahy kráčet správnou cestou a jak řekl Kristus cesta vedoucí do nebe je obtížná, je uzká a jen málo lidí ji nachází. Většina lidí bohužel jde širokou cestou, která ... vede do pekel. Tyto věty nemají nic společného s náboženským postojem. Podpis: Radobyfilosof.

   Smazat
  7. 9:35 -

   https://en.wikipedia.org/wiki/USSA

   Kdybys nebyl jen rudoprd, věděl bys že studenti svůj sát zatím nemaj! Ani snowbordisti, ale omlouvá tě, žes moře viděl jen jednou, když tě tvůj vypouštěč vzal sebou na podvodn(í)ý lov amfór!!!!!!!.-DDDD

   Smazat
 5. Pêkna propaganda.Jinak neni uvedeno kolikže z toho množstvi je obili potravinoveho a kolik krmneho.Mluvit o konkurenci tak to už chce hodnê fantasie.Rozhoduje kvalita,ne kvantita.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8,57
   uASS KVALITA I KVANTITA JSOU O HOVNĚ,TY JEJICH MODIFIKOVANÝ SRAČKY UŽ NECHCE ŽRÁT ANI TRUMPETA!!!!!!.-)

   Smazat
  2. 8:57
   Propaganda? Proč se nepochlubit, když se tak daří?
   Mimochodem, v Rusku platí zákaz pěstování i dovozu GMO. (http://www.bio-info.cz/zpravy/rusko-nejvetsi-plocha-bez-gmo)
   Narozdíl od USA, které právě v produkci GMO hrají prim. (http://neviditelnypes.lidovky.cz/veda-gm-plodiny-v-zemi-krale-jecminka-dvb-/p_veda.aspx?c=A160529_162845_p_veda_wag)

   Smazat
  3. Ááááá, zase jeden obdivovatel tzv.Západu tu kviknul 8:57. Vždyť je to jedno, mudrlante! Hlavně že Rusové mají nadvýrobu pšenice a že je na to konto nemohou USA a tvůj milovaný Západ vydírat!!!

   Smazat
  4. 9:30 nemusi by človêk obdivovatelem Západu,ale jestliže vysledky jsou jinê,než uvádêno,je dobré k tomu A ŕici i B.Obilninou v tomto připadê neni jen pśenice. Nakonec v dnešni RGRU mate možnost se dočist.Pani I.Glazunova z Rosstatu je dostatečnou odbornici,na rozdil od vãs a vi jak se to s urodou v RF mã a pochybuju,že by byla milovnici Západu.Mñamño.

   Smazat
  5. 9:04
   Právě Trumpeta žere Gmo shit s oblibou,Mcdonald, KFC a ostatní fast food jedovatý lahúdky, jdi na rense.com jsou tam fajn fotky Donika jak se cpe makácema. A to nám tady jeden vykladal predloni jak je Donald na zdravou stravu a podobne báchorky. Donald je fastfood junkie! 12 plechovek diet coly denně, neni divu ze mu hrabe.

   Smazat
  6. Anonymní 9:56

   Aha. Vy vypadáte jako zcela mimořádně vzdělaný a oduševnělý jedinec. Poučte nás tedy prosím, jak je to s těmi výsledky ve skutečnosti. Předem velice a s poklonou děkuji.

   Smazat
  7. 9.56 Již od září je známo, že sklizeň např. pohanky je vyšší, než celostátní spotřeba... to chce ovšem číst v ruštině ruská "sdělovadla"... a ne čekat, u ocasu, co nám mediální euroamerická Milka naservíruje ze sežraného Ruska po bachorocenzůře;-).

   Smazat
  8. 10:32 je dobře,že čtěte Ruska media,akorat je třeba rozumět textu i v češtině.On rozdíl mezi obilím a obilninou,pane.

