Reklama

pátek 5. října 2018

Hledání spasitele v organizovaném zmatku

Martin Koller
5. 10. 2018
Tři spasitelé v cizím zájmu
Historicky se v české, historii objevili tři spasitelé. První byl Ježíš, kterého využívala křesťanská církev k ovládnutí věřících i států. U nás nakonec sloužil především ke germanizaci a podpoře vlády cizácké šlechty po bitvě na Bílé hoře. Druhý byl Václav Havel, kterého vytvořily nadnárodní zájmové skupiny s cílem kolonizovat naši zemi, především v zájmu pangermánských sudeťáků a podpoře katolické církve s nimi spjaté. Úspěšně to spojili s komedií o pravdě a lásce.  Ta se změnila na realitu korupce, zlodějiny, lži, politické korektnosti, narkomafie, sprostoty, multikulturalismu, ničení rodiny a školy, inkluze, podpory sexuálních úchylek, zlodějského ekologismu, rozprodeje našeho průmyslu, otrokářství cestou levných pracovních sil, ničení našeho zemědělství, protinárodní propagandy v médiích, četně nově vytvářené historie účelově zakrývající zločiny pangermánství a německého nacismu, většinou ve prospěch pangermánských zájmů, reprezentovaných vládou v Berlíně a jejich slouhy v Bruselu pod vlajkou EU. Hra na elity, které jsou nejodpornější prodejnou, amorální lůzou.

Poté, co havlovská hvězda značně vyčpěla v páchnoucí realitě, objevil se nový spasitel Andrej Babiš s úzkými kontakty na zájmové skupiny kolem Allbrightové (a tudíž i Söröse) a s rozsáhlými investicemi o oblasti ekologismu a potravinářství u nás i v Německu. Zasmrádlou lež o pravdě a lásce nahradil neméně prolhaný slib, který nikoho nezarmoutí o tom, že bude líp. Nějak se to nedaří, stále zůstáváme chudou kolonií ponižované žebroty podléhající germánským zájmům.

 Zde bychom si mohli položit zásadní otázku ve vztahu k naší historii. Ve dvacátých letech byl uveden do života, jako jeden z aktů demokracie zákon o pozemkové reformě. Agrárníkům a lidovcům se ho dařilo dlouhodobě sabotovat. Pokračoval od roku 1946 po druhé světové válce. Nakonec bylo možné vlastnit legálně pouze 50 hektarů pozemků zemědělské půdy. Jak se tento zákon prezidenta Masaryka a první republiky údajně obdivované multimilionářským oligarchou Babišem slučuje s církevními takzvanými restitucemi a s rozsahem majetku společnosti Agrofert, kterou vlastní oligarcha a největší latifundista Babiš?

Svět trvalého zmatku, nestability a nejistoty

Kdybychom, přitvrdili, mohli bychom, mluvit o soustavné přehlídce protichůdných lží. Typickým příkladem je opět multimiliardářský oligarcha a latifundista, který na všemožných plakátech poskakuje a šklebí se jako profesionální herec. Sám se předvádí jako bojovník proti migraci, ale na druhé straně všichni jeho politici v Bruselu i v Praze ji nadšeně podporují. Stačí se podívat, jak hlasují. Předvádí se jako sedřený profesionální chudák pronásledovaný zloději. Přitom jeho majetek za dobu výkonu funkce ministra financí a premiéra významně vzrostl.

Den před volbami se objevila na Seznamu pohádka, že zchudl o 13 miliard, chudák asi prací pro národ. Spíš se jedná o komedii, v níž si nezapočítává do majetku Agrofert, který jako nevlastní po dobu výkonu své neziskové funkce. Hraje si na bojovníka proti migraci a jeho pravá ruka, ministr vnitra, aktuálně obrany Metnar podepsal za něj deklaraci v Marákeši. V současné době bez připomínek přijal socialistického ministra zahraničí Petříčka, asistenta neakceptovatelného slouhy cizích zájmů Pocheho, který se předvedl nadšením pro silnou EU, tedy kolonialismus, útlak, inkluzi, multikulturalismus, cenzuru a možná i válku a především podporou afroislámské migrace. Blíží se slavnostní podpis kompaktu OSN o migraci v Marákeši, který má vytvořit povinnost přijímat v Evropě afroislámské migranty a starat se o jejich blaho (!) jako vymahatelnou povinnost a lidské právo. Hádejte, kdo to pojede podepsat za našeho spasitele. Ten přece nemůže vypadat, že podporuje migraci a tak vypadnout ze svojí komedie pro nemyslící obdivovatele.

Multimiliardář má z voličů evidentně legraci v rámci svého arogantního smyslu pro humor. Ze Stropnického, který věnoval polovinu naší armády germánskému Bundeswhru udělal ministra obrany a zahraničí, z Metnara, který podepsal Marákeš ministra vnitra a obrany. Z obdivovatele známého vlastence Dienstbiera, prosazovatele cizáckých zájmů a afroislámské migrace Petříčka udělal ministra zahraničí. Arogantní dědek Pilný, který posílal důchodce sbírat psí lejna, byl oligarchovým ministrem financí a aktuálně je třetím na kandidátce ANO v Praze. A nemyslící důchodci budou volit oligarchu jako šílení. Těch pár stovek, které jim slibuje, do roka zmizí v rostoucích cenách potravin a poté, co s Hamáčkem a Petříčkem prosadí Euro místo koruny, budou z důchodců žebráci. Přibližně 2500 korun každý měsíc, které chybí v průměru každému důchodci díky reformám Kalouska a Drábka se nesnaží vyrovnat nikdo. Jen se přihodí dobytku trochu sena, aby moc nebučel.

Oligarcha se rád ohání první republikou. Tehdy se člověk půjčující na vysoký úrok označoval jako lichvář a lichva byla trestný čin. Jedničkou na kandidátce v Praze je spasitelův kůň Stuchlík, který se živil právě půjčováním na vysoký úrok. Aspoň podle médií. Možná se vědecky založený oligarcha dopracoval ke zjištění, že jeho kůň nejlépe nakopne Prahu a udělá ji bohatší. Nicméně za první republiky nebyl zaznamenán případ, že by lichvář obohatil někoho jiného, než sebe. Na závěr bych připomenul, že oligarcha si pokecal proti politickým protinárodním neziskovkám, ale po celou dobu výkonu svých politických funkcí neudělal nic pro to, aby omezil miliardové toky peněz z české státní pokladny ve prospěch jejich parazitování a protinárodních aktivit typu podpory multikulturalismu, afroislámské invaze, inkluze a jiných špinavostí, na něž se nabaluje organizovaný zločin, především stále rostoucí obchod s drogami a šedá ekonomika. Ta mu na rozdíl od údajně kradnoucích českých podnikatelů nevadí, takže od roku 2016, tedy v době jeho vlády se výsledky šedé ekonomiky, tedy prostituce, obchodu s drogami a lidmi, ilegální práce a zatajování daní (místo trestního stíhání) započítávají do výsledků kvetoucí babišovské ekonomiky.

