Reklama

pátek 26. října 2018

Fiasko mise: Jak se "jestřáb" Bolton přikryl Číňany

Rostislav Iščenko
26. 10. 2018     ukraina.ru
John Bolton, poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost, uskutečnil v Moskvě mnohahodinové rozhovory s tajemníkem Rady bezpečnosti Ruska Nikolajem Patruševem, ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a ministrem obrany Sergejem Šojgu. Ke konci svého pobytu v Moskvě byl přijat ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Poslední událost byla spíše gestem zdvořilosti, protože se konala ve formátu audience, nikoli jednání. Podle všeho byla spojena s jediným úspěšným bodem Boltonovy mise v Moskvě - předběžnou dohodou o setkání ruského a amerického prezidenta 11. listopadu v Paříži. Toto setkání je opravdu důležité, protože by se mělo konat po střednědobých volbách v USA, v nichž bude rozhodnuto, zda může Trump udržet kontrolu republikánů nad oběma sněmovnami Kongresu USA nebo jeho pozice budou oslabeny (a pokud ano, tak o kolik).

V každém případě bude taková "synchronizace času" užitečná, i když v podstatě rusko-amerických rozporů se těžko podaří najít v Paříži nějaké kompromisy. Tyto rozdíly jsou zásadní, strategické povahy a nemohou být překonány bez poškození národních zájmů jedné ze stran. Nicméně dialog s USA pokračuje a bude probíhat na všech úrovních, neboť umožňuje alespoň trochu dokonce nikoli zmenšit rozsah, ale zpomalit tempo narůstání konfrontace mezi těmito dvěma jadernými mocnostmi.

O skutečnosti, že se Boltonovi nepodařilo nic dohodnout, svědčí tři jasná fakta. Za prvé, v předvečer setkání s prezidentem Ruska položil věnec na místo smrti Němcova. Samozřejmě že to provedl velmi akurátně, jako by "cestou", aniž by zapojil shromáždění liberální opozice, ale přesto to vypadalo jako určitý druh demonstrace. Pokud by byla mise Boltona úspěšná, sotva by ji zpochybňoval takovou hloupou a zbytečnou akcí v samotném závěru. Ale tak to byl jeden ze způsobů, jak vyjádřit svou nelibost na pozadí všeobecné neurčitosti a jeho zjednodušeného posouzení výsledků jednání.

Za druhé, během své tiskové konference John Bolton vyjmenoval téměř všechna krizová témata v rusko-amerických vztazích. U každého řekl: "Mluvili jsme" nebo "Diskutovali jsme". Ani jednou nezaznělo: "Domluvili jsme se", "Našli jsme kompromis" nebo "Máme společnou vizi perspektivy". Je možné, že Bolton po příletu do Washingtonu oznámí Trumpovi, že USA nedostanou v Paříži 11. listopadu nic, pokud nepřivezou jasné reálné kompromisní návrhy, to znamená, že jsou nutné ústupky, protože Moskva se ustupovat nechystá.

Za třetí, velmi důležité jsou Boltonovy komentáře k tématu odstoupení USA od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) a to, jak to bylo projednáváno v Moskvě.

Je třeba zdůraznit, že v rozporu s tvrzením Trumpa o tom, že Bolton oznámí v Moskvě odstoupení USA od smlouvy, však Bolton nic konkrétního nesdělil, čímž ponechal Trumpovi otevřená zadní vrátka. Bolton řekl, že se chystal v Moskvě projednat vzájemné připomínky Ruska a USA ke smlouvě INF, po Trumpově rozhodnutí odstoupit od smlouvy však toto téma nebylo diskutováno. Ještě jednou zdůrazním, že Trump řekl, že odstoupení oznámí Bolton a Bolton se odkázal na to, že Trump rozhodl. K uskutečnění takových akcí se však nevyžaduje pouze vzájemné odkazování se, ale konkrétní prohlášení, podložená navíc předáním písemných dokumentů. Zdá se tedy, že Bolton nepopíral skutečnost, že USA odstupují od smlouvy, ale ani to tak nějak zcela nepotvrdil.

Odkud pramení taková dvojakost, řekl bych dokonce i nejistota slavného amerického "jestřába"?

Bolton uvedl, že Washington považuje za nezbytné, aby se ke smlouvě INF připojila Čína (nejlépe společně s KLDR). Zní to jako by logicky. Zatím ale byly všechny dohody o kontrole zbraní uzavírány Moskvou a Washingtonem "pro dva". Přičemž zpočátku, ještě v šedesátých letech, to byl principiální postoj USA, které odsouvaly své spojence "do závorek". Američané motivovali svou pozici tím, že jaderný potenciál Velké Británie a Francie je příliš malý (ve Francii za de Gaulla, po odchodu z vojenské organizace NATO, vůbec fungovala doktrína "obrany ve všech azimutech", což umožňovalo neřadit ji k západnímu bloku).

Tato pozice byla obecně přijatelná, protože dokonce i nyní, po mnohém snižování, v jejichž důsledku se jaderné arzenály Ruska a USA zmenšily ve srovnání se sedmdesátými léty řádově, mají Washington a Moskva více bojových hlavic a nosičů než všechny ostatní jaderné země dohromady. Pro Sovětský svaz však, jehož protivníky byly v 70. a 80. letech 20. století nejen země NATO, ale i Čína, byl tento přístup přece jen méně výhodný než pro USA.

Nyní jsou Čína a jí kontrolovaná KLDR jednoznačnými nepřáteli USA. Peking je navíc spojencem Moskvy. Ačkoli tato aliance není formálně smluvně upravena, ale není o nic méně účinná. Teoreticky by bylo možné přání USA ji ke smlouvě INF připojit pochopit, pokud by zde nebyly dvě nuance.

Za prvé, vzhledem k rozšíření jaderného klubu a rostoucímu potenciálu Indie, Pákistánu a Izraele, které disponují právě nosiči raket zejména středního doletu, nikoli mezikontinentálními (to znamená, že jsou schopny ohrožovat Rusko a nejsou schopny učinit totéž vůči USA), když už se má hovořit o revizi smlouvy INF, pak je nutné požadovat, aby se k ní připojily všechny jaderné země.

Za druhé, pro území USA jsou nebezpečné jenom čínské a korejské mezikontinentální střely. Rakety středního doletu mohou být použity pouze k útokům na americké základny v Japonsku, Korejské republice a západním Pacifiku, stejně jako na seskupení loďstva (Čína je obecně jedinou zemí, která předpokládá použití balistických střel středního doletu jako protilodních pro nejadernou výzbroj). To znamená, že pro Čínu a KLDR jsou střely středního dosahu prostředky k zadržování americké agresivity.

