Reklama

pátek 12. října 2018

Krym o krachu kyjevskej koncepcie „ruskej okupácie“

Krym, pláž Sudak

12. 10. 2018 HlavnéSprávy
Veľký počet ukrajinských turistov na Kryme je svedectvom krachu koncepcie Kyjeva o „okupačnom režime“ na polostrove, vyhlásil vicepremiér vlády a stály predstaviteľ Republiky Krym pri prezidentovi Ruska Georgij Muradov


Minister kúpeľov a turistiky Krymu Vadim Volčenko oznámil, že Krym toho roku navštívilo 6 miliónov 164 tisíc turistov, čo je o 29 % viac oproti minulému roku. Je to aj rekord za celé postsovietske obdobie. Z tohto počtu milión (16 %) tvorili turisti z Ukrajiny, čo je o 17 % viac ako v minulom roku.

„V susednej Ukrajine to vyvolalo hystériu, pretože tým krachla koncepcia „okupačného režimu“ na Kryme,“ povedal Muradov počas rokovania vlády Krymu.

48 komentářů :

 1. No jo fakta jsou fakta a západní sedmilháři mají smolíka v dnešní informativní době lži neprojdou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U zapouzdřených blbečků projdou. Viz Praha a výsledky voleb.

   Vymazat
  2. U nas lide neustale moc duveruji CT, ktera sama sebe potvrzuje jako vyvazene medium. Diky tomu se dari "zapouzdrovat" lidi ve lzi.

   Vymazat
  3. Napísal si to Jura presne: "...sama sebe ozačuje za najsledovanejšiu a nejvyváženejší...". To u nás tiež presstitúti z televízie a novín, voči sebe sebachválou a vystatovaním sa nešetria. Voči iným sú však velmi kritickí a prísni. Musia ako strážni psy demokratizmu hladat a odstranovat nedostatky režimu. Ovšem ruku ktorá ich krími, pochopitelne nepohryznú. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  4. 1,18
   A bylo tomu tak asi stále. Kdysi jsme denně slýchávali, že se kapitalismus musí každým dnem položit a prapor revoluce ovine celou zeměkouli. Dnes, potomci bývalých vymývačů mozků, se stali současnými vymývači mozků. Stejně, jako se stali potomci kdysi vymývaných, v současnosti vymývaní.

   Vymazat
  5. Pro 6:29 já bych doplni- i opět ze synáčků prominentů minulého režimu Dlouhý, Telička, Ruml starej,Babiš atd se dnes stali největší odpůrci komunistů. Vždy se najdou i Havlové se kamarádili s fašisty, zatímco obyčejní umírali v koncentrácích a na bojištích.

   Vymazat
  6. Furt tady píšete o ČT... čt, čt .. co je to? Není to zkratka pro čtvrtek?

   Vymazat
  7. Pro 11:30 to je zkratka pro Goebbels TV

   Vymazat
  8. ... a toho Goebbelse si musíme sami platit!

   Vymazat
 2. K těm volbám: Lidi volí dle obrazu svého, polovina voličů si těchto lidí štítí, a proto k volbám nechodí. Demokracie pokulhává, vše je medializováno. Co je mezi cirkusem a vládou jedné osobnosti je už nutně vyluxováno-

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:08
   Demokracie tu nemůže kulhat, protože tu není. Nejprve si musíme uvědomit tuto skutečnost. Teprve pak se mohou dít dít věci.
   Štefan

   Vymazat
 3. Okolo zjednotenia sa historických území Russka_ Krymu a Južného Osetska, niet ani čo špekulovat. Sú to len umele vyvolávané chiméry, ktoré u nás presstitúti všemožne živia aj demonstračnými mapkami ešte aj pri mizerných predpovediach počasia. Kosovo&Metohija ako protektorát EÚ a Krymský poloostrov vyznačujú ako súčasť "nedelitelnej" Ukrajiny. Svojích divákov zjavne považujú za blbcov. Kto sa nechá, dobre mu aj tak. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ešte dodám, že dnes zjednotenie Vietnamu nerieši nikto. A to bolo zjavne krvavý proces. Krvavú Anexiu Islas Malvinas, Britskými demokratmi nikto tiež nerieši. Mierovo prevedenú anexiu Nemekej demokratickej republiky Nemeckou spolkovou republikou už neprebiehala tak búrlivo. A ani to nikto nerieši a nešpekuluje. Až vášne opadnú, ani tu nikto si viac nespomenie na pindy Kyjevskej a Gruzínskej chunty. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  2. 6:47, tohle je něco jiného. Falklandy de jure patřily Velké Británii a obyvatelstvo to v referendu odsouhlasilo. Ve Vietnamu byla občanská válka a s ruskou pomocí zvítězili komunisté. Tím Vietnam přestal být západní kolonií a zároveň získal protektora proti Číně. Německo je prostě Německo, násilím rozdělený stát (ne, že by se o to nepřičinil), který se chtěl sjednotit.

