Reklama

.

.

neděle 7. října 2018

Britská kybernetická vojska se rozhodla nechat Kreml bez elektřiny

6. 10. 2018     lenta
Vojenské velení Velké Británie prohlásilo, že je připraveno provést kybernetický útok na Rusko a ponechat Moskvu bez elektřiny. Tento scénář bude uskutečněn v případě útoku na jednu ze západních zemí. Informoval o tom list The Sunday Times s odkazem na vysoce postavený zdroj v bezpečnostních službách království.


Podle jeho sdělení britští úředníci "se zapřisáhli, že budou aktivovat útočný kybernetický potenciál, včetně schopnosti vypínat světlo v Kremlu". Poznamenává, že vláda podnikne tento krok, protože Spojenému království se nedostává obranných zdrojů.

Britové se budou aktivně bránit agresivitě Moskvy v kyberprostoru, pokud se ruský prezident Vladimír Putin rozhodne obsadit ostrovy v Estonsku, aby vyzkoušel připravenost NATO splnit pátý článek stanov (ozbrojený útok na jednu zemi bloku je považován za útok na celý blok - pozn.Lenta.ru), provede vojenskou invazi do Libye nebo zaútočí na britské jednotky s použitím nepravidelných ozbrojených formací.

Noviny dodávají, že pět a půl tisíce britských vojáků má tento víkend cvičení v Ománu. Připravují se na jakoukoli konfrontaci s ruskými tanky nebo jednotkami pro vedení hybridní války.

Dříve v říjnu obvinil britský ministr zahraničí Jeremy Hunt ruskou vojenskou zpravodajskou službu GRU z organizování kybernetických útoků a přislíbil, že jim na ně spolu se spojenci odpoví. Koncem září Velká Británie oznámila, že vytvoří kybernetické jednotky k zadržování Ruska. Před tím generální tajemník NATO Jens Stoltenberg vyhlašoval, že NATO je připraveno se Rusku postavit.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

48 komentářů :

 1. Malo britové zase vyšilují na Rusko nemají prý ostrovy v estonsku větší blbost je napadnout nemohla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyz Turecko napadlo a okupovalo KYPR , oba staty cleny NATO , nebylo jasne komu prijit na pomoc.
   Tak NATO na NIC ani NA TO neprislo !!~
   Herky jerky...Zapletka tragicky horsi OTHELLA..
   Ani Desdemona s Hamletem si ani nevrzli. A chysta se jeste horsi tragedie..
   jak se zaprisahli britsti UREDNICI tak se v Rusku musej uplne klepat hruzou jako Chuahuahy..
   Takovej urednik v kancelari je horror horsi tech hollywoodskych Zombie. Tady se musim pokrizovat aspon..A vzhlednout k nebi , snad Pan Buh pomuze...
   U ranni kavicky s kolegynemi a nikdy nevis s nimi ani dne ani hodiny..
   Horsi a Daleko horsi je ,ze rusove budou obranne Harasovat nepritele , rasisticky nerozlisovat ani vetsiny a mensiny, zeny a mensiny nebudou moci si stezovat na jinych uradech na OSN , na EU komisi pro Lidska prava na mezinarodnim soudu a tisice dalsich organizaci...
   Rusove to proste , beda stokrat beda, vemou hakem vsechno. A horory pokracujou, diskriminace jejich nebude mozny potrestat a dostavat miliony na odskodneni a budou utocit vsude a bez rozdilu a krivdit i afroarabum.. Hruza.
   Ja bejt v ty kancelari mezi spisama velky dulezitosti bych si to jeste na posledni chvili rozmyslel..Muzou urednika skopnout ze zidle taky a jak pak bude moci pracovat a pit kaficko...aby si neumazal rukavy.
   Nasledky Predvidane nepredevidane...
   A nikdo nic proti nim nezmuze...
   beda a rusove nebudou ani kricet Allah Akbar ,aby se to mohlo vsechno zatajit. vsadim vsechno , ze mezinimi nebudou ani inzenyri ani neurochirurgove, tak je to hrozny...
   Pobaltske republiky odpovedely razne na nebezpeci , proruska strana Harmony ziskava vetsinu v jednom z tech statu !!!

   Vymazat
  2. Kypr je právem britský majetek! Osmanský kalifa ho dal panu Disraelimu darem za jeho diplomatickou aktivitu, která zastavila ruská vojska před branami Cařihradu v roce 1878!

   Vymazat
  3. Ti britové už jsou skoro tak blbí jako američani.

   Vymazat
  4. Blbeček trolíček, akosi ti ušlo, že Británia už dávno postrácala moc nad väčšinou svojich kolónií, že? A časy, keď Británia drancovala polovicu sveta, sú už dávno preč. V prípade Cypru je tomu už 58 rokov.