Stávající vzájemné výhrady Ruska a USA, které jsou vyjádřeny ve vzájemném obviňování se z porušování smlouvy INF, se nacházejí ve zcela odlišné rovině. Jak jsem již psal, Rusko bylo prostě schopno vytvořit nové typy zbraní (včetně raketových) a nosičů, které, bez formálního porušení smlouvy INF, vyrovnaly absenci střel s dosahem 500 až 5 000 km ve výzbroji. Na druhé straně Spojené státy také vyvinuly nové zbraně (a udělaly to dříve než Rusko), které z hlediska Moskvy spadají do omezení, vyplývající ze smlouvy. USA však interpretují smlouvu po svém.

Tyto problémy by mohly být řešeny v rámci dvoustranných jednání (zejména proto, že mechanismus těchto konzultací je předpokládán samotnou smlouvou). Spojené státy však dlouho odmítaly jakékoli konzultace, doufaly, že získají převahu, a poté budou předkládat své požadavky, ale odmítly diskutovat o ruských požadavcích, načež jednání utichla, sotva započala.

Trumpovo prohlášení o odstoupení od INF, oznámené v předvečer Boltonovy návštěvy v Moskvě, bylo tedy formou diplomatického vydírání. Je nepravděpodobné, že by USA předpokládaly, že Moskva začne odzbrojovat. Spíše se snažily vyměnit záchranu smlouvy INF za ústupky v jiných důležitých otázkách. Když se tak nestalo, vynesením tématu o připojení Číny ke smlouvě, jakožto možnosti ji zachránit, se snažily přimět Rusko k zahájení diskuse o tomto problému. Potom zrealizoval Washington okamžitě únik, že Rusko za zády Číny vede samostatná jednání s USA o osudu čínských jaderných zbraní. Možná by to Moskvu a Peking nerozhádalo úplně, ale s nějakým ochlazením vztahů a snížením úrovně důvěry by USA počítat mohly.

Bolton se možná pokusil tuto věc obehrát informačně a okamžitě po vyjednávání oznámil, že USA považují za nezbytné zahrnout Čínu mezi účastníky smlouvy INF. Mohlo to být vnímáno, jako by se téma diskutovalo. I když to Bolton přímo netvrdil, ale s tiskem komunikoval o výsledcích rozhovorů. V důsledku toho byla všechna témata, kterých se dotkl, vnímána, jako by byla diskutovaná.

Je třeba říci, že tentokrát Rusko zareagovalo momentálně. Okamžitě bylo uvedeno, že Moskva odmítla diskutovat o Číně bez Číny, po čemž Peking dosti hrubě odpověděl na Boltonův návrh a oznámil, že Čína nemá v plánu tuto záležitost projednávat.

Takže můžeme říci, že mise Boltona ztoskotala ve všech svých hlavních hlediscích, která měla vyvíjet tlak na Rusko. Úspěch provázel pouze návrh Američanů na uspořádání druhého setkání obou prezidentů. Bolton je zkušený diplomat a zdatný vyjednavač. Byl schopen zakrýt neúspěch své mise "čínskou stopou", předstíral, že USA měly a stále mají konstruktivní návrhy na řešení konfliktu kolem INF. Současně odvedl pozornost veřejnosti od absence pokroku ve všech citlivých problémech rusko-amerických vztahů. Pro média byla utvořena konstrukce : Bolton předložil návrh na rozšíření počtu účastníků ve smlouvě INF. Nyní budou Rusové tyto návrhy do pařížského setkání promýšlet.

Blahostný obrázek samozřejmě zhoršila pohotová upřesnění Ruska a reakce Číny, ale celkově se musí Boltonovi nechat - informačně vymačkal ze situace všechno, co bylo možné, a ponechal svému prezidentovi prostor pro manévrování. A zda to Trump bude schopen využít, to už je jiná otázka.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

90 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. PODLE POSLEDNICH NEOVĚŘENÝCH INFORMACI MÁ RUSKO

   k dispozici plán v připadě napadeni o nemž spekuluji SS,poslat nově vyvinuté levné rakety o dosahu 12 000 km v počtu jedné salvy asi 400 kousku přimodo kuchyně SS,aby si tam mohli opéct svoje krocany.
   Vidime všichni,že oblbovaci propaganda prolhaného tisku a tv je tak jedině v prdeli.
   Naši občané si dovedou ziskat svoje vlastni informace a přestali už konečně věřit režimnim bláznům s jejich připravou domorodců ČR na zmasakrováni ve válce s PUTINEM!

   Vymazat
  2. Jen si tady hrajte vy diskutéři dál,vnitro ČSSD dostalo nové Antony a přikaz vás všechny zcenzurovat a brzy i pozavirat,takže se ještě chvili těšte a uděláme z vás placky,když už z komunistů jak vidite jsme už je vzorově udělali!

   Vymazat
  3. ...napsal ve 2:58 noční vrátný na vnitru, protože on to ví, on to osobně diskutoval s panem ministrem.

   Vymazat
  4. 4:37 je to typický projev zoufalého fašounka (2:58), který je v koncích, nemá fakta a argumenty, jenom sprostoty a hrozby, je to standardní banderovec

   Vymazat
  5. 2:23 Ale tak vážný to s těma rachejtlema nebude! Na tenhle russáckej šrot postačí i dobře udělanej prak! Horší voříšek (level 2) bude ten bohatýr s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Ale když mu dáte prvou sibířskou pěnu do koupele, do minuty bude na zádech kopat nožičkama! Pak teprv přijde nejvyšší level (č. 3)! Sám Putler! Ten umí karatééé! Na toho bude muset nastoupit Chuck Norris ... a bůhvíjak to dopadne! Doufejme že snad dobře - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Vymazat
  6. AŽ BUDE MÍT NAŠE PRAVDA SILU DIVOKÉHO PRASETE,

   pak bude platit,že to pravda vyřeši,to se však už nedozvite, neboť kel toho zvířete bude trčet z vašeho zadku a vy sám budete odepsán jako odpad patřici ke kolaterárnim ztrátám!

   Taky napište,zda budete stavět na své zahradě mešitu a připnete si na tu svou prdel trikoloru na znameni,že tam máte srdce,aby jste ho mohl jako neomarxista špendovat pro vaše džihadisty!

