Reklama

.

.

neděle 28. října 2018

Andrej Babiš doslova na facebooku napsal:Užijte si dnešní oslavy. Dnešní den. Vyjděte do ulic. Třeba se potkáme na největší vojenské přehlídce naší Armády České republiky na Evropské třídě v Praze. Třeba jinde. Ale pojďte ven a pojďte oslavovat. Dnes je ten den. Zítra totiž začíná další století naší republiky.


28.10 2018   PL,část článku
Přeju vám všem krásné a slavnostní nedělní ráno. Ano, jste tady správně, tohle je moje týdenní hlášení, ale nepíšu vám „Čau lidi“. Dnes ne. Dnes to necítím. Dnes je velmi významný den pro nás všechny.

Je 28. října roku 2018.
Sto let naší země.

Za chvíli jedu na Vítkov a pak mě čeká vojenská přehlídka a řada dalších akcí. Přemýšlím o tom týdnu, který dnes vrcholí a vyšlo to naprosto neuvěřitelně. Během jednoho týdne se mi povedlo jednat s britskou premiérkou Theresou Mayovou, francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Musím vám říct, že jsem měl chvílemi pocit, že se mi to zdá. Tohle se snad nepovedlo žádnému českému premiérovi.

Taky jsem dal rozhovory pro britský The Guardian, vyšly rozhovory z minulého týdne pro francouzský Le Monde a polský Dziennik Gazeta Prawna, Deník l'Opinion zase zveřejnil můj článek k příležitosti návštěvy Emmanuela Macrona u nás. Zahraniční novináři si už všimli, že my, naše malá Česká republika, se angažuje v Evropě, promlouváme k evropskému rozpočtu, migraci, dokonce jsme právě teď celoevropským lídrem v boji proti daňovým únikům. A že tvrdě trváme na tom, aby nás větší státy respektovaly. Za tohle všechno bojuji od chvíle, co jsem byl ministr financí.

Když měl náš stát první kulaté výročí, tedy desetileté, řekl Tomáš Garrigue Masaryk ve svém projevu zhruba tohle: Vznikli jsme bojem a udržíme se prací. A taky řekl, že stát musíme nejen udržet, ale dokonale vybudovat. Masaryk dokonce už tehdy, v roce 1928, varoval poslance, že náš obchod, průmysl a vůbec to, jak se nám bude dařit, je závislé na zahraniční politice. Co byla pravda před sto lety, platí dnes dvojnásob. A podle toho jednám.

S britským Guardianem jsem mluvil hlavně o migraci, evropském rozpočtu, brexitu a řekl jsem, že si chceme udržet naši kulturu a hodnoty. To samé jsem zopakoval francouzskému Le Monde, který se mě ptal i na můj vztah s panem prezidentem Emmanuelem Macronem. Oba pocházíme z byznysu, já mluvím francouzsky a mám ve Francii spoustu přátel, což dost ulehčuje komunikaci mezi námi.

V článku pro deník l'Opinion jsem napsal, že Evropa začne skutečně fungovat, až větší státy začnou brát vážně ty menší. A taky, že pokud má Unie znovu získat důvěru evropských občanů, musí zásadně zjednodušit fungování svých institucí a odstranit nepotřebné regulace.

Pro polský deník Dziennik Gazeta Prawna jsem zase otevřel téma Schengenu. Potřebujeme do něj dostat Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko. Vždyť logicky patří do naší „Asterixovy vesnice”, kterou musíme chránit a rozvíjet.

Ještě než k nám do Prahy přiletěla Angela Merkelová a Emmanuel Macron, letěl jsem já do Londýna za premiérkou Theresou Mayovou. Program to byl hrozně náročný, 23 hodin na nohách. Ještě v půl jedné v noci jsem dával rozhovor v letadle.

Je těžké nemít smíšené pocity, když člověk myslí na Británii. V Evropské unii to pro nás byli dobří spojenci. A dlouhodobě jsou náš 4. největší obchodní partner. Teď z unie odchází a taky spousta našich krajanů, kteří v Británii žili a pracovali, se kvůli brexitu vrací domů. Já jsem se ale v byznysu naučil, že každá změna je zároveň příležitost. Takže jsme to zorganizovali tak, abychom se nebavili jen o brexitu, ale taky se potkali s londýnskými bankéři, našimi podnikateli a občany, kteří ve Velké Británii žijí a mají obavy, jak s brexitem.

Samozřejmě, pokud by k tomu došlo, tak máme scénář, jak ochránit zájmy našich občanů a firem v Británii, aby se pro ně nic nezměnilo.

Dosedli jsme na letiště Luton, které určitě spousta z vás zná. Odtud jsme jeli rovnou do Guildhall, 800 let staré gotické radnice City of London, kde má sídlo pan starosta Charles Bowman. Na pracovním obědě jsme se potkali se zástupci zvučných značek z centra Londýna. Třeba EP UK Investments Ltd, 36 South Capital Advisors LLP, Bowring Marsh Limited, ClearBank nebo Allen & Overy.

Taky jsme jsme s Theresou Mayovou a probrali možnosti nových investic, vědu a výzkum, obrannou spolupráci a spoustu dalších témat.

Potom jsem jel vzdát hold hrdinům letecké Bitvy o Británii k jejich pomníku na pobřeží Temže. Spolu s Gerry Mayhewem, Air vice-marshalem RAF, jsme položili věnce a trubač královského letectva zahrál Večerku. Na naše piloty bude Británie navždy vzpomínat. Na pamatníku je zapsáno jejich 88 jmen. Patřili k „Nemnohým“, jak je tehdy nazval Winston Churchill, kteří odrazili nebezpečí nacistické invaze přes La Manche.

