Reklama

neděle 28. října 2018

Byl summit Merkelové, Putina, Macrona a Erdogana kurdským Mnichovem?

Jana Maříková
29. 10. 2018
V sobotu 27. října jsem v odkazech na facebooku mnohokrát viděla fotografii, kde se spolu za ruce drží Merkelová, Putin, Macron a Erdogan. Při příležitosti "Summitu o mírovém procesu v Sýrii", který hostil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v Istanbulu. Pokaždé mně při pohledu na ně zamrazilo - jako by s tam zkoncentrovala zlá vůle. A hned druhý den se to potvrdilo. Opět stačilo zapnout počítač, a déja vu z letošního ledna, kdy začala válka v severosyrském Afrínu, se stalo téměř hmotným. 


Web DW : Turecká armáda bombarduje kurdské milice v Sýrii. Focus online: Turecká armáda zjevně bombarduje Američany podporované kurdské milice v Sýrii

Frankfurter Allgemeine : Turecká armáda napadla Američany podporované kurdské milice YPG
Frankfurter Allgemeine pokračuje: "Jeden den po summitu o mírovém procesu v Sýrii Turecko začalo ostřeovat pozice kurdských milic YPG na severu území, kde stále probíhá občanská válka. Státní zpravodajská agentura Anadolu uvedla, že turecké síly střílely na "barikády a pozice vytvořené teroristickou organizací" v regionu Zor Magar. Chtěli "zabránit teroristickým činnostem". Pozice "teroristů" leží na východ od řeky Eufrat. Turecko má zatím okupační zóny západně od Eufratu, ale oznámilo, že plánuje rozšířit svou činnost dále na východ.

A je to. Po minulém týdnu, kdy německý spolkový ministr hospodářství Peter Altmaier (CDU) uzavřel v Turecku miliardové dohody, triumfoval Erdogan podruhé. Chce jít na východ od Eufratu - a bude mu to umožněno. Čert vzal nějaké Kurdy...

Německo, o kterém si myslíme, kdovíjak není silné, se stává pomalu ale jistě satelitem Turecka. Má na svém území pátou kolonu, která se na povel svého vůdce může kdykoli zaktivizovat, a je směšně nemohoucí v boji s organizovaným zločinem "Made in Turkey". Osmané Germánie jsou pouhým vrcholkem ledovce, následováni Šedými vlky, kteří demonstrovali svou sílu při návštěvě Erdogana v Německu svými "vlčími pozdravy". Krajně pravicové uskupení, ovšem nikoli rodilých Němců, takže pozor, opatrně, ať není "rasismus". A to mluvím jen o tureckém nacionalismu, nikoli o celkové islamizaci Německa.

Minulý týden marně protestovali mí kurdští i němečtí známí proti rozsudku, kdy byl v Turecku na šest let odsouzen německý občan Patrick K. z Giessenu. Za členství v teroristické organizaci PKK asi. Německá vláda ani muk. Dnes se, ještě před bombardováním, objevil článek na webu ntv "Altmaier chválí velkolepý úspěch", kdy prohlásil, že Turecko je země, se kterou pojí Německo "dlouholeté přátelství" a je prý velmi žádoucí, aby zůstalo stabilní.

Na oltář tohoto dlouholetého přátelství padli tedy nejen Kurdové v Dersimu v roce 1938, na kterých byl vyzkoušen Cyklon B koncernu IG Farben. Letos počátkem roku Kurdové z Afrínu, který dobývali Turci v německých tancích Leopard koncernu Rheinmetall. Další obětí má být novinář Adil Ygit, žijící v exilu v Německu, který při tiskové konferenci Merkelové a Erdogana 29. září v Berlíně měl na sobě tričko s nápisem" Gazetecilere Özgürlük - Svobodu novinářům v Turecku" a byl ze sálu vyveden ochrankou. Jak uvedl v neděli 28. října 2018 deník Hannoversche Allgemeine, nebylo mu prodlouženo povolení k pobytu a tak bude muset pravděpodobně do konce ledna opustit Německo. A to už žije 35 let v Hamburku... A najednou, zrovna poté , co upozornil na to, s kým že to Merkelová tak družně beseduje, je v Německu nežádoucí - Turecko si ho jistě rádo převezme. Ve vězení tam je podle posedních údajů kolem 230 novinářů, tak jeden navíc nehraje roli. Turecko je přítel.

