Reklama

středa 3. října 2018

Hamáček to (eventuálně) zařídí

Jiří Baťa 3. 10. 2018
Kontroverzní 1. místopředseda vlády, ministr vnitra a zahraničních věcí pan Hamáček (ČSSD) naprosto nedemokraticky neuznává názor, hlas a právo většiny. Názory a stanoviska široké veřejnosti v otázce přijetí 50 syrských „sirotků“, jasně deklarují, že jsou proti přijetí. Pan ministr Hamáček však navzdory těmto skutečnostem jejich většinový názor neuznává. Prý proto, že cituji: „Většina přispěvatelů je proti pomoci, ale sociální demokracie je strana, která stojí na nějakých principech solidarity a nemůže ty principy opustit,“ uvedl doslova pan Hamáček. Takže ČSSD, která v posledních volbách totálně propadla, strana, která živoří a doslova bojuje o přežití, která ne zrovna zcela standardními procedurami se dostala do vlády, si prostřednictvím svého předsedy pana Hamáčka činí nárok a právo rozhodovat o uznání či neuznání názoru a postojů „většiny přispěvatelů (občanů ČR)“ o tom, zda má nebo nemá Česká republika přijmout 50 syrských „sirotků“! Verdikt : měla by přijmout!

Pan Hamáček je, jak výše uvedeno, prvním místopředsedou vlády, ministrem vnitra, ale také sice prozatímním, nicméně přesto ministrem zahraničních věcí. Zdá se, že však jen „jako“, protože jako správný ministr zahraničí (ke kterému má set sakramentsky daleko), ale i jako místopředseda vlády by měl či mohl vědět, resp. znát stanovisko a názor syrské strany na tendence Česka na osvojování si sirotků, občanů Sýrie. A pokud to nevěděl či neví, pak si jej měl ověřit, neboť je veřejně známo, že velvyslanec Syrské republiky v ČR se dostatečně věcně a důrazně vyjádřil k záměrům či snahám Česka ve věci přijetí 50 syrských sirotků. Vyjádření velvyslance Syrské republiky tlumočil i místopředseda Sněmovny, předseda SPD T. Okamura, který jasně definoval a zdůraznil oficiální vyjádření velvyslance Syrské republiky ve kterém mj. uvedl, že v sociálním životě má Sýrie celkem dost dobře fungující mechanismus péče o své sirotky. Syrský velvyslanec rovněž sdělil, že by bylo rozhodně lepší, kdyby naši politici vytvářeli podmínky a prostředí, které by umožnilo sirotkům a uprchlíkům vrátit se zpátky do Sýrie, kde je pro ně daleko lepší životní prostředí a ve svém písemném stanovisku rovněž zdůraznil, že syrský zákon neumožňuje adopci (resp. zavlečení) syrských sirotků do zahraničí a uvádí, že jediná správná cesta a pomoc je přímo na území Sýrie a dodal, že syrští sirotci nejsou na prodej.

Je proto nepochopitelné, že pan Hamáček, prozatímní ministr zahraničí, navzdory řádným oficiálním diplomatickým vztahům mezi Syrskou republikou a ČR, není schopen akceptovat fakta, skutečnosti a suverénní stanoviska, které prostřednictvím velvyslanectví vyjádřil sám ambasador Syrského velvyslanectví. Pan Hamáček nejen že jde hlavou proti zdi, ale sorry jako, „chčije proti větru“. Jeho možno říct kapriciózní, nezodpovědné jednání, které může snadno vyvolat pejorativní názory a zhoršení diplomatických vztahů mezi našimi zeměmi, je důkaz o jeho neumětelství, naprostém deficitu a nedostatku znalostí diplomatické praxe, ale co víc, svérázné, neomalené opovržení, přezíravý postoj nejen ke stanovisku Syrského velvyslanectví, ale také k názorům a nesouhlasu většiny občanů České republiky.