Díky prostitutkám a narkomafiánům a stejně si musí geniální ekonom a národohospodář budující oligarchické impérium a podnikající v řepkové ekozlodějině pomocí dotací z EU i domácího rozpočtu. stále půjčovat. Jinak by se naše ekonomika, která údajně úžasně šlape, zhroutila jako v Řecku. Zajímavě o tom vyprávěl na litoměřickém semináři profesor Stanek. Oligarcha již několik let tvrdě řeční o boji proti zlodějům, i když žádného nechytil a EET vlastně nic pozitivního nepřineslo, kromě růstu počtu zbytečných úředníků a zastrašovacího teroru na malopodnikatele a živnostníky. Kdo daně neplatil, neplatí je dál. Nemyslící obdivovatelé jsou samozřejmě z boje proti zlodějům nadšení, ale jaksi přehlížejí, že žádný zloděj není tak nebezpečný jako člověk, který kombinací finanční a politické moci a podpory ze zahraničí privatizuje stát jako svůj majetek a získá absolutní moc v zemi. V tom mu z historického hlediska mohl konkurovat pouze Hitler. Příklad takového vývoje a jeho důsledků vidíme na Ukrajině. Obecně lze konstatovat, že Česko je pro oligarchu a latifundistu hrajícího komedii spasitele dojnou krávou, voliči tažnými vo.. a jeho obdivovatelé kašpary, z nichž si dělá legraci v rámci svojí životní role.

Velká komedie

Nelze přehlédnout, že v současné politice a médiích dochází téměř k absolutnímu nepřehlednému informačnímu zmatku, který prakticky znemožňuje voličům správně se rozhodnout ve vlastní prospěch. Je to novinka a zcela jistě evidentní záměr. Příkladem jsou nejen výše uvedené komedie oligarchy a jeho party složené z přeběhlíků různých stran a všemožných protinárodních existencí. Do zmatku je vhozeno a patřičně médii a dalšími formami propagandy tlačeno pár jednoduchých hesel ve formě slibů typu „ANO Bude líp.“ Je třeba konstatovat, že oligarchu z hlediska komedie přetrumfl klon TOP 09-Piráti, partaj spadající do nadnárodní euromarxistické koalice trockistů, vedená muslimem v Bruselu.

Již řadu týdnů vidíme náhončí Pirátů otravovat po celé republice i důchodce. Žádné dredy, žádné drogy, likvidace rodiny, zmatek, permanentní revoluce, homosexuální inkluze. Vycvičení propagandisté vypadající jako civilizovaní běloši slibují ráj na zemi, noviny plné nesplnitelných, chimér, slibů a lží, stejně jako ČSSD. Agitace jako za Gottwalda, nebo spíše za Trockého kdysi v Rusku. Piráti mají stejně jako TOP 09, jejich otcovská strana, Lidovci, ČSSD a Zelení úzký vztah k Německu a tamní euromarxistické levici. Prosazují hlavní směry zaměřené na vytváření chaosu (Bartrošova patnerka se přímo označuje za kněžku chaosu), multikulturalismus, inkluzi, podporu šíření drog, likvidaci heterosexuální rodiny a afroislámský multikulturalismus v Evropě.

Typickým příkladem takové spolupráce je nedávná komedie lidovecké poslankyně Šojdrové s pokusem o únos syrských sirotků. Vydatné podporu se jí dostalo ze senátu. A kdo za celou akcí stál? Multikulturalista Rozumek, poskok cizích zájmů a reprezentant trockistických protinárodních neziskovek s blízkým vztahem k vedení ČSSD. A najednou vidíme, jak všechny ty partaje, které hrají komedii o soupeření, spolu pěkně potichu spolupracují na prosazování zájmů euromarxistů z Bruselu a pangermánských trockistů z Berlína na kolonizaci naší země. Samozřejmě nikoli zadarmo. Nelze se divit, že byla předána polovina naší armády Bundeswehru Stropnickým, jehož syn je známý jako agresivní zelený euromarxista a cestou firmy Glomex podprované partou třetiřadých politiků a nezodpovědnými, možná zkorumpovanými (?) zaměstnanci ministerstva obrany z Vyškovska, se prosazuje závislost naší armády na Německu cestou napojení armádního dopravního letectva na Lufthansu a protlačuje nákup předražených a takticky nevhodných bojových vozidel pěchoty Puma.

V rámci volebního chaosu zároveň znovu vidíme komedii s množstvím nových stran, které se ohánějí líbivými hesly, jako kdysi Zelení v Praze, nebo Žít Brno v Brně, samozřejmě s podporou teroristů z Antify. Když se podíváme blíže, vidíme, že v těchto partajích se to jenom hemží nevolitelnými lidovci, zelenými a dalšími bojovníky za cizí zájmy s požehnáním Hermanna, či samozvaného kněze Halíka, který nikdy nevystudoval seminář a nebyl vysvěcen.

Takzvaná opozice, neboli strany pražské havlérky, které hrají, že jsou opozicí proti oligarchovi se samozřejmě neangažují pravdivě na straně vlastenectví, národních zájmů, ochrany vůči rasistickým programům OSN, či privatizaci státu do rukou jednoho latifundisty. Jako bez mozku povykují o komunistickém nebezpečí. Potom si musíme myslet, že oligarcha s majetkem víc, než sto miliard, podporovaný Allbrightovou a Sörösem je komunista. Top je matení mozků na druhou.

