Reklama

neděle 14. října 2018

Dobojováno, sečteno – za 2.kolem senátních voleb

- vlk -
14. 10. 2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Na rozdíl od minulého víkendu to tentokráte šlo hladce. Za hodinku po uzavřených volebních místností bylo jasno, kdo bude získá některé z 25-ti senátorských křesel a kdo skončil na štítě ve finálové rovince.

Dobře  víte, že  mám  rád  čísla a  grafy, ale tentokrát s nimi moc operovat  nebudu. Není proč. Uvedu  jen to  úplně  nejzákladnější, co  navíc  znáte  i beze  mne:
Žádné překvapení! Konec  konců – před týdnem na Kose byly výsledky senátních  voleb komentovány takto:
ANO
Signifikantní je něco úplně jiného. Momentálně z těch všech Babišových postupujících je pouze JEDEN z prvního místa, vše ostatní je tím štastným druhým….. Tohle je pro mne zpráva. A jsem zvědav, kolik z nich dokáže svého soupeře ve finiši přeskočit. Zejména tehdy, když opět jeden jediný, vlastně jediná, ztrácí jen asi 3%. Šest nabralo mínus 10 a víc procent a zbytek je pět a více. No moc na nějaké přeskakování není…
ODS
Jinak je na tom ODS. Pouze dvě druhá místa! Zbytek je vedoucí pozice. I když tři mimořádně těsná – do 1%. Chápu Fialův triumfátorský výraz…. Modří jsou evidentně, nejméně ohledně senátu – zpět. Ve velkém stylu!
Lidovci, STAN, TOP 09
Lidovci, Gazdíci i Kalousci mohou být se senátním výsledkem předběžně spokojeni. Předběžně je klíčové slovo.
ČSSD
A socani? No Hamáček se tvářil spokojeně. Jen lodní kapela a ledovec mi při rozhovorech televize s ním scházely. Tvářil se, že je s pěti postupy spokojený . A asi je. Ale podle mne má reálnou naději na křeslo jen Vícha v Karviné a možná paní Sekaninová v Prostějově. A se superklikou obhájí v Domažkách Látka… Což by skutečně mohli v Lidovém domě vyhlásit jako úspěch.
Nemyslím, že bych musel cokoli po týdnu a konečných výsledcích měnit nebo přidávat.

ODS předvedla velkolepý senátní návrat. 9 mandátů získala napřímo, prohrál jen ten,co šel do finále z druhého místa. Další tři křesla ulovila v koalicích. Takže 12 kusů celkem! Modré tsunami!

ANO dopadlo ještě hůře než minule a vyšla mu pouze jedna trefa. Nepřeskočil nikdo.

Trojice KDU-ČSL, STAN, TOP 09 se nám rozpadla na tři samostatné subjekty

triumfující Gazdíky

spokojené TOPkaře

a pokořené lidovce, kteří po prvém kole a obecních volbách vypadali jako šampioni zeměkoule a blízkého vesmíru. Jenže ti zajíci se opravdu počítali až po honu. A mezi střelenými je Bělobrádek, který oznámil okamžitě konec ve velké politice.

A soc dem? Ta se dočkala dalšího totálního výplachu a ponížení -obhájila jediný ze 13 původních senátních pozic.

A komunisté poprvé od existence senátu nebudou mít v horní sněmovně svého zástupce.

Než se přesunu k věcem, které mne opravdu zajímají a o nichž má být dnešní článek, neodpustím si pár drobných poznámek.

- modrým klaplo ANO-šéfovi
- jednou radostí, ovšem v celkovém kontextu velmi chatrnou, je výprask, který utrpěl milý krajan Herman na Chrudimsku. Nicméně tenhle zřejmý potomek 13. apoštola v přímé linii, je zřejmě nezničitelný. Lidé ho sice vyautovali ze senátu, jenže v Praze se schyluje k tomu, že podmínkou uzavření koalice bez Babiše a ODS v Praze, je také, aby se Čižinský z KDU -ČSL vzdal poslaneckého mandátu ve sněmovně. Jeho náhradníkem je milý krajan….Řekl bych, že moje dobrá žena má na své miniaturní zahrádce za domem stejný problém s něčím, co se jmenuje bršilce - kozí noha a nebo čímsi jiným, čemu říká pěťour. Pokud soudíte, že jde o obzvláště odolný a protivný plevel, soudíte správně. Ale na Hermana si můžete vsadit s naprostou jistotou vždycky – na tiskové konferenci lidovců, dal před kamerami a mikrofony vítězné véčko – on přece vyhrál, protože komunisté jsou ze senátu! U lidovce mi to přijde hodně zvláštní radost- nejen kvůli jejich národně frontovní minulosti, nýbrž především kvůli tomu, že ve volebních průzkumech mají ještě daleko menší preference než třešně a mít radost z toho, že voliči části politického spektra ztratí svého zástupce v jedné z parlamentních komor, čímž se zvýší jejich frustrace a s tím i míra radikalizace, mi přijde do budoucna těžce kontraproduktivní. Přebere je Babiš nebo Okamura?
- škodolibou radostí je pak zisk mandátu Lukášem Wagenknechtem, z kterého Babiš nejprve udělal svého náměstka na financích, aby mu provedl ostré audity a následně jej ve zlém vyhodil a udělal z něj svého osobního nepřítele. S tím si užije!

Tolik poznámky drobné a nikoli zásadní. To nedrobné a z mého pohledu důležité, přijde až nyní.

Spoustu dnešních řádků jsem si ušetřil už analýzami z minulé neděle a zejména pondělí. Takže je nebudu opakovat. Jen sem tam použiji headliny.

Babiš a Zeman to s novým senátem budou mít zatraceně těžké. O to horší, že největší silou bude ODS, která ho nepochybně využije jako platformu k ostentativním útokům jak na toho ze Strakovky, tak z Hradu. Navíc nejspíš s pozicí druhého ústavního činitele státu. Zákony budou vraceny do sněmovny s nutností prohlasovávat 101, které ANO se soc dem nemá. Oranžoví, nyní po dvojitém k.o. i komunisté se vaří ve vlastní šťávě a jejich nastavení pro spolupráci s Babišem se nepochybně výrazně změní, rozuměj – zmenší.

