Reklama

pondělí 1. října 2018

Evropské paradoxy... Článek, který odmítl odvysílat Český rozhlas.

1.10. 2018   část článku z PL
Dnes měl být na Českém rozhlasu Plus uveřejněn můj komentář z minulého týdne. Leč odvysílán nebyl. A nebude. Oficiálně s odůvodněním, že je prý "slabý".
Jen tak mezi námi - já ani jiné než slabé příspěvky psát neumím - o čemž svědčí i to, že ten minulý se několik dní držel na pozici nejčtenějšího komentáře...
Každopádně vám tu slabotu slabou dávám níže k dispozici k přečtení. Picture si udělejte sami..

Tolik Karolina Stonjaková na facebooku

Text komentáře Karoliny Stonjekové:
Po událostech minulého týdne máme jasno! Zloduchem roku se stává maďarský premiér Viktor Orbán.

Je totiž autoritář a navíc hrozba takzvané liberální demokracie, který odmítá přijímat imigranty a neváhá se postavit proti špičkám Evropské unie. Fakt, že nebýt posledně zmiňovaných dvou bodů, nebyl by Orbán nikdy obviňován z těch prvních dvou, ponechme nyní stranou, protože o maďarském premiérovi a jeho politice jsme už v posledních dnech slyšeli mnohé.

Co ale zůstalo našim očím a uším poněkud skryté, je hlavní postava antiorbánovského tažení v Evropském parlamentu, čtyřiačtyřicetiletá poslankyně Judith Sargentiniová. Nepodívat se na tuto dámu i její politickou stranu blíže, by byla věčná škoda, protože tyto informace poskytují o současném stavu Evropské unie několik velmi zajímavých informací a přinášejí několik ještě zajímavějších paradoxů.

Domovská strana Sargentiniové, zvaná Groen Links, vznikla v roce 1989 sloučením 4 stran: Pacifistické socialistické strany, Politické strany radikálů, Evangelické lidové strany a tu největší perličku si nechme na konec – Komunistické strany Nizozemska.

Sama Sargentiniová se pak politicky profilovala na příklad na tématech: boj proti klimatické změně, podpora migrace či ženská emancipace. A jak sama přiznává, již jako dítě se s rodiči účastnila demonstrací proti umisťování jaderných zbraní.

Stojí za to zdůraznit, že strana Groen Links nikdy od svého založení nebyla ve vládě a bez ohledu na aktuální preference, zatím nikdy v celostátních volbách nezískala přes 10 % hlasů. V posledních volbách do Evropského parlamentu pak domovská partaj europoslankyně Sargentiniové získala pouze 6,9 % hlasů a o dvě procenta a jednoho europoslance si tak pohoršila oproti volbám v roce 2009.

Sečteno, podtrženo: Opakovaně demokraticky zvolený premiér Orbán byl na koberečku před dámou, která s jakýmikoli exekutivními funkcemi nemá žádné zkušenosti. Žena, jejíž strana nikdy nepřekročila 10 % je hlavním kritikem politika, jehož uskupení naopak nikdy za posledních 16 let nekleslo pod 40 % hlasů.

A naší pozornosti by neměl uniknout ani fakt, že muž, který byl na konci 80. let jednou z předních postav studentského antikomunistického hnutí, nyní stojí proti europoslankyni, jejíž strana z podstatné části vznikala právě na idejích komunismu.A to je ten největší paradox vůbec! Že onen pověstný evropský mainstream dnes nereprezentuje antikomunistický ochránce konzervativních hodnot, ale naopak dáma z extrémně levicové strany s komunistickými kořeny. Jestli je zrovna toto pro Evropskou unii dobrá zpráva, na to nechť už si odpoví každý sám.

16 komentářů :

 1. Nulandovú také neupekli s hovna.

  OdpovědětSmazat
 2. Pokud té ženské říkáte DÁMA v souvislosti ŠACHOVÉ FIGURKY, vedené jiným mozkem, pak dámou může být. Pak ano, jinak ne. Ovšem vede ji stejný gaunero šlemilo europarlamentsko tupoun, jako EK, EU... z Božího dopuštění.

  OdpovědětSmazat
 3. Navíc takhle pravdivý a srozumitelný text nemůže ČsRo odvysílat. To by se pánové Soros, Posselt, Kalousek, Štětina a samozvaný demokratický blok moc, moc rozhněvali a v rozhlase by mohl někdo přijít o flek, neboli o veřejnoprávní sinekuru. I Brusel by mohl dostat uoročky. A dobrá fara ééé, pardon, dobrý flek na státní útraty, je jako poplužní dvůr.