Takový komunista bych chtěl být taky a dřít patnáct hodin denně při přepočítávání svého majetku. Lze konstatovat, že celé současné volby jsou jeden obrovský klam a podvod euromarxistů, germánských kolonialistů a jejich politických, mediálních a neziskovkářských sluhů na českém národě. Dokladem úspěšné realizace operace „zmatek“ jsou vysoké preference ANO a Pirátů, kterým jde o vše jiné, než budoucnost českého národa. Mnichov se vrací, ale tentokrát mnozí Češi nestojí ve zbrani, ale s potroublými úsměvy vítají ty, kteří je vedou do věčné chudoby a ponížení.

63 komentářů :

 1. Pane KOLLERE, tak kde je ten váš MOJŽÍŠ, který nás vyvede z Evropy do pouště, kde nás bude mořit pochody z písku do trní a zpátky, až vymřou poslední pamětníci doby před plyšákem a zrodí se nová generace DŽIHÁDÍ VDĚČNÝCH ZA DOUŠEK VODY A HRSTIČKU NĚJAKÉHO HNUSU honosně nazývaného MANOU?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ŠPÍČATÝ JAZYK NAŠI SMĚJICI SE BESTIE KOLLERA MOJŽIŠ NENAHRADI

   ovšem co když se Společnost voličů vzpamatuje,najdou se tam prima intelektuálni špičky,vytvoři SVŮJ návrh skvělého Programu a bude požadovat,aby si ho osvojily k svému programu všechny politické subjekty,jinak je volit nemusime!?
   Oni ani nějakého fujera vůbec nemusi potřebovat,nebot fujerem může být každý,kdo přinese dobré nápady právě ve prospěch občanů voličů a nebude podporovat vznik vadných zákonů z nichž vyčnivá exekučni!

   Smazat
  2. vy těch kudrnatejch máte málo?

   Smazat
  3. Asijsem udělala dobře, když jsem poprvé od roku 89 volila komunisty. Pokud se nic nezmění, příště už na to fakt seru.

   Smazat
  4. DOST BY JSME TU PADALI SMÍCHEM,KDYBY TOHO MIZERU

   Kollera,který leži pořád v knižkách napadlo začit z ničeho nic sepisovat bezceler,který NIKDO z politické třidy Šmejdů a těch ostatnich pošuků nedovede napsat a jmenoval by se

   CO JE TO SOCIÁLNĚ EKOLOGICKÝ TRŽNI HOSPODÁŘSKÝ SYSTÉM VYNALEZENÝ TĚMI VÝLUPKY Z PRAVICE POD NÁZVEM SOCIÁLNI STÁT

   u sousedů,kteři prohráli válku a hned si ho napsali v ještě teplých ruinách do svého ZZ viz artikl numero DVACET a dnes se proto vozi v tlustých Mercedesech a plati TAM prozati 9 eur na hodinu a směji se,že dělnici a rolnici v ČR to chtit neumí a proto třou bídu s nouzi a ještě tu jim vadný exekučni zákon brzy VŠEM ukradne!

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli se nepletu, tak pan Koller poměrně nedávno někde kandidoval a myslím neuspěl.
   Což samozřejmě jen potvrzuje jeho slova v tomto článku: "mnozí Češi ... s potroublými úsměvy vítají ty, kteří je vedou do věčné chudoby a ponížení".

   Smazat
  2. Vláďo!!
   Není mi úplně jasné koho že to přitlouble se šklebící češi vítají. Germánské kapitály (naci ražení), nebo sionské lichváře (Z FEDU). Nebo snad arabské a černošské lékařky a zdravotní sestry vybavené skvělou češtinou těla?
   Pro mladé hlupáky IT dějin: Jste Slované a svůj původ nezakryjete slouhovstvím ani konverzí náboženskou či etnickou. Žít budete do okamžiku kdy splníte zrádcovské akce nebo do okamžiku kdy je zbabráte (netřební užiteční idioti). Poté budete zažívat osudy Slávů - otroků ikdyby jste páníškům nabízeli pulzující srdce vašich dětí.
   Západní Slované (Poláci, Češi, Slováci, Ukrajinci) jsou již dnes hubenou skupinou slovanských etnik. Takže to lze parádně urychlit jejich vyzbrojením a vysláním na Moskvu. Páni sionu budou chrochtat blahem. Slovan vraždí Slovana. Ale někteří Slované znají jak to bylo v CK armádě a již tenkráte se z toho bratrovražedství vyzuli úprkem do legií. Že je pak donutili frajtři generálové ukrást Rusku zlatý poklad a dosmýkat ho přes oceány rokšiltům je již jiný příběh.
   Ďuro Trulo

   Smazat
 3. Článek je výborný celý a je konzistentní, je nutné jej číst celý; ale základní myšlenky, které by se měly tesat do kamene, v něm vidím dvě:

  • zasmrádlou lež o pravdě a lásce nahradil neméně prolhaný slib, který nikoho nezarmoutí o tom, že bude líp;
  • celý poslední odstavec.

  OdpovědětSmazat
 4. Ano, skutečně, značná část současné české politiky je prolhaná žumpa plná lačnosti, manipulací a lží, které vedou do pekel. Velkouzenář opravdu myslí v prvé řadě na sebe a na své statky. Bezpečně se ukázalo, že umí leccos slíbit a na druhý den udělat vše tak, jak sám potřebuje. Tak jako OF, ODA, ODS, KDU, ČSSD, ani ANO žádnou obecnou prosperitu, ani stabilitu nepřinese. Ale prosím pane Koller, Ježíš za to nemůže, ani Marx ne. Tihleti dnešní velkolumpové nejsou žádní marxisté. Když někdo kope za velkokapitál, těžko může být marxista. I když má třeba dredy, kouří trávu a mává duhovou vlajkou.

  OdpovědětSmazat
 5. Autor Koller je dobrým analytikem schopným vidět a popsat (byť i jen) zlomek problému, jemuž ve skutečnosti čelíme.
  Ovšem takových analýz (nářků) jsme mohli v posledních desetiletích přečíst na metráky, a realitou nepohnuly ani o píď.
  Je totiž potřebná i tvořivá syntéza! Ucelená koncepce autenticky demokratické alternativy ke kapitalismu.
  A její popularizace ... a získání pro ni lidu obecného i jeho organizace kolem polit. síly, která tu koncepci dovede do života, ke společenské realitě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 8:00 - souhlas. Negace všeho, jakéhokoli úsilí, nemůže přinést nic! Je ale jasné, že vývoj se nezastaví a půjde dál, navzdory všem těm analýzám (pokud nebude jaderná válka).

