Reklama

.

.

středa 31. října 2018

Je to jako westernový film: schyluje se k zúčtování

Sovětská SS-20 a americký Pershing II - nukleární hrozby let minulých
Paul Craig Roberts
31.10.2018  InternationalClearingHouse,  překlad Zvědavec
Americkému vojensko-bezpečnostnímu komplexu trvalo 31 let, než se zbavil posledního úspěchu prezidenta Reagana v oblasti jaderného odzbrojení - smlouvy INF, kterou podepsali prezident Reagan a sovětský prezident Gorbačov v roce 1987.
Smlouva o likvidaci raket kratšího a středního doletu (INF), kterou ratifikoval americký senát 27. května 1988, vstoupila v platnost o několik dní později, 1. června. V zákulisí jsem v tom sehrál určitou roli, a jak si pamatuji, touto smlouvou bylo dosaženo, že Evropa bude v bezpečí před jaderným útokem sovětských raket krátkého a středního doletu, a Sovětský svaz bude v bezpečí před útokem amerických raket krátkého a středního doletu v Evropě. Díky tomu, že byly jaderné zbraně omezeny na ICBM (mezikontinentální balistické rakety) - které dávají prostor pro varování, a tak zajišťují možnost odvetného úderu, což vede k tomu, že nukleární zbraně použity nebudou - se na smlouvu INF pohlíželo tím způsobem, že sníží riziko, aby Američané zaútočili na Rusko jako první, nebo aby Rusové zaútočili jako první na Evropu. Bez smlouvy INF by totiž údery mohly být provedeny i nízko letícími raketami krátkého doletu, což by neumožňovalo žádné varování.


