Reklama

sobota 27. října 2018

Co je to za vlády, které ze svých ministrů dělají zrádce a pomatence?

Lubomír Man
27. 10. 2018
Před pár dny jsem napsal článek o velice zvláštním úkazu. Spousta politiků, kteří zpočátku vypadali jako duševně zdraví lidé, začali jevit znaky choromyslnosti v momentu, kdy vstoupili do vlády. A teprve až je z vlády vyhodili, rozum se k nim zas vrátil. Jako domácí příklad pro tuto tezi jsem uvedl Lubomíra Zaorálka, který byl zdravě uvažujícím mužem před svým vládním angažmá, což dokládal např. svým odporem ke stavbě amerického radaru v Brdech, ale po svém jmenování ministrem zahraničí jako by jej všechen intelekt náhle opustil, začal hulákat, že konečně už dneska někam patříme (čímž myslel EU a NATO). Musíme se prý podle toho chovat, projevoval kladný poměr k Američany spunktovanému fašistickému převratu na Ukrajině, ale – když posléze už zase jako obyčejný poslanec opouštěl Černínský palác, měl to už v hlavě poobracené všechno zase naopak.

Jenže samozřejmě, hned s tím na veřejnost vyjít nemohl, to by nebylo ehrwürdig, a tak si pár měsíců počkal a v minulých dnech s tím do médií vtrhl: Naše vojenské mise v zahraničí počítaje v to samozřejmě ztráty životů našich lidí, jsou protismyslné a skončí nejspíš nakonec tak bídně, jak skončili Američané ve Vietnamu.

A bylo to venku. Jak v reálu, tak i v mém pozdějším článku, pod kterým se o těchto obratech Pavla na Šavla a pak zase zpět na Pavla, rozproudila živá diskuze. A podivuhodná věc vám to byla, protože dobrá polovička diskutujících k těm obratům vyjádřila své pochopení. Je to prý prostě už jednou tak, že do vlády nastupuje člověk rozumný, protože ještě svobodný, ale v té vládě rozum ztratí, protože v ní ztrácí i svou svobodu. Náhle jej svazují tisíce závazků, z vládní funkce vyplývajících, musí dělat kompromisy mezi svým svědomím a tím, co se od něj coby ministra žádá, takže postupně přichází o statut člověka slušného a zdravě uvažujícího – až to s ním nakonec dojde tak daleko, že jej lid obdaruje nikoliv jen jedním dalším jeho příjmením, ale hned pěti nebo šesti, čímž jeho politickou kariéru de facto uzavře. Nu a když to pak ministr obdrží i úředně, avšak s tím bonusem, že zase nabývá zpět jak svobodu, tak rozum, ukáže se, že pro jeho další a úspěšný politický život mu už ty dary dorazily pozdě. Tři strategické obraty do protisměrů i ona lidem mu věnovaná příjmení se od jeho pravého jména už odpárat nedají.

Je to zkrátka tak, že účast ve vládě, člověka pošpiní, aťdělá co dělá. A nedá se s tím absolutně nic dělat.

V tomto místě mi laskavý čtenář jistě dovolí, abych do probíhající diskuze vstoupil i já – a to následující otázkou.

Jak to, že se s tím nedá nic dělat? Vždyť co to bylo, co údajně vzalo ministru Zaorálkovi svobodu a tím i rozum a dobrou pověst? Bylo to vládní směřování – zřejmě nedobré, a byla to politika vlády – taktéž nedobrá, kterým se musel přizpůsobovat (pokud je ovšem s ochotou nepřijal za vlastní?), se kterými musel dělat kompromisy – a to tak dlouho, až získal znaky člověka příliš adaptovatelného, zrádného a podle své řeči a chování i zčásti nesvéprávného. Takže tady je, milí zlatí, zakopaný pes. Vždyť kdyby vstoupil do vlády slušné, rozumné a mravné, mohla jej přece práce v takové vládě dokonce i osobně povznést, udělat z něj člověka lepšího a respektovanějšího, než byl předtím, než do vlády vstoupil, není – liž pravda? A jestliže jeden z oněch diskutujících uváděl, že novice ve vládě svazují tisíce závazků z vládní funkce vyplývajících, kterým se musí podrobit, je třeba se zeptat: Jaké závazky to jsou, či jaké závazky to v konkrétním případě Zaorálkově byly? Byly to závazky takové, jejichž plnění by nedělalo problém ani prezidentu Masarykovi, anebo šlo o závazky nemravné a ponižující? Ale pak bylo přece třeba je odmítnout – a ne se jim podrobovat.

Anebo takovouto možnost náš ministr anebo dokonce ani sama naše republika už neměli? A nemají ji ani dnes? Docela ji už ztratili?

