Reklama

.

.

pondělí 29. října 2018

Čas váš nový byt prodat?

Erik Best
29. 10. 2018 EB
Sofistikovaní investoři se už měsíce, ne-li roky, připravují na příští finanční krizi a až přijde, nezaváhají. Podle nedávné zprávy nedělá Petr Kellner z PFF nic jiného, než že se na krizi připravuje. Od poslední krize hodnota jeho majetku vzrostla o 158 % na 15,5 miliardy dolarů, takže by se dalo říct, že už má za sebou v této oblasti prokazatelné úspěchy. Nepochybně se řídí radou guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka (o které jsme se zmiňovali v úterý): „Musíme ale vnímat, že žijeme v období plném nejistot. Každý se musí na své úrovni snažit minimalizovat rizika.” Pro Kellnera to může znamenat navyšování dluhů, takže až přijdou problémy, banku bude mít v hrsti on (jak praví staré finanční pořekadlo*). Pro obyčejné smrtelníky je vhodná strategie možná opačná: snížit zadlužení tak, aby banka neměla v hrsti je. Pokud nemáte k dispozici tým, který vám připravuje tabulky, můžete alespoň vytáhnout kalkulačku a udělat si odhad, co by krize znamenala pro vaše hypoteční splátky.

*dlužíte-li bance málo - má v hrsti ona vás, dlužíte-li bance mnoho - máte v hrsti vy ji.

33 komentářů :

 1. Ma vzor v Nasem Velikanu Spravedlivem to Spasiteli:
  Je to fesak veliky
  zeny ty ho miluji
  nejvice vsak Melanie
  je to jeji Hvezda
  to se proste nezda
  ma rad zidy cerny bily
  je to proste multi klas
  jednoduse receno-Santa Klaus
  Jmeneje se Donald Trump
  Nick

  OdpovědětVymazat
 2. Kelner neponechává nic náhodě. Každý měsíc nosí do jeho firmy CETIN fakturu předseda Pirátů Bartoš. Proto máme v ČR nejdražší mobilní a datové služby v Evropě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím na rozdíl od vás kam nosí fakturu pan Bartoš, ale s těmi službami jste vedle jak ta jedle. Blábolíte nesmysly, jděte se podívat do nějek jiné evropské země a pak něco žvaňte.

   Vymazat
  2. Možná by to chtělo mít v ruce důkaz, kdo a kam nosí faktury a za co.

   Vymazat
  3. Není to tak hrozné, jsme až třetí nejdražší

   https://www.lupa.cz/aktuality/cesi-maji-treti-nejdrazsi-mobilni-data-v-eu-a-nejnizsi-datove-limity/

   Vymazat
  4. Jsme dokonale informováni, kdo potřebuje zavolat mobilem má si zajet do Polska,možná i tam bydlet, ceny nájmů jsou pro střdení třidu přístupné. Na návštěvě trhů za severní hranici, vyprazdníte svou peněženku útratou za levnější zboží, Snad vztyčme pomník obyčejnému občanu, této krajiny, za věrnost k vlasti, které platí daně a nedostane
   odpovídajíci podíl. Navrhuji sochu Občana, nechť ho symbolizují tři opičky,které si zakrývájí oči, uši a pusu. Proč se ptát, kam tečou naše korunky?

   Vymazat
  5. Kurz USD sel z 21,9 na temer 22,8 tak musi byt spokojeny jako prase v zite.

   Vymazat
 3. je to fak v americe tam je hej tam jsou hovory zdarma diky nasemu Trumpa

  OdpovědětVymazat
 4. Připravovat se na příští recesi, která nepochybně přijde, je nanejvýš rozumný a pragmatický krok. Já to třeba dělám taky a měl by to udělat každý.

  OdpovědětVymazat
 5. Jo hypotéky opět budou zdražovat dělník si nebude moci koupit byt.

  OdpovědětVymazat
 6. kde je psano ze delnik MUSI BYDLET V BYTE???

  OdpovědětVymazat
 7. Každý nemůže mít byt v Praze. Kdo na něj nemá, ten ho holt mít nemůže.

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Beste a kde je kritika Babiše? Proč se do něj navážíte, když dělá to, co vychvalujete? Pane Beste, nepoužiji vulgarismy a mám na to ohromnou chuť, lžete! Vy jste největší omyl, který Zeman udělal!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:52 vulgarismem ve vašem případě je tvrzení, že pan Best lže. Nedokázal jste formulovat v čem a k tomu uvést logickou argumentaci. Pokuste se svoji ubohost pochopit.

   Vymazat
  2. 0:52 Pane, tady už chybí jenom komentář od jednoho "korporátního fašisty". Těm pánům nevadí skuteční zloději a lháři, ale chlap, co se snaží narovnat tenhle svinčik a za kterého se špatnš krade. Projděte si, koho kritizují a kdo je pro ně tabu.