Sdílím zoufalství svých kurdských a německých přátel, kteří vidí, kam směřuje Německo, kam až je ochotné platit krví svých i cizích. Když jsem viděla ty čtyři politiky, jak se drží za ručičky jak děti ve školce, bylo mi jasné, že kdo to odnese, budou Kurdové - jen jsem to nečekala tak rychle. Turecko útočí na vesnice kolem města Kobání, které v roce 2015 znovu dobyly kurdské milice, YPG i Peshmergové, za podpory amerického letectva zpět z rukou Islámského státu. Za cenu obrovských obětí na životech, nemluvě o obětech z řad civilistů. Hřbitovy v Kobání jsou rozsáhlé. Město bylo téměř zničeno a - jak jsem viděla na fotkách svých kurdských přátel - téměř obnoveno. Dnes tedy přispěchal Erdogan, aby dokončil, co IS nezvládl. Za souhlasu Ruska, Německa a Francie. Jinak se tomu rozumět nedá. Neuvěřitelné svinstvo.

Doplním jen několi statusů mých přátel:

Jan Jessen, novinář - "Jakmile kancléřka pustila v Istanbulu Erdoganovy ruce, ten pokračuje jako obvykle. Turecká armáda začala ostřelovat vesnice u Kobane v Rojavě/Západním Kurdistánu/ severní Sýrii a cíle v jižním Kurdistánu/severním Iráku. Turecký ministr obrany obnovil hrozby proti Rojavě. Lidé tam berou hrozby tureckého režimu velmi vážně. Existují zprávy, že se k hranicím dopravuje stále větší množství džihádistického ksindlu z Idlibu a z Turky obsazeného Afrínu coby úderné jednotky pro případný útok proti zbývajícím svobodným kantonům Rojavy. Opět náš partner v NATO vyhrožuje, bombarduje a vraždí naše kamarády, z nichž tisíce již položily svůj život v boji proti IS. Lidé, kteří pomohli tomu, aby se zabránilo teroristickým útokům v Německu. Je to zatracená povinnost spolkové vlády, aby jim pomohla proti Erdoganově režimu - místo toho vidíme, jak se s představiteli režimu objímá na fotkách. Hanebné".

Ali Ertan Toprak, představitel Kurdské německé obce - "To je Erdoganova mírová politika v Sýrii. On bombarduje Kurdy, kteří porazili IS. Západ prodává Kurdy znovu. A Merkelová a spol. si myslí, že mohou s Erdoganem uzavřít mír v Sýrii..."

Kerem Schamberger - působí na mnichovské univerzitě jako komunikační vědec - "Den po summitu o mírovém procesu v Sýrii Turecko začalo ostřelovat pozice kurdských milic YPG na severu území občanské války. Merkelová a Macron "under Putin" dali zjevně den předtím zelenou.
Stojí to za hovno."


Lépe bych to sama neřekla.

42 komentářů :

 1. Politika je svinstvo

  OdpovědětSmazat
 2. Kurdové střídavě bojují po boku té, či oné mocnosti, proti tamté, či jiné síle. Pro Kurdy, by bylo něco takového jako Mnichov, pouze epizodkou. Jenom by dále bojovali za nových podmínek. Svým způsobem, mají můj obdiv za nezdolnost.
  Ale mocenských zájmů tam je příliš mnoho a Kurdové jsou zřejmě jednou z karet, kterými ty mocnosti hrají. Dokud budou Turecko potřebovat, tak Kurdové nemají šanci. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:27
   Souhlasím, Kurdové opravdu neví na kterou stranu se vrhnout a asi jako my se vrhají do záhuby. Jedni je využívají pomalu jako svaté bojovníky a druzi je mlátí hlava nehlava. Ale ti co je velice chválí to dělají ne pro to že je mají rádi, ale že je prachsprostě využívají - vlastně zneužívají pro své cíle. Jsou to takové loutky jako naši chrabří bojovníci v Afganistánu.
   Václav

   Smazat
  2. Když tě někdo moc chválí dávej pozor na to co na tobě bude chtít. Kurdů mi je upřimně líto ale mám pocit že už podlehly válečnému opiu.