Což už si dosavadní dominátor české politické scény začíná zřetelně uvědomovat. Richard Brabec, když včera odpoledne pro ČT hodnotil senátní účtování se netajil obavami a do kamer doslova vyzýval soc dem i KSČM, aby nedělaly nic zbrklého, že vlastně jen účast ve vládě, resp. podpora vlády jim umožňuje protlačovat nemálo ze svého volebního programu. Především v sociální oblasti pro své voliče. Že by si to měli uvědomit a podle toho jednat a posuzovat svou další účast/neúčast ve vládním táboře. Neznám další podobný výrok žádného z funkcionářů ANOšéfe, včetně šéfa samotného, který by byl tolik formován strachem o budoucnost vlády. Brabec evidentně umí počítat a má smysl pro realitu -ví že Babuiš narazil na meze růstu voličského elektorátu aniž by sebeméně zvýšil svůj koaliční potenciál.

Ne že by Brabcův apel na obě koaliční strany neměl reálný základ, nicméně obě deklasované partaje vidí, jaký účet za podporu Babišovy vlády zaplatily.

Soc dem si navíc opakovaně ověřila, že není pro volby důležité, co kdo pro voliče doopravdy udělá, ale jen to, kdo marketingově prodá, že jako pro voliče udělal a zejména, kdo mu co slíbí podle jeho gusta.

A v tomto směru nemají a nebudou mít proti oligarchovi šanci. Jejich jedinou nadějí na nějaký restart je tvrdá a nesmlouvavá opozice a kritika. Uvidíme jak si to vyhodnotí na mimořádných konferencích v nadcházejících týdnech a měsících. Pravděpodobně rychlejší vyvození důsledků se dá čekat u těch, co zobchodovávají komunistickou značku. Tyhle volby, dle mého odhadu, už nemůže Kluzký Vojta přežít! Jsem zvědav, jestli se prosadí křídlo stalinisty Skály nebo třeba Grospič. Což je pro mne takový méně kluzký a méně obratný Vojta Filip. Kdybych byl členem tohoto klubu byznysnostalgiků, asi bych zvedl ruku pro Skálu. Ačkoli má jeden zásadní handicap – není členem sněmovny a z ústraní se veřejná prezentace stranické politiky dělá velmi obtížně. Ale na druhou stranu – dělá dojem daleko kompetentnější osoby než Grospič, který byl součástí handlů s Babišem. Oproti němu navíc slušně vypadá a umí mluvit! A to zejména tak, jak od něj tohle spektrum voličů očekává.

Kožený Grospič když cokoli deklamuje akusticky, připomíná valchu, po níž kdosi jezdí kusem polystyrénu. Ale nehodlám soudruhům a soudružkám radit. Ideálního lídra, který by byl především natáhnout nějaké větší procento voličů mladších a středních ročníků, aby strana mohla vzhlížet k budoucnosti, sotva seženou. Nicméně pro chod a existenci současné administrativy jsou nepostradatelní. Nikdo ovšem netuší, jestli budou k dispozici.

A co oranžoví? No ti se budou dál vařit a potýkat sami se sebou. Zimola, Hašek a další podobní budou opět vykřikovat, že prohra jde na konto bývalé Sobotkovy vlády. A přidají/přidávají, že dalším klíčovým elementem byl případ Poche, respektive trvání na jeho nominaci. Což je naprostý nesmysl. respektive, ten Poche rozhodně roli hrál, ale úplně opačnou, než nám nalhává Zimola s Haškem, kterému se kdysi přezdívalo malý Paroubek… A tihle budou trvat na vládní účasti. Proti nim stojí druhý tábor, který ví, co a jak a je pro něj minimální hodnotou zájem a přání starce z Hradu. Ostatně dnes už exsenátorka Sekaninová, která vedle Víchy měla, jako jediná reálnou šanci na úspěch, to vyjádřila zcela jasně – když na otázku Novinek, zda se na té monstrozní prohře ČSSD podíl i vstup její strany do vlády, odpověděla:

„Určitě. Já osobně jsem byla zásadně proti a veřejně jsem to deklarovala. Budoucnost ještě ukáže, jak hluboko to ještě stranu zasáhne,”

Tahle dáma bude v horní komoře chybět! Škoda.Lidí se evidentně funkčním rozumem není v politice nikdy dost.

Přidám – až Zeman bude udílet z Hradu svoje hraběcí rady, co proč a jak a jeho věrní od oranžové růže budou mít slzu v oku nad jeho moudry, nebylo by od věci, kdyby si vzpomněli na výsledek geniálního šachisty a stratéga, jehož, jako předseda jejich partaje a tehdy premier, docílil v roce 2000…. I tehdy socani získali pěkný JEDEN senátorský mandát. Z dvaceti sedmi…. Jestlipak to připomene? Hloupá otázka, viďte? Ale to se zase utápím v podružnostech.

Hlavním výsledkem těch dvouvoleb není debakl Lidového domu, ani výhra ODS, to jsou pouze hlavní titulky, ale tím co je nejdůležitější je zkrátka přeorání politické mapy a přesuny moci a vlivu. Titulky zapadnou, emoce se utiší, hysterie i bezbřehé nadšení vyprchají, ale nově nastavené mocenské siločáry zůstanou a zapůsobí.

Už byl citován Richard Brabec. Vyjádřil se i samotný ANOmajitel. Který dal k lepšímu dvě moudra
 1.  „Dopadli jsme mizerně, ale upřímně to pro mě není nic moc nečekaného, počítal jsem s tím… Senát prostě neumíme.. Tenhle volební systém nám nesedí.“
 1.  pokud by  vládnutí  drhlo,  vlivem nového rozložení moci a/nebo  změny  nastavení u  koaličních partnerů , budou nové  volby.
Troufnu  si  konstatovat, že  v prvním případě  si  z nás  ze  sta procent  dělá  srandu, v  druhém jen z poloviny.
Začnu  tím jeho  výrokem .. my Senát  neumíme. Viníka  odhalil  briskně –
a - Senátní volby navíc nechalo vedení hnutí na krajských organizacích a nevěnovalo jim takovou pozornost jako obecním volbách, v nichž ANO posílilo,Zdroj:b - Všechny tradiční politické strany se často spojují a ve druhém kole jdou proti nám,“
Takže je to jako vždycky- za porážku, vedle volebního systému, mohou vnitřní neschopové a patláci, kteří zvrtají všechno, co jim Babiš nechá vyřídit samostatně i kdyby to bylo jen vysypání koše na odpadky a k tomu ještě záludný a zákeřný vnější nepřítel!