   Vymazat
 9. Po oprave garaze 
stal tam tupe ziraje
 zmoulal ho sobe 
rukou levou (jako od ciziho)
kdyz v tu chvili Sara statna 
predkuracka preudatna 
narazila na voj
a on pravil:
Saro Saro opatrne 
vzdyt ty znicis ho mne 
pojd a trochu zapracuj 
zitra mame podporu
  Vrzly dvere vrzly v pantu
  vbehla tlupa buzerantu zatancili krouzek tanec
  takze vsichni skrehotali
  v americe zde je hej zde je vsechno na prodej
  ptak kratky dlouhy tlusty
  vse dle prani Hedvicky Tlusty
  hrali potom na hoboje
  a byli vsicni pod oboje
  Democracie svoboda Trump Viva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosím tě cenzuro kde jseš? Zrovna teď je tě moc potřeba. Přečti si tu hloupost proti lidskosti od nespavce 4:09. Zaúřaduj...

   Vymazat
 10. vyznamenany eriq asi vidi do učetnictvi pana kelnera ty jeho žvasty jak vidělal velke prachy mi od ujeteho amika přijdou trochu mimo když přeci i on mohl na česku vidělat neuvěřitelně třeba jako koženy stačilo řici že je amik a čezky gangsteři v bankach omdlivali blahem a na kački v milionech nekoukali a to pan kelner ovladal se svym guru klauzem alias šlohperem dokonale a do čista

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkus to dekódovat do češtiny, Einsteine.

   Vymazat
 11. Za každým miliardářem stojí nějaká bankovní skupina, která poskytuje úvěry na investice.
  Kelner, Bakala, Babiš, .., uvedené schema financování úvěrováním je stejné. A Erik Best to ví a není mimo, takže stojí při jedné z těch skupin a má dobré informace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 7:00
   Také za každým miliardářem stojí skupina politiků.
   Už jsem někde zaznamenal,že PFF vlastní Klaus,Kellner je jen bílý kůň.Proto bych se i zeptal,kolik akcii ČEZu vlastní PFF,nebo-li Klaus,který ten prodej 33% čEZu uskutečnil.

   Vymazat
  2. Víte jak to bylo v Cimrmanech: volný citát "piš barde, střádej, šetři a přijde čas zúčtujeme spolu". Bude to jako s panem uhlobaronem- zase bude Důl Bezruč, snad to pochopíte

   Vymazat
  3. 7:58 Tak větší hovadinu jsem už dlouho neslyšel.
   Ale chápu, že někdo se v konspiračních teoriích vyžívá. A čím větší kokotina, tím líp.

   Vymazat
 12. Tím že budete mít velký dluh nebudete mít banku v hrsti. Banky bez úhony přežily všechny režimy a jediný kdo je ohrožoval byl sovětský řežim. Proto vynaložily tolik prostředků aby ho rozvrátily. To že mají nějaké náklady je normální rozhodující jsou zisky a ty jsou fantastické. Podotýkám že nejsem zastáncem minulého režimu protože to nebyl žádný komunistický režim.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když banka poskytne obrovské úvěry jednomu velkému klientovi, má v podstatě nediverzifikované pohledávky.
   Potom na splácení úvěru tímto jediným klientem závisí jestli banka padne nebo nepadne v případě nějaké krize.
   Oba se musejí nějak dohodnout, a tím je myšleno to, že velký dlužník má banku v hrsti.

   Vymazat
  2. 9:56 To platilo dříve, když byly peníze kryté zlatem. Dnes banka peníze vyrobí kliknutím myši z ničeho. V případě drobných klientů má dlouhodobě nezasloužené příjmy. V případě velkých klientů by se mohlo stát, že velká suma peněz by mohla nabourat celé hospodářství.

   Vymazat
  3. 10.04 Banka vyrobí peníze tím kliknutím myši pouze z dluhu -úvěru, který si musí u banky někdo dojednat a podepsat závazek k jeho úhradě.
   V případě krize ale všichni usilují o záchranu aktiv, a obchod s těmi úvěrovými penězi přestává fungovat ...

   Vymazat
 13. Tak ten Zewman je opravdu hovado, čím se zasloužil tenhle slouha o svuj metál?

  OdpovědětVymazat
 14. 16:10 Jeho zásluha tkví v tom, že na něj nereaguje soudruh
  Radosta. A proto,
  MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Nejlepší sračkopud na trhu !

  OdpovědětVymazat
 15. A dolary nejsou kryte zlatem? Vzdyt musi mit nekolik tisic tun...z Iraku, Libye, Syrie, Jemenu, Ukrajiny... Ale Cina uz pry ma 30 tisic tun zlata, takze juan bude podlozeny zlatem. Soused kupuje jen zlato, za posledni rok prikoupil 25 unci.

  OdpovědětVymazat
 16. Odpověď, a velmi vtipnou, dává na youtube německý satirik Volker Pispers - o kapitalizmu, dluzích a o tom, kdo je bude platit. Zrovna tato glosa má české titulky, nejlépe ve vyhledávači zadat jeho jméno s dodatkem cz. Vřele doporučuji všem, kdo se chtějí hodně zasmát. Jinak, já už jsem od jara bez dluhu a musím říci, že to je hodně úlevný pocit, i když v bance mě za to asi moc rádi nemají, že to bylo splaceno najednou a o hodně let dříve. Takže souhlasím s Erikem Bestem a blahopřeji mu k vyznamenání od pan prezidenta. Zdravím, Pavla

  OdpovědětVymazat