Reklama

sobota 20. října 2018

"Americká sabotáž": Rusko reagovalo na zprávy o možných sankcích USA za účast na obnově Sýrie


Roman Šimajev, Polina Poletajevová
20. 10. 2018     russian
Prohlášení USA o záměru pracovat na vyřešení konfliktu a obnovení Sýrie "nejsou nic jiného než výmluvy", zdůraznil náměstek ministra zahraničí RF Sergej Rjabkov. Domnívá se, že Washington se zaměřil na odmítání nutnosti pomáhat Damašku. Takto diplomat okomentoval publikace, podle nichž Bílý dům připravuje strategii k uložení finančních omezení vůči ruským a iránským firmám, zapojeným do obnovy SAR. Jak bylo řečeno ve Státní dumě, Amerika má zájem na udržení napětí v regionu. Rada federace je zároveň přesvědčena, že Spojené státy se snaží používat finanční páky k vyvíjení tlaku na další země.


Washington předvede svou nenormálnost, pokud zahrne do seznamu sankcí představitele zemí, účastnících se rekonstrukce Sýrie. Uvedl to náměstek ministra zahraničních věcí Ruska Sergej Rjabkov.

"Viděli jsme tyto zprávy. Obecně není obvyklé komentovat anonymní zdroje, avšak v tomto případě lze říci, že to dokazuje, že Washington vzal kurz na odmítání nutnosti účastnit se obnovy normálního života v Sýrii, vytváření podmínek pro návrat uprchlíků, obnovy hospodářství, aspektu infrastruktury těchto otázek a všech dalších aspektů, spojených s normalizací situace", cituje agentura RIA Novosti Rjabkova.

Podle jeho vyjádření zprávy, které se objevují, odrážejí podstatu americké politiky.

"Je to ukazatel toho, co jsme vždycky říkali: že veškeré slovní kamufláže ohledně starostí o jasnou budoucnost Sýrie nejsou nic jiného než výmluvy", vysvětlil diplomat.

Administrativa Bílého domu zpracovává strategii zavedení finančních restrikcí pro ruské a íránské firmy, zapojené do rekonstrukce Sýrie. Oznámil to televizní kanál NBC s odkazem na tři zdroje, které jsou s tímto dokumentem obeznámeny.

Je třeba poznamenat, že Washington má v úmyslu se soustředit na "politické a diplomatické úsilí", aby vytlačily Ozbrojené síly Íránu ze SAR prostřednictvím finančního tlaku, bez přímých střetů s formacemi, kontrolovanými Teheránem. Kromě toho se počítá s odmítnutím přidělit prostředky do oblastí, v nichž jsou přítomna íránská a ruská vojska.

Dodejme, že syrský ministr zahraničí Walid Moallem během projevu na 73. Valném shromáždění OSN uvedl, že přednost při obnově země po válce bude dána jejím přátelům, kteří podporovali Damašek v boji proti terorismu. Obvinil také koalici, vedenou Spojenými státy, z podpory teroristických skupin, spáchání válečných zločinů, hromadného zabíjení civilistů a zničení infrastruktury syrských měst.

"Tyto vlády vytvořily nezákonnou mezinárodní koalici v čele se Spojenými státy pod záminkou boje proti terorismu v Sýrii. Ukázalo se, že cíle koalice se plně shodují s cíli teroristických skupin, které na své cestě šíří chaos, smrt a zkázu", zdůraznil Moallem.

Odmítnutí USA finanční pomoci SAR

V srpnu informovala mluvčí ministerstva zahraničí Heather Nauertová o přesměrování asi 230 milionů dolarů, které měly být přiděleny Sýrii, na podporu dalších klíčových priorit zahraniční politiky.

"Přesně tak, DAEŠ tam už není, nesmiřitelní teroristé odešli, Bílé přilby byly také evakuovány. Kdo ještě může v Sýrii potřebovat peníze? No a ministerstvo zahraničí USA přece nebude sponzorovat mírový život", komentovala situaci mluvčí ministerstva zahraničí Ruska Marie Zacharová.

Ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov také oznámil, že v OSN existuje tajná směrnice, zakazující pomoc při obnově Sýrie. Jak později oznámily noviny Kommersant, dokument je datován 17. října 2017. Z textu vyplývá, že světová organizace bude připravena přispět k rekonstrukci SAR pouze tehdy, pokud bude Bašár Asad svržen.

Mezitím oficiální zástupce generálního tajemníka OSN Stéphane Dujarric zdůraznil, že otázka existence tajné směrnice se zkoumá . "Naše pozornost je nyní zaměřena na politické urovnání", dodal.

Vedoucí diplomacie EU Federica Mogheriniová zase uvedla, že podmínkou účasti Evropské unie na obnově Sýrie je nastavení politického procesu, který musí být také "legitimizován mezinárodním společenstvím".

"Pokud se tak nestane, nemyslím si, že budeme mít možnost, prostor", uzavřela zástupkyně Evropské unie.


