Reklama

pátek 5. října 2018

CM: S příchodem C-300 do Sýrie čeká na F-35 „PR katastrofa"!

Americká "stealth" stíhačka F-35
- kou -
5. 10. 2018  ContraMagazin a  PrvníZrpávy
Ruské raketové systémy S-300 v Sýrii přiměly Izrael ke zúžení vzdušného prostoru, napsal Contra Magazin. Ale Tel Aviv může udělat zoufalý krok a za pomoci amerických F-35 zaútočit na ruský systém. Bitevníci budou sestřeleni a způsobí to nenapravitelné škody na americkém vojensko-průmyslovému komplexu, je přesvědčen autor článku.


Dodání ruských protiletadlových raketových systémů S-300 do Sýrie by mělo být méně důležité pro Tel Aviv a ve větší míře pro Washington, uvedl Contra Magazin. Faktem je, že Izrael má v provozu několik stíhaček F-35 a podle dostupných informací jsou používány v Sýrii k napadání iránských konvojů se zásobami pro Hizballáh.

S příchodem S-300, které jsou integrované do ruského velitelského, řídicího a komunikačního systému (C3) do regionu, existuje vážné riziko, že Izrael, který nebude schopen ovlivnit situaci v Sýrii, provede zoufalý manévr a zaútočí pomocí těchto letadel na ruské systémy raketové obrany. V důsledku toho může být F-35 sestřelen, což způsobí nenapravitelné škody na americkém vojensko-průmyslovému komplexu. Podle autora to bude skutečná „PR katastrofa".

To vysvětluje, proč Izrael, stejně jako možná i Spojené státy, již více než pět let vyvíjely na Moskvu obrovský tlak, aby zabránily dodávce S-300 do Íránu a Sýrie. Situace tohoto druhu nám umožňují srovnávat zbraně přímo a to nevyhnutelně povede k identifikaci slabých stránek a špatné kvality amerických výrobků.


Tel Aviv má tendenci dávat své zájmy nad ostatní, takže by nebylo překvapující, kdyby S-300 napadl, a tak zátáhl Washington hlouběji do konfliktu. V budoucnu existují pouze dva scénáře. Spojené státy mohou přímo zasahnout do vojenského konfliktu v Sýrii, což je v současné situaci velmi obtížné si představit, nebo to dovolit situaci, kdy budou bojové schopnosti F-35 ohroženy. Stíhačka nemůže zvládnout protiletadlový raketový systém, který se změnil téměř o půl století. Zkušenosti s S-300, které Řecko koupilo před léty a byly zkoumány jak Izraelci, tak Američany, jsou už nepoužitelné, protože došlo v Rusku k masivní modernizaci systému.

Program na vytvoření F-35 stojí Spojené státy miliardy dolarů a brzy bude jeho hodnota přesahovat jeden bilion. Washington prodal bitevniky desítkám různých zemí, s nimiž byly uzavřeny desetileté smlouvy. F-35 byl navržen jako víceúčelový stíhač a v budoucnu se měl stát základem ozbrojených sil NATO a jeho spojenců.

Ale nyní může Izrael pokračovat ve svém vlastním sobectví a zmařit plány Washingtonu a poškodit další prodeje Washingtonu. Tel Aviv nemůže ovlivnit události v Sýrii a navíc ztratil schopnost volně létat po celém Středním východě - tyto faktory mohou tlačit Izraelce do zoufalé akce.

Washington se ocitl v nezáviděníhodné situaci a zřejmě už nemůže ovlivnit Izrael, protože ztratí kontrolu nad událostmi v Sýrii, tvrdí autor. Rusko tím, že zřídílo kontrolu nad nebem nad Sýrií, posílí svou vojenskou prestiž a zvýší objem vývozu zbraní. Tato možnost vyvolává u pracovníků Pentagonu a Lockheed Martin bezesné noci.


(kou, prvnizpravy.cz, contra-magazin.com, foto: arch.)

24 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. p. Radosto. No, zatím to na žádné oslnivé vítězství USA a jejich poskoků ve vámi vyjmenovaných zemích nevypadá. A také si myslím, že výkladní skříň demokracie západního střihu, kterou sliboval ten cvok Bush jr. v Iráku vypadá jinak. Takže nevím, nad čím zde jásáte? V Evropě jsou statisíce imigrantů, kterým šílená politika tzv. Západu otevřela cestu. Kosovo je mafiánské území, Bosna a Hercegovina je protektorátem EU s německým protektorem v čele (jak příznačné, že). Nebo snad znáte bosenského premiéra, nebo ministra zahraničí? Na Ukrajině se bojuje. Tedy máme válku, tu horkou, přímo za dvěřmi a vy jásáte? Není vám divné, pane Radosto, že jsme v NATO a máme pouze parodii na armádu? A ostatní státy střední a jižní Evropy také? Pobaltí nemá armády vůbec. Proč asi? Protože se nebudou bránit až se na jejich území začne bojovat! Rozumíte tomu? Proč si myslíte, že se zpevňují mosty, budují sklady a předsunutá velitelství? To je příprava bojiště, ne bráněného území! To vám řekne každý lepší praporčík. Takže nevím kde se bude tančit, ale tady rozjodně ne. Už proto, že nebude kdo by tancoval. A neměl byste to svinstvo chlastat. Ani zředěný.