Jak jinak Andreji Bulíši! Jak jinak, jen si zase postěžuj a poplač!

Nicméně, co bys skutečně nemusel, je dělat z lidí blbce! Tak tenhle systém vám nesedí /zajímavé je, že plurál u něj najdeme jen tehdy, když jde o jasný neúspěch, z kterého se nedá vylhat, jinak je to vždycky jen JÁ/.

Mám v živé paměti a přirozeně i v archivu úplně jiné výroky.Mám jich mnoho. Dožaduješ se v nich zavedení většinového volebního systému!!! O tom poměrném konstatuješ, že se přežila neumožní stabilní vládnutí. Naposledy letos na jaře, když vládla menšinová vláda /to byla pohodička,co?/

„Výhody menšinové vlády nemusím zdůrazňovat. Hlavní problém Evropy, nejen náš, je poměrný systém, nemáme bohužel většinový systém jako v USA nebo ve Francii. Má to dopad na funkčnost státní správy a státu jako takového,“ Zdroj
Snadno bych doložil, že není to výrok jediný, kde Andrej zaseBulíš horuje pro většinový systém, ale nehodlám vás zbytečně zatěžovat dalšími stejnými prohlášeními. Takže na jaře chce většinový systém, na podzim ovšem neumí volby přísně většinové??? Proč ne, když ví, že Pepa Kobliha si takové nuance nevšimne. Kosa musí. Protože doufá, že i Koblihovi si začnou konečně všímat a přemýšlet.
Je mi často vyčítáno, že nad Koblihovými ohrnuji nos a tak nějak je urážím. Nic z toho není pravda. Píši pro ně a věřím v lepší příští. Je to především v jejich zájmu.Kdybych jim nevěřil, tak s psaním přestanu, protože by to znamenalo, že nemáme jako stát budoucnost a v takovém případě by udržování Kosy ztratilo jakýkoli smysl…

Nějaký verzírovanější babišista klidně může namítnout – no jo, ale Babiš hovoří o jednokolovém většinovém systému, což znamená, že první na pásce, ať má 51, 31, 21 nebo třeba jen 11%, jestliže to znamená první místo v daném obvodě, bere všechno, tedy mandát! Ano, tohle by se jistě Andymu hodně líbilo. Ostatně, už to praktikuje! Vládne zemi s 29% hlasů. Což je vlastně totéž. Jenže tohle mu neprojde. Naštěstí. Zejména ne při novém složení senátu. Jeho volební ideál by znamenal fatální změnu ústavy a k tomu nenajde v horní komoře, ani nějakým zázrakem, většinu prostou, natož ústavní. Ostatně, ona by nebyla k dispozici ani ve sněmovně. Jednoduché počty. Protože nikdo nebude hlasovat pro něco, co se momentálně hodí jen a pouze Babišovi, na úkor všech ostatních.

Jenže on když tohle říká, tak z lidí dělá naprosté idioty. Jen ten mu totiž mu zbaštit současné poukazování na většinový systém a jeho výhody a argumentovat Spojenými státy a Francií.Jednak tam mají prezidentský systém a za druhé, praktikují ho tu jednokolově, tu dvoukolově, ale vždycky na principu absolutní většiny hlasů!!!! Nikoli v módu první bere vše bez ohledu na procenta!

A ještě pěknější je to s tou hrozbou novými volbami! Tahle možnost byla nepochybně velkým strašákem pro všechny parlamentní formace ještě na jaře, v době vyjednávání o vládě s podporou. Ventiloval jsem názor, že pro všechny strany by to byl, s výjimkou ANOšéfe a Pirátů, problém, především finanční a také podnik s hodně nejistým výsledkem. A ČSSD a KSČM ten strach přetavily do vládní podpory. Jen aby nemusely riskovat nový voličský test. Dnes je situace jiná. Piráti i nadále by do toho klidně šli a určitě i ODS. Ta si myslí, že je na vítězné vlně.

Ale dobrat se k těm volbám, i když to opravdu Bulíšovi začne ve sněmovnách drhnout, není jen tak. Zeman řekl, že sněmovnu nerozpustí. Že by to pokládal za znak politické slabosti a neschopnosti současné politikářské garnitury.

Jakkoli vím, že na jeho slovo je spoleh asi jako na Franci a Británii v roce 38, protože jen blbec nemění své názory, tady si dovolím tip, že by tuhle linku držel. Aby ukázal, jaký on je frajer svému publiku. Babiše už nepotřebuje.Potřebuje jen své pozérství. Takže zbývají všechny ostatní postupy

- dohoda stran o rozpuštění sněmovny a vypsání předčasných voleb
- vyvolání hlasování o důvěře vládě s následnou prohrou a dvěma neúspěšnými pokusy o sestavení vlády
- demise premiera a tím i vlády a opět kolotoč s dvěma neúspěšnými pokusy.

Dvě poslední varianty jsou v přímé kompetenci ANOšéfa. Nikdo mu nemůže zabránit, aby nenechal hlasovat sněmovnu o důvěře. Stejně tak mu nikdo nezabrání, aby nepodal demisi. Jenže to první je příliš hlasité a nadělá to spoustu randálu, což jednak voliči nemají rádi a pak – sdělovadla by to věčně rozmazávala. To druhé je sice výrazně mediálně úspornější, nicméně tady by Babiš dostal do úzkých Zemana. Který přece kreativně vykládal ústavu, když Sobotka chtěl podat demisi, že to podle něj znamená, že abdikoval jen předseda vlády, ale ta jako celek jede dál, jen si musí opatřit nového premiera.Takže kdyby vyhověl Babišovi a jednal podle ústavy, mohl by kdokoli Zemana označit za lháře. Nehledě k tomu, že Zeman asi nebude mít zájem na posílení Fialovy party a určitě ne Pirátů. Přidejte si navíc mumraj a mediální tartas při dvou nutných a marných pokusech o sestavení vlády, jež by bylo třeba absolvovat a čas, co to zabere….

