Reklama

pondělí 8. října 2018

Komunální horor: V Praze zvítězili koně amerických neoconů, na krajích zvítězili Babišovi globalčiky a na okresech v polovině republiky vyhráli koně česko-německého landsmančaftu a Sudeťáků! To nevymyslíš! Totální krach tradiční levice v podobě ČSSD a KSČM, SPD skončila se 155 mandáty dokonce daleko za ČSSD! Konceptuální válka o Čechy a Moravu je spuštěna, Novum Ordo a tři hlavy hydry! Národ chce více NATO, více Bruselu a více Sudet. Víme, proč je výsledek takový, jaký nastal!- VK -
8. 10. 2018 AENews
Mnohé teze autora následujícího textu redakce Nové republiky nesdílí, přesto text uveřejňujeme v plném rozsahu. Autor má mnoho výstižných postřehů a hodnocení, které doplní mozaiku povolebních hodnocení a úvah. Je kritický především k subjektům vystupujícím na české politické scéně jako reálné alternativy k dnešním držitelům moci, a které, žel bohu, v posledních volbách katastrofálně pohořely.

Na okupovaných územích České republiky skončily komunální volby do místních samospráv a do Senátu Parlamentu České republiky. Výsledky už všichni znáte a redakce zábavných pořadů České televize spustila záplavu komentářů a diskusí o tom, co bude až, co by bylo kdyby a kdo s kým a proti komu. Jak si vzpomínají někteří posluchači SVCS, před 3 týdny jsem na rádiu říkal, že se k volbám nebudu vyjadřovat, protože vím, jak to dopadne a nechci nikomu bourat vzdušné zámky.


Ale nyní po volbách se pokusím vysvětlit, proč ani redakce AE News před volbami nikomu nakonec nevyjádřila podporu a proč neustále opakuji, že politická alternativa musí vycházet zezdola, nelze ji konceptuálně ukotvit z horních procesů řízení, protože to potom je fiat-alternativa. Volby skončily tak, jak jsem v neblahé předtuše očekával, ale o to více výsledek potvrzuje to, k čemu se v ČR schylovalo.

Petr Fiala, předseda ODS má radost z vítězství v hlavním městě.

V hlavním městě v Praze zvítězili američtí neoconi [1]. Jenom těsně. Podařilo se jim totiž dostat na první místo svého koně, vítěznou ODS a globalističtí Piráti skončili na druhém místě těsně za nimi. Pirátská strana byla dlouhou dobu označována a škatulkována do skupiny obecně globalistických projektů, ale poslední eskapáda Ivana Bartoše a jeho manželky ve španělské Barceloně ukázala něco jiného.

Piráti míří ke kormidlu pražského magistrátu?


Oba pózovali před kabalisticko-zednářskými symboly La Llum Negra [2] a odhalili skutečné ukotvení Pirátů jako procesního křídla svobodozednářské svatavy v Praze, což je křídlo sionistického světového řízení. Není proto divu, že Babišovo Hnutí ANO skončilo až na pátém místě na magistrátu, protože v globalizaci jde v první řadě o kontrolu procesů ze strany Domu Sion a teprve poté jde o ty viditelné projevy globalizace, jako je volný pohyb zboží a osob, což prosazuje Hnutí ANO, ale nejen ono, nýbrž i některé strany alternativy, ale k tomu se ještě dostaneme.

Ivan Bartoš jako DJ na lodi u pražské náplavky řídil muziku. Brzy může jeho strana řídit i pražský magistrát.

V hlavním městě skončilo Hnutí ANO s nejméně mandáty, Okamurova SPD v den voleb ztratila polovinu kandidátů na Praze 1

Na třetím místě skončilo sdružení Praha sobě, což je de facto sdružení nestraníků, ovšem se stejným počtem mandátů na 4. místě skončila koalice TOP09, STAN, KDU-ČSL, LES a Demokratů Jana Kasla. Opět se tedy jedná o strany s napojením na americké neocony a odkaz Václava Havla, toto je skupina okolo tzv. Pražské kavárny. A Babišovo hnutí ANO skončilo až na posledním 5. místě za nimi. Prahu tedy ovládli neoconi a jak to vypadá, i kdyby vítězná ODS byla vyšachována z vládnutí, budou stejně v Praze vládnout Piráti a koalice stran okolo TOP09, to znamená seskupení židozednářů a neoconů. To je chuťovka, dámy a pánové. Není úniku před nimi, není jiné cesty, procesy jsou předurčeny a lid je připuštěn k volbám a volí takto a nijak jinak. Jenže k vykreslení pražského obrazu ještě něco chybí.

Tomio Okamura v rozhovoru s Hynkem Beranem.

SPD Tomia Okamury získala v Praze hl. m. 3,54% hlasů, což na Prahu jako hlavní město není špatný výsledek. Jenže naprosté diletantství SPD v Praze, které vyplavalo na povrch v den voleb, začíná zapáchat sabotáží a úmyslným poškozením SPD zevnitř partaje a zevnitř kandidátky. K čemu došlo? SPD na prestižní kandidátce na Praze 1 přišla v pátek v den voleb o 13 kandidátů z celkem 25, protože nestihli, zapomněli, nebo prostě nevěděli, že si musí pro kandidaturu v Praze zajistit trvalé bydliště v Praze, to je prostě neuvěřitelné [3].

Ne, to není vtip, SPD opravdu přišla na Praze 1 o polovinu kandidátů, to jsou desítky až stovky tisíc hlasů, o které SPD přišla, protože kandidáti se nepřihlásili v Praze k trvalému pobytu a přišlo se na to až v den voleb. Vyškrtnutí z kandidátky kvůli bydlišti potkalo i jednoho kandidáta za TOP09, ale to se dá uznat jako výjimka, opomenutí, nevědomost, ale když je takto vyškrtnuta polovina kandidátů z kandidátky, tak to ukazuje na dvě věci, šlendrián anebo úmyslná sabotáž.


SPD přišla formální chybou registrace trvalého bydliště svých kandidátů o tisíce hlasů jenom na Praze 1 a celé to začíná připomínat úmyslnou sabotáž kandidátky


V komunálních volbách se totiž počty hlasů nezapočítávají způsobem jako u parlamentních voleb, že 1 lístek rovná se jeden hlas. V komunálních volbách uděluje volič hlasy všem kandidátům na kandidátce, takže když za 1 stranu na kandidátce kandiduje 25 kandidátů a volič volí kandidátku bez úprav, tak tím dává 25 hlasů dané straně. Pokud zvolí křížkování, potom volí jenom zakřížkované kandidáty a nikoho jiného, zbytek kandidátů na kandidátce propadá. To znamená, když v komunálních volbách zakřížkujete na kandidátce jednoho kandidáta z pětadvaceti, potom daná strana obdrží od vás 1 hlas a zbylých 24 hlasů vám propadá. Toto mnoho voličů ani netuší, takže ti, kdož křížkovali, připravili svoji stranu o desítky až stovky tisíc hlasů.

Když tedy SPD na Praze 1 přišla v pátek o polovinu kandidátů, ztratila tím ve skutečnosti polovinu hlasů v tomto volebním obvodu! Když se hraje o tolik, tak je jasné, že toto není normální a vyvolává to podezření. Když tolik kandidátů nemá trvalý pobyt v místě, kde kandidují a vedení strany si to neohlídá, a neohlídá si to ani místní organizace SPD na Praze 1, tak je to něco opravdu divného. Kandidátka na Praze 1 je “deluxe” kandidátkou v celé zemi a nevěřím tomu, že kompetentní lidé v SPD si toho nevšimli u poloviny kandidátů, že místo trvalého pobytu na Praze 1 mají v občanských průkazech jako bydliště Horní Dolní. Toto opravdu smrdí.

Tomio Okamura nemůže mít z výsledku voleb a co se dělo na Praze 1 vůbec žádnou radost.

Lídr kandidátky Hynek Beran tak voliče v Praze nejen nepřitáhl, ale stále více lidí začíná mít pocit, že ve skutečnosti jeho zednářská svatava a minulost velmistra pražské lóže Ordo Pragensis voliče alternativy v Praze vyděsila a odradila. Když si k tomu připočteme “nečekané překvapení” v pátek na Praze 1 a vyškrtnutí poloviny kandidátů, začneme získávat velice nepěkný obraz nachystaného plánu, jak poškodit SPD v Praze, aby se nedostala na magistrát. Zarážející jsou i divné plakáty SPD plné dvojsmyslů, jako třeba ten v úvodu tohoto článku, který má opravdu otřesný dvojitý význam a uráží Tomia i Hynka Berana.

Někomu o to opravdu šlo. Upozorňovali jsme na Aeronetu, že dosazení velmistra Ordo Pragensis na čelo kandidátky v Praze [4], bude vnímáno mnoha voliči SPD jako plivnutí do tváře alternativním voličům, jako výsměch a mnoho voličů to odradí. Někdo mohl k tomu říct, že to není pravda, že to SPD myslí dobře, ale když si k tomu připočtete takový zdánlivý amatérismus a vyškrtnutí poloviny kandidátky na Praze 1 kvůli procesnímu pochybení registrace trvalého bydliště, tak to prostě ukazuje na to, že někdo toto od začátku plánoval proti SPD, aby v Praze neuspěla. Sami se nad tím zamyslete a vyvoďte si závěry.


Globalistické hnutí ANO ovládlo krajské gubernační úřady Evropské unie


Ve všech krajských městech, s výjimkou Liberce, zvítězilo Babišovo Hnutí ANO. Znovu se tak potvrzuje, že jednotlivé regiony jsou finančně zcela závislé na dotacích Evropské unie, a protože Hnutí ANO je globalistické duhové hnutí, je zcela logické, že Andrej Babiš ovládl krajská města. Regionální územní samospráva je prodlouženou rukou Bruselu, která komunikuje a má vliv na česká regionální centra přímo z Evropské unie, Praha nemá na chod regionů, s výjimkou každoročních obligátních tahanic o peníze ze státního rozpočtu, prakticky žádný vliv.

Andrej Babiš tak neovládl Prahu, skončil tam až na posledním místě v hlavním městě s nejmenším počtem mandátů na Pražské radnici, ale v krajských městech, kde se rozhoduje o evropských dotacích, zvítězil na celé čáře. Volby tak kopírují americký seriál Hra o trůny, kdy centrum odporu má své ztělesnění, Pražskou kavárnu, Havlistickou frontu a americké neocony a jejich bakalovsko-janečkovské Aspeny a Protikorupční fondy, zatímco zbytek “Čechomoravy” je divočina neprostupného regionálního houští a lesů, kde se pohybují “divní lidé” v žoldu toho vůdce se slovenským přízvukem. Ani v regionálních městech tak alternativa nikoho prakticky neoslovila.

Andrej Babiš oznamuje odchod Hnutí ANO v Praze na magistrátu do opozice.

Žlutá barva zobrazuje okresy, kde nejvíce mandátů z politických stran nasbírala KDU-ČSL.

Lidovecký “landsmančaft” porazil všechny ostatní parlamentní partaje v polovině republiky na úrovni okresů, největší facka národnímu ukotvení v ČR v těchto volbách

Největší šok si nechávám na závěr. Prakticky celá Morava a Slezsko spolu s Jižními Čechami se obarvily nažluto [5], protože v okresech nejvíce mandátů z politických partají získali Lidovci. Ano, slyšíte správně. Zvítězila KDU-ČSL, jejíž předseda Pavel Bělobrádek a bývalý ministr kultury Daniel Herman, pravidelně navštěvují Sudetoněmecké slavnosti landsmančaftu v Norimberku a v Augsburgu. Prakticky polovina okresů v celé republice se tak rozhodla z politických stran volit právě Lidovce, kteří prosazují zlepšování vztahu se sudetskými Němci a pomáhají tak znovu otevírat otázku Benešových dekretů. Přitom v Česku se to týká jenom Jižních Čech, ale pohled na Moravu, ale i na Slezsko a Vysočinu je děsivý. Ve všech těchto okresech zvítězil pro-migrační a pro-sudetský éthos Lidové strany. Toto je vůle českého lidu? Potom se obávám, že není cesty zpět.


Derniéra ČSSD na politické scéně? Komunisté mohou Lidový dům velmi rychle následovat!


ČSSD vypadla z pražského magistrátu poprvé od roku 1990. Namísto rezignace vedení celé ČSSD se předseda strany a člen Bakalova Aspen Institute nechal slyšet [6], že výsledek je dobrý, že se strana odrazila ode dna. Hoďte na něj síť, je to blázen! Tato slova zazněla v reakci od jednoho z jeho spolustraníků. Strana získala 1882 mandátů v celé republice, což je obrovské číslo v porovnání s hnutím SPD, které získalo jen 155 mandátů, ale k tomu se vrátím ještě, opticky to nevypadá pro ČSSD zle, protože Hnutí ANO získalo mandátů jen 1676. Jenže s těmi mandáty je to v komunálních volbách tak, že když získáte 50 mandátů v krajském městě, tak ho vyhrajete a máte kontrolu nad krajem a nad dotacemi z EU. Když získáte 50 mandátů v úhrnu v malých obcích na okrese, neuděláte s nimi ani koalici, skončíte v opozici. A právě toto potkalo ČSSD. Lidový dům přišel kompletně o všechny kraje, přišel o všechny okresy, s výjimkou 4 z nich, kde získal nejvíce mandátů. Mandátů má ČSSD více než Hnutí ANO, ale jsou jí k ničemu.

Jan Hamáček má de facto už roli hrobaře ČSSD.

Volby do Senátu jsou kapitolou samou pro sebe. ČSSD obhajovala 13 mandátů, ale do II. kola postupuje jen 5 kandidátů ČSSD. Teoreticky ČSSD hrozí, že neobhájí ani jednoho ze 13 senátorů. Důsledek katastrofálního propadu ČSSD je jasný, voliči ČSSD utekli k Babišovu Hnutí ANO. ČSSD nemá voličům co nabídnout, koalice s Andrejem Babišem posloužila jako nástroj pro získání důvěry Babišově vládě, ale jinou funkci už ČSSD nemá, a to hlavně z pohledu vlastních voličů. ČSSD se definovala jako strana sociální a levicová. Jenže, kdo přidává dnes důchodcům peníze? Babiš! Kdo zavedl EET, dlouho prosazovaný plán ČSSD tzv. registračních pokladen? Opět Babiš! Kdo přidává peníze učitelům? Babiš! Hnutí ANO zkrátka převzalo levicovou agendu Lidového domu a ČSSD najednou netuší, co se děje. ČSSD totiž nemá nic ve svém volebním programu, čím by se strana uměla vymezit proti Hnutí ANO a získat tak levicové voliče zpět.

KSČM utekla voličská základna k Babišovi, hlavně kvůli splývání kontur a obrysů volebních programů komunistů a Hnutí ANO


Stejný propad potkal KSČM. Strana získala nejvíce mandátů v pěti okresech v ČR a tím to hasne. Celorepublikově 1426 mandátů, za ČSSD a za Hnutím ANO. Důsledek ztráty volební přízně je stejný jako u ČSSD, tedy Hnutí ANO a fenomén Babiš. V případě KSČM je propad důvěry lehce identifikovatelný, odklon ÚV od komunistické politiky, ústupek Babišovi z komunistického požadavku na zmrazení zahraničních misí AČR v NATO je největší příčinou odlivu voličů. Došlo k tomu, před čím jsem varoval, že KSČM tím ztratí vymezení se vůči levicovému Hnutí ANO, když ustoupí Babišovi kvůli misím NATO.

Proč by měl levicový volič KSČM volit KSČM, když jediná věc, kterou se partaj od Hnutí ANO liší, tedy odpor proti NATO, nakonec byla shozena pod stůl a komunisté umožnili navyšování misí NATO, požadavek na zmrazení nakonec stáhli a Babišovi důvěru vyslovili? Teď to mají a teď vidí, co provedli, toto je důsledek toho, co se stane, když levicová strana ustoupí ze svého stěžejního principu a vymění ho za vznik nové vlády Andreje Babiše. Proč by tedy potom měl volič KSČM volit komunisty, když komunisté už nejsou komunisté, ale neoliberální leftisté, kterým nevadí Evropská unie a už zjevně ani americké NATO. Protože pokud existuje volič, který má levicové myšlení a nevadí mu EU a ani NATO, tak takový volič v dnešní době volí Hnutí ANO. Voliči tak v krajích utekli k Babišovi a na okresech se rozmělnili, čímž pomohli Lidovcům k vítězství.

Z tohoto vztahu s Hnutím ANO vyjde KSČM nakonec jako mrtvola.

Národ si zvolil více NATO a více amerických neziskovek v Praze, díky výsledku voleb v Praze. Na krajích si národ zvolil více Bruselu a globalizace, potažmo více migrace, více Evropy, více migrantů a přerozdělování běženců, ve výhledové době. Na okresech lidé volili nejvíce marionety a koně Sudetoněmeckého landsmančaftu, především Morava padla na okresech úplně celá. Morava často hovoří o samostatnosti, ale výsledek voleb hovoří spíš o návratu jakéhosi pro-německého éthosu, protože voličům zjevně vůbec nevadí, že předáci Lidové strany oslovují Sudeťaky slovy “Milí krajané” a sedají si do první řady na židle vedle Bernda Posselta a šéfa CSU Horsta Seehofera. Voliči na okresech se odkopali. Nechtějí více národa, chtějí více zaprodání.


Tři hlavy hydry na okupovaných územích Čechomoravy


Jak sami vidíte, válka o trůny v kotlině Maharalu pokračuje a vidíme hned několik mocností, které usilují o prostor České republiky. Američtí neoconi skrze Prahu, globalisté skrze kraje a regionální správu a Berlín skrze Sudetoněmecký landsmančaft na úrovni nejnižších samospráv na okresech. Washington, Brusel a Berlín mají s prostorem Čechomoravy vlastní plány a boj se odehrává na více úrovních. Všimněte si, že jediná alternativní strana si nedokázala uhlídat ani formální nezávadnost svých kandidátek, čímž se de facto zesměšnila a ztratila důvěru u nerozhodnutých voličů, protože kdo by volil stranu, která ztratí v den voleb polovinu kandidátů na Praze 1?

Éto děbily, řekl by Valerij Pjakin a trestuhodně by měl pravdu. Protože na chyby, jako se stala na Praze 1 SPD, není prostor a čas. Každou chybu všichni 3 nepřátelé národních tezí v ČR potrestají, neoconi, globalisté i německé samoděržaví. Cesta k záchraně je pouze skrze hodnoty, ze kterých strany nesmí nikdy ustoupit a uhnout. Z hodnot, které strany definují. A je jedno, jestli jde o hodnoty typu odporu proti NATO, nebo hodnoty sepětí s lidem zezdola a nikoliv se zednáři.

Hayato Okamura kandidoval do Senátu za Lidovce, ale do II. kola se nedostal.

Každé volby v ČR dopadnou hůře a hůře pro národní teze, protože vyrůstá nová a převychovaná generace “global kids”, tzn. globalizovaných dětí, které v dospělosti volí piráty, více kosmopolitních hodnot, evropské integrace, prostě globalizace. Čas pracuje ve prospěch globálních procesů, ale je to umožněno jen kvůli tomu, že došlo k rozvratu ochrany 1. kruhu, tradiční rodiny. Volby do komunálu byly bitvou o ochranu 2. kruhu, tzn. kruhu životního prostoru. Tato bitva skončila pro národní teze katastrofálně.

Poučení z krizového vývoje nehledejte, žádné nebude, protože poučení může hledat jen ten, kdo nejprve přizná chybu. A toho se jen tak od politiků nedočkáme. Nelze žádat důvěru voličů alternativy a mít přitom zednáře na deluxe kandidátce v Praze. Nelze žádat o důvěru voliče komunistů, když vedení strany kvůli Babišovi ustoupilo z odporu proti NATO. Nelze zachraňovat Lidový dům, jehož voliči odešli k manažerovi se slovenským přízvukem. A nejde zachraňovat národ, který chce více NATO a tanků, více globalizace a více německých nápisů na obchodech a informačních tabulích v pohraničí. A takový Jiří Drahoš, nedávný kandidát na prezidenta, který do senátu kandidoval na Praze 4 právě za Lidovce, se do horní komory parlamentu dostal již v prvním kole! Pražská kavárna ho tam protlačila s přehledem jako po másle. A volební účast v celé ČR necelých 48% také o něčem vypovídá, přednost měly zahrádky, chaty a chalupy, ochrana životního prostoru mnoho voličů nezajímá. Budiž, uprchlíci a migranti jim to opravdu brzy, po přijetí globálního kompaktu, připomenou. Volby skončily, ale boj alternativy musí pokračovat, zejména na 1. kruhu, protože v něm je klíč k dlouhodobým procesům.

-VK-
Šéfredaktor AE News

62 komentářů :

 1. Jedině tady a odtud může lid začít vládnout!!

  Má představa skutečně demokratické obce

  Příklad pro obec o cca 7 000 obyvatel

  Obecní zastupitelstvo by mělo 7 volených poslanců, kteří by monitorovali práci malého počtu obecních úředníků. Skutečnou rozhodovací pravomoc by však mělo veřejné shromáždění, které by se konalo čtyřikrát za rok. Veřejných shromáždění by se, dle mého odhadu, zúčastňovalo cca 400 obyvatelů obce, a kdyby bylo na programu něco mimořádného i o několik stovek víc. Na těchto zasedáních by se stanovovaly sazby obecní daně, schvalovala by se nová obecní nařízení, diskutovalo by se o obecních účtech, zvažovaly by se plány výstavby, atd. Tato čtvrtletní veřejná shromáždění by představovala nejvyšší úroveň obecního zplnomocnění. Sedmičlenné obecní zastupitelstvo by předkládalo tomuto shromáždění svá doporučení. Rozhodnutí by se přijímalo zvednutím ruky. Písemné tajné hlasování by mohla požadovat víc než třetina přítomných. Občané, kteří by se zúčastňovali veřejných shromáždění, by měli velkou pravomoc. K obecnímu referendu by stačilo, prostřednictvím veřejného shromáždění získat patnáct podpisu, což by se stávalo velmi zřídka, protože by byla naprostá většina rozhodnutí realizovatelná skrz veřejné shromáždění. Každý, kdo by přišel na shromáždění, by byl mandatér, každý, kdo by zůstal doma, by dával mandát schůzi.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naivní a nepraktické. Lidi se na kolektivní rozhodování vybodnou, proto tu máme zastupitelskou demokracii.

   Problémem je informovanost lidí, čili média. Přes ně - oblbováním lidí - dnešní "majitelé klíčů" uplatňují svou moc!

   Leo


   Smazat
  2. 14:00
   Pane Leo i ostatní,
   musím přiznat to, že "mé" pojetí demokracie je praktikováno dlouhodobě a úspěšně ve Švýcarsku - viz výňatek z knihy přímá demokracie od holandských autorů Jose Werhulsta a Arjena Nijeboera - aktualizvané slovenské vydání na
   http://www.priama-demokracia.sk/files/priama-demokracia-update-2015-verhulst-nijeboer-direct-democracy-slo.pdf.

   Obce vyberajú svoje vlastné dane z príjmu a majetku. Vo Švajčiarsku vynakladajú obce na obyvateľa o niečo menej ako ústredná vláda. Beedham
   (1996) uvádza príklad obce Kilchberg (7 000 obyvateľov) na brehu jazera Zürich. Dedina sama zabezpečuje vzdelávanie, má vlastný hasičský útvar,
   domov pre starých ľudí a vlastných policajtov s dvoma policajnými motorovými člnmi na jazere. Obec poskytuje niekoľkým svojim veľmi
   chudobným občanom 3 000 švajčiarskych frankov mesačne a pomáha aj hŕstke utečencov najmä zo Srí Lanky. Obecné zastupiteľstvo má 7 volených
   poslancov, ktorí monitorujú prácu malého počtu obecných úradníkov.
   Skutočnú rozhodovaciu právomoc má však verejné zhromaždenie, ktoré sa
   koná štyrikrát za rok. Na verejných zhromaždeniach sa zvyčajne zúčastňuje
   približne 400 obyvateľov obce; a keď je na programe niečo mimoriadne, aj
   o niekoľko stoviek viac. Na týchto zasadaniach sa stanovujú sadzby dane,
   schvaľujú sa nové obecné nariadenia, diskutuje sa o obecných účtoch, zvažujú
   sa plány výstavby, atď. Tieto štvrťročné verejné zhromaždenia predstavujú
   najvyššiu úroveň obecného splnomocnenia; sedemčlenné obecné
   105
   zastupiteľstvo predkladá tomuto zhromaždeniu svoje odporúčania.
   Rozhodnutia sa prijímajú zdvihnutím ruky. Písomné tajné hlasovanie môže
   požadovať viac ako tretina prítomných, dosiaľ však túto možnosť nevyužili.
   Občania, ktorí sa zúčastňujú na zhromaždení, majú veľkú právomoc. Na
   obecné referendum stačí prostredníctvom verejného zhromaždenia získať
   pätnásť podpisov, to sa však stáva len veľmi zriedka.
   Verejné zhromaždenie obce Kilchberg znovu ilustruje absurditu kvór
   účasti (druhá kapitola). Zástanca systému kvóra by pravdepodobne povedal,
   že verejné zhromaždenie, na ktorom sa zúčastnilo 400 zo 7 000 obyvateľov
   „nie je reprezentatívne“. V skutočnosti je verejné zhromaždenie super
   reprezentatívnym obecným zastupiteľstvom. Toto veľké obecné
   zastupiteľstvo má mandát, rovnako ako tradične zvolené obecné
   zastupiteľstvo. Každý, kto príde na schôdzu je mandatár; každý, kto zostane
   doma dáva mandát schôdzi. A Kilchberg je spravovaný dobre. Tvrdenie, že
   priama ľudová správa vedie k neúspechom, tu prax ako nepodložené vyvracia.

   Štefan

   Smazat
  3. LEO I ŠTĚPÁN MAJI OBA DOBRÉ NÁVRHY APANE LEO

   ted jen zkuste navrhnout jak obejit zmanipulovaný tisk a tv.

   OSV A JEJI ŠPIČKA NAVRHUJE POŽADOVAT NA PŘ PŘIMOU DEMOKRACII VE FORMĚ OTEVŘENI DISKUSNICH RUBRIK PŘIMO NA WEBECH POLITICKÝCH STRAN A HNUTI PLACENÝCH NÁMI OBČANY.

   Smazat
  4. Ano, to je jedna z možností, ale diskuze už je jen reakce na předložené "čtivo" či "informace". Jiné informace ale nemusí být předloženy, čili mohou být zatajeny. Jiné, jako dnes většina, překrouceny. Co pak?

   Leo

   Smazat
  5. ŠTEFANE NECO OKOPÍROVAT A TADY NAPSAT JE MÁLO.

   Zkuste vy a dalši,kteři by se chtěli angažovat,aby později z toho něco bylo, napsat jak dalece by jste byli pro zajistit tam kde bydlíte něco podobnéhojako občanský web.Zajděte do knihkupectvi a tam můžete hledat na to i literaturu atd.
   Naše OSV představa je,že by stačil jeden universálni web,který by se dal duplikovat a měl jednotný standart obsluhy tzv ZEZADU a mohlo by se zkusit i zajet do Švajcu jak jim to tam funguje,nebo zda už tam nemaji svůj webi oni..
   Co když se nejprve podaři obejit Šmejdy,kterí vydávaji desitky a stovky milionů na ohlupovadla a timto způsobem je můžeme začit opravdu strašit.
   Prozatim tu totiž nemusi být od ŠMEJDŮ nikdo kdo by si toho všiml,ovčané jsou totiž považováni za bezmocné zvířatka,které mohou být sežrány i s chlupama!

   Smazat
  6. KILCHBERG MÁ JISTĚI TELEFONNI ČISLO STAROSTY,

   pokud bude opravdu dost obyvatelů budouciho IS ČR kteři se objevi na vašem občanském webu A NEBUDOU CHTIT ŠARIU tak tu nejsme proti a přidáme se k vám ŠTEFANE,nabidku opakujte dále v dalšim přihodném článku.

   Smazat
  7. DOVOLUJEME SI SDĚLIT BUDOUCIM REBELŮM A NEREBELŮM

   že dnes jsme telefonovali panu doktorovi Davidovi a sdělili mu,zda by nechtěl zkusil na svůj mobil instalovat tzv geografické čislo,které má statut pevné linky,na př u vás ŠTEFANE by začinalo 5 pokud se nemýlime

   TELEFONOVÁNI SKORO ZDARMA NAJDETE V REKLAMĚ FIRMY

   http://www.sbohempevná linko.cz

   Ti kdo by chtěli něco provádět by takové telefonni spojeni mohli využivat stejně jako tady my z nepolitické OSV.
   Rovněž se můžeme zeptat našich aktivistů,kdo má od vás snad č.mobilu,pokud chcete mít spojeni...

   Smazat
 2. ZA BLBOST PRAHY A PODPORU LANDSMAŠAFTU ZAPLATÍME VŠICHNI,aneb,před HADRÁKEM JSME BYLI OBČANI,DNESKA UŽ JEN VOVČANI!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:06 jaky žes by před hadráke občan? Pravda Ústava tehdejši republiky byla plna slov o občanu,ale v normalnim životê byl každy soudruh nebo soudružka.To vi každy,protože to tak bylo nebylo jak dnes na vybêr.Dnes si muže vybrat každy, i ten autor članku, chce li byt občan nebo slepã ovce.

   Smazat
  2. 16:22
   Byli jsme víc OBČANÉ TÉTO ZEMĚ,NEŽ PO TOM ZKONSTRUOVANÝM HADRÁKU!

   Smazat
  3. Anonymní 16:22
   Co je za problém s formálním označením "soudruh"?
   V jaké rozporu je "soudruh" a "občan"?

   Smazat
  4. 16:22 A ty budeš spíš ta osle pená ovce. Nebo taky "mezidruh", čili nepodar.

   1938

   Smazat
  5. 16:22 Neříkej, že když jsi stál před soudem za krádež, tak si říkal soudci, soudruhu.

   1938

   Smazat
 3. 14:00
  Je to smutné, pane Leo, že i Vy považujete zastupitelskou demokracii za skutečnou demokracii. Vždyť už samotný název - zastupitelská demokracie je nesmysl.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ted nam to jeste "vylepsili" nejakou liberalni demokracii,ktera je asi stejne demokraticka jako byla lidova demokracie

   Smazat
  2. Anonymní 15:39

   Opravdu? Kde je v dnešní liberálnědemokratické Ústavě ustanovení o odvolatelnosti kteréhokoli zastupitele, tak jako tomu bylo v lidovědemokratické?

   Myslíte, že dřívější neplacení poslanci byli primárně motivovaní osobním hmotným prospěchem, stejně jako dnešní (velice dobře)placení poslanci?

   Smazat
 4. Moc to nechápu. Informací je oproti minulosti dost a jsou přístupnější. Parlamentní listy, Soukup na Barrandově atd. Kdo chce vědět, ten si informace najde. Výsledek tomu ale vůbec neodpovídá! Možná, že byly volby nějak cinknutý, to je možné. Další věc je, že nebylo z čeho vybírat. Já jsem zmačkal a vyhodil volební lístek do koše, protože u nás kandidovaly jen tři subjekty složené z lidí, kteří se tam točí už dvacet let a všichni jsou to po desáté přebarvení havloidi, nebo ódéesáci. Žádná SPD, KSČM, nějací vlastenečtí kandidáti, prostě nebylo z čeho vybírat.
  Režim jede na sílu, pravdu držíme my. Možná jak režim přitvrdil, tak krátkodobě chytil druhý dech. Nicméně nedovedu si představit, že by se na těch blábolech, na kterých je postaven, dlouhodobě udržel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otázka je, nakolik stačí mít přístupné informace a nakolik je účinnější ty informace do lidí natlačit.

   Smazat
  2. Bez vlastních médií to nepůjde! To je jako bojovat s flintičkou proti armádě s tanky a letectvem.

   Smazat
  3. 17:37
   Bude do toho pan předseda muset šlápnout stejně,jako pan Salvini,pak BUDE DOBŘE V ČECHÁCH!

   Smazat
  4. DNES JSME I ZATELEFONOVALI ŠOKOVANÝM KOMUNISTŮM

   zda budou chtit ty voliče nebo je budou odkopávat na FB,přimo do nenažrané pusy tomu kapitalistovi ZUCKERBERGOVI,ktery na nich vydělá a odměnou za to je zcenzuruje a pak domorduje,nebot jejich data prodá přinejmenšim všem ruským špionům nebo co nebo jak!
   Co jsme prozatim zjistili dáme k dobru pod dalšimi články,které se tady k tomu budou hodit!

   MÍRU ZDAR VY MIZEROVÉ ,NEBO TAKY NE!

   Smazat
  5. MÁTE PRAVDU NENI Z ČEHO VYBIRAT A PŘECE SE TOČI

   budeme muset vymyslet jak to udělat,aby bylo vybirat z čeho.Co tak uvažovat o HNUTI TŘI HVĚZD to by se to mohlo hnout a ne že ne ANO!

   Smazat
  6. Mladý Berousci už kandidovali za hnutí JAUNER.
   Dostali míň hlasů než mělo hnutí kandidátů.
   Halt neni klaun jako klaun.

   Při čtení volebního lístku mi připadlo, jak se partajní sekretariáty vynasmažily najmenovat osoby, z kterých se každýmu zvedne kufr.

   Přesto, volební účast 40%.
   To museli vzít seznamy letos zesnulejch, na útěku a z exekučních seznamů, co nikam nechoděj, aby nevynosili teplo.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 5. Odpovědi
  1. Padáme už docela dlouho. Přišli jsme o stát, o suverenitu, o hospodářství, o perspektivu, o svou identitu. O co ještě můžeme přijít? O život? Bude nám pak ještě takové padnutí na držku něco platné?

   Smazat
  2. UNKNOTE PRÝ JSTE POBOŽNÝ,BERTE JEDNU HWĚZDU

   a hned se vám odnechce padat dále na držku,co?

   Smazat
 6. SPD sla mezi dve pulky, protoze tam je navzdy zaparkovana:-)

  OdpovědětSmazat
 7. Pořád cosi melete o tom,kolik která strana získala mandátů ve volbách.Asi vám ale nedošlo,že nejvíce mandátů v republice získali nezávislí kandidáti.To mi připadá jako matení pojmů,možná úmyslné!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezávislý kandidáti ? Ti jsou taky závislý - především na svých kapsách. Bez politického programu a bez jakékoliv vize do budoucna. A Prahu pokud nerozkradou piráti - jak se správně pojmenovali- tak jim ji pod rukama rozebere ODS, která v tom má bohaté skutečnosti. Pro mě ve volbách prohrála nejen levice , ale totálně prohráli především Pražané. A Top 09 s tím Pospíšilem ty je dobře podfoukli, sami by neměli sebemenší šanci. A tu Prahu odskáčem všichni.

   Smazat
  2. KLIDNĚ VÁM VŠEM DOVOLIME OD NÁS ZE ŠPÍČKY OSV,

   aby jste si osvojili prvni body Národniho programu vaši prima budouci vize jen se podivejte pod plakát vlevo nahoře do diskuse a uvidite BUDOUCI VIZI PANEL MODŘANY no ni?
   Napiste nám proč jste proti a zkuste zdůvodnit proč!

   Smazat
  3. Tedy s těmi nezávislými a jejich voliči. Prosím Vás, jak je možné se účelově za korupné nastěhovat do nějaké obce na den voleb a pak zase odstěhovat. To je přece taškařice s volbami extratřídy. Jak ukazovali toho pana hoteliéra, který si obsadil hotel voliči odkudsi z Prčiček, kteří se stali na den občany s trvalým pobytem. a právem volit, třeba pana hoteliéra za starostu Horní Dolní. To tedy naši páni poslanci mají hodně srandovní představy o volbách a ještě srandovnější o demokracii. Jo jo, kdyby měl Zeman tu moc, tak doufám, že by ten statisíc darmošlapů poslal do práce - kapitál zoufale volá po práce schopných. Ale blbost, copak jsou politické loutky schopné práce, když za ně tahají loutkovodiči, co poskakují u kapitálu.

   Smazat
 8. 17;02
  OMYL TY POSPÍŠILOVIC HULIBRKU,TAM UŽ JE DVA ROKY TROP 009!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi porad v Bohnicich, rudy dedecku?

   Smazat
 9. 18:22
  Bohužel,je tam obsazeno haldou praglkolaborantů v čele s teplomilem POSPÍŠILOVIC....zřejmě tetka z příBUZENSTVA,že?!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak se prebal a jdi si lehnout, teply rudy dedecku:-)

   Smazat
  2. 19:24
   O mně se nestarej RETARDOVANEJ příBuzno teplometa POSPÍŠILOVIC,TY si pořádně vypulíruj ŘIŤ,ať nemá tetka Jiřina HNĚDOU ŠPIČKU A PRUHY V TRENKÁCH!!!!!!!!☺☺☺

   Smazat
  3. Tvoje tetka Jirina Ofcackova?-)

   Smazat
  4. 20;08
   Máš zřejmě problém s českým jazykem,takže:Pan Ovčáček je tiskový mluvčí pana prezidenta Zemana.KURVA JIŘINA POSPÍŠILOVIC JE BUZNA A KOLABORANTSKÁ ROZTÁHPRDEL STEJNĚ,JAKO KUBÍK JANDA,TVŮJ STREJČEK!!!!!!!!!☺

   Smazat
  5. Dedecku, ty budes spis dlazdic nez lekar. Na doktora si hrajes, kdyz se svlekas ve Stromovce, vid?-)

   Smazat
  6. 20;29
   Na doktora si nehraju zrovna tak,jako SI TY POSRANINO NEHRAJEŠ NA DEBILA Z PHUHŮ V TRENKÁCH JIŘINY POSPÍŠILOVIC!!!!!!!

   Smazat
  7. 20:38 skonči s těma kapitálkama, páč stejně svým lžidokretenským skřekům rozumíš jen sám, a možná ani to ne, lejnere-putlerýči!

   Smazat
 10. Volby v kolonii,
  vypadají z venku jako fraška*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknote vypadaji jako cirkus Humberto v podáni Švejků,ALE NIC SI Z TOHO NEDĚLEJTE--- ano bude hůř!

   Smazat
 11. Milý Vlku,
  když ona SPD není jenom Okamura. Ve vsi, která má, plus mínus, tisícovku obyvatel se většina lidí navzájem zná. A tak je jim vysoce u prdele, za jakýs polek ten jejich kůň do té politiky vlastně leze. Většina lidí chce, aby jejich zastupitelé upletli z hovna bič. To znamená, že z méně, než poloviny peněz oproti Praze a ostatním velkým městům, přepočteno na hlavu, dokázali vytvořit fungující obec. S funkčním vodovodem, kanalizací, se sjízdnými cestami a přiměřenými službami, to vše za rozumné, tudíž dostupné ceny. A věř, že v obci s onou tisícovkou obyvatel, rozpočtem méně než dvacet mega, s mnohakilometrovou sítí vodovodů, kanalizací a místních komunikací to není vůbec jednoduché.
  A pak je ti u té prdele, z které partaje pochází. Hlavně že to dokáže. A protože platí, že schopných lidí není na rozdávání, vezme většina rozumně uvažujících každého. Hlavně že to dokáže.

  OdpovědětSmazat
 12. Asi, hlas lidu hlas boží - není pravda. Asi pravdu měl Plato: osvícený panovník je nejlepší forma vlády.

  OdpovědětSmazat
 13. Leo je naprostý neználek. Skutečně navržený projekt je velmi praktický. Pokud se nezúčastníš vastně předávaš hlas těm kteří se zúčastní. Bez hloupé plné moci. Pro blbce bych to přirovnal ke slevové akci. Nemám zájem tak si nestěžuji že někdo nakoupi levněji. Dle mého názoru je do trochu jiný případ přímé demokracie. Ten kdo memá zájem sám se vylučuje ze soutěže a předává hlas vítězné straně při hlasování.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 14. Skvělý článek dobře popsal volby souhlas až se bude volit do parlamentu tak zas lidé zaberou.

  OdpovědětSmazat
 15. Jen bych prosil, a to nejen toho autora, aby neosocanům nenadávali do "levice". I oni to označování za levici, považuji za příčinu krachu.

  1938

  OdpovědětSmazat
 16. Jsem jeden z mnoha milionu Česhu, kteří jsou rádi za to, že jsme v NATO a EU,že byl zvolen pan Drahoš a doufám, že i pan Herman!, že po KSČ a SPD neštěkne za chvíli ani pes. Ještě vyřešit hrad, to nebude dlouho trvat, podle stavu místního velitele. Konečně je vidět, že lidé dostali rozum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty se na rozum neodvolávej, nevíš co to je, debile !!!

   Smazat
  2. 10:57 Máš pravdu,ty ten rozum nebudeš mít do konce života.BLBE.

   Smazat
  3. 10:02: Čtete opravdu s porozuměním články na Nové republice? Nezbývá než poradit - více se snažte. Dobrá rada nad zlato.

   Smazat
 17. 10;02
  Omyl IMBECILNÍ ROZSIVKO,JSI JEDEN Z NEčechů,který podporují i pravice z EU a USSA OKUPANTY.....TO,ŽE DRAHOŠ BUDE V SENÁTU DO POČTU JE NAD SLUNCE JASNĚJŠÍ,JE TO LIDSKÁ SVINĚ!!!!!!!!(tímto se sviní omlouvám)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pijavice z EU

   Smazat
  2. 10.14 Na rozdíl od tebe blbe, bude pan Drahoš sedět v SENÁTU a o něčem rozhodovat. Ale Ty blbe, budeš tady své nic neříkající slinty opakovat neustále dokola, bezvýznamné hovado.

   Smazat
  3. Anonymní 10:28

   Je to tak. Další žába usedne na pramen života naší země.

   Smazat
 18. Je jistě pozoruhodné, že snaha KSČ zabránit v Česku bezvládí a zachránit pro Česko nějakou vládu a v dohledné době aspoň zachování státnosti, na tento svůj krok doplácí. To by podporovalo představu, že se Češi smířili se soudobým. protektorátem , berlínskými +- bruselskými protektory, zatím ne typu Heydrycha, ale Neuratha. Ale čecháček ani nemusí být nijak chytrý, aby nepochopil, že ten kolektivní boj české protidemokratické pravice, prezentované ODS, TOP 09 a Piráty proti ANO je dirigováné oligarchy, kteří se hrozí, že by placením daní byli kráceni na svých životních potřebách a proto stůj co stůj musí být Babiš a ANO zlikvidováno. No a ve hře je také korupné pro střední třídu! I po té se chce, aby aspoň simulovala to, co musí každý zaměstnanec, volky nevolky, reálně vysolit do státní pokladny podíl ze zisku. Proto ten až nepříčetný řev proti EET. Páni, že mají platit daně? Kdo to kdy v diktatuře kapitálu slyšel. Tak Babiš a ANO jsou utloukány daňovými podvodníky - v USA by za okrádání státu docela tvrdě seděli v base! Ale co je pro kapitál stát? Jen dojná kráva, kterou krmí zaměstnanci, aby ona živila kapitál. Ale vlastně to už u nás kdysi dávno bylo v reálu: krávy patřili církvi svaté, krmit je musel sedlák, ale nadojené mléko patřilo církvi! Vidíte, ona se historie vlastně opakuje, opakuje, opakuje - paměť je krátká, snad ještě kratší než nohy lži. A Čecháček "poslušně hlásí", jsem blbej, blbej, blbej. A z čeho si myslíte, že se právě zrodilo švejkovství? Z toho, že bylo potřeba se nějak na tu blbost vymluvit, věrohodně!

  OdpovědětSmazat
 19. Kdoví, zda to nebyly špatné úmysly od lidovců a i voličů, když zvolili takového "zvědátora", ehm Drahouše, do senátu. Tož zde právě je základní chyba nepřítomnosti referenda. Tak dát lidem k rozhodnutí, zda zbytečnou senátorskou trafiku nemáme zrušit, nebo zda se nemá redukovat počet žvanilů - poslanců na 101... Jenže těch blbců je u nás tolik a jen by se rozmnožily řady nepřízpůsobivých, kdyby měly prořídnou řady politických loutek!

  OdpovědětSmazat
 20. Je to prosté, do nabídky kandidátů se nejlépe hodí milé a pohledné tváře ovladatelných osob. Povedl se Nečas, nevhodný byl Topolánek s Paroubkem,ale ti se dali ukecat. Naprosto neovládatelní byli Zeman s Klausem, ale ti byli zase až moc svéhlavičkami.

  OdpovědětSmazat
 21. asi takto když si kandidat nedokaže najit čas aby obešel nejen huboubou ale nohama vovčany a představil se tak ja jako volič nemam zajem tež zvednou svuj zadek natož dojit k te urně ato už neřikam že všechny sliby a štěsti jako z poutě hned druhy den nejsou ničim jinym, než davnou historii a aby toho nebylo dost tak se ještě spaři se svym vlastnim nepřitelem halt koryto je koryto a vovačan jen na jedno použiti aby nezoufal muže přijit přiště za čtyři ročki do nove a lepši slibotechny

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.