   Smazat
  2. no Radosto, to se nakonec stane realitou a Ty se Radostí budeš houpat na větvi

   Slávek

   Smazat
  3. No prv sa pohúpe tento tu! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
 2. Zajímavé je sledovat, kam se situace s Sýrii bude ubírat. Trošku mi vrtá hlavou, proč šiřitelům západní demokracie vadí obranné systémy nakupované jejich oponenty. Vlastně mi to hlavou nevrtá, je to způsob vedení války, oslabit protivníka všemi způsoby. Proč riskovat ztrátu letadel a pilotů. Vlastně je celkem pochopitelné udivení se vojenských expertů nad odhodláním Sýrie se bránit. Neměla by se podle západní logiky podvolit diktátu vyvolených?
  Nepatříme mezi vyvolené i my, když mhouříme oči nad bezprávím páchaným našimi spojenci? My oči ani mhouřit nemusíme, na náš názor se nikdo neptá ....
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My se ani ptát nemáme, jsme slované, celkem jedno kteří. Sované jsou anglosasy určeni k vyhubení a mají pouze právo na to vykopat si svůj hrob, což zdatně činíme. To stále platí i když Hitlerovi to díky sovětům nevyšlo a nevyjde, my jsme se z ničeho bohužel nepoučili. Aottj.

   Smazat
 3. Když si představím kolik zbraní Izrael nakoupil,údajně pro svou potřebu, a nakupuje stále, vychází mi, že ve státě, který je velký asi jako Morava, má doma každý muž letadlo, tank, raketomet, tři děla a deset minometů a nepočítaně munice, pak chápu, proč se kdysi povýšili na výjimečný národ a nyní to prohlašují o svém celém státě. Pane, tak malý stát a takový hegemon. Tak co mu na pár komplexech S-300 tak vadí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačí zaútočit na izraelský jaderný polygon v poušti a je po Izraeli , možná také po celém Blízkém východě !!

   Smazat
  2. Pro vaši informaci, stát Izrael dostává už déle než 40 let každoročně od USA cca 3 miliardy USD ( současná 10ti letá smlouva zní na 38 mld. USD) Za tyto peníze nakupuje zbraně USA , mimoto dostal jen od Německa za holokaust cca 75 mld. Euro a nad to mu ještě Němci staví ponorky s výraznou slevou. Systém S-300 Izraeli vadí, že nebude moci beztrestně létat a bombardovat v Sýrii kdekoli a kdykoli se mu zachce. Ale dá se to obejít , tím že vstoupí do vzdušného prostoru Libanonu a odpálí rakety odtud, nebo z neutrálních vod Středozemního moře .

   Jinak platí že Írán jaderné zbraně mít nemůže ( Izrael je má), na Írán co 200 let nikoho nenapadnul jsou sankce, Izrael který začal válku v roce 1956 i v roce 1967, napadnul Libanon, vybombardoval rektor Iráku i Sýrii bez mandátu OSN a k tomu okupuje od roku 1967 Golanské výšiny, část Jeruzaléma je bez chyby a " nejlepší přítel ČR - viz mnohá zasedání vlády ČR v Izraeli a obráceně a v podstatě " nekritizovatelný ". Lotři jsou všichni okolo : Sýrie, Irán, Libye, Jemen a samozřejmě Rusko, Čína a KLDR.

   Smazat
 4. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 5. října 13:23.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chlapče, dej si na hlavu studený obklad a přirození opláchni vlažnou vodou.

   Smazat
 5. Jak na souši, tak na moři, rozdrtíme agresoři.
  Ejchuchů, i ve vzduchu!

  Ano, je to tak a nejinak: Nikdo z nás roduvěrných Čechů a Rusů, čili z nás komunistů a putinistů nepochybuje, že agresoři z USA, EU a Izraele budou NA HLAVU PORAŽENI.
  Jak v Sýrii, tak na Ukrajině, v Izraeli, Afghánistánu, Kosovu, Srbsku, tzv. Pobaltí, Česku, a nakonec v celé, celičké Evropě.

  A úplně nakonec – prosím, drazí soudruzi a soukmenovci, představte si živě ten NESMÍRNĚ povznášející výjev – úplně nakonec vztyčí hrdinní vojáci naší Slovanské osvoboditelské armády náš slovanský prapor nad hořícími ruinami Bílého domu.
  Tím započne Nový věk, a konečně se bude tančit opravdu všude.