   Smazat
  2. OPLUŠTILE,NEHOŘEKUJTE,A ZKUSTE SLEDOVAT CO PÍŠOU

   ŠPIČKY SPOLEČNOSTI VOLIČŮ a hned se vám ulevi,pokud to co píšete myslíte opravdu vážně tak přestante ignorovat SVŮJ Národni program občanů voličů a zkuste napsat proč jste jako člen OSV PROTI NĚMU a tedy sám proti sobě anebho ho propagujte až uvidite vo co de dnem i nocí!
   Kdyby jste nepochopil o co se jedná, podivejte se pod diskusi BUDOUCNOST ČR-PANEL MODŘANY a ne,že ne ANO!

   Smazat
 6. Pan Koller jako vždy perfektní!!! Nelze než souhlasit, spousta lidí má klapky na očích i na uších a vidí a slyší jen to, co chtějí. A také paměť má většina lidí selektivní, velmi rychle a rádi na vše negativní zapomenou. U Babiše vidí pouze jeho mediální výstupy, kde si hraje na bojovníka s migrací, ale už nevidí, že po celé roky jeho europoslanci, sdružení v nejvíc probruselské frakci ALDE, vedené eurofašistou Verhofstadtem, hlasují výhradně protinárodně a promigračně, stejně tak konají jeho ministři, jak už pan Koller ve svém článku uvádí. Voliči ANO, uvědomujete si, že když Babiš svůj slepenec zakládal, nacpal si tam spoustu nadšených sluníčkářů a havlistů (proto např. Telička, Stropnický a jim podobní) a přihlásil svoji sektu do té nejhorší frakce v EP, protože původně počítal s tím, že bude praktikovat politiku TOP09? I proto podporoval u první přímé prezidentské volby Schwarzenberga. A byli to nejspíš jeho poradci, kdo mu řekl, že s tím daleko nedojde (konkurence se stejnou politikou je u nás veliká), tak začal svoji rétoriku před voliči měnit. Merkelová je jistě ráda, že u nás vládne její kůň; ona, stejně jako bruselští papaláši moc dobře ví, že jeho rétorika a zčásti i domácí politika musí být protimigrační, alespoň na oko. Jinak by hrozilo, že voliči začnou volit skutečně pronárodně podobně, jako třeba v Maďarsku nebo Itálii. A co se ANTIFA - Pirátů týká, tak ty volí především zblblá mládež, která o jejich programu nic moc neví, pro ně je podstatné především to, že chtějí legalizovat drogy. Zvláštní také je, že nepokrytě promigrační strany (tedy ty, co se promigrační politikou netají) volí okolo 30-35% lidí (Piráti, STAN, TOP, KDU, ČSSD), přitom podle všemožných průzkumů je zde proti migraci skoro 90% voličů. Už to ukazuje, že spousta lidí se v reálu vůbec nezajímá, koho volí, takže pak volí jen na základě povrchních dojmů a několika mediálních výstupů představitelů daných stran.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POKUD SE PANE 9.23 PŘIDÁTE K AKTIVISTŮM OSV.

   tedy SPOLEČNOSTI VOLIČŮ JIMŽ JSTE ČLENEM ,nic se vám nestane.Stači napsat,kde v našem SPOLEČNÉM Národnim programu děláme chybu,abychom se mohli sami sebe opravit a Cezar se svým vojskem vám bude pak připadat jako dvojka máslo!
   Pokud nevite,kde program je přečtěte si jeho prvnich PĚT bodů pod plakátem BUDOUCNOST ČR-PANEL MODŘANY VLEVO NAHOŘE!

   Smazat
 7. Pan Koller to pěkně napsal též nevěřím Babišoví holt budeme čekat dokud nepoteče Čechům do bot.

  OdpovědětSmazat
 8. Hledá se nový Mojžíš? To je přece lid. Nikdo jiný, jen on sám se může dokázat vyvést z této mizérie. Nezbytná podmínka, kterou však musí splnit spočívá v tom, že musí chtít.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ŠTEFANE, ŠTĚSTI,ŽE MÁTE PRAVDU,NO A TED SE PŘIDEJTE

   k Národnimu programu Společnosti voličů,která se konstituiuje pomalu,ale jistě.
   Nic si z toho nedělejte,že jste prozatim jen jejim členem!

   Smazat
 9. Tak jedině SPD má pravdu:

  http://svobodnenoviny.eu/hnuti-spd-nikdy-nepodpori-vystavbu-jedine-mesity-v-nasi-zemi/

  OdpovědětSmazat
 10. Tady je vyjádření opravdového protimigračního politika:

  http://svobodnenoviny.eu/madarsko-zadna-zaloba-ze-strany-eu-nas-neprimeje-zmenit-nasi-migracni-politiku/

  OdpovědětSmazat
 11. Já souhlasím s posledním komentářem přispěvatelů 9:00 a 9:22.
  Poslední dobou se mi zdá, že pan Koller, jakkoli je vždycky zajímavý, zasvěcený a určitě dobře informovaný, věnuje příliš pozornosti negaci a kritice, aniž by nabízel nějaké východisko. Zpozorněla jsem v okamžiku, kdy prohlásil, že pan Keller je obzvláště vypečený ptáček - to znejistěl i pana Kapal v relaci na Svobodném rádiu. Pro mě Jan Keller na základě přesných statistik a číselně doložených sociologických studií znamená fakt, že jsem konečně pochopila vznik levicových úchylek znamenajících propagaci menšin, genderu, multikulti. Čísla, která on uvádí, jsou prostě fakta, zatímco projevy pana Kollera mi poslední dobou připomínají trochu dikci pomlouvačné tetky. Jeho spor s Oskarem Krejčím na Litoměřickém semináři byl naprosto zbytečný. Ukázal ale, že ani fronta odpůrců současného vývoje není zdaleka jednotná, a to mě sice nepřekvapilo, ale přece jen trochu vylekalo. Rozumějte mi: já nepochybuji o tom, že pan Koller říká věci, o kterých je přesvědčen, a většinou s ním souhlasím. Jen bych si přála, aby vystupoval trochu méně v duchu "všechno je podvod, ten a ten je špatný, ten je ještě horší, ten je nejhorší, ale aby nabídl nějaký vlastní program. Já vím, že on do politiky nechce. Potom je to ale všechno takzvaný "suchý rajc". Kritiky je schopno plno lidí, konstruktivních myšlenek, které by trvale prosazovali, je však jako šafránu. Musíte nabídnout lidem konkrétnější vizi a to vizi, která by byla reálná či realizovatelná. Když budete kritizovat i lidi, kteří s vámi táhnou za jeden provaz, a nesjednotíte se aspoň na minimálním programu toho nejdůležitějšího, jak si z toho mají lidi něco vybrat? Mimochodem, velmi mě překvapilo, jak málo bylo diváků v hledišti v Litoměřicích, daleko méně než v předchozích letech. O čem to vypovídá? Musí přijít další krize s propadem příjmů a ztrátami zaměstnání, abychom procitli? Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro paní Pavlu
   Hledáte vizi? Zde je.