Když mě prezident Reagan jmenoval do tajného prezidentského výboru, kdy jsem měl kompetence v rámci obsílek vůči CIA, řekl členům tajného výboru, že jeho cílem je ukončit studenou válku, s tím výsledkem, aby „ty strašlivé jaderné zbraně byly odstraněny“, jak sám řekl. Prezident Reagan na rozdíl od těch vyšinutých neokonzervativců, které vyhodil a soudně stíhal, neviděl žádný smysl v jaderné válce, která by zničila veškerý život na Zemi. Smlouva INF byla podle Reaganova názoru začátkem odstraňování jaderných zbraní z vojenského arzenálu. Smlouva INF byla důležitým začátkem, protože podstatně neohrozila rozpočet amerického vojensko-bezpečnostního komplexu, a vlastně navýšila bezpečnost před sovětskou armádou. Jinými slovy, bylo to něco, co Reaganovi a Gorbačovovi mohlo projít před jejich vlastním vojenským establishmentem. Reagan doufal, že když bude vybudována důvěra, bude pokračovat i další jaderné odzbrojování.
Teď, když byl tento zbývající úspěch prezidenta Reagana zničen, jaké budou důsledky koncese Trumpovy administrativy vůči ziskům amerického vojensko-bezpečnostního komplexu?
Bude jich mnoho, ale žádný není dobrý.
Obrovské zisky amerického vojensko-bezpečnostního komplexu se zvýší, protože ve stále větší míře nedostatkové americké zdroje potečou do výroby raket středního doletu, aby pomohly čelit „ruské hrozbě“. Republikáni to budou chtít zaplatit tím, že přistřihnou sociální zabezpečení a lékařskou péči Medicare. Pochybuji, že by demokraté byli jiní.
Sionističtí neokonzervativci nyní oživili naději, že zavedou americkou a izraelskou hegemonii, neboť budou moci nepozorovaně provést první jaderný útok na Rusko.
Více tlaku bude na Putinovu vládu klást Alexej Kudrin, židovská lobby, a milionáři oligarchové, nasazení Washingtonem a Izraelem v době vlády Jelcina, kdy bylo Rusko degradováno na americký vazalský stát. Tito ruští zrádci jsou tak silní, že je musí Putin tolerovat. Washington plný neokonzervativců dělá vše pro to, aby mohl poškodit ruské hospodářství a odčerpat ruské zdroje z ekonomických a infrastrukturních potřeb na vojenské výdaje. Kudrin a Západem podporované skupiny z ruských sdělovacích prostředků budou chtít vyhovět Washingtonu, a budou jej podporovat v tom, aby vyvíjel ještě větší tlak na Rusko s úmyslem dovést tuto zemi k vazalskému postavení vůči Německu, Británii, Francii, a zbytku Evropy společně s Kanadou, Austrálií a Japonskem.
Ruská vláda svou mírnou reakcí na silné provokace jen povzbuzuje další provokace, neboť USA a jejich vazaly to nic nestojí. To, že ruská vláda toleruje zrádce, jako je Kudrin, nepřesvědčilo obyvatele Západu, že Rusko je otevřená společnost, kde je svoboda projevu. Místo toho věří Kudrinovi, ne Putinovi. Američané věří, že Putin je kriminálník, který odcizil 50 miliard dolarů, a je jedním z nejbohatších lidí na světě. Slyšel jsem to včera od mého bratrance. Západní média nikdy nevykreslí korektní obraz života v Rusku. Jediným výsledkem nekonfrontační reakce ruské vlády na Západ a tolerování zrady v rámci vlastní vlády je, že to přesvědčí Washington o tom, že Putin může být svržen, stejně jako proruský prezident Ukrajiny a prezidenti Hondurasu, Brazílie, Argentiny.
Ve 20. století byli Američané, nebo to malé procento vnímavých osob, ovlivněni dystopickými romány, jako je Kafkův Proces, Orwellův román 1984 a Huxleyův Konec civilizace aneb překrásný nový svět. Tyto romány jsme si spojovali se životem v Sovětském svazu, báli jsme se, že si nás podmaní a podrobí, a že povedeme takový život. Je to už dávno, co jsem si uvědomil, že „sovětská hrozba“ je mystifikace, stejně jako „zbraně hromadného ničení“ Saddáma Husajna, „íránské jaderné zbraně“, „použití chemických zbraní Asadem“... sami můžete uvést příklady.
Většina lidí na celém světě nemá ani tušení, co se děje. Snaží se najít si práci, nebo se udržet ve svém zaměstnání, zajistit si bydlení a jídlo, získat peníze na hypotéku nebo splácení kreditní karty (USA), a ve velké části světa se snaží zajistit si vodu na pití a trochu toho jídla. Lidé jsou vystresovaní. Nemají energii na to, aby mohli čelit špatným zprávám nebo přijít na to, co se vlastně děje. Všude se jich vláda zřekla. 
Kde kromě Ruska, Číny, Íránu a Venezuely existuje vláda, která zastupuje svůj lid?
Dokonce i v Rusku, Číně, Íránu, Venezuele a Severní Koreji existují vlády, které skutečně věří sobě, nikoli západní propagandě.

It Is Like A Western Movie: A Showdown Is In The Making vyšel 22. října 2018 na ICH. Překlad v ceně 352 Kč Zvědavec.

29 komentářů :

 1. Předposlední odstavec vystihuje přesně situaci

  OdpovědětVymazat
 2. Jsem zvědav, jak bude reagovat náš soudruh, na amerického soudruha. Smutný "muži" radosto, do toho !

  OdpovědětVymazat
 3. "Kde kromě Ruska, Číny, Íránu a Venezuely existuje vláda, která zastupuje svůj lid?
  Dokonce i v Rusku, Číně, Íránu, Venezuele a Severní Koreji existují vlády, které skutečně věří sobě, nikoli západní propagandě."
  ===================
  Věřím, že trápení se tohoto pomatence na tomto světě už nebude dlouhé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ze to nechapete neznamena,ze to nemusi byt pravda...V techto zemich totiz tolik nevladnou penize.....takze je mozne,ze tam vladnou dokonce i nejake idealy

   Vymazat
  2. Jiní zase považují za pomatence jiné než vy.