   Vymazat
  5. 7:29
   Ono si nelze na západ o nás naprosto vybrat. Je to parta naprostých idiotů. Nepoučili se z rozpadu velkých říší starověku.

   Vymazat
  6. 7:52 Však. A to je skutečná příčina současné bídy! - http://astraea.cz/zaklady-jedenadvacateho-stoleti-michael-omeara/

   Vymazat
  7. 7:29
   Idiot nebo kretén,VŠICHNI JEDNA DUMMKOPF FAMILIE!!!!!!!

   Vymazat
  8. 7.20 Pan Disraeli byl britským ministrem, jako Marx byl i konvertita ke křesťanství, ale byl jedna hamižná "pazoura" s Rothschildem a s těmi, z nichž vzešel i na úkor (tehdy) Velké Británie a jejího Impéria. Je tedy otázkou, zda Kypr patři oškubané islámské Malé Británii bez Impéria, nebo Izraeli/USA, respektive jejich bankéřům.

   Vymazat
  9. 8:44 Fuj to sem se le! Takhle naráz představit celou svou famílii, šelomí pšouku! A teď ještě kerej je kerej?!!!☺ - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   Vymazat
 2. Proč si tito západní pomatenci neustále představují Rusko jako agresora a útočníka na okolní státy? To je paranoia, nebo stálé a stálé útoky a provokace, jako záminka k rozpoutání války? Hlavně je to fakt, že tito západní kolonisté a nenažranci vyčerpali svůj přírodní potenciál, bojí se začínající neodvratné krize a zásoby Ruska jsou tak obrovské a lákavé. No a my jako stát, jsme zase na té blbé straně, na straně agrese, lži a války!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 23:56 Proto že se tak poslední dobou chová a na ty jejich zásoby hlíny sere pes. A psát o nějaké válce ze srany Západu je od vás hloupé. Pokud by Západ nějakou válku chtěl, tak ji dávno ruzpoutal, ale v nynější době, kdy je rus relativně po vojenské stránce dobře, tak určitě ne.

   Vymazat
  3. Ad 23:56 - jde o suroviny a další zdroje. Koment 9:27 je zcela mimo, protože na vyvolání války s Ruskem (Čínou) nemají USA sílu, ani zdroje! USA jsou ochotny válčit pouze cizíma rukama, jejich zbraněmi, a s Ruskem už by to tak nešlo. Byly poučeny v Sýrii.

   Vymazat
  4. Pro 9:27. A ten Západ snad neválčí nepřetržitě ? O jakém "chtěl" vůbec mluvíte ? On někdy válčit nechtěl ? A kdy to bylo ?

   Vymazat
  5. 11.44 tAK TO JE NĚCO USA NEMÁ SÍLU, DO RUSKÉ PRDELE JSI ZALEZL JAK HLUBOKO BLBE.

   Vymazat
 3. Asi by si měli naordinovat novičok, ono to moc neuškodí, ale dlouho se o tom mluví. Kybernetický útok by byl asi stejně účinný, zase by bylo o čem mluvit a v Kremlu by vesele svítili do nocí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen jestli mají v Londýně a v Balmoralu dost petrolejek a petroleje... Nerozmáhá se na britských ostrovech Lysohlávka a její příbuzné? Je to poslední době nějaká masová podroušenost... Nedělají z toho v britských vládních kruzích míst Cracku "Novišok"? Mají zajímavé vidiny...

   Vymazat
  2. Balmoral sem nepleťte, HIM Alžběta má rozum, ale pošuk je Tereza.

   Vymazat
  3. 10.13 Na ja, v Balmoralu mají dieselagregáty... A Terezku jmenovala do funkce svého PRVNÍHO MINISTRA britská královna, a nechává ji blbnout na kvadrát. To neokecáte.

   Vymazat
 4. To jako podplatí uklízečky aby vyšroubovaly pojistky nebo ke každému vypínači postaví jednoho Skřípala? :-)))
  Tohle musel vymyslet Sacha Baron Cohen, který tam pronikne v masce Borata... :-)))

  OdpovědětVymazat
 5. Hovoril som s jednym angličanom, keď som sa ho spýtal prečo nenávidi rusov, jeho odpoveď znela: lebo 45 rok. Nevien čo tým myslel a nepochopil som to doteraz.
  Jeho syn to ešte zabil, keď povedal že každy si hladá svojho nepriateľa, a keď ho nemá, tak si ho vymyslí.
  Sú proste zabrzdený v čase.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 4:18
   USSA idiot by odpověděl.....aby lépe jahoda!!!!!!
   Je vidět,že jsou to dvojí IDIOTI jedný TUPÝ MUTR!