"Syrský konflikt je už přehřátý"

Americký vůdce Donald Trump opakovaně hovořil o tom, že bude podporovat pouze ty země, které se drží kurzu zahraniční politiky USA, připomněl člen Rady federace Igor Morozov. Podle něj se za takovými prohlášeními skrývá přímý tlak na státy.

"Velmi vážnými pákami vlivu, vytvořenými v roce 1944, jsou Mezinárodní měnový fond, v němž mají USA kontrolní podíl, a Mezinárodní banka pro obnovu a rozvoj. Doposud fungují a jsou klíčovými pákami tlaku USA", zdůraznil senátor.

Poznamenal také, že situace v SAR musí být řešena neprodleně.

"Konflikt už není jen rozvleklý - je přehřátý. Nové sankce proti Rusku ničeho nedosáhnou", zdůraznil Morozov v rozhovoru s RT.

A člen výboru Státní dumy pro zahraniční věci Sergej Železňak poznamenal, že když Washington zavede finanční omezení, bude to ukázkou skutečných cílů americké mise.

"Samotné USA sabotují proces obnovy infrastruktury zničené Sýrie a všemožně brání účasti ostatních zemí při poskytnutí pomoci syrskému lidu. To opět dokazuje, že Washington nemá zájem řešit syrskou krizi a chce udržet napětí v zemi co nejdéle", uvedl Železňak ve svém prohlášení.

Podle jeho vyjádření "je slabá Sýrie lákavé sousto" pro americkou armádu, která sní o převzetí kontroly nad celým Blízkým východem s použitím ozbrojené opozice a zahráváním si se zbytky teroristů. Poslanec také vyzval evropské úředníky, aby se znepokojovali sociálně-ekonomickou situací svého vlastního kontinentu.

"Evropští partneři USA musí pochopit, že když nechtějí poskytovat pomoc Syřanům při obnově jejich poškozené infrastruktury a nastolení normálního života, vyvolávají rozrůstání konfliktu, nové vlny uprchlíků do Evropy a problémy s migrací", vysvětlil poslanec.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

62 komentářů :

 1. Kam přijdou USA,tak to rozbombardují,ale nikdy neposkytnou pomoc na obnovu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl poskytnou Anonymní 20. října 2018 13:41, nechají tam bordel, vytěží co chtějí a hlavně si v rozbombardované zemi, jelikož oni zásadně bombardují, ohledně vlastních neztrát.

   Dosadí svého kašpárka na svých provázcích a zanechají mu opotřebené funkční zbraně a techniku, aby se daný napadený národ svobodně, dodělal mezi sebou. A jdou o stát dále a pořád dokola!

   Zbrojaři, uplacení politici si v usa mnou ruce a konta. Výroba jede na plno, bomby, bomby a zase jenom many dough!

   Smazat
  2. 13:41 kdby jste znal historii,nikdy by jste takovou hovadinu nenapsal.Zkuste si zjistit, kolik dèla mezinarodni pomoc statum svêta a kolik zbytku mezinarodniho společenstvi

   Smazat
  3. Anonymní 14:25
   Historii v otázce pomoci krajinám známe.Byly doby,že i USA pomáhaly chlebem,ale to skončilo před více než třiceti lety.Vývoz zboží,za předražený dolar není pomoc a už vůbec ne,jejich zbrojařský šrot.Snad by Vám mohla stačit pomoc naší republice staršími F-16,ale v ceně nových.

   Smazat
  4. 15:25 V podstatě to tak je. I těm ušmudlanejm Palestincům v Gaze a Rusákům v Chujlostanu platěj, aby nechcípli hladem. Ty sankce jsou směšný, ty se vztahujou na pár kremlovorů, skutečný sankce, tedy ukončení podpory - odebírání už i tak víceméně nefunkčních raketových motorů a podobnýho dreku za dolary by znamenalo konec Putlerova režimu do řekněme týdne, maximálně dvou ...

   Smazat
  5. Sybilo,zlepši předpovědi.

   Smazat
  6. 15:10 Poslyš ty putlere, čím ses takhle nafetoval?

   Smazat
  7. 15:10, dobrýýý! :D

   Ale Sýrie je přece jen na něco dobrá. Každý se teď může úplně jasně zorientovat a připravit na budoucnost. Velice zřetelně si to uvědomuje JV Asie. Samozřejmě kromě ptáka 15:10, ale on je jen ubohý troll.

   Smazat
  8. TY PABLBE, PŘESTAŇ SI UŽ PSÁT SÁM SE SEBOU SOMNAMBULE OTRAVNEJ.

   Smazat
  9. 15:38 To tebou možná. Ale spíš tě koukám už zasáhl můj sprej, speciálně vyvinutý vědci na likvidaci smrdutého plynu, kterým si tvořen, a kterému dali pracovní název putlérium! Není na rozdíl od novyčou nebezpečný, ale je velice otravný a zamořující!!!!!!!!!

