Reklama

pondělí 15. října 2018

Bavorská CSU ztratila většinu a SPD skončila v propadlišti

Richard Seemann
15.10.2018  VašeVěc
Nedělní zemské volby v Bavorsku doslova přeoraly tamní politické pole. Podle předběžných výsledků dosavadně absolutně vládnoucí křesťanští sociálové CSU ztratili většinu v zemském sněmu když klesli na 37,3 procent. Sociální demokracie z druhého místa propadla na páté, když získala 9,5 procenta hlasů a ztratila polovinu svých poslanců. 

Druhé místo získali Zelení z 17,8 procenty, před Svobodnými voliči s 11, 6 následovaní Alternativou pro Německo AfD, která tak vstoupila do patnáctého zemského sněmu. Pak teprve následovali sociální demokraté a s pěti procenty liberální Svobodní FDP. Strana levice s necelými třemi procenty se do zemského sněmu neprobojovala. Volební sedmdesáti procentní účast z téměř deseti milionů voličů byla nebývale vysoká.


Ministerský předseda Markus Söder v první reakci prohlásil, že jde o bolestný den pro CSU. Musí však vzít na vědomí tuto skutečnost a po analyse si vzít z této porážky poučení. Výsledek však jasně jej pověřil sestavit novou vládu a proto v současné době je nutno se dívat především dopředu. Bavorsko musí dostat stabilní a silnou vládu a proto povede kromě s AfD rozhovory se všemi demokratickými stranami jak toho dosáhnout. V prvém pohledu by mohla být uzavřena koalice s Svobodnými voliči, kteří se již nabídli jako partneři. Söder ještě v předvečer voleb, kdy předpovědi naznačovaly že bude muset spoluvládnout v koalici vyloučil, že by Zelení byli spolehlivými politiky.

Šéfka bavorských sociálních demokratů Nataša Kohmemová nevyloučila, že ze své funkce odstoupí. Bude nutno po bolestivé porážce hovořit o všem, včetně její funkce. Strana musí s pevnou vírou na sociálně demokratické zásady znovu se postavit na nohy a vydat se na nikoliv jednoduchou cestu. Předsedkyně strany Andrea Nahlesová oznámila, že bude nutno provést analýzu špatného volebního výsledku a posoudit, zdali se nestal v důsledku toho, že SPD vstoupila do velké koalice. Místopředseda Ralf Stegner těžkou porážku charakterizoval, že jí bavorští voliči uštědřili velkou facku. Strana se musí profilovat jako levicová všelidová strana a nepřímo se otázal zdali toho dosáhne v koalici s křesťanskými unionisty.

Spolková předsedkyně Zelených Annalena Baerbocková zdůraznila, že obdržela hlasy, kteří žádají svobodu, rovnost a spravedlnost. A právě její strana otevřela cestu k naplnění těchto zásad a je připravena je prosadit. Odmítá přitom místo toho produkovat stále nové problémy zejména kolem imigrační otázky. Volby ukázaly, že ty ztrácejí na důležitosti a do popředí se dostává bytový problém , školská a vzdělanostní politika.

Šéf bavorských sociálů CSU spolkový ministr vnitra Horst Seehofer vyzval stranu k semknutosti. Strana bude muset přes smutný výsledek sestavit novou zemskou vládu a ukázat svou odhodlanost. Příští dny ukážou, zdali má k tomu dostatek sil.

Rozdělení 200 mandátů je na základě předběžných výsledků proti předcházejícím volbám v roce 2013: CSU 85 (101), SPD 22(42), Svobodní voliči 27(17), Zelení 38 (17), FDP 11(0), AfD 22(0). Volební účast 72,4 % (63,6).

