Reklama

sobota 27. října 2018

Kdo nechápe bratry Mašínovy a Vaška Mrázka nebo Jirku Straku. ---- Malá úvaha nad článkem „Kdo nechápe bratry Mašínovy“[i]

Michal Brand
28. 10. 2018
„Mnoho se mluví v poslední době o bratrech Mašínech“, píše paní Lada Dvorská ve svém článku. Samozřejmě, podle autorky článku se o nich mluví zcela mylně a naprosto odporně a zvráceně. Minulý režim prý byl „režim zlodějů, vrahů, spodiny, krvavé lůzy a sadistických prasat“. Všichni slušní lidé prý z tehdejšího Československa buď utekli, nebo byli popraveni komunistickou mocí nebo byli alespoň ve vězení. Všichni ostatní, všichni občané tehdejšího Československa, všichni do jednoho jsou pro autorku jen naprostou lůzou, odpadem.


„Národ bez morálky, národ uznávající udavače, zbabělce a vrahy a zatracující čest, morálku a hrdinství. Národ, jehož běžní občané zcela nechápou, že se dají dělat věci nejen pro vlastní prospěch, ale že naopak někdo dělá něco z důvodu vlastenectví, morálky a charakteru, že to dělá zadarmo a rád, ve prospěch celého národa a jeho budoucnosti.“

A tito lidé, ta odporná lůza, která prostě jen žila svůj obyčejný život v tehdejším Československu, ta chátra „uznávající vrahy a zbabělce“, ta si tedy podle autorky nejen nezasloužila od bratrů Mašinů a jejich kriminální pseudo-politické bandy žádné slitování, ale rovnou spravedlivý trest. Například v Chlumci nad Cidlinou kde tato skupina „hrdinů třetího odboje“ nejprve zkusila umlátit železnou tyčí hluboce věřícího policajta, ehm, pardon „příslušníka SNB“. Ale řekněme si to na rovinu - prostě obyčejnýho venkovskýho policajta, úplně stejného jako ten městský policista, co dnes u školy vašich dětí zastavoval auta na přechodu pro chodce. Ale nechme mluvit fakta:

„Chlumec nad Cidlinou, 13. září 1951. Do města přijíždí vůz taxi obsazený mašínovci. Automobil je odcizený, taxikář skončil přivázaný ke stromu.

Příslušník SNB Oldřich Kašík v tu chvíli ještě netuší, že prožívá poslední chvíle života. Plán byl jasný. Získat zbraně pro další činnost. Vše se ale zkomplikovalo.

Událost popsal v komentáři pro Právo dokumentarista Miroslav Kačor. V předsíni služebny SNB, kam se Ctirad dostal pod záminkou nahlášení krádeže, se odehrává drama, na jehož konci je mrtvý člověk. Ctirad rozbíjí nečekaně zezadu Kašíkovi, který byl s největší pravděpodobností neozbrojen, hlavu ocelovou tyčí.

Příslušník SNB ale stále žije. Ctirad přidává ještě pět nebo šest ran. Smrtící útok dokonává jeho bratr dvěma výstřely z pistole.

Život je plný paradoxů. Kačor totiž zjistil, že zastřelený Kašík byl v hledáčku StB. Jako bývalý člen lidové strany a poté sociální demokracie. A jako hluboce věřící měl u kolegů přezdívku Kudrnatý Ježíšek.“[ii]


Topolánek (ODS) a Vondra (ODS, ale zřejmě ve skutečnosti zcela jiná organizace) je za to vyznamenali. A paní Dvorská píše, že si to ten maloměstský policajt zasloužil. ‚Dobře mu tak! Uznával vrahy a navíc to jistě bylo sadistické prase!‘ Zglajchšaltovaná wikipedie uvádí, že zavražděný policajt Kašík byl členem komunistické strany a „zastával různé funkce“. Jaké funkce wikipedie neuvádí a odvolává se na jednu knihu vydanou v roce 2011, jiný zdroj, ověřitelný on-line nenabízí. Ale jen tak malinko podsouvá, že šlo o komunistického funkcionáře. Wikipedie je dobře zeditovaná, o zavražděném policajtovi nic neříká, ani nezmiňuje, že to byl táta od rodiny, který se podle slov svého vnuka podle vyprávění zajímal o kostel, rodinu a práci. V době, kdy ho zločinná mašínovská banda psychopatů zavraždila bestiálním způsobem, mu bylo 35 let. A měl dvě malé děti.

Ale to víte, pražsko-kavárenský Der Stürmer[iii] alias Echo24 píše dokonce „Bratři Mašíni dál rozdělují společnost. Poststalinisté opěvují oběti jejich odboje“[iv] Asi jsem poststalinista, když obyčejného venkovského policajta, tátu od rodiny, který se zajímal jen o kostel, rodinu a svoji práci venkovskýho policajta považuji za nevinnou oběť odporné amorální zvrhlé vraždy spáchané několika psychopaty.