   Smazat
 2. Nechápu, proč někdo a drze, požaduje od USA a EU pomoc jejich nepříteli. Když si Ruská federace a Írán vytvořily v Sýrii pevného spojence z jejího diktátora, kterého zachránily před většinovým sunnitským lidem Sýrie v syrské občanské válce a upevnily jeho moc nad ním, jejich přímým válečným zásahem, ať si tedy financují tohoto diktátora a jeho menšinovou šíitskou vládu samy. Bez skrupulí tvrdím, že je to logické a i nezbytné. Zároveň si myslím, že imbecilní myšlení Ruské federace je spíše psychickou nemocí spočívající v drzosti, umožněné její jadernou silou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No pokud vám byl sunnitský chalífát (reprezentovaný US panskou koalicí a jejími jednotkami ISIL) až tak milý, mohl jste se neimbecilně(!) angažovat i mnohem víc. A vyrazit tam na pomoc do boje proti Asadových silám. Těm silám, které v Sýrii podporuje drtivá většina tamního lidu.
   Mohl jste to tak dotáhnout výš (pro duši v Alláhově ráji) i níž. Totiž, pod tamními písky (pro váš zbytek).

   Smazat
  2. 15:36 Pro sunnity jsou šíité většími nepřáteli než nevěřící, protože šíity považují za odpadlíky od víry. Ještě v dnešní době je odpadlictví od víry v islám oficiálně trestáno smrtí ve třinácti státech světa.

   Smazat
  3. Diktátor jak pro koho! Velká škoda, že sis nepřečetl na Wikipedii, co se psalo cca před 7-8 lety o Sýrii a porovnat to s tím, co se píše dnes!!!!!

   Smazat
  4. 15.45 , Wikipedii sestavuji zapadni staty podle svich potreb , tak se neodvolavejte na ni ! Vsechny arabske krajiny potrebuji diktatory , nebo by delali to co dnes v EU .Jen eu tomu nechce porozumet .

   Smazat
  5. Pane, nebo paní. Zřejmě nevíte, že Wikipedie je zdroj nanejvýš pochybný, protože si každý laik do této t.zv. encyklopedie může otevřeně napsat co je mu libo. Není nikým odborně revidována a bylo to naprosto zřetelně vidět před prezidentskými volbami v čr. Protože půl roku před volbami se na Wikipedii vyskytovalo osobnostní hodnocení protikandidáta úplně jiné, než jeho hodnocení těsně před druhým kolem voleb. Doporučuji nesnít, ale sledovat cvrkot.Ten protikandidát je nyní vlivem Vám podobným myslitelům senátorem. Proč asi?

   Smazat
  6. 15:21, Asad je volený president, ne diktátor, o čem to plácáte, člověče? Ono by stačilo, kdyby odsud USA vypadli i se svými hrdlořezy, a v tu chvíli by se zlepšila bezpečnostní i ekonomická situace v zemi, a zvýšil by se i investiční kredit. Obsadili území s ropnými nalezišti a podnikají diverzní akce v osvobozených oblastech, takže Sýrii unikají zisky a každý den musí čelit útokům. Tohle byznys nemá prostě rád.

   Prachy má Čína i další státy včetně Ruska, a velice ráda by se na obnově zúčastnila Evropa. Jenže nikdo nechce, aby mu další den někdo jeho úsilí zbombardoval. A dalším problémem jsou americké sankce, Amerika je prostě stále velmi vlivný stát. I když, kde je vůle a zájem, cesta se vždy najde, kapitálu na politice nezáleží. Sankce jsou obchodní válka. Každý to vidí.

   Nevím, zda jste tak naivní, na trolla nevypadáte. Zjevně netušíte, kolik zisku tady uniká právě Česku, a jak se zdejší firmy těšily na zakázky. O žádnou politiku tady nejde, už vůbec ne principiální. It's pure economy, dummie.

   Jinak jeden z větších projektů by mohla být "Íránská magistrála". Podobně jako chtěli USA tahat plynovod z Qataru.

   Smazat
  7. Hádáte se zde jako malé děti o to kdo má větší pravdu. Jak ubohé. Ano, pro západní svět, potažmo USA, musí Assad být to největší zlo pod sluncem. Položme si ale otázku, cui bono? Máte li aspoň trochu přehled o geopolitice máte vyhráno. Assada musí sesadit a nainstalovat pro západní vládu, protože ten diktátor jim nechce umožnit postavit ropovody a plynovody přes svoje území, z Arabského poloostrova do Turecka. Tam těžbu ropy ovládají američtí těžaři a rádi by dodávali do Evropy. Z mého pohledu bychom potom kupovali tyto suroviny dráž. Dalším aspektem je odstavení Ruska od prodeje těchto surovin do Evropy, a tím by Rusko položili na lopatky. Ovšem Američani jsou velcí pokrytci, od Rusů nakupují zkapalněný plyn a draze je prodávají v Evropě. Toho se bojí i Němci, proto staví přes Balt plynovod Nord Stream a Nord Stream 2. Tuto stavbu schválilo i Finsko. Rakousko podepsalo smlouvu s Ruskem na stavbu plynovodu. Toto však bylo pozastaveno jelikož Bulhaři odmítli připojit podpis pod smlouvu. Je to stejné jako když Assad odmítl stavbu přes jejich území. Myslíte že Rusko kvůli tomu rozdmychá občanskou válku v Bulharsku? Všichni normální vědí že závislost na USA je smrtící koktejl. A teď se do mně pusťte. Kdo nemá argumenty nemá ani selský rozum. Ten kdo svoji hlavu používá, nenadává, ale se zamyslí.