   Smazat
 3. Opravdu: Ten blábol paničky Maříkové stojí za h…o!

  Jsem rád, že si ten svůj ubožácký žvást panička Maříková ohodnotila sama, tím sprostým slovem, které se já proletář stydím jen opakovat, po jeho nestoudné autorce.

  Ano, sprosté tvrzení té paničky, že Veliké Rusko, geniálně moudře vedené Velikým Putinem, BJJP, je schopno nějaké špatnosti (panička Maříková blábolí dokonce „Neuvěřitelné svinstvo“) – to vážně stojí za OBROVSKÝ, PEKELNĚ PÁCHNOUCÍ výkal.
  Jinak se to snad napsat nedá.

  A teď slovo do vlastních řad, drazí soudruzi a soukmenovci, slovo leninsko-putinsky otevřené:
  TAKOVÝ DĚSIVĚ ODPORNÝ ČLÁNEK SE ZDE NEMĚL NIKDY OBJEVIT !!!

  Ano, výše uvedené pomluvy Velikého Putina, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, jakož i Velikého Ruska, našeho tradičního i budoucího osvoboditele – prostě ty KAVÁRNICKÉ sprostoty se SKVĚLE hodí na některý z pravicových plátků, vesměs placených EU a NATO, CIA a Mossadem.
  Třeba na tzv. Přítomnost, zřízenou emigrantem Peroutkou, známým obdivovatele Hitlera.
  Nebo na tzv. HlídacíPes.org.
  Ovšem nejvíc by se hodil na tzv. Evropské hodnoty, řízené eurohujerem a pravdoláskařem Jakubem Jandou, jenž zákeřně maže zdejší příspěvky (jak tvrdí někteří ze zdejších soudruhů a soukmenovců).

  Ale zde, na sajtách naší draze milované Nové Republiky, dotované z finančních darů prostých ruských pracujících …
  Zde se ty bláboly paničky Maříkové vyjímají jako psí výkal na čistoskvoucí ploše Rudého náměstí.
  HNUS !!!!!!

  Takže, drazí soudruzi a soukmenovci z redakce naší Nové Republiky, prosím Vás jménem všech nás prostých komunistů, putinistů, zemanistů a babišistů: Vzpamatujte se, a ŘÁDNĚ konejte svou povinnost!

  Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že to byl sarkasmus, Sheldone...

   Smazat
  2. 11:45, nebyl, Radosta je kretén, který tady záměrně paroduje bolševickou propagandu. Jinak momentálně stojí na straně Maříkové, jelikož zmíněná bojovnice za práva Kurdů se domnívá, že pouze USA může jejich problémy vyřešit, protože momentálně je potřebuje jako destrukční člen při výstavbě Sýrie. P.Maříkové záleží na Kurdech, Radostovi na CIA, takže si vzájemně konvenují.

   Smazat
  3. 0:02 Myslím že spíš paroduje místní hoax, který cíleně odmítá uveřejňovat opravdu proruské, tedy anti-putleroffské články! - http://iks2010.info/?p=103497
   Viz věta TAKOVÝ DĚSIVĚ ODPORNÝ ČLÁNEK SE ZDE NEMĚL NIKDY OBJEVIT !!!

   Smazat
 4. Děkuji autorce za sdělení, že v celém Turecku sedí pouhých 230 vězňů. Ostatní vězni, jsou-li jací, jsou pod její úroveň... neudělila jim ABSOLUTNÍ NOVINÁŘSKOU IMUNITU.