Richard Seemann

49 komentářů :

 1. Tak i v Německu! Socdemáci nelze lavírovat z leva do prava, od vás se vždy očekávalo(marně), že budete hájit zájmy dělníků a rolníků a nebudete na ně posílat Mohamedány (Poche... v Německu nevím). Zcela zasložený odchod ze slávy, alespoň u nás určitě. Už se nevracejte, stali jste se zbytečnými.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě s těma "dělníkama rolníkama" je problém.
   Každý malý řemeslníček se mylně domnívá, že je sám sobě pánem, programátor (prakticky obsluha) CNC, že je vysoce kvalifikovaný, a že chránit nepotřebují. A dělníci/dělnice u pásu, pokud to vůbec jsou Češi, jsou dnes svým složením neschopni o těchto věcech rozumně přemýšlet.

   Tradiční voličská základna levice se rozpadla už před lety, ne až teď.

   Smazat
  2. Přesně tak pánové pokud si dělnická třída neuvědomí kam patří je to o ničem.

   Smazat
  3. Souhlas. Každý taxikář vlastnící svůj taxík, dřevorubec s vlastní motorovou pilou, nebo pokrývač s vlastní dodávkou se považuje za kapitalistu a přible volí ODS, nebo jinou vypráskanou partaj. Vábničkou nízkých daní a minimálních odvodů zapomínají, že i oni budou jednou staří, nebo nemocní. A potom čučí na to, jaký jim vyměřili nemocenskou, nebo důchod.

   Smazat
  4. Každý normální živnostník umí počítat a na důchod si spoří sám.

   Smazat
  5. 11,42
   Člověče, tak tedy počítej se mnou. Každá tisícovka, kterou si dnes odložíš na důchod, bude za nějakých třicet let pětistovkou, co do kupní síly. A to za předpokladu, že nás nepotká hluboká krize, doprovázená hyperinflací. Pak je vškerá matematika úplně na hovno.
   Neexistuje lepší systém důchodového zabezpečení, než průběžný. Samozřejmě za předpokladu, že vlády budou dělat prorodinnou politiku a tím zachovají demografickou skladbu obyvatelstva. Nebudou se velebyt buzíci a lesby a skutečně podporovat pracující rodiče, starající se o své děti. Ne netáhla.

   Smazat
  6. vladimír hricák15. října 2018 11:52
   Principiálně s Vámi souhlasím, že důchodový systém musí zajišťovat stát. Nelze předpokládat, že ten, který sotva vyjde s penězi od výplaty k výplatě, bude uvažovat, co bude za třicet let.
   Jenom s tou demografickou skladbou, si myslím, že to nemusí být tak striktní. Vzhledem k automatizaci, roste produktivita a příjmy z toho plynoucí, by měly být také odpovídající měrou směrovány na důchodové a zdravotní potřeby občanů. Nemusí mizet v kapsách několika majitelů peněz.
   To by mělo být zájmem levice, která zmizela. Strany dříve považované za levicové, se tímto nezabývají, vyznávají liberalismus a navíc přikyvují rozvratu rodin, států a národů. P.K.

   Smazat
  7. P.K. Nějak mě nenapadá žádná strana, která přikyvuje rozvratu rodin. Aspoň mojí rodinu se dosud žádná politická strana rozvrátit nepokusila, nevím, jak to máte Vy.

   Smazat
  8. Anonymní15. října 2018 12:27
   Podpora LGBT a účast Krnáčové (ANO) na pochodu hrdosti, podpora snaze stavět homosexuální páry na roveň manželství (Maxová z ANO), juvenilní justice, která omezuje práva rodičů na výchovu svých dětí, to všechno a plno dalších krůčků, postupně likviduje rodinu a její význam ve společnosti. P.K.

   Smazat
  9. P.K. Nemyslím si, že by otázka čtyřprocentní menšiny měla nějaký dopad na život zbylé 96% většiny. Oba máme to velké štěstí, že jsme se narodili jako hetero.
   A jak reálně justice omezila Vaše práva na výchovu dětí netuším, nás ve výchově dětí žádná justice nikdy neomezila.