Doufám, že i budoucí generace Čechů si je bude pamatovat. Vždyť třeba náš pilot Josef František byl největší stíhací eso ze všech spojeneckých pilotů v Bitvě o Británii. Později jsem Therese Mayové povídal o našem posledním žijícím veteránovi Emilovi Bočkovi. To je ten pán, jak jsem vám psal, že v 95 letech sám řídí auto a dělá vtipy o své mladší přítelkyni.

V Kensingtonu jsem se potkal s českými rodáky. Třeba s Lady Milenou Grenfell-Bainesovou. Do Londýna přijela jako jedno z dětí, které zachránil Sir Nicolas Winton. Byly tam dvě děti Sira Wintona a jeho vnuk. Od dcery Sira Wintona, paní Barbary, jsem dostal i knížku s věnováním. Asi nemusím říkat, jak moc to pro mě znamená.

Paní Barbara Wintonová se celý život věnuje propojování obou zemí. Je předsedkyně největšího krajanského sdružení British Czech and Slovak Association. Organizuje výměnné pobyty studentů. A představte si, že to byla její zásluha, že Angličané objevili kouzlo české remosky. Ta je teď samozřejmou výbavou každé britské kuchyně. S Lady Milenou jsme šli i na koncert České filharmonie, ale o tom až později.

10 Downing Street. Tuhle adresu všichni známe ze zpráv i filmů. Sídlo britské premiérky. S paní Theresou Mayovou jsme mluvili anglicky o tom, že určitě chceme pokračovat v našich nadstandartních vztazích i po brexitu. Nechceme, aby byla ohrožená pozice českých pracovníků v Británii. Taky máme na našem území spoustu britských firem, které zaměstnávají naše lidi. Bavili jsme se i o obchodních a investičních příležitostech a obranné spolupráci. Samozřejmě došlo i na rozpočet, Sýrii, Saúdskou Arábii, Evropskou komisi, migraci. Paní premiérku jsem informoval o mé návštěvě Frontexu. Byl jsem moc rád, že hned na úvod vyjádřila paní premiérka lítost nad smrtí našeho vojáka v Afghánistánu.

Bude to ještě intenzivní vyjednávání, než dojde EU a Velká Británie k dohodě. Ale já věřím, že se to podaří. Hlavně vyřešit ten problém celního pásma mezi Británií a Severním Irskem.

A večer přišla krásná chvíle. Vystoupení České filharmonie v Royal Academy of Music. Přivítal nás tam pan ředitel Jonathan Freeman-Antwood. On, já a další hosté jsme měli krátký projev a pak začal koncert ke 100. výročí založení Československa. Bylo to úžasné, nejdřív hymny České a Slovenské republiky, pak Bedřich Smetana a Antonín Dvořák. Náš šéfdirigent Semjon Byčkov i všichni muzikanti podali neskutečný výkon. Zážitek pro všechny v sále i pro posluchače rádia BBC, které to celé přenášelo. Naši filharmonii čeká turné po Spojených státech. A jsem moc rád, že jsem mohl poznat pana Byčkova i jako člověka. Nejen po koncertu. Už před časem jsme si dali společnou večeři v Palomě a já mu dal mou knížku. Prý se mu moc líbila.

Než jsme se potkali na koncertu, měla moje paní vlastní program. Zaměřila se hlavně na vzdělávání a zdravotnictví. Na českém velvyslanectví se potkala se zástupci českých škol. V Británii žije asi 100 tisíc Čechů a jejich děti často navštěvují víkendové školy češtiny. Učitelé jsou opravdoví vlastenci, protože tyhle školy pořádají ve svém volném čase. Přijeli z Londýna, Bristolu, Birminghamu i Manchesteru.

Když jsem se s Monikou večer potkal, říkala mi, že její největší zážitek toho dne bylo setkání s panem profesorem Janem Markem v dětské nemocnici Great Ormond Street. Je vedoucí prenatální kardiologie a neinvazivní diagnostiky srdečních onemocnění u dětí. Dokonce si Monika popovídala s jedenáctiletým chlapečkem, kterému pan Marek transplantoval srdce. Monika mu darovala knížku a chlapeček a jeho rodiče se usmívali. Pan Marek je prostě Pan Doktor.

Společně s Monikou jsme odjížděli na letiště, když už byla hluboká noc. Do Prahy jsme dosedli ve dvě ráno.

Jak už jsem psal, sešlo se to skoro osudově. Jeden den Theresa Mayová a další kancléřka Angela Merkelová. Hrozně si vážím toho, že přijela do Prahy, když slavíme 100 let naší republiky a našla si čas strávit se mnou dvě hodiny.

Už v Bruselu jsem se jí ptal, čím jí můžu u nás pohostit. Přála si zelňačku, vepřový řízek a rulandské bílé. A myslím, že se tohle menu docela podařilo. Zavzpomínala si u něj na staré časy, kdy tu byla na stáži v naší Akademii věd.

Jednání jsme uspořádali symbolicky ve vile prvního předsedy vlády samostatného Československa Karla Kramáře. Probrali jsme třeba to, jak pod mým vedením funguje Rada pro vědu a výzkum, a proto jsem na jednání přizval i Karla Havlíčka, který je moje pravá ruka v této radě. Mluví perfektně německy a rozumí tomu lépe než já. Taky jsem mu dal slovo, aby kancléřce představil naše akvitity.

Taky jsme probrali téma průmyslu 4.0. Sám se chystám do německého Ambergu, kde má Siemens první továrnu toho druhu na světě. Kancléřka mě informovala, že tam taky byla.

Dál jsme mluvili o společných dálničních a železničních stavbách, třeba o plánu postavit železniční tunel na trase mezi Ústím a Drážďany. A samozřejmě témata, která teď hýbou světem. Hlavně skandál Saúdské Arábie v Turecku. Sýrie. Nebezpečí obchodní války s USA.