Nu a je-li odpověď na tuto otázku kladná, pak toho dnes – zdá se mi - na oslavování zas tolik není.

43 komentářů :

 1. Prof. autore Mane !
  Co jste vy udelal proto, aby Nova Republika nebyla terrorizovana cenzory ? Hmmm ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sveta znaly ! 27. října 2018 23:05

   Má pravdu !

   Vymazat
  2. To samy se tvrdilo za fasisticky okupace. Nic se v tehle vecech nemeni a nezmeni !!

   Vymazat
  3. I za lidsky prava sudetskych fasistu se bojovalo aby nas znicili.

   Vymazat
  4. "Honolulu - Světa znalý" čili sebevzhlíživý stařík z Floridy je redakcí Nové republiky, mazán protože mluví z cesty a odvádí od tématu článku (čili troluje), nadává a ponižuje ostatní diskutující, poučuje hloupostmi a má mnoho dalších nectností, které do diskuze nepatří.

   Mazat blbce, který ničí logiku diskuze, je povinností každé slušné redakce.

   Vymazat
  5. Nevím, na co se Světa znalý z 27.10. autora článku ptá. Autor píše články, dělá překlady atd. U voleb má ale jen 1 hlas. Nemůže tedy dostatečně napravit volbu bečícího stáda, které volí, tak jak volí. Tedy podle návodu mainstreamu či kavárny. Může kritizovat pouze konkrétní následky jejich volby a snažit se o korekce volby stáda v příštích volbách, což je nadmíru obtížné, pokud se z toho stáda nezačnou odpoutávat jedinci, kteří opět začnou používat svůj vlastní mozek, pokud jim ještě nějaký zůstal.

   Vymazat
 2. Pozorujte chvíli mimistra ZV Petříčka a uvidíte ten rozdíl. Například tento týden: "Český ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) vítá udělení Sacharovovy ceny za svobodu myšlení ukrajinskému režisérovi Olehu Sencovovi, vězněnému v Rusku. Sencovova osobní statečnost nám připomíná význam závazku České republiky hájit lidská práva ve světě, uvedl Petříček na twitteru." Pokud si neřeknete "zlatej Zaorálek", pak jste nepochopili ten rozdíl. Pokud jste nepochopili ten rozdíl, tak tím hůř... Petříček totiž nic podobného říkat nemusel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 27. října 2018 23:16

   Má pravdu !

   Vymazat
  2. A proc tedy Zaoralek to rikat musel? Co se delo v zakulisi? Odkud prisel befehl? David vi, ale nepovi.

   Rudolf Kavan

   Vymazat
  3. Obvykla mantra "lidska prava".Podle toho pozname,ze jedeme z kopce....bohuzel

   Vymazat
  4. Kdyz zacal L.Zaoralek takhle blaznit (bylo to kolem Majdanu a nasledne restituci Krymu), tak jsem cekal, ze pri jeho povaze to nevydrzi a bonzne, kdo podepsal ty zavazky, na zaklade kterych musi vyvadet takove hlouposti. Ale asi v mladi hraval hru "vyderzi pijaner", protoze jsem se zadne katarze nedockal.

   Vymazat
  5. ...v kazdem pripade jsem rad, ze nejsem jediny, kdo si tohoto druhu silenstvi u L.Zaoralka vsiml. Nicmene si CSSD zaslozi zahynout. Normalni by prece bylo, kdyby po pravde rekl volicum, kdo podepsal ty mezinarodni smlouvy, ktere CR, k takovym absurditam zavazuji. Podle meho, CR nemela jediny duvod se pripojovat k sankcim proti RF. Zbytecne jsme si tak oslabili podniky, ktere maji Ceske vlastniky. Nemecke firmy si totiz s nejakyma sankcema moc hlavu nelamou a zalozily vselijake joint-ventures, a podniky s kapitalovou ucasti v RF, aby je obesli.

   Vymazat
  6. ... a co dělal Zadolárk na Majdanu v Kyjevě? Tam také musel?

   ... a Zamini nechal běžet tak, jak to "běhalo" za nedostudovaného fořta s čírem. Když se ozval onen jeho pořízený ministerský úředník, že je dobré lidi střílet a zahrabávat u silnice do škarpy, nechal ho Zadolárek klidně úředničit dál. Asi s ním souhlasil, že?!
   Petříček stejně jako Zadolárek jsou oba ze stejného hnízda - českých kolaborantů!

   Leo

   Vymazat
  7. Petříček zkouší co mu bude procházet. Otázkou zůstává, kým je vlastně řízen. Babišem?