A co ta dohoda o rozpuštění sněmovny, když ANO, ODS a Piráti by mohli chtít volby? Hlasů k tomu mají dost?!

Nemít strach z eventuálních nových voleb podle mne ještě nemusí znamenat, že na takovou dohodu s Babišem půjdu! Prohlasovat to nějakou chvíli trvá. Příští volby do Evropského parlamentu se budou konat v posledním květnovém týdnu. Což mi vychází, že se to dá stihnout jen tehdy, když by se ti tři na tomhle řešení shodli hned. To nemám za pravděpodobné. Nejméně ODS si bude chtít svou novou opoziční sílu hodně užít. Aby získala další voliče z protibabišovského tábora. A třeba i od stále více chřadnoucích lidovců, kalousků a momentálně úspěchem zaslepených gazdíků. Nechat si svůj úspěch potvrdit pár měsíců průzkumy. Tohle chce čas a zejména něco v parlamentu předvést! Nemožné, protože ta dohoda by musela být uzavřena tak do pár týdnů, aby ten květen byl reálný. Prázdniny jsou tabu, takže jestli, připadá v úvahu opět konec září, či říjen. Jenže to už se dávno bude pracovat na novém rozpočtu a ten už bude hotov….

Babiš si to nyní „vychutná“. Opravuji -Babiš bude vychutnáván. Těmi druhými. K modrým a korsárům se nepochybně připojí o Okamura. Jenž bude mimořádně důrazný a bude se snažit krást Bulíšovi čistě protestní voliče. A až se rozjede pořádná debata o postoji České republiky ke Globálnímu paktu o migraci, bude k tomu mít 1000+1 dobrou příležitost!

Zatím Babiš dělá ramena. Uvidíme, jak to s ním bude, až mu jeho marketéři a stratégové předloží nějaké takové počty co já vám.

A to nemluvím o tom, že leckdo od ANOšéfe už také leccos vidí. Jen si to netroufá nějak veřejně zkomunikovat. Aby neupadl v nemilost u šéfa. Což se může stát opravdu každému, jak ukazuje nejlépe i případ šéfovy pravé ruky -Faltýnka. Jenže, podle prosakujících informací byl velmi upozaděn i když ne exkomunikován. Dovolím si ocitovat závěrečný odstavec z mimořádně zajímavého článku Jaroslava Kmenty o vztazích Babiš -Faltýnek:

Z obrazů Jaroslava Faltýnka zní hudba na nějaké tajemné hostině v den slavnosti klasů,“ uvedl tehdy Kolář.Tento popis se dá s nadsázkou přenést i do politiky. Kreativní síla skutečně vynesla Faltýnka až k výšinám. Jen ty slavnosti klasů možná teď nějaký čas nebudou, co bývaly. A kdo ví, zda se někdy Faltýnek dočká i další tajemné hostiny.Andrej Babiš se totiž zatím vždy choval tak, že o tom, kdo se dostane do výšin a na hostinu, rozhoduje jen jedna osoba.On sám.
Nicméně nic neplatí absolutně. V Babišově impériu přeci jen existuje někdo, kdo minimálně právě teď bobříka mlčení držet nemusí. A tím je znovu potvrzený ostravský primátor Macura. Tenhle chlápek je nejspíš doopravdy formát. Včera s ním Lidovky přinesly velký rozhovor s titulkem Babiš i Zeman by měli ubrat plyn. Bohužel v elektronické podobě není k dispozici. Krátký výtah z něj přinesly Parlamentní listy.

Jakkoli je ten nadpis naprosto vypovídající, dokonce i PL vybíraly velmi a velmi opatrně co z Macury otisknou. Takže se nejtřeskavějším formulacím vyhnuly. Včetně toho, co vyčítal Zemanovi s Babišem. Na jejich konto řekl toto:
Když  vás  někdo označí za  blbce, málo kdo má  hroší kůži, aby se  ho to nedotklo a  těžko s ním pak můžete  počítat pro spolupráci….Jen proto, že má někdo jiný  názor, nemusím se o něm  hned  hrubě  vyjadřovat. Ani říkat, že nějaká  strana  je  partají  gaunerů….
Tohle by si Babiš měl nechat vytesat na domovní futra! Jeho styl je stejný jako Zemanův, neustálé vyvolávání konfrontace. Což ale posléze unaví. A předevšímbere možnost uzavírat politické koalice. K tomu to silně překáží, když je potřeba učinit pragmatický kompromis. Tvrdé stanovisko je pevně zavazující. Normální člověk urážky nezapomíná. Babiš není v Zemanově pozici, kdy by mu mohlo být všechno jedno a řešit jen drbání svého ega. On ještě končit nechce.

Nemluvě o tom, že po nových volbách by se nejspíš jen změnily početní poměry napravo od středu. Babiš by asi zůstal na svých, v nejlepším případě dojedl zbytky po červených a oranžových. Jenže bez ČSSD a KSČM přijde o koaliční partnery….Zatímco přeformátování politického centra a pravého spektra bude znamenat, že skončí rozdrobenost a někdo se tam stane hegemonem a už se nebude hrát sněmovní variace na Babišku a sedm trpaslíků…. A také bude těšit z nespravedlivého a nesmyslně nastaveného volebního systému, který velmi zvýhodňuje silnější na úkor slabších.

Mimochodem, Macura vidí Babišův elektorát velmi podobně jako já. Dovolím si ho opět citovat:
Třeba nás  může  momentálně těšit, že bereme voliče jiným stranám,  ale pochybuji, že to jsou spolehliví voliči. Když přijde jiný mecenáš, část  z nich přejde velmi rychle k novému spasiteli,. Mám pochybnost, kolik lidí má  schopnost kritického myšlení-když si jen vybavím kampaň, co  v ní bylo slibů, jak bude všechno zdarma….
Ten Macura fakt není marnej! Toho bych, možná volil i já. Jako Macuru.Nikoli jako nominanta ANO. Ale vzpomínáte si ještě co řekl Babiš o posledních volbách – my v centru jsme dělali ty obecní, kde jsme měli úspěch, kraje zodpovídali za senátky, kde jsme pohořeli? Takže Macuru dostal znovu do ostravské radnice Babiš, ale Macura, který asi bude v krajském vedení Babišovy politické divize, má odpovědnost za debakl v senátních volbách. Protože je packal….