   Vymazat
  3. 12:49 je evidentní, že co sděluje svým článkem PCR, je daleko nad možnostmi vašeho chápání. Pokud jste tedy jen hloupý, můžete být omluven. Pokud to ne, musíte být zločinec.

   Vymazat
 4. Nevěřím že usa bankrotáři začnou válku spíš budou zbrojit a vnucovat vazalům předražené zbytečné zbraně. Mezikontinentální zraně + ponorky to jistí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jenze cim vic propagandy a zbrani je,tim i vetsi nebezpeci,ze pocitac nebo "zblbly" lidsky faktor neco vyhodnoti spatne

   Vymazat
  2. 13.05 Války vždy rozhoduje vojenská strategie a geografie, z tohoto hlediska má Rusko navrch nad USA. Evropa stále nechápe, že je zneužívána ve strategii USA pro svoji geografickou blízkost Ruska. Nejdebilnější je Polsko, Rumunsko, Pobaltí, Ukrajina, debilní celá Evropa.

   Vymazat
  3. 13:05
   Možná jí nezačnou, ale dojít k ní může. Pokud byla vypovězena smlouva INF, zvyšuje to napětí mezi stranami, může dojít k falešnému poplachu s fatálními následky protiútoku. Nebude totiž čas k prověření jednotlivých zaznamenaných ohrožení.
   ICBM by mohla dolétnout do Moskvy za cca 30 minut. To je celkem dost času ke spojení červenou linkou s prezidentem USA, i ke sledování pohybu rakety. Z Polska nebo Německa je raketa v Moskvě za 5 minut. Není čas nic prověřovat, musí se jednat.

   Vymazat
  4. 16:45 Tam nic nikde lítat nebude, to bude úplně vo něčom jiným. Na russáckej lítající šrot postačí i dobře udělanej prak! Horší voříšek je pozemní síla a zejména - takový level 2, bude ten bohatýr s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Ale když mu splašíte pravou sibířskou pěnu do koupele, do minuty bude na zádech kopat nožičkama! Pak teprv přijde nejvyšší level č. 3! Tedy samotný Putler! A ten je obojživelnej a navíc umí karatééé! Na toho bude muset nastoupit Chuck Norris a new jen on, aby to konečně dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Vymazat
  5. 17:34

   Jste šťastný člověk. Je to paradox, ale vaše blbá hlava je toho příčinou.

   Vymazat
  6. 16:45 14:29 Pánové máte pravdu snad k ničemu nedojde.

   Vymazat
  7. 17:47 Hm, hezký, jenže z těch v tom dokumentu jsem zatím nikoho překonat nedokázal:)

   Vymazat
  8. 23:32 V podstatě souhlas, krom toho dobrého konce v příspěvku 17:34!

   Vymazat
  9. 8:52

   Navíc se podceňujete. To je roztomilé.

   Vymazat
  10. 9:58 Snad dříve tomu tak bývalo. Viděl jsem sám sebe spíše jako poradce než vedoucí osobnost, a proto jsem se chtěl raději k někomu přidat. Nebylo však ke komu. A po mnohých zkušenostech mi bylo jasné, že by mne nedostatečnost mých kolegů, se kterými bych byl nucen jednat jako rovný s rovným, brzy otrávila. Rovnostářství bylo vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Kolik toho může veliký muž vykonat, má-li moc udílet rozkazy, namísto toho, aby s každým musel jednat jako se sobě rovným a vyčerpávajícím způsobem přesvědčoval druhé, aby se uráčili udělat něco přínosného? Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v rovnostářské společnosti jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi. Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Osobně bych dal vždy přednost službě muži většímu, než jsem sám, než abych sloužil někomu nízkému v dosahování jeho mrzkého podnikatelského záměru. Bohužel jsem žádného takového za celý svůj život nenalezl, a tak mi nakonec nezbylo než se postavit sám do čela velké věci. Učinil jsem tak zcela v souladu s principem, který jsem již od útlého dětství zastával. Přijmout roli vůdce jsem oprávněn pouze tehdy, pokud není k dispozici nikdo lepší, než jsem já sám.