   Naše demokracie je nesmysl (první část)

   Jediná svoboda vedoucí k demokracii je svoboda politická.
   Tu jsme nikdy neměli a ani v současnosti nemáme.

   Po téměř třiceti letech od „Sametové“ revoluce je jasné, že svobodná společnost, natož demokracie u nás je nesmysl.
   Skutečná demokracie nikdy nebyla a není ani v drtivé většině jiných rádoby demokratických zemí. Celá tzv. západní civilizace, byť se hrdě nazývá demokratickou, demokratická není. Ti co tvrdí, že žijí v demokracii, se mýlí. Pletou si ji, totiž, s pouhou větší mírou občanské svobody. Větší míra občanské svobody bezesporu v západní civilizaci je. To však naprosto nepostačuje k realizaci demokracie. Je to po 30 letech odstranění socialismu stále zřetelněji vidět. Jasně se ukazuje, že ani zastupitelská společenská formace není slučitelná s demokracií. Moc je nedělitelná. Nemůže současně vládnout lid i zastupitelé. Považování vyšší míry osobní a občanské svobody za dostatečnou pro demokracii je fatálním omylem se všemi jejími, již zřetelně viditelnými, důsledky.
   Zastupitelská demokracie je v podstatě diktaturou, jež nastražila past na skutečnou demokracii. Past spočívá v tvrzení, že přímá demokracie je neuskutečnitelná. A z toho se stalo dogma. Přímá demokracie vězí v pasti „neuskutečnitelnosti“, zatímco ta zastupitelská - diktátorská, vládne. A s ní spoluvládne i soukromý kapitál. Se skutečnou demokracií vězí v pasti i občanská společnost. Je ovládána, manipulována, okrádána a zotročována. Příčina je prostá: občanská společnost zatím nerozpoznala, že tzv. zastupitelská demokracie není demokracií, ale diktátem. Cesta k získání politické svobody, která by demokracii umožnila je blokována současně mocnými, tedy politickými stranami. Z toho vyplývá, že demokratizaci společnosti nelze provést bez odstranění moci politických stran. Tvrzení o neuskutečnitelnosti skutečně přímé demokracie je neopodstatněné. Jde jen o to vytvořit vhodný organizační model.
   Za takový považuji vytvoření demokratických samospráv ve smyslu politické soběstačnosti každého legálního územního celku (každé území, které je katastrálně vyznačeno). Institucemi jejich moci se pak stanou veřejná shromáždění - místní parlamenty.


   Štefan

   Smazat
  2. ŠTEFANE VAŠE PŘEDSTAVY JSOU BLÍZKLÉ ANARCHISMU

   asi jsme vás příliš brzo pochválili,kjednotě co dělat vám pomůže Národni program OVŠEM BUDETE SI HO MUSET ZKUSIT PROSTUDOVA a začit se k němu i modlit,dřive než se utopite sám a opuštěný v chaosu neomarxismu,či co to je co tu píšete!

   Smazat
  3. 10:43 Co je ta tzv. demokracie? Velký ruský filosof Alfred Rosenberg o volebním právu lůzy ve svém stěžejním díle Mýtus 20. století napsal toto:
   „Všeobecné hlasovací právo má být ženám odebráno? Ano! - A mužům rovněž! Národní stát nemůže zakládat rozhodující výběr na anonymní - mužské či ženské - mase, nýbrž na odpovědných osobnostech.“ A Největší Němec k tomu později dodal:
   „Doufám, že se nikdo nedomnívá, že z volebních lístků voličů, kteří jsou všechno jiné, než plní ducha, vyrostou hned po stovkách nějací státníci. Vůbec je třeba ostře vystoupit proti nesmyslu, že ve všeobecných volbách se zrodí géniové. Za prvé, v jednom národě se najde jen jednou za velmi dlouhé období jeden jediný skutečný státník, a nikoliv hned sto a více současně, za druhé, odpor mas je proti každému géniovi přímo instinktivní. Spíš projde velbloud uchem jehly, než-li se prostřednictvím voleb „objeví“ skutečně velký muž. To, co skutečně přesahuje normální míru širokého průměru, se ve světových dějinách obvykle ohlásí samo.“
   Čili shrnuto se dá říct, že bolševismus stejně jako ta tzv. demokracie staví na moci podlidí*), stojících vůči géniům v trvalé opozici! Tak se dostávají k lizu ubohé trosky na způsob místních užgryndaných čechomužiků! Proto je ten režim v prdeli dřív než začal! A proto po něm taky ubohé místní trosky vzdychají! Je to režim moci podřadných lidí, ze kterého ti schopní dříve či později uprchnou a on se poté zhroutí sám jako domeček z karet ...

   *)„Podčlovek – jedinec, nesplňující normy schopností a adaptability, nastavené společenským řádem, ve kterém žije.“ Theodore L. Stoddard

   Smazat
 12. Pro paní Pavlu
  Hledáte vizi? Zde je druhá část.

