Reklama

pondělí 1. října 2018

Ivan David na Svobodném rádiu

1. 10. 2018

ZDE

15 komentářů :

 1. Děláme, že se nic neděje. Média nám podsouvají, jak míříme k světlým zítřkům, a peskují ty, kteří jásají málo. Přitom se nacházíme v podobné situaci jako římská civilizace po dosažení svého vrcholu. Začalo stěhování národů.

  Jsme přece vyspělí, kulturní, demokratičtí. Máme modernější technologie i zbraně. Daleko vyspělejší společnost. Jsme bohatí. Více než ostatní.

  To Řím také v roce 300. O sto sedmdesát let později z něj nezbylo skoro nic. Dnes tam žije jiné obyvatelstvo, mluví jiným jazykem. Římská civilizace se zhroutila. Podobné technologické a kulturní úrovně pak dosáhla oblast až po více než tisíci letech. A teď si dají zase zřejmě repete.

  „…byl v proudu celkový rozvrat vyšších vrstev společnosti, tradiční římské náboženství ztratilo přesvědčivost a stalo se jen státním kultem. … nastávají problémy s ekonomikou. Říši nevládne mocný císař, ale na trůně sedí pouze loutky vojenských velitelů, proto skutečnou mocí nad říší nedisponuje nikdo. Největším problémem v tu chvíli se ale stávají nezastavitelné masy barbarských kmenů, Hunů a Germánů přicházejících z východu do západní Evropy vlivem stěhování národů.” (Wikipedia - Pád Západořímské říše)

  Říše se tedy nakonec hroutí jejich úderem zvenčí, ale fakticky podléhá jen v důsledku toho, že už se rozpadla zevnitř.

  Z té analogie mrazí, ale vládne Evropě opilec Juncker a předtím eurokomisař Špidla s kolegy – nebo jsou to jen loutky? Valí se k nám z východu a z jihu „barbarské“ kmeny, chcete-li zástupci méně vyspělých civilizací? Jaký mají vztah k nám a k naší oblasti? Vděčnost? Chtějí se stát Italy, Švédy či Čechy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Civilizace prostě někdy zanikají, velkým civilizacím to trvá třeba pár set let. Nejde to jako přes kopírák. Třeba sebevražednost naší civilizace je patrně novinkou. Římané nevysílali dobrovolníky a legie, aby zachraňovali v Alpách germánské „uprchlíky“ – uvízlé v zimě a sněhu –, a nevozili si je do Říma. Neměli pocit, že to, že jsou jiné civilizace chudší, je jejich vina.

   Kulturní marxisté a další hrobaři naší civilizace se snaží zúžit dnešní otázku migrace na legální/nelegální. Jako že když se to trochu nějak zlegalizuje – tak to není ten stejný problém. Je.

   Multikulturalismus nefunguje. Je to kulatý čtverec. Příchozí se buď asimilují, případ velkých a přitažlivých národů – třeba Amerika 19.–20. století –, no anebo se neasimilují a dochází ke konfliktu. Třeba i po pár desítkách let. Kosovo a Bosna. Třetí generace gastarbeiterů v Německu. Francie, Anglie, Švédsko.

   A ty země se mění. Během pár let vzrostla kriminalita a mění se složení pachatelů. Data se všemožně tutlají či bagatelizují. Mění se tvář měst. Atmosféra a bezpečí ve školách. Původní obyvatelé jsou vytlačováni z veřejného prostoru. Ženy nejdou tam, kam by před deseti lety bez obav šly. Muži koneckonců také ne.

   Elity jsou v klidu. Možná ani ne schválně, oni s tou změnou nepřijdou tak do styku. Protože ten první kontakt mají lidi chudší. Na periferii velkých měst. Vilová čtvrť Hanspaulka – tam o ničem nevíte. Na Černém Mostě a na Jižňáku by to bylo jiné. Kdyby Praha byla jako Paříž nebo Londýn.

   Nebo třeba Chemnitz, kde po jedné zvlášť surové a bezdůvodné vraždě vyšli občané do ulic. V zoufalství, že tohle je vývoj země, jaký nechtějí. Viděl jsem několik dlouhotrvajících autentických videí z demonstrace. Třeba starší brýlatý pán: „Čtyřicet let jsem tady pracoval a teď ve vlastní zemi nemůže moje žena a dcera jít do centra. Pokřikují na ně postávající skupinky mladých mužů oplzlosti. Udělat to já, před pěti lety – odvedou mě coby sexuálního devianta. Teď je toho tolik, že policie dělá jakoby nic. Stalo se to normou.“

   Stát má sice obrovské problémy s pořádkem a bezpečím na ulicích. Vůbec to jen evidovat a udržet systém v chodu. Ale na tyhle brýlaté seniory poslali vodní děla a vůbec ukázali, že ještě disponují bezpečnostním aparátem. Demonstrace byla ukončena, tichý pochod městem zastaven. Účastníci nesli velké plakáty s fotografiemi osob zabitých přistěhovalci (mj. i Češka zabitá při „útoku kamiónem“ v Berlíně), skandovali hesla proti kancléřce Merkelové a „Prolhaný tisk“. Jeden pracovník státní televize byl napaden u nějakého bytu, ze kterého natáčeli. Jestli to nějak souvisí s demonstrací, není jasné.