   Žádný učený z nebe nespadl, jen hlupáky jakoby shazovali. Julian Tuwim

   Smazat
  8. 8:42, tohle všichni myslící vědí, ale pro případy typu 15:21, to bude asi zbytečné. On si neuvědomuje, že USA (hlavně strana H.Clinton) žene svět do války, a dementi jako on při tom hýkají nadšením jako osli. Asi jako Němci, když na otázku: "Chcete totální válku?", řvali téměř jednohlasně "JAAAA!". I tohle byla provokace těch, kdo na velké válce vydělal ohromné peníze a potenciál Evropy jim spadl do klína jako zralá hruška.

   Smazat
 3. Takhle se přece nemůže chovat odpovědný představitel země, která se staví do role světového hegemona a nositele civilizačních hodnot! Tedy, pokud okamžiku toho projevu byl i příčetným.
  Leda tak zpupný fracek (ýbrmenč) nebo představitel státně teroristického režimu. Nebezpečného nejen sobě samému, ale i celé lidské populaci na Zemi.

  OdpovědětSmazat
 4. Ad 15:21 - žádná "pomoc" není zadarmo! Když USA Sýrii rozbombardovaly, tak se očekává, že ji budou i budovat. Stejně, jako Německo po II. světválce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako když ministr obrany USA jede do ČR, aby jsme kupovali americké zbraně. Jsou nej? Určitě ČR oberou o pěknou hromadu peněz, aby mohli válčit proti celému světu.

   Smazat
 5. Defekujme na americké šváby.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tapetující agent a ještě k tomu blbeček opět mezi námi

   Smazat
  2. Omyl, hlupáku havlistický, smradlavý pachateli příserku z 20. října 17:33: To ty jsi mezi námi.

   Ano, když se drze přismrdíš na sajty naší milované Nové Republiky, blbý bruselante, tak jsi JAKO KŮL V PLOTĚ mezi námi komunisty, putinisty, zemanisty a babišisty.
   A strašně tě to se… defekuje, když dám odkaz na slova Velikého Putina, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, uveřejněné na sajtách bratrského webu Sputnik, že?
   Takže tě rád ujišťuji, velice nevážený kavárníku, že slova Vůdce všeho Slovanstva zde najdeš všude, že články ze Sputniku a ostatních masmédií Velikého Ruska naše milovaná Nová Republika bude tapetovat KAŽDIČKÝ den, až do té krásné chvíle, kdy internet bude zaveden jen do pečlivě vybraných a střežených kanceláří v objektech státních a Stranických orgánů, až se to zase obrátí.
   A pak si tě najdeme, my komunisti a putinisti, pokud nestačíš zrádně emigrovat. Na shledanou, vážně.

   Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!

   P. Radosta

   Smazat
 7. Amerika podporuje tu největší spodinu kdekoliv na světě. Zde na NR je to vidět i na příspěvcích podporovatelů této ubohé velmoci - nesnášenlivá a vesměs zhovadilá slova ubožáků. A to vše právě nyní, kdy se jasně ukazuje za co stojí Amerika, tento tzv. světový hegemon stojí za sprosté slovo. Země, která je spojencem a téměř přítelem tmářské Saudské Arábie! Představitel USA, prezident Trump, vzápětí poté, co se svět v přímém přenosu dozvěděl (díky Turecku) o tom, jakou smrtí sprovodili Saudové novináře na konzulátu v Turecku, jenom chvíli poté, co celý svět vidí podstatu režimu v SA, tak se Trump spokojí s krotkým konstatováním, že mu vysvětlení SA o smrti novináře na konzulátu v Turecku stačí. Ano, Trump za to dříve dostal 110 miliard dolarů za zbraně, ale řekl ke kauze, kde Saudové novináře mučili, rozřezali na kousky, které doposud jaksi nejsou k dispozici, protože byly zřejmě rozpuštěny v kyselině. Jsou to zrůdy a Trump se jim právě postavil bok po boku a bude jim zřejmě dělat obhájce, protože nejenom loutkoví politici, ale i jejich média jeho postojem dostala přímý befel mlčet! Tak tento tzv. hegemon chce řídit svět? Leda tak v pekle, kam po zásluze patří!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vtip dne: "Trump označil vysvětlení smrti novináře Rijádem za „důvěryhodné"

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Výjimečně souhlasíme s Trumpem!