Jakkoliv se pan ministr Hamáček odvolává na sociální sítě, které jsou podle něho fenomén poslední doby, je mu tato realita naprosto lhostejná. To dokazuje skutečnost, že na posledním jednání poslaneckého klubu ČSSD měli debatu o tom, že sociální demokracie zastává určité hodnoty, které nehodlá opouštět nebo měnit jen na základě názorů občanů na sociálních sítích. To souvisí i s debatou o sirotcích a o pomoci ČSSD, neboť nálada a názory na sociálních sítích prý není vždy jednoznačná. Přesto pan Hamáček je schopen konstatovat, že jakkoli je prý většina přispěvatelů na sociálních sítích proti pomoci, sociální demokracie je strana, která stojí na nějakých principech solidarity, které prý nemůže opustit. Tomu se říká cesta do pekla.

Pan Hamáček je „mistr slov“. Mnoho toho napovídá, ale jen málo toho fakticky řekne a už vůbec neřekne něco, na čem by se dalo stavět. Tak např. jeho názor, že „většina přispěvatelů na sociálních sítích je proti pomoci“ je demagogický, irelevantní, zkreslený, neodpovídající realitě. V principu přece vůbec nejde přece o to, zda jim pomoci či ne, ale o to, že pokud nějací konkrétní sirotci vůbec jsou, jakým způsobem jim účelně, efektivně a bez (lidské) újmy pomoci. Jinými slovy, pan Hamáček nerespektuje názory občanů na sociálních sítích jen proto, že „odmítají pomoci“ sirotkům, přičemž problematika jejich přijetí do ČR má zcela mnohem závažnější, zásadní aspekty, včetně těch politicko-diplomatických. Vždyť pan Hamáček, jako člen vlády ČR ignoruje či nerespektuje názory představitele Syrské republiky, který se jasně a zřetelně vyjádřil, jaký má názor na přijetí 50 syrských sirotků a naši „soukromou“ aktivitu přijetí cca 50 syrských sirotků nedoporučuje, resp. zásadně odmítá.

Všichni víme, že volání po solidárním a humánním přijetí 50 sirotků je abstraktní, naivní , hloupý předvolebně populistický úlet „lidumilné“ paní europoslankyně Šojdrové z KDU-ČSL, že ne vždy účel světí prostředky a že ne vždy musí být dobrý úmysl také dobrým skutkem. Navíc pan Hamáček a ČSSD je prý ochoten záležitosti se sirotky pomoci za předpokladu, že se toho někdo ujme tedy, že pokud někdo přijde s reálným projektem, bude prý připravený mu maximálně vyjít vstříc a pomoci ho zrealizovat. Protože lze téměř s naprostou jistotou předpokládat, že s takovým projektem nikdo nepřijde, pan Hamáček zůstane v očích těch, kteří o přijetí sirotků usilovali tím „správným mužem“, který sice chtěl, ale z jen z objektivních důvodů jeho případná „ochota pomoci“ se neuskutečnila. Tak se získávají politické body, takto se dělá politika. Je před volbami a pan Hamáček boduje. Nicméně by si měl uvědomit, že se počítá jen to, co bylo vykonáno, ne co bylo řečeno! A zatím toho pan Hamáček mnoho neudělal, zato však mnoho napovídal!

10 komentářů :