   Smazat
  10. Jaká dělnická třída??? V Německu makají zahraniční dělníci už někdy od začátku 2.světové. Proto jejich ekonomika jede; místní jsou netáhla, hledající uplatnění ve všem jiném, kromě manuální práce. Podobná je celá Západní Evropa, a my je doháníme. Jde o celkem pozitivní vývoj, za pár let budou fyzickou práci dělat roboti (lze aplikovat i na stavebnictví, pokud se začnou baráky "tisknout", nebo vyrábět z prefabrikovaných panelů tak, aby potřebovaly minimální údržbu), a potom se prostě "gastarbaitrů" začnou/začneme všichni zbavovat, důvod je jasný, mají "jinou kultůru", zatímco místní si budou všichni hrát na umělce, dokud se totálně. neuchlastají/nezkouří:-) a panem prezidentem bude nějaký hodně chytrý abstinující Mobil.

   Smazat
  11. Anonymní 15. října 2018 13:16

   Pane/í, jednak to číslo 4% hoďte rychle na 20%. Takže máte štěstí jako 80% většina s tím, pokud jste se jako hetero už našel?

   Dle proklamací LGBT si nikdo, až do konce života nemůže být jistý svojí sexuální orientací! Uvádějí příklad šťastně ženatého otce tří dospělých potomků, který si po jejich rozletu z rodinného hnízda uvědomil, co mu tělo tajilo a našel si čtyřicetiletého partnera kolouška.

   Rozvedl se v pětapadesáti letech a šel se nechat přeregistrovat, tudíž moc nejásejte... Ještě nemáte s LGBT zkušennostmi vyhráno? P.K.2

   Smazat
  12. No, Vláďo z Brna 9:01, jestli pod profesí programátor vidíš ty, vlastně jen modernější soustružníky, frézaře, obrážeče atp., tedy profesi, které se lze dopracovat s intelektem nadějného řemeslníka, pak není příliš o čem mluvit. Tato část dnešní obsluhy CNC, je možná méně náročná než profese ostřičů nástrojů a skutečných seřizovačů. Všichni ti jsou z podstaty věci dělníci, nutně vybavení specifickou znalostí a druzí uvedení i dovedností. Skutečný programátor, ten pracuje v poněkud náročnějších vývojových prostředích, převážně se značnými objemy dat pro rozsáhlý hardware a téměř vždy v nemalé síti. A jsou ještě mnohem a mnohem komplikovanější úlohy. Takoví už z povahy práce zdaleka dělníky nejsou. Pak nelze jinak, než redefinovat pojem dělnická třída, včetně názvu takové sociální, spíš sociálně politické skupiny. Podle mého by to mohli být všichni, kteří vykonávají námezdní, netvůrčí, z většiny rutinně opakovanou činnost, kde nejnižším požadavkem je zácvik a nejvyšším maturita převážně s určitým zaměřením. Tedy onen manuální prvek práce, zvlášť do budoucna, ztrácí svou bývalou váhu i dosah. To by klasická levice měla chápat. Jen mimochodem, čs. komunisté měli před únorem 1948 značnou podporu drobných živnostníků. Aby je potom znárodnili a pokud možno nahnali do průmyslu. To ani dnes není bez významu. i když pamatuju takové, kteří zjistili, že se zdaleka tak nenadřou a nemají o nic hůř, jestli dokonce ne o dost líp.