Večer, noc a dopoledne se u nás zdržel i Emmanuel Macron. Mimochodem Francie byla první země na světě, která uznala Československou národní radu. V říjnu 1918 to byla první československá vláda se sídlem v Paříži. My ale s Emmanuelem mluvili hlavně o současnosti a budoucnosti. Není žádné tajemství, že v některých zásadních věcech se neshodneme. Ale o to důležitější je spolu mluvit. A taky prohlubovat naše vztahy. V červnu jsme podepsali akční plán strategického partnerství na další čtyři roky. Společně bojujeme proti terorismu v Sahelu a spolupracujeme i v obranném průmyslu.

Určitě vás neminuly fotky, jak se procházíme po Karlově mostě. Byli jsme se podívat ve Veletržním paláci Národní galerie a dali si skvělou večeři v restauraci Kuchyň. Konečně jsme si mohli u toho popovídat jen my dva nerušeně dvě a půl hodiny.

Probrali jsme všechno, Emmanuel si dával naše české jídlo a chutnalo mu! Tvarohový dezert se švestkami byl nejlepší. Společně jsme ho zblajzli a ještě jeden doobjednali. Na rozdíl ode mě je hubenej, ptal jsem se, jak to dělá a byl jsem překvapenej, když mi řekl, že pravidelně boxuje. Na francouzském velvyslanectví byli taky překvapeni, když jsem jim o tom řekl, nevěděli to. Vyprávěl jsem mu taky o naší Národní galerii, která chce získat licenci Centre Pompidou.

U našeho stoletého výročí nebudou chybět ani Američané. Přiletí jejich ministr obrany James Mattis. Francie a Spojené státy byly pro zakladatele naší mladé republiky největší demokratické vzory. Čeští a slovenští emigranti v USA se taky obrovsky zasloužili o náš stát. S Jamesem Mattisem budu dnes mluvit hlavně o obraně a NATO. Náš závazek dávat dvě procenta HDP na obranu hodláme splnit do roku 2024. Taky probereme hospodářskou spolupráci. USA jsou pro nás nejdůležitější trh mimo Evropskou unii. Takže mu zdůrazním, že je v zájmu obou zemí, aby neeskalovala obchodní válka.

Zpátky ale k včerejšku. Otevřeli jsme Národní muzeum. Kdo se rozmýšlíte, jestli se do téhle naší národní chlouby v krásném novém kabátě podívat, tak určitě projeďte fotky. Dal jsem je včera na Facebook a nebylo jich málo. Snad vás nalákají. Taky budu rád, když si přečtete můj projev, který jsem během slavnostního otevření měl. Dávám ho do komentáře.

Spontánně jsem při projevu vyzval pana prezidenta, že by měl řediteli Národního muzea panu Lukešovi dát státní vyznamenání. Sklidil jsem potlesk a když pan prezident odcházel, tak to ve výtahu paní Lukešové potvrdil!

Při videomappingu mi tekly slzy. Dojalo mě to. Národní muzeum je ztělesněním historie našeho národa. Má teď nové ošacení a jsem přesvědčen, že dalších sto let bude skvělá úspěšná doba pro naši zemi.

Protože je dnes ten nejslavnější den z celých oslav, nebudu už tohle hlášení natahovat a pojedu ve zkratce. Státní rozpočet na příští rok prošel prvním čtením a schválili jsme konečně zákon o státní službě, takže doufám, že naši ministři teď mají prostor efektivně řídit svá ministerstva. Prošel i zákon o oddlužení, který pomůže 800 000 lidem, kteří mají 4,5 milionu exekucí. Snad postupně těch podle médií 250 000 lidí, kteří dělají načerno, dostaneme do práce, aby po oddlužení brali oficiální peníze.

Státní rozpočet přišel podpořit do Sněmovny i pan prezident. Potkal jsem se s novou předsedkyní parlamentní skupiny česko-německého přátelství paní Renatou Alt a s předsedou Shromáždění Makedonské republiky panem Talatem Xhaferim.

Vyjádřil jsem upřímnou soustrast za našeho padlého vojáka štábního praporčíka in memoriam Tomáše Procházku. Jeho tělo přivezl vojenský speciál. Přiletěli i jeho dva zranění kolegové, kteří se díkybohu uzdravují. Ano, ztráta lidského života je hrozná, ale naprosto jasně jsem do médií řekl, že se nevzdáme. Dokud bude civilizovaný svět ohrožovat terorismus, budeme proti němu bojovat po boku spojenců kdekoli to bude nutné.

Teď dál. Z aktuálního žebříčku ratingového hodnocení vyšla Česká republika jako nejlepší ze všech postkomunistických zemí. Jsme na úrovni zemí jako Belgie nebo Velká Británie. Hodnotí to respektované agentury Moody's, Standard & Poor's a Fitch Ratings. Už jen 10 zemí EU má lepší průměrné hodnocení než my.

Pomalu končím.

Na začátku jsem použil pár slov z Masarykova projevu. Teď mi dovolte ještě pár na závěr. Tentokrát od předsedy Národního Shromáždění československého Františka Tomáška. Takhle uzavíral prezidentův projev k 10. výročí našeho státu:

„Dnes se oddáváme slavnosti, ale již zítra zase s celou chutí pustíme se do práce ve vědomí, že jenom činorodá láska, ne láska slovem a ústy, národu a vlasti pomůže.“

Užijte si dnešní oslavy. Dnešní den. Vyjděte do ulic. Třeba se potkáme na největší vojenské přehlídce naší Armády České republiky na Evropské třídě v Praze. Třeba jinde. Ale pojďte ven a pojďte oslavovat.

Dnes je ten den.

Zítra totiž začíná další století naší republiky.