  Ideální krytí pro špionáž, vlastizradu a politickou zločinnost všeho druhu. Paní Maříková, kolik sedí v Německu a v Turecku hajných a pošťáků?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedna věc mi taky od té ženské jaksi nesedí.

   Píše: "Turecko útočí na vesnice kolem města Kobání, které v roce 2015 znovu dobyly kurdské milice, YPG i Peshmergové, za podpory amerického letectva zpět z rukou Islámského státu."

   Právě ta "podpora" v boji proti IS mi tam nějak nesedí.

   Smazat
  2. Málo vězňů proto,protože ti ostatní už byli pověšeni,přeci nebudou darebáky ještě zbytečně živit a okrádat daňové poplatníky,jako u nás,...blíží se zima,to bude zase vězňů,doufejme,že jim naše ČT alespoň udělá na zimu výběrový program a Babiš dodá lepší uzeniny a masné výrobky,takové voňavé,jako za 1.republiky za největšího zasluhy o stát,..kdo ví,kdo bude druhý?,zákon se jen obnoví při změně ústavy,která se plánuje.....

   Smazat
 5. Jakýpak "Kurdský Mnichov"? V tom pravém Mnichově byla sepsána ona podlá dohoda, ve které se naši "západní partneři" rozhodli zradit náš stát a národ a jako záminku si k tomu vzali právě jednu ponacištělou menšinu, která se domáhala svého práva na návrat do Rajchu. Po válce, ve které se nás snažili vyhladit jsme jim to zcela humánně umožnili.Náš anglický "partner" se ústy svého prémiéra k této podlosti přihlásil:
  „..Jak je to hrozné, fantastické, neuvěřitelné, mají-li Britové připravovat zákopy a zkoušet plynové masky v Anglii pro spor v daleké zemi a mezi lidem, o němž my nevíme nic… A i kdybychom měli sebevětší sympatie s malým národem, proti němuž stojí veliký a mocný soused, nemůžeme jednat za všech okolností tak, abychom přivedli celou britskou říši do války prostě jen kvůli němu …“.
  I tehdy lhal, zrazovali nás již od obsazení Porýní, anšlusu Rakouska, při námořní smlouvě s Německem ... dělali vše, aby uvolnili Němcům cestu na Východ a maskovali to snahou o "záchranu míru".

  OdpovědětSmazat
 6. Kurdové mají to o co si řekli, když se stali služebníky Washingtonu.
  Pán lokaje prodal Turkovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:42 Přesně tak.

   Smazat
  2. Neni lehke ani jednoduche dnes slouzit Washingtonu, protoze se male chybicky , ale v Obrovskych mnozstvich , jako tsunami, vzdycky vloudi..
   Predseda Komise pro vysetrovani velkych zlocinu /Trumpa predevsim v USA/, Mueller /asi puvodem taky german a ti nemaji nikdy daleko ke zlocinum, jako Trump, a tedy i soukmenovec/, byl prave obvinen a obzalovan take ze zlocinu.
   Nekonecno zlocinu v USA a ve svete se stalo pravidlem a samozrejmosti. Take u jejich spojencu posedlych a pizlavych rezniku , jejich nevinnych obeti, kdyz na to prijde...
   Jak slouzit ted uhodnout neni lehke, nemozne udelat zavery , ale vzdy sluha jejich slouzi vzdy zlocinum a mnoha druhu...

   Smazat
 7. Pí Maříková psala článek patrně pod vlivem omamných návyková´ých látek. Musela bejt úplně vožralá, jinak by nemohla blábolit o "kurdském Mnichovu".
  Nás v Mnichově zradili spojenci. V Istanbulu jednali o Syrii státníci, kteří nemají s nějakými Kurdy žádné, natož spojenecké, smlouvy. Jediným spojencem Kurdů je USA .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, v jejím podání to vypadá, jako kdyby Kurdům sebrali Sýrii a dali ji nějakým blbým Syřanům. Přitom Kurdy odsud nikdo, jako Čechy z pohraničí, nevyhání, také patří k občanům Sýrie. Bohužel oni pod vedením USA fakticky spolu s ISIL proti Syřanům bojují jen proto, aby Amíci mohli krást Sýrii ropu. To je prostě na palici.

