Reklama

neděle 14. října 2018

Krychtálek, Lažnovský a jejich současné klony aneb může mít Hlídací pes blechy?

Taras
14. 10. 2018   TarasovaTerasa 
Minulý můj článek o Jů a Hele v nejvyšších ústavních funkcích přetiskla Nová republika a vyvolala tím nevoli u redakčního kolektivu Hlídacího psa, jehož redaktora Bergera se týkal. (ZDE)


Robert Malecký, autor článku útočícího především na Novou republiku, nikoliv na mě, nezapomněl podotknout, že Nová republika byla Evropskými hodnotami zařazena na seznam dezinformačních webů, což je ovšem v podstatě vyznamenání a punc kvality. Jandův think-tank EH totiž časem získal pověst politické pornografie, k čemuž ostatně má jisté HR předpoklady. Prezentuje se jako „nevládní odborná instituce bránící liberální demokracii“. Znáte ten bonmot o rozdílu mezi kazajkou a svěrací kazajkou?

Pan Malecký dezinformuje a zamlčuje podstatné informace, jak je ostatně u novinářů jeho typu obvyklé. Podivuje se, že titulek neodpovídá obsahu článku, přitom ignoruje skutečnost, že článek není žádným Bergerovým „životopisem“, ale pojednává hlavně o tom, jak mainstreamoví novináři (včetně veřejnoprávních) šíří v žoldu neziskovky Člověk v tísni dezinformace a pravičáckou liberalistickou propagandu ve školách, což je školským zákonem zakázáno. A že je to skandál, který pochopil i takový pravičák, jako je Petr Paulczyňski, jehož fórek dal článku titulek.

Malecký se pak úplně vyhnul hodnocení základní otázky v článku položené, totiž zda je možné prezidentovi tohoto státu nadávat do extremistů a xenofobů (Berger), když vysloví onu „křišťálově čistou, čiročirou a diamantově tvrdou pravdu“, tj. že Cikáni za bolševika museli pracovat, jinak šli do báně. Jestliže novináříček nadává prezidentovi za pravdivý výrok, jak to nazvat? Štvaní? Domnívám se, že takový novinář je lhář, podvodník, drzá opice a Lažnovského klon.

Zajímavá pak je metoda, kterou se Malecký snaží dodat svému článku na důležitosti. Podle něj se autority vyjádřily k mému článku takto:

„Na urážky a výhrůžky na sociálních sítích jsme zvyklí a nereagujeme na ně. Ostatně, novinář není cukrová panenka. Tohle je ale jiná káva a ozvat se prostě musíme!“ reaguje ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřej Neumann.

To by se jeden lek, až by … , jenom však do chvíle, než zjistí, že Neumann je ředitelem ústavu, který Hlídacího psa založil. Tedy je to stejné, jako když si pes chválí vlastní ocas.

Další leknutí přijde, když se k mému článku vyjádří předseda Syndikátu novinářů:

„Jistý druh médií vyniká zvláštním sklonem míchat svérázné pokusy o polemiku s ryze osobními útoky bez náznaku jakékoli racionální argumentace. K podobným se řadí i výpad vůči redaktorovi Hlídacího psa Vojtěchovi Bergerovi na serveru Nová republika,“ komentuje dílo předseda Syndikátu novinářů Adam Černý.

Takže, co je iracionálního na tom, když poukážu na zjevně nepřípustnou agitaci na školách v podání názorově zcela podjatých novinářů, nebo na to, že novinářský šmudla nadává prezidentu republiky do xenofobů, aniž by to jednak mělo reálný základ, jednak si při tom drze myslí, že si může dovolit všechno?

Neumann, Černý, Berger a Malecký jsou persony, které českou mediální scénou přeskakují z jednoho média do druhého, podobně, jako když blechy přeskakují z kožichu jednoho psa do kožíšku druhého. Stejně jako další, v minulosti svou kolaborací s pravičáckými stranami zprofanové zjevy české novinářské branže (Šafr, Balšínek, Břešťan, Slonková, Plesl, Palata, Steigerwald, Jandourek, Drtinová, Fendrych a mnoho jiných), které se – kromě evidentní profesní nedostatečnosti – vyznačují tím, že za peníze českých kapitalistů, což je skupina většinově patologická až kriminální, píší své nepůvabné, prolhané a umolousané agitky. A tedy jsou propagandisty stejného typu, jako byli Lažnovský či Krychtálek za protektorátu nebo Zelenka, Riško či Kojzar za bolševika.

A to je ta základní příčina bídy české žurnalistiky, vedle stejně tragického stavu médií veřejné služby.


P.S.:
Obraz vysoké demokracie v liberálním podání Hlídacího psa doplňuje to, že moje dva komentáře přímo na HP, které vyzývaly Maleckého, aby vysvětlil nesmysly ve svém článku, byly zcenzurovány. Demokracie pod psa.

- - -

21 komentářů :

 1. Hlídací pes dost příspěvků vůbec nezveřejní , jiné tak po 6 hodinách !

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drahý soukmenovče Radosto 10:49

   Ohledně toho Peroutky, jsi (tykám z přesvědčení!) nějak opomněl jeho slavnější výroky, soudružsky tě rád doplním!

   Velice ostudné totiž byly i oslavné výroky Ferdinanda Peroutky na adresu Adolfa Hitlera v Přítomnosti z 26. dubna 1939, kde Peroutka napsal- cituji:

   "Německá říše oslavila padesáté narozeniny svého Vůdce Adolfa Hitlera způsobem, který odpovídá všem oněm pronikavým úspěchům, jež tento muž za pouhých šest let své vlády svému národu přinesl. Jak dnes věci stojí, nemají Němci nikoho, koho by ve své Walhalle, ve své galerii národních hrdinů postavili výše. Odčinil v rekordním čase většinu následků německé porážky před dvaceti lety, ze státu, o jehož mínění se versaillští vítězové po mnoho let jen nedosti upřímně a nedbale zajímali, učinil stát, do jehož hlavního města putují ministerští předsedové všech ostatních evropských států, považujíce jaksi za dosti přirozené, že jim jest jíti za ním, ne jemu za nimi, známé tři spěšné návštěvy britského ministerského předsedy u hlavy německého státu jsou sensací světových dějin„ německý Vůdce stanul na onom významném rozcestí, kdy snad z vůdce národa stává se vůdce národů, zbavil západní mocnosti spojenců a vasalů v této části světa.“https://www.pritomnost.cz/ archiv/cz/1939/1939_26_4.pdf

   -------------------------------------------------

   Nebo jeho skandální:

   "Každý organismus brání se otravě cizí látkou. Lze předpokládat, že roztok židovského elementu v německém životě byl tak silný, že na to německý organismus reagoval jako na otravu.“

   Toto napsal Ferdinand Peroutka v Přítomnosti 22. února 1939, odkaz zde: https://www.pritomnost.cz/ archiv/cz/1939/1939_22_2.pdf

   -------------------------------------------------

   Zde již prezentováno:

   http://www.novarepublika.cz/2018/10/retro-pripomenuti-rozhodnuti-soudu-o.html

   "Plány revanšistu zhati, naši vepři boubelat!".

   Spi sladce P.Radosto, na věky a nikdy jinak.


   Ramón

   Vymazat
 3. Pěkný článek o fungování rádoby demokracie v ČR. Správný je jen jejich názor diskuze nepřípustná.

  OdpovědětVymazat
 4. Radosto, pokud si tady nebo i jinde chcete hrát na Čepigu-Boširova nebo samotného stréčka Skřypala, uvědomte si, že jednak na to nemáte průpravu ani schopnosti ani vhodný obor působnosti, a druhak, i kdyby se vám v tomto oboru náhodou s pravděpodobností tak 1:1O na desátou něco podařilo (to by ovšem muselo být jedině to "jinde"), nikdo z kompetentních čunitelů se s vámi nejspíš srát nebude. Prakticky vzato jste nanejvýš ještě tak vhodný zástupný objekt k obvinění z malooobchodní podpory terorismu či tak nějak. K tomu stačí, aby se naše právně politické nastavení posunulo ještě o něco blíže Turecku. Ne že bych vám to přímo přál, ale s těmi svými kydy tady jste otravný jak komár nad spacákem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11.53 dne 14.10. Je to tak Komár nepatří nad spacák, ale POD spacák... a pořádně se zavrtět.
   Radosta asi nedostal od Evropských hodnot grant, tak se snaží... jako vojín Jasánek von Švandrlík.

   Vymazat
 5. Hlídací pes ? Spíš hlídaci psi pravověrných fašounů, věčně slintající když jde pániček s buřtíčkem.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že soudruhu Rarosto, už nastává soumrak pravdoláskařů a i ty budeš mít v gatích, neboť Putler zamíchal kartami a způsobil, že do senátu se dostal samý génius. Senát se s tímto mandátem stal zcela nepostradatelný pro naši demokracii. Putler nemusí posílat proti našim gripenům křižující střely, stačí poslat rumuna s kamionem a celá doprava v Praze a okolí je v prdeli, tomu já říkám skutečná hybridní válka.
   Jinak, co se týče voleb, je nás nadpoloviční většina, volby jsme vyhráli, tak nežvaň.

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Radosto, potíž s členovci jako jsi ty spočívá v tom, že se domnívají, jak nejsou vtipní. Přitom jejich užvaněný a blekotavě humorný projev ohýbá čtenáři palce na všech končetinách do pravého úhlu. Prosím tě, nadávej, piš si ty svoje nesmysly, ale nesnaž se být vtipný.

   Vymazat
  2. ...p. Radosta je jako "to ležící na chodníku",
   čím víc to mažete z boty..,tím víc to smrdí..

   Vymazat
 8. No, ono to vyjádření nebylo zrovna nejpřesnější, nešlo o cigány, ale subjekt trestného činu i přečinu byl obecný (kdo), tedy jak trestného činu, tak i přečinu se mohl dopustit "kdokoliv".
  § 203 trestního zákona (140/1961)
  Příživnictví
  Kdo se soustavně vyhýbá poctivé práci a dává se někým vydržovat nebo si prostředky k obživě opatřuje jiným nekalým způsobem, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.
  § 10 zákona o přečinech (150/1969)
  Pro přečin příživnictví bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem do výše 5 000 Kčs nebo propadnutím věci, kdo si opatřuje, byť částečně, prostředky k životu nekalým způsobem.

  OdpovědětVymazat
 9. Poměrně zajímavý je v této souvislosti i přečin proti pracovní kázni:
  § 8

  Pro přečin proti pracovní kázni bude potrestán odnětím svobody až na tři měsíce nebo nápravným opatřením nebo peněžitým trestem do výše 5 000 Kčs nebo zákazem činnosti, kdo
  a)
  odpírá plnit povinnosti vyplývající z jeho služebního postavení nebo pracovního zařazení v úmyslu narušit veřejný pořádek nebo podpořit akce poškozující zájmy socialistické společnosti anebo v témže úmyslu jiného k takovému neplnění povinností vybízí,
  b)
  porušováním předpisů o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci ohrožuje někoho na zdraví nebo jejich porušením někomu přivodí ublížení na zdraví mající za následek kratší pracovní neschopnost,
  c)
  ohrozí plynulý hospodářský provoz nebo hospodářskou činnost socialistické organizace anebo způsobí škodu tím, že soustavně bez závažného důvodu vynechává pracovní směny nebo předstírá pracovní neschopnost anebo soustavně nebo závažným způsobem porušuje technologickou kázeň nebo jinak porušuje důležité povinnosti z pracovního nebo jiného obdobného poměru,
  d)
  v úmyslu opatřit sobě nebo jiné osobě či organizaci neoprávněný prospěch porušuje nebo obchází předpisy o vzniku či zániku pracovního nebo jiného obdobného poměru, nebo o odměňování za práci, anebo ve stejném úmyslu zprostředkuje nebo organizuje nájem pracovní síly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně to písmeno "D" - to by byl v současnosti hukot.

   Vymazat
  2. To je obzvlášť odporný anti-komunismus! Páč v celých dějinách nikdo nepracoval, protože by chtěl, ale protože musel, ať už jej k tomu nutil bič, náboženství, krev a oheň, a/nebo protože byl násilím oddělen od vlastnictví prostředků své obživy (což je v zásadě totéž jako být oddělen od života). Všichni vykořisťovaní, ať už otroci, nevolníci, domorodí lidé podrobení „svému objevení" nebo moderní proletáři... proti práci neúnavně bojovali. Vzpoury, útěky, částečná nebo všeobecná povstání! Navzdory všem proslovům každý, kdo může žít jen díky tomu, že prodává svoji pracovní sílu, má pocit, že pracuje, protože nemá jiné řešení, že je to jediná cesta k přežití, která mu zbývá.
   Proto pracuje, co nejméně to jde, a pokud může, nepracuje nebo, je-li to možné, pracuje a zároveň se snaží trochu žít (můžeme-li tedy tento atrofovaný život nazvat „životem"). Tráví trochu delší dobu na záchodě, kouří cigaretu, „zneprovozní" stroj, snaží se komunikovat s ostatními dělníky, zpomaluje tempo, vždy se snaží - v rozporu se situací - jednat jako lidská bytost a ne jako strroj, jakoby mohl znovu objevit lidskou existenci, když se šéf nedívá, během přestávky nebo když se skrývá na záchodech. Někteří nejdou do práce, kdykoli je to možné, jiným bývá „špatně", náhle je začnou bolet zuby, hlava nebo se objeví ostré bolesti, bolesti, které nemůže nikdo prokázat (vždy však nejsou smyšlené, protože někdo se ze znechucení prací nakonec skutečně začne vážně sebepoškozovat). Je spousta důkazů, že dělníci nejčastěji onemocní v pondělí ráno a ve dnech bezprostředně po svátcích.

   Po celém světě se absentérství stává všeobecným. Ti, kdo sabotují výrobu jsou odsuzováni, jelikož reagují, jak nejlépe mohou, na všechny vynálezy zvyšující tempo práce. V každé továrně a kanceláři vznikají tisíce proti-vynálezů, aby je mařily...

   Nevidět v těchto zdánlivě nesouvislých aktech nezřetelný leč velmi reálný boj mezi dvěma antagonistickými třídami společnosti znamená zavírat před ním oči. V každém z těchto aktů totiž existuje opozice mezi bojem proti práci, za komunistickou společnost, a udržováním námezdního otroctví.

   Jedná se o nesporná, živá fakta, která demonstrují hnilobu společnosti založené na práci a nenávist soustředěnou v každém z jejích námezdních otroků... Faktem je i to, že „lenost" a „flákačství" (koneckonců jen nesmělé pokusy o lidský a intuitivní odpor proti práci) se vždy považují za zločiny, a to ani nemusíme zmiňovat pracovní tábory určené pro „příživníky na společnosti" nebo „nebezpečné delikventy", kteří jsou například na Kubě synonymem pro každého, kdo sabotuje výrobu.

   Vymazat
 10. Hlídací pes je prý štěně feny ANTIFA... Otec je prý také Kanaánský pes.

  OdpovědětVymazat
 11. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 14. října 10:40.


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 12. Berger a Peroutka - zrádcové vlasti, s.s. Šverma a Kojzar - vlastenci a hrdinové!

  Drahý soudruh a soukmenovec Taras napsal článeček doslova LENINSKY pravdivý: Ano, dnešní novinářští slouhové našich dnešních okupantů jsou klony:
  • Lažnovského a spol., slouhů Němců
  • Peroutky a spol., slouhů USáků a sionistů
  Prostě: S.s. Taras dobře ví, jako my všichni ostatní komunisti a putinisti, že dnešní okupace silami EU a NATO je stejně hrozná, jako byly obě německé (1620 – 1918, 1939 – 45).

  Jen drobnost, drahý soudruhu a soukmenovče Tarasi: Nějak jsi pozapomněl přímo jmenovat dalšího známého novinářského slouhu Západu - nechvalně známého Peroutku, autora článku „Hitler je gentleman“ a zrádného emigranta.
  A také naše novinářské hrdiny musím jmenovat za Tebe: Soudruzi a soukmenovci Šverma a Kojzar (starší i mladší) se zapsali ZLATÝM PÍSMEM do historie naší i ruské žurnalistiky.

  Konečně: Též zdejší kolektiv soudruhů a soukmenovců redaktorů s s.s. Davidem v čele – pokud vytrvá ve svém úsilí do osvobození naší vlastí, pokud některý z s.s. redaktorů položí svůj život v boji za osvobození vlasti od kapitalismu a demokracie – tak bude mít stejné zásluhy o svobodu a socialismus, jako výše zmínění hrdinové.


  Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neberte už ty drogy. Vždyť vás to, nám před očima, zabíjí... Vyražte raději za každého počasí do přírody a potejrejte tělo (své vlastní).

   Na Moravě prý máte radostnou návštěvu. Asi čtyřletého sovětského rozvědčíka v medvědí kůži. ujíždí na skopovém a na včelím medu v plástvích. Přišel pěšky, ze Slovenska, a je chráněný jako vy... a ptal se prý dětí na nějakého Radostovu...

   Vymazat
  2. Tak už aby ho položili! Nebo to uděláme za ně. Páč realita je taková, že židobolševik david se svým dvor(ákem)ním přicmrndávačem sněj o tom, že se stanou rudýma komisařema jako jim podobnej xindl v Rusku před 100 lety! A že tahle svoloč by tu pak rozhodovala koho ovládat a koho rovnou "mazat"! Tak to je. Jenže my se jim tu postavíme jináč! My jsme poučený z dějin! Totiž kdyby jeho Výsost Imperátor jednal s jeho předchůdci tak jak s nimi jednali už pozdě bohužel jeho generálové a atamani za občanské války, tak by ani žádná nebyla! U každýho druhýho gaunera rudýho nosatýho - ať to byl Parvus, Zederblum, Bronstein nebo Džugašvili čteš v životopise "utekl z vyhnanství"! Pak se většina objevila někde na západě jako "exulanti"! Kdyby je carská ochranka vhodila zaživa do kotle lokomotivy hned po prvním zatčení, bylo by po problému a navíc jako bonus by zlevnila i přeprava na Transsibiřské magistrále ...

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.