81 komentářů :

 1. Podle mě žádné další století republiky nenastává. Československo už není. Je to smutné, ale je to tak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poslouchám Mahlera někde tu nabídnutého.
   O Haškově nesmírně smutném humoru. O Švejkově potácení se na kraji existence, které ubalancovává předstíráním idiocie.
   Stojí to vůbec za to?
   Abychom v jménu uchování české integrity vzdorovali těm velkým dějinm?
   Neztrácí se češstvím víc než získává?

   Trochu mne to láká vzít slova z úst českého klasika, starého Wachka. Ta o psu.

   Dnes je ten večer kocoviny.
   Největší česká armáda hlídá frantíkům sklad uranu v Mali, páč září.
   Frantík by to nedělal.

   A Opata s mikrocefalitidou (nosí rádiovku od babičky, která mě ve třech letech tlačila) dostal metál za to, že dal zabít nějakýho nositele filcvýho prezervativu.
   Ostatní nositelé už se na nás chystají.

   Neměli jsme problém, Opata ho vytvořil.
   Měli by mu vytetovat českou vlajku na čelo a vypustit v okolí Bagrámu, nejdřív sovětské, pak americké mučírny a základny.

   Opata si nezadal studii, kolik impérií si na Afghánech vylámalo zuby.
   Potřebuje poučit.
   Jsme okupnty v zemi, kde nás považovali za bezvýznamný příserský šmejd.
   Teď jsme se zviditelnili.

   Vidím, že má existencialista Mahler pravdu.
   Není proč si honit triko.
   Sir Ralf Dahrendorff na začátku devadesátých let řekl, že přicházíme právě v nejméně vhodný okamžik a snad jsme si to měli ušetřit.
   Ten komu to říkal se už ale celý třásl, kdy si konečně vybere mzdu zrady.

   Tak to chodí.

   Vedle poslechu Mahlera si čtu interýjev Sebastiana Kurze (moc sympatický Rakušák - to muže vyprodukovat jen prohra dvou obrovských válek: lidé jsou slušní a mají to srovnané - dcera ho nerada, je na ni moc učesaný) o tom, kam chce Evropu vést.
   Myslím, že ví, o čem mluví.
   Babiš ví taky všechno, řeknou mu to.

   Když jsme nedavno měli tu šancijednou za víc než čtvrt století, náš premiér se zrovna fotil s nějakejma rajcajdama u Berlusconiho na zahradě.
   Berlusconi je ale teflonovej don, tenhle nadporučík ne.
   LGBTZP mafie si ho našla a cinta nic netušil.
   Šábesovej gój.

   Vymazat
  2. 20:02-když píšete takto, líbí se mi to víc než Vaše tapety i odkazy, možná píšete i jednovětné, sprosté nadávky.

   Vymazat
  3. 20:02 Hezké, zajímavé názory, i když trošku anarchistické, ale přínosné. Ta prohra dvou válek paradoxně vyprodukovala vysmáté Germány. To není projev pokory a vyrovnání, to je projev přezíravosti a nadřazenosti.

   Vymazat
 2. A to že bylo agentem stb. Kalousci, němcové, co proti jemu máte ? Vždyť je to váš člověk.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo pane, když tady byla STB, tak se neváleli bezdomovci pod mosty a exekutor bylo neznámé cizí slovo a děti měly peníze na obědy ve škole. Takový Bakala by mněl dneska natěženo spousty smolince.

   Vymazat
 3. No chlubit se že jednal s největšími zrůdami století to je doopravdy fuj.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 4. Babiš je optimistický a byl bych velmi rád, kdyby to byl oprávněný optimismus a čekaly nás konečně po těch letech politikaření doma, podlézání Bruselu a pěstování nenávisti proti Rusku, Číně, muslimskému světu a desetiletích válečných agresí proti jiným národům a státům i roky klidnější, smířlivější, s aspoň trochou humanity nejen vůči kapitálu, ale také vůči lidem. Podaří se diktatuře kapitálu, kterou je náš svět řízen, připustit i trochu Míru do Světa, trochu porozumění mezi národy? Podaří se diktatuře kapitálu, mimo rozděl a panuj a chléb a hry, povolit lidstvu i trochu aspoň odlesku demokracie? Vzdá se jednou diktatura kapitálu vyděračství, tunelování, ožebračování, rozvracečství a nechá lidstvo si vydechnout? Přestane vyrábět, cvičit a vyzbrojovat teroristy? Přestane okupovat cizí země, rozdávat sankce k vlastnímu obohacení, přestane vyhrožovat i vraždit nevinné?
  Asi ne, ani omylem, to by musela ta diktatura peněz padnout a to nelze připustit, to by se oligarchové cítili moc špatně, ba přímo hnusně, jako lidé a to nelze po nich žádat!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3/4 století míru, žádné epidemie, žádné hladomory, svoboda slova, svoboda pohybu, ekonomická prosperita, dostatek všeho, průměrný věk dožití 80 let... A nesoudní lidé jako vy žvaní stylem jako bychom žili někde v pekle, uprostřed války a hladomorů. Vzpamatujte se.

   Vymazat
  2. 17:58
   Ale my nepíšeme o 3/4 století. My píšeme o cca
   19 letech. Nebo o novém tisiciletí. Vyberte si.
   A hlavně se vzpamatujte Vy ze své přezíravosti.
   Václav

   Vymazat
  3. Musíte počkat na vyjádření s. s. Radosty, předtím nemá smysl k tomu zaujímat zásadní stanovisko! Jedno je jasné už nyní: Babiš se postavil jednoznačně proti putlerizmu, za pevnost Evropa! Termín "babišisté" bude zjevně muset zmizet z Radostových projevů ....