 1. Ale vždyť se ukázalo (a ukazuje čím dál jasněji), že šlo a jde o jasnou Fake News! Žádní sirotkové nejsou ve hře. Jde o kompletní výmysl paní Šojdrové. Ta viděla lidi v utečeneckém táboře v Řecku. A protože je opět před volbami napadl ji fantastický marketingový tah! Kdo by odolal pomoci sirotkům. V našem kulturním prostředí si každý představí malé dětičky, smutné, toužící po objetí a vlídnosti. I číslo odhadla dobře. Padesát je méně než sto a více než devět. A věděla, že jí to nebude nic stát. Cestu do Řecka jí cvakne EU no a u nás budou za ni makat blbci kteří nevědí o čem je řeč a vyčůránci, kteří ucítí, že by na tom mohli taky něco trhnout. Když nic jiného, tak poplivat konkurenci. A tipla si přesně! Na této jednoduché větě rozvité (Přijměme padesát syrských sirotků) se rozjela taková kampaň, že pokryla celý mediální prostor u nás na týdny! A ve víru nářků, nadávek, plánů a protiplánů atd. úplně zaniklo, že žádné sirotky nemá. Že vůbec neví ani kde by je vzala,jak by měli být staří, jakého pohlaví atd. Ale havlérka už se rozjela. Samozvaní humanisti odmítli názory renomovaných právníků, že je tady nějaké mezinárodní právo (jsou to občané cizího státu a na území dalšího cizího státu), a že je zde naše právo (proces svěření dítěte do péče má řadu tvrdých podmínek a je velmi dlouhý). Absolutně ignorovali i stanovisko velvyslance Sýrie v ČR, o jejíž občany by se mělo jednat. Dále jsou zde odborníci na místní kulturu a ti už řekli, že sirotci jak je chápeme my se v této oblasti (a nejen v Sýrii) vyskytují vzácně. Na rozdíl od nás tam ještě funguje širší rodina, která děti, které příjdou o rodiče okamžitě bere k sobě. Že to řekne paní Šojdrová je sice smutné, aůe pochopitelné. Ale že toto tvrdí MÍSTOPŘEDSEDA VLÁDY, MINISTR VNITRA A MINISTR ZAHRANIČÍ (to všechno pan Hamáček je, kromě předsedy ČSSD) je naprosto tristní a nepřijatelné! Partaj, která v čele takovouto .... (doplňte si každý podle svého gusta) nelze volit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prase u koryta Hamáček to tvrdí, protože si zvykl na to, že je úplně jedno, co arogantně říká, protože mínění voličů dnes není důležité.

   Ale není to tak úplně pravda a doufám že proti-Česká Mafie anti-Sociálně anti-Demokratická to drsně pocítí už v následujících volbách.

   Smazat
 2. ...nemůže li strana opustit nějaké principy, pak lidé opustí stranu!

  OdpovědětSmazat
 3. Cílem je zrušit stranu, která by hájila (kdyby chtěla) zájmy zaměstnanců, popřípadě živnostníků bez milionových úspor. Pak můžete klidně před televizními kamerami říci voličům, že si svobodně vybírají mezi ANO, TOP,ODS atakdále. Ve výsledku to bude jedno. A o to jde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trefné! V 90. letech, přestože nikdy nebyla tak nebetyčně arogantní jako dnes ČSSD, byla takhle téměř zlikvidována, Česká strana národně sociální (ČSNS) která pak musela začít vpodstatě od nuly, a dnes horko těžko šplhá vzhůru a ve velké politice strašlivě chybí.

   Ale pokud ČSSD odejde tam, kam podle svých výkonů patří, tak později bude mít stejnou možnost začít od nuly.
   A teď se otevírá prostor právě např. pro ČSNS.

   Smazat
 4. "Stejně jako v mnoha jiných souvislostech ještě česká společnost nepochopila, že s novou digitální dimenzí existence a totální globalizací ekonomiky žádná geografická ochrana neplatí. Zdroje života české společnosti se nyní rozprostírají v globálních ekonomických řetězcích, jejichž centra jsou "za kopečky" a mimo jejich kontrolu.
  Ať už máte Marxe rádi nebo ne, viděno jeho perspektivou se stali Češi z hlediska vlastního dějinného pohybu nesvéprávnými, ztratili suverenitu."

  https://blisty.cz/art/92861-strategie-preziti-maleho-ceskeho-zviratka-nefunguje-predator-trik-jsem-mrtvy-prohledl.html

  OdpovědětSmazat
 5. Prase u koryta Hamáček to tvrdí, protože si zvykl na to, že je úplně jedno, co arogantně říká, protože mínění voličů dnes není důležité.
  To prase a není sám má jisté koryto na 4 roky, tím to je a nemá strach,alespoň zatím.

  OdpovědětSmazat
 6. Tenhle hamáček je jen poskok eu přidal se i k proti Maďarským sankcím takže ať jde někam i s tou čssd.

  OdpovědětSmazat
 7. http://svobodnenoviny.eu/angela-merkelova-chce-umoznit-nelegalnim-migrantum-zustat-v-nemecku/

  OdpovědětSmazat
 8. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

  Giaonhan247 chuyên dịch vụ mua hàng trên amazon vận chuyển ship hàng từ mỹ cũng như mua hàng trên amazon ship về việt nam uy tín cùng với mua hàng mỹ với sản phẩm vòng tay pandora trên web pandora úc giá rẻ.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.