   Smazat
 8. Dobra sprava je ze nebyli prizvani USA ! Nemaj tam co delat .Kurdove se stali zastupni armadou USA a dali se chytit na sliby , ktere nemuzou USA splnit , nebo slibovat nejake uzemi v cizim statu se rovna Kosovu .Tady je ale vaznejsi zalezitost a to , ze pripadnym vytvorenim autonomniho Kurdskeho uzemi si USA zlegalni svuj pobyt na uzemi Syrie , jak to je v Kosovu a nik je odtud nedostane !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No oni by to možná i splnit mohli, čistě teoreticky, kdyby se bylo bývalo do hry nevložilo Rusko. Pak by nebylo o čem. Jestli by paní autorka litovala i Syřany, co se stali obětí mocenské hry a jímž bylo ukradeno území a možná i vyhnáno původní obyvatelstvo, kdo ví. To už se doufám nedozvíme.
   Já ji trochu chápu, je škoda každého člověka, teda skoro, ale Kurdové (ne ovšem všichni) si vybrali sami a prohráli. Syrská armáda, proti které bojují, je bránit nebude a Rusko už vůbec ne, vměšovat se víc, než je nutné a poštvat si důležitého hráče regionu Turecko. To je prostě realita a Kurdové si to měli spočítat. Ukousli si větší sousto, než jsou sto rozžvýkat. J.

   Smazat
  2. Ono je taky zajímavé a signifikantní, že tzv. kurdské území se jako na potvoru nachází přesně v těch lokalitách, kde je plno ropy a obvykle tam je i nějaká další strategická komodita, třeba voda. Hotová Mucholapka pro Amíky.

   Je zvláštní, že Kurdům nevadí, že USA vyzbrojuji nejen je, ale taky ISIL proti kterému bojují, z ukradené ropy na jejich území. Kurdští pohlaváři shrábnou od Amíků prachy a pošlou své rodáky na jatka.

   Smazat
 9. Pani Marikova , neberte to svinstvo !

  OdpovědětSmazat
 10. Je světovou ostudou, že 40 milionů Kurdů nemá vlastní stát! Ale podíváme-li se po světě zase až tak nic nového. Je upíráno právo na samostatný stát Kataláncům, i 15milionové menšině Rusů na Ukrajině.... Pokud si pamatuji, tak jedině v SSSR existoval autonomní Kurdistan.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když se dělila Osmanská říše, mohli na ně pamatovat, teď už je pozdě. Navíc Kurdové jsou velice vhodnou 5.kolonou v kterémkoliv státě, tohle nikdo soudný na svém území nepodpoří. Když byly tlaky na rozdělení Ruského impéria podobně jako Osmanského sultanátu, v Azerbajdžánu několik let během občanské války existoval Kurdistán.

   Smazat
 11. a ešte ho nájsť na mapách - kde to len do frasa bol ?

  OdpovědětSmazat
 12. Paní Maříková,
  Děkuji za podnětný článek a zajímavé srovnání s Mnichovem.

  Z těch výpadů zdejšího trolla (jedná se o jednoho člověka, je to poznat mimo jiné i z toho, že slovní obraty, nadávky a osobní útoky jsou typově stejné) si nic nedělejte. Je to známá firma D.V. z Litoměřic a už byl kvůli tomu v minulosti vyšetřován Policií.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale di ty brepto. Sem píšou lidí z různých zemí a dokonce kontinentů.