   Vymazat
  4. Schizofrenie jako vyšitá. 100 let Československa. Z to že jsme bránily ty parazity jsme zaplatily do peny. Babiš rozhoduje jenom o tom co mu dovolí. Celkový dluh bude brzy roční HDP a tak lze pokračovat do komunizmu.

   Vymazat
  5. A ujo Babišu, opravdu tam bylo VŠECH 31 TANKŮ ČA?

   Vymazat
  6. Protiletadlové rakety z jižních Čech neukázali. Jsou to zbraně ze Sovětského Svazu. Stydí se za ně. Tehdy nám Rusáci důvěřovali. Američané jen nedůvěřují. Nechali rozpustit armádu, protože měli strach z vlasteneckého důstojníka, který by neunesl privatizaci.

   Vymazat
  7. Babiš je dobrý manažer,ale měl by mít svého mluvčího,protože rétoricky ho umyje kdejaký študen,natož pak zběhlý politik. To je jeho obrovské mínus a zběhlí politici co na něj útočí toho využívají.Přeskakuje z tématu na jiné a nedokončí to původní. No a říci v projevu,že nás obsadily ruské tanky v 68,tak to už je vrchol. Evidentně nezvládá taktiku.Měl říci tanky varšavské smlouvy.I přesto je potřeba ho podržet,protože rozbíjí tu zlodějskou kliku.

   Vymazat
  8. 17:58 Nejen rostlinám, ale i některým lidem se krásně žije i na hnoji. A když je dobře uleželý, tak
   ani nesmrdí.

   Vymazat
  9. 17:58: Vy jste někdo, koho nechápu, podobně jak jsou věci, které také nechápu. Je mi 67 let.
   Prosím Vás, Vy se musíte vzpamatovat. Umíte číst? Asi ano, protože umíte psát. Vy nechápete, o čem se zde pořad píše, o čem nemluví mainstream. Vy jste neslyšel ani takový názor: Ale za to si můžou lidi sami, oni volili /voly/. Vtip je ten, že hodně lidí sleduje televizi, která jen na oko vypadá "demokratická" - občas mluví i Filip. Ta televize je stejně demokratická jako naše škola. Zajimavé, že vychází z ní lidé, kteří si myslí, že tedˇje režim lepší než byl za komunistů. Já si to nemyslím. Ty volby pokaždé jsou takové jaké jsou pro masirování mozku mainstreamovou propagandou /co to jiného je?/ Dnešní generace vůbec nechápe o čem ten dnešní režim je a kdo to řídí. Jsou asi takoví, jako Němci ve III Reichu - bohužel - pro mně to je opět nepochopitelné.

   Vymazat
 5. Andrej Babiš vyrostl v Československu a nevšiml jsem si , že by se podílel na rozprodeji státního majetku do zahraničí a
  že by nějaké československé ekonomické aktivity daroval zdarma do zahraničí. Spíše je ovládl pro sebe (a zisky zdanil tady). Je to schopný politik, jeho koblihám se mohu smát, ale vyhrál volby ve společnosti zklamaných. Stát neexistuje, ale povědomí o společném státu, na rozdíl od monarchie, to je ještě živé a tak jeho doporučení ke slavnostnímu chování v tento den je na místě.

  OdpovědětVymazat
 6. Když si člověk přečte Babišova slova, tak se nemůže divit, že ho lidé volí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babisova slova? To si myslíte, ze má čas a chuť tohle psát? Takový superman opravdu není. Jenom lepší PR, které mu někdo píše.

   Vymazat
 7. Jak máme oslavovat sto let něčeho, co už čtvrt století neexistuje? Jakkoliv může být samotný vznik Československa důvod k oslavám, měl bych se stydět, že jsem ho nedokázal uchovat pro příští generace. Tak že místo oslav by měla být smuteční tryzna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se klidně styďte a smutněte.

   Vymazat
  2. Když jsme nedokázali tak snadný úkol, kterým bylo zachování něčeho, za co umírali naši dědové, aniž by nás někdo ohrožoval z vnějšku, jakou asi máme šanci zachovat to, co nám po Československu zbylo v dobách které přijdou a ve kterých se dá ono vnější ohrožení víc než předpokládat?
   Jsme slabí ekonomicky, vojensky a zejména morálně. Hubou by každý vybojoval všechny bitvy světa. Ve skutečnosti nemáme ani sílu se chovat čestně k sobě navzájem.

   Vymazat
  3. To je jistě otázka, za co vaši dědové v Rychlej u Stalingradu umírali.
   Alespoň toho jsme zůstali ušetřeni.
   A války s USA, kterou Beneš nějak zakecal.

   Navíc, MečJar nebyl Čech, taky bod.

   Vymazat
 8. Já bych si dnešní oslavy rád užil, ale to bych nesměl narazit na Seznamu na rozhovor Kalenské s Janem Urbanem. Ten nedovzdělaný, prolhaný a zapšklý ubožák "oslavoval" vznik republiky neuvěřitelnou dávkou špíny na uplynulých sto let. Doslova se zalykal nenávistí ke všemu českému. Nevěřícně jsem se díval a poslouchal, čeho je schopen česky mluvící zmetek, který pro mě symbolizuje dědice protektorátního hnisu, který se už bez šíří zábran, protože si myslí, že už mu nic nehrozí. Udělalo se mi z něj opravdu fyzicky nevolno...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Absolutní souhlas. Majitel Seznamu se zaprodal globalistum proti vlastní zemi. Po boku Bakaly a jeho Aktuálně. Přestaňte Seznam používat a jeho zdroje vyschnou.

   Vymazat
  2. Je to kryptomachometán, jak pejzatci často bývají.
   Myslím, že čtvrtý jezdec právě vyvedl svého bledého koně.
   Nač se vzrušovat.