   Smazat
  13. 14,51
   Pokud dotyčný muž, který se sexuálně zorientoval až po té, co splodil nějaké potomky, nic proti ničemu. Homosexualita není nebezpečná svou sexualitou, jako takovou ale tím, že homosexuální jedinci jsou vyřazeni z další reprodukce a tím deformují demografickou skladbu společnosti.
   Kdysi jsem četl, že uzavřená komunita lidí, při současné úrovni výživy, medicíny a farmakologie, by měla mít porodnost 2,1. Pokud vezmeme v úvahu určité procento neplodných párů, měl by mít každý plodný nejméně tři děti. Aby ona společnost nevymírala. My máme v současnosti (prý) 1,4. Nejlépe jsou na tom etničtí Francouzi s 1,8 a nejhůř Italové s 1,2.
   Když si vezmete, kolik dnes stojí výchova dítěte, jediné co alespoň mne napadne je to, že dítě je dnes luxusní hračkou. Děti i rodina je pod silným tlakem svého okolí. Dítě, které nemá odpovídající hadry a mobil je často terčem posměchu a je nepřímo vylučováno z kolektivu. Rodina, která nezaplatí často naprosto zbytečné školní akce, se stává v očích kantorů sociálně slabou a dostává se do centra pozornosti sociálky. A tím může nastat celý řetěz nepříjemností, končících v extrémním případě i odebráním dítěte z bio rodiny. Pokud narazíte na iniciativní krávu, které v duchu poslední doby nevadí výchova dětí homosexuálními páry, ale vadí jí, že dítě nemá zaplacené obědy a nejezdí na školou pořádané akce, můžete mít zaděláno na velké problémy.
   Některým politikům dnes nevadí svěřit výchovu homosexuálům, ale vadí jim chudoba. Ale s tím jsme přece měli v kapitalismu počítat. Když jsme odmítli beztřídní společnost a vrátili jsme se do té třídní, kde se dělíme na chudé a bohaté.

   Smazat
  14. mužeme všichni řadovi děkovat ač neznabozi panu bohu že se ještě nenarodil někdo kdo zrpivatiziruje statni duchod a kdyby snad chtěl jak se pokušeli po kručcich modre straky nedavno tak by se snad teprv narod probral z rauše o nejlepšim a nenahraditelnem kapitalistovi co Všechnovvi všudde byl a všechno zařidi a TIMTO NECHCI NAPADAT NAŠEHO IŽENIRA VACLA ŠLOHPERO KLAUSE ABY HOP HUSA KOPLA KDYŽ SE NENAŠEL ŽADNY VOVČAN KROM JEDNOHO S PEPRMITKOU

   Smazat

  15. vladimír hricák 15. října 2018 17:00


   https://ac24.cz/-/v-bruselu-uz-poctvrte-veletrh-deti-pro-gaye-obchod-vynasi-minimalni-cena-za-novorozence-vzrostla?redirect=%2F-%2F-neviditelne-prvni-kontakt-s-300-a-izraelskych-f-35-prinutil-aby-se-stahli
   P.K.2

   Smazat
 2. V Česku chybí autentická levicová strana. Lidi to vycítili a nevolí ČSSD ani KSČM, hodně zhrzených nechodí k volbám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale autentických pravicových stran je dost a pravicoví voliči k volbám chodí stejně spolehlivě, jako chodili za socíku.
   Jakým směrem to asi povede?

   Smazat
  2. Komunisty vedou salonní komunisté. I za první republiky byli v této straně takoví: Šverma, Seifert,Majerová, Drda, Olbracht, Fučík, Šmeral..., ti byli svými autoritami pro stranu přínosem. Ty dnešní autority Dolejš, Filip...si to o sobě mohou jen myslet.

   Smazat
  3. Filip ano, to je typický salonní komunista. Ale Jiří Dolejš, to si myslím je ještě horší případ, nevím jak to nazvat. Něco mezi ultrasalonním a prodejným.

   Smazat
  4. Filip, Dolejš, či Kováčik, to jsou persony, pro které neexistuje slušné slovo, nechápu, jak je ještě možné, že si s nima neudělají sami straníci pořádek. Skoro bych řek, že jsou všichni podmazaní, aby to KSČM sama zabalila, jiné vysvětlení mne nenapadá.