   Smazat
 13. Kurdové udělali dvě chyby, první byla, že se tříští a bojují jedna parta proti druhé a ta druhá, že se nespojili s Asadem, ale s USA,proto dopadli, jak dopadli,. Mír je pro lidi tam cennější než práva Kurdů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naivne si mysleli,ze jim USA s jejich snem mit vlastni stat pomuze.....Nedoslo jim,ze USA ma jen vlastni zajmy

   Smazat
  2. Lidí se nikdo neptal a a Asada také ne.

   Smazat
  3. 13:46, ano, to byla velká škoda a taktická chyba. A měli dostatek času, aby prozřeli - jen holt Asad zřejmě neměl tolik peněz jako Američané. Na tom je vidět, jak jsou nejednotní, protože pár skupin na spolupráci přistoupilo. Bojovat umí, ale chybí jim schopní lídři.

   Smazat
  4. 14,00 Nedošlo jim, že USA má jen vlastní zájmy. Tak to jsou hlupáci na entou, vždyť to řvou do celého světa. Mám pocit, že si zvykly na válčení a už je nic jiného nebaví. Jsou závisláci.

   Smazat
 14. Ale prd. Kurdove nejsou jako Cesi, ale jako Sudetaci. Ale s tim rozdilem, ze se nechteji pripojit k nejake sousedni mocnosti, nybrz ukrojit ze vsech okolnich statu a zalozit si svuj Kurdistan. A proto se jim to taky nikdy nepovede. I kdyby se nedomluvili na nicem, tak na tomto se Turecko, Irak, Iran vzdy shodnou. Rusko ani Nemecko Kurdum nic nedluzi a v zadnem pripade se kvuli nim nepusti do vojenske konfrontace s Tureckem. A Turecko se nenecha politicky ani ekonomicky vydirat. Kdyby meli vsech pet pohromade, tak uz davno slozi zbrane a predaji uzemi syrske vlade. Jinak jim zbyde jen flek na mape okolo nejake americke zakladny, kam se ani vsichni nevejdou.

  OdpovědětSmazat
 15. Sudeťáci? Ona je vedle nějaká Kurdská říše? Když přirovnání, tak s trochou příčetnosti....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom podstatném má ale 16:14 pravdu. Chtějí-li Kurdové samostatný stát, může to být po prohrané válce aspoň Turků. Jinak je delší cesta postupnou autonomií oblastí v těch čtyřech státech a čekat na "přízeň Bohů".

   Smazat
 16. Kurdové jsou nešťastný národ. Kolonizátoři (Francouzi a Britové)jejich zemi rozporcovali na 4 kusy a rozdělili sousedním státům. Proti těmhle čtyřem nemají nejmenší šanci. S jejich kartou se však vždy bude šikovně a zločinně hrát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakou "jejich" zemi? V oblasti Blízkého Východu do konce 1.sv.valky existovaly jen tři státy: Osmanská říše, Arábie, a Persie. Žádný Kurdistán nikdy neexistoval. Narozdíl od jiných, dnes dávno zaniklých říší na tomto území. Tzv. Kurdistán je jen oblast, kde žili a žijí Kurdové, v menšině nebo většině. Kromě Iráku, Sýrie, Turecka, Íránu to je také Arménie. Jedná se o ohromné území, kde kromě Kurdů žijí miliony jiných lidí.

   Kdybychom použili stejný princip pro Kurdistán, potom by se muselo vymezit území i v Německu, kde je jich také velké množství. A vlastně Německo Kurdistán proslavilo ve svém filmu "Divokým Kurdistánem" s Lexem Barkerem v hlavní roli. Taky díky tomu to vešlo do povědomí, jinak o Kurdistánu moc lidí nevědělo.