Další „hrdinství“ skupiny bratří Mašínů bylo velice podobné, až na technické detaily zločinu. Při přepadení služebny SNB (prostě tehdejší policie, SNB nebyla žádná zločinecká organizace, i dopravní policajti byli „příslušník SNB“ – jen aby to pochopili i nevzdělaní fanatici a dnešní studenti a absolventi genderových a humanistických studií) v Čelákovicích [v] svoji oběť nejprve omámili chloroformem a potom podřezali. Jako „bojovníci“ Islámského státu. Tady jsou – bratři Mašínové Blízkého Východu a dnešní doby[vi]. Ani v případě psychopatickými zločinci z bandy bratří Mašínů zavražděného strážmistra Honzátka wikipedie cudně nezmiňuje, že šlo o tátu od rodiny. V době, kdy ho zločinná mašínovská banda psychopatů zavraždila bestiálním způsobem, mu bylo 27 let.

Třetí akcí „hrdinů odboje“ bylo přepadení vozu s výplatami[vii] firmy Kovolis. Při této loupeži byl mašínovskými psychopaty zavražděn mnohaletý pokladník firmy Kovolis, pan Josef Rošický. Pan Rošický byl pokladníkem firmy již v předválečné době, tedy dávno před znárodněním, a byl i za komunistů ponechán ve funkci kvůli své spolehlivosti pokladníka. Zglajchšaltovaná wikipedie a PR agenturami dobře ponaučení vrazi Mašínové naznačuje, že prý si ho Mašíni spletli s komunistickým funkcionářem Rošickým.

Když už měli hrdinové peníze, koupili si pěkné motorky. Také, podle zlých poststalinistických jazyků, si prý nakoupili pěkné oblečení. A podle zlých poststalinistických jazyků prý také hodně utráceli po kavárnách. Ale to by jistě hrdinové odboje neudělali. Nebo možná ano, ale jistě jen v naději, že v nějaké kavárně nebo na nějakém divokém večírku potkají Gottwalda osobně a spáchají na něj atentát.

Ponaučení PR poradci dnes Mašínové tvrdí, že vlastně vraždili jen proto, aby získali zbraně na obrovské atentáty. Například prý chtěli zavraždit Gottwalda[viii], jak tvrdí zglajchšaltovaná wikipedie. Uvádí to protokol StB z výslechu Ctirada Nováka, strýce bratrů Mašínů. Člen zločinné mašínovské bandy Paumer sám uvádí, že o tom jen uvažovali.[ix] Prostě o tom jen tak planě žvanili, ‚blá blá blá atentát blá blá blá odboj blá blá a teď pojďme koupit nový hadry na sebe a pak zajdeme do kavárny‘.

Podle slov Josefa Mašína[x] plánovala jejich zločinecká banda vlastně atentát na Čepičku (ministra národní obrany, zetě Klementa Gottwalda). Tak na koho vlastně? To si ty lži nemůžete alespoň sjednotit? Příště propaganda oznámí, že „hrdinní odbojáři Mašínové nakoupili motocykly, na kterých chtěli dojet do Moskvy, podpálit mausoleum a zabít Stalina i s Berijou“ nebo nějaký podobný nesmysl. A kavárna zahýká blahem a nechá jim postavit pomník. Na Letné by mohla stát socha „Ctirad Mašín podřezává 27-letého venkovského policajta“. Novodobí Jasánci[xi] by tam každého 28. září mohli chodit slavit výročí vraždy, v ruce rudé knížky, ehm, rudé karty a mohli by tak vyjadřovat svůj „sofistikovaný“ životní postoj „vzdělaných neburanských inteligentních“ ....Krůtových z Kunderovy hry Majitelé klíčů[xii].

Ale na žádný atentát nedošlo. Po zavraždění pokladníka a nákupu motocyklů a oblečení a pár večírcích, ehm, ale to jsou jen pomluvy, pak už jen mašínovská zločinecká banda podpálila několik stohů a zranila venkovského dobrovolného hasiče – jak píše Dvorská, dobře mu tak, dobrovolnému venkovskému hasiči, uznával zbabělce a vrahy, tak se mu dostalo od Mašínů jistě „po zásluze“.

A pak už bratři Mašínové jen zdrhli na Západ. Ten je demokraticky nevydal, protože kdo vraždí s dobrým politickým heslem, má v některých režimech vždy dveře dokořán otevřené. Jako islámští teroristé v Sýrii nebo v Iráku dnes – se dveřmi a hlavně peněženkami a zbrojními sklady doširoka otevřenými v USA, ve Francii, Německu, Británii.

„Každý, kdo nechápe Mašíny a další členy třetího odboje, patří do té čeládky vypsané v předchozí kapitole…“, píše Dvorská ve svém článku. Každý, kdo má jiný názor než ona sama, je tedy podle ní automaticky a bez odvolání‚ vyznavač zbabělců a vrahů‘, součást skupiny‚ zlodějů, vrahů, spodiny, krvavé lůzy a sadistických prasat‘.

No, autorka článku „Kdo nechápe bratry Mašínovy“, Lada Dvorská se zajímavě představuje na svém facebookovém profilu[xiii]:

About Lada Dvorská

Education: Psychedelic University, Amsterdam, Netherlands

Jak by řekl jeden z lékařů při prověrce duševního zdraví Josefa Švejka – po přečtení tohoto profilu, zejména „vzdělání“, jsou jakékoli další otázky směrem k Ladě Dvorské zbytečné, případ je zcela jasný. Jako u většiny příslušníků kavárny.