Tohle musí vést jen k tomu, že jakákoli osobnost to dříve či později u Andyho zabalí a jemu zůstanou jen Taťány Malé! I voličovi bez kritického myšlení tohle musí časem dojít! Takže – Bulíši fakt půjdeš do těch nových voleb?

Než pro dnešek skončím, přidám ještě pár drobností, kterými hodlám reagovat na některé senátní zisky.

Gazdík a spol. jsou nafouknutí jako Zeppelíni po přeletech Atlantiku… Triumfátoři classic! Že jako úžasné senátní zisky… Mno! Ty zisky nepopírám. Gigantické však nejsou. Nejde z nich dovozovat vůbec nic pro plošné volby. Třeba ty nadcházející – do Europarlamentu. A už vůbec nic pro případné znovuhlasování o složení sněmovny.

Senátní volby se jednak vyznačují nejslabší účastí voličů, kdy chodí jen to nejtvrdší jádro. V druhém kole. Letos jsme opět zaznamenali negativní rekord. Vedle toho jde o nasazení lokálně známých matadorů, kteří mají navrch nad celostátními tvářemi. Viz nářez, který dostal v Chrudimi milý krajan. Jenže parlamentní volby jsou o plošné známosti stran a víře v jejich programy a hodnoty. A co v tomto ohledu představuje Gazdíkův pytel blech? Na jejich místě bych doporučil optimistickou skromnost. S důrazem na tu skromnost.Jenže Gazdík si neodpustil velkohubé prohlášení, že nový senát zabrání našemu směřování na východ. Netuším, jak bude rozdílně postupovat od toho starého. On snad byl součástí ruské dumy nebo čínského shromáždění lidových zástupců? Uniklo mi něco?

Celkově – jsem spokojen, že oligarcha neuspěl. Máme malou šanci, že se vyhnem osudu Ukrajiny. I když velmi malou. Už proto, že triumfátoři typu Fiala , Gazdík, Herman a spol. jsou udávení svými momentálními úspěchy, aniž by byli schopni dohlédnout za horizont faktické bez/moci senátu. A slaví potření levice. Aniž by si uvědomovali, že ji opanoval oligarcha a že ta dnes tvoří jeho politickou mocenskou bázi!!!! Což je katastrofa obecného charakteru. Jednak ztratili přirozenou, přijatelnou a normálně fungující protiváhu, jednak se nějak budou muset zaranžovat s tím oligarchou, u kterého si uvědomují, že je pro ně smrtelnou hrozbou, protože má proti nim nekonečné prostředky a výdrž a není podroben personální kritice a nějaké vnitřní volbě a že se může objevit /či přesněji – objeví/ jiný, s pravicovou rétorikou a vymaže z mapy i je. Konec konců Kalousci. lidovci a o Gazdíci jsou blízko blizoučko pětiprocentnímu smrtelnému srázu.

56 komentářů :

 1. Jsem politický diletant, ale maje selský rozum a krátkou paměť, tak si uschovávám sliby kandidatů (stran). Po skončení jejich volebního období si udělám inventuru,vždy to končí saldem a všichni jsou nevinní. Vina je koalice, EU,dědictví po totáči,nebo jiná přírodni pohroma. Učíme se demokracii už 30 let, pomalu přestaňme hledat vinu u Husáka a hledejme v čem děláme chyby teď. Neustále slyším slova, že senát je pojistkou demokracie, ale je-li el. obvod přetížen, tak mají pojistky vypadnout. Senát je jen dům naplněn senátory, záruku demokracie by měla jistit jejich činnost. Že není vše OK, dokazuje účast voličů v 2.kole voleb 16,5 %. Na kvalitu kandidátů můžeme mít různé názory. Pro mne je už varující, když kandidát mění stranu, či hnutí, jakoby krysy opouštěly potápějící loď. I tvorba koalic stran, které se dříve hašteřily je mi podezřelá, blíží se kupčení. Vyhnu se pojmu moc a její vliv na tunelování,je to oblast pro znalce,vyšetřovetele, zákony a soudy. Mne mrzí fakt,že při změně vlády,se často řadí zpátečka (superhrubá mzda, EEP, hypotéky, poplatek u lékaře, nemocenská...). Bez kontinuity pak vzniká chaos.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Lidé jsou nepoučitelní. Voli voly z ODS. ODS, která v době, když byla u vlády, sebrala důchodcům důchody, zavedla ponižující poplatky u lékaře, sebrala zaměstnancům 10% z platu, minimální mzdu držela na nejnižší úrovni, jak to jenom šlo. Samé opatření namířené přímo proti lidem. A ovčané jdou a volí takové voly z ODS. Nemám slov. Ale ono se to ovčanům vrátí.

   Vymazat
  3. no vetsinou voli ODS prazska "mene itelikentni" naplavka, kdezto ta "vice intelikentni"voli svoloc od jako Zeleni, a Pirati.

   normalni lide kteri opravdu pracuji, (tudiz blba ulice) voli Babisaky.

   Proste-- jen blbi jako ja a delnici voli ANO

   Vymazat
  4. 12:29
   Lidé podlehli dojmu, že jde o nějakou úplně transgenderovou ODS a nepátrají .
   Fiala splnila svůj účel.

   V Mnichově rozcuchaná Dr. Weidelová s ošoupanvým makeupem zvedá půlitřík bíléfho (piva, v ostatním Německu říkají Kölsch, ale Mnichov za sobě rovný považuje tak možná Frankfurt), podle pohledu a zrůzněné tváře ne první.
   Bodří bajuvárové dali přednost zeleným.
   I kdyby koalovala s FDP a Linke, neměla by na ně.
   Na CSU (s 35%, kdy to u nvás kdo měl?) už vůbec.
   Taky má povytaženou zcuchanou blůzku.
   No toto!

   Vymazat
  5. Problém vidím v nabídce ostatních uskupení. Např. takový Kubera nemá proti sobě nikoho. A už hodně dlouho. Socani šli do voleb se špagátem kolem krku a jistil je Poche. Navíc projev Hamáčka v OSN opravdu zazářil. Komunisté jsou spokojeni se svými fleky a tak i Gazdíkovci ucucli ze struku. A bude hůř.