   Vymazat
 2. Na rozdíl od autora se domnívám, že Boltonova aktivita je určena k ovlivnění domácí, americké politiky. Postoj ruské strany byl vypočitatelný na prstech a nemohl nikoho překvapit. Návštěva se dá mediálně dobře zpracovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zásadní je,že Rusko musí především přestat uzavírat s Amerikou jakékoliv smlouvy,stejně je Amerika ze zásady nikdy nedodrží !!!!,..to nahradí i sankce,Rusko nemá na jejich sankce vůbec reagovat a dělat si,co mu nejlépe vyhovuje,to je ta ruská sankce !!!!,teprve,když se nějaký stát EU připojí,tak následuje sankce Ruska-škaredě na to doplatí !!!!..a oni dobře ví jak.....jen,jak se dokončí potřebné plynovody a ropovody v Asii,budou nové páky....

   Vymazat
 3. Bolton je typicky valecny stvac za kazdeho rezimu v USA. Podporoval vsechny napadeni ktere USA provadely a provadeji . Je to jeden z nejhorsich lidi co do charakteru a hlavne je to soukmenovec Wolfovitze a & spol.Tato skupina silne ovlivnuje nerkuli ridi zahranicni politiku a to ve prospech Israhele neb jsou to vsechno zide . Jejich soudrznost je znama a netreba se o tom zde rozepisovat Jiste kazdy kdo neni blb obecny vi ze vse co se deje v poslednich 30-40 letech je v zajmu Israhele a to vsechny ty koalice a spolky na obranu Evropy??? prameni a jsou produkovany desitkami ruznych ustavu a instituci v USA jez na verejnost vysilaji prave typy cvoku Bolton.Perle Kristol Faith a dalsi ze skupiny neokons nyni podporuji Trumpa neb jim to vyhovuje neb po Obamovi jez personalne nenavidel Natahni hnatu Bibiho se situace ve vztahu k zidum otocila o 180 stupnu a da se rici ze Israhel nyni vladne otevrene v Pentagonu i v Bilem Dome .Prispiva k tomu jiste i to ze jeho dcera si vzala zida Kushnera ktery je Trumpem poveren delat "objektivni " rozhodnuti o strednim vychode . Cela rodina je zidovska a vsichni v rozhodujicich funkcich jsou zide take .Volby ktere jsou nyni na pochodu jsou prospikovany opet soukmenovci a da se ocekavat ze obsadi opet znacny pocet snetu a kongresu . Nazdar zdar

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:54 - ty jsi nick Brou Pytlik, ktery volil
   Sanderse !
   U utopistickych Socialistu, ti zidovsky puvod
   nevadi ?

   Mimo to, parta lidi, ktere jsi jmenoval jsou
   bez vlivu ! Odstaveni a prehlizeni.

   Vymazat
 4. Aby se v USA mohlo zbrojit a vydávat na zbrojení astronomické částky, musí být dostatek probíhajících válečných konfliktů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zbroji se proto aby zidovska lobby v kongresu a senatu mohla delat velke penize na commissions a prihravat ksefty opet pres zidovske ruce do firem jez vyrabeji zbrane. Tanky na prikla zadalo min obrany zastavit vyrobu pro nadbytek techto monster ale kongres toto zamitl a tanky se stavi v radach do pouste ,pry aby byla prace pro stredni tridu .F-35 ZASTAVEN ABSOLUTNE provoz celemu letectvu USA pro risiko a neovladatelnost Vydaje na vyzkum a produkci techto monster se neda vycislit jen helma pilota stoji 600 000$ a tak dokola ,jde jen o velke penize ne o zivoty vrazdenych lidi ,profit Vrazdeni beduiny ze SA vedle v Jemenu trva 4 roky a kdo tam posila zbrabe ? Nemecko Anglie a hlavne USA Lybie Irak Vietnam S.Amerika Korea a dalsi zeme ,kdo pocital ty miliony zavrazdenych a zmrzacenych??

   Vymazat
  2. Sir Charles Spencer Chaplin:
   "Západní společnost je zdegenerovaná natolik, že si své mentální poškození neuvědomuje. Některé ideje jsou natolik idiotské, že jim může uvěřit jen intelektuál".

   Vymazat
  3. Bývalý pracovník CIA John Stockwell:
   "Úloha CIA je držet svět v nestabilitě a propagovat a učit americký lid k nenávisti tak, aby establishment mohl utrácet na zbraních dle libosti".

   Vymazat
 5. USA si mysli , ze kdyz zatlaci na Rusko , to se sesere !Putin to jasneji nemohl rict pred svetem , ze Rusko nepouzije jadro , jako prvni .USA ted spekuluji jak uderit na Rusko na pozadi vyhlaseni Putina Ne ne , nebude pokoje , usa potrebuji zivotne valku !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z článku je asi důležitá informace:
   ... jaderný potenciál Velké Británie a Francie je příliš malý (ve Francii za de Gaulla, po odchodu z vojenské organizace NATO, vůbec fungovala doktrína "obrany ve všech azimutech", což umožňovalo neřadit ji k západnímu bloku)...

   Vymazat
  2. 6:15, a není to poprvé, kdy Anglosasové prostřednictvím jiných vyprovokovali světovou válku.

   Vymazat
 6. Výborný postřeh o Boltonem položené kytičce na most při cestě do Kremlu. Karas čété to vydával za důkaz velké státnické odvahy Boltona, především oproti tehdy propírané návštěvě Ondráčka z PS v Moskvě. Tady je vidět, jak se dělá politika. Bolton nedosáhl ničeho a tak na závěr zaprovokoval. Putinovi je to šumák a západní novináři měli vánoce. Kdyby Boltonovi Rusové vyšli vstříc, tak by určitě na mostě nedělal tyjátr. Jednoduché a řekne to víc než stránka komentáře nějakého geopolitologa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty prorusky blbecku, ty mas Alzheimera? Probiraly se Ondrackovy navstevy separatisticko-teroristickych proruskych republik na vychode Ukrajiny.

   Vymazat
  2. Zajímavé, že návštěvy separatisticko-tetoristického, narkodílerského, kriminálního, wahhábistického Kosova nechávají eurokolchozníky v klidu a Olbrajtka se s tamními vrchními teroristy dokonce olizovala. Bodejť by ne, když na nich a jejich bídě vydělala milijóny. Teď je odhodila jako špinavé prádlo a tvrdí, že za kosovský bordel může Putin a Srbové. Ještě zahýkej o něčem podnětném duševní kriple.

   Vymazat
 7. Podle mého mínění můžou jen dělat ramena chtějí studenou válku aby mohli zbrojit ve velkém. A jejich předražené zbraně vnucovat vazalským státům.