   Smazat
  5. VOLIČI V BAVORSKU SE ZAČINAJI MSTIT TĚM STRANÁM

   které u moci udržuji neudržitelnou MERKELOVOU!
   Důkazem je,že dali hlasy Svobodným voličům,kteři by ted měli jit s poraženou CSU do vlády.

   V ČR UŽ TAKÉ VZNIKÁ NEPOLITICKÁ SPOLEČNOST VOLIČŮ A JEJI ŠPÍČKY VYKAZUJÍ STATNÝ NÁRODNI PROGRAM.

   Žádnou levici,která je naprosto neschopná a před našima očima očividně zaniká už brzy potřeba NEBUDE a sami vidite všichni jak pokračuje politická třida Šmejdů ignorantsky dále a občany voliče zpupně nechtěji a proto jim dopřejme,aby pozorovali růst ředkviček zdola a na té perspektivě zůstali.

   AŤ ZIJE BUDOUCI HNUTI TŘI HVĚZD A NE,ŽE NE ANO!

   Smazat
  6. 11:23 "...Filip, Dolejš, či Kováčik (...) bych řek, že jsou všichni podmazaní, aby to KSČM sama zabalila..." je to těžko k uvěření, ale opravdu, ani já jiné vysvětlení nenacházím. Zvláštˇ, když vidím, jaké obliby došel Dolejš v televizi.

   Smazat
  7. Gratulujeme lidu Bavorska, že k 99. výročí likvidace židobolševismu v jejich zemi nakopali prdel i tomu zbytku! - http://www.prvnizpravy.cz/repository/svs/leden_17/bavorsko_volby_graf.jpg

   Smazat
 3. Musíme si přiznat, že dělnická třída zanikla. Nynější režim udělal z vyučených dělníků podnikatele a přesvědčil je, že mají hájit zájmy kapitálu ač jsou všichni zadlužení až po uši a hrají si na velkopodnikatele a hlavně volí ODS, která křičí do světa, že přeci podnikatelé nebudou platit státu zdravotní a sociální pojištění, protože jsou ti, kteří od státu nic nechtějí a starají se sami o sebe a přitom veškeré jejich podnikání převážně závisí na státu. Každá takový podnikatel si hlavně na půjčku koupí to nejdrahší auto, nejméně bavoráka, aby dal okolí najevo jaký je to boháč a za pár let se sousedé nestačí divit když zmizí někam na Nový Zéland sbírat jablka a doma ho shání exekutoři. Kde můžou tak vás podnikatelé okradou, tak je nejlepší když si člověk všechno udělá sám. Odeesacká stát se snaží, seč může nahnat těmto podnikatelům peníze a proto vymýšlí zákony o čištění komínů, výměně pneumatik, výměně autolékarníček a další nesmysly a podnikatelé pořád křičí jak jsou chudáci jak mají málo, jak nebudou mít žádný důchod, protože zaměstnanci je bez pardony sražena třetina mzdy na daně, ale podnikatel neodvede státu ani korunu a každý rok vykazuje ztrátu a ještě mu stát platí a platí samozřejmě z daní které vybere od zaměstnanců. Stát je už zadlužený pěti biliony korun, ale podnikatelé, tedy řemeselníčci si hrají na hogo fogo. A hlavně o podnikateli se nesmí říkat, že je zloděj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dělnická třída samozřejmě nezanikla, ale propadla beznaději a rezignaci. Naopak se mnohonásobně prohloubila propast mezi dělníky a servisní třídou.

   Smazat
  2. Ano, dělnická třída nezanikla. Pouze z ní vládnoucí věrchuška udělala OSVČ, tudíž "podnikatele".
   Každá uklízečka, kterou zaměstnavatel domačkal jít na živnost, dnes vykrývá neustále se zvyšující číslo nových "podnikatelů".
   Pravice je láká k volbám na nízké daně a minimální odvody a ti zoufalci si neuvědomují, na jak velký problém si zadělávají na stáří, nebo při pracovní neschopnosti.
   Čest vyjímkám, ale většina na to slyší. Odvody platí v minimální výši a daně obcházejí při každé příležitosti.