   Vymazat  6. Andrej Babiš (Scheibner)


   Vymazat
  7. Nemůžete volit někoho, kdo nekandiduje. Tak volíme buď staré známé profláknuté lumpy, protože už víme, co se od nich dá očekávat, nebo si řekneme, že staré známé lumpy volit nechceme a zvolíme nějaké nové tváře, o nichž sice nic nevíme, ale jeví se lepší než ti, o nichž víme, že jsou lumpové. No a ejhle, nové tváře se spojí se starými lumpy a lumpačí v nerozborném šiku (VV) nebo se se starými lumpy sice nespojí, ale v lumpáctví je směle překonají. Svatí tu jaksi buď nekandidují, nebo zůstávají nepoznáni.

   Vymazat
  8. 12.29 ze dne 14.10. Druhé kolo voleb (letos ani příště se mě senátní volby netýkají) mají gaunerský volební systém, podle kterého postoupí do druhého kola pouze DVA ze všech kandidátů... které nikdo z voličů nepostupujících kandidátů NECHTĚL A NECHCE! Že je nechce ani ta naprostá většina elektorátu znechucená nabídnutými kandidáty, že nevidí důvod jít volit alespoň v prvním kole...

   V případě Hermana je jeho odpornost natolik bizarní, že pozvedla i voliče k volbě PROTI HERMANOVI - takže jim muselo být celkem jedno, koho zvolili. Podobné je to kupříkladu při první všelidové presidentské volbě, kdy proti sobě stáli Miloš Zeman a "Jeho odpornost KŇÝŽEPÁN" s chotí - dcerou nacistů jak cep. I TADY BYLA MORÁLNÍ POVINNOST VOLIT PROTI SCHWARZENBERGOVI! Zeman měl prostě tehdy štěstí, že měl takového protikandidáta s volitelností (tehdy a na presidenta) Feriho či Dolejše.

   Vymazat
  9. 13:01 To je matematika. Pokud někdo vyhraje volby s 35% hlasů, tak to znamená, že 65% voličů chtěli někoho jiného.
   Jaký jiný volební systém byste navrhoval?

   Vymazat
  10. Nahradit Senát všeobecným referendem by bylo nejdemokratičtější.

   Ale dokud tu z dopuštění elektorátu Senát je, a musí být dvoukolový systém, je třeba dát do druhého kola nabídku ze tří v prvním kole nejúspěšnějších kandidátů. Protože je menší pravděpodobnost, že všichni tři budou prakticky stejně odporní, nebo že budou "aktivisty" téhož Pekla ve stylu Čert jak Ďábel, jak to ve druhém kole senátních voleb dopadá - což vyvolává ten "nebývalý (ne)zájem" elektorátu. V případě tříčlenné nabídky (vítězí kdo sebere nejvíce hlasů) bude alespoň naděje, že bude PROTI KOMU volit častěji.

   Vymazat
 2. hlavní plus u uchazečů nebo zvolených - neakceptace Zemana... to je snad trochu málo, zejména když voliči Zemana jej vyhodnotili, a podle mne správně, jako nejlepšího z nabídnutých.

  skutečnost, že komunisté akceptovali a podpořili vládu byla správným krokem pro to, aby vláda mohla konečně začít fungovat, jinak by se dohadovali ještě rok nebo dva aniž by byly nové volby a i kdyby byly,, dopadly by stejně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano účast ve volbách 16,5% je varující. Řeči o tom , že senát je pojistkou parlamentu, který byl volen 70% je absurdní. Je nadmíru jasné, že voliči horní komoru nechtějí, tak by s tím politici měli něco dělat. Nakonec se voleb zúčastní jen rodinní příslušníci a přesto volby budou platné. A ty rozdíly v programech, zda bude bazén, nebo silnice pro VIP byty, to je opravdu již ubohost.

   Vymazat
  2. Většina stran se utápí v tom, kdyby nebyli komunisti, tak bylo lépe. Ono kdyby komunisti nepostavili Římov, tak je v Jč. kraji polovina lidí bez pitné vody, kdyby nebyla Orlická, Lipenská a mnoho dalších, tak jsou v Česku vyprahlá pole. Půlku spotřeby vepřového dovážíme, začínáme dovážet mléko. Na polích se pěstuje kukuřice pro výrobu elektřiny, či řepka se přidává do paliv. Pak jsou jen povodně při sebemenším dešti.

   Vymazat
  3. Na senátu naše demokracie selhala. Ti naši senátoři byli zvoleni asi 10% voličů, možná v případě těsného výsledku i menším počtem. Kdo si můře těchto samozvanců vážit? Osobnosti mezi nimi nevidím.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Nezbývá než "mobilizace", jak to kdysi oznámil emeritní prezident Václav Klaus. Teď to znovu platí pro dědečky ,babičky,invalidy,nejen rudé. My jsme slušním občané, ale dle nadávek, soudím, že jdou po nás.Určitě se najdou mezi námi osobnosti, nejen slovy,které dokáží čelit tsunami nenávisti. Osobnosti, které nebudou pro legraci ostatním a nebudou dokazovat svou inteligenci a statečnost pojídáním brouků. Situace je vážná, nemůžeme a nebudeme stávkovat,budeme dál pečovat o vnuky. Když naši situaci nepochopí současná aktivní generace, tak musíme připomenout, že nejsme občané 2.kategorie.Zatím máme čas vytvořit politickou stranu, která bude hájit naše zájmy, je mi líto, jinak to nejde. I když jsou jiné země (Rakousko), kde to jde. S vírou ve slušný stát, agituju já děda.

   Vymazat
 3. Ukazuje se,že strany jsou pro straniky a hnuti pro všechny.Teď si jaksi nemužu vzpomenout,kdo že to ŕikal.Jo jo,ten co mu zdejši nemužou pŕijit na jméno a ŕikaji Vena flaśka.Nejde lidi nacpat do politologickych map.