Dvorská píše „národ bez morálky, národ uznávající udavače, zbabělce a vrahy“ – jak případná slova na pana Topolánka, pana Vondru i paní Dvorskou... To oni uznávají zbabělce a vrahy, zbabělé vrahy. A klaní se jim. Ale národem tito vyznavači zbabělých vrahů nejsou. Jsou jen odpornou sedlinou, odpadem národa, rádoby lepšolidi, rádoby intelektuálové, ti „progresívní“, ti „kteří pochopili“ a tak teď hlasitě vyřvávají do světa svoji vlastní amorálnost. Za Adolfa by psali oslavné články na hrdinné árijské bojovníky v řadách Einsatzgruppen[xiv] proti židovskému spiknutí. Mirek se Sášou by esesáckým vrahům rozdávali i medaile a řády.

Jen na toho Vaška Mrázka a Jirku Straku se asi nedostane. I když oba také jako Mašínovi vraždili tu ´chátru, lůzu uznávající zbabělce a vrahy, spodinu, sadistická prasata´. Na rozdíl od Mašínů ale nezabalili svoje zločiny do politických žvástů. A nepodařilo se jim utéct na Západ. Jejich chyba. Nejvyšší soud by jim dnes možná přiklepl i nějaké odškodnění[xv]...

[i] https://pravyprostor.cz/kdo-nechape-bratry-masinovy/

[ii] https://www.novinky.cz/domaci/242746-bilance-bratri-masinu-zastreleni-podrezany-a-rozdelena-spolecnost.html

[iii] https://cs.wikipedia.org/wiki/Der_St%C3%BCrmer

[iv] https://echo24.cz/a/whtZR/bratri-masini-dal-rozdeluji-spolecnost-poststaliniste-opevuji-obeti-jejich-odboje

[v] https://cs.wikipedia.org/wiki/Skupina_brat%C5%99%C3%AD_Ma%C5%A1%C3%ADn%C5%AF#P%C5%99epaden%C3%AD_slu%C5%BEebny_SNB_v_%C4%8Cel%C3%A1kovic%C3%ADch

[vi] https://tinyurl.com/ya5hgvhr

[vii] https://cs.wikipedia.org/wiki/Skupina_brat%C5%99%C3%AD_Ma%C5%A1%C3%ADn%C5%AF#P%C5%99epaden%C3%AD_vozu_s_v%C3%BDplatami

[viii] https://cs.wikipedia.org/wiki/Skupina_brat%C5%99%C3%AD_Ma%C5%A1%C3%ADn%C5%AF#%C3%9Adajn%C3%A1_p%C5%99%C3%ADprava_atent%C3%A1tu_na_Gottwalda

[ix] https://cs.wikipedia.org/wiki/Skupina_brat%C5%99%C3%AD_Ma%C5%A1%C3%ADn%C5%AF#%C3%9Adajn%C3%A1_p%C5%99%C3%ADprava_atent%C3%A1tu_na_Gottwalda

[x] https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/josef-masin-slavi-85-svych-cinu-nikdy-nelitoval_420636.html

[xi] https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cern%C3%AD_baroni_(film)

[xii] http://www.ucl.cas.cz/edicee/data/sborniky/kongres/tretiI/48.pdf

[xiii] https://www.facebook.com/atllanka.net?fref=mentions

[xiv] https://cs.wikipedia.org/wiki/Einsatzgruppen

[xv] https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/rodine-masinu-oficialne-vratili-statek-v-losanech_454647.html

84 komentářů :

 1. Zas tak špatný kluci to nebyli, ale bylo jich halt málo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vidíš, dneska tady komáři a jejich milice nejsou, sežeň větší partičku a dejte se do toho. Lůza a její potomci zůstali, určitě vás za její vybití vyznamenají. Jednak se sníží počet voličů těch, co tady nechtějí migranty z Afriky, a jednak se konečně předmětní migranti budou moct nastěhovat namísto české lůzy do tvéhosousedství. Italové a Švédi si pochvalují, stejně tak si migrantů váží v Britském chálífátu. Tak proč ne tady?

   Smazat
  2. 2:22 Komouši je sem natahali, tak co by je nechtěli? Tenkrát se tu dobře měli, ještě zpočátku devadesátek si pamatuju, jak naše parta hnala bandu kubánskejch čuráků Husovkou zpátky na koleje!:))) A s angolskejma klukama jsem za jejich prachy (brali diety v bónech!) chlastali v lázních! To dneska na nás serou, zbejvaj nám tu leda ukrouni a vietnamčíci!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Je jedno, kdo to byl a jaký zastával názor. Vycházejme z toho, že to byl člověk. Pokud se v minulosti a v dnešní době tak vehementně někdo ohání základní listinou práv a svobod, nemůže bezdůvodně souhlasit s vraždou 35-ti letého strážníka.
   Tahle zkurvená verbeš, co si dnes dovolí schvalovat takovýto čin, není o nic lepší, než ti, kteří dnes a denně sadisticky zabíjí pro svou potěchu a pro své potřeby. A tyhle zrůdy pak druhé obviňují ze zrůdnosti, aniž by měli jediný důkaz, že se něčeho zrůdného dopustili.
   Jsou to duševní mrzáci a patří je izolovat, než z nich bude další Hitler.

   Smazat
  5. Byli to vrahové. A kdyby o nich deset krav psalo
   ódy na radost, stejně vrahama zůstanou.

   Smazat
  6. Mašíni byli a jsou obyčejní vrazi. Jsou odpadem společnosti, jako každý, kdo je obdivuje a schvaluje jejich činy. Bohužel najde se v populaci určité množství odpadu, který bude a je na jejich straně. Nakonec i dnes se u nás najdou obdivovatelé Hitlera a plynových komor. Proti nim je třeba se řádně postavit a nebát se.

   Smazat
  7. 7:27, snad nechceš srovnávat dnešní řízenou masovou migraci, kdy jednotlivé státy Afriky vypakují své přelidněné basy po statisících, naloží na "humanitární" loď a šup do Evropy, s tím, kdy jsme poskytli univerzitní prostor pro pár dětiček tamních potentátů? Poněkud nesouměřitelné. Kvalitativně i kvantitativně.

   Smazat
  8. 9:14 A co má pan Hitler společnýho s nějakým zabíjením, zřejmě nejen dole vobřezanej blbe? To chtěli vyvolat a vyvolali tvý souvěrci! - http://nassmer.blogspot.com/2013/07/jedinecne-autenticke-dokumenty-o-vine_2199.html

   Smazat
  9. Taky se mohli zastavit v Kolíně a podříznout tehdy 9letého Miloška

   Smazat
  10. 15:24
   No ty jsi imbecil. IQ tykve.
   Prý "pan Hitler"...
   Babička zřejmě za protektorátu šlapala chodník, co?

   Smazat
 2. Jen co Mašínové skončili se zabíjením u nás, šli zabíjet lidi do Vietnamu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale před tím se museli v bývalé NDR prozabíjet na Západ.

   Smazat
  2. MAŠÍNOVÉ DOSTALI OD USA NABÍDKU, KTERÁ SE NEODMÍTÁ. "Jestli opravdu chcete bít komunisty, račte do Vietnamu - nebo vás vydáme do Prahy jako obyčejné loupežné vrahy."

   Francouzi zase české vojenské pomnichovské emigraci nabídli volbu mezi vstupem do Cizinecké legie nebo předání GESTAPO.

   Smazat
  3. Myslím že to byla Korea,ale vrazi to jsou stejně.

   Smazat
 3. Dobře by se ta fašistka vyjímala mezi mašíny na šibenici.

  OdpovědětSmazat
 4. Ať si říká kdo co chce, Mašínové byli obyčejní vrazi a zloději. Více jejich činnost není třeba komentovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vrazi a zlodeji, kteri by se meli odsoudit k trestu. Nebo taky muzeme zabit ty, kteri slouzi soucasne totalite bez trestu?

   Smazat
  2. Proč pořád dokola omílat ty vrhy a zločince.
   Sami moc dobře vědí, co udělali. Jejich strach navštívit ČR i po roce 89´, kdy to tu do rukou vzali zločinci, je usvědčuje ze zločinnosti. Za to co udělali patří na šibenici.

   Smazat
  3. Moc zajímavé je, že Mašínové studovali ve stejné škole jako Havel, takové té luxusní pouze pro vyvolené. Prostě světové zákulisí nás zotročuje již celá tisíciletí. A bude se jim dařit tak dlouho, dokud zde bude dostatek idiotů. Mašínové sami utekli a mámu opustili a ta to schytala za ně, ale Mašinové a svědomí to jsou věci, které nejdou dohromady. Byli to sprostí teroristé, protože vraždili náhodné obyčejné lidi, aby vyvolali strach a svými činy naopak hráli komunistům do ruky, protože mohli demonstrovat, podívejte co dělají ideje západu z lidí za zvěř a v tom se nemýlili.

   Smazat
 5. Někdo z autorů NR by mohl prověřit, kdo odpovídá za obsah wikipedie. Platí pravidlo, že ničemu, co se týká historie a politiky nelze na wikipedii věřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když uvedete prameny, z kterých čerpáte, můžete sami wikipedii opravit, doplnit či předělat. Je tam sice jakási anonymní redakce, ale když uvedete zdroj, odkud čerpáte, nechají to na wiki uveřejněné. Vyvarujte se citových výlevů, zaujatých komentářů, nasázejte jim tam jen podložená fakta. V případě vrahů Mašínů to úplně stačí, aby si lidi udělali vlastní názor.


   MM


   Smazat
 6. Kdyby stejné činy mašínové prováděli v už klidných 80. letech, byli by možná vrazi.
  Ale zdejší komunistická prasata nechtějí chápat jaká doba byla v 50. letech, kdy jejich bratři popravovali a zavírali nevinné spoluobčany do lágrů jak na běžícím pásu. Kdyby se tito zmrdi dostali dnes k moci, tak by to s chutí dělali zase. Naštěstí soudruh David dostal v senátorských volbách jen 5% hlasů a soudružka Semelová 4%. Lidi nejsou úplně blbí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu, mýlíš se. Lidí v Praze opravdu blbí jsou. Chlape, když jste dodržoval zákony, bezpečnost si vás nevšímala. Raději se nepodepisujte. Kdyby tento režim náhodou skončil, lhaní by vás mrzelo.

   Smazat
  2. 1:10
   Soudruhu idiote, alias rudé prase, na tobě je krásně vidět, že vaše úchylné myšlení se přes veškeré kecy nezměnily ani o prd. Víš, soudruhu, za protektorátu, když jsi dodržoval tehdejší zákony, si vás gestapo také nevšímalo. Najdi 10 rozdílů, blbe.

   Smazat
  3. 1:41, zuřivá svině nechápe, že vyřizování účtů po válce bylo bez trestu možné jen tři dny, pak byl dotyčný odsouzen jako vrah. Ale takovým můžete jen rozšlápnout ksicht, na jinou formu komunikace budou reagovat zuřivým štvaním a obhajobou zabíjení.

   Smazat
  4. Už tím, jak tituluje čtenáře Nové republiky je jasné, že 1:27 vulgo 1:00 je tvor nemyslící, logiku nepoužívající. Jeho morálka vraždícího oportunisty ho jen dokresluje. Vždy se prozradí tím, že první začne nadávat, podsouvat, dehonestovat. Doporučuji neodpovídat mu hrubými slovy, ale argumenty. V článku jich je dost, v přílohách jsou další. Na blby nereagujte jeho slovníkem a bezduchou nenávistí. To pak klesáte na jeho úroveň a místo jednoho blbečka jsou v diskuzi náhle dva.
   Martin

   Smazat
  5. 28. října 2018 1:2728. října 2018 1:27
   "lidi nejsou blbí" to je pravdda ale netýká se zfetovaných pirátů a jejich příznivců. Stejně tak se netýká pologramotných kretrénů, kteří se přistěhovali do Prahy a okupují ji stejně jako migranti. Jenom mají již volební právo.Nevím, zda patříte k vypatlaným mozkům z řad konzumentů drog. nebo k těm druhým. Obé stojí za dvě věci.
   Václav

   Smazat
  6. 1:00; 1:27
   Ano. Komunisti popravovali přesně takové idioty, jakým jsi i ty. A já se jim ani trochu nedivím.
   A měj se na pozoru, ty špíno špinavá. Až přijde ta chvíle, kdy se vítr obrátí, jako že se vždy po čase obrací, půjdeš mezi prvníma.
   S pozdravem Rudé prase.

   Smazat
  7. 9:41 Vítr se neobrátí, není kam, na russáckej šrot už brzy postačí i dobře udělanej prak! Horší voříšek - takový level 2, bude ten bohatýr s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Ale když mu dáte pravou sibířskou pěnu do koupele, do minuty bude na zádech kopat nožičkama! Pak teprv přijde nejvyšší level č. 3! Tedy samotný Putler! A ten umí karatééé! Na toho bude muset nastoupit Chuck Norris ... a bůhvíjak to dopadne! Doufejme že snad dobře - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
  8. 17:38
   Ale, ale božínku. Už jsi se odtrhl od cecíku, mamánku?
   Tak si ještě vytáhni ruku z trenek a dej si studený obklad do rozkroku. Tahle onanie tě neuspokojí.
   Zbytečně blouzníš a ucrkáváš do plenek.

   Smazat
  9. 21:21 Troufáš si mě (ten s tou sukovicí) zde - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   srovnávat s tvým vypouštěčem (ten s lopatou na 1 minutě 15 seKUNDÉ) tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Tyčím se nad tebou jak Mount Everest nad hromádkou jačího trusu při úpatí, tak nesmrď ...

   Smazat
  10. 14:17
   Už se celý třepu strachy...
   Ty musíš být tedy pořádný imbecil.
   Ještě jednou, přestaň si šňupat v nose a a olizovat konečník. Vyndej si ty pochcaný pleny a uvaž si oprátku, zoufalče.

   Smazat
 7. Tvrzení o vybízení k udavačství mne nutí k velkému smíchu. Mne učili převážně kantoři se vzděláním z první republiky. Proboha, co by s žákem udavačem dělali? Kdo z žáků by mohl přesně pro bezpečnost popsat podstatu ideozločinu?

  Proti udavačství v 50. létech svědčí lidová zkušenost. V našem malém městě jedna věřící žena nasazovala parohy manželovi stykem (asi i pohlavním) s místním farářem. Parohatý manžel udal na bezpečnosti, že nějaký kalich farář nechal zazdít do zdi kdesi v kostele. Co se po tom oznámení stalo? Zatkli celý trojúhelník.

  Mám ještě jeden argument. Za dobu, kdy vládli bolševici, byli komunisté tak zaměstnáni dobrovolně povinnými brigádami a přípravou slavných výročí, že jim na sběr klepů nemohl zbýt volný čas. Oni neměli čas se ani věnovat vlastní rodině. Kráči Dvorské není třeba věnovat pozornost.

  PS: Slovo "kráča" vymyslel ještě před převratem můj kolega. První slabika je ze slova kráva. Druhů slabika je druhou slabikou slova, kterou požíval kandidát na ministra, kterého nikdo nechtěl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den.
   Mohu tento termín jen potvrdit. Také jej používám již dost dlouho. Nebyl ten Váš kolega z Ostravy? Tady je dost frekventované. Co se týče bratrů Mašínových. V jejich případě je národ rozdělen zase na dvě poloviny. Já říkám, že jsou to normální vrazi. Jednou jsem viděla v TV jednoho z bratrů na hranici Česka v lesích a koukal do země, kde se narodil. Bylo mu naprosto jasné, že udělat pár kroků navíc si nemůže dovolit, protože by musel být okamžitě zadržen a odsouzen za ty vraždy, které tady v "boji a čekání na 3.sv. válku" provedli. Další 3 oběti byly z NDR, když se probíjeli na Západ, který je s otevřenou náručí, jak jinak, přijal. Mám jeden takový dost divný zážitek. Byla jsem registrovaná na jedné komunitě, jejíž sídlo je ve Francii. Admina dělá pochopitelně Češka. Po několika letech se tam vyskytla v soutěži otázka, "jak se jmenovala "osobnost" popravená v ČR ve spojitosti s bratry Mašíny. Jednalo se o Václava Švédu. Odpověď jsem věděla a napsala jsem do komunity, že pokud mají vraha za "osobnost" nemám v této komunitě co dělat. A činnost jsem ukončila. Dost mě to mrzelo, protože jsem tam mohla dělat něco jako pomocníka admina, líbilo se mi tam. Ale schvalovat vraždy na nevinných lidech?

   Smazat
  2. 9:09, národ není rozdělen na dvě poloviny. Ještě ne. Mašíny veřejnosti pomalu podsouvají oficiální média, ale většina lidí, pokud vůbec o Mašínech něco ví, chápe, že vraždit obyčejné lidi je prostě čirý zločin. To podsouvání je nebezpečné taky v tom, že se do podvědomí obyvatel, těch prostodušších (na vzdělání nezáleží), ukládá myšlenka, že zabíjení v rámci národa, který by měl být svorný, je něco normálního. Taktéž se ukládá do mysli těchto lidí směr, kde mají hledat "Absolutní Pravdu", tj. u konkrétních skupin na Západě. Tedy ne všech struktur, jen některých. Je zajímavé, že tato agenda se už celá desetiletí nemění.

   Proto první nájezd Západu po otevření hranic byl hlavně do škol pod různými záminkami, většinou charitativními. Napřed sondovat situaci, potom vypracovat plán myšlenkové přestavby a začít s jeho realizací. Oni dobře věděli, že s indoktrinací mládeže netřeba otálet a nutno kout železo dokud je žhavé. To jsem si matně uvědomoval už tehdy na škole.

   Smazat
 8. Za obsah Wikipedie nikdo neodpovídá. Editovat může každý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Edituje ten, kdo má spoustu času. Normální člověk by se lhaním nešpinil, teda s výjimkou úřadu pro lhaní o minulosti.

   Smazat
  2. Za obsah wikipedie odpovídá její redakce, ne že ne. Redakce české wikipediue je anonzmní! Oni prověří, zda příspěvek zůstane vystaven čili nic.

   Je ale pravda, že když uvedete zdroje, můžete obohatit konkrétní heslo wikipedie o další texty.

   Mirek

   Smazat
 9. 1:00 Vážené kapitalistické prase. Podle rétoriky vašeho příspěvku soudním, že jste v padesátých letech ještě nebyl na světě. Zřejmě ale to, co jste o té době slyšel na vás mocně působí a neni pochyb, že mít moc (jako, že žádnou naštěstí nemáte) nepochybně byste se nechal ve své zášti a nenávisti inspirovat k podobným odporným počinům samozřejmě na zase jiné skupině obyvatel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějak jsi se, rudé prase, do těch svých kravin, zamotalo. Takže já jsem kapitalista a nemám dnes teda žádnou moc?

   Smazat
  2. Opět v 1:35 nám anonymní obhájce loupežných vrahů Mašínů předvedl svůj duševní svět. Jen urážky a nadávky. Co s takovým člověkem? Nediskutovat! Jinak se od něj otrávíte jeho chorobnou nenávistí a hloupostí.

   Mirek

   Smazat
 10. Zase nejaka Blbena s dvojim metrem na moralku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale když rozhodí nohy, je docela k vydržení. Zatím ...

   Smazat
 11. byl mezi zavražděnými aspoň jeden jediný komunista?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mezi "zavražděnými" sotva, ale mezi složenejma na čáře všici! Neumím si ňák dobře představit, že by ty zadrátovaný německo-německý grenzle střežili neprověření souzi PéeSáci ....

   Smazat
  2. Ale jen si to představ. Většina vojínů nastupujících k PS nebyli členy strany.

   Smazat
  3. dík za odpovědi.byli to tedy skuteční vrazi-nezavraždili jediného komunistu.

   Smazat
  4. 8:42 To je nesmysl! Každej byl členem SED! Prověřenej až na půdu! Minimálně fotr od Výmarský v KPD, ne-li rovnu v SSSR u tý Fraje Dojčland či ja se tomu nadávalo ...

   Smazat
 12. je chybou reagovat na taková husy jako je Dvorská, našla jsem si její článek i FB a je to skutečně hloupá nána, Nic víc a nic méně, to samozřejmě neznamená, že kdyby byla postavena do , pro ni jistě žádoucí, role dozorkyně v koncentráku na komunisty, neužívala by si to jako Ilze Koch, ale i tak, je to nikdo. dávat ve vědomost její bláboly, bláboly kejhavé husy, je zbytečné, jen jste jí udělali radost.
  o tom, kdo byli Mašíni, že to byli úchylní sadističtí psychopati taky pochybuje opravdu málokdo a když jsem tak čítávala kecy jejich sestry, nebyla jiná, ta rodina nesla nějakou genetickou zátěž.

  OdpovědětSmazat
 13. Tkzv. "Mašíni" měli jedinou chybu a to,že jich bylo tak málo.Kriminální bolševický režim hodil národu rukavici a oni byli jedni z mála,kteří ji zvedli a komunistickým vrahounům se postavili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teroristi Mašíni režimu nijak neublížili. Pokud by chtěli uspět proti režimu, museli by dosáhnout stavu občanské války, čehož z celé řady důvodů vnitřních i mezinárodních neměli šanci docílit. Co dokázali na "Západě" ? Nic, nechali se nalít do armády. Komu nebo čemu prospěli ? A těmto idiotům dal Topolánek vyznamenání, čímž potvrdil své zařazení na jejich "úroveň".

   Smazat
 14. Nevím, v zásadě lze tvrdit, že zločiny Mašínů byly ve prospěch komunistů - legitimizovali (ospravedlňovali) u obyčejných lidí tehdejší režim a jeho postupy. Zajímavé rovněž je, že mnoho "obětí komunistického režimu" tvrdilo, že procesy proti nim byly vykonstruované - po listopadu se však k tomu, za co byly odsouzeny, hrdě hlásily. Tak jak to tedy bylo?
  Současný režim se snaží zabránit objektivnímu zkoumání historie zakládáním různých zpolitizovaných "institucíP, jakoby se zaobírajících zkoumáním historie, vytvářením "nálepek" (historických kvaziaxiomů) - pochybujete-li o nich, ihned Vás namísto předkládání argumentů "onálepkují" (to umožňuje kariérní růst méně vzdělanostně vybaveným) - stačí jim poučky a forma, o obsahu netřeba vědět zhola ničeho. Čemu se ale divit, když "demogracii" u nás budují zhusta pohrobci těch, kteří kolaborovali s každým mocným, na náměstích jednou odsuzovali Gabčíka s Kubišem, podruhé Horákovou a mnoho z těchto revolucionářů zastihl devětaosmdesát ve fakultních výborech SSM, tedy při studiu na komunistických vysokých školách a to mnohdy velmi výběrových.

  OdpovědětSmazat
 15. Už brzy bude konkurz na nové bratry Mašíny. Tito správní kluci udělají konečně pořadek a vymýtí tu rudou svoloč, co tady ještě zbyla. Být mladší, tak se k nim okamžitě přidám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přijmi Aláha a dej se k ISIL, tam berou idioty typu Mašínů. Opásej se výbušninou a odpal se někde v lomu, to uděláš úplně nejlíp.

   Smazat
  2. 9:59 Tak tu radost ti neudělám, ale určitě lepší Mašíni naž Rus, který likviduje lidi otravnejma látkama,tak jako v Britanii, nebo Sýrii.

   Smazat
  3. 10:26, přestaň trollovat, neumíš to, ty břídile.

   Smazat
  4. 10:35 Pouze proruskej hlupák jako ty, nic nechápe a neumí nic jiného načmárat než slovo TROLOVAT, to je vždy nejjednodušší odpověď vás blbu.

   Smazat
  5. Blb 16:31 se snaží a snaží, ale každý tu chápe že je stejně jen on sám blb. A nejveselejší jsou jeho příhody s otravnýma látkama v 10:26. Jákobe anále Jando zalez.

   Smazat
 16. Jak múže bejt někdo v 21. století tak na hlavu, ta patří do blázince.

  OdpovědětSmazat
 17. Nás ve škole učili že Mašínoví bili bojovníci za svobodu,to nás učili ve škole.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Učili vás také jak podříznout svého ideového oponenta?

   Smazat
  2. 12:18, on napsal "bili". Mašíny bili bojovníci za svobodu.. asi je zmlátili Američani nebo co... :)

   chudinka negramotný. Tak se snažil a vyšlo z toho hovno

   Smazat
 18. 9:06 Učili vás to konečně správně, ale příště BYLI bojovníci za svobodu. Jinak 9:00 proč do blázince, nechápu co tím chtěl soudruh říci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, že nechápeš, blbeček trolíček 9:24, ani ja. Tá patrí do basy, kde by prácou aspoň trocha prispela na náklady, ktoré s ňou má spoločnosť.

   Smazat
  2. 10.25 ÁÁ známá čobolská milka, opět rozdává rozumy, tak ty si žvaň tam uvás, v tom fašounském čobolově.

   Smazat
  3. Hej Soudruhu nebo Nazi 16:24, jsi na vycházce?

   Smazat
 19. Doufám, že až Mašínové jednoho dne odejdou ( nebo budou odejiti ) z tohoto světa, dostane se jim opravdu spravedlivého ,,vyznamenání".

  OdpovědětSmazat
 20. Aby nenastala anarchie, je potřeba zákony dodržovat. Můžeme polemizovat, které zákony jsou nutné a které jsou pouze diskriminující, ale v zásadě je potřeba jasně říci, že zabití je nevratný čin. Lidí, kteří dohlížejí na pořádek je třeba si vážit, byť mezi nimy je spousta aktivních ..... jako třeba "jedete po městě plném lidí a můžete jet padesátkou, ovšem raději zvolíte rychlost menší, protože cítíte riziko z množství lidí na chodnících. Nejinak tomu je v zimě na náledí. Jindy dostanete pokutu za překročení rychlosti o 10km na dvouproudé komunikaci se svodidly a bez provozu ....
  Polemizovat bych byl ochoten v případě, kdy by byli Mašínové obklíčeni a bránili si holý život .. na to by právo měli, ovšem zabít za účelem získání zbraní či peněz? V mírové době zabít spoluobčana, který koná svoji práci? Doba nebyla jednoduchá, jen připomenu komunistobijcům, aby položili na misky vah dobové aktivity západních demokratů. USA a černoši, USA a testy jaderných zbraní, Francie a válka v Alžírsku atd.
  Každý režim té doby má nějaký škraloup. Buďme tedy objektivní a připusťme, že u nás se zase tak moc z řady nevybočovalo, byť to nebylo správné. Posuďme dobu v daném čase, v daných souvislostech a nespojujme je s režimem dalších desetiletí.
  To se nám potom lehounce ztratí i takový fakt, že v roce 89 byl stát bez dluhů vlastníkem výrobních prostředků a dnes je zadlužený a bez výrobních prostředků. Čínské pořekadlo: netěš se s toho co máš dnes na stole, ale přemýšlej, co tam budeš mít zítra a pozítří .....
  ABC

  OdpovědětSmazat
 21. Před časem vláčeli po soudech pana Kesudise, za "schvalování teroristického útoku". Jistě už se strážci morálky chystají i na dotyčnou paní.

  OdpovědětSmazat
 22. Ba Parlamentních listech zrušili u článku Na vzpomínkové akci na generála Josefa Mašína zazněl silný vzkaz z USA. Vyslal ho jeho syn Josef. Těšil jsem se na leteckou show lehkých žen. Bohužel, editoři PL nás o tento umělecký zážitek připravili. Škoda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také v článku Zdena Mašínová a její bratr se stali majiteli statku v Lošanech ztratila milá paní možnost dozvědět se ke své škodě, co si o ni lidé myslí.

   Smazat
 23. Většina zdejších diskutérů zná rodinu Mašínů jenom z Rudého Práva nebo bolševické propagandy. Mluvit o bratrech Mašínech jako psychopatech, krvelačných, nájemných vrazích, apod. může jenom totální idiot s vymytým mozkem. Je zbytečné těmto bezmozkům říkat něco o historii, o Třech králích, o tom, jak tato vlastenecká rodina bojovala proti Němcům a později i proti komunistické zvůli, kdy mrzká vládnoucí lůza vraždila, zavírala, vyháněla z půdy, naháněla do dolů nevinné vlastence, to by tady nepadlo na úrodnou půdu. Násilí plodí násilí. A ať nikdo nevykládá, že u nás vláda mrzké lůzy nevraždila, nezavírala, nevyháněla z půdy, nenaháněla do dolů nevinné vlastence, o mnohých zastřelených na hranicích ani nemluvě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty chytráku, ty bys podřezával také, kdybys měl odvahu. Většina informací o Mašínech pochází až z doby po převratu jako reakce na lidské zrůdy, které adorují zmetky z rodiny Mašinů.

   Smazat
  2. Mašíni byli fašisté. A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
  3. Rodiče lauerátů Řádu Svatého Viselce, Visířů Grasela, Jánošíka a dalších, prý také byli dobří lidé... Mašínové a Paukert se jenom vyhnuli dekorování zaslouženým řádem - Řádem Svatého Viselce.

   Smazat
  4. 16:40 Nejvíc přeci jen ten metál sluší těmto rudým Jánošíkům!:))) - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 24. 15:09
  To, že vláda mrzké lůzy vraždila, zavírala, vyháněla z půdy, naháněla do dolů nevinné vlastence, o mnohých zastřelených na hranicích ani nemluvě, je fakt. Teď jsi heknul, vygume, a popři to!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takhle mluvit o vládách Němců, Francouzů, Španělů, Portugalců, Dánů, Holanďanů, Britů, a dalších koloniálních mocností... je OK. To nepopřete, že jste to napsal sám. Nebo jste myslel Tatary, Mongoly, Huny, a další? Také OK.

   Smazat
 25. Mašíni jsou pro mně odporným příkladem poťouchlé schopnosti jak ze zvrhlosti udělat záslužný počin. Vrazi, zákeřní vrazi, vrazi, kteří si to užili, bez lítosti, bez svědomí. Nic je nemůže ospravedlnit, zabili bezbranné lidi, zbytečně, jen tak. Taková jatka mohou zapříčinit jen lidi bez citu a tím jsou pro mě diskvalifikování na věky věků. Na jejich úchylnosti se přiživilo hodně těch, kteří jsou jim podobní. Jejich množství mě naplňuje smutkem i vztekem a odporem. Ale zároveň je to ukazatel co jsou ti lidé zač. Jejich sestra svými názory už opakovaně potvrdila, že pochází z hnízda bezcitných zmijí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O to nepochopitelnější je čin Topolánka, který Mašíny vyznamenal. Teroristi Mašínové patří do minulosti a on z nich udělal vzory hodné následování. Mám informaci z jedné ZŠ o existenci žákovské práce o členovi "odbojové" (!!) skupiny bratří Mašínů. Ovoce blba Topolánka a jeho následovníků.

   Smazat
 26. Paní lada Dvorská je exemplární případ pro Chocholouška.

  OdpovědětSmazat
 27. Mašíni jsou historie, ale teď je aktuální těžká protiruská propaganda a válečné bubnování!! Jenom bych chtěl připomenout, že již není komunistický SSSR, ale ryze kapitalistická Ruská federace a že žádný prostý Rus není můj nepřítel, zrovna tak jako prostý Američan, Číňan, nebo příslušník jiného národa!!! Válečné bubnování podporují pouze výrobci zbraní a jimi zaplacení politici, jinak nikdo na válce žádný zájem nemá!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.