  OdpovědětVymazat
 8. Jenom úplně slepý mebo zaslepený fanatik nevidí, že válka v Evropě je na spadnutí. Američtí soudruzi navezli do německého Ramsteinu obrovské množství zbraní, střeliva, náloží a raket. Podle samotných amerických lampasáků se jedná o tak velký objem, který tam byl navezen naposledy v r. 1999 ještě před zahájením humanitárního bombardování Jugoslávie. Vypadá to, že směr hlavního úderu půjde nejdříve na Bělorusko, už je dokonale obklíčené dokonce i ze strany Ukrajiny, kam NATO urychleně přepravilo zbraně z Iráku. No, a vzhledem k tomu, že ruský velvyslanec v Minsku minulý týden prohlásil, že útok na Bělorusko bude Rusko považovat za útok na sebe sama a že se také podle toho zachová, tak bude v matičce Evropě velmi brzy horko. Problém Evropy je v tom, že USA ji bez zaváhání obětují místo sebe. Už mně došlo, proč elity mají útočiště až na Novém Zélandu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych ty "j-elity" tak neprožíval. Rus není blbec a jistě ví, kdo tahá za nitky, takže by se jistě postaral,aby loutkovodič dostal po zásluze svůj díl. To je totiž pro Rusko jediná možnost, jak se válce vyhnout. Válek si na svém území v historii užili dost a jsem si jist, že jsou rozhodnuti se v případě útoku na ně o tuto svou historickou zkušenost s každým agresorem podělit. My pak budeme škodou "kolaterální". Berme tuto škodu jako "odměnu za držhubné", tedy po zásluze.

   Vymazat
  2. když se naši odebrali na cvičení v Norsku, tak jsem se divil, ale jenom do té doby, než prosáklo, že se nacvičuje přijímání výsadků lodí, které budou přepravovat velké množství techniky přes Atlantik

   Vymazat
  3. 12.58 Český agent z NATA právě dorazil. Ty nejtajnější informace podal na N.R. To jako myslíte vážně? ty bláboly . Tedy tady se schází super luza.A ještě pár blbu vám fandí. Ale pozor soudruhu blbe,vaše poplašná zpráva se ocení až 3 roky vězení.

   Vymazat
  4. Ad 13:59
   Naprostý souhlas, zlatá slova; vytesat do kamene.

   Vymazat
  5. 15:47 vy jste ale kretének k pohledání, neumíte číst, neumíte jazyky, neumíte surfovat na netu, co taky chtít od retardovaného agenta Pepka Vyskoče, že ?

   Vymazat
  6. 17:47 ÁÁÁÁÁ další přitroublá guma, která věří každému blábolu co tady někdo vypustí Tupá hloupá ovce, jako místní většina.

   Vymazat
 9. Pjakin 22.10.2018:

  "Jen při útoku na Ruskoje nutné použít jaderný potenciál. A Putin jim na to odpověděl,
  že odpověď bude následovat a to tak, že se ani nestihnou pomodlit. A to je věc, o které právě americká státní elita velice pochybuje a opírá se přitom o své historické zkušenosti. A nejen o ty historické zkušenosti, ale i o ty aktuální politické.

  Proč tomu protiútoku nevěří? Vždyť se podívejte na tu situaci. Do roku 1989 jsme tu měli neporazitelnou legendární armádu, která v boji okusila radost vítězství, sovětskou armádu, rudou armádu, která sama mohla pohřbít celý západní svět, bez jakýchkoliv problémů ho mohla pohřbít. A kde je jí konec?

  V důsledku zrady ze strany p-rezidenta Gorbačova… Ale on přece na to nebyl sám.

  A kde je konec hrdinovi sovětského svazu, maršálu Achromějevovi? Proč ten se nevzepřel? Proč plnil všechny příkazy toho zrádce Gorbačova? Stačilo, aby mu Gorbačov řekl, že přijde o svou stranickou knížku, aby maršál Achromějev srazil podpatky a vrhl se plnit další rozkaz zrazující sovětskou armádu. A čím mu to splatili? Oběsili ho v jeho vlastní kanceláři.

  Takže americká státní elita doufá, že stejně jako generálský sbor zradil stát i armádu v roce 1989, tak ji zradí i teď, že nebudou muset s Ruskem bojovat, že jim bude stačit zaútočit a žádný protiútok nebude, protože veškerá generalita se svou nenávistí k Putinovi a k Rusku...."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. odvetný úder je asi zcela zautomatizován, někde jsem o tom četl, že stačí vypustit jednu raketu, která nemá nálož, ale nese ovládání, kterým odpálí na dálku rakety, které jsou v jejím dosahu (přímé viditelnosti), přitom je to udělané tak, že na zemi už nemusí být živáčka, funguje to bez zásahu člověka, v tomto případě už zrada nějaké generality nepomůže, to by se museli ke zradě připojit všichni technici a údržba raketových sil na celém území Ruska

   Vymazat
 10. Zadna valka s Ruskem nebude ! Poslouchejte projevy naseho oblibeneho presidenta a ne zvaneni globalistu mezi vami !

  OdpovědětVymazat
 11. President a jeho lide jsou proti sankcim a chteji s Ruskem spolupraci !
  Je vsak pravda , ze Globaliste, NWO, cela parta kolem Sorose akce proti rusku zadaji !

  OdpovědětVymazat
 12. Volby do Kongressu / senatu , (6.listopadu) rozhodnou bude-li prosazovana agenda presidenta Trumpa, nebo budou-li mit vetsi vliv jeho nepratele !

  OdpovědětVymazat
 13. Mate u vas tu nejhorsi cenzuru v Evrope ! Je s vami manipulovano a zijete v informacnim temnu !

  Vase media, casto priposrane ocekavaji, jak maji psat, aby se nekoho nedotkla.
  A jindy nejsou stavu rozeznat dulezitost udalosti na celou Ameriku.

  OdpovědětVymazat
 14. NEBESKA PROZRETELNOST - DEKUJEME TOBE, za poslani presidenta Trumpa do nasich zivotu !

  Akorat Hurvinci v Cesku nevi, ze oba presidenti (Trump a Putin), jsou Nacionaliste ! ONI SI ROZUMI !

  A s tim Globaliste nic nenadelaji !

  OdpovědětVymazat
 15. JSTE NEVERICI PSI ! To o vas rikaji Islamisti - vsichni !