   Vymazat
  11. Anonymní 18:42

   Jenomže, co si budeme povídat, nejlepší je stejně chleba s máslem. A vůbec, půl hodiny je víc než dost.

   Vymazat
  12. 20:39 Jen půl hodiny po každém vypuštění z lejnolíhně tohodle škaredýho Ugrofína? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   To jsem měl za to, že putlérium, kterým jsi tvořen, má delší poločas rozpadu! Na to jak je smrduté a otravné:)))

   Vymazat
  13. Anonymní 7:07

   Máte jiné informace? Můžete je doložit?

   Vymazat
  14. To víš že mám, těkavý rudoprde, zkus tu na 8 minutě spatříš svého vypouštěče a to je užitečnější vidět jak vypadá ten z jehož lejnolíhně unikáš! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Vymazat
  15. Samozřejmě se opět mýlíte, to dokládá pravý opak.
   Zde je důkaz:
   https://www.youtube.com/watch?v=_igByJRoBik

   Vymazat
  16. To je ňáká ubohá reklama na Odkolka, ne? Na to nemám čas, sorry, já chleba jím jen přes prase - zato ten russáckej chudák na 1,5 minutě musí i ubohé vajíčko slepicím ukrást...

   Vymazat
  17. Anonymní 8:17

   To je nezpochybnitelný důkaz vaší pomýlenosti.

   Vymazat
 5. Zase se podstatné neřekne. Tato smlouva se týká omezení raket středního a krátkého doletu, které jsou rozmístěny na pozemních odpalovacích zařízeních. Netýká se tedy raket krátkého a středního doletu (500 - 5500 km), které jsou rozmístěny na lodích. Hlavní síla armády USA se nachází na lodích, u Ruska u pozemních vojsk. Proto tato smlouva po dlouhé roky vyhovovala USA. Zlom nastal s objevením se u armády Ruska křídlatých raket Kalibr s doletem cca 2500 km a jejich předvedením v Sýrii. Tyto křídlaté rakety jsou navíc rozmístěny na malých člunech, "rybářských bárkách", a jsou schopny operovat jak v moři, tak i v řekách. Smlouva tak přestala být výhodná pro USA, je potřeba od ní odstoupit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi mi vadi,ze se USA nacpalo do Evropy....... Co vsechno nam sem nenacpou?Copak jsme smetiste?

   Vymazat
  2. Priférie, kolonie, pokusná laboratoř, zásobárna, zdroj otroků všeho vzdělání i použití... Jako za starého Říma užívali dobytá území, dnes blahosklonně konají ve Fašingtónu.

   Vymazat
 6. Ano, lidé mnohde bojují o holé přežití, s přírodou - klimatem, s diktaturou kapitálu a obecným útiskem, s touhou militaristů se zvěčnit v historii hromadami mrtvol, které by předčili válečné "úsilí" nacistického Německa - a třeba i jeho péči v koncentračních táborech. Proto se zakládají tzv. obranné spolky s veleagresívními úmysly, aby plinily příkazy a požadavky kapitálu, který vlastní tuto Zemi a její lidstvo jen z části, ba dokonce ta nejbáječnější porce Země - Asie, není vůbec v jeho moci. A pak to přebohaté podzemí Severního ledového oceánu. Jo kapitál, krást, krást a krást. Jinak by zhynul na úbytě, ty člověče židobolševická si nech pravdu pro sebe, nebo z tebe naděláme Kuciaka. Tak takové zářné zítřky nás, lidi čekají, že pánové!

  OdpovědětVymazat