Reklama

středa 24. října 2018

Itálie řekne ne „zbytečným a škodlivým" sankcím proti Rusku!

Matteo Salvini, italský ministr vnitra
- kou -
23. 10. 2018  DieWeltPrvníZprávy
Itálie se rozhodně postaví proti „zbytečným a škodlivým" protiruským sankcím, které způsobily finanční škody ve výši 20 miliard eur, řekl italský ministr vnitra Matteo Salvini v rozhovoru s Die Weltem.Římské úřady považují tento přístup s ohledem na Moskvu za nepřijatelný, dodal však, že italská vláda nemíní v této věci použít veto, a zopakoval tak německému listu svůj postoj, který vyjádřil při návštěvě Moskvy.

Jakmile „vítr změn" dorazí do Evropy, všichni „bruselští byrokrati", kteří se vynoří z „opevněných bunkrů", půjdou domů, řekl italský ministr vnitra Matteo Salvini v rozhovoru pro Die Welt. Řekl, že v novém rozpočtovém plánu Římu, který se EU tak moc nelíbil, se nezmění ani jedna čárka.

„Odůvodnili jsme očekávání 60 milionů Italů, nikoliv Bruselu," dodal politik a vyjádřil důvěru, že se orgány EU dříve či později vzdají a dovolí italské vládě vykonávat její práci.

Salvini: Itálie řekne protiruským sankcím ne!

Rovněž komentoval „šokující", podle žurnalisty Die Weltu, výsledky průzkumů v Itálii, podle nichž pouze 44% občanů země chce zůstat v Evropské unii: „To mohlo vyvolat šok, ale ne u mě. Vidím svoji budoucnost a budoucnost svých dětí v Evropě, ale ne v takové. A pokud Brusel skutečně odmítne plán rozpočtu, počet euroskeptiků se zvýší na 70%."

Salvini také potvrdil, že italské úřady se rozhodně postaví proti „zbytečným a škodlivým" protiruským sankcím. Poznamenal, že kvůli nim Itálie přišla o 20 miliard eur, ale podle něj Řím v této věci nepoužije své právo veta: „Veto je trumfová karta, kterou nemůžeme použít na všechno. Rádi bychom to využili proti sedmiletému finančnímu plánu, migrační politice a protiruským sankcím. Ale nemůžeme to udělat, protože veto, jako zbraň, se rychle stane bezcenným."

Ministr však zdůraznil, že „se Itálie postaví proti plánům Bruselu, aby se prodloužily sankce proti Moskvě." „To znamená, že jim jasně řekneme: ne, takový přístup považujeme za nepřijatelný," uzavřel Salvini.


15 komentářů :

 1. Konecne se neco v te podpantoflacke EU zacina dit.Treba zacneme i prosazovat sve zajmy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to nevím. Itálie je v louži a potřebuje prachy, proto ta rétorika. Je to trapné a průhledné. Kdyby nepotřebovali prachy, byli by v čele sankcí. Na ostatním směřování se nic měnit nebude, jen Salvini je přece jen trochu soudnější aa omezí příliv migrantů.

   Smazat
 2. Tak doufám že to Salvini vezme po tom ožralém junckerovi.

  OdpovědětSmazat
 3. Viva! Salvini!


  https://uloz.to/live/!NHbvVZG8gsMi/matteo-salvini-na-plenarnim-zasedani-evropskeho-parlamentu-si-nebere-servitky-k-fungovani-eu-mp4


  Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dvakrát měř a jednou řež, omluva VIVAT!

   Ramón

   Ps. Viva - PhD oral examination, BrE PhD viva → rigorózní zkouška?!

   Smazat
 4. To veto by bylo potřeba použít.
  Nerozumím zdůvodnění - sakra kdy když ne teď???????

