Reklama

čtvrtek 11. října 2018

EU – TO PRÝ JSME MY

Jiří Payne
11. 10. 2018   PravýProstor
Od milovníků EU slýcháme, že Evropská unie, to prý jsme my. Je to dost hloupý argument. Asi jako kdyby někdo tvrdil, že severokorejský režim není totalitní, protože přece president Kim Čong-un je Korejec. O charakteru jakékoli politické instituce nerozhoduje, odkud pochází lidé, kteří v ni působí, ale rovnováha a kontrola moci.

Autoritativní a diktátorské instituce se poznají podle toho, že neexistuje reálná síla, která by omezovala jejich moc. Lidé nemají efektivní nástroj, jak politické představitele odvolat, nahradit, jak otevřít diskusi o alternativním uspořádání.
Jednou z autoritativních institucí je stávající Evropská unie. Pod záminkou, že to vyžaduje jednotný trh, se každý den přesouvají kompetence členských států do Bruselu. Každou novou regulací se Brusel zmocňuje dalších působností v oblastech, které doposud patřily státům.
Podobné riziko existuje v každé federaci, a proto fungující federace mají ústavně zakotvené, co smí a nesmí federace vykonávat. Ochranu proti překročení čáry zajištuje ústavní soud. Členové každé federace jsou vždy navýsost žárliví, aby jim nikdo kompetence nebral.
V rukou komise je již nyní soustředěna moc, jakou neměl nikdy žádný diktátor v dějinách lidstva.Rozhoduje o nejmenších detailech každodenního života jednotlivých lidí. Dokonce si může přivlastňovat kompetence, které doposud patřily státům, aniž by se o tom hlasovalo v členských státech. EU vydala přes sto tisíc právních a politických dokumentů, kterými by se měl každý řídit. Nikdo není schopen regulace ani znát a to má za následek devastaci právního vědomí. Devastuje to podmínky pro existenci právního státu. Proto je absurdní, kdyže EU kritizuje členské státy.
Milovníci EU také obvykle tvrdí, že přeci existuje Evropský parlament a Rada, takže je všechno v pořádku.Jenže jedinou instituci, která může navrhovat změny, je komise. A členové komise nesmí vnímat potřeby obyvatel ani států. Dalo by se říci, že komise je neomezeným kolektivním diktátorem. Navíc víme, že v komisi se nikdy nehlasuje, že se rozhoduje tichou aklamací.
Omezení moci nespočívá v samotné existenci parlamentu, ten jsme měli za komunismu také. Omezení moci spočívá v reálné a efektivní možnosti okamžitě odvolat toho, kdo moc špatně vykonává. A tuto moc Evropský parlament nemá. Komise získává důvěru nadpoloviční většinou v EP, ale pro vyjádření nedůvěry jsou potřeba dvě třetiny. Takové bezpráví si neprosadil žádný diktátor na světě. Proto se může komise chovat arogantně, a proto neexistuje žádná faktická odpovědnost. Samotná koncentrace nekontrolované moci vede k politice tak dobře známé ze všech totalitních systémů, které vycházejí z přesvědčení: Víme, co je pro vás dobré a my vám to přikážeme!
Možná stojí také za připomínku, ze čl. 17 Lisabonské smlouvy obsahuje stejné ustanovení, jaké měly všechny komunistické ústavy o vedoucí úloze komunistů. Jakákoli opozice by byla protiústavní. Už jenom diskutovat o tom, že by byla myslitelná nějaká alternativa by bylo protiústavní. Čl. 17 Lisabonské smlouvy přikazuje, že členové komise musí být vybíráni na základě požadavku evropanství. To znamená, že nikdy nemůže existovat skutečná opozice v Evropské unii, že nikdy nemůže existovat férová soutěž politických stran. Smyslem existence opozice je to, že se jednoho dne dostane k moci.
Samotná Lisabonská smlouva je výsměchem principu rovnosti a férové politické soutěže. Je vulgárním porušením zásad lidských práv. Explicitně diskriminuje všechny, kdo mají alternativní představu o evropské spolupráci, kdo mají jiný názor. Explicitně říká, že nikdy nesmí přijít reforma, úchylka či revize, že monopol na pravdu mají eurofilové. A není divu, že se tak chovají.
Lord Acton kdysi napsal: moc korumpuje a absolutní moc korumpuje absolutně. Evropská unie je důkazem toho, že měl absolutní pravdu.
Nedivím se, že Britové z Unie odcházejí. Nehodlají asistovat u další evropské tragédie. Nedokážeme-li odstranit tento systém a nahradit jej zcela jiným, či jinak řečeno neodstraníme-li okamžitě demokraticky deficit, přivede nás Lisabonská smlouva do další krize, která nakonec postihne celý svět.
- - -