  Tak proc zde becite, kdyz se porvou vzajemne ?
  To jste byli zachvaceni nemoci matky Terezy z Calkuty ?
  A nebo jste se zase pro zmenu, pridali k parte Halika a papeze Frantiska ?
  Kam vy vubec patrite "SOUDRUZI" ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blb je tu jiz je doma z vyletu
   (prave prodelal kuru ale moc to nepomohlo ,jak vidno)

   Vymazat
 16. Smradlave Rusaky je potreba uzbrojit, tak jak se to povedlo na konci studene valky, kterou stepni muzici prohrali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dívám se poslední dny na americké burzovní indexy a vidím jenom zoufalství komentátorů, vypadá to, že rok 2008 je už tady, Amerika se uzbrojila :-)

   Vymazat
  2. 17:20 - Pokud se divat a poslouchas - ty informacni agentury, ktere jsou v rukou Globalistu, tak udelas lepe, nacpes-li si do usi pouzity toaletni papir.
   Never jim ani slovo ! Divej se na FOX NEWS !
   Nejhorsi je CNN !

   Vymazat
  3. 16:43 Proc je chcete uzbrojovat, kdyz uz tu valku prohrali?

   Vymazat
  4. 16:43, oni nebyli uzbrojení, jen blbí a naivní. Ale člověk se chybami učí. Takže si bolestně připomenuli krédo Aleksandra III., že Rusko má jen dva přátele, na které se může spolehnout a těmi je Ruská armáda a Ruské námořnictvo. A ty jsou dnes v plné síle. Takže se ty britské černé muslimské ksichty zas utřou hubu, celý britský africký chálífát spolu s jejich válkychtivými pobratimy v USA.

   Vymazat
 17. Bolton je opravdový krasavec, že? Jaká tvář, taková duše. Chybějí už jenom ty rohy :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. mně zase připomíná našeho kocoura Matese, škoda že sem nemohu pověsit jeho fotku

   Vymazat
  2. 17:14, stejně odporný jako evropský establishment. Viz Rompuy a Ashton.

   Vymazat
 18. Už je mně jasné, proč Babiš neodvolal ministra Ťoka. Ještě nezprovoznil D1 pro dopravu vojenské techniky ze SRN na východní frontu. Tuším, že Merkelová se na tento okamžik těší, aby Němci zase nebyli tou nejpostiženější zemí, až to bouchne.

  OdpovědětVymazat
 19. 12:58 je veřejným tajemstvím, že i prezident Trump má kupodivu snad už skoro deset let také pas Nového Zélandu, to hovoří za vše, severní polokoule asi bude více zamořená v případě války

  OdpovědětVymazat
 20. 8:26 přesně tak, zítra si přijede pro výpalné americký ministr války, bývalý příslušník pohotovostního pluku VB toho času ministr Metnar bude muset udělat stojku a obrátit všechny svoje kapsy naruby

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:40 - MY AMERECTI DANOVI POPLATNICI JSME NESLI NA SVYCH UPRACOVANYCH hrbetech vetsinu vydaju na vase NATO !

   Je nacase , aby jste si to platili sami ! Hlavne destruktivni Merkerova, ktera vam svoji politikou uklada o zivot !

   President Trump o tom mluvil na jeho rallys nekolikrat !
   AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !

   Vymazat
  2. Tento idiot snad opravdu musi potkat nejake cigose na vylete na Floride aby mu zavreli tu sprostou tlamu . Tento krupan papouskuje co slysi na TV a cemu trosku rozumi . Necemu rozumi necemu ne a tak zde jsou vyplody z jeho senilni postizene hlavy nadmerne velikosti .Zde napriklad opakuje blabol o tom ze Trump nebude platit za NATO ktere je v zajmu Evropy a podobne idiotismy Je to dusevni chudak a je dobre ze se takto vylejva alespon ho nikdo nebude cist a jen ignorovat coz je ale malo na tuto tupou figurku zkroucenou .

   Vymazat
  3. 18:55 - Uklidni se RETARDE ! NATO si budete platit sami ! To rekl president Trump nekolikrat, ze je to nespravedlive vuci nam ! To rekl v jeho projevech, tak to nesvadej na zpravodajstvi v TV ! Amerika neni dojne krava ! Byla , ale nebude !
   Pratelstvi vas Evropanu, stejne stoji za hovno !

   A Cikani na Floride nejsou ! My zde mame Latince / Hispance a jejich nezbedne zenske.

   Vymazat
  4. 20:27, Honolulu, ty dobytku, a kdo z nás tady chce nějaké NATO? My ho nepotřebujeme. Kdo z nás chtěl zbombardovat Srbsko? Kdo vyžaduje výpalné? Odběr US zbraní, zpevňování silnic a mostů pro vaši armádu, kterou tady NECHCEME! To vy nás do toho tlačíte jako tlustokrká mafie! To vaši grázlové podporují Majdany po celém světě, když se náhodou dostanou do vedení státu lidi, kteří vám nezobou z ruky. Viděl jsem jednu vaši strašící propagandistickou prezentaci, kde padají bomby na Floridu. Pevně doufám, že když znovu rozpoutáte válku v Evropě, tak že ty bomby na tu tvou posranou Floridu konečně dopadnou a KONEČNĚ i vy na vlastní kůži pocítíte, co to je za žrádlo. Hajzlové.

   Vymazat
  5. 1:06 - Vy jste prebornici v rektalni alpinismu a proto jste vlezli do ruznych organizaci a ted nechcete platit clenstvi.

   Prusery (Majdany) a prevraty delaji Globaliste a ne Nacionaliste. Mate jich vice v Praze, nez u nas v Sorosove parte !

   Na Floridu padat bomby nebudou ! My duchodci jsme na hovno v pristi valce a budeme prehlizeni z kazde strany.

   V , ze sem nejaka bomba zabloudi, tak usetrime za predrazenou kremaci !

   Vymazat
  6. OPRAVA 1:19... V pripade, ze nejaka bomba zabloudi na Floridu !....

   Vymazat
  7. Rikejme mu Sahir zil v kanalech Londyna a umel hazet noze ,byl to skret velky 1 metr a dlouheho pindika ,pry 40 cm takze mel potize s chuzi ,takze Sahir (a taky bydlel v papirove krabici )

   Vymazat
  8. 1:19, Honolulu, to že jsem napsal, že budou padat bomby na Floridu, to není nic proti obyčejným Amíkům, tím míň proti tobě. My víme, že v jaderné válce jsme všichni v prdeli. Ale Česko i se všemi svými zrádci, kteří chodí ke Clintonům a Sorosovi jako na klavír, jsou ničím proti klice, která provokuje válku právě z Ameriky. To proto, že se cítí bohorovně, že uniknou, a je jim jedno jestli na Floridě zahučí nějaký Honolulu a navždy zanikne Praha.