   Kalenská je bohužel čůza.

   Vymazat
  3. To je právě problém, když na Seznam klikáte, tak jim přihráváte peníze, za ty vámi dodané peníze pak oni vás budou urážet a čím víc vás budou urážet, tím víc vy na to budete klikat a tím jim zvyšovat sazby. Jednoduché řešení. Nechte se urážet akorát od rodiny a Seznam prostě vynechte, ať si ho platí ti, kterým Urban vyhovuje. To je jakobyste chodil do hospody, tam vám štamgasti ubližovali a vy tam furt chodíte. A to proto, abyste se přesvědčil, jak moc vás nenávidějí. A ještě jim za to zaplatil.Vaše volba.

   Vymazat
 9. Jeto jen schopný mezinárodní parazit. V tomto parazitickém systému je jako ryba ve vodě. Německé mzdy ovšem doma nezavede nikdy. To by bylo proti zákonům kapitalizmu.

  OdpovědětVymazat
 10. Milí pane presidente,
  po sto letech založení státu a jeho svrchovaných státních hranic,
  po vašem boji s katolickou církví, která pomáhala mocnostem a po odluce církve od státu,
  váš novodobí nástupce, církev se státem sbližuje a podporuje zánik státní hranice a její účel*

  OdpovědětVymazat
 11. Pro Leninovy rány! Sám náš národní Vůdce Babiš píše na naši milovanou Novou Republiku!!

  Soudruzi a soukmenovci, nevím jak vy, ale mám v očích slzy radostného dojetí, z té pocty.
  A vůbec, ale VŮBEC by mně nevadilo, kdyby mne i při této VELEVÝZNAMNÉ příležitosti náš národní Vůdce Babiš oslovil jako obvykle, lidově, PROTEPLENĚ soudružsky a soukmenovecky: „Čau lidi!“.

  Prostě: Jen blázen nebo třídní/národní nepřítel nemiluje naše národní Vůdce Miloše a Babiše, a především Vůdce všeho Slovanstva, Velikého Putina, BJJP, největšího žijícího leninistu.

  My čtenáři a autoři Nové Republiky samozřejmě blázni ani nepřátelé nejsme, proto všechny naše Vůdce milujeme, proto za ně rádi obětujeme životy, v nejhorším případě i své vlastní.
  Ano, takoví Vůdcové nás povedou NEOCHVĚJNĚ vpřed, přes spáleniště, přes krvavé řeky, vzhůru ke šťastným zítřkům pro naše děti a vnuky.
  HURÁÁÁ!!!

  Volte plnou a bezpodmínečnou rehabilitaci poctivých komunistů, příslušníků a spolupracovníků Státní bezpečnosti a KGB! Volte ANO, SPD a KSČM!


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Volte RADOSTU!!!!! A jeho Top09, Piráty, kdu, ods a cssd. Kohokoliv z nich a nespletete se. To je je nase budoucnost. Vas NWO.

   Vymazat
  2. MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Nejkvalitnější laxativum
   pro Radostné vysrání.
   Nyní už i u Dr.Max, levně pro vaše zdraví.

   Vymazat
 12. Londyn a Birmingham jsou uzasna mesta. Byl jsem tam naposled 1978/79. Uz se tam asi nedostanu.

  OdpovědětVymazat
 13. Ten chameleon. Když sedne k FB, tak je z něho úplně jiný člověk, než jak se projevuje na tiskovkách, nebo TV diskuzích.
  Zvlášť mě potěšil ten rating. Takže z toho trvalého zadlužování země, vyjdeme o nějakou desetinku procenta lépe. Pokud se ten rating, ještě desetkrát nezmění.
  Jinak, se nechme překvapit, co s těmi představiteli dojednal. Věřím, že minimálně v jejich očích zvedl svou důvěryhodnost. Co to znamená, teprve poznáme. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně také chybí Sobotka, Zaorálek a Kalousek.

   Vymazat
  2. 18:40
   Vy se musíte v dnešní době moc trápit, viďte? Tak trpte.

   Vymazat
  3. Anonymní28. října 2018 19:34
   Můj prvotní názor byl, že by neměl v politice být kvůli střetu zájmu, což i sám přiznával. Nyní u něho nacházím i pozitivní momenty. Také je na něm vidět, jak se stále učí a zdokonaluje. Ale jeho mluva je víceznačná, takže nejistě očekávám, jak se nasměruje, kam ho vývoj dotlačí. P.K.

   Vymazat
 14. Žasnu, jak ten Andrej umí strašně dobře česky. Neuvěřitelné. Jeho pracovitost nemá obdoby.

  OdpovědětVymazat
 15. A za rok 30. výročí osvobození naší země od nadvlády komoušů. To tady bude zase zoufalého, bolestného kvikotu... Už se těším.

  OdpovědětVymazat
 16. nezlobte se na Bureše, on neví, že Slováci se dali 6let k Němcům a zradili nás. On toho neví více, ale to nic.....
  Tristní situaci našeho státu ukázala právě ta vojenská přehlídka. To snad republika Lesoto má lepší armádu ??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžete onanovat u sov..., pardon, ruských přehlídek. To jsou stejně ti vaši.

   Vymazat
  2. 19:51 u čeho si ho honíš ty ?

   Vymazat
  3. Pro onanování jste stvořeni Vy i s Vaším Jandou
   O nás normální se neotírej. Zatím jsi svého šulína používal pouza na potřebu vyměšování. Asi tě nepoučili nač ho pánbůh stvořil
   Václav


   Vymazat
  4. Anonymní28. října 2018 19:46
   Co se Vám na přehlídce nelíbilo? To je zázemí našich expedičních sborů. Ještě to chce trochu dotáhnout drezuru koní a bude to dobrý. P.K.