   Smazat
  3. Pane Hricáku, věrchuška udělala z dělníků OSVČ? Co to je za nesmysl?

   Smazat
  4. 11,49
   A kdo dopustil, že naši podnikatelé vynalezli Švarcsystém? Pamatujte si, že každý člověk si dovolí pouze tolik, kolik mu je dovoleno. Politici dovolili a podnikatelé využili.
   Celý systém OSVČ je postavený na palici. A věřte, že vím o čem píšu.

   Smazat
  5. V době, kdy je každý druhý manažer, PR, nebo IT specialista, či specialista obsluhy kasírovací techniky, byla rozbita vzájemná sounáležitost, všech těchto specialistů. Snad kromě deseti procent z těch manažerů, kteří jsou skutečně vytrženi do vyšší kasty, jsou tito specialisté v pozici dělnické třídy. Opět na ně čeká, si to uvědomit a nalézt společný zájem.
   Ale jejich zmatení je veliké a všeobecný růst kvality života, oproti předchozím stoletím, jim vylámal zuby. Ekonomicky jim nehrozí smrt hlady a (proto?) politika je nezajímá.
   Rezignovali na snahu, ovlivňovat politické procesy, které určují celkovou kvalitu života a podíl na přínosech, z rostoucí produktivity výroby. Proto ten přínos, neodpovídající měrou směřuje k těm, kteří se politice věnují. P.K.

   Smazat
  6. OSVČ by měli táhnout společně s dělníky. I za I. republiky bylo mnoho živnostníků v komunistické straně. Divili by jste se kolik. Ono dnes platí to Hřebejkovo z Pelíšků, řeknu to tak, jak je to tam na plnou hubu: Proletáři všech zemí vyližte si prdel!!!

   Smazat
  7. No já bych to nechal na nich. Ať si každej živnostník podporuje takovou stranu, která mu zajistí lepší podmínky k práci a k životu. Mudrovat nad tím, co by živnostníci měli nebo neměli je o ničem.

   Smazat
  8. Nějak nechápu, co tady pořád řešíte, nemá přece cenu řešit jen dělníky, nebo dokonce pracující, co třeba důchodci, a další? Nová strana a její ideologie musí být průnikem společných zájmů, musí zahrnovat co největší množství lidí, prahnoucích po ryzí demokracii, nejlépe bez politiků, je nutné založit stranu, ve které budou lidé, mající společné kulturní i ekonomické zájmy, není co řešit, skoro každý v naší zemi rád pije pivo, nebo víno, proč se nespojit, jako kdysi pracující proletáři, dělníci, rolníci, tentokrát i podnikatelé i milionáři, je tady spousta chytrých a inteligentních i schopných lidí, místo zneužívání mas ve vlastní prospěch, k vlastnímu zvolení. dělejte prosím něco i pro trpící (snad) většinu!

   Smazat
  9. 14:31 Myslíte založit politickou stranu bez politiků? Tomu nerozumím.

   Smazat
  10. Ne tak úplně bez politiků: přímá demokracie == politikové budou všichni, takže
   zodpovědní za způsobené kalamity tak budou všichni, a tento faktor zcela změní přístu "obyčejných lidí", kteří mají neobyčejné schopnosti (pouze o tom neví).

   Smazat
  11. 14.35 Taková "pluralita", jako za reálného socialismu, už není a nebude. Takové vaše strany politické byly při každé HOSPODĚ A RESTAURACI při PAROUBKOVĚ RáJi... které natřískané denně politiky od strojů i z polí, mudrovali... až disidentům a havliánské propagandě naletěli... aby dnes ani na hospodu neměli... a ti co ještě mají na hospodu peněz i času, choditi na cigárko na déšť a na mráz...RAUS... a děkovali vděčně koalici a vládě, že jim alespoň ta hospoda JEŠTĚ NA jejich VSI/NA ROHU uliček ZACHOVÁNA byla... a mohou tak při "účtenkovce" svého hostinského, mistra podměrečných piv a katolicky křtěných lihovin, do loterie "naprášiti".