  Světu slovanský mír!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co na to bereš, degeneráte ? Už jsi to ukázal rodině, co píšeš ? Asi ne, protože by ti mohli zařídit eutanázii, viď, kokote ?

   Smazat
  2. 17:06
   Nenechte prchlivost cloumat svým majestátem,říkejte si....JE TO VŮL,JE TO VŮL,JE TO VŮL.....

   Smazat
  3. To se vám pane Radosto nepovede. Radujete se zbytečně. Já jsem totiž zde na Nové republice četl, že dříve, než by došlo k vámi uvedenému scénáři, tak v USA dojde k výbuchu sopky v Yelowstone. USA bude zasypáno popelem a v zimě která nastane zamrznou Američanům pyje a nebudou se moci rozmnožovat. Panu Putinovi pak nezbude, než převzít patronát nad Israelem sám.

   Smazat
 6. Samozřejmě fandím Rusku, ale problém mobilní PVO je stále v tom, že musí být sama chráněna, stejně jako statická.
  Pokud S-300 spustí, určitě je bude chtít Izrael zastavit.
  Takže nejspíš pustí "volavku", aby se S-300 "odkopaly" a pokusí se je zničit. Otázka je tedy, ne zda PVO komplex sestřelí útočníky, ale zda přežije on sám případný kontra úder.
  V článku je sice zmíněn trénink Židů na řeckých S-300, ale není to tak dávno, co Izrael trénoval nálety na S-300, které patří Kypru, a ty modernizované jsou. Možné je masivní pokrytí oblohy kvantitou S-300, jako odstrašení.
  Na druhou stranu bych nepodceňoval Židy, US zbraně jsou sice zbytečně drahé hračky, ale Žid si je uměl vždy upravit a používat je žádoucím způsobem, což se o arabských sousedech, říct nedá. Neumí bojovat ani Saúdové s americkými zbraněmi ani ostatní sousedi se sovětskými, potažmo ruskými. Je to vždy o lidech.

  OdpovědětSmazat
 7. Proti S300 jsou Izraelci naprosto bezmocní. Ani si netroufnou vystavit svá letadla reálnému riziku sestřelení. Když bylo bombardováno Srbsko, tak Srbi i bez S300 sestřelili "neviditelný" letoun. Pak se k tomu v TV vyjadřoval nějaký vojenský odborník a ten povídal, že kdyby Rusi dodali Srbům S300, bombardování skončí do několika hodin.

  OdpovědětSmazat
 8. Pane Dvořáku, pokud jste Vy, nebo kdo jiný vymazal příspěvky ze 14:42 a 14:46, dlužíte korektnosti NR příslušnou hlášku. Obávám se, že jak už se zdá Vašim zvykem, ani se neozvete. Lze si to vyložit jako jistou kaňku na charakteru. Je mi to skutečně líto. JiH.

  OdpovědětSmazat
 9. ZDIVOČELÁ RUSKÁ TLUPA KOLEM STBÁKA DVOŘÁKA MAŽE VŠE CO JEN NEPATRNĚ NESOUHLASÍ S RUSKEM, NEBO INKLINUJE K ZÁPADU. CO SE DÁ ČEKAT OD KOLABORANTU Z N. R., KTEŘÍ SI CHODÍ PRO NOTY NA RUS. AMBASÁDU. A JSOU ZA TO OD RUSU DOBŘE PLACENI CHÁTRA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:56
   ONANE,TY ZKURVYSYNU Z VELVYSRANECTVÍ UASS OKUPANTŮ,PRÁVĚ TI TY VOHONI POSLALI NEJČERSTVĚJŠÍ STUDIJNÍ MATERIÁL Z WC V NOVÝM NOČNÍKU,TAK MAZEJ TY HROMADO HAVLOSRAČEK STUDOVAT,AŤ ZAS MŮŽEŠ TAPETOVAT TY LŽI A KOKOTINY!!!!!!!!!!!
   K ZÁPADU TADY TY POSRANINO INKLUNUJE MÁLOKDO,VĚTŠINOU TADY MAJI PISATELÉ MOZEK A NE SRAČKY V PALICI JAKO TY!!!!!!!!!!!

   Smazat
  2. 11:32 Douč se radši azbuku, abys moh aspoň pojmenovat správně vůz tvýho fýry, kterej ano, má u nás v Praze vyslanectví! - http://www.uaz-auto.cz/o-spolecnosti/aktualita/31/

   S pozdravem PUTLER KAPUT! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
  3. 13:28
   Opět k věci a k článku VIĎ TY INCESTNÍ POTRATE CIHLY A KAMENE?!☺

   Smazat
  4. ... zadul v 15:03 potrat této kurvy - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   po omrdání pi(Tomiem) - tzv. Kim-čong-prd!?!☺

   Smazat
 10. Tak co s nimi nad Sýrii nemají co dělat pokud je Syřané sestřelí je to v pořádku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.