   Vymazat
  8. Nic nového. Má funkci kde musí, pokud by nechtěl, tak
   by letěl. A zřejmě ani lítání zdarma není pro takové
   zrovna dobrý kauf.
   A těch prozřelých je tady mnogo. Počínaje Klausem,
   přes Paroubka, Zadolárka, i policajt či generál by se našel. Chlapec Petříček, navíc s takovým milým příjmením, proč by měnil zavedený systém. Když bude
   nejhůře, může vstúpiť ku komunistom.
   Nakonec i náš tam z hradu. Mluví mnohdy proti své
   vůli, protože musí ! Jenže ultrapraví to ví, a moc
   mu to nežerou. Hlavně ti, co to znají z dřívějška,
   z opačného gardu.

   Vymazat
  9. Osobní statečnost Sencova? Jaká osobní statečnost? Jako "Osobní statečnost" a "havelský kriminál" Timošenkové? Báby s karavájem místo účesu ostentativně vožené na invalidním vozíku po kriminále v posledním tažení... aby po propuštění a odletu na západ málem vytančila z letadla? To jí dali minerálku z Lurd?

   A Sacharovova cena už má hodnotu la(h)vičky Václava Havla... Brzy bude pro laueráty na morální úrovni polibku od mafiánského kmotra.

   Vymazat
  10. Taky se naskyta otazka, proc Madarsko poklonkovat nemusi. Zapadni establisment je uvalil do klatby, ale oni stejne jedou po svem.

   Vymazat
 3. O občanu, panu Zaorálkovi jsem nabyl dojem, že je to takový až k eufóriím snaživý tajtrlík. Zvlášť, pokud se ocítá v nějak významné roli na jevišti. Natolik to může být jednoduché.

  OdpovědětVymazat
 4. Světa znalý a co jste udělal Vy, u svého boha DJT, aby nebyla cenzurována vláda ČR!???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:22 - Vlada Ceska si necha rozesirat svoje vladnuti t.zv. neziskovymi organizacemi , ktere representuji cizi zajmy. S tim nema DJT nic spolecneho !

   Vymazat
  2. honolulu -ale ma ,protoze DJT je neschopnej jim to zakazat,

   Vymazat
  3. 2:54 - DJT, neni diktator, ale president ! Az bude mit na sve strane Kongress, tak muze zmenit zakon ! Zatim ho zmenit nemuze !
   (Dockej casu, jako husa klasu !)

   Velmi, VELMI ! dulezite volby - 6.listopadu, mi delaji starosti...Mocenskym bojum o nasmerovani Ameriky rozumim dobre a vse mi bude jasne 6. listopadu !

   Vymazat
  4. 6.11., milý Honolulu, se asi půjdeš oběsit, protože ten tvůj kačer to projede.Nám je to jedno, prezident USA jako prezident USA, velká země za oceánem neumí vygenerovat nikoho jiného než tlučhuby a válečné štváče. Hitlery jako Trumpeta.

   Vymazat
 5. Na zadolárka jsem už názor napsal ať jde k šípku.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chalifát Bohmen and Mahren, to bude žrádlo.

   Vymazat
  2. Cest souhu, a zejtra zas v sest

   Vymazat
  3. MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Nejlepší laxativum pro
   Radostné vysrámí .

   Vymazat
 7. Do funkce se cizokrajní šmejdi dostávají lhaním, oni to považují za chytrost. Jeden tvrdí, že zdroje jsou, další to myslí křišťálově upřímně, další slibuje jistoty, prosperitu a důchody ze zisku ČEZ a teď lžou a špiní Babiše, protože jde o Lithium a Babiš jim ho nechce dát. Vyhrajou, mají dostatek nemyslících voličů.

  OdpovědětVymazat
 8. Nevim,cemu se autor divi.Jsme prece povinne papousky politiky EU a NATO.Musime milovat Izrael ,mlcet o genocide Palestincu,nenavidet Rusko i Putina,mlcet o puci na Majdanu ,fasitickych oslavach v Lotyšsku,zmlaceni lidi v Katalansku,o procesech chystanych tamtez

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano a k tomu musím dodat,že Nová republika toto všechno podporuje!!!A to nehleďe na to,že maže nepohodlné články!!!!

   Vymazat
  2. Nejančí. Vždyť si tady ! A namazat se můžeš kde chceš. Jen si pak dej chvilku.

   Vymazat
 9. Jiří Jírovec28. října 2018 8:19

  Zaorálek vstoupil do nemorální vlády, ale ta se sama pohybuje v nemoráním světě. To je svět, kde silní v zákulisí kroutí ruce slabým. Těm, kteří poslouchají se dostane odměna. Třeba busta a potlesk ve stoje. V tom je přece šílenost Havlova dědictví. Neposlušní jsou zadupáni do země. Hlupák Klaus podepsal na začátku devadesátých let šílenou dohodu s USA o vzájemné ochraně investic. Podobnou máme s Austrálií a proto nemůžeme vyhrát spor o lithium.