  OdpovědětSmazat
 5. ten kdo podporuje sankce je naprosrý hlupák a patří do záchytné klece!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom případě by se v oné záchytné kleci ocitlo takových 50% obyvatel ČR a ve velkých městech by to bylo ještě víc. V Praze klidně i 75% obyvatel. Poslouchám lidi kolem sebe, vnímám okolní svět a tak vidím, že míra rusofobie u nás je neskutečné děsivá. V rodinách některých mých příbuzných je to až 100%. Nic si nenalhávejme! Jsme zblblí, zparchantělí a ochotní jít proti Rusku včele vojsk NATO.

   Smazat
  2. 6:56 To sotva. Rusko zaniklo nejpozději v březnu 1917! Po období zmatku a neúspěšných pokusu o jeho obnovení bylo nakonec nahrazeno kagalem SSSR, jehož je současný parchanát jen nezdárným nástupcem - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Smazat

  3. Anonymní 25. října 2018 6:56

   Já jen zírám, prosím Vás, kde s prominutím žijete, PIRÁTOV (pražsko)? My máme ve svém okolí pravý opak, Rusko je v kleštích U$Anato, brání se nečeká, nekecá, ale patřičně jedná! Fandíme jim.

   Prosím, druhá otázka 100% rusofobie ve Vaší rodině, nestyďte se jste rodina nomenklaturních, komunistických kádrů? Ti to přešusťákovaní, jsou dnes největší AMERIKOnatofilové. To mám ověřené ze svých zkušenností?!

   Máme příbuzné, jak v Kanadě, tak v Americe a nikdo z nich nezatracuje Rusko s Putinem a jeho vládou. Naopak, dostávám od nich odkazy krajanů, jak z Čech, tak od Slováků. A odpor k politice nato DARMOŽROUTŮM, zbrojařům, expolitikům - penězolízalům.

   PIRÁTOV se SÁDLEM na hlavě, to jsou vyčůraní RUSOFOBOVÉ, bývalí nomenklaturní, udavačtí KÁDŘI.


   Mrkněte na slizské, darmožroutské charaktery z Prahy:

   https://uloz.to/!McN7HLLP5/c-slovo-9-5-1945-praha-vita-sovetske-spojence-17-11-1989-praha-vita-americke-spojence-rok-2022-praha-uvita-cinske-spojence-rok-2032-praha-ocekava-mimozemske-spojence-z-iss-prazaci-jiz-presivaji-oci-sikmo-dle-charakteru-havel-avi-png   https://uloz.to/live/!mD0isuLbY1PG/795-venca-havel-miloval-svuj-lid-a-lidumil-radek-m-ho-z-usa-zdravi-avi


   Severočech, celoživotní nestraník, přítel nejen Ruska, Ramón   Smazat
  4. 23:14, já sice nejsem bezpodmínečný rusofil, ale mám respekt k současnému vedení země (s výhradami) a mám rád jejich kulturu, která je mi blízká. Všeobecně mám rád lidi, takže Rus, Ital, Marokánec... mi nevadí, pokud to je slušný člověk. Ovšem v mém širokém okolí jsem jediný. Dosud jsem se nesetkal s někým, kdo by nebyl zuřivým rusofobem, někteří až fanatičtí. V mém věku mám kromě rodiny ještě hodně přátel, známých i kolegů, partnerů, takže to je opravdu hodně lidí. Svoje názory prezentovat nemůžu, vždy dochází k hádce.

   Smazat
 6. Bravo Salvini, bravo. Takového politika u nás mít, tak si kavárna nevrzne. Konečně to v Evropě někdo bere za správný konec.Italové, máte můj obdiv, že jste si zvolili takového politika, který to má v hlavě sakramentsky dobře srovnané.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak tomu muže věřit tak max nějakej proruskej zoufalec. Celá Evropa táhne za jedno, k potopení fašounského RUSKA.I náši politici toto podporují a to je moc dobře.

  OdpovědětSmazat
 8. Místo mozku z europiva kostku!:-)))

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.