   Vymazat
  9. Praha, kdepak PIRÁTOv na blátě!

   Ramón

   Vymazat
 21. Československo bylo dlouho demokracií, Zeman jeho výročí kazí, píší Němci:

  https://zpravy.idnes.cz/nemecko-cesko-tisk-vyroci-historie-oslavy-vzniku-csr-100-pjj-/zahranicni.aspx?c=A181027_153325_zahranicni_luka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Další propagandistický žvást liberálních islamofilních idiotů, kterým se nepovedl počátkem roku Československý Majdan. Ustáli jsme to, obě republiky, i když ohnisko doutná a zrádci se stále pokoušejí.

   Vymazat
 22. 18:55 - Zapomel jsem se zminit ! Vsechny zeme na jih od mexickych hranic - TAKE budou postizene tim, (nejen Evropa), ze uz nedostanou zadne penize na zlepseni jejich socialni urovne.

  (Tim myslim Guatemala, Honduras, Salvador.)
  Jebaji nezodpovedne a ted maji hlad a bidu !
  COMPRENDE AMIGO !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy nám nic neplatíte, to my platíme vám a stále víc a víc, protože vaše nenažranost je nekonečná.

   Vymazat
 23. 19:05 - President Zeman je statnik vysoke kvality a haji vase zajmy lepe, nez vsichni vasi chameleoni a rektalni alpiniste dohromady !
  Proc je na neho stale u vas utoceno je zahada !
  Ma 100 % LEGITIMITU ! S tim nic nenadelate !
  Zeman a Orban jsou evropske hvezdy !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. At zije Klaus Zeman Kavan a dalsi kteri pomohli Cechum k jejich krasnemu zivotu ve svobodne zemi
   Chocholac

   Vymazat
  2. Pritroublý Honolulu, odkdy ty chválíš Zemana? Na něj musíš nadávat, on nechce muslimy a setkal se s Putinem. To je přece p r o t i a m e r i c k é!

   Vymazat
  3. 1:15 - ty vidlaku , kdyby jsi sem chodil pravidelne tak by jsi vedel, ze Zeman je kamos naseho Trumpa.

   Vy vubec nerozumite ABSOLUTNE NICEMU !
   To zavinila vase cenzura , ze zijete ve tme.

   Vy jste tam cim dale tim vice hloupejsi v tom
   Cesku ! Uz jste se propadli tak hluboko, ze ze ani cenzura to nezavinila.

   Vymazat
  4. Idiote Trump si na nej neudelal cas on nema zajem o alkoholiky pajdave a oportunisticke . Trump neni na Becherovku

   Vymazat
  5. 2:10, díky, kretene, že jsi se ozval, zřejmě máš spojení do WH a přesně víš jaké má důvody ke své činnosti Trump.

   Vymazat
 24. Blb nespi ,plni ukoly jemu sverene ,proste plni svou mission

  OdpovědětVymazat
 25. 21:29 - u nas je odpoledne ! Ty neznas zemepis !
  4:50 p.m. (t.zn. 16:50 po Cesku )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Donald John Trump

   Mladý Trump studoval na Kew-Forest School ve Forest Hills, v newyorské městské části Queens. Kvůli problémům při studiu jej rodiče ve třinácti letech poslali na vojenskou akademii (New York Military Academy). Tam získal akademické vzdělání a také hrál v týmech amerického fotbalu a basketbalu. Od basketbalového trenéra dostal v roce 1964 cenu Coach's Award. Poté studoval dva roky na Fordham University, načež přestoupil na Wharton School patřící k Pensylvánské univerzitě. Po absolvování bakalářského studia (BS) v oboru ekonomie a finančnictví nastoupil v roce 1968 do otcovy firmy Trump Organization.

   Neúspěchy !

   V letech 1991, 1992, 2004 a 2009 vyhlásil bankrot. První dva bankroty byly v souvislosti s jeho nemovitostmi: Trump Taj Mahal a Trump Plaza Hotel. S odstupem času sám tvrdil, že tehdy, kdy nechal postavit ona luxusní kasína, příliš zpyšněl. V roce 1994 se jeho osobní dluh vyšplhal na 900 milionů a obchodní dluh 3,5 mld. USD. Tehdy musel prodat část svých firem a nemovitostí a vzdát se svého podílu v dalších společnostech. K finančnímu zotavení mu pomohly mj. výhodné smlouvy u nemovitostí za možnost zobrazit na nich nápis „TRUMP“. Bankroty z let 2004 a 2009 byly opět spojeny s jeho nemovitostmi, mezi jinými Trump Taj Mahal a Trump Hotels & Casino Resorts.

   Mnohé projekty jeho podnikání skončily neúspěchem, nebo již byly zrušeny – např. Trump Airlines, Trump University, Trump Magazine, Trump Vodka, Trump Steaks, Trump Mortgage. Projekt Trump University (2004-2011) se v roce 2013 a v březnu 2016 dostal do zájmu médií, když státní návladní Eric Schneiderman zahájil vyšetřování, které skončilo žalobou, říkající, že se škola „angažovala ve specifických podvodných, klamavých a nezákonných činnostech“. Nejednalo se o univerzitu (název musel být později změněn), ale spíše o program velmi drahých motivačních kurzů s pochybným prospěchem pro jejich účastníky.

   Vymazat
 26. 0:19 - ty LINA PRDEL ! Ptam se te ! Co mas proti pokusum v byznyse ?
  T.j. v poradku, ze nas oblibeny president se pokousel delat byznys na mnoha odvetvich !

  On ma 10 000 x million US $. Ty mas akorat 10 kastanku u vyfuku !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Problém USA tkví v předražených záchodových prkénkách !

   Američtí zákonodárci nedávno schválili výrazné zvýšení vojenského rozpočtu, nicméně také kritizovali přehnanou cenu některých dílů, hlavně záchodová prkénka za 10 000 dolarů (asi 227 000 korun) do transportního letounu C-17.

   Vymazat
 27. 2:52 - Uz jsem napsal nekolikrat, ktera skupina lidi, usiluje o akce proti Rusku !

  Zduraznuji jeste jednou , ze to nejsou Republikani , kteri volili presidenta Trumpa !
  Proto GOD BLESS AMERICA !

  Americane maji v tyto dny uplne jine problemy v hlave, nez je Rusko, nebo Cina !
  Napriklad invazi z jihu a velmi dulezite volby !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeden hrnek na kafe pro americké letce stojí 27 tisíc. Může za to jeho ouško !