   Smazat
  12. 16,51
   Nevím, jak vašemu příspěvku mám rozumět? Máte snad problém s tím, že při volbách má stejnou váhu hlas "hospodského politika" jako hlas univerzitního profesora? Pokud ano, tak vás musím upozornit, že právě o tom je demokracie. I ti hospodští jsou lidé. Že lijou pivo a kouří? Většinou za svoje.
   Žij, ale nechej žít. Ti hospodští nemusejí mít ke své spokojenosti soukromé letadlo, vilu s bazénem a auta za miliony. Pokud by to vládnoucí strany respektovaly, vládla by všeobecná spokojenost. A protože původní levicové partaje zklamaly, buď ti hospodští nechodí volit vůbec, nebo volí Bureše.

   Smazat
  13. Vládimíre 23.5. 2018, vypusťte 16:51 drvoštěpa, čeří vodu. On neví, že voličský hlas má každý volič jeden, bez rozdílu v lecčems.

   A to ješťe neví (?), jak chlastají vysokoškolští kantoři (!) v tom prostředí jsem vyrůstal a můžu Vám vyprávět, zejména pokud jsou bez manželek/lů.

   Na jednu "věhlasnou" profesorku, utrženou ze řetězu bylo nutno zavolat Policii ČR, schlastaná se válela po autech a když po zavolání dvou občanů na Policii se jim započala válet úmyslně v trávě, poté vypovídala, že ji policisté mínili znásilnit!

   Díky jejímu řevu bylo tolik svědků, že putovala rovnou na Záchytnou stanici. Jak dopadlo její potrestání nevím. Jen vím, že byla ožralá celá její vysokoškolská parta, ty se potom incidentu rozprášili jak "novičok v GB!".

   Jak volili ti to VYVOLENÍ nevím, nejspíš Vám to řekne anonymní 15. října 2018 16:51 ??? P.K.2

   Smazat
  14. 17.57 a 20.41... Voličský hlas máme každý jeden - když to víte vy, já to vím určitě. Jen jestli ho každý využívá. KAŽDÉ PRÁVO JE TOTIŽ ATRIBUTEM POVINNOSTI a mám-li hlasováním ovlivnit budoucnost, musím zvednout zadek a i když to bolí, dohrabat se ke komisi a k urně A ODVOLIT. Jenom to mi dá právo projevovat nespokojenost s reápolitikou - ne se ulejt a potom nadávat, což dělá podstatná část elektorátu. A politika bez politiků je nesmysl jako jedoucí veslice bez veslaře... protože i když neumíte veslovat a tedy z odborného hlediska veslařem nejste, plujete-li s vesly v ruce - reálně veslař jste, i když těmi dřevy budete plácat zcela nesmyslně...
   Pak dopadnete jako dopadli Kolbeni, jako dopadli z Poldi Kladno, cukrovarští.
   Dnes se jim smějí voliči od kolotočů...

   Smazat
 4. Volby v Bavorsku byly zajímavé
  především tím, jak vysoká byla volební účast. 72,4 % !
  Bavorům rozhodně chybí pesimismus českých voličů.

  Že se Německá sociální demokracie sune za předsednictví A.Nahles (charizma sveřepé domovnice) do kopru,je jen dobře.
  S 9,7% se umístila dokonce za nenáviděnou AfD, která získala v tak konzervativním prostředí Bavorska 10,2 %,což je nejvyšší nárůst hlasů ze všech politických stran.