   Krym, Osetie, Abcházie jsou země a národy, které jdou součástí jiných států jako třeba Katalánsko. Jenže je pravda, že katalánská samostatnost nemá podporu 97% obyvatel a ve Španělsku nebyl ozbrojený státní převrat, kde se (podle slov junty) "moc válela na zemi".

   Osetie s Abcházií jsou "samostatné" útvary pod protektorátem mírových sil podle příslušných rezolucí OSN. Kdyby se jednalo čistě o invazi, nikdy by RF nemohla vstoupit na území Gruzie jako UN Forces. Takovou sílu mají jen USA (a Velká Británie jako de facto 51.stát USA). Samozřejmě nikdo nepochybuje, jak moc se RF snažila status UN Forces v této oblasti získat a proč. Dnes by ho už nezískali, a jak ukázalo laškování se Saakašvilim, odebrat ho nepůjde.

   A ještě je tady Kosovo. To je obzvlášť zajímavé, protože oni se už dávno chtějí sjednotit do útvaru Velké Albánie, a dnes tyto snahy začínají být opět aktuální. Albánie/Kosovo má kromě jiného také zájem o další území, konkrétně v Makedonii, Černé Hoře a Srbsku. Hlasitě to je podporováno Tureckem a Saúdy, tiše Američany. Přitom narozdíl od Krymu, tyto oblasti nikdy nebyly albánské a ani dnes tam Albánci v masivních počtech nežijí. Nikomu to nevadí, čili je zřejmé, že v Krym je jiný případ.

   Všichni víme, že Krym patřil vždy hegemonovi severního Černomoří a tím bylo Ruské impérium/SSSR, rozhodně ne Ukrajina. Pro Turky kdysi Krym sloužil jako základna pro výboje do Ruska, Rusku zas jako obranný val proti výbojům z jihu.

   Po rozpadu SSSR sice formálně Ukrajina Krym vlastnila a pěkně po ukrajinsku se k němu chovala (následky jsou stále viditelné), ale Rusko, byť oslabené v 90.letech, si pozici hegemona severního Černomoří udrželo - právě díky speciálním vztahům s Krymem a základně ve městě Sevastopol.

   V r.2014 se rozhodovalo, kdo na tuto pozici nastoupí a poloostrov získá: USA nebo RF. Americe stačilo státním převratem dosadit poslušnější loutku než byl Janukovič, Rusko hrálo vabank. Je signifikantní, že nikomu americké základny na Krymu nepřijdou poněkud znepokojivé. Tupost Evropy je porážející.

   Takže o tom, jestli se tiše krymský status quo akceptuje a čas vše srovná, rozhodnou ruské možnosti ve vojenské oblasti, schopnost vypořádat se s ekonomickými útoky, schopnost odolávat diverzím na všech frontách a jednota.
   Ovšem obávám se, že lidské a přírodní zdroje této země jsou tak lákavé, že predátor nebude hledět na rizika zničujícího konfliktu.

   Vymazat
  3. Kolik bylo na Krymu americkych zakladen, rusky tupane?

   Vymazat
  4. 10:14, škoda, že neumíš porozumět psanému slovu, ty chudáku, mohl bys trolit efektivněji. Nikde jsem nepsal, že Američané MĚLI základny na Krymu. Kdyby to tak bylo, už bychom byli po válce. Anebo myslíš, že USA by klidně nechali Rusáky spolu s Číňany stavět v Tijuaně raketové základny poté, co by svrhli mexickou zákonnou vládu a presidenta, a nastolili juntu tak jako USA v Chile?

