Reklama

středa 3. října 2018

Modřanský seminář 26.9.2018: vystoupení Jany Maříkové, kritizující dnešní stav českého školství a upadlé vlastenecké cítění nastupující mladé generace

3. 10. 2018  Nová republika a Nezávislá média8 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Davida bych nechal na pokoji, nezasluhuje si to. Udělali z něho ministra, aby ho zase velmi rychle vykopli ven a zbavili se ho. Věřil špatné straně. Uspět nemohl. Je chytrý, rozumný, má životní zkušenosti a sociální cit. Senátor je pro něho ideální funkce. Jen aby nezapomněl na to, co říká a píše před volbami. Možná, že nás ze senátu také pobaví. U něho je mi sympatické, že komunistů se neštítí.

   Smazat
  2. Ještě bych dodal, že David nebyl disidentem. I před převratem hledal svoje uplatnění a místo ve společnosti. Mladý Dienstbier z disidentské rodiny šel na Kladně žádat i komunisty o podporu v senátních volbách. Vděčností však neoplýval.

   Smazat
 2. Projev paní středoškolské profesorky Maříkové mne zaujal. S odstupem času musím uvést, že mohu vděčit komunistickému školství za přípravu do života a že jsem našel vždy uplatnění a nemusel jsem skončit jako hloupý disident. Za dobu návštěvy všech typů škol jsem nepotkal kovaného komunistu s názory a chováním, jaké nám představuje současná televize. Byli to lidé z místa a okolí, z nichž mnozí začali učit už před válkou. Strana se do školy nemíchala, protože její členové žili brigádami a oslavami výročí. Nastoupit na střední školu mne přesvědčila třídní učitelka, jinak manželka bývalého stavebního podnikatele, ovšem nikoliv velkopodnikatele. Třídní učitel, který mne učil matematiku (byl na latinu a řečtinu, kterou mu zlí komunisté zrušili), mne přihlásil na prázdninové soustředění řešitelů matematické olympiády, kde nám vysokoškolští učitele dali rozšířené vědomosti, což se už teď nemůže stát. Šuškalo se, že to podporuje KV strany, protože chtěl, abychom lépe reprezentovali kraj. Další postup vynechám a přenesu se do prvních let po převratu, kdy jsme jako měli nabýt svobodu zvůle a nezodpovědnosti, jak tvrdí doktor David. Začal jsem sám učit na vysoké škole. Z domu jsem nechtěl, výzkumák a vývoj u velké slavné fabriky skoro zrušili. Vzal jsem staré zápisy z přednášek a začal podle nich učit. První léta to šlo. Přicházeli celkem dobře připravení studenti ještě komunistickou školou. Později po zrušení maturity z matematiky zásluhou dobře vyvinuté ministryně školství, uměli studenti matematiku méně a méně. Chytřejší a línější se vrhli na práva. Zajímalo by mne, jak chce vláda uspět ve čtvrté průmyslové revoluci, která klepe na dveře?

  OdpovědětSmazat
 3. Popisujete nástup generace žáků, která následovala po těch, které autor Taras2 nazval HUSÁKOVY POMSTY (NR24.09.2018). ,,Pomsty" byly velmi často druhé děti v dobře fungujících rodinách, které by se nenarodily, kdyby se nezlepšila materiální situace v rodinách s dětmi. Tento výkyv časem odezněl a nároky u přijímacích zkoušek musely zase dolů.
  S ročníky poloviny 70. let a několika dalšími jsem zažil nejlepší léta učitelské kariéry, snášeli dobře vyšší nároky,byli zvědaví.

  OdpovědětSmazat
 4. Iluzorní mzdový blahobyt, který popisuje paní Maříková v souvislosti s učiteli mi připomíná podobné mýty, které panují o "válení se" na sociálních dávkách u nezaměstnaných. Pokud jste ženatý běloch a manželka pracuje za minimální mzdu, a podpora skončila nebo ji ani nepřiznali, tak z pohledu českých zákonů máte nárok jen na zaplacení zdravotního pojištění. Nedostanete ani korunu na jídlo, byt nebo jízdné. Ani když mají děti. Tím hůř.
  Kdo nevěří, ať si to zkusí. A sehnat jakoukoli práci je problém, navzdory tomu co píšou v médiích. Firmy se chovají pyšně, velkopansky, neváží si zaměstnanců ani potenciálních, ani těch stávajících.

  OdpovědětSmazat
 5. Misto diskusi zase pro zmenu SEMINARUJI, potom zase meetinguji a schuzuji atd...Vsecko , zvanit za kazdou, cenu jejich nepricetny INTELIGENTNOSTI,za kazdou cenu jenom ne proboha neco vubec udelat..
  Je pak jasny co se stane..Uplne jasny.
  Ale na universitach to neucili...!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta pani agituje a seminaruje za všechno. Né jenom pro národ Český, konkrétně pro jeho školstvo, taky pro národ Kurdů v Idlíbu a v celém Turecku. Pak se divíte že se nestíhá nic proto udělat.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.