   Ale média se mohou předehnat v označování demonstrantů jako neonacistů a pravicových radikálů. Starostka Chemnitzu (CDU) se před pár desítkami sympatizantů vyjádřila o tisících účastnících tichého pochodu městem, že město i Sasko musí vyslat jasný signál, že budou všemi prostředky hájit stát proti „pravicovým štváčům“. To koneckonců známe od nás. Jen v daleko mírnější formě. Třeba kolegyně Jana Černochová se zúčastnila demonstrace sdružení Islám v ČR nechceme, za což byla různými kruhy kritizována, ale že by ji dehonestovali jako „pravicovou radikálku“ a „neonacistku“ – tak daleko to nedošlo. V Německu je to silnější káva.

   Možná jsme ta Východořímská říše – co vydržela o tisíc let déle. Ale netvařme se, že se nic neděje. V Sasku (i ve Švédsku) se rozhoduje i o nás. O naší civilizaci. Bůh ochraňuj AfD i Švédské demokraty.

   Smazat
  2. To jsem nenapsal ja to rekl Klaus ml

   Smazat
  3. 2:54 Ti Germáni už tam dávno byli a říši efektivně řídili! Za zničení říše může naopak zbabělé pletichaření římských patricijců. V době když si Honorius a jeho bratr Arkadius rozdělili řši na dvě části, byli oba jen figurkami, za které vládli jiní. V Římě se vlády ujal vynikající německý vojevůdce Stilichon, který měl římskou matku a vandalského otce. Byl schopný a uznávaný politik s velkým charismatem a dosáhl uznání jak vládců v Konstantinopoli, tak vizigótskkého krále Alaricha. Jenže intrikáni v Římě přesvědčili Honoria, že se ho Stilichon hodlá zbavit a ten ho vylákal do ravenny a tam nechal zákeřně zatknout a poravit! Pak byl vyvolán pogrom proti Germánům! Příslušníci germánských legií a jejich rodin byli vystaveni brutálnímu vraždění. Ti co se stihli ukrýt vyslali posly pro pomoc k Vizigótům. Alarich, který byl ochoten poslouchat pouze a jen Stilichona poté udeřil na Řím a v roce 410 ho dobyl. I když pak ještě vláda římských patriciů pár desetiletí (do roku 476) přetrvala, byla již jen zcela formální ...

   Smazat
 2. Všechny civilizace zanikají v důsledku bezstarostnosti a zahálky těch co vládnou, je to přirozený degenerační proces.
  Dnešní civilizace založená na demokracii není výjimkou. Všechny dosavadní typy demokracie mají zásadní nedostatek, že nezahrnují mechanismus kádrové politiky, to má za následek že k moci se dostávají ti nejméně zpúsobilí lidé k vládnutí. Tento nedostatek si uvědomoval už v počátcích demokracie zakladatel Sokrates a demokratická vláda idiotů ho odsoudila k smrti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Čínké civilizaci je kádrovým mechanismem tradice konfucianismu, proto je to nejstarší a nejdéle trvající civilizace.
   V Západní civilizaci se neustále na degeneraci civilizací a vlád podílí starozákonní morálka judaismu. K tomu se dost jasně vyjádřil K. Marx.

   Smazat
 3. Staré moudro: Hlupák nesnese vedle sebe moudrého, uvědomí si svůj nedostatek a stane se z něj dobytek. Zahálka je cesta do pekla a lenost je matka všech neřestí.

  OdpovědětSmazat
 4. Vynikající rozhovor!
  Dr. David má dar vytáhnout a zodpovědět to podstatné z každého složitého problému. A navíc perfektně rozlišuje, co je schopen posoudit a co ne (toho ale moc není :-) ) a bez obav to přizná.

  Je super, že máme takové osobnosti, díky tomu není situace ještě beznadějná.

  OdpovědětSmazat
 5. Pouze jednou, nedopatřením jsem zaslechl tu hrůzu" svob. radio "něco tak hloupého, prolhaného už jsem dlouho neslyšel. Stoka té největší prolhanosti. Č.T. je proti tomu svatá bible.Ano bohužel svobodné je díky naší demokracii ve které si kde jaký trouba žvaní kde jakou LEŽ A OSTATNÍ TROUBOVÉ TO ŽEROU I S NAVIJÁKEM, PŘESNĚ -SVOBOD VYSRÁVAČ-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, je to stoka. Doufám, že brzo přijde hygienicka služba a pořádně to deratizuje. Tzv. Svob.rádio i tuhle ruskou kolaborantskou stoku.

   Smazat
  2. 16:05
   Pro uASSacký OKUPANTY je Rádio"""""""SVOBODNÁ EVROPA"""""""mamrde!!!!!!!

   Smazat
  3. 13:27 Ať žije slepičí rozum pěstovanej dle nejlepších tradic havlistického lhaní s finanční podporou eu.

   Smazat
  4. 16:09 Douč se radši azbuku, abys moh aspoň pojmenovat správně vůz, jehož potahy pravidelně okupuješ, když se tvůj vypouštěč rozhodne projet škarpama Chujlostánu, putlerprde ... UAZ!!!! - http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   Smazat
 6. 13,27
  Nojo,ono pochopit to tím tvým jedním vláknem vychlastaný palice je NADLISKEJ ÚKOL,takže zůstaň u NEčeského rozhasu a už nic nekomentuj,pazdráte!

  OdpovědětSmazat
 7. 13:27 Svobodné rádio je jen pro svobodné lidi. Ty jsi otrok lží, a pravda je tvůj největší nepřítel. Bojíš se jí oprávněně, jako každý darebák.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.