Reklama

pondělí 8. října 2018

Jiří Dolejš ke komunálním volbám

Jiří Jírovec
8. 10. 2018

Je příznačné, že Jiří Dolejš publikoval svůj názor na volby a budoucnost KSČM v Bakalově aktuálně.cz. KSČM totiž media nevlastní, když pomineme téměř neviditelné Haló noviny.To, co napsal je snůška nesmyslů opřená o představu, že lidé touží po minulosti. Dolejš varuje: "Vztyčením praporů stalinismu a nacionalismu by byla překročena hranice, za kterou už nelze být s takto znehodnoceným politickým vehiklem loajální."

Oddělme stalinismus a nacionalismus. Bývalý místopředseda KSČM zjevně nalítl na propagandu pravice. Ta přece onálepkovala Semelovou a Skálu jako stalinisty. Stalin zmizel z našich obzorů vrtržením jeho portrétů z českých učebnic. To ještě Skála nechodil do školy a Semelová nebyla na světě.

Nacionalismus se vrátil do slovníku politiků až s uprchlickou krizí. KSČM se přidala jen velmi opatrně, když většina stran přešla myšlenkově na Okamurovu rétoriku. 

Dolejš mluví o nostalgickém kursu, ale to je zase jen propagandistická udička házená z pravého břehu. Odpověď na otázku po čem ta nostalgie má být nenajdete.

Lze ji najít v rozdílu mezi obdobími před a po roce 1989. V tom prvním získal občan existenční jistotu na úkor některých občanských svobod. Ve druhém období to je právě naopak. Proto máme v současné době 10% populace na úrovni chudoby, šejdíře, šmejdy, lichváře a bezdomovce. Obecných práv se nenajíte. 

Existuje ještě další, obtížně měřitelná kategorie, totiž hrdost nad tím, co jsme jako národ dosáhli. Troufám si říct, že hrdost z našeho života zmizela. Máme cizí automobilky, skladiště na zemědělské půdě, banky, které jsme prodali oddlužené a zašantročené pivovary. Nevlastníme ani to Václavské náměstí. Dělník, který staví dálnici se těžko dočká, aby se po ní projel s pocitem hrdosti, že ji stavěl.

Dolejš dále píše, že "Levice nepotřebuje návrat starých mesiášů". Bohužel nevysvětluje, koho tím myslí a s čím by se navraceli. Lze si představit, že by upozorňovali na to, že jejich generace, která často pocházela z nuzných poměrů, dělala něco pro lidi.

Nositelem změn prý "musí být lidé mentálně zakotvení v současnosti". Ani zde není jasné, o jakou současnost jde a co vlastně to zakotvení znamená. Je to s odpuštěním blábol. Stejně jako to, že "takoví lidé na levici mohou rozvinout po letech stagnace zas o kousek transformační kurs".

Transformační kurs kam? 

Dolejš to neví a tak alespoň přilévá trochu oleje do ohně, který by měl vypudit současné vedení KSČM: "Potřeba jsou lidé, kteří mají perspektivu a nečouhá jim penzijní výměr z kapsy. Dobrý šéf se na takovém vystřídání podílí, udělá z obměny řízený proces."

119 komentářů :

 1. Dolejše do koše! S takovýma to totiž KSČM nevyhraje a byla by škoda, kdyby zanikli. Proč my levicoví voliči utíkáme k Okamurovi a k ANO? A na to máte k řešení celý aparát strany, která nic nedělá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dolejš se spletl, když je v KSČM. Tam prostě nepatří ! Tne měl být u Sobotkovců.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Už tu zase čumí debilové s přirostlým mozkem k wicky. Prosím vás, v čem spatřujete tu naší prohru, ať už nás řadíte kamkoliv, aby to váš mozek vůbec zvládnul? Naopak jsem přesvědčen, že se púrobouzí stále víc lidí, jen ignorují volby, protože se nechtějí podílet na tak zrůdném systému!!! Navíc komunální volby ignorujeme už 20let, jelikož se toho moc nezmění. Tak přestaňte laskavě sledovat politiku nebo volby jako fotbalový zápas,jelikož jste k smíchu, jako soudruzi v 89, kteří rovněž nechápali.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 10:48 Neboj u voleb do parlamentu vás zas kopnem do zadku havlistická slouhovská lůzo. Plné zuby vás mám 30 let.

   Vymazat
  6. Po těchto volbách a z koalic, které na základě jejich výsledků aranžuje ANO, přece dojde lidem práce, že Ano není strana, která prosazuje jejich zájmy, jde jen o volební sliby obsané od KSČM. Dále se bude chovat podle hlášky z Limonádového Joa: "Co je dobré pro kolaloku (kapitál) je dobré i pro zákon." Zcela souhlasím s autorem, je třeba porovnávat stav před a po roce 1989 a mluvit s mladými lidmi, především z rodin, které živoří a že při správné politice to lze změnit. BV.

   Vymazat
  7. 11:32 Teď už né, vychcípáváte, rudý kolaboratni a dete do lejen! Pod zem! Mládí de vpřed ... Piráten forwads!

   Vymazat
 2. ZKOUŠELI JSME ZASTIHNOUT TOHO KOVÁČIKA A ZEPTAT SE,

  proč nechtěji ten Sociálni stát,který u sousedů plati 9 eur na hodinu.
  No nezastihli jsme ho,ale nechali jsme tam nato ten vzkaz.
  Rovněž jsme ptali jednoho z tamějšich přecedů,zda zná web
  Nová republika.

  ODPOVĚĎ BYLA NE!

  TAK JSME TAM NECHALI VZKAZ PRO JEJICH VEDENI,ŽE POKUD BUDOU ODKOPÁVAT SVÉ VOLIČE NA KAPITALISTICKÝ FB

  bude po nich weta a stanou se nebožtiky!
  Pozvali jsme je mezi nás výlupky demokracie na diskusi,ale oni jsou jak hlemýždi a zalezou asi do domečku.
  V opačném připadě by diskuse s nimi mohla být zajimavá,KLIDNĚ JE NA NI ZVEME, NO NI?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dodnes mi není jasné, co hlavně Jiří Dolejš (a jiní všehoschopní) v KSČM dělá, čím je lidem vlastně užitečný? Ten má být v TOP09!

   Ramón

   Vymazat
  2. 23.15 Pane Ramóne, TOP 09 má svých vlastních podivenů dost, takže pochybuji, že by o soudruha(?) Dolejše měli zájem.

   Vymazat
  3. Dolejš na nic nenalétl, stejně jako Judr Filip. Jsou to rozvraceči KSČ (KSČM) Pro naprostou většinu i nevoličů KSČM jsou to ti kteří vedou tuto tradiční stranu do propasti. Když vidím Filipa zvedá se mi žaludek a jdu se .... oproti rádoby pravicovým politikům je pro mne stejně nestravitelný jako rádoby moderátor Soukup. To co se vytýká Blcovi z povolání Moravcovi předvání Soukup jako americkou grotesku. Prostě Pat a Mat. A abych se vrátil k Filipovi, není hoden být vedoucím strany která má být revoluční. Je to právnický štoural a boji se i uprdnout.
   Václav

   Vymazat
  4. On se bojí uprdnout, protože by mohl ztratit tu skvělou pozici povaleče. Takže si myslím, že pokud to půjde, bude se válet v parlamentu a až nakonec KSČM jeho vinou zcela propadne, pak bude vegetovat na důchodě. Máte pravdu, že Filip je zcela odpudivá persona. I mě je z něho na zvracení.