  V uvedených územních celcích lze se zanedbatelnými náklady pořádat organizačně nenáročná veřejná shromáždění, na nichž lze plně uplatnit všechny zásady demokracie. Jejich prostřednictvím lze snadno, transparentně a levně volit, vést rozpravy a následně rozhodovat o věcech společného zájmu, pro jakoukoliv úroveň. Zvolení pak budou pouhými pověřenci výkonu rozhodnutí těchto místních parlamentů. Na místních úrovních, kdy parlamentářem může být každý občan daného území, lze prakticky vyvrátit dogmatické tvrzení o neuskutečnitelnosti přímé demokracie. Tvrzení o nedostatečné úrovni odbornosti běžných občanů pro správná politická rozhodnutí neobstojí. Jednoduše proto, že politická rozhodnutí nemají charakter odbornosti. Politické rozhodování je vždy rozhodováním morálním a hodnotovým. Odborníky nepotřebujeme k tomu, aby nám vládli. Potřebujeme je k zajišťování výkonu našich rozhodnutí a vytváření co nejlepšího společenského prostředí a vhodné organizační struktury potřebné k realizaci naší - občanské politické moci. A také k tomu aby nám radili.
  Demokracie je reálným společenským uspořádáním za předpokladu decentralizace moci. Cesta k ní vede přes vznik federativní soustavy - sítě politicky sebe osvobozených obcí, měst a městských částí. Toto občanské politické uskupení bude dostatečně silné převzít moc od zastupitelů do své kompetence a současně schopné jí využívat ve svůj prospěch. Obce a města, nikoliv stát, jsou sídly demokracie. V nich a z nich jsme schopni společně vládnout.
  To, co je výše uvedeno, je popsáno z pohledu přírodního zákona, který, coby jednotlivci, denně, nevědomky, naplňujeme. On ovšem, a zcela bez výjimek platí i pro jakoukoliv společnost. Ten zákon se jmenuje Zákon pregnance – zákon seberegulace, viz. Změna přijde, když se zastavíš – Gestalt přístup v organizacích od holandského psychologa Franse Meulmeestera. Vydalo: nakladatelství Drvoštěp, viz. www.drvostep.com.
  Pokud zaštítíme náš společný boj nezpochybnitelným přírodním zákonem, budeme dostatečně vyzbrojeni k zahájení boje za politickou svobodu. Bez ní je jakákoliv snaha o skutečně zásadní pro společenskou změnu iluzorní a kontraproduktivní.


  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zcela vyčerpávající, srozumitelmé a na excelent, Štefane!

   Smazat
  2. Dlouho jsem podezříval pana Štefana z anarchizmu. Dnes mi podezření potvrdil.
   Zařazuji si pana Štefana mezi Piráty - což není nic jiného než pravá pravice.

   Smazat
  3. Pan Štefan je řošták,
   chce napodobi těmi schromážděnim pana LENINA či co,ať tu dá plakát kdy bude prvni slezina a taky body svého individuálniho Programu,at konečně pochopíme vo co mu vlastně de!

   Smazat
  4. Tento recept je vlhkym snem nadnarodni globalni mafie.

   Smazat
 13. Skvěle popsaná realita současné ČR !

  Ovšem NIC překvapivě nového. Elity vždy v minulosti tohoto
  státu podlézaly silnějšímu.
  Můj tehdejší šéf,ročník 1912, mně coby učedníkovi vyprávěl, jak to tady chodilo za Protektorátu, německým okupantům se lezlo do zadku horem, dolem, všichni se honem učili německy, (museli),při vstupu do prodejen a úřadů se běžně hajlovalo.
  Kdo držel hubu a krok, ten se neměl v porovnání s ostatními státy špatně.
  Po roce 48 se stal zbožňovaným náš osvoboditel a lezlo se mu do zadku "na věčné časy a nikdy jinak..."
  Celý vývoj po roce 89 byl již předem připraven, "sametově",
  podstatná část populace tomu uvěřila, ale za pomoci domácích kolaborantů bylo nutno ještě mnohé dotáhnout do konce :

  Především tento dobře vyzbrojený stát odzbrojit, zlikvidovat desítky vojenských útvarů a blbé veřejnosti předložit pohádku o profesionální armádě.
  S tímto vlastizrádným krokem souvisí i zrušení povinné vojenské služby.
  V personálních troskách, které zbyly po "profesionalizaci" armády,se opět našlo dost pazgřivců, kteří začali podporovat válečnickou politiku USA a prezentovat současné Rusko jako největší hrozbu na planetě.
  Vtažením do agresivního paktu NATO a členstvím v tehdy vychvalované EU, byla etapa přeměny státu ve vazalskou kolonii dokonána.
  O tom,že Globální pakt o migraci bude podepsán v prosinci v Marrakéši současným ministrem, snad nikdo nepochybuje...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TO JE VŠECHNO OVČANŮM ZNÁMO,

   nebyl by tam na konci nějaký návrh řešeni?

   Smazat
  2. Anonymní 5. října 2018 12:23

   Jdi už s tím svým konecným řešením do pordele, já jsem se sem přišel bavit. Zatím předkládáš dotazy jako Hitler, ohledně toho řešení. Čekám odpověď. JiH

   Smazat
  3. PANE JIH,BUDE PODZIM A PTÁCI ODLÉTAJI.

   už jste četl svou BUDOUCNOST POD PLAKÁTEM MODŘANY VLEVO nahoře?.
   Pan Hitler tak skvělé myšlenky neměl a tak se radši zastřelil.
   Bavte se tim,že naše namisto aby dále jezdil na mrtvém oslu rozbombujte je na sračku ať se zjisti,zda ještě tleskáte pro kapitalismus BEZ přivlastků,který jinak vás a vaši maminku vyloupi do naha,aby jste byl vy tím čim vás fotr udělal!

   Smazat
 14. Pane Koler opet vyborne! Taky jsem driv castecne veril, ze Babis se bude starat o nase penize. Je to ale KRIVAK !!! Vse dela jen pro sebe a tim pro zapad. Pr.Agrofert deutsch, diplomati-Skripal, Tv rada Stepanek, Stropnicky-Wermacht, setkavani s balkanskou reznici, Jourova-jednani se Sorosem, Babis hlasoval jako jeho europoslanci proti Madarsku a pod. Babis musi skoncit, je to proticesky KRIVAK!!! Pan Koler to umi dobre analyzovat, ja bych to umel resit.
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 15. Dobrý článek.Jen se musím pozastavit nad tím, že pan Koller používá slovo volby. Jediné co při těchto pavolbách zavání volbou je přemýšlení, zda jít nebo nejít, hodit nějaký cár papíru nastrčeným ksichtům, které jsem si nevybral. A tuhle komedii ještě platí stát z peněz, které z lidí sedře. Protože rozdělené společnosti se dobře vládne, pokud ji zdebilizujeme, jak se dneska děje ve školství, tak se povládne ještě líp. Politické strany si platí stát milionovými příspěvky za hlasy... Rozděl a panuj. To platí tisíce let... A my v Česku, jako správní vazalové, nejsme schopni se vzdělávat, přemýšlet a jednat správně a věčně se necháme lákat na spotřební vějičku jak ten osel na mrkev. Problém je v tom, že si většinová společnost nechce připustit svou hloupost a výkonnou moc ve státě nechává těm schopnějším hlupákům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:06 Poctivý člověk do politiky nechce, byl by tam úplně sám. Tak tam jsou holt schopní hlupáci a vlastizrádci. Když si lidé neváží státnosti, tak o ni přijdou.