   Vymazat
  2. 8:41 RuSSa idioti prdíš? To oni si rádi hrajou na to že se bráněj, že jsou skoro jako esesáci! (Schutzstaffel = Ochranný oddíl) - proto si dali do názvu taky dvě "S" - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Jenže my co známe jejich agresivitu jim zásadně říkáme RuSÁci! Tedy od zkratky útočných oddílu pouličních rváčů SA (Sturmabteilung= útočné oddíly).

   Vymazat
 6. Putine, miř dobře!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Osobně? On má na to experta (tu na 1 minutě a 15 sekundě) - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Vymazat
 7. No považte toto!, pět a půl tisíce britských vojáků má tento víkend cvičení v Ománu. Asi tam budou pilovat ten kybernetický útok na Kreml.
  Pro Rusko by bylo ještě hrozivější, pokud by tito briti (co jsou puzeni k dennodenním protiruským provokacím) vyslali dalších padesát svých udatných na Zanzibar.
  To už i Putin by v panice z kremelského okna vyskočil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... jo, a s těmito UK psychopaty a šílenci prý ještě sdílíme i jakési hodnoty a prý je (v případě spravedlivé ruské odplaty) musíme i osvobozovat. To podle čl. 5 té jejich SA smlouvy.
   Leč šílence osvobodit nelze, leda tak ochránit. V detenci ...

   Vymazat
  2. Františku,
   Po vzoru ruských hakru balí ruksaky s laptopama, zajedou ke Kremlu a tam se připojí na WIFI, aby mohli haknout rozvodnou síť. Učí se z haknutí OPCW v Nizozemsku z parkoviště před organizací,
   Přítel

   Vymazat
  3. Za tak vzdálenou zemi, o které ani neví hodně lidí kde leží, mají stateční čeští vojáci nasazovat své životy ?

   Vymazat
 8. 9:18. Když se budeš jen bránit, tak se ani ve sportu ničeho nedosáhne. Rusům-slovanům fandí v této zkorumpované republice spousta lidí i ochotných bojovat na straně Rusů- slovanů.Řekněte proč by měl někdo bojovat za tento stát?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bojovat za tento stát... co tímto státem myslíte? Vodu VEOLIE, německé továrny v Čechách a Lídly, Kauflandy, Bakalonoviny, personál České televize aby u koryt zachován být ráčil, ... zbývá vlastní rodina, vlastní majetek tu rodinu zabezpečující (je-li nemovitý, či jinak vázaný pouze na území státu a stávající režim). Bojovat tedy, kromě žoldnéřů majícím svoji LEGII A SVŮJ ŽOLD, budou jenom chudí - kteří si majetek nezašili v Americe, V Austráli, ve Švýcarsku (diverzifikace, aby vždy někde něco zbylo)... a kteří svůj majeteček cení nad své životy a nad životy svých rodin.

   Do války může jít národ, jehož rodiny mají sedm až deset synů! I když většina z nich padne, vždy zůstane někdo, kdo ZAJISTÍ POKRAČOVÁNÍ RODU a rod pokračování národa.
   Stát, jehož rodiny mají jediného syna si NEMŮŽE VÁLKU DOVOLIT, protože jeho smrtí na bojišti zahyne celý rod.
   Autora této hluboce pravdivé, nadčasové úvahy, raději neuvedu. Jenom to, že celou První světovou bojoval v bavorské frontové jednotce, takže moc dobře věděl, co napsal a proč.

   Vymazat
 9. Ten anglomagor má docela pravdu. Nějaký ten kyber z malé brittany by mohl někde v Moskvě vyřadit jednu pouliční laterne. Stačí na to prak.
  Teď vidím, že se tady nabízí dokonce jeden (9:18) ze serNATOČR,
  nejaký uhrovitý chuj, nejspíš z Prag.

  OdpovědětVymazat
 10. Asi definitivně končí éra britského impéria. Velmi jsem jim fandil....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Britové vždy válčili na kontinentu DO POSLEDNÍHO MUŽE svých spojenců, A DO POSLEDNÍHO PENÍZU A POSLEDNÍHO ZLATA těchže spojenců. Kanál jim zajišťoval SPLENDID ISOLATION... ale i ten kanál nějak nefunguje proti jadernému útoku moderními prostředky. A kde jsou ty doby, kdy Británie vládla nad vlnami... dnes Britové poslouchají neevropské přistěhovalce z barbaristánů a primitivska. I ten jejich kdysi mocný erbovní LEV je vycpaný kecy...

   Vymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co kdybys raději, holobradý mladíku, sdělil svá zjištění o bojechtivosti mlaďochů? Nějak rekrutační střediska neobléhají davy mladých, toužících po žoldnéřské superkarieře...