  OdpovědětVymazat
 4. Ten blbecek z Vinohrad se probudil pokaleny a na vsechny rve, ze ho neprebalili:-)

  OdpovědětVymazat
 5. To je zase dlouhý, no nic. Senát je jenom myš, která řvala. A celý ten virvál je jenom proto, aby si dodali odvahy. Babiš dělá chybu, že na to reaguje a že to tak prožívá. Když naznačí, že mu vadí, že ho Fiala označuje za levicovou stranu, tak Fiala přitvrdí a bude to říkat 5x v jednom vyjádření. Babiš by měl trošku získat sebevědomí a nemyslet si, že lidem imponuje ukňouránek. Za pár dnů senát zapadne do svých stereotypů a vyhrávání muziky při hlasování a šlus. Čété bude sice nyní ke svým oblíbeným respondentům přidávat i Drahoše a Fišera, ale to už se tam za stoleček nevejdou, někdo bude muset z kola ven. Kdo věděl o senátu, když tam socani měli třičtvrtiny? Nikdo, tak teďka to bude to samé. Ještě dva dny si užijeme rituálního ječení a pak zase zpět ke stavům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Senát je banda škodné, přes kterou neprojde mnohý zákon ... nebo se jeho schválení přehlasováním ve Sněmovně setsakra protáhne a krade se (to v lepším případě) o to déle dál...

   Vymazat
 6. No jo lidi volby do zbytečného senátu nezajímali účast 16,5% mluví za vše senát zrušit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10.46 Pokud by do senátu byli zvoleni tvoji soudruzi,tak píšeš pravý opak jak je senát duležitý co.To by se vám rudejm líbilo zrušit senát a prosazovat vaše rudé zákony KULOVÝ vole KULOVÝ. Když si tady stěžujete na nízkou učast,tak proč jste tam nešli?? Bulíte na špatném hrobě.

   Vymazat
  2. 11:26
   SENÁT JE PRÁVĚ TAK ZBYTEČNEJ,JAKO TVOJE SCHEISSEKOPF!!!!!!☺

   Vymazat
  3. 11:26 Běž si slavit na seznam a tady neotravuj skopčácký slouho. Bohužel jsem volit nemohl a to bych šel a vždy půjdu. Neboj milánku u voleb do parlamentu vás zas přehlasujeme.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 17:55 Co sem píšeš za slinty fašoune zapráskanej to se vám nikdy nepovede.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. Sečteno? Snad ano - putlerizmus u nás byl zastaven - polojidiš skřekající rudoprdi už dodělávají v agonii. Ale není dobojováno! Jedinou nadějí pro naši rasu je Reconquista - mezinárodní hnutí za evropské “znovudobytí”, inspirované událostmi zimní revoluce v Kyjevě a osvobozeneckého boje v Donbassu. Hnutí se snaží zapálit jiskru nejnovějšího evropského povstání proti dějinnému osudu a postavit očistný oheň oživení po celé Evropě.

   Tato nová generace bojovníků za skutečnou Evropu vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Vymazat
 7. Před 10lety bylo pozdě!

  OdpovědětVymazat
 8. Mnoho slov, která lze shrnout do konstatování: "Nemám rád Babiše, nemám rád Zemana".
  Jako perlička je roztomilá myšlenka, že prosazování vepříka Poche ČSSD nepoškodilo, ale naopak... !?

  OdpovědětVymazat
 9. Dlouhé "rozumy" většinou jen tak přelítnu, včetně toto, od toho vypelichaného "vlka".
  Jakési drhnutí polystyrenu o valchu. Jen to mi utkvělo v cerebrumu, bez rumu.
  Senát. Hrdý název pro sešlost, většinou sešlých věkem, hlavně
  myšlením. Inspirace Římem, včetně všech neřestí, konspirací
  a mrtvolným puchem.
  Kdo normální by se obtěžoval něco takového volit když ví,
  že to vše je na úkor jeho hubené peněženky.
  Pro jistou část "občanů" má tento skanzen jistou důležitost.
  Ti všichni co se tam vešli, jsou zástupci ultrapravice, sami
  buď zbohatlíci, kteří ale mají beztak pořád málo, nebo poskoci šedých eminencí, mafiánskopodnikatelského uskupení a nejtemnějších teorii o nějakém bohu, kde mají jistou podporu milionu svíčkových bab a nově zblblých mladých lidí, pečlivě vychovávaných k lásce ke kapitalismu a válce.

  OdpovědětVymazat
 10. Tady už se podporovatelé eu těší jak budou platit cizí dluhy:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201810148242432-statni-dluh-zeme-prehled/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se, že odpovídám anonymně. Důvodem je, že se zásadně do diskusí nepouštím - jde většinou o reakce, které se s článkem a potažmo jeho tématem míjejí. Diskuse k tomuto článku není výjimkou. Bohužel. Tak alespoň vyjádřím svou podporu autorovi: SKVĚLÁ ANALÝZA. Děkuji. -jš-

   Vymazat
  2. 12:09 Nebojte pane komentář k článku mám nahoře a takové informace by měli lidi vědět.

   Vymazat
 11. Senát by měl být zrušen,občané ho ignorují,jen to jen pro neschopné politiky dobrý finanční přínos.

  OdpovědětVymazat
 12. Na levici vidím pouze 1 stranu. ČSSD již dávno levicovou stranou není.Středová strana se posunula do prava a slila se v 1 homogení slepenec, který je rozlišen jen postojem k migraci. A ANO posbíralo nespokojené z různých stran a vyčuranky, kteří chtějí vymačkat maximum z vládnoucích pozic.

  OdpovědětVymazat
 13. Dobojováno, sečteno - ODS posílila a říká se, že "s jídlem roste chuť"...
  Bude velmi zajímavé sledovat, zda ODS nepřehodnotí svůj postoj k vládní koalici s hnutím ANO !?
  Po senátních volbách už není tím "chudým příbuzným", tím se staly ČSSD a KSČM. To byl "frmol"...!

  OdpovědětVymazat
 14. Lidé jsou nepoučitelní. Voli voly z ODS. ODS, která v době, když byla u vlády, sebrala důchodcům důchody, zavedla ponižující poplatky u lékaře, sebrala zaměstnancům 10% z platu, minimální mzdu držela na nejnižší úrovni, jak to jenom šlo. Samé opatření namířené přímo proti lidem. A ovčané jdou a volí takové voly z ODS. Nemám slov. Ale ono se to ovčanům vrátí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Volby do senátu není třeba přeceňovat, v podstatě nic na politické mapě ČR nezměnily. Senátoři za ČSSD také za mnoho nestáli a nestojí...

   Vymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 16. Radosto, ty jsi mne napínal, ale nezklamal sic poslední, ale stále "duchaplný". Doporučuji, podrobné prostudování všech příspěvků a můžete si sami uďělat úsudek o úrovni inteligence 16ti % voličů.Aktivitou hýří ti méně gramotni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...Radosta je jako psí exkrement na botě...budete škrábat z boty a bude o to víc smrdět..

   Vymazat
 17. Ostatně soudím, že 16% volební účas doslova delegitimuizuje nově zvolené senátory. Volila pouze kamarila elitářů a pár poněkud zmatených občanů. ODS je slibotechna, různí nezávislí si neuvědomují, na kom jsou závislí, třebaže to nevědí a zbytek nestojí za řeč. Vtip je v tom, že ti, co nejvíce hovoří o budoucnosti naší země a koutkem úst ze všeho viní Kreml a jeho podpůrce, jsou zapřaženi do spřežení ženoucího se k útesu dělby společnosti na podprocentní elitu třímající veškerou moc a zbývající bezmocný dav, který má právo pouze štěkat, a ještě ne moc nahlas a ne všude. Znovu říkám, pokud se my podpůrci a strůjci našeho národního státu, mravnosti a sociální ohleduplnosti nesemkneme podle Svatoplukovy rady, v příštích parlamentních volbách opět bude pouze velké lkaní na špatném hrobě. Nemá cenu kandidovat do Senátu, cenu má spojovat národní sociální proudy do jednoho řečiště, jež bude schopno podemlít moc té elitářské psychopatické zvěři a jejího početného služebnictva.

  OdpovědětVymazat
 18. Propad socanů, žádnej komunista ani člen SPD v Senátu? Za mě v pořádku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za mne také, i když smutek, že tu není žádná akceschopná vlastenecká strana. Anonymovi ovšem 22:24 stačí, že se do Senátu dostali "jeho lidé" - opět neosobnosti, kývači, kolaboranti, lidé bez rovné páteře a bez skrupulí.

   Vymazat
  2. Jestli to nebude tím, že v nabídce žádná osobnost žádné akceschopné vlastenecké strany nebyla.

   Vymazat
  3. 23.11 Žádná osobnost - to jste vystihl přesně. Nejenom vlastenecké, ale ani jiné strany. Senát je sabotáží ústavnosti a demokracie.

   Nese plnou spoluvinu za všechny zrady, loupeže a vnitřní útoky na naši státnost, na Otčinu a NA ČESKÝ NÁROD.

   Vymazat
  4. 13:15 V čem je Senát sabotáží ústavnosti a demokracie?
   Upřímně já nepotřebuju, aby byl každý senátor bůhvíjaká osobnost. Já potřebuju, aby v senátu byli chytří a zkušení lidé, kteří budou dělat svou práci dobře.

   Vymazat
  5. 13.37 V demokracii rozhoduje většina ... a nějaký namyšlený NABOB ze senátu vše zablokuje, zmaří... a zájmy svých sponsorů nadřadí potřebám Národa a Otčiny.
   "Pojistnost" senátu spočívá jedině ve výkonu práce žáby na prameni. Zdržovat, překážet, škodit. Proto těch 81 ocelových pilin do ložisek stroje zastupitelské demokracie škodní zavedli a prolhali.

   Vymazat
  6. Ještě vykopat toho blba Štěcha.

   Vymazat
 19. Byl by to docela zajímavý rozbor výsledků voleb, kdyby se autor dokázal oprostit od svých ryze osobních averzí i sympatií. A článek by byl i svou délkou poloviční.
  Nicméně, brát si ausgerechnet Kmentu (vzor nestrannosti!) jako argument a autoritu, to už je opravdu „outré“…

  OdpovědětVymazat
 20. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 14. října 13:26.

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 21. Jazyková poznámka

  Soudruh a soukmenovec Vlk (z „vlkovoblbuje“, autor výše uvedeného článečku) je docela dobrý soudruh a soukmenovec, slušný komunista a putinista.
  Ovšem naší mateřštinu uchopil jako prase kost: Nechutná novinářská klišé typu „skončil na štítě ve finálové rovince“ jsou VELICE NELICHOTIVOU vizitkou, nejen s.s. Vlka, ale i naší milované Nové republiky, a potažmo i nás všech komunistů a putinistů.
  Na druhou stranu: Slova s.s. Vlka „…některé z 25-ti …“ nasvědčují, že s.s Vlk není Čech, nýbrž Rus. V tom případě, drahý tovarišči Vlku, před Tebou smekám svou proletářskou placatou čepici: Na našeho staršího bratra umíš česky SKVĚLE, skoro jako náš národní Vůdce Babiš, nebo s. Husák blahé paměti.

  Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 22. Dlouhodobě trpím zácpou. Vyzkoušel jsem už leccos a nic.
  Jako poslední možnost jsem zkusil přečíst něco od radostného soudruha. Jisté střevní pohyby jsem už dříve zaznamenal,
  ale nic moc. Asi před čtrnácti dny se už sraní dostavilo,
  sice s malými obtížemi ale přece. Teď si všechny ty sraní
  podpůrné články radostného soudruha kopíruji a mám už nimi
  polepenou půlku hajzlu.
  Píšu, píšu a co to ? Už se něco hýbe ! No, musím končit nebo se

  OdpovědětVymazat
 23. Tak jsem zpátky. Mám velkou radost, jak mi radostného
  podpůrné prostředky pomohly. Vysral jsem se málem z podoby.
  Doufám, že soudruh Radosta nebude proti, když si nechám patentovat jeho, "Radostné podpůrné srací kapky".
  Prosil bych o jeho stanovisko, zda souhlasí a zároveň se vzdává autorských práv. Je to snad logické, protože o účinku
  svých "kapek" určitě neví.
  p.s. Všem kteří mají problémy se zácpou, doporučuji články radostného soudruha číst ! Nevynechávejte ani jeden !
  Bože, ochraňuj soudruha radostného.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.