   Smazat
 17. Z obecného hlediska se Kurdové spojili s dvěma nepřátelskými mocnostmi svého vlastního státu, aby rozbili svou zemi (nezapomínejme, že mimo USA jsou Kurdové dnes nejlepší přátelé i s židovským státem). Kurdové mají dnes jedno heslo, kdo je nepřítelem mého státu, je přítelem mým, toto mi hodně zavání vlastizradou. Že vsadili na špatného koně, že vsadili na ty, co do Sýrie navozili tisíce teroristů z různých koutů světa, mě připadá jako opravdu hloupé, vsadili na bezcharakternost a podlost. Ale ten příměr s Mnichovem, ten sedí, protože kdyby se Kurdům zdařil ten jejich záměr, tak by opět vytvořili další problém, to je menšin v dalším státě, nic by se nevyřešilo, spíše zhoršilo. Možná, že by pak došlo v obráceném gardu k tomu, co se děje dnes, že by Syřané a Turkové třeba v Kurdistanu začali pokládat bomby na silnice, aby zabili co nejvíce Kurdů. Bohu dík, že to v Sýrii snad končí, jen zůstane pachut´ toho, s kým se dokázali Kurdové spojit, aby ublížili vlastní zemi. Ten důkaz zrady Kurdů vlastní země zde zůstane, úplně tak, jak zůstal v nás po Sudeťácích, jakmile přišla příležitost, tak zradili. Ono říkat, že je Kurdů tolik a tolik, že si zaslouží svůj vlastní stát, to musí každý přece chápat, že ti lidí přece žijí na teritoriích, která jsou národnostně promíchaná. On už tu asi nikdo další Kosovo nechce, tedy loutkový stát USA, což by samozřejmě ten Kurdistan byl. kURDISTAN

  OdpovědětSmazat
 18. Souhlasím, že situace je pro Kurdy tragická. Asi jako pro Armény kolem 1919? Co s tím? Čekat na nový přinejmenším regionální kolaps a včas přijít s nápadem (to nebylo moc dopřed promyšlené!) Československa? (Čechy + Morava + nejasně vymezené Slovensko=Félhidék + Podkarpatská Rus - to by nikdo nevymyslel, to přinesla situace čtvrcení říše, jež byla plně využita...) To je nadlouho... Slibně to vypadalo, když ještě pro všechny byl partnerem Ocalan (ale ten teď ztrácí čas někde v internaci v Marmarském moři - poté, co ho Turci unesli odněkud z Afriky, jistěže bez vědomí velmocí...) Tož tak!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom roce to byl zmeškaný okamžik, musel by následovat nějaký podobný otřes a tomu se doufejme svět vyhne. Pokud ne, bude hodně zle.

   Smazat
 19. Boze co to tady melete za kraviny o spojenci Turecku ... Vam asi na Nove republice uplne vyplachli mozek ... A ty zvasty o Kurdech a jejich prirovnavani k teroristum ... Asi jste brzy zapomneli, ze Turecko je vedene clovekem, ktery vyvoll proti sobe falesny puc aby mohl odstranit vice jak 50.000 oponentu , ze Turecko chranilo humanitarni konvoje pred jejich skutecnym ucelem a prodavalo je ISIS ...Za tohle zemrela pul hodiny po natoceni videa libanonska novinarka ...Ceske valecne reporterky Klicperova , Kutilova, Stukova maji z Vas asi vred na dvanacterniku , pokud by ty sracky mohly docist az do konce jako ja ... Koncim tady s tou zumpou ...tohle neni diskuse ale sbor zakomplexovanych pisalku ... Howgh

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kurdové v boji za svůj stát (podporovaní USA), zvolili i teroristické metody. Něco jako IRA. Není to jednotný národ, ani v menších komunitách nejsou svorní a právě tohle vyhovuje těm, kdo se pomocí tohoto faktoru snaží vyvolat chaos, podobně jako v Iráku. Jsou to výborní bojovníci, houževnatí, podobně jako Irové. Na "kurdskem" území žijí miliony dalších lidí různých národů, konfesí a etnik.

   Puč byl reálný a zprasený kvůli nesouladu a rozporům v ozbrojených složkách. Jeho organizační centrála pocházela z gülenovských struktur. Sultán měl namále a byl potentovaný strachy. Pak jim to dal vyžrat.

   Smazat
 20. Kurdi vsadili na zlu kartu - tu s hviezdami a pruhmi...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.