   Ne nadarmo Doník Trumovic řekl Hillary: "To vaše vláda ztratila Krym, ne já!" Takže Krym nebyl ani ukrajinský, ale vlastně americký...! Junta měla (podobně jako Juščenko r. 2004), porušit mezinárodní dohody a dostat Rusy z Krymu pryč, aby tam mohli bez jediného výstřelu přijít Američané.

   Už v r.2014 v létě měla začít rekonstrukce několika objektů na území Krymu pro US Navy, jen přez ulici, kde začíná plot ruské báze.

   Boj o Krym není ničím novým. Jako o základnu pro výboje do Ruska se o něj usilovalo hodně mocností odedávna. Všechny dostaly přez držku a to proto, že Rusko už dávno je tou mocností taky.

   Jestli žereš ty sračky z ThíVí, pak se nachystej vercajk i na LBGTI, protože to tam lejou do tykve spolu se sračkami o Krymu. Abys nevyšel z lajny.

   Vymazat
 4. To by mne zajimalo, kolik zdejsich rudych dedecku jelo k mori na Krym si omocit pytlika:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z toho čo si tu vypyperlil je jasne že že namiesto mozgu máš žumpu a ked niečo vyperliš z huby ty teču sračky a pišeš iba sračky. Okrem toho smrdíš amfetaminom a ktorí ta poznaju vedia že si neštastný duševný mrzák

   Vymazat
  2. Ćlánek je lživá propaganda, žádní ukropci si na Krymu nic nesmáčeli, páč by je po návratu doma čekalo obvinění z podpory a propagace putlerizmu s následným dlouholetým pobytem v KZ lágrech kde dozorce dělají muži z legie AZOV a ti se s putleroffci neserou, jak známo ....

   Vymazat
  3. 8:14, nejsem dědeček a už vůbec ne rudý, ale na Krymu jsem byl. Dokonce dvakrát, 2011 a letos. Je to opravdu moc pěkný kus země, obzvlášť Jižní břeh. Nestěžoval jsem si, každý má svá očekávání, ale myslím, že tato země by si zasloužila lepšího správce, aby se mohla ukázat v plné kráse.

   Podle pamětníků sovětských časů to v jistých aspektech dokonce upadlo, tak uvidíme, jak se s tím vypořádá ruská správa, jelikož lidé tam zůstali ti samí. Takže bude potřeba kombinace tlaku a stimulů.

   Ale jak se zdá, věci se začaly hýbat k lepšímu. Zvlášť v infrastruktuře, která byla za Ukrajiny strašnááá. Bohužel teď se tam horečně staví, čili turisté s tím musí počítat.

   Co se týká rychlosti a kvality výstavby, poopravil jsem si svůj názor na ruský šlendrián a už nejsem tak přísný :). Nové komunikace jsou kvalitní a Krym tohle potřeboval už dávno jako sůl. Most jsem neviděl, ale nové letiště v Simferopolu je velice pěkné, chválím.

   Taky konečně začíná mizet to stánkového hovno u pláží a otřesné černé stavby, které znehodnocovaly panorama. I když tam je v tomto ještě hodně práce. Cítil jsem se příjemněji, a překvapila mě větší čistota, i ve městech, na plážích i ve vodě. Ceny některých produktů viditelně narostly. Co se týká služeb (strava + ubytování), ty zůstaly podobné, jen se rozšířil sortiment.

   Lidí hodně, z velké části Ukrajinci, ale i odjinud z Evropy. Bohužel, blokáda Krymu Západem a hlavně USA, ztěžuje nebo přímo znemožňuje mezinárodní komunikaci, a je to obrovská škoda. Krym je krásný, bezpečný a příjemný. Je to tradičně turistická oblast, s nikým nemají problémy.

   Pokud bych měl zhodnotit čtyři "ruské" roky jen podle toho, co jsem viděl, dávám jako návštěvník plus. Zvláště poté, když zvážím, pod jakým tlakem jsou.

   Vymazat
  4. Jo na Krymu jsem byl letos, projel jsem se po krásném novém mostě zhlédl jsem kolik kilometrů dálnic se dá zvládnout za 3 roky. No naši stavitelé dálnic jsou křováci co nic neumí a Rusům můžeme jen tiše závidět. Je tam vážně moc hezky a anapské písečné pláže jsou největší v Evropě. A klidně se podělej ty zapšklá havloidní hnido.