23 komentářů :

 1. No jo je to tak, jenomže co s tím? Všude se lže, podvádí, krade. Pokud s tím někdo chce něco udělat je okamžitě znemožněn, dohonestován, zlikvidován. A občané ti jenom čumí na to, jak je chce televize ubavit k smrti a užívají si to. Ještě že ta naše česká kotlina o ničem nerozhoduje, to jenom Zeman by chtěl, něco udělat ale chtějí ho okamžitě znemožnit, dehonestovat a zlikvidovat. Což se jim samozřejmě nedaří a nepodaří a je zábavné jak si ti pitomci stále šlapou na ty stejné hrábě a jak presidentu Zemanovi skáčou na jeho chytré vějičky stále dokola. Aottj.

  OdpovědětVymazat
 2. Skvěle napsáno ale nevidím pro naši zem zlepšení snad nás aspoň ochrání před migrací. O žádnou federaci nestojím chci žít v ČR.

  OdpovědětVymazat
 3. Domníval jsem se, že V4 je tak trochu miniaturní uskupení, které by mohlo EU oponovat a nabalit tak na sebe i jiné státy, kterým se nelíbí absolutní rozhodovací moc z Bruselu.

  Jenže po setkání presidentů V4 a jejich prohlášení, že EVROPSKÁ UNIE JE TEN NEJLEPŠÍ PROJEKT, jsem ztratil i tu poslední špetku naděje k lepšímu.

  Nezbývá, než se modlit. A to v pána boha nevěřím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vaše chyba, že věříte Zemanovi.

   Vymazat
  2. V 4 je opravdu miniaturní uskupení . Jediný pevný bod v něm je Maďarsko a možná tak trochu Slovensko . Češi a Poláci jsou nejslabšími články tohoto uskupení .Pokud dojde na lámání chleba tak zradí .

   Vymazat
 4. 8:10
  Máme věřit BLEKOTOVI DLUHOŠOVI????

  OdpovědětVymazat
 5. Jsem jen starý a před hrobem nedouk ale mám rád historii a k tomu mě moje znalost čtení stačí. Proto jsem hned v 89 věděl co nás čeká. Kdo se nepoučí v historii tak nikdy nic nepochopí. Jinak moc pěkný článek. Čeká vás komunismus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věděl jsem to též, ale v jedné věci nesouhlasím. Čeká nás feudalismus a po něm otrokářský řád. Dívejte se kolem sebe jak skutečná aristokratická šlechta je vynášena do nebes. A to vše za předpokladu, že muži nebudou vybiti a že ženy nepomašírujou do harémů.

   Vymazat
 6. Jsem moc rád, že jsem v EU,a že jsme se před 30 lety vymanili z toho rudého svinsva. Teprve po 89 jsem pochopil co je svoboda a to i částečně díky EU. Britové svuj odchod tvrdě zaplatí. A nedej Bože, aby jsme jako ČR z EU vystoupili,ale doufám, že strany jako ODS a jim podobné, takovým snahám zabrání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli jste pochopil, co je svoboda díky transformaci moci po roce 89, pak zjevně nejste svobodný dodnes:-(

   Vymazat
  2. 11:16 Právě že ta transformace moci umožnila naši svobodu, kterou vidím okolo sebe každý den.A že nám EU přikazuje nepsat rum, když to není rum, nebo nepsat pomazánkové máslo, když to není máslo je naprosto v pořádku, jestli vám jde o tohle.