   Smazat
 16. Když Ďouba opěvoval "most" na Krym, já jsem říkal, že spadne do několika měsíců. Trochu jsem se přepočítal, už spadnul a zatarasil námořní trasy, jak se obávala Ukrajina a celý civilizovaný svět. https://t.co/HiXeqv3CjE?amp=1
  Je to katastrofa, stovky mrtvých.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Docela slušný pokus o fake-news, ale nevyšel. Snaž se příště víc. Jo, a když chceš referovat o Rusku, zkus se naučit rusky. Prospěšné, ty stovko mrtvých!

   Smazat
  2. To je tak, když někdo chce věřit a neumí ověřovat.
   Šlo o kolaps jedné mostovky při stavbě ž e l e z n i č n í části mostu přes Kerč. Žádní zranění ani mrtví. Trouba 11:09 neumí rusky a ani myslet.

   Smazat
  3. Blbeček 11:09 čerpal z banderovských zdrojů a takhle to dopadlo. Hahahah - s tou stovkou mrtvých tomu nasadil korunu. Hahaha... Nebyla to náhodou Petra procházková nebo to primitivní euronetáhlo Štětina?

   https://vz.ru/incidents/2018/10/4/363396.html
   (dr. Google to přeloží každému, kdo rusky neumí)

   Smazat
 17. Autor se pustil "zhurta" do Babiše a vkládá na jeho bedra vinu za všechny vlády od r. 1989. Jistě je moc divné, že Babiš, multimiliardář má za tu krátkou chvíli, co premiéruje více sociálního programu a reality, než všechny strany kdy do současnosti měly. A to je velmi podezřelé. Zatím jsme byli zvyklí, že naše diktatura kapitálu korumpovala pro svoje blaho a ochranu střední třídu a najednou si někdo vzpomene na důchodce a také na žebračenky starodůchodců. To je jistě podezřelé, stejně jako snaha nenechat propadat dál občany v příjmech na hlavu proti Německu či Rakousku a konečně po 30 letech tunelování státu a zaměstnanců něco udělat pro lidi. Proč tedy nevolit Babiše? Proto, že mne zkorumpoval kapitál, neb kapitalista Babiš není svým programem po chutí nejen ostatním oligarchů, ale také jejich poskoků.
  Já naopak radím: VOLTE ANO, VOLTE BABIŠE - PROGRAM ZNÁME A NEBUDE-LI SE NUCEN TU ČI ONDE PAKTOVAT S RENEGÁTY HUMANISMU, MŮŽEME V DALŠÍCH VOLBÁCH ZÚČTOVAT: SLÍBIL - SPLNIL - ANO - NE. PO SEČTENÍ MŮŽEME ŘÍCI, BYLI JSME - NEBYLI JSME BLBCI A V DALŠÍCH VOLBÁCH SE ZAŘÍDIT. MYSLÍTE SI, ŽE TĚCH ASI 80 STRAN A 150 "HNUTÍ" POTŘEBUJEME PRO KOREKTNÍ SPRÁVU ZEMĚ - ARMÁDU DARMOŠLAPŮ, ŽVANILŮ, NEMAKAČENKŮ, CHVÁSTALŮ. A nebo roníte slzy za Amíky, že mohou volit buď demokraty nebo republikány? Oč lepší je naše "kracie"? A víte, jak by se zaradoval kapitál, kdyby politici museli do práce? Naříká si, žadoní migranty, dejme jim na práci politiky! Volte ANO, volte Babiše, zkusme počet stran redukovat "zdola".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neagituj pro plutokrata, který nás vždycky zradí ve jméno svého majetku. Nevolte ANO ani nikoho vpravo (včetně dnešní ČSSD)

   Smazat
  2. Ad 12:07
   Co zatím víme:
   • Babiš je nemilosrdný byznysmen s podnikáním extrémně závislým na dobrých vztazích s byrokracií EU;
   • Babišovy loutky hlasují a projevují se protičesky;
   • Babišova líbivá slova jsou jen kecy kecy kecy. Blé blé blé.

   Kollerův článek perfektně trefuje všechny hřebíky přesně na hlavičku. Na rozdíl od vás výstižně argumentuje.

   Smazat
  3. Vláďo, rčení zní všechny kladívka přesně na hřebíky! Jinak souhlas.

   MM

   Smazat
  4. Tato vláda sice přidala důchodcům, ale ani jim to nevykompenzuje skokové zdražování úplně všeho, především pak energií, ale i potravin, které díky výraznému omezení akčních nabídek v obchodech budou výrazně dražší. A není tak náhodou to vaše ANO ve vládě už 5 let? A to ve skoro stejné koalici se socany? Co znám důchodce, tak se žádnému z nich život za tu dobu nezlepšil. A přidáno dostali jen státní zaměstnanci, ostatní, tedy v soukromém sektoru mimo velká města, mají platy stále mizerné. A to nehovořím o lavírovací politice ANO, kdy něco jiného tvrdí a něco jiného konají. ANO prosazuje i úchylné genderové zákony a na ně navazující Istanbulskou úmluvu. Zahraniční politika - podepisování migračních smluv, navyšování misí NATO apod., je u ANO stejná, jako politika TOP09 nebo ODS!! Ale volte si je dál, nikdo vám to nebere, jen je, prosím, nevnucujte ostatním...

   Smazat
  5. Zjišťuji, že komentátoři mého 12:07 si špatně přečetli, co jsem napsal. Já neagituji pro ANO ani Babiše pro jejich současnou "úlitbu" do sociálně se propadající části české populace, ale proto, že bych rád viděl poněkud průhlednější politickou scénu - což při počtu oněch asi 220 stran a hnutí u nás nikdy nebude, jen se rozšiřují možnosti beztrestného rozkrádání všeho a klamání a okrádání všech. Jak můžete hodnotit "úspěchy" koaliční vlády, když jeden se vymlouvá na druhého či třetího a nikdo za nic nemůže, sliby se dělají, ale neplní a neví se kdo je vinen. V USA vystačí se 2 stranami, v Británii prakticky se 3, v Německu v podstatě se 4 a jsou o něco ochuzeni? Naopak! Víte co nás stojí ty hordy politických darmošlapů a exhibicionistů a žvanilů? Když vládne jedna partaj, víte, kdo je vinen a můžete o dalších volbách korigovat. Ta česká politická makulatura, to je akorát švejkovina, můžete se usmát, můžete si zanadávat, ale věci zůstanou při špatném.