  OdpovědětSmazat
 4. Také to je jen sorosova zaplacená štětka ať zvítězí Orbán bojuje i za nás.

  OdpovědětSmazat
 5. ano, skutečnost, že antikomunisté ztrácejí vliv JE dobrá zpráva. Špatnou zprávou je, že některé komunistické strany, někteří komunisté se odchýlili jak od tezí tak od cílů komunismu a zesociálnědemokratičtěly-

  Pokud se Orbána týká, to, že je proti migraci a snaží se před ní svou zemi ochránit, to je v pořádku, to, že je zjevný rasista a že třeba trpí ve své vlasti ozbrojené útoky na cikánské osady, to rozhodně v pořádku není.

  jen proto, že je někdo správně proti migraci nelze přehlížet krajně pravicové excesy, které jej provázejí

  OdpovědětSmazat
 6. 7,47
  Co to mektáš jelimáne,měl jsi v okolí někdy nastěhovaný cikány?NEMĚL,TAK DRŽ PEC,SLUNÍČKO PITOMÝ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano, bydlela jsem na sídlišti, kde v sousedním domě bydlela romská rodina,, věděli jsme o ní jen když měl pán narozeniny a byla rodinná oslava, protože skutečně nádherně zpíval a narozeniny si užil. pak jsem měla na patrně naproti rodinu, do níž se mimořádně krásná Romka přivdala a měla dvě děti... velmi slušná rodina, a nakonec, chodila jsem do třídy s Romkou, velmi dobrou harmonikářkou, její rodina bydlela ve vlastním domku a nebyly proti ní výhrady. Ještě nějaký dotaz?

   Smazat
  2. Tak to jsi měla velký štěstí,jediný tři slušný "rómský"rodiny z celý ČR mít ve svém nejbližším okolí... Tak to určitě nebydlíš v Přerově na Husovce či Kojetínské,Škodovku už cikáni zrušili(rozuměj vybydleli),tož tak dcérko.

   Smazat
  3. 11:28 Kdyby se tak chovali všichni, nikde by o nich nebylo slyšet. Bohužel, je takových malé procento, a ti tak jsou také obětí té většiny, která si špatnou pověst, podle jejich špatných skutků vybudovala sama.

   Smazat
 7. Český rozhlas ? On to ještě někdo poslouchá ?!
  Asi ano,když se tak bezvýznamnému článku věnuje taková pozornost.
  A jinak : V Evropském parlamentu se to překabátěnými komouši jen hemží, maďarští poslanci nejsou vyjímkou...

  OdpovědětSmazat
 8. Jezdím do Maďarska každý rok a na žádnou cikánskou osadu jsem nenarazila, zato vidím pri práci na silnicích makat cikány, až z nich pot leje.Holt Orbán si je nepěstuje na semeno jako my.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://zpravy.idnes.cz/dozivoti-pro-madarske-neonacisty-potvrdil-soud-ft8-/zahranicni.aspx?c=A160112_173550_zahranicni_jkk

   https://www.amnesty.cz/news/765/utoky-na-romy-v-madarsku

   https://magazin.aktualne.cz/kultura/film/utoku-na-romy-v-madarsku-pribyva-rika-vitezka-jednoho-sveta/r~395fb042ad0011e38ffe0025900fea04/

   Smazat
  2. 11,31
   Cikorky jsou MENŠINA A MĚLI BY DRŽET HUBU A MAKAT A NE MÍT NATAŽENOU PAŘÁTU NA DÁVKY.....A NEBO AŤ TA SVOLOČ TÁHNE DO INDIE KE SVEJM!!!!!!!!!!

   Smazat
 9. Politická redakce Čro plus je hnízdo lhářů a neobjektivních novinářů.Babiš by je měl co nejdříve rozehnat

  OdpovědětSmazat
 10. Nedivím se, že to odmítli, protože je to demagogie na entou! Ta dáma nemá nic společného s komunisty. A i kdyby svého času měla, dostala by se jen do role Reagana, který byl svého času odborářský boss, anebo
  do pozice Churchilla, který byl chvíli pravičák, chvíli levičák.... (Více se podivuji onomu "Picture si udělejte sami" - proboha, v jakém Babylónu to jsme?! Ta ženská nezná slovo obrázek?)
  Redakci - teda, kdo tu pitomost s obrázky vymyslel, ten by měl rok klečet na hrachu!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Největší sociálně politický průser je, že tito exoti dnes mainstreamově reprezentují levici, ba co dím, marxisty, a dokonce komunismus.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.