   Vymazat
  3. 11:55 Já vám rozumím mám se dobře a nikdy jinak. Kroucení rukami státům co nechtějí migranty je v pořádku cenzura též štvaní proti RF skvělý. A že se veřejně lže pomlouvá president to taky demokracie. A nevolení papaláši v eu nejsou naši vládci.

   Vymazat
  4. 12:29 Žádné "kroucení rukami" nevidím, ani žádné migranty nevidím, štvaní proti Rusku taky nevidím, vidí a čtu pouze prasárny Ruska proti Západu viz. trapně provedena operace Ruských služeb GRU v akci NOVIČOK. A president se nepomlouvá, stačí ho párkrát poslechnot co ten hulvát ožralej,samolibej, sprostej,ješitnej, soudem uznaný lhář, není potřeba ho ani pomlovat, každý nezaujatý člověk vidí so to je za trosku.

   Vymazat
  5. 15:34 - dost slepý a hodně blbý.

   Vymazat
  6. 15:34 Mno nic my dva se nemáme o čem bavit pokud popíráte fakta tak to je ztráta času.

   Vymazat
  7. 0:47 Prosím, co jsou to ty vaše fakta. Napište, ať se pobavím.

   Vymazat
  8. Pokud vnímáte jako svobodu to, že se můžete pohybovat mezi jednotlivými státy a svého otrokáře si vybrat, a nevadí vám, že velký bratr ví o každém vašem pohybu, každé vaší platbě, každém kondomu, který si koupíte, každé hospodě, kterou navštívíte, že máte určeno co se vám líbit smí a co už ne, že už je zakázána i tzv. nenávistná mluva (kdo občas něco neřekne v afektu, když je např. okraden, že...). Tak takovou svobodu vám ze srdce přeji, když se vám tak líbí. Ale já tomuhle říkám útlak.

   Vymazat
 7. Až zas budou pravičáci lhát o porodnosti všechno jde když se chce:

  http://svobodnenoviny.eu/a-pak-ze-to-nejde-v-polsku-se-rodi-rekordni-pocet-deti/

  OdpovědětVymazat
 8. Docela mne štve a mrzí, že v médiích dnes tolik chybí Tomáš Halík. Každý rozhovor s ním mne osvěžil, pobavil, rozesmál. Nenechal jsem si žádný uniknout, přehrával jsem si je i dodatečně v online archivech. Domnívám se, že v dnešní smrtelně vážné době Halík prostě chybí. Za komárů byl aspoň Dikobraz a Televarieté a Kouzelník. Dneska jen vážné, důležité ksichty a teď už i bez Halíka. Kam to sakra spěje?

  OdpovědětVymazat
 9. A bude hur,protoze EU je vlastne rizena korporacemi

  OdpovědětVymazat
 10. 11.44 Máte pravdu, také si rád poslechnu jeho komentáře, které jsou bez chyby. Ten člověk to má v hlavě srovnané na rozdíl od některých zdejších čmáralu, tak třeba v 11:14.

  OdpovědětVymazat
 11. Hááááááááááá. Pyjne ! Musel jsem si pustit to video, abych zjistil že je to on. Magor, co si tak strašně přál, aby nás
  soudruzi z emeriky bombardovali. Pro neznalé a mladší, samozřejmě v době "komunismu". Jako pozdější "poradce" Klause, Václava Pérokrada I., utrpěl nějakou duševní újmu,
  údajně z nééšťastné lásky. Nebo z toho, že se to bombardování nekonalo. Teď už vypadá spokojeně, bombardování by posunul nad Moskvu.
  .

  OdpovědětVymazat
 12. nejvíce mně baví ti,co za totáče lezli Moskvě, rusku do zadku,chystali se na válku s imperialismem a dnes otočili korouhvičku o 180 ° a někteří se stali nejvyššími politruky NATO a ukazují na cíl hlavní bundeswehru - směr Moskva.Rudé knížky mají doma v šuplíku.Pro jistotu.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.