   Kupodivu, D. Trump má ještě pořád momenty, kvůli nimž jsme ho před časem mazlivě nazývali – my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti - „náš Doník“.
   Třeba před pár dny hezky pochválil jednoho ze svých významných spolupracovníků: Greg Gianforte PŘESNĚ reagoval na drzou otázku jednoho přebytečného novináře: Chytil ho pod krkem, praštil s nim o zem, rozbil mu brýle.

   Kdyby toho čmuchala novinářského zlikvidoval na místě, tak by ho musel pochválit i náš národní Vůdce Miloš, jenž likvidaci přespočetných novinářů veřejně navrhl Velikému Putinu, BJJP.
   Ano, novinář, jenž se drze vyptává národních Vůdců, prostě dostane, co si zaslouží, v některých zemích: Od našich starších ruských bratří kulku, od Saudů rozbitou lebku – od Doníkových spolupracovníků rozbité brýle, zatím.

   Prostě: Jsme na dobré cestě ke šťastným zítřkům.
   „Není člověk, není problém.“ (J. V. Stalin)

   P. Radosta

   Smazat
 8. My známe dobu rozeštvávání různých křesťanských náboženství, my známe ty rvačky katolíků a evangelíků třeba v Německu - tehdy Západním - ještě v 70. letech 20. století, kdy byl "oficiálně" pěstován ekumenismus. Proto by nás mohlo zajímat, kdo rozeštvává proti sobě dvě větve muslimského vyznání a proč a v zájmu koho tak činí. Zajímalo by nás i jaký podíl na tomto rozeštvávání má Západ a euroatlantická "civilizace". Samozřejmě to není v zájmu věřících a ani Světa, právě naopak a nejvíce tím tč. trpí muslimové sami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je zajímavé že židy nemá rád ve většině žádný národ na světě. Co na to vesmírný vyslanec?

   Smazat
  2. Vesmírný nadvyslanec20. října 2018 19:26

   18:59 - Vesmírný vyslanec dostal zaracha 14 dní naostro za to, že sem vypisuje různé tupožvásty a sračkoprdy. Teď maká v jednom kanálu do Labe, šoupe nohama a lepí sáčky. Vím to, protože jsem jeho vesmírný nadřízený nadvyslanec ze souhvězdí Andromedy.

   Smazat
  3. 19:26, ještě by mohli vyrazit to hovno Radostu. Nebaví mě přez něj furt rolovat.

   Smazat
 9. 17:30 Saudská Arábie je přítelem USA. Česko je přítelem USA. Přítel mého přítele je i mým přítelem, tedy Česko je přítelem Saudské Arábie. Snad nám tu také jako v Německu bezplatně postaví tento náš přítel dostatečný počet mešit. Zbožných Čechů bude brzy dostatek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A doručí naše milé spoluobčany v "pražské kavárně" sekat prsty a hlavy ala princ Salmán, přítel našich politiků a novinářů.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený soudruhu, soukmenovče a StBáčku Radosto!

   Vždy opomeneš to stupidní zostuzenía a odstranění vedoucí úlohy strany z naší Ústavy ČSSR v Národní frontě bratry z Československé strany lidové, soukmenovci z Československé strany sociálistické, zde máš drahý soudruhu, celý seznam našich socialistických institucí, soukmenovců a StBáčkú.

   Jejich důležitost neustále opomíjíš. Doufám že i nadále brojíš proti zrůdnému kapitalismu a ve své rodině množíš stejně jako my, spící minimuňky StB, připravených vždy a za jakýchkoliv sklepních podmínek, sbírat aktuální informace o úpadku v západním křídle světa. Jináč, co ty Radosto by si byl za člena dnes nepopulární NF, pokud jsi dodnes v trezorových archívech, fondu " Z " Ríši Sachera vzorného StBáčka ze strany ČSL-KDU v utajení. Solidarita mezi soudruhy z NF musí být. Kam si patřil ty Gottwaldovče Radosto?

   Seznam složek Národní fronty České socialistické republiky. Čest! Sejdeme se v práci v šest, ale kde? V ...

   KSČ
   Československá strana socialistická
   Československá strana lidová
   Česká odborová rada
   Český svaz žen
   Svaz družstevních rolníků
   Socialistický svaz mládeže ČSR
   Česká organizace ČSTV
   Svaz československo-sovětského přátelství
   Svaz pro spolupráci s armádou
   Český svaz protifašistických bojovníků
   Československý červený kříž
   Svaz požární ochrany ČSR
   Český svaz spotřebních družstev
   Český svaz výrobních družstev
   Český svaz bytových družstev
   Svaz invalidů v ČSR
   Česká vědecko-technická společnost
   Socialistická akademie ČSR
   Česká mírová rada
   Český svaz stavebních inženýrů
   Český svaz novinářů
   Polský svaz kulturně osvětový v ČSSR
   Kulturní sdružení občanů ČSSR německé národnosti
   Svaz českých filatelistů
   Český svaz chovatelů drobného zvířectva
   Český svaz včelařů
   Český rybářský svaz
   Český myslivecký svaz
   Český ovocnářský a zahrádkářský svaz


   Tajnej a rafinovanej, nikde to neventiluj!