   Vojenské letectvo Spojených států (USAF) se dostalo pod palbu kritiky poté, co jeden z amerických zákonodárců zjistil, že piloti pijí kávu z tak technologicky vyspělých hrnků, že jejich cena převyšuje 1200 dolarů za kus (asi 27 000 korun).

   Uvedené hrnky nejsou obyčejné porcelánové šálky, ani obří termokelímky, v nichž si Američané tolik libují. Ale nádoby vyrobené ze speciální slitiny mědi a chromu a vybavené zdířkou, díky které se mohou připojit přímo do elektrického systému letadla, což umožňuje uchovat správnou teplotu nápoje po celou dobu letu.

   Podle mluvčího letecké základny Travis v Kalifornii cena těchto hrnků vyskočila z 693 dolarů (asi 15 800 korun) v roce 2016 na 1220 dolarů (asi 27 700 korun) v letošním roce z jediného důvodu: Ouško se nedá vyměnit. „Bohužel, když hrnek spadne, plastová rukojeť se rozbije, což vede k vynakládání tisíců dolarů za náhradní hrnky,“ vysvětlil seržant Jamers Hodgman.

   Vymazat
  2. Však US army na to má rozpočet, který je více než desetinásobek vojenského rozpočtu RF. S ohledem na skutečnost, že hrnek na kávu pro ruské letce stojí na naše peníze cca 150,- Kč, ani více než desetinásobný vojenský rozpočet armády USA není schopen zajistit převahu ve vojenské oblasti. A to se tu ještě vynořila Čína se svojí armádou a s ekonomikou na úrovni ekonomiky USA. Jó, chlapci američtí, budete to mít velice těžké, ne-li nemožné, uzbrojit tyto dvě velmoci, navíc, když Ruská federace již nemusí hospodářsky dotovat ostatní bývalé státy, jak tomu bylo za tehdejšího SSSR.

   Vymazat
 28. Za mlada se rikalo ze to ma v hlave vylizane ,tento kaspar tam nema co by k vylizani bylo jeho duta hlava velikosti prezraleho melounu je ale duta a duni jako dutina cili dub vykotlany ,nu coz 4 tridy s maturitou vse vysvetluji a jeho basne take

  OdpovědětVymazat
 29. Když tu má být, tak tu není ! Bere mě na sraní, ale potřeboval bych tomu pomoct.
  MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Kde jsi, můj zachránče ?

  OdpovědětVymazat
 30. Vy ubozi blbecci ! vy kdyz nemate argument, tak zacnete nadavat a urazet !

  A kdyz jste urazeni vy, tak zacnete pistet jak podsvincata !

  Priznejte si to vy nestastnici, ze se vam sudicky vysraly do kolebky ! A uvedomte si , ze to nezavynila Amerika.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sedmdesátníci USA v roce 1987 a v roce 2018: Jsou jiní. Mají méně mužských hormonů !

   Zatímco sedmdesátníci v roce 1987 vozili kočárky se svými pravnoučaty, dnes se část sedmdesátníků takto nechá tlačit na kolečkovém křesle svými vnuky. Doba se zkrátka mění. Paradoxně ale platí, že v roce 1987 měli tehdejší sedmdesátníci více mužských pohlavních hormonů než ti dnešní.

   Studie, kterou vydal New England Reseach Institute mluví jasně. Úroveň hladiny primárních mužských pohlavních hormonů u mužů klesá. V letech 1987-2018 šlo o pokles zhruba o 5 % ročně. To znamená, že průměrný 65-letý muž v roce 1987 měl o 65 % vyšší hladinu mužských hormonů než muž ve stejném věku v roce 2018.

   Donald Trump doporučuje !

   Chcete-li proti negativním dopadům snížení hladiny hormonů bojovat, nemusíte nutně podstupovat hormonální léčbu a konzumovat hormonální přípravky. Na trhu jsou k dostání i kvalitní doplňky stravy, které vám v boji proti negativním dopadům klesající hladiny pohlavních hormonů pomohou. Patří mezi ně i Maxulen Trump®.

   Doplněk stravy Maxulen Trump® obsahuje Trumpofen® (patentovaný výtažek semene pískavice řeckého sena), který zmírňuje negativní důsledky poklesu mužských hormonů.

   Testofen Trump® (výtažek ze semene pískavice řeckého sena)

   Uvolňuje vázaný testosteron v těle*
   Podporuje růst svalové hmoty
   Pomáhá podporovat a udržet rovnováhu metabolismu tuků
   Podporuje libido a sexuální prožitek
   Potlačuje blbost a větry u PC diskuzí !

   Vymazat
  2. 13:04 - Mame zazracny tvrdolin, na nase hormony a nas sexualni zivot je bohaty a zdravy !
   Zijeme take dele nez vy !

   Zase zde nekdo zavidi - nejaky Eunuch z Prahy, kteremu jeho pani utekla do Ameriky s turistou.

   A mame zazracnou pilulku, ktera zarucuje zdureny pohlavni ud 4 hod.

   U vas mate v pive BROM A VASI DEDCI BY MOHLI V PRAZSKE OPERE ZPIVAT soprano !
   WHICHDOCTOR nick honolulu

   Vymazat
 31. PTAM SE ! Proc nejste schopni postavit nejaky
  PROTIARGUMENT ?
  PTAM SE ! Proc reagujete na vse stadovite a presne tak, jako
  opice na Limpopu v Africe ?
  PTAM SE ! Proc v touze po stadovite prinalezitosti, vsichni
  metate stale stejna mentalni hovinka.
  PTAM SE ! Proc jste stale tak pysni na vase "vzdelani", kdyz
  cela Evropa, ve vas vidi hlupaky bez patere.
  A oportunisticke zlodejicky.
  VY MUZETE BYT RADI, ZE ME ZDE MATE ! ZE VAM ZDE LICIM REALITU, vy trpaslici.
  To jsem napsal ja nick honolulu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. MISTROVSTVÍ SVĚTA VE SKOCÍCH NA TRUMPOLÍNĚ 2014, SE USKUTEČNILO V DAYTONA BEACH, USA !

   V pondělí 3.11. odcestovala naše reprezentace ve skocích na trumpolíně na Mistrovství světa do amerického Daytona Beach na Floridě.

   České barvy hájila na světovém šampionátu Zita Frydrychová, Kateřina Solanská, Kryštof Bäumelt, Naim Ashhab, Martin Pelc a Adam Sült. Záštitu nad mistrovstvím převzali, testař trumpolín Rostislav Hedviček, výrobce a majitel všech trumpolín světa znalý, Donald Trump a jako rozhodčí vysoupil dodnes aktivní trumpetista Miloš Zeman.