  Zaorálek nahlédl pod pokličku a zjistil, že to všechno je marnost nad marnost. I kdyby chtěl promluvit, jeho hlas by nebyl slyšet. Media si dobře hlídají, aby z nich nezaznělo,co nechtějí slyšet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokrytecky svet....Jinak vas clanek na PL byl dost dobry

   Vymazat
 10. Každý se přece mohl stát členem nebo podporovatelem stran, které jsou proti takové politice, kdo koho nutil setrvat v ČSSD, která tzv. mise podporuje?
  Zdeňka Radičová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je jednoduchá pravda. Zaorálek se stal sviní dobrovolně z čisté zištnosti! Škoda na něj slov.

   Vymazat
  2. Slušní lidé dnes opět utíkají od politiky, uzavírají se do sebe a jezdí pro klid na své chalupy. Je spousta pák západu, jak nám zkroutit ruce i krk.Ano- bude válka proti Rusku a my půjdeme společně s agresorem. V tomto je kapitalismus nekompromisní. Bohatství Ruska a ekologické perspektivy světa jsou mohutným lákadlem. A těch ochotných sviní, kteří toto podporují je stále dost. A ten Zaorálek, Pavel,Kalousek, Telička ,Schwartz.... a mnoho dalších jsou značně trapní, ale žijí si vcelku dobře.A svědomí- to jim nic neříká.

   Vymazat
 11. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 27. října 23:29.

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 12. Naše vzory: Ruská federace, ČLR, KLDR

  Soudruh a soukmenovec Man má pravdu přímo LENINSKOU: Současná česká vláda ještě pořád není úplně naše; ještě pořád jsou mezi „českými“ ministry i osoby, které nejsou a zřejmě nikdy nebudou opravdoví našinci.
  Ano, česká vláda bude opravdu NAŠE teprve tehdy, když v ní budou zasedat jen a pouze ministři NAŠICH stran: KSČ(M), ANO, SPD, SPO-Zemanovci.
  Prostě: Stejně jako ve všem ostatním, i v otázce výběru ministrů do vlády jsou nám vzorem leninské demokracie - Ruská federace, ČLR, KLDR.

  Ano, vlády těchto SKUTEČNĚ svobodných a nezávislých zemí mluví jednou řečí, myslí jedním mozkem, slouží svému lidu a svému Vůdci rukou společnou a nerozdílnou.
  Jak naši národní Vůdcové Miloš a Babiš dosáhnou podobné putinské jednoty vlády a lidu?

  Jednoduše: Nejdříve vyrvou naši zuboženou vlast z chřtánu NATO a EU, pak zavedou OPRAVDOVOU leninsko-putinskou demokracii a svobodu.
  Potom už vše půjde skoro samo, až bude opět plně fungovat Národní fronta: Volby budou opět probíhat hladce, jako v celém NEJKRÁSNĚJŠÍM období existence naší vlasti, v letech 1946 až 1989.

  A vlády vzešlé z takových svobodných voleb nás opět povedou rovnou ke šťastným zítřkům, bok po boku s Velikým Ruskem a jeho překrásným lidem.

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 13. Ono je to asi není jednoduché, Zaorálka nechci hájit z jeho postojů k banderovcům na Ukrajině se mi dělalo špatně.
  Ale s odstupem viděno...kdo ví jakým tlakům je člověk v takové funkci vystaven. Nemyslím teď osobním, ztráta prebend atd.
  Dovedu si klidně ale představit scénář, jistě zcela nepravděpodobný..., že mu je nejmenovanou spřátelenou mocnosti diskrétně sděleno, že se může chystat velký teroristický útok třeba Praze.
  A že se snad tomu podaří nejmenované spřátelené mocnosti zabránit, ale očekává spolupráci třeba v té Ukrajině, když tam tolik miliard nejmenované měny investovala...
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
 14. Ministr zahraničí se musí chovat a musí mluvit určitým způsobem. Jinak hrozí zemi sankce od "spojenců".
  Jasným případem je Zaorálek, který byl a je normální PŘED a PO ministerské funkci.
  Proto také Babiš nemá a neměl niky o ministerstvo zájem. Ví, že by na to ANO doplatilo. Ministr za ANO by musel mluvit úplně stejně a preference by šly dolů..... Socani se nechali vždycky nachytat....

  OdpovědětVymazat
 15. Již jsem reagoval na vyjádření a obhajobu Zaorálka p. Davidem v prvním článku autora na toto téma ze dne 24.10.Přiznám se,že opět nechápu,dle p.Davida,"rozdíl"mezi chováním Petříčka a Zaorálka.Opakuji,že jsou to podobné politické kreatury,jejichž činnost je neomluvitelná!!

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.