   Smazat
 18. Pan Koller je chytrá hlava, jedna z nejbystřejších politických hlav v republice vůbec. Leč co se stádem nemyslících ovcí, kteří se mají tak dobře, jak se nikdy neměly ?

  OdpovědětSmazat
 19. ad 12:07: Souhlas, ostatně mimo Babiše nemáme t.č. ani koho volit. Probůh, snad ne Piráty, možná SPD, ale nač tříštit hlasy a pak hořekovat, že jsem byl podveden, ale nevím kým, protože v rámci těch 80 naši českých partají jsou možné výmluvy "to on, ten druhý" stejně nekonečné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš po volbách podepíše všechno, co mu Makrela nařídí. Vsadím boty i kalhoty.

   Smazat
  2. Ad 12:11
   jsi blbej nebo navedenej.
   Viz Kollerův článek ještě nejmíň 10x a můj komentář tady o něco výš 12:56.

   Smazat
 20. 12:19 - samozrejme, ze pan Babis nebude volit vas prospech, pred prospechem osobnim.

  Vzdyt jste parta NEVDECNIKU a prdolizku kazde mocnosti, ktera prijde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mojžíši, Krestene tvoje bedna nadvlády USA je zase v pr.eli než jsem stačil zareagovat. Tak tě Boží prozřetelnost umlčela beze stopy smáznula a tolik intelektuálního poselství je v Českém hajzlu.

   Ramón

   Smazat
 21. 12:56 - Vyborne Ramone ! Jsem rad , ze jsi to stihl a precetl to, nez to bylo smazano.

  Cenzura je priposrana strachem z informaci, ktere se jim nehodi.

  Nekdy neco reknu a je mi jasne, ze to bude smazano jeste pred doreknutim.

  OdpovědětSmazat
 22. 13:15
  Ty a Antika je jako lidojed a zeleninovej salát VOLOTRKU!☺

  OdpovědětSmazat
 23. CENZURA, to neni nic noveho !

  General Alexandra Velkeho PTOLEMY SOTER zalozil knihovnu v Alexandrii, vice nez 300 let pred Kristem a v roce 48 B.C. ji CENZURA vypalila...Tato cenzura to svedla na namorniky Rima, kteri neumeli cist.
  Samozrejme, ze je dnes vseobecne znamo komu to vyhovovalo, ale nesmi se o tom mluvit.

  OdpovědětSmazat
 24. 13:20 - Mugabe ty dobytku. Prispevek proc vladne Amerika svetu bylo vysvetleni POUZE pro ceskou inteligenci.
  Ty z mozkem kurete bez zobat uschle hemeroidy tvoji
  novo-feudalni slechty, ty tazny vole !

  OdpovědětSmazat
 25. V Cesku vam zacinaji volby ! Doufam, ze aspon nekdo z vas o tom napise svuj nazor, svobodne bez snahy nekomu vlest do rektalu.
  Stary Metternich o vas rikal, ze : "CO CECH, TO PRDOLIZEK, NEBO ZLY PAN" !
  (Cenzore , ty satane, to rekl knize Metternich, tak to nemazej.)

  OdpovědětSmazat
 26. Pane Koller přesně tak to vidím už několik let a po každých volbách konstatuji a je to zase v ......zajimaví národ ti češi.

  OdpovědětSmazat
 27. Článek pravdivý a perfektně výstižný. Díky pane Kollere. Lidi budou zase muset zažít bídu aby se probrali, ať už v podobě celosvětového finančního krachu nebo velké války, na kterou jsme neustále médii podprahově připravováni (viz.Rusko).

  OdpovědětSmazat
 28. Míchá skutečné příčiny úpadku s ideologickými náboženskými bláboly. To není analytik ale pravičácký fanatik kterému globální korporace sebrali lehkoživná devadesátá léta divokého kapitalismu. Odmítá si uvědomit že to byl startovní blok který současnému stavu dal pevný základ. Byl uloven na vějičku této ideologie, a stěžuje si že ho "oklamali". Teď se smaží v kotli globálního imperialismu pod který sám přikládal. Chytá se stébel prázdných pojmů náboženství a volá po civilizaci kterou jako pravičák nadšeně ničil.

  OdpovědětSmazat
 29. O kom to píšete, Krajtl?

  OdpovědětSmazat
 30. Já si naopak myslím, že článek pana Kollera je docela špatnou agitkou, která jen podporuje další rozmělňování politické scény do nerozumění. Vexlování partají u nás se zrodilo dávno před vznikem ANO, zavedly ho jiné "politické opory státu", společně s trafikami, beztrestným tunelováním majetku státu a občanů ČR. Babiš je jistě jakási anomálie na naší politické scéně. Zatím co jiní oligarchové nám vládnou prostřednictvím našich politických loutek těch asi 200 našich stran a hnutí, Babiš se politicky odhalí osobně. Probůh, proč sobě a rodině tak stěžuje život a dokonce svěří svůj majetek do cizích rukou. Tedy určitě to nemyslí s národem a státem hůř, než ostatní politici. Navíc víme, že jedná ze svého rozumu, zatím co ostatní politici z rozumu svých loutkovodičů. Už to, že snáší nápor té loutkové politické scény z vůle ostatních oligarchů, není nezajímavé. Ale nejen já, ale myslím, že většina občanů se topí v nepřehledných davech politruků a jejich hesel a že by jejich redukce tak asi o 90 % učinila politickou posluhu kapitálu průhlednější a volby by měly pak také nějakou hodnotu. Nyní se vlastně ani moc neliší od těch, které jsme měli za "socíku" - tehdy jsme volili kandidátku "Národní fronty" - a co jsme kdo věděl, co se tím kryje? Jsem sice starý, ale proč bych měl umřít s pocitem, že jsem členem národa blbců. Snad konečně po skoro 30 letech od převratu bychom mohli "dostat" rozum! Nepodporujme množení stran jako krys, ale podporujme naopak jejich účelnou redukci na srozumitelný počet!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.