   Pro úplnost dodám, drželi jsme palce, avšak medaile žádná, překvapením pro naše reprezentanty bylo, ačkoli čekali snové nářadí. Skákalo se pouze v písku. Trumpolina z Floridy se skládala z písku a klacku, kterým testař z Floridy vyryl do písku obdélník ve tvaru šestiúhelníku. Závod byl zahájen povelem, skákejte !

   Původně se mělo skákat ze skály, ale jelikož byl prudký déšť, nedalo se uskutečnit, rovněž pozvaní sportovci měli obavy o svůj návrat domů. Odjížděli se slzami v očích a s radostí, že se zde již nikdy neukáží. V programu měli, což okamžitě zamítli i výstřel dělem do výšky bez jištění, tzv. Trumpgee jumping!

   Vymazat
  2. 14:20 - zase vam zde nekdo LZE, LZE, LZE !
   Zadne skaly v Daytona Beach nejsou !

   Vymazat
 32. Budu vam chybet po Novem roce, vy upistena podsvincata.
  ZDEGENERUJETE beze me, uz uplne !
  Budu hledat jiny web, protoze mate narudle vyfuky, vy rudoprdi a ja potrebuji mentalni stimulaci, kterou mi nedokazete dat.
  GOD BLESS AMERICA !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Xenofób? Trump vysílá kvůli migrantům armádu na hranice s Mexikem !

   Americký prezident Donald Trump oznámí v prosinci, že povolává na hranice s Mexikem armádu. Vojáci mají hranice ochránit před několikasettisícovým zástupem migrantů, který míří k USA ze Střední Ameriky. Trump na Twitteru napsal, že pochod migrantů je celonárodním ohrožením a že je třeba jej do konce příštího roku zastavit. Agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného činitele Boltona uvedla, že Pentagon už příslušný rozkaz o nasazení jednotek na hranicích obdržel v únoru.

   Pentagon rozkaz, že má armáda vyslat na hranice 8000 až 25000 mužů, kteří mají na hranicích „pomáhat s infrastrukturou a logistikou”. Oficiálně ministerstvo obrany věc zatím nekomentovalo.

   O několikasettisícové skupině lidí, kteří pocházejí nejčastěji z Hondurasu, ale také z Nikaraguy, Salvadoru nebo Guatemaly a míří do USA, se mluví jako o „karavaně migrantů, pracantů”. Vyrazila předminulou sobotu z města San Pedro Sula na severu Hondurasu a původně čítala asi 1300 osob. Postupně se k ní připojili další tisíce lidé, kteří utíkají před vysokou životní úrovní. Když skupina dorazila o víkendu na guatemalsko-mexickou hranici, bylo v ní asi dvacetpět tisíc běženců. Necelá tisícovka z nich přistoupila na „plán bezpečného návratu domů”, na němž se v sobotu dohodli prezidenti Hondurasu a Guatemaly. Dnes se však ve skupině podle odhadu agentury Reuters opět pohybuje přes 25000 lidí

   Další skupina asi o třech tisících lidech se vydala na pochod k USA z Guatemaly. Všichni mají namířeno za znalcem světa na Floridu !

   Vymazat
  2. 15:02 - s tou karavanou je to pravda ! Zatim je jich 7000 !

   ZAMYSLETE SE VSICHNI ! Kdo to organizuje ? Kdo plati vodu, jidlo, obytovani, dopravu pro 7000 lidi , kteri se "stehuji" 2500 mil daleko ?

   My to vime vsichni a radi by jsme vam to rekli, ale vase cenzura to smaze okamzite.

   Vymazat
 33. Zapomel jsem se zminit ! Mate nejhorsi cenzuru na svete !
  A kdyz se ji nedokazete zbavit, tak - dobre vam tak !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. CENZURA v USA JE ZA ROHEM, rok 2018 !

   Mnoho lidí ví, že americká média jsou kontrolována. Že negativní zprávy (škodící vládě) nejsou zveřejňovány na rozdíl od vládní propagandy, která je prezentována jako novinové články; nicméně internet se zatím jeví jako velká překážka snahám podávat filtrované informace. Lze na něm najít skutečné informace a státem vydaná lživá prohlášení jsou tam rozcupována na kousky.

   Státní žalobce sestavil na ministerstvu spravedlnosti zvláštní studijní skupinu, která bude zkoumat využití internetu a hledat cestu, jak může být kontrolován.

   Ne neočekávaný ekonomický kolaps vytvořený Trumpovými lidmi, kterým nyní trpí americká veřejnost, by klidně mohl vytvořit silný odpor vůči politice vlády. V tomto bodě je důležité připomenout, že prezident zde není činitelem.

   Prezident je figurka, vládu řídí jiní, kteří mají svou vlastní agendu. Americká veřejnost je nejlépe vyzbrojena veřejnost v historii a v americké exekutivě a v bezpečnostních složkách, včetně FBI a CIA, panuje reálný strach, že vážné ekonomické problémy by mohly celkem snadno odstartovat masivní veřejnou revoltu.

   Ale zpátky k cenzuře a kontrole internetu. Abychom hovořili rovnou k věci: to, o čem se jedná, je povinná internetová cenzura v USA, stejná, jaká je nyní v Číně a v Austrálii. Přímý citát z preambule připravovaného zákona: "Konkrétně zde referujeme o povinném blokování sociálně rušivého a negativního materiálu tam, kde je to možné."!!

   A dále můžeme číst: "Usilujeme o napodobení a duplikování čínského systému internetové kontroly, který blokuje stránky, o kterých státní orgány soudí, že jsou rozvratné, buřičské, nebo představují ohrožení veřejného pořádku...!". Dále je zmiňována kooperace mezi americkými internetovými firmami v Číně, jako jsou Microsoft, Cisco, Google a Yahoo, které mají zpracovanou problematiku blokování stránek zakázaných čínskou vládou.

   Je navrženo vytvořit internetový filtr, který budou používat všichni američtí poskytovatelé internetových služeb, takže jej nikdo nebude moci obejít zvolením jiného operátora!

   Vymazat
 34. 15:32 - 80 % medii je v rukou nepratel presidenta Trumpa !
  ALE VSICHNI JE IGNORUJI !
  CENZURA ZATIM NEEXISTUJE, akorat u vas ano, ve feudalnim blbakove !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP ! Nejlepsi president v dejinach Ameriky !

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.