  Není proto překvapením, že ta zelená chátra - strana Zelení, získala vysokých 17,5 % ,neboť koho asi měli voliči něm.soc.dem. volit, když už socanům nevěří. A mají proč.

  Němečtí socani se ostře vymezují proti všemu,co není nalevo.
  Podívejte se na projevy některých poslanců v Bundestagu (viz youtube), rétorika takového M.Schulze připomíná fanatické projevy J.Goebbelse.
  V tažení proti všemu, co není levice, dokonce tolerují řádění Antify pod mottem : Jsou to sice parchanti, ale naši parchanti.
  Publikační činnost autora článku (ročník 1933) je mi známa.
  Při vší úctě k jeho věku mě napadá jedno:

  Starého psa novým kouskům nenaučíš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdu kolem.
   Němci to zkusí,něco změnit volbami,když si to politici neuvědomí,půjde to jinak.Pokud to zabere a dojde ke změnám,byl by to dobrý signál i pro naše voliče.

   Smazat
  2. S tím psem pravdu nemáte! Jde o problém "majitele" psa, který není schopen měnit metody myšlení, je nedůsledný ve výcviku, prostě mu chybí vůle. Stačí na tom pracovat, a pes se buď naučí novým kouskům, nebo třeb chcípne hlady (což je hodně nepravděpodné), avšak oba případy vylučují Vaše tvrzení. Člověk i pes se může učit i v pokročilém věku, důležitá je míra organizovanosti, motivace a dalších zřejmých faktorů. Jednodušší je ale konstatovat, že to nejde.

   Smazat
  3. Kolego canisi 14:48, velice se mýlíte z hlediska globálního aspektu, je starých psů a množíren psů v dnešní psí době, jako srač(přehršle). A je velice žádoucí je nechat s největší pravděpodobností, pohynout. Injekce smrtící, aplikována zvěrolékařem Bělobrádkem, pokud ti to samoopotřebením nezhynou bude tímto unifikovaným bioaktem ušetřena. Uvolní se spěšné místo v psím útulku a v nastalé nevýhodě přestárlých, již vylízaných psů. Vyklube se situace, člověku bez domova přínosná a najde svůj životní prostor na neúkor psa, injekce s věčným spánkem, rovněž nebude nazmar. Použije se k věčnému spánku novému, věčně nespokojenému, člověčímu nájemníku v psím útulku, tím neubude staronový prostor pro mladšího zbloudilého psa. A jak sám opět mylně konstatujete, Vy juvencusi, nastalá situce bude jednodušše k potřebě jakéhokoliv psa v nouzi situačně řešena.

   Smazat
 5. Liberální hnus z německa:

  http://svobodnenoviny.eu/otec-zatcen-ze-prastil-migranta-ktery-sexualne-napadl-jeho-dceru/

  OdpovědětSmazat
 6. Dělnická třída ať si nasere . V listopadu 1989 je pálilo dobré bydlo, tak ať si užívaj kapitalismu. Čest vaší památce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste se zřejmě inspiroval židy a jejich biblickým "dědičným hříchem". Proto všechny další generace už musí trpět za to, že jejich rodiče byli pasivní a bez odporu přihlíželi, jak se vzmáhá zlo.

   Smazat
  2. Tak, tak. Jak si kdo ustele, ať si i lehne. Český dělník let osmdesátých - milovník holubů vysoko na západ letících.

   Smazat
 7. Taky si myslím,že kdyby komunisti tušili co všechno si tento národ nechá líbit, tak by vládli úplně jinak. Kvůli zdražení piva o 20 hal. pomalu mobilizovali a stačilo pár let a lidi si pěkně zvykli,stačilo mlejt o neviditelné ruce trhu,která zisky cpe do viditelných kapes.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znáte to, čím víc se s exkrementem mažete, tím víc smrdí. Tak to bohužel je s velkou částí společnosti, která když neslyší nad sebou práskat bič, cítí se nenaplněná a nešťastná.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.