   Vymazat
 3. Tak to je ono tenhle převlečený člověk z stop09 nemá v KSČM co dělat no nic přeji jim ať padnou do zapomnění jejich bývalý volič.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jsme se 23:06 málem shodli i časově ...

   Zdraví Ramón

   Vymazat
  2. 23:17 Též zdravím Ramóne.

   Vymazat
 4. V době, kdy se ve straně a ve společnosti řešila zásadní otázka, zda v srpnu 68 bylo více Rusů nebo Ukrajinců, jsem panu Dolejšovi na jeho korektnostiplný článek týkající se téhož napsal svou reakci a položil mu pár otázek.
  Jednalo se o těchto pár vět:
  Pane Dolejší,
  jak je možné, že jste se svými názory stále v komunistické straně? Copak je možné, aby komunista, komunista hodný toho slova, po téměř třiceti letech katastrofy tohoto státu, kdy se z naší země stala více méně (spíš více než méně) kolonie Západu, nepochopil, že srpen 68 oddálil devastaci českých zemí alespoň o těch jednadvacet let? Mně je úplně jedno, jestli bylo víc Rusů nebo Ukrajinců, nebo Evenků či Komi, ale výsledek je podstatný. Víte, já byl v srpnu 68, bylo mi sedmnáct, také roztrpčen, ale mám za sebou tu zkušenost téměř třiceti let! A jejím prizmatem, té zkušenosti, myslím si, že je nutné se na tu dobu dívat. A otázku nakonec: nemyslíte, že pád preferencí komunistické strany je způsoben i lidmí, jako jste vy? Ona korektnost je dobrá věc, ale přijdou situace, kdy více než korektnost je potřeba zásadovosti a přesvědčení.
  Odpovědi jsem se pochopitelně nedočkal...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Pavle, já to nyní trochu odlehčím, tu neodpověď, kterou jste neobdržel bylo z důvodů jeho priorit, neměl čas!

   U něho na prvním místě jako u Stanjury, jsou černě obarvené vlasy a čupřina vpředu i vzadu tzv. na Jágra.

   Jednou s ním dělali noční rozhovor a jak byla venku tma, osvětlení od kamer mu totálně rozhodilo drdol. Jeho vlasy byly v tu ráno komplet mahagonové, říkám ženě to je kus vola, takle se vizuálně zdevastovat, místo pocitu věčné mladosti u něj vyvřel úkaz blbosti.

   A tak jako ty jeho vlasy, skončí i jeho strana do mahagonova a poté zmizí z obrazovek i z parlamentu?

   Ramón

   Vymazat
  2. To je přesné - KSČM pod vedením Filipa a Dolejše zcela opustila svůj pokrokový program k budování lepší společnosti - sociálně spravedlivější. Ale nedivme se - dříve nejhorlivější zastánci socialismu , zastávající výhodná místa přešli do řad modrých soudruhů(ptáků)Jako komunista odmítám být spojován s se současnou KSĆM, přesto je volím protože není na scéně jiná aspoń trochu levicová síla. Tihle 2 ji však vedou do propasti zapomnění, jak kdysi předpověděl současný prezident Zeman.

   Vymazat
 5. Co když se Dolejš, potom co dostal nařezáno (Jiří Svoboda dostal nožem a předsedování ho rázem přešlo), stal tím dnešním, aby se to neopakovalo?
  Toho Filipa tam bez nařezání nejspíš trpí proto, že svou žoviální nesrozumitelnou rozvláčností, ééé, éé, ééé, nad jiné, komunistům odhání hlasy.
  Jenže, patří mezi ty, kdo rozděluje peníze na okresy. Kdo se vzepře, aby přišel o okresní či krajské židle?
  I když na to, samosebou touhle cestou, brzy dojde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že už brzy nebude co rozdělovat. Za odevzdané hlasy ve volbách dostanou hovno, z členských příspěvků druhé, neb tam co nevidět zůstane pouze politbiro a o to, co nakradli se s nikým dělit nebudou. Filipovi by měl někdo jenom připomenout, že poslední zhasíná.

   Vymazat
  2. Nemám moc rád konspirativní či spiklenecké teorie, ale ve světle událostí dalších let jest se obávat, že tehdejší útok na J. Svobodu byl připraven, aby pan Svoboda mohl opustit vedení strany s čistým štítem. Prostě zadání, jež dostal, splněno nebylo, strana se netransformovala, tak co s ním?

   Vymazat
  3. 18:45 Vy se domníváte, že útok na p.Svobodu ho měl připravit na funkci v nové levicové straně ? Velmi pozoruhodná myšlenka.

   Vymazat
  4. Včera měla ČT oblouzňující brífink ředitele Dvořáka a spol., kterého se zúčastnil i režisér Jiří Svoboda.

   Poslouchal jsem jej na půl ucha a přestalo mi být jasné, kdo ho mohl navrhnout na tehdejšího předsedu KSČM, ten je na úplně stejné vlně jako herec Ondřej Vetchý.

   Rovněž si spolu názorově notují, oba oddaní Jiřímu Drahošovi? A navíc řečnil jako Pirát, přisátý od r. 1971 na ČT produkci (financích)!

   Ramón

   Vymazat
 6. Nic proti Ivanu Davidovi, ale měl by utéct z SPD, protože Okamura se paktuje s Kalouskem....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To snad ne ?!

   Vymazat
  2. můžete nám zdělit jak jste to vydedukoval?

   Vymazat
  3. Bohužel je to pravda s takovou můžu volit Babiše:

   https://aeronet.cz/news/kladno-to-je-to-mesto-spd-se-spojila-s-top09-ods-stan-lidovci-a-hnutim-ano-proti-kscm-a-vitezne-volbe-pro-kladno-ukazkovy-priklad-toho-proc-spd-ztraci-duveru-volicu-a-jakym-smerem-vede-cesta/

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 7:22 Bože, kdes takového vola sebral.

   1938

   Vymazat
  3. pro 7.22 Hitlerovo Německo bylo kapitalistický stát , výrobní prostředky i zisky patřily soukromníkům tedy kapitalistům ! Přestaňte psát blbosti !!

   Vymazat
  4. 10,03
   Vždyť je to DEBIL,tak po něm nechtějte vlastní myšlenku ani názor!