   Smazat
  2. Dobře napsáno; díky Ti, drahý soudruhu a soukmenovče, autore příspěvku z 20. října 23:36.

   Jen maličkost: Když takto tapetuješ z tzv. wikipedie, tak nesmíš ANI NA OKAMŽIK zapomínat, že jde o nástroj našich dědičných nepřátel. Ano, tzv. wikipedie je nástrojem pravičáckých Euroameričanů, kteří se nikdy nesmíří s existencí svobodných slovanských socialistických zemí.
   Konkrétně v tomto případě: V seznamu složek Národní fronty STRAŠLIVĚ chybí Sdružení katolických duchovních Pacem in terris (SKD-PIT).
   Nějaký nepřejícník by možná mohl namítat, že SKD-PIT nebylo členem NF de iure. Což je ovšem jen část pravdy, neboť de facto Sdružení působilo jako PEVNÁ složka NF.

   POZOR!
   Tyto naše leninské pravdy jsou VYSOCE aktuální, dnes, v současné fázi boje za svobodu a nezávislost naší vlasti. Vždyť vidíme, jak NESMÍRNĚ STATEČNĚ vlastenečtí papeženci (Duka, Piťha) bojují za odtržení papeženecké české církve od Vatikánu a sionisty Ježíše Krista.
   Proto víme již dnes, že po osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace bude činnost SKD-PIT plně obnovena.

   A hlavně: My komunisti a putinisti nebudeme opakovat chybu našich soudruhů otců a dědů: Po nadcházejícím vítězství našich západoasijských hodnot nad evropskými (pa)hodnotami tmářské křesťanství zlikvidujeme, hezky česky a rusky, na věčné časy a nikdy jinak.

   Ano, jednoho krásného dne v naší obrozené vlasti už nebude žádný papeženec, ba ani luterán.
   Kdyby snad přesto někdo chtěl – v našem krásném plně ateistickém Česku - velebit někoho jiného než Nesmrtelného Lenina resp. Velikého Putina, BJJP, Leninova náměstka na této Zemi, tak si bude moci SVOBODNĚ vybrat mezi Moskevským Pravoslavím a Husity (CČSH).
   Samozřejmě: Obě tyto pokrokové organizace budou řádnými složkami Národní fronty; o tom žádná.
   Takže tak.

   „Kdo věří ve mne, živ bude, dokud nezemře.“ (V. I. Lenin)

   P. Radosta

   Smazat
 11. Kamarádi, Amíci na nějaké Ruské bláboly kašlete. Vždyť máte nejlepší techniku.Během 6 měsíčního nasazení špičkových bojových letadel F-22 nad Sýrii se před vámi dalo na ustup 587 nepřátelských stroju. Prokázali jste nad Sýrii svoji jasnou nadřazenost. BUH ŽEHNEJ AMERICE..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať žije slepičí rozum pěstovanej v nejlepších tradicích havlistického lhaní.

   Smazat
 12. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 20. října 17:13.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 13. USA – viník tragédie Sýrie, ČSSR a SSSR!

  Jak bylo mnohokrát řečeno ve Státní dumě, Amerika má zájem na udržení napětí na celém světě. Zatímco Veliké Rusko, přímý a KOMPLETNÍ dědic Sovětského svazu, má zájem na udržení míru, socialismu a posilování mezinárodní spolupráce – stejně jako Sovětský svaz.

  Připomeňme si, drazí soudruzi a soukmenovci, co zapříčinilo tragédii nejen Sýrie, ale i Československa a Sovětského svazu: Byly to USA, nenapravitelný strůjce a obhájce kapitalismu, demokracie a tzv. lidských práv.
  Ano, právě USA (+ Izrael v jejich žoldu) zavinily největší geopolitickou katastrofu 20. století – dočasný rozpad SSSR.

  Naštěstí Veliký Putin, BJJP, Vůdce všeho Slovanstva, Sovětský svaz již obnovil v celé jeho slávě, i když zatím ne v celé jeho velikosti.

  Po nás roduvěrné Čechy je podstatné, že Veliké Rusko je schopno naši vlast rychle osvobodit od kapitalismu, demokracie a tzv. lidských práv, téměř ihned po našem odchodu z EU a NATO.
  Proto dál volme – pokud možno JEDNOMYSLNĚ – naše národní Vůdce Miloše a Babiše, s nimi našeho Okamuru a našeho Vojtu Filipa.
  Ano, jakmile DEFINITIVNĚ rozdrtíme pravičáky a ostatní podobně zaryté spřežence okupantů, tak hravě vyhrajeme Milošovo referendum o odchodu ČR z EU a NATO.
  A pak, po obnově Varšavské smlouvy a RVHP, začneme s obnovou naší kdysi krásné, dnes však na uhel (jako Sýrie) spálené vlasti.

  A USáci budou platit, nejen ubohým prostým Syřanům pod vedením Vůdce Asada, ale i nám Čechům a Rusům; TVRDĚ budou platit za sabotáž míru a socialismu!