   Smazat
  9. 9:04 A je vidět že to tvýmu vypouštěčoj ani krapet nevadí to propagovat! - http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   P.S.: A píše se to UAZ!

   Smazat
 6. Někdy je všechno jinak. Zdejším trollům informace o Rusku nezapadající do obrazu Ruska. Viděl jsem video, jak do vlaku na západlé ruské vesnici nastupovala babička, která pro nedostačující výšku nástupiště nesla si s sebou stoličku, na kterou nejdříve vystoupila a pak nastoupila do vlaku. Nuže někteří zůstanou u podobných obrazů Ruska. Já jsem v Rusku nikdy nebyl, proto všechno o Rusku, stejně jako ostatní sdělení, která nemám osobně ohmataná, přijimám s rezervou. S rezervou proto přijimám také toto co jsem se dozvěděl na youtubu v polské národní televizi /A. Jablonowski/. Kdysi u nás se nám davalo za vzor důkladnosti Japonsko, mimo jiné s přesnosti příjezdu vlaků, podle kterých se dalo regulovat hodinky. Nuže představte si dozvěděl jsem se ve jmenované televizi, že v Rusku jezdí vlaky na minutu přesně a to vlaky jezdící na dlouhých tratích, jako třeba z Moskvy do Kazaně. Kde se hrabe na Rusko naše republika? Co jedu vlakem, tak zpoždění jsou na denním pořádku, stejně jako za opovrhovaných komoušů. Mimochodem s cestami to vypadá stejně jako za komoušů - pořad se opravují a opravy jsou nekonečné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:01: A i s mosty v blahoslaveném kapitalismu to vypadá jinak než nám bylo sdělovano. Padají - USSA, Italie.
   Četl jsem nedávno: na opravu havarijních mostů nejsou peníze - obce nemají peníze.

   Smazat
  2. O tom Japonsku je to fakt, moje dcera tam ucila 2 roky anglictinu na soukromé skole, cast ji záci zvali na nedělni obědy do rodin a po obědě na výlety Shikansenem z Osaky do Yokohamy a Tokya. Dozvěděla se že když je vlak o minutu mimo řadu, nekdo nekde přijde o job. Úzasný!

   Smazat
  3. Zato na příživníky, na vetřelce, na prachy pro Afriku, na okupační mise v kdejakém koutě světa, na dividendy pro cizáky... na příspěvky pro politické strany, na Senát a na dotace pro "umělce" ... se prachy vždycky najdou. Kocourkovský starosta mi vzkazuje, že jsem extrémista a že mám myslet globalisticky. Kocourkov prý daroval polovinu majetku Katolické církvi a náboženským obcím v Levantě... To je prý to správné jandovské myšlení...

   Smazat
  4. 9:06!
   Nebojte se peníze (bezcenné JUESDOL) na opravy našich mostů budou, protože se do roka musí zvýšit jejich nosnost na 50 tun, aby z nich mohly padat abramsy rovnou do šrotu (při přesunu do Ruska).
   Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

   Smazat
  5. No jo, úplně vidím, jak se Abramsy přesouvají do Ruska po vlastní ose, ty somárik.

   Smazat
  6. 11:10 Ťok musel na D1 zbourat všechny nadjezdy, pod kterými by neprojely US tanky po vlastní ose (= na podvalníku) a mimochodem předchozí příspěvek (11:07) vůbec nic o přesunu tanků po vlastní ose ńepsal, vy sám jste nikoliv somárik, ale opravdový somár

   Smazat
  7. Když je řeč o vlacích, Japonci nemají konkurenci. Ale je podivné, že třeba takový Transsib jezdí také přesně, a nejen ten. Od Ruska jsem tohle neočekával.

   Smazat
  8. 18:26
   Čina jim šlape na paty a brzy je asi předhoní v rychlovlacích, o něčem takovém se nám může jen snít

   Smazat
  9. 21:59, to je pravda, viděl jsem v akci 500 km/h.

   Smazat
 7. A vše zase vyvezou, pod cenou, tak jako loňského roku, aby bily peníze (DOLÁRKY) na zbraně a obyčejný Rus bude žrát kořínky a kuru ze stromu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Místo Ruska studuj pravopis oslíku. Rusko má v potravinářství ohromný potencionál a jak bylo psáno v jednom příspěvku výše , proč by se nepochlubili když se daří. Bredy

   Smazat
  2. 9,33
   to už jsi tady zvracel TYDÝTE A JE TO MARNÝ,JE TO MARNÝ,JE TO MARNÝ......JE TO MARNÝ!!!!!!!

   Smazat
  3. Anonymní 9:33
   Můžete svůj legrační nápad něčím doložit?

   Já mám jiné informace:
   Loni bylo v Rusku vypěstování 132 milionů tun obilí, z čehož šlo na export 36,6 milionů tun. Pochopitelně to znamená i pokles cen obilí. Celosvětově.
   Každopádně zizky z prodeje obilnin už přesáhly i zisky z prodeje zbraní.

   Smazat
  4. Anonymní 9:33

   Vaše starostlivost o obyčejné Rusy je velice dojemná, ale zcela zbytečná.

   Smazat
  5. 9.33 Tak o to, co jste napsal, se vroucně modlí nejenom Banderostán, ale všichni šmejdi světa. Doufám, že je Alláh Milosrdný, Všemocný, budiž jeho jméno nastatisíckrát pochváleno, ve své moudrosti OSLYŠÍ.

   Smazat
  6. 9:33, ehm, byl jsi někdy v Rusku někde v obyčejné restauraci, nebo v obyčejném kšeftě?

   Smazat
  7. 18:30 On asi sotva, tihle ovšem taky né! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
  8. 18:55, zajímavé, zkus třeba tohle:

   https://m.youtube.com/watch?v=RUrLAfkr6qg

   A tohle je kousíček od tebe:

   https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/8/10/106748/106748_1200x.jpg?rev=1

   Jinak v Rusku jsem byl několikrát a na bezďáče tam běžně nenatrefíš, už vůbec ne třeba v centru Moskvy. Neříkám, že nejsou někde jinde. Ale jen tak pro srandu, rozhlédni se po Hlavním nádraží v Praze a jeho okolí. A zkus takovej Los Angeles a dnes (bohužel) i Paříž.

   Smazat
  9. 20:15 Není podstatný KDO jsou, ale CO žvaněj! To je podstatný! Až bývalej podplukovník ČSLA ve výslužbě coby bezdomovec na ulici bude vožralej s vajglem v puse a špinavých hadrech kvákat, že dnes se má nejlíp v životě a říkat "Ať žije Babiš!" anebo vožralej uklízeč s lopatou na sníh vykřikovat, aby ho Zeman vzal do armády, že půjde do Afghanistánu "bojovat za Prahu", pak si budem moci říct, že jsme klesli až na jejich úroveň ... tohle není o materiální chudobě, ta je všady na světě, tohle je o totální chudobě hlav!

   Smazat
  10. 21:12, přesně takoví jsou i v USA, a ještě víc. Narozdíl od Evropy (a Ruska) je US demokracie prezentována v podstatě dvěmi stranami. A jejich fanoušci spoza kartónů na ulicích halasně a fanaticky blahoslaví svého kandidáta. Povětšinou zůstávají věrni jedné straně celý život, ať je tam kdokoliv, Amerika je přesně právě tímhle typická.

   Líbí se mi, když si v panelákové kuchyni v Liberci hraješ na znalce... Apropos, v hlavách lidí v Rusku najdeš možná alkohol, ne chudobu.

   Taky věřím, že týpek, co hodil vidle mezi kola "nezvratného chodu dějin", globalistům a nadnárodnímu kapitálu sakra vadí, jelikož nemůžou plundrovat jak si to naplánovali, ale co máš s třeba s Rockefellerem nebo třeba s Bazosem společného ty, to nechápu?

   Je ovšem milé, že se za ně pereš a chceš se toho zatraceneho Putina, (kerej je mimochodem prezidentem Rusů, ne Čechů), za každou cenu zbavit, jelikož si to výše zmínění přejí. Proto tě matka porodila, abys umřel za císaře pána a jeho rodinu.

   Smazat
  11. Teda jen k těm bezdomovcům: podívejte se do San Franciska, potulují se tam desetitisíce bezdomovců, ale copak to, ale v jakém stavu, jak oblečení, jak špinaví - to se u nás nenajde ani u těch, co "bydlí" pod mosty či v kanálech! A vůbec, proč byl tento "vynález" kapitalismu u nás poprvé zaveden v r. 1990??? Proč bylo zrušeno domovské právo, bez kterého se kapitalismus neobejde???

   Smazat
  12. 23:13 To já netvrdím že ne! Můj nebožtík strejda, velkej nadávač na Rusáky po 68, začal pro změnu začal v 90. letech říkat, že Američan je v podstatě stejnej jako Rusák, jen má splachovací hajzl:)

   Smazat
 8. Ruský kapitalismus je něco jiného, než-li sovětský komunismus.....Už je 30let po pádu režimu.....V roce 1975 si už nikdo nemyslel, že v Německu je nacismus, popřípadě ve Španělsku v roce 2005 fašismus...Lidé jsou fakt natvrdlý....Ještě horší je to snad na Západě.....A to i ve vztahu k ČR....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nálepky jsou nálepky, realita je ale stále tatáž - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Smazat
 9. Prosím uživatele "termínu" s obsahem "...marxismus", aby si laskavě doplnili vzdělání
  1. co to je marxismus a
  2. kdo vymýšlí a proč termín "...marxismus". To, co se skrývá pod těmito patvary, nemělo, nemá a nikdy nebude mít nic společného s učením Karla Marxe. To spíše jsou vhodné termíny "neofašismus", "neonacismus" či umírněný "neoliberalismus", "neodemokracie", ale nejlépe sedí "neoblbost".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale především kulturní marxismus! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Neomarxismus

   Smazat
 10. Američtí "Mičurinové" to jisto jistě nenechají jen tak. Americký průmysl genetické modifikace stvoří nové "Frankensteiny". Pšenici s kmenem sekvoje a zrnem jako dýně na halloween a krůty s 8 stehny.
  To ještě budou všichni koukat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní16. října 2018 10:08
   Monsanto, když na to dostane pár miliard dolarů z USA rozpočtu, se jistě vynasnaží. P.K.

   Smazat
 11. Já úplně vidím ty úředníky amerického ministerstva zemědělství, jak sedí v němém úžasu s tou panikou v očích a jenom žasnou, jak se to jen mohlo stát.
  Možná si už americký ministr zemědělství na půdě úřadu chystá smyčku. :-O

  OdpovědětSmazat
 12. Západ kouzlem nechtěného vydatně napomáhá vytvořit v Rusku podmínky pro rozvoj místních podniků, které by se v podmínkách jeho otevřené ekonomiky nemohly vytvořit.
  Pokud se sankční podmínky nezmění (a o tom se dá s úspěchem pochybovat), pak je to jen otázkou času.
  A protože Rusko nejde vyhladovět, a ani vojenskou silou porazit, má svou existenci v budoucnu zajištěnu.
  Tedy, pokud se ho mezitím nezmocní tamní kudrinové, čubajsi, gajdarové a jiní z jejich početné sebranky proradných jidášů.

  OdpovědětSmazat
 13. Zavádějící článek. Oproti loňsku sklidili letos o 16mil. tun obilí méně. Vyvážet budou, ale jen asi polovinu loňského množství. Ta demagogie mě nebaví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10.48 Ano, mají i na vývoz... i pro sebe. Nemusí dovážet, nikdo je nebude moci vydírat vyhladověním. A menší úroda je i v USA...Každý rok nemůže být rekordní.

   Smazat
  2. 10:48 Čekals tady objektivní článek? Naivo.

   Smazat
  3. 11,03
   Tak mazej zvracet na Blicí listy,dosteneš cenu VELKÝHO CHRCHLA UDAVAČE A "SPISOVATELE"!!!!!!.-)

   Smazat
  4. 11:27 Jenomže problém je tomu zrzavýmu Chrchloj ve vytahaným svetru s lahváčem v ruce vděčíš za to žes coby zdegenerovanej bolševickej čechomužik neskončil po zásluze takhle! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
  5. 19:01, tapetuješ to tady furt dokola stejné kraviny, a už jsem ti jednou odpovídal, že režim padl proto, že to tak SSSR chtěl. Dokonce k tomu byl podnět v rámci tajných služeb. To zaprvé.

   Zadruhé. Hrozba existovala ze strany některých státních orgánů, kteří nepochopili, že je definitivně finito. Těm, přímo na sekretariát KSČ, přišla výzva, že pokud něco podniknou proti demonstrantům, aktivizují se Vojska skupiny střed.

   Čili bylo to PŘESNĚ NAOPAK něž Budapešť 1956!

   Smazat
 14. 10,48
  PRÁVĚ SES TY ZEMĚDĚLSKEJ EXPRTE VRÁTIL Z RUSKA,VIĎ?!
  PROČ SE NEJDEŠ BAVIT NA BLICÍ LISTY,TAM TO TVOJE HODNOCENÍ ZAPADNE A BUDEŠ POCHVÁLEN TROTLE Z RODU RETARDŮ:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se tobě stát nemůže co, těkavý prde v pravidelnejch pauzách vypouštěnej z lejnolíhně tohodle Ugrofína - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
 15. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 16. října 8:49.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 16. Další rána válečným štváčům!

  Ano, celá Euroamerika je zachvácena děsem: Ruské celiny plodí obilí, jako za starých krásných časů Sovětského svazu!
  Jaké to TRPKÉ zklamání pro válečné štváče, pro neomarxistické vrahy z Wall Streetu a Bilderbergu, pro nejreakčnější kruhy usáckého vojensko-průmyslového komplexu!
  Ano, zuřiví obhájci evropských hodnot si užuž začínali myslet, že jim jejich ďábelské dílo začíná dařit – že Veliké Rusko vyhladoví, když ho nemohou porazit na bojišti.
  A ono to tak i chvíli vypadalo: Po
  • násilném rozbití SSSR, čili „největší geopolitické katastrofě 20. století“ (jak správně řekl Veliký Putin, BJJP)
  • násilném odtržení Maloruska (nesprávně „Ukrajiny“) od Velikého Ruska
  • zákeřných útocích amerického brouka na ruskou (i českou!) úrodu
  to vážně chvíli vypadalo „dobře“, pro nepřátele míru, Slovanstva a socialismu.
  Jenže pak přišel Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, a změněn svět!

  Nyní – Jeho zásluhou - bude Veliké Rusko přebytky své úrody lacino vyvážet, nebo, dokonce, bude obilí ZDARMA rozdávat hladovějícím proletářům USA a EU.
  To zhatí nemravné zisky velkostatkářů, to zničí plány NATO a EU na snadnou válku proti Velikému Rusku, té zářné naději všeho utlačovaného světového proletariátu.
  Ach, drazí soudruzi a soukmenovci, musím se Vám teď k něčemu přiznat: Z té výše uvedené PŘERADOSTNÉ zprávy mně až vhrkly slzy do očí, slzy čisté slovanské proletářské radosti.

  Nyní prosím, vy všichni zdejší komunisti, putinisti, babišisti a zemanisti, volejte se mnou NAHLAS + SBOREM:
  Sláva Velikému Putinu, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, největšímu žijícímu leninistovi!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sláva Velikému Putinu, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, největšímu žijícímu leninistovi!

   Pokud se, jako tradičně nemýlíte a Rusko bude vyvážet zdarma obilí pro hladovějící proletáře v USA a EU, na mou duši vyhodím z okna krucifix po babce a začnu se modlit k Putinovi. To je tak báječná zpráva, že to snad ani nemůže být pravda. Ale zase když to říkáte vy...

   Starej komunista, putinista, babišovec a zemanista.

   Smazat
  2. Nevěřte Radostovi, on jenom dělá vlny. Vytvoří vlnu očekávání, aby ji následně zalil vlnou zklamání. A bude u toho ronit, ještě větší slzy štěstí. P.K.

   Smazat
  3. 11:48 vy to čtete? sorry, já ho přeskakuji, vždyť je to tapetující troll :-)

   Smazat
  4. Pan Radosta se řídí zásadou-Promiň,že píši tak rozsáhle,ale nemám ti co říci...

   Smazat
  5. Anonymní16. října 2018 13:13
   Já to taky nečtu, já si to pamatuju. On tam dává pořád to samé. P.K.:-)

   Smazat
  6. Proč reagujete na grafomanského trola Radostu? O to víc to tady bude zaplevelovat.

   Smazat
 17. Jo četl jsem článek to odporné počasí půl roku léto Rusku prospívá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusku asi prospívají i ty sankce, mohli zablokovat dovoz dotované zemědělské produkce z EU a staví díky tomu na nohy svoje vlastní zemědělce. Takže třeba polská zemědělská produkce, která nesplňuje normy končí u sousedů. A to nejenom v Bělorusku, které se stalo největším exportérem jablek do Ruska, ale třeba i u nás v ČR, včetně "chutných" herbicidů i pesticidů :-)

   Smazat
  2. 14:28 nevím, co máte proti polským sousedům, jejich pečivo s posypovou solí mně chutnalo, tedy nejenom mně, ale celé severní Moravě a Slezsku

   Smazat
  3. 14:58, mně taky! Proto ve kšeftech vždy pečlivě studuju původ a v košíku mám jen polské produkty. Ale v poslední době ani nemusím, markety to dělají za mě.

   Smazat
  4. Mě Polské odpadky nechutnají a proto jezdím do reichu kupovat kvalitní zboží.

   Smazat
 18. Jeden známý mně po návratu z USA řekl, že pochopil, proč jsou Američané ve své většině tak otylí. Jejich stolování přirovnal k "tankování", tj. že stejným způsobem zaplňují svůj žaludek až po okraj, jako benzínovou nádrž až po hrdlo. Obrovské porce, většinou jednotvárné stravy s vysokým obsahem chemie ba to nejenom v základních potravinách, které se dopují bůhví čím, ale i v všemožných ochucovadlech, kečupech, dipech, majonézách. Každopádně bohatí to v USA rozhodně nežerou, jenom plebs.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znam to stejne.Navic cerstva zelenina je tam draha

   Smazat
 19. Každopádně bohatí to v USA rozhodně nežerou, jenom plebs.
  xxxxxxxxxxxxxx
  Radosta to taky žere, a jak vidět z jeho příspěvků, šmakuje mu!

  OdpovědětSmazat
 20. Zajimavy graf

  https://farmlead.com/wp-content/uploads/world-wheat-exports-20-years-russia-canada-america.jpg

  V roce 2018 Rusko predstihlo v exportu psenice USA. O tom se ovsem v mainstreamovem tisku nedoctete. Ale lidi, co jsou ve fochu, napr. farmari, kteri najednou maji konkurenci, se tomu nevyhnou a cumi jake tele na novy vrata.

  https://farmlead.com/blog/insights/are-you-fing-kidding-me-russia-wheat-soybeans-exports-production/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.