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 10:03 To byl, stejně jako Stalinův režim, který měl jakožto národní socialismus, naprosto stejný program a v podstatě uskutečňoval totéž co nacionální socialismus jeho starého spojence Hitlera, a to nikoli z hlediska jejich vzájemné shody či neshody v určitých údobích národní a mezinárodní politiky, ale v zásadě proto, že správu společnosti stavěli na národním projektu socialismu. Stěžejní ideologií je práce, a to ve straně práce. Je jasné, že mezi jejich proslovy byly jemné odlišnosti. Hitler svůj vzestup k moci založil na obraně socialismu bojujícího „proti mezinárodnímu finančnímu a lichvářskému kapitálu, proti vládě, plutokracii a za opravdový socialismus německého národa." Stalin raději říkal, že jeho socialismus (v jedné zemi) bojuje proti „kapitalistickým zemím" a za „lidové demokracie". Stalinův program se ale naprosto stejně jako Hitlerův soustředil na nesmírné pracovní úsilí, na těžký průmysl a konkrétněji na komunikační a energetickou infrastrukturu a na budování „pro pracující lid". Centrem každého z těchto režimů byla pracovní služba, pracovní tábory, opěvování práce a povinnost pracovat prezentovaná jako čest. Tito opěvovatelé práce, strany národního socialismu, pějí chvalozpěvy na práci, a to zejména, když se jako Stalin prohlašují za marxisty. Proletář je ve skutečnosti zajímá jenom jako dělník. Ve skutečnosti křičí, „Ať žije pracující proletariát," „Ať žijí ukáznění dělníci," „Ať žije rozvoj země" a - ať už to říkají nebo ne - „Ať žije národ." To mimo jiné znamená, že povzbuzování proletariátu buržoazií je přesným opakem fundamentálních zájmů plynoucích z postavení proletáře a mnohem jasněji je lze přeložit jako: „Víc pracujte, utáhněte si opasky, národ vás potřebuje." Nepopřel by to ani Fidel Castro ani Falmer ("jsme stranou práce řekl!), neboť takto povzbuzují proletariát, jehož existenci chtějí na staletí a staletí zachovat.

   Vymazat
  7. 8:01
   Kdo financoval rozvoj Německa za Hitlera? Západní bankéři a průmyslníci - kapitál. Kdo financoval rozvoj SSSR za Stalina? Ruský národ. Víc netřeba dodávat a lze snadno vyvodit, kdo naplňoval čí zájmy.
   Ostatně vše dokresluje to, kdo představoval pro hitlerův režim, resp. jeho donátory, úhlavního nepřítele. Byli to komunisté a jejich centrum v SSSR, které také prioritně likvidoval všude, kam vstoupil. A to se nebavíme o nacistické ideologii "nadřazenosti germánské rasy" nad slovany a všemi ostatními rasami.
   Kam na ty své pošahané a mnohokrát vyvrácené výplody pořád chodíte...

   Vymazat
  8. 7:35 Reakční žvásty stalinských nácků! Zatímco stalinistický režim velebil „poctivou práci“ pro tzv. „blaho společnosti“ a pro „mír“, komunisté, včetně Marxe, se vždy stavěli proti práci. - http://gci-icg.org/czech/komunismus1.htm#budpracicest

   Vymazat
 8. Pratele diskutujici citite take tu pohodu zde ? Najednou jakoby zde nastal raj ona vymena nazoru je jedna vec a dalsi je preskakovat vyplody ktere nikoho hlavne nezajimaji ,neb vubec nekoresponduji s tematem Dekuji redakci za patricne kroky . Vasil Bilak

  OdpovědětVymazat
 9. Dolejše mám dost od doby, kdy byl chycen za ruku při snaze o korupci. A Filipa od té doby, kdy místo, aby Dolejše nakopl pěkným bodlem do prdele, se za něj ještě postavil.
  Tihle dva jsou z jednoho těsta a bohužel nejsou sami. Dolejš sám pak v besedách u Moravce silně připomínal Kalouskův klon.
  Co se tihle dva dostali k veslu, jde tahle partaj do řitě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komunismus byl do Ruska importován ze západu, předseda KS Ruska Zjuganov je řízen ze západu. Proč se podivujete tomu, co dělá nějakej Dolejš v nějaké kolonii ?

   Vymazat
  2. 4:10 - Souhlas, proto mnoho komunistů vystoupilo z KSČM. Já také!

   Vymazat
  3. Anonymní 11:02

   To není celé. "Komunismus byl do Ruska importován ze západu" se záměrem rozvrátit carskou říši a rozdrobit Rusko. Co čert nechtěl, ono se to uchytilo a projevilo velice dobrou životaschopnost. Západu se stává dost často, že se jeho "ušlechtilé záměry" míjí účinkem tak moc, až se obrátí proti němu samému. Ostatně podobné to bylo i s Hitlerem a mnoha dalšími vyrobenými diktátory.

   Vymazat
  4. 4:10 "Dolejše mám dost od doby, kdy byl chycen za ruku při snaze o korupci." - Dolejš tenkrát pouze pomohl radou člověkovi, jenž předstíral, že chce inzerovat v Dolejšově stranickém tisku. Ten inzerent byl očividný provokatér-amatér, k
   nerozeznání od Hricáka.

   Vymazat
 10. Socialismus, jinými slovy kolektivismus byl vynucován komunisty na základě jejich ideologie. Vynucováním kolektivismu vyvolali k němu odpor lidu a dali do rukou individualistů velmi silnou zbraň. Ti okamžitě nadřadili svobodu jednotlivce nad svobodu kolektivu a lid - blbeček to přijal. Proto bude otročit a trpět do té doby, než pochopí, že demokracie je nejvyšším stupněm nevynuceného kolektivismu. To, bohužel, už může být pozdě.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spraví to příští velká světová mela.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. ŠTEFANE,HEZKY PÍŠETE JE TO ALE JEN POPIS

   ale co z něho máme,když je bez návrhu jak dál.
   No,jen můžeme doufat,že vás přitom navrhováni nechytne anarchismus.
   Už jste postudoval co je to Sociálni stát?
   Napište stejně hezky co proti němu máte,abychom se mohli opravit a jet dál!
   Je ve vašich možnostech zajistiit ten IP telefon a už vite jak se řidi takový web jako NR anebo mu podobný zezadu?
   Připomináme,že u pana Mrázka jsme mu poradili,aby nejprve zajistil IP telefon u firmy

   http://www.sbohempevnalinko.cz a to klaplo!

   Máte s tim problém a proč?

   Vymazat
 11. Také si myslím,že KSČM není levicová strana.
  Zatím jen pomáhaly,jak ODS,ČSSD,ANO a už nebudou potřeba,tak v tichosti zajdou.Dolejš vůbec,když víme,že působil v prognosťáku,který připravoval sametovou,tak se nemůžeme divit,že se jeho názory schodují tu s ODS,tu s TOP a i s ANO.

  OdpovědětVymazat
 12. Dolejš i s Filipem by měli už konečně KSČM opustit a zkusit konečně dělat nějakou užitečnou práci a pokud to neumí, což bych se vůbec nedivil, pak by se měli nějak rekvalifikovat.

  OdpovědětVymazat
 13. Filipovi, Kováčikovi, Dolejšovi stačí, že jsou v parlamentu. Po nich potopa. Každá strana si za "své" úspěchy může sama. Že, pane Hamáčku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 08:14 Nejen jim, kolego. Jak velmi rád bych se hluboce mýlil. Ale nejde to. Při pohledu na vrcholné politiky mám pocit, že žiji v blázinci.

   Vymazat
  2. 7:44 Přesně tak pane a proto jsem je přestal volit.

   Vymazat
 14. Dříve jsem volil ČSSD,jako hráz proti našemu neoliberalismu, poté co se ČSSD zapojila do udržování kapitalismu v soudobé podoběa a další rozkrádání veřejných statků, tak jsem začal volit KSČM jako protest, protože levicová radikální strana u nás není. V současné době ČSSD není sociální demokracií. KSČM je nějakou podobou soc.dem. Bohužel její vedení jí táhne do zapomění. Tak to vidím a jediná kapička naděje v budoucnost KSČM je výměna vedení a zvolení lidí jako je Skála, ne Semelová a mladých jako je JUDr. Pokorný z Plzně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážení, je to bohužel začarovaný kruh. Dolejš táhne KSČM ke dnu, to je jasné. Je to takový Bakalistický kůň v KSČM a tak, jako Bakalovská pátá kolona kolem Sobotky stáhla ke dnu ČSSD, tak tohle by se asi byl podobný scénář. Námitka, že Vojtěch Filip je už vyhořelý, je jistě také racionální, ale jak z toho ven? Skála? Jistě slušný člověk. Obdovuji jeho houževnatost, je aktivní, na mnoha akcích, příspěvky, aktivity v rámci strany i mimo atd. Ale na druhé straně dovedete si představit jak bude Skálu přijímat širší veřejnost "zmasakrovaná" liberálními médii? Ještě více bude tvrdit, jak je KSČM zastaralá, zkostnatělá atd. Neodpustím si jeden malý osobní zážitek. Můj kolega v práci se mě jednou zeptal, kdo je Skála? A položil mi otázku takovým způsobem jako - proboha, co to je ten Skála? To je nějaký starý komunistický páprda, stará komunistická zombie? Říkám to jenom proto, že tento můj kolega není žádný liberál, nesnáší Havla a pravdoláskaře, je to takový konzervativní levičák, který celá léta volil ČSSD, ve které svými názory spíš odpovídal křídlu Foldyny aspol. Takže se Skálou je minimální šance na nějaký vzestup, jehož součástí by musel nevyhnutelně být přístup k vrstbvám, které dosud nebyly zvyklé volit KSČM, neboť představa, že se automaticky vrátí bývalí voliči od ANO atd., jsou lichá.
   Je samozřejmě třeba si uvědomit, že KSČM je a měla by být programovou stranou a v tomto směru tedy její přitažlivost by měla být dána rozborem aktuálních problémů a návrhů na řešení. Tady by byla užitečná role docenta Valenčíka. Který ale samozřejmějako "těžký" akademik může těžko být lídrem. Do vedení pak nominovat někoho, kdo by odpovídal charakteru programové strany, zejména v sociální oblasti a tady se nabízí třeba Soňa Marková, která je navíc vizuálně sympatická a nekontroverzní, na ní nepřátelská média těžko něco vytáhnou. Ale těžko říct.
   K panu "g drevik" - bohužel Semelová, to není řešení. Nasadit kovanou stalinistku obhajující Gottwalda atd. a ještě v pravicové a antikomunistické Praze, to byl prostě úlet. Můžu Vám líčit zážitky z reakcí lidí v mém okolí, názorově levicových, kteří se tak nějak pohybují mezi ČSSD a KSČM, kteří by byli ocghotni volit KSČM třeba s Lubomírem Lédlem, ale Semelová, to je prostě úlet.

   Vymazat
  2. Jiří Jírovec9. října 2018 10:28

   Marta Semelová dostala otázku zda byl Gottwald významný československý politik. Odpověděla, že ano. To je samozřejmě pravda, protože byl předsedou významné politické strany, ministerským předsedou a presidentem ČSR.

   Její odpověď nehodnotila, způsob jakým ty pozice zastával.

   Vymazat
  3. Napsal jsem ne Semelovou a tak jsem to také myslel. Napsal jsem lidé jako je Skála a JUDr.Pokorný, zdůrazňuji "jako", prostě i lidé byť ne nyní známí, ale s novým přístupem. Na př o tom hohoří i p.Jírovec***

   Vymazat
  4. g drevik 9. října 2018 10:31

   Většina to NE, jistě postřehla, včetně mne bez obav.

   Ramón

   Vymazat
  5. Já jsem si také myslel, že píšete "ne", ale nebyl jsem jsi jist, jestli to není překlep - kterých jsem bohužel několik zpětně objevil ve svém přípspěvku. Moc se omlouvám.

   Vymazat
  6. Máte pravdu pane Jírovec o tom významu KG. Bohužel u Semelové je to více výroků, třeba i k okupaci v roce 1968 a hlavně ta pověst, která jí v této souvislosti provází. A to samozřejmě je třeba vnímat v širším kontextu problému vyrovnání se KSČ(M) se svou minulostí. Vidět, jak všichni deklarují že s KSČM ne ne ne, když kolem sebe vidím lidi, kteří jsou levicově orientovaní, ale prostě mají ten blok volit KSČM. Nebo by třeba i volili KSČM, ale odrazují je právě takoví, jako je Semelová s přístupem k historii, tak to prostě bohužel musíte brát v úvahu a zároveň se znovu zamyslet nad tím, že politika není jen o obsahu, ale i vnějších symbolech, a tedy by v tomto směru jistě prospělo znovu otevřít otázku změnu názvu strany. I když možná současný vývoj už bude o něčem jiném. Už si stejně myslím, že bude třeba vytvořit novou levicovou stranu, která nahradí jak ČSSD, tak KSČM. Něco po vzoru slovenského SMERu - stranu pro obyčejné pracující, zároveň odborně na úrovni, zdravě euroskeptickou (ne protievropskou, ale ani eurohujerskou) a rozumně pro-národní (ne xenofobní), v každém případě jako opozice vůči současné globální moci. Využít použitelné osobnosti z ČSSD i KSČM, dát tomu nějaký marketingově přitažlivý název, čímž zároveň odpadne i to tíživé komunistické dědictví. Na Slovensku, kde je pouze marginální a vesměs nezajímavá KSS, problém s komunisty a jejich ostrakizací nemají. Není to pro nás vzor hodný následování?

   Vymazat
  7. Mladí v KSČ - u nás na P4 byl věkový průměr kandidátů za KSČ v posledních volbách cca 80 let.
   Nejstaršímu bylo buď 93 nebo 98.

   Vymazat
  8. Anonymní 11:20
   Vám není pomoci, skáčete jako malé dítě na propagandu pravice a snažíte se skákat podle jejich not. Pro levici jste nepoužitelný a v případě aktivního zapojení dokonce škodlivý.
   Na Slovensku problém s komunisty není(až na to, že jako u nás neustále běží mediální výplach mozků, jak vše bylo strašné a komunisté jsou ti největší vyvrhelové(což je o to pikantnější, že komunisté přeměnili Slovensko ze zaostalé agrární země na zemi vysoce průmyslovou)), protože komunistická strana je naprosto nicotná, zašlapaná, bez jakékoli síly jakkoli vystupovat.

   Vymazat
 15. Pozitivem voleb je, že ČSSD propadla, ale bohužel ji nahradilo ANO to přepbralo voleče komunistůmm a ČSSD.

  http://www.epshark.cz/clanek/1086/prusvihy-ceskych-komunalnich-voleb

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PANE JIROVEC,MOHL BY JSTE SEPSAT PROČ IGNORUJETE

   nepolitickou Společnost voličů-OSV í když jste asi když snad volite jejim členem?
   Proč jste stále nečetl náš skvělý NÁRODNI PROGRAM?
   Je to proto,že ten NP neumite zkomentovat a napsat proč je to havarie,abychom se MY špíčky voličů opravily a jely dál?

   NEBO JE TO PROTO,ŽE SE OBÁVÁTE JAK SE PŘIDÁTE MUSITE VOLAT"AŤ ŽIJE MOJE OSV "NEBO RADŠI NE?

   Vymazat
  2. KDYBY JSTE JIROVEC NEVĚDĚL CO CHCEME V OSV

   popdivejte se vlevo nahoře visi plakát s nadpisem

   BUDOUCNOST ČR-MODŘANY A NE,ŽE NE ANO!

   Vymazat
 16. Vážený pane Jírovec. Znám Vás už delší dobu a velmi si Vás vážím. Jen se připomenu dvěma tématy. Jednak se jednalo o válku v zálivu - užívání ochuzeného uranu. Tam jste mi dal odkazy na faktické nebezpečí ochuzeného uranu. Použil jsem tyto materiály jak do Halo Novin, tak i do kampaně uvnitř ústavu.
  Dále jste mi dodal materiály k převzetí Aera Vodochody firmou Boeing. Uvedl jste též příklad toho, jak firmo Boing likvidovala firmu, o kterou se měla starat. Nakonec to dopadlo s Aerem podle Vašich předpokladů. Též jsem celou záležitost publikoval a vysloužil si okamžitou reakci fy Boeing. Okamžitě mne kontaktovali telefonem spíše s otázkou, co za to chci. Samozřejmě jsem je poslal do háje.
  Po tomto historickém úvodu přecházím k reakci na Váš článek. Nemůžete jen kritizovat článek vytržený ze souvislostí. Navštivte, prosím, fb stránky JD i mé. Celá ta situace se objeví ve větším kontextu řady názorů. Bojuji s rasismem a xenofobií (samozřejmě i s fašismem). Zde jsem získal dlouhodobější podporu od JD.
  Máte samozřejmě právo na názor. Velmi si Vás vážím.
  Zdraví Milan Honusek, tituly neuvádím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Milane Honusku, velice mne zaujal Váš závěr: "Bojuji s rasismem a xenofobií (samozřejmě i s fašismem). Zde jsem získal dlouhodobější podporu od JD."! Můžete mi prosím rozvést, odkud (!) a jak (!) bojujete proti rasismu a xenofobii!

   Máte zajisté na mysli rasismus naruby a nás tzn. každodenní boj s nepřispůsobivým etnikem, který deptá a ničí bytí na severu Čech!

   Vy jim pomáháte tak, aby v tom mohli v klidu pokračovat bezstarostně dál, to musíte být bezvadný člověk, tímto problémem osobně neposkvrněný!

   Kolik máte nepřispůsobivých, početných rodin okolo svého, zřejmě bezpečného bydliště??? Typuji žádného, tak Vás pěkně prosím, obraťte svůj boj tímto směrem, to znamená, co s tím do budoucna vybojujete, bojovníku naruby, navíc z Boeingu!?


   Ramón, tituly neuvádím, jelikož žádný nevlastním (stačí selský rozum).

   Vymazat
  2. Jiří Jírovec9. října 2018 11:43

   Milane, děkuji za reakci na můj článek. Dolejšův blog jen nahrává protivníkům KSČM. Proto mi připadal hloupý. Forum 24 okamžitě využívá zmínku o stalinismu a nostalgii. Viz Besserův článek z 9.10. 2018. Zdravím, Jiří.

   Vymazat
  3. Archiv - Jan Zmatlík (Kopecký)9. října 2018 14:05

   Po roce 1989 začaly republika i národ mizet. Dokonce i ta slova.

   Jaké máme vize? Já mívám takhle k ránu takovou vizi, že po stepi se znaky rumiště pobíhají veselé děti mezi pasoucími se kozami. V dálce se rýsují rozpadající se paneláky. Je to vyloučená lokalita, v níž ještě přežívají nepřizpůsobiví Češi, kteří ne dost věrohodně milují Alláha.

   Ve společnosti, jaká i u nás přežívá je důležité hledisko uplatnitelnosti. Kdysi, před desítkami let se žádala uplatnitelnost absolutní. Každý musel být k něčemu pozitivnímu dobrý.

   V této souvislosti si dovoluji připomenout klinickou kasuistiku:

   Bylo to na konci sedmdesátých let. Šlo o vojáka základní služby. U útvaru byl nápadný tím, že odmítal cokoli dělat, cvičit v poli, zúčastňovat se taktické i politické přípravy, fasovat výstroj a výzbroj, škrávat brambory. Tak byl odeslán na Psychiatrické oddělení Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Tam mu dali jednak modrou knížku, jednak diagnózu schizofrenie a jako civila ho poslali na Psychiatrickou kliniku lékařské fakulty, kde jsem tehdy pracoval. Pohovořil jsem s ním a zjistil absenci příznaků schizofrenie vyjma jediného utkvělého přesvědčení, že nemusí pracovat, protože lidí je dost a i bez něj udělají dost práce. Starší kolegové na rozdíl ode mne to pokládali za blud, já za osobní přesvědčení.

   Tehdy jsme nedoceňovali, že jeho pohled na společnost a jeho místo v ní byl vysoce progresivní. Jak už to u lidí, kteří předběhli svoji dobu bývá, zůstal nepochopen a ocitl se v blázinci.Věřím, že nezisková organizace Post Bellum ho vypátrá a vyzpovídá ho pro Český rozhlas a jiná neziskovka získá peníze na pomník.

   Dnes nás psychiatry mladí lidé netoužící po nějakém společensky užitečném uplatnění vůbec nepřekvapují, ba naopak, stávají se novou normou. Mladí lidé, kteří touží po společensky užitečném uplatnění začínají vypadat jako podivíni.Je rozdíl mezi deklarovanou a obecně přijatou normou.

   Rád vyprávím kreslené vtipy: „Příslušník veřejné bezpečnosti se ptá mladíka: „Jak to, že nemáte dlouhé vlasy, a vytahanej svetr a džínsy? Ukažte mi občanský průkaz!“

   V dobách, kdy existovala republika, by nikoho nenapadlo zvát do republiky lidi, kteří nemohli být ničím užiteční. Dnes nám namlouvají, že nejenže všichni mají stejná práva, ale dokonce jsou vlastně stejní. A hlavně se od nikoho nesmí nic chtít. Jde samozřejmě o „lidská práva“ nikoli občanská nebo sociální práva. Ta už vyšla z módy.

   Vymazat
  4. Archiv - Jan Zmatlík (Kopecký)9. října 2018 14:08

   Lidi je třeba pro účely indoktrinace zastihnout v situaci, kdy jsou indoktrinaci nejpřístupnější. Ne náhodou stojí v bibli „nechte maličkých přijíti ke mně“, z toho důvodu se do školy zvou jednou milicionáři, pak přežívající legionáři, dnes zase převaděči diverzantů a jiní bojovníci proti komunismu.

   Hitler se ve svých zápiscích zmiňuje, že dělníky je třeba oslovovat pozdě odpoledne, když jsou unavení z práce, to jsou oslabeni a propagandu přijímají nejlépe.

   Jak jsem naznačil, budoucnost bude taková, jaká bude výchova a vzdělávání včetně indoktrinace dospělých.

   Chceme-li novou republiku, věc veřejnou, tedy obnovení vlády lidu, pak musí existovat politický národ, občané se s ním musejí identifikovat a musejí být vedeni k tomu, aby byli, jsou-li toho schopni, společensky užiteční. Musejí mít informace. Musejí být vzděláváni a vychováváni, aby byli uplatnitelní, aby nebyli parazity, aby neuplatňovali svobodnou zvůli, aby se vzájemně respektovali, aby byli zdatní. Výchova a vzdělávání musejí být náročné. Jinak jako národ neobstojíme proti lépe připraveným a agresivnějším. Neuhájíme zemi, jak napsal Karel Hynek Mácha: „Vlast jedinou, v dědictví mi danou…“

   Nakonec zbývá otázka, kdo by měl být iniciátorem obnovení republiky.

   Asi před rokem jsem v nadsázce v jedné diskusi řekl, že potřebujeme nové národní obrození.

   Na to navázal Jaroslav Bašta a mluvil o novém národním obrození zcela vážně. Myslím, že měl pravdu, že je to nutnost. Je to vize. Jaká síla by to měla uskutečnit? Zatím ji nevidím. Pracujme na tom, jinak naše dějiny skončily, připomínání výročí už zcela pozbude smyslu a budeme rozptýleni ve všehomíru.

   Ivan David tento text přenesl na Litoměřickém semináři "100 let od vzniku Československa" v sobotu 22. září 2018

   Zdroj na celý článek:

   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/ivan-david-jeste-mame-prilezitost

   Ramón

   Ps. Bohužel, takto můžete v Praze pouze snít a psát, realita už je a bude ještě horší než si myslíme, lid se rád nechá vodit za ručičku, nyní mu pracku podal a zaslepil jej sám Mamon, zhoubného kapitalismu.

   Vymazat
  5. Rozuzlení: nastává nad - Vláda životně, ještě nevyzrálých dětí (ČT?), která je neustále masírována novou propagandou, která nás všechny poučuje o životě, oni ho však ještě vůbec neprožili, neboť jsou stále jen a jen, zmanipulované děti.

   A tyto děti nám již chtějí, netrpělivě vládnout! Čeká nás - VLÁDA DĚTÍ ... !?

   Ramón

   Vymazat
 17. Jiří Jírovec9. října 2018 10:16

  KSČM potřebuje jednoduchý a srozumitelný program. Tři, čtyři body a dost. Nemůže slibovat, že to či ono změní, protože v politické gubernii, kterou Česko je, pracují všichni proti všem a všichni proti KSČM.

  KSČM nemůže slibovat, že vyřeší problém chudoby nebo bydlení. Musí ale být agresivnější a kritizovat pravici, která to dělá daleko hůř než oni před rokem 1989. Tehdy existovalo systémové řešení, dnes se záplatuje.

  Jakási skupina sestavila Desatero předpokladů pro řešení bytové nouze.
  (https://www.socialnibydleni.org/sites/default/publicFiles/SOUBORY/2018/03/26/10-42-32/desatero_predpokladu_pro_reseni_bytove_nouze.pdf)
  Realisticky vzato, je to snůška blábolů. Obcím nikdo nedá peníze na výstavbu sociálních bytů. To by pak chtěl levný byt každý.

  V zemi, která má zákon 98/2017 Sb umožňující vznik ghett a vytlačování chudých na okraj společnosti (ne-li směrem do koncentráků a ke konečnému řešení) nelze očekávat žádné ohledy. Komunisté jako jediní pro ten paskvil nehlasovali.

  KSČM nemá ve Sněmovně náhradu za Filipa nebo Kováčika. Skála, který je mimo stranické funkce i mimo Sněmovnu, není řešení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. KSČM nepotřebuje vůbec žádný program, protože vlastní neschopností uvrhla celou společnost do područí západu, veškeré hodnoty, které národ vytvořil pod vedením zlých komunistů jsou v čudu. Neměli to jednoduché západ má velké zkušenosti s manipulací mas, když na to nestačili, měli uvolnit místo schopným vlastnecům. KSČM skončila, protože nemá co nabídnout, je to salonní veteš.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 11:09 Neschopnost? KSČM to neměla po listopadu jednoduché. Všichni zatracovali socialismus a opájeli se zářnou perspektivou ze začlenění ke kapitalistickému západu. Obhajovat klady socialismu nešlo a tak se komunisté potáceli se na okraji legality. To, že my pamětníci vidíme dnešní negativa je príma, ale naši mládež nám už ukradli a je ztracená.

   Vymazat
  4. Hrob si začala KSČ(M) kopat za normalizace: čistkami - čili vyházením schopných a charakterních lidí z práce (1969-1970, ideologickými nesmysly, které brzdily lidskou iniciativu a podnikavost, zavřením hranic, kolaborací s okupanty, neschopností přinést jakékoli hospodářské reformy, vědomým plýtváním, lhaním, zastavením sociálních výtahů - resp. kádrový postup jen pro některé (a výsledek jsou ti SSMáci, kteří dnes figurují v ÚSTRku, Člověku v tísni a podobných organizacích.) Prostě je toho víc, Semelová je jen jedna opilá třešnička na třešňovém dortíku.

   Vymazat
  5. 18:42
   Předchůdkyně KSČM nasekala spoustu chyb, to je pravda. Ale nemyslím si, že protagonisté těchto chyb jsou koncentrovaní zrovna v KSČM.
   Co je však podstatnější, nový režim nadělal rovněž spoustu chyb, navíc i mnohé zcela fatální, jejichž náprava, pokud by k ní měl vůbec vůli, by trvala několik generací, přičemž některé jsou nenapravitelné. Nebo ty čistky, ty přeci proběhly i po převratu. Konečně se tedy dostali k veslu ti "schopní a charakterní". Výsledky máme před očima celých 29 let, denně.
   Vypadá ten katastrofální výsledek vlády "schopných a charakterních" tak, že by si vykopali hrob? Z této země se stal komický, suverenity zbavený, rozbitý a rozparcelovaný geopolitický útvar a obrovský pracovní tábor v rukách nadnárodního kapitálu. Zvoní snad někomu hrana? Jedině domorodcům, kteří zde kdysi byli doma.

   Vymazat
  6. 11:09 Boože, kdes takového vola stvořil. Ten výplod
   jsi stvořil sám, nebo to máš ze školy, sopláku.

   Vymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně, kdo by stál o vysokoškolsky vzdělané lidi, kteří se uplatnili i v zahraničí. Po našem znovunabytí statutu rozvojové země sem budou mnohem lépe pasovat spíše takovíto experti

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Anonymní 13:11

   Inu, svůj k svému. U vás doma bych to nechtěl vidět...

   Vymazat
  4. 12:43 Tak hlavně že né tihle! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Vymazat
  5. 19:20
   Možná máte jiné informace, ale nemám pocit, že by zrovna tito právě překračovali hranice EU. Vy ano? Nicméně pořád mi přijdou i tyto nejnižší vrstvy ubožáků o stovky procent civilizovanější, než ti křepčící lidoopi. Ale holt když jsou vám tak blízcí, je to vaše volba.

   Vymazat
  6. 22:50 Ne to si špatně rozumíme. Blbečkům se nakecalo že se plní coudenhovno-kalergistický projekt rasové výměny v Evropě, ale jde o nordickou lest, bacha! Paní Merkel a pan Macron spolu s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte, ovšem v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Rusko jako odminovači, sebevražední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj ruský způsob vedení boje, nenávidí je a budou mstít za Kábul, Groznyj, Allepo a další místa zničená buď již bolševickou nebo pozdějc putlerskou soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou své vrahy. A NATO poté již jen obsadí vyčištěné území, kapiš?

   Vymazat
  7. 8:03

   Úplně je vidím, jak se po zničení a vyrabování jejich zemí Západem hrnou na Rusa. To je na nich hned vidět, jak je to táhne východním směrem. Jenom mají asi vadné kompasy, že?

   Každopádně roztomilé fantazie, tak nějak z nich sálá vysoká odeševnělost a vyzrálost(uhrů).

   Vymazat
  8. 15:41 Maďaři v tom nesehrají zásadní roli, velení bude čistě v germánských rukou! Jak íšu, jde nordickou lest, nikoliv uherskou! Čmoudů se nikdo na nic ptát nebude a ak píšu - ani nebude třeba! Pudou s vášní, maj co mstít!

   Vymazat
  9. 17:21

   Tak mě hlavně nezapomeňte informovat, až čmoudi půjdou na toho Rusa pomstít Afriku, vyrabovanou a zpustošenou západními koloniálními velmocemi. Na to si počkám.
   Jen aby spíše nešli bílí Evropané. Nikoli však se zbraněmi, ale s prosíkem o azyl, až emancipace a nadvláda negrů v Evropě udělá z jejich zemí klony JAR.

   Vymazat
 20. Magoři tady zase excelujou, po snídani je zřízenci zapoměli umístit do klecových lůžek.

  OdpovědětVymazat
 21. Dejte pokoj s komunálkami ti situaci v naší zemi nepomúžou a geopolitickú situaci neviřeší.

  OdpovědětVymazat
 22. Znovu anonim 11:51,komunálni volby viřeší jenom finační situaci nově zvoleních a namastí si kapsi a nic víc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. anonym - komunální - vyřeší - zvolených - kapsy

   Halt ten češtin!

   Vymazat
  2. 18:49 - já to pochopil jako vtip. A Vy jste němčin ?

   Vymazat
 23. Z těchto debat, ne diskuzí, to páchne zlem a nenávistí. Prosím, zůstaňte lidmi. Já si sice myslím, že KSČM je už jen neškodnou fosilií z minulého století a pro současnost je bez budoucnosti (pomalu odumírá), ale vy co patříte snad opozici se projevujete tak ošklivě, že s vámi nechci spojovat svou budoucnost, natož budoucnost svých dětí. Přemýšlejte, zda vám nesluší hnědé košile.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vaší pravdou a láskou jsem dojat. Avšak asi vám radost neudělám, pokud se skutečně podaří zlikvidovat KSČM zevnitř, když to zvenčí nešlo, jistě nezůstane vzduchoprázdno. Objeví se nový politický subjekt, nesoucí program krajní levice. Tentokrát už bez zkonformizovaných soudruhů typu Dolejš či Filip. Možná i vzejde z levicového jádra KSČM. A tam bude směřovat můj zájem. Skutečně radikální levice je tady třeba jako soli a v nadcházející krizi cítím dobré podhoubí. Dějiny se točí ve spirále, vstanou noví Gottwaldové! ;-)

   Vymazat
  2. No, nějakej novej Gottwald nám tu vážně chybí. Nejlíp i s nějakou novou Martou.

   Vymazat
  3. 16:04 Tahle nestačí?- https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   Vymazat
  4. Anonymní 15:03

   To opravdu nestačí. To stačilo tak před 15 lety, dnes dozrál čas na tvrdou sílu.

   Vymazat
  5. Takovou? - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Vymazat
  6. Anonymní 17:23

   Nevím co přesně myslíte, ale určitě je to slabota.

   Vymazat
 24. Tak Ano dnes vyšachovali v Brně a Burešovi se to nelíbí? Nejsem zastáncem podrazů ,ale co udělal Bureš se stranou SPD? Raději se ČSSD a KSČM spojil.Na jednu stranu mu to přeji,ale kam to vše povede?No pěkný bordel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo se spoji s Burešem ví,že dostane polibek smrti a bude muset přitom podporovat korporátni oligarchickou tyranii ohnutýgh hřbetů a nizkých platů.
   Proto lze doporučit hrobařům KSČM jen jedno

   JEN TAK DÁL DĚLNICI A ROLNICI A BUCH NA DNO!

   Vymazat
 25. Domnívám se ,že si musíme nejdříve rozbít pořádně hubu,aby jsme se probudili tak jako vždy pak se snad vzpamatujem.Jak je možné ,že v dnešní době vyhrálo 2 ODS.?Lidi zapomněli jak jsme se za nich měli dobře?Já u voleb byl -SPD.Až se lid probudí možná už bude pozdě.

  OdpovědětVymazat
 26. Komanči tu budou navždy. I bez toho zdola, či filipse, či KSČM. Zase se najde někdo, kdo bude umět lidem vysvětlit, co to je to ten kapitalismus, dnes tak glorifikovaný, v současném stadiu progrese, uspokojující těch, pro "demokracii" potřebných 50,01 % obecenstva. Kteří si myslí, že kapitalismu porostou stromy do nebe, a že k jeho životu je potřeba jen vyrábět kravivy, zbrojit a válčit.
  V současném stavu společnosti není schopen nikdo, ten živořící, pro "demokracii" nepodstatný zbytek obecenstva, přesvědčit jít k volbám a volit proti těm, co je dovedli pod mosty, do dluhů, a ke všem hnusům této "moderní" doby.
  Nemáš tele a její vizi, noviny, nejlíp Plesk, radia a hlavně Bakalu, moc toho nenaděláš.
  Zbývá jen čekat. Až těch "spokojených", ukolébaných zjistí, že jsou také v prdeli.
  Pak bude šance. Buď fašouni, podporováni bankami a zbrojovkami, nebo radikální levice, jen se silou argumentů.
  Jenže fašoun to má jednodušší. Byť to končí většinou masomlýnkem.
  p.s. Ujišťuji své hnojaře, že jsem nebyl, nejsem a nebudu komunista. I hlídači "demokracie" si to mohou hravě zjistit. Aspoň to, že jsem nebyl a nejsem.

  1938


  1938

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen tak mimochodem, ti pod mosty nemají trvalé bydliště a často ani občanku, ergo kladívko, nejsou občany a volit nemohou.

   Vymazat
 27. KSČM jsou stále v defenzívě a proto moc lavírují v dnešní žumpě. Kdo jiný má ukázat na dnešní nedostatky a rehabilitovat socialismus. Začít by mohli s mediálním prosazením v např. v ČT. S jejich aparátem by nemělo být problém dokázat nevyváženost informací a diskuzí. Ale bez Dolejše.

  OdpovědětVymazat
 28. To je počteníčko, už aby ty magory v Bohnicích nakrmili a na noc zavřeli de klecí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18.52 doplnění -poděkování adminovi za vyčištění diskuze.

   Vymazat
 29. Někteří soudruzi ,kteří tady diskutují by si měli uvědomit ,že už u nás žádná dělnická třída není.Svoje názory pořád "narážejí"na "kopyto"staré 40 let.Soudruh Skála by měl přijít s něčím novým co by oslovilo současné lidi.Takový myslitel se zatím nenarodil

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak to myslíte, že už "u nás žádná dělnická třída není"?

   Vymazat
  2. Anonymní 22:37
   Jednoduše, všichni jsme přeci manažeři a akcionáři. Přesně jak to před spuštěním "privatizace" strůjci nových pořádků vykreslovali nadrženým ovčanům, které při procházení těmi vzdušnými zámky polévaly vlny horka a rozkoše, jako puberťáka nad fotkou celebrity.

   Vymazat
  3. Dělnickou třídou jsme všichni co makáme do úmoru ( bez rozdílu jakého jsme dosáhli vzdělání), jenom jsme zvyklí něco tvořit, vážit si práce jiných atd. Jenže odcházíme do důchodu jsme zklamaní jakéže potomstvo jsme si to vychovali. Blogeři a modelky a rádoby celebrity národ nenakrmí a neochrání. My jsme prostě aut, oni mladí jsou in. A nejhorší na tom je , že nejsou schopni ani minimálního pohledu do budoucnosti, prostě carpe diem a po nás potopa.

   Vymazat
 30. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 9. října 00:02.

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 31. Ekonomický migrant Jírovec mele blbiny, a ovce mu to žerou!

  Tak tohle vyčítám naší milované Nové republice obzvlášť trpce – že publikuje texty takovým charakterově nepevným individuím, jako je ekonomický migrant Jírovec.
  A on se za to snad vůbec nestydí, že zradil vlast kvůli mrzkému mamonu!
  Roduvěrný Čech a Rus by raději zemřel, než by zradil svoji vlast, třeba při bestiálním mučení Gestapem nebo CIA, ale milostivý pán Jírovec se nám šklebí do obličeje: „To jsem s vámi vyjebal, co, cháchá!“
  A vy, drazí soudruzi a soukmenovci, vy držíte hubu, jako tupé ovce …
  Místo ostré petice na zastavení publikování žvástů zrádného emigranta Jírovce v naší milované Nové republice pod jeho žvásty diskutujete, jako by se nechumelilo.
  A tento můj soudružsky/soukmenovecky otevřený příspěvek bude určitě smazán, tím prašivým havlistou, jenž se Lenin-ví-jak zákeřně vetřel do redakce NR.
  Prostě HNUS!

  Krátce k některým žvástům zrádného ekonomického migranta Jírovce:
  1) Naše Haló noviny mají čtenost větší než Parlamentní listy, a cca 10000x větší než Nová republika
  2) K volbám se v HN řádně vyslovil náš s. předseda: Volby 2018: Překvapení ne, zklamání ano

  K ostatním žvástům zrádného ekonomického migranta Jírovce se raději vyjadřovat nebudu, abych se zbytečně nerozčiloval.
  Ovšem znovu požádám soudruhy a soukmenovce z redakce naší milované Nové republiky, aby si autory článků vybírali ZODPOVĚDNĚ.
  Děkuji vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a těším se na vaše pokrokové činy.

  Pozor však! Na prahu jen vlasti pravé
  stojíme, není dobojováno.
  Jsou ještě všude temné síly dravé,
  ostnatých drátů k cíli nastláno.
  Jen tedy dál a všichni na svá místa!
  Jen do práce a v boj, jenž nelení.
  Dál nad námi plá rudá vlajka čistá,
  to avantgardní lidské znamení.


  (S. K. Neumann: Čest rudé vlajce)

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 32. Koho by zajímal nějakej bolševik Dolejš...

  OdpovědětVymazat
 33. RADOSTA VY PYTLÍKU,KDY SI VŠIMNETE NEPOLITICKÉ OSV

  jejiho skvělého NÁRODNIHO PROGRAMU,který je daleko horši než brzy skoro nebožtiků KSČM,které podporujete a stejně je to hovno hovno.
  Vzpamatujte se podporujte SOCIÁLNI STÁT,který neni v Ústavě a u sousedů plati 10 eur na hodinu a taky chtějte jako my všichni NZP ve výši DNEŠNICH nejméně 10 000,které vypláceli

  VŠEM OBČANŮM DŘIVĚJŠI KOMUNISTÉ A NYNĚJŠI KSČM PRÝ O TOM NEVI VŮBEC NIC A NECHTĚJI ty penize dát jako tehdy,BO NEVI CO JE TO NZP!

  Přestante je podporovat a obratte se na naši stranu ,dřive než vám bude kabát malý,že ANO?

  OdpovědětVymazat
 34. Nejsem příznivec tlumení, i fantas magorií některých zde píšících. Ale když si někdo plete lékárnu s mlékárnou.
  Takoví by měli mít svůj vlastní web, něco jako kdysi Dikobraz
  a nežádat tvaroh v lékárně, kde se člověk lekne jak vidí ty ceny.
  Třeba takový ten radostný soudruh. Proč tady zaplňovat prostor tvarohem, když dnes je prospěšnější se lékat.
  Takže, mazat, mazat, mazat.
  p.s. Třeba i mně, když někdy ulítnu.

  1938

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.