  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tajnej a rafinovanej, nikde to neventiluj!

   Radosto, tak jsem velice hrd, za tvou soudružskou souhlasnou stranickou pozici, avšak z tvé reakce bylo patrné, no zkrátka. Nebudu chodit okolo tvé horké kaše! Zkrátka informace o NF ti soudruhu neštymuje, odvoláváš se na západní propagandu ve Wikipedii. To od tebe není čestné. ČEST! Síla zvyku.

   Zmínka o Národní frontě socialistů a komunistů za vzkvétajících dob ČSSR u vlád v NF tvořené (KSČ dnes KSČM) - (ČSS dnes ČSSD) a bratrů lidovců (ČSL dnes ČSL-KDU), tě vyloženě zastihla ve stranických nedbalkách i když tito naši favorité, hrdě a zaslouženě, bděle hlídali naše bezpečí v StB a také většina t.j. 80% přešla do BIS!

   Jelikož tu to organizaci zakládali, pseudokapitalističtí, nevyškolení nemehla viz. Akce Nagyová - Nečasová. To by se za našich socialistických dob nestalo, no řekni Radosto, sloužil si věrně u StB, ku mírovému světu, nás v ČSSR a celém socialistickém táboře, kterému udávalo směr a tempo samotné mohutné SSSR, nikdy jináč.

   Zalíbila se ti ta Wiki socialistická stráž v NF ČSSR, no tak kde si působil! Neboj se linče svěř se, jsi v "anonymitě". Trumpa máme pod kontrolou je náš, včelař a družstevník v bytové oblasti.


   Seznam složek Národní fronty České socialistické republiky. Čest! Sejdeme se v práci v šest, ale kde? V ...

   Komunistická strana Československa (Jakeš)
   Československá strana socialistická (Paroubek)
   Československá strana lidová (Kalousek)

   Tito nám pomáhali tvrdě prosazovat socialistické myšlenky v Národní frontě, dnes jsou sprostě dehonestováni jako KOLABORANTI, tfuj nevděčníkům!


   Česká odborová rada (Štěch)
   Český svaz žen (Gajdůšková)
   Svaz družstevních rolníků (Babiš)
   Socialistický svaz mládeže ČSR (Praha dodnes!)
   Česká organizace ČSTV (Praha dodnes)
   Svaz československo-sovětského přátelství (Kroupa)
   Svaz pro spolupráci s armádou (Pavel)
   Český svaz protifašistických bojovníků (Kavalírová)
   Československý červený kříž (Cikrt)
   Svaz požární ochrany ČSR (Grospíč)
   Český svaz spotřebních družstev (Parkanová)
   Český svaz výrobních družstev (Stanjura)
   Český svaz bytových družstev (Trump)
   Svaz invalidů v ČSR (Bartončík)
   Česká vědecko-technická společnost (M. Benda)
   Socialistická akademie ČSR (Drahoš)
   Česká mírová rada (Štětina)
   Český svaz stavebních inženýrů (Škromach)
   Český svaz novinářů (Mitrofanov)
   Polský svaz kulturně osvětový v ČSSR (Nohavica)
   Kulturní sdružení občanů ČSSR německé národnosti (Havel)
   Svaz českých filatelistů (Bakala)
   Český svaz chovatelů drobného zvířectva (Huťka)
   Český svaz včelařů (Trump a Semelová))
   Český rybářský svaz (Schwarzenberg)
   Český myslivecký svaz (Schwarzenberg)
   Český ovocnářský a zahrádkářský svaz (Chovanec)

   Smazat
  2. 13:56, vůbec tomu kreténovi neodpovídejte! Sedí u PC celý den a zahlcuje diskusi na NR svým hovnem. Je to chudák, nejpravděpodobněji staršího data, který není schopen jinak navázat kontakt.

   Smazat
  3. 14:55 Jestli si myslíte, že to je amatér, který si jenom tak hraje, tak se asi mýlíte.

   Smazat
  4. Pánové 14:55! Tajnej a rafinovanej, nikde to neventilujte! 21:44 se nemýlí, mám problém dopsat, kurzor a texty, již psané se přehazují, díky něčí mnou nevyžádané pomoci?

   Alespoň jsem zjistil, že toto mu nevoní, nervózně se cuká a vyhýbá, jinak ho mám u výfuku!


   "Seznam složek Národní fronty České socialistické republiky. Čest! Sejdeme se v práci v šest, ale kde?


   "Seznam složek Národní fronty České socialistické republiky. Čest! Sejdeme se v práci v šest, ale kde? V ...

   Komunistická strana Československa (Jakeš)
   Československá strana socialistická (Paroubek)
   Československá strana lidová (Kalousek)

   Tito nám pomáhali tvrdě prosazovat socialistické myšlenky v Národní frontě, dnes jsou sprostě dehonestováni jako KOLABORANTI, tfuj nevděčníkům!


   Srandisty zdraví Ramón

   Ps. Strach z psaného textu ...?

   Smazat
  5. tfuj nevděčníkům!". Přehmat?

   Smazat
  6. Na ty vyjmenovaný platí, platil a vždy bude platit jedinej osvědčenej recept! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 14. Spojené státy teroristické chtěli rabovat Syrskou ropu a utřeli tak se snaží škodit co se dá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přesně tak, chtěli ji dodávat do EU s nálepkou americká ropa z břidlic. Putin udělal chybu, že se nedohodnul s Erdoganem a nenechali zničit tisíce cisteren, které jsou na úzamí Turecka a které vozily syrskou ropu ukradenou ISIL do tureckých přístavů. Stále tam čekají na svůj náklad, proto se ani USA nechce odcházet od syrských ropných polí

   Smazat
  2. 13:02 Tak pane souhlas nám bulíky na nos věšet nebudou.

   Smazat
  3. 13:02 Píšete " zničit tisíce cisteren, které jsou na uzemí Turecka ", pouze jednou to rus zkusil a Turek jim sundal tu plechovku, Tak tady neblábolte. A USA mají své ropy dost, nejsou na nikom závislí, tak tady nepiš ty sračky.

   Smazat
  4. 13:02, a nejen to. Cílem je Írán kvůli ohromnému nalezišti a možnosti táhnou ropovody do Evropy po dnu Středozemního moře. Z toho by mohl mít prospěch každý, včetně USA, jenže USA se nikdy NEDĚLÍ.

   Proto vyhrožují Íránu, proto napadli Sýrii, protože to chtějí schramstnout sami a určovat pravidla včetně cen. Navíc tento projekt ohrožuje jejich drahou tankerovou dopravu z oblasti Hormúzu. A proto se také snaží za stejným důvodem dobýt Rusko, kde jsou ohromné zásoby plynu a jiných surovin. A pokud hovořím o USA myslím tím korporáty, které tam mají domicil. Amerika jako taková je používána jako nástroj, podobně jako vazazlske státy všude po světě, kde si koupili místní věrchušku.

   Je zajímavé, že Soros má koupenou třetinu EP, a přesto není schopen porazit lobby evropských ropných společností. Proto se Evropa vede do války s Ruskem, proto ta démonizace, a proto se do Evropy lifruji statisíce islamistů hlavně z Afriky. Ti mají přehlasovat konzervativní a ještě stále myslící evropské strany. V USA to funguje, podívejte na tu komedii okolo Trumpa.

   Smazat
  5. 15:06 BOŽE, BOŽE proč? Zase jedna výživná kokotina, že vás baví čmárat ty nesmyslný bláboly.!

   Smazat
  6. 13:02 melete nesmysly, které vám asi vtloukly do hlavy sračkomety. Kdyby měly USA dost své ropy, tak by si ji tolik nehlídaly a nekkradly ji až v zámoří. Pokud jste si toho nevšimnul, tak se právě začíná boj o saudskoarabskou ropu, aby se dostala do správných rukou, pochopitelně těch amerických. Každopádně je pro USA životně důležité, aby se většina ropy i nadále prodávala za dolary. Jinak (petro)dolar končí a s ním i celá slavná Pax Americana :-)

   Smazat
  7. P.S. k (17:20): krádeží je situace, kdy těží americká ropná společnost na cizím území a stát dostane za jeden (přiznaný!) barel vytěžené ropy 10 dolarů, kdy se tento přiznaný barel prodá za sto dolarů. Ve Venezuele byl tento poměr svého času 10:140. Třeba ruskou ropu měl takto "těžit" jistý Chodorkovský. Toto je krádež v americkém stylu a každá země, která to USA neumožňuje, je zcela nedemokratická :-)

   Smazat
  8. 14:42 a 16:38 dovedu si připomenout, že nedávno jistý Trump požádal Saudskou Arábii, aby snížila cenu ropy. Saudové neposlechli, bylo tedy třeba provést mediální poškození SA kauzou "rozpuštěného a vypuštěného" novináře (předtím rozřezaného motorovou pilou). Snad to zabere a ropa půjde dolů. Pokud by měla Amerika skutečně významný podíl ve světové těžbě ropy, nemusela by tato kauza vůbec proběhnout.

   Smazat
  9. 17:42, kterého jim přihráli Turci. Nakonec prpvz ne, oni ropu nevyváží.

   Smazat
  10. 16:38, přestaň se tady križovat a dělat ze sebe ještě většího blba než jsi. Vždy se jedná o peníze a moc, která znamená ještě větší peníze. Největší prachy přináší energie, především uhlovodíky, pak zbraně a v posledních 30ti letech potraviny a pitná voda. Pak služby. Až potom nastupují jiné suroviny a výrobky, zvlášť ty vysokotechnologické. To platí pro všechny strany. Jenom zmagořený imbecil bude tvrdit kraviny o humanitě, demokracii a principech. Běž si pustit nějakou telenovelu a neopruzuj.

   Smazat
 15. 17:30 prezident Trump a saudský korunní princ Bin Salmán jsou zřejmě dvojčata, jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet aneb v jednotě podlosti je síla

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.