   Vymazat
  2. Prasečenko z banderostánu loví rekruty po nocích v barech. Tato metoda by se mohla odzkoušet i v Česku, zejména v Praze :-)

   Vymazat
  3. To je přece historicky ověřené v Českých zemích, nejdříve možné rekruty opít a pak nechat podepsat vojnu.
   Že na to ještě nepřišli. Inu asi nečtou historické zdroje

   Vymazat
  4. 11:33 Tak takto se dělá politika, pokud nesouhlasím s názorem, tak ho smažu. JDĚTE SE VYSRAT VY PRORUSKÁ CHÁTRO CO TÍM ZÍSKÁTE? JEN SI LŽETE DO VLASTNÍ KAPSY.NORMÁLNÍ ČLOVĚK VIDÍ CO NECHÁVÁTE ZA SRAČKY PŘÍSPĚVKYA POUZE PRORUSKÝ A PRO BOLŠANSKÝ. HNUS RUDEJ

   Vymazat
  5. 15:28
   JDI DO PRDELE TY POKURVENÁ DO KOLA VOHRANÁ DESKO Z WALESOHAVLOŠPÍNY UDAVAČSKÝ!!!!!!!

   Vymazat
  6. 15:34
   Hele rudý tele, že tvůj zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů co? Taky si se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách, vytahaným svetru s flaškou v ruce a udělal ti pořádnej rejhanec přes plány, co? To se frustrátskej smrade nedivím že z toho máš celoživotní trauma - Havel v každý větě:))) Taky nemám tyhle trapný loutky rád, ale neregistuju je, nepíšu vo nich a tím je nedělá slavnější než si zasloužej ...

   Vymazat
 12. Pořád se dozvídáme, jak jsou ti praničemní Rusové napřed - ve špionáži i kontrašpionáži, ve zbrojení i v kybernetice. Třeba bychom se mohli pobavit, jak zhasne Londýn či bude black aut Británie. Ty fantasmagorie, ten stihomam Západu je hrou, nebo potřebuje Západ další erudované psychiatry a uzavřené léčebny?

  OdpovědětVymazat
 13. 11,33
  DEBIL A KRETÉN V JEDNOM,KTEREJ BUDE USSA POUŽITEJ JAKO KANONENFUTR PROTI BANDEROVCŮM NEBO HRDINNĚ PADNE PO BOKU NATO OKUPANTŮ V AVGHÁNISTÁNU......SKVĚLÁ BUDOUCNOST TY PAZNECHTE VYGUMOVANEJ!.-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jim rudoprde nezapomeň krejt záda!.-) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   Vymazat
 14. 11:40 V Afghanistánu již nepadne žádný český voják, protože už nemusí dělat živé štíty americkým vojákům. Česko totiž povýšilo a dostalo na svou ochranu svoje vlastní živé štíty, jsou to afghánští vojáci, ti půjdou první, teprve za nimi půjdou čeští vojáci a nakonec půjdou američtí vojáci. Toto procesí se bude konat jenom v případě cesty mimo opevnění a to se naštěstí tak často nekoná :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Podle konspirologů je britská královna již tři roky po smrti a na veřejnosti ji zastoupila dvojnice. Bylo to prý nutné kvůli kontinuitě po brexitu a udržení Commonwealthu (má se rozpadnout po smrti královny).

  OdpovědětVymazat
 16. ANGLOSASOVÉ ÚTOČÍ. Napřed zpráva z posledních The Sunday Times vydávaných v Británii. Píše se v těchto novinách že, cituji: „Vojenské velení Velké Británie prohlásilo, že je připraveno provést kybernetický útok na Rusko a ponechat Moskvu bez elektřiny. Tento scénář bude uskutečněn v případě útoku na jednu ze západních zemí“. Konec citace. List se odvolal na údajně vysoce postavený zdroj v bezpečnostních službách království“. Kdo sleduje zahraniční politiku Británie, kdysi opravdu velké, nemůže nepostřehnout, že větší prioritou než brexit, má antiruskost. Teď mne nezajímá proč, jenom to konstatuji jako nezpochybnitelný fakt. Nějak mi proto chování Británie připadá příliš synchronizované s posledními mezinárodními aktivitami zdánlivě nevyzpytatelného Trumpa. Vychází mi z toho, že jde o jednotný postup světovládců z USA a Británie. Válkychtivci USA provokují ČLR a jejich zvrhlé klony z Británie zase Rusko. Británie hodlá vystoupit z EU, ale než definitivně odejde, dělá všechno proto, aby podnítila válku EU s Ruskem. Sama je od Ruska prostorově nejdál, tak naivně věří, že by se, snad i z nukleárního konfliktu na evropském území, zachránila. Něco mi říká, že válka je skutečně blíž a blíž a nedovedu pochopit, proč lidstvo, přesněji ti, co vždycky jako jediní na válku doplatí, se konečně nevzchopí a nezlikvidují všechny ty válkychtivé manipulátory. Jednou to stejně budou muset udělat, pokud si budou chtít zachránit svou existenci. Čím dřív se k tomu rozhodnou, tím líp pro celé lidstvo.

  OdpovědětVymazat