Reklama

pondělí 15. října 2018

Alternativa pro Česko

Erik Best
15. 10. 2018     EB
Hlasy v druhém kole senátních voleb ještě nebyly ani sečtené a Andrej Babiš už si v sobotním Deníku připravoval pozici pro volby příští. Členské státy EU by podle něj měly mít samostatnost při formulování své energetické politiky. Tím přidal energetiku a emise na seznam euroskeptických témat, který začal psát v červenci, když pasoval migraci na nejdůležitější téma pro nadcházející volby do Evropského parlamentu v květnu 2019. Občanská demokratická strana, největší politický rival ANO, dosáhla v senátních a komunálních volbách dvou podstatných vítězství a teď potřebuje třetí, aby se pro příští parlamentní volby mohla stylizovat do vytoužené role „rozumné alternativy pro Česko.“ V posledních eurovolbách na tom ANO bylo dvakrát lépe, teď ale občanští demokraté potřebují vyhrát na plné čáře. Jak na to? Měli by zkusit Babiše obejít zprava a přimknout se k Orbánovi ještě těsněji než on? Nebo by se měli zaměřit na „rozumnou“ část svého sloganu a jasně se vymezit vůči Alternativě pro Německo, zatímco se svezou na jejím názvu? Kolik voličů ještě chce „rozumnou“ politiku?

8 komentářů :

 1. Nesouhlasím- při jakéže volební účasti to bylo?

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 3. Milý autore,
  reálnou politiku v tomto státě určuje Brusel a Berlín
  za bedlivého dozoru určitých složek z Vaší mateřské
  ambasády.
  Když k těmto loutkovodičům přidáte nespočet horlivých politických neziskovek, Sorosjugend a další parazity české společnosti,není pak z mého pohledu jediný důvod,proč se vůbec zabývat volbami a jejich výsledky.

  Současní "zákonodárci" jsou ve své většině podlézavá chátra,(viz např. nedávná "soukromá" návštěva Vašeho soukmenovce ve Sněmovně),které jde prioritně pouze o koryta.
  Minimální volební účast "důvěru" v politiky pak potvrzuje.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemáte pravdu, 20:44 Jdu kolem. Je to horší! Prima večer kolego.

   Smazat
 4. Proč sem toho tupého kokota pouštíte? Má problémy uživit rodinu a mele kraviny. Děkuji za smazání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevidim souvislost mezi ma problem uzivit rodinu a jeho nazory.To jako ten,kdo vydela 100 tisic ma hodnotnejsi nazory nez ten,kdo vydela 11?Volebni pravo podle vydelku bylo v 19.stoleti.

   Smazat
 5. Tak ty „slavné" ods bych nevolil ani za nic na Babiše beztak nedosáhnou.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.