   Vymazat
 5. To je zase vylhaný článek, že se divím. Rus dnes lže na počkání, a místní jelita piští blahem, žádný chem. utok v Sýrii, žádní neoznačení vojáci na Krymu,žádní sportovci pod dopingem, žádný novičok, žádní agentu GRU zkrátka Rus je takovej bílej andílek PROLHANEJ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:01, taky jsem znal jednoho podobného, co žil několik let ve sklepě, protože odmítal připustit, že skončila válka a bál se bombardování. Odmítal číst noviny, nevěřil rádiu a TV označil za vynález ďábla na ohlupování lidí. Bohužel, krátce na to skončil v ústavu, kde dožil svůj život. Jmenoval se František, ale říkali jsme mu Max. Tak bacha Maxi, aby se ti trolling nevymknul z rukou.

   Vymazat
  2. 10.01 Neuveritelne, kde jis vsude byl a co jsi zazil. Proto jen Ty muzes znat pravdu.Nikdo jiny.

   Vymazat
  3. NR je pouze běžný, tu dobře, jindy mizerně z ruštiny přeloženej putleroffský hoax! Součást to hybridní války této zločinecké bandy proti Západu! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   Vymazat
 6. Soudruzi,podívejte se na všechny kanály které zde jsou.Podívejte se na sestavu pořadů.Podívejte se kolik pořadů je kopirace amíkovských pořadů.Líbí se? Jak jsem poznal vaší matku,průměrňákovi,soudkyně barbara,směs přiblblích seriálů,kde úroveň,co to říkám ,žádná úroveň není.Třešnička na dortu je - Guer(v překladu bubík)v osobě Musila radí v osobním vstahu heterosexuálů.To je síla.O zpravodajství nemluvě protože polovičaté informace stojí za prd.Výsledek je že běhe 14 dní v této zemičce již utekli čtyři hadi,daší tři hadi čekají na zveřejnění.Novinařina,média,informační kanáli nám dokazují že to může dělat i kdejaký blb.Proto úroveň inteligence v USA klesá a u nás rovnou padá.Jak Vám říká zmetek Novotný,je potřeba aby staří vychcípali a potom tu zůtanem,já a má přiblblá elita národa.Starej Novotnej Vám vštěpoval zásady kterejma se musíte řídit a tomu svému volovi nevštípil lauter nic,idiot.Proto také celé Novoty je jedna velká sračka,až na pár herců kterí tam vysoupili.Novotného a ty jeho keci nepočítám,žumpa jak mladej,přepínám a raději pustím Křemílka,ten nelže,nekecá,nekdáká hovadiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JAROSLAFF KUBERA von TEPLITZ: HOCH!, HOCH, HOCH!

   Vymazat
 7. Když neumíš číst a nerozumíš psanému textu( " Je signifikantní, že nikomu americké základny na Krymu nepřijdou poněkud znepokojivé. Tupost Evropy je porážející. " To v uvozovkách bylo myšleno jako možnost,že by se usáci dostali na Krym.) tak se Anonymní 10:14 nepleť mezi dospělé.Tvůj rusofobní mozeček je a bude tvá záhuba.Vzpamatuj se.

  OdpovědětVymazat
 8. Prihlaste se vy, kdo jste videli americke zakladny na Krymu? Ale pouze vy, kteri nepisete z Bohnic:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:20 Na webovce US Navy, retarde. Jako první byl tendr na rekonstrukci několika budov spolu s nějakou školou. Kdybys nebyl retardovaný, našel by sis to taky ještě před dvěma lety. Dnes to tam už nemají, zjevně to uznali jako neaktuální.

   Američané se nikdy zvlášť netajili, že se budou usilovat o základnu na Krymu. Protože jim to nevyšlo, staví ji v Očivkivu u Odesy. Už dávno zaplevelili černomořské turistické pobřeží v Turecku, Bulharsku, Gruzii a Rumunsku svým vojenským krámem a podobně je tomu na Jadranu a Středozemním moři.

   Jen nedávno se zabránilo tomu, aby se roztahli ve VNITŘNÍM moři jakým je Kaspik. Přitