Reklama

pondělí 22. října 2018

RF: To je pokus USA nás vydírat! Budou-li pokračovat dostanou

-kou-
22. října 2018 PrvníZprávy
Rusko odsuzuje nové akce v USA, které se snaží vydírat Rusko, aby udělalo ústupky v oblasti strategické stability, řekl ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

Vrátí se do Evropy nové "Pershingy"?

Komentoval tak plány USA k odstoupení od Smlouvy na likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF). Předtím americký prezident Donald Trump oznámil, že ukončí smlouvu INF s Ruskem a obvinil Moskvu, že porušuje smlouvu.

„S hlubokým znepokojením a odsouzením přijímáme nové americké pokusy o vydírání Ruska dělat ústupky v oblasti mezinárodní bezpečnosti a strategické stability. Z ruské strany se opakovaně říkalo, že Američané nemají důvod obviňovat Rusko z porušování této smlouvy,“ citovala Rjabkovova RIA Novosti.

Guardian: Bolton poradil Trumpovi, aby se stáhl ze smlouvy o raketách!

„Po celá léta nebyli schopni podpořit svá obviněné důkazy s jasným vysvětlením, proč to dělají," dodal náměstek ministra zahraničí.

Náměstek ministra zdůraznil, že pokud Washington bude i nadále jednat „neohrabaně a hrubě" a bude pokračovat v jednostranném odstoupení od dohod, vyvolá odpověď Moskvy.

„Pak už nám nezbude, než přijmout odvetná opatření, včetně vojensko-technického charakteru. Ale já bych to do toho nechtěl dovést," řekl Rjabkov.

Smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu byla podepsána 8. prosince 1987 během návštěvy sovětského vůdce Michaila Gorbačovova do Washingtonu. Poprvé se likvidovala celá třída raketových zbraní s doletem od 500 do 1000 a od 1000 do 5500 kilometrů, včetně raket R-12 a R-14, které SSSR umístil na Kubu v roce 1962, a které vyvolaly karibskou krizi. V květnu 1991 byla smlouva plně realizována, když SSSR zničil 1752 balistických a křídlatých pozemních raket a USA – 859 (například rakety „Pershing"). Dokument není časově limitován. Současně má každá strana právo ukončit smlouvu předložením přesvědčivých důkazů o tom, že je třeba ji ukončit.

Evropanům by měl kvůli těmto zprávám běhat mráz po zádech. Jaderné rakety středního a malého jsou totiž určeny především pro evropské bojiště. Jejich likvidace byla podpořena právě poznáním, že proti nim prakticky neexistuje obrana.

- - -

42 komentářů :

 1. Já bych řekl,že za odstoupení Ameriky od smluv o raketách kratšího doletu nese především Polsko,které Ameriku doslova prosilo,aby tyto rakety umístilo na svém území,...Amerika vyhověla.....Polsko je pro ně velmi výhodné území pro přenesení války z Ameriky do Evropy....spíše by se měli označit a zveřejnit ti polští kolaboranti,kteří veřejně projevují nenávist k Rusku a vystavují celé Polsko a zbytek Evropy jisté smrti.......

  OdpovědětSmazat
 2. I u nás bychom se měli postarat alespoň o jednu základnu NATO s americkými raketami.Je to nejlepší prostředek jak odradit agresivní severovýchodní asiaty od nápadu nás opět napadnout.A označit všechny kolaboranty,kteří se snaží nás uvrhnout do sféry vlivu moskevských fašistů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Haló mogoloide 8:41, je už ráno. Bylo by dobré v prvním případě, aby jsi se doučil gramatiku, bezvýznamná havlistická nulo.

   Smazat
  2. Z kterého klecového lůžka se prosím ozval pacient v 8:41? Sestra dostane vynadáno, že nekontroluje užití léků. On je určitě vypliv!

   Smazat
  3. Pan 8.41 z okna každé ráno čučí na Špilberk... a touží na Špilasu vidět rakety USA, tvořící nádherný cíl pro jaderný preventivní úder na Moravu... která přeci musí být první. Proto se Slováky cpou od roku 1945 veškerý dvounohý odpad do Práglu - aby přežil Soumrak blbů a patřil na planoucí Walhalu - franšízu Špilas i s Brünclem.

   To je tak, když doktor předepisuje léky od Westinghouse - Nuclear drops.

   Smazat
  4. Jestli chcete na zada terc,kupte si tricko......Ale nechtejte to po ostatnich

   Smazat
  5. Musím se zastat příspěvku v 8.41. Ten člověk má naprostou pravdu, základnu USA na našem uzemí musí vzniknout. Potom si Ruská sebranka rozmyslí něco obsadit. Pokud by byla taková základna v předstihu na Krymu , tak by ruskej FAŠOUN utřel.A takové kecy jako " zmrde ", zvládá pouze ruská ambasáda, na vic nemá.

   Smazat
  6. 9:13 Mongolid je tu na 8. minutě tvůj vypouštěč, rudoprde! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
  7. 15:35 nevím, proč by si Ruská federace házela na krk bývalé satelity SSSR, když ten je jako přítěž odhodil, protože měl a i Ruská federace má svých vlastních zdrojů nejen dostatek, ale v mnohém i přebytek. Rozumí se, že právě po těch zdrojích baží nejen "demokratický západ" v čele s USA, ale nakonec i Čína. I když ta, méně nápadně.

   Smazat
 3. Chce se mi z komentářů "blejt".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak pak umej WC a pořádně vymyj kýbl...

   Smazat
 4. 8:41
  Výtrysk inteligence a znalostí dějin tak mocný jak erupce na slunci.

  OdpovědětSmazat
 5. 8:21 ale prosim vas,smlouva INF byla podepsana v r.1987!Už od počatku byla obchazena ze strany Ruska,to je faktem a da se doložit.Dnes se piše rok 2018 a v Rusku, hŕešic na kratkou pamêť lidi si dovoli drzosti sobê vlastni tvrdit,že jsou vydiràni !!!Kdo dnes vlastni rakety Kalibr,Iskander/všech typu/Club atd. a mluvit o pokusu o vydiráni? Takova smlouva,která se neplni,je slaba,kontrolni mechanismus je na nic a neberou li se v uvahu ani dnešni možnosti okolnich statu,tak ta smlouva je fakticky k ničemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 9:35 - ano, smlouva byla Ruskem obcházená až tak, že USA obklopily Rusko několika stovkami vojenských základen (asi proto, aby teď konečně mohly USA odstoupit od smlouvy. Ale tak tak to stihly.).

   Smazat
  2. 9:35 je znalec disponující parametry veškeré vojenské raketové techniky Ruské federace a zároveň má k dispozici nesporný právní výklad diskutované smlouvy. V případě řešení sporu třeba na úrovni OSN, bude jeho expertní stanovisko rozhodující pro závěr. Zbývá, aby se autor 9:35 konečně vyjádřil ke způsobu a rozsahu sankcí, které by mělo "mezinárodní společenství" vůči Ruské federaci přijmout nad ta dosavadní. Jeho dosavadní laxnost v té věci je trestuhodná. P. Radosta mladší

   Smazat
  3. Rakety Kalibr a další, o kterých píšete, střílela ruská armáda z území, které neleží v Evropě!!! Proto střílely lodě Kaspické flotily, nebo lodě u afrických břehů Středozemního moře. Takže žádné smlouvy Rusové neporušili. Iskandery v Kaliningradu nejsou doložené, jde jen o spekulace.

   Prosím proto zaujatého všeználka 9:35 aby se obtěžoval a věren svému tvrzení, že smlouva je "obchazena ze strany Ruska,to je faktem a da se doložit", aby tedy doložil. Děkuji.

   Leo

   Smazat
 6. Pro 9:35
  Smlouva z roku 1987 zmiňuje pouze rakety odpalovaný z pevniny . Nezahrnuje rakety odpalované z lodí, ponorek či letadel. Tudíž se nedotýká raket Kalibr , Zircon, Kindžál , Club atd.
  Dolet raket Iskander je dle RF nižší než 550 km. USA jen spekulují ( nemají žádný přímý důkaz ) že přesahuje 550 km.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:08 no tak vidiš mñamño, k čemo je takova smlouva.Sam jsi uvedl dúkazy na čem pracuji mirotvurci v Kremlu.Nakonec pŕi raketovem utoku z Kaspickeho moŕe na Syrii bylo vidêt k čemu jsou takove smlouvy dobre.

   Smazat
  2. Pro 11:50 - buďte tak laskav a než začnete psát mňamňovi, přečtěte si svůj text ještě jednou a dejte ho do logické souvislosti s textem, na který reagujete. Budete překvapen tím, jak hloupě reagujete. Berete spekulace za fakta a fakta ignorujete. Smutné. Máte maturitu?

   Smazat
  3. Extra vysvětlení pro 11:50

   RF může z Kaspického moře střílet rakety Kalibr na Sýrii neb byl požádána o spolupráci legálně zvoleným prezidentem Asadem.
   USA disponuje 4 ponorkami třídy Ohio a desítky torpédoborců schopnými střílet rakety BGM-109 Tomahawk ( dolet činí dle verze od 1300-2500km).
   USA tyto rakety použily v mnoha konfliktech ( namátkou 20.8. 1998 proti Afganistánu a Somálsku , v roce 2003 proto Iráku, v roce 2011 proti Libyi, proti Sýrii v letech 2017 i letos, většinou bez mandátu OSN . Souhlas napadené země neměly pochopitelně nikdy.
   Výše uvedená fakta budou snad " stačit dokonce i Vám " aby jste pochopil že smlouva z roku 1987 neomezuje rakety vystřelované z ponorek, lodí a letadel , tudíž se nevztahuje na rakety Kalibr, Zircon, Kindžál, KH 101/102 a další.

   Smazat
 7. Tak to je usa budou bojovat s Ruskem do posledního Evropana ale to se šeredně mýlí.

  OdpovědětSmazat
 8. Anonym 8:41 ty jsi úplné pako.Pokud by vznikl nějaký válečný konflikt,tak by ho nepřežili tvoji páničkové v USA ale ani ne ty.A věz,že raketové základny by byly první v pořadí.Tvoje myšlení je silně omezené,když nechápeš ani tyto souvislosti.Vůbec totiž nechápeš,že každá přícina má nějaký následek.!!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Pravděpodobně se ukáže ..že Putin a Trump jsou domluveni, takže tohle vše je jen zástěrka ...

  OdpovědětSmazat
 10. Nevím, čemu se Rusko diví, vždyť vyděračství, loupení, vraždění, podlosti byly zakódovány v genomech obyvatel USA od dob, kdy zahájili okupaci amerického kontinentu, patřícího indiánským národům, a kdy tyto národy vyvraždili, aby se sami mohli obohatit. Myslíte, že když se takto chovají desítky generací, že to nezanechává stopy v jejich mysli a konání?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gorbacov byl bud naivni a nebo podplaceny.Kdyby trval na rozpadu vsech bloku,byli bychom dnes v mnesim nebezpeci

   Smazat
  2. 13:50 Gorbačov byl možná trochu naivní, ale jako jedinný se dokázal s američany domluvit-konretně s Reganem. Jenže od té doby se hodně změnilo a vše zase podělali ti co přišli po Gorbačevovi a Reganovi.

   Smazat
  3. 23:01 "...vše zase podělali ti co přišli po Gorbačevovi a Reganovi." - Nejspíš to mysleli
   oba vážně, proto byli oba odstraněni. Gorby
   vojenským pučem a Regan po americku, tradiční
   atentát střelbou na prezidenta. sck

   Smazat
 11. Musim smutne konstatovat,ze komuniste meli pravdu....Zadny socialisticky blok uz davno neexistuje,ale Zapad si sve nepratele na uzbrojovani najde vzdy

  OdpovědětSmazat
 12. Od doby, kdy nás rusák zákeřně v noci 21.8. přepadl mu už nevěřím. Základna USA v Polsku bude dobrá i pro nás a kdyby byla ještě jedna na Slovensku, už by nám noční přepadení nehrozilo. Na USA si rusák netroufne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusak nas ale zakerne neprepadl........byli to tehdejsi "spojenci" (spratelene armady).....nejspis nebyli o moc jini nez ti "spojenci" pred nimi

   Smazat
  2. 15:19 Co to meleŠ? vše bylo pod taktovkou tehdejšiho RUSKA! Žádný z těch okupantu k nám nešel dobrovolně, ale pouze z nařízeni RUSKA, hajzla Březněva.

   Smazat
  3. 15:41.....Kdyz tomu chcete verit.....ja uz mam jine poznatky

   Smazat
  4. Těžko se odpovídá, když pisatel nic neví o tom, že existovala tzv. Varšavská smlouva a SSSR. 21.VII.68 a další dny jsme nadávali, demonstrovali, "nevěřili svým očím", já také. Jenže dnes o to tuplem nevěříme, do jaké špíny náš stát a národ byl zavlečen, jaktz nás byli uděláni okupanté, kteří zabíjejí a když je jim odpláceno, ta křičí o teroru. Nevyrábějme teror a nebudou odplaty, neokupujme, tedy nevysílejme "mírové mise" a nebudeme okupováni, tedy "bratrskými armádami". 21. srpen zachránil Evropě přes 20 roků míru, nás od nezaměstnaných, bezdomovců, exekutorů a mj. také od více jak 200 politických stran a dalších stovek organizací na oblbování a okrádání lidí. O čem to vypovídá, když k volbám přijde každý 8. volič??? Že je to úplně jedno, že si stejně politruci, co mají na špagátě politické loutky, budou dělat co jim káže kapitál. A ty Čecháčku nezlob, víš jak dopadl Kuciak a další!

   Smazat
  5. 15.19 , podekujme SSSR, ze oddalili o 25 let nastup @o@otiny , co probiha dnes u nas !

   Smazat
  6. Ad 14:55 Máte recht, kdyby byla základna USA v Polsku a ještě jedna na Slovensku, tak by nám noční přepadení nehrozilo. V tu chvíli byste si ale mohl přestat dělat jakékoliv starosti, protože jakýkoliv střet naši zemi vybělí na kámen, nad kterým bude ve stratosféře z občanů Střední Evropy. "Voni jsou hlava, pane vachmajstr".

   Smazat
  7. vypadlo : .... z občanů Střední Evropy vznášet obláček popílku.

   Smazat
  8. 17:24,19:23 Na to se nedá nic napsat, pouze odporní ruští KOLABORANTI. tAKOVÍ ŠLI PO 2 SW ROVNOU KE ZDI.

   Smazat
 13. Jinak mohl byste si uvedomit,ze cim vic bude kolem nas "spojeneckych" armad,mame vetsi sanci dopadnout jako predtim.......To chce ale myslet:-)

  OdpovědětSmazat
 14. No už se sem ty proxy vojáci ze středního východu chystají tak je potřeba jím tady přichystat podmínky pro šíření pravdy a lásky. Připravte ženy jsou to velmi schopní samci.

  OdpovědětSmazat
 15. Sem s nimi ! Tenkrát, když je usáci dovezli do Evropy a instalovali hlavně v bundesgermanii a malé britanii, probudilo
  to k obrovským protestům většinu obyvatelstva. Speciálně v tom
  vynikala ženská mírová hnutí. I když jsem v tomto malověrný, jelikož vymývaní mozků je dnes už na vyšší vědecké úrovni,
  tak by se určitě našlo několik s rozumem a ukázali tak světu,
  že ani ten "západ" není tak úplně zblblý.
  No a připomenu taky všem těm kalouskům, že to byla příčina
  instalace raket SS 20 i u nás. Po příčině následuje následek, milí kalousci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. také je potřeba kalouskům znovu připomenout, že "varšavská smlouva" vznikla až po tom vražedném NATO.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.