   Vymazat
  5. Jsem neviděl.
   Jezdí na slonu?

   Vymazat
  6. Anonymní28. října 2018 20:18
   Nepsal jsem, že drezůru slonů, ale přehlídky se účastnilo nějaké jezdectvo a před tribunami, se koňům udělalo zle, nebo co, vypadnuly z lajny a běhaly si tam jak na louce. P.K.

   Vymazat
  7. Kdyby ta přehlídka byla 10x větší, tak by ti samí soudruzi, kteří se rádi vysmívají a pomlouvají cokoli české, zase pro změnu kvičeli jak to muselo být drahé a za jaké blbosti se rozhazují peníze.

   Vymazat
  8. Anonymní28. října 2018 20:54
   Trochu jsem o ní požertoval, ale je dobře, že ta přehlídka byla uspořádána. Armáda je součástí naší státnosti a měla by být i její zárukou. P.K.

   Vymazat
 17. 100 lete výročí ,čeho!!! Tady je Česká Republika ! Viděl jsem přehlídku ! to je ubohé !!! Máme právo na jaderné bomby ,jako ostatní !!! Přijel na oslavy šéf pentagonu , kupujte zbraně !!!!!!!! Ať si vezme své vojáčky a vymlátí USA , původní obyvatelstvo už dokázali !!!!! Ani západ ,ani východ ,máme tady dost kolaborantu a zlodějů a prospěchářů !!! Rok 2020 krize a exodus České Republiky !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 18. Je to obchodník s deštěm

  OdpovědětVymazat
 19. "Užijte si dnešní oslavy. Dnešní den. Vyjděte do ulic. "....tak lidi do toho, zítra už jedeme na ostro....22.10.2018 Rada vlády pro rovnost mužů a žen, kde je nově předsedou čobol, chameleon Babiš, tak tato rada podpořila URYCHLENOU ratifikaci ISTAMBULSKÉ úmluvy, před kterou nás varoval monsiňor Piťha....že, by byl Babiš takový idiot a nebyl svými rádci informován o co v tom zločineckém pamfletu jde, o tom pochybuji....a přesto neřekne NE. Stejně tak nepochybuji,že jeho vláda neodmítne ratifikaci Globálního kompaktu OSN o migraci, kdy se stane migrace základním lidským právem. Vyvolení budou migrovat tam, kde se budou mít jako prasata v žitě a místní je budou muset živit a nechat se od nich terorizovat. Tak lidi, dneska to máte ještě dovoleno a pak se těšte, to bude fičák, jak nám ten život nalajnuje on a jeho kamarádi z EU a OSN......ne zbytečně rajzuje od jednoho potentáta ke druhému , podepíše všechno, nakonec k tomu byl do této funkce dosazen...

  OdpovědětVymazat
 20. Videno z dalky a z nadhledu ! Me se ta prehlidka libila !
  Vojaci umi pochodovat skoro vsichni ! Maji rytmus.
  Nekolik lampasaku je trochu v nadvaze , ale nejhezci byla blondynka na koni. A pejci meli velmi inteligentni vyrazy.
  Daleko vice nez Socani ! A byli velmi pekni !

  Vidim budoucnost Ceske republiky v barvach ruzovych, krome vasi odporne cenzury, ktera patri ukrizovat na staraku !
  Ohodnotil jsem vse pozitivne - ja ozdoba ceskeho naroda ,
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 21. Ceska Rebublika byla ustanovena v PITTSBURGHU A TO 18.5.1918.
  A tomto kouzelnem miste se trou o sebe spodni tektonicke proudy, ktere vam daly do vinku vase povahy.
  ALLEGENY, ktera tece ze severu je symbolem hudby a povahovych vlastnosti positivnich !
  MONONGAHELA , ktera tece z jihu je raka plna zahad , occultismu a povahovych rysu nevyspitalelnych.
  Proto se kousete !
  YOUGHIOGHENY je reka cis. 3 a je to reka horalu, kteri vari illegalne alkohol.

  A v tomto prostredi TGM ustanovil Republiku a neni divu , ze je z vas Evropa vystrasena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Pittsburghu se občas dějí různé kontroverzní události. Tenhle Sabbat tam nějaký Američan střílel Židy přímo v Synagoze... a Amerika ukázala, že není čím bývala. ON TO PŘEŽIL! KDE JSOU TY DOBY. KDY BY HO VĚŘÍCÍ OKAMŽITĚ ROZSTŘÍLELI NA SRAČKU, nebo by ho soudce, Anglosas Lynch, do pěti minut pověsil na nejbližší strom/kandelábr a dav - Žid nežid sledoval jak tančí svůj poslední MORRIS cestou do Pekel.

   Vymazat
 22. 21.31 Honolulu, jestli jste počítal tanky... tak kdybyste se dopočítal čísla 31, viděl byste všechny co armáda má... Takže je to k pláči...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:43 - myslim si, ze na Cikany vam 31 tanku staci a jine nepratele nemate, krome Cenzoru.

   Diky skvele praci vaseho presidenta Zemana vas Cinane maji radi ! (Nastesti nerozumi cesky.) Americti Rebulikani vas take maji radi.
   (Trumpovci. A ti uz vubec nerozumi cesky.)

   Globaliste vas radi nemaji, ale ti nemaji radi
   nikoho !

   Vas nepritel je Merkerova, ktera je moderni Elizabeth Bathory a pece vam orechove kolaciky jedovate !

   Vymazat
 23. Puvodni zamer TGM, bylo ustanoveni republiky v Clevelandu v Ohiu, a to hned vedle LTV (ocelarny) , ale seslo z toho, kvuli influenzi a smradu z ocelaren !
  Tak se presunul do Pennsylvanie.
  Cleveland v te dobe bylo nejhohatsi mesto UNIE a tim, ze z neho TGM utekl do Penn. vas podle zakonu superstition, occultismu (povercivosti).
  ochudil !

  OdpovědětVymazat
 24. Vsechna mista vzniku Ceske Rebuliky znam duverne . Pracoval jsem jak v Pittsburghu , tak i v Clevelandu. Nastesti me ode vsud vyhodili, tak jsem zkoncil az v Seatle . (Stat Washington).
  Zminuji se o tom, protoze tam mate tu NEJLEPSI reputaci.
  Tam vas nezna absoutne nikdo.

  OdpovědětVymazat
 25. TGM, kdyz pusobil v Pittsburghu, tak vyrizoval mnoho dopisu na vsechny strany. Aby mel klid a mohl se sousteredit , tak si pujcil kone a odklusal proti proudu Allegheny na sever. (Tam je velmi krasne.) A tam psal dopisy.

  Jeho kun nevydrzel jeho politicke snazeni, tak mu utekl a vratil se bez TGM. A vsichni mistni zacali TGM hledat.
  Kdyby ho nenasli, tak nemate republiku !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná, by to nebylo na škodu. Čím časově dál od Rakouska, tím víc se mi zdá, že být dnes "rakušanem",
   tak by se moc nezměnilo.
   Čeština je dnes na ústupu, čech čecha má čím dál více rád jako vředa na prdeli, vládnou nám často slováci,
   jsme víc přátelé s němci, kteří nás chtěli vyhladit,
   a nenávidíme své zachránce.

   Vymazat
  2. Idiot se rozepsal na sve bedne v garazi

   Vymazat
 26. Ackoliv jsem volicem prezidenta Zemana,musim se priznat,ze nektere jeho vyroky mi neprijdou zrovna logicke......Treba podpora misi v Afganistanu....Zrovna tam bojovat proti terorizmu?Oni tezko nejaky zasponzoruji.......Neni to zrovna k tematu,ale musela jsem si ulevit

  OdpovědětVymazat
 27. Zeman je mou z nouze cností. Pochybuji ale, že věří tomu co říká. Po svém mandátu, jako penzista bude mluvit jinak. Jako
  mnozí jiní, co zázrakem "prozřeli".

  OdpovědětVymazat
 28. Máte pravdu pánové .
  Československo mělo značku ve světě i respekt .
  Dnes jsou z nás dve malé hovna , tak jako z Jugoslávie .
  Není co slavit . Z veliké armády
  je hrstka vojáku . Dnes mi bylo do breku .Kdyby jste viděli
  kasíno plné tanku a vojáku v Týně nad Vltavou , tak by jste viděli piřádné vojsko ! Takovỷch kasáren byly desítky a té techniky ani nemluvím . Dnes to byl průvod všeho
  co máme . Říkal plukovník .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, máme co napravovat.

   Vymazat
  2. Československá republika vznikla,protože měla armádu,přetrvala,když měla armádu a svůj život ukončila,když amík armádu rozpustil......Se souhlasem USA vzniklo a se souhlasem USA zaniklo

   Vymazat
 29. Čehůni zase hop, hop,hop.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slováci se majů, už si urobili Švajčiarsko.

   Vymazat
  2. Ako sa robi Švajčiarsko???

   Vymazat
 30. Můj, možná předčasný komentář k oslavám 100let naší samostatnosti. I ČTV se "pochlapila". Ubylo komentujících blbců z politického spektra. Líbil se mi Klaus na Vítkově i ve studiu. Též Zeman s Babišem na společném sezení. Kupodivu i Kiska moc neprudil. Zato nezklamala Vašáriová, Korbelová před hrobem a pár jejích "pohrobků", jinak pohoda. Možná to s námi nebude tak špatné, když o něco jde a že nyní jde je snad jasné všem i "Kavárně"!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PS.-ocenil jsem i přítomnost "Dáši"(tleskající) i nepřítomnost známých trollů-provokatérů.

   Vymazat
 31. 23:24 Ako sa robí? Musíš mít dostatek sprinterů, jako byl Manfred Kokot. Karel Polák by řekl:"Aj nám třeba takých Kokotou".:))))

  OdpovědětVymazat
 32. Babiš a několik dalších se můžou radovat a slavit. ...u lůžka polomrtvého v komatu. Orvali skoronebožtíka na kost, už jej nepotřebují a až jim úplně zmizí z očí, nebudou už je přepadat výčitky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:40
   Stejně jako když Gorby prodal SSSR i s jeho spojenci. Dnes vlastně kváké své nesmyslné brepty z ciziny. Doma ho nechtějí.
   Václav

   Vymazat
  2. 7:40 Souhlas pane.

   Vymazat
  3. Tak vytížený politik - jeden by se pomalu nestačil ani nadechnout-a on ještě píše,dlouhé články,a twituje a fejsbůčkuje a kecá a kecá...

   Vymazat
 33. Babišu, já díky suchu jsem už zahodil deštník, tak čo som mal
  robiť ?

  OdpovědětVymazat
 34. Už jednou jsme mněli bratra, který na nás hnal křižáky. Myslím tím pro některé neznalé bratra krále Václava - Zikmunda. Dnes nás potápí "bratr" slovák Kobliha Babiš.
  Čert vem takové bratry.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 35. To topení v podáni kalousků by bylo mnohém horší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:21
   to je velký omyl. Kalousek je převídatelný. Babiš je naprostý hajzl ten je schopen zapřít i svou matku. Nakonec vždyť ani na Slovensku ho nechtějí.
   Nemněli jsme rádi Husáka - také komolil slovenštinu s češtinou a najednou se objevil "spasitel Babiš" a padáme na predel.
   Václav
   Máme svých hajzů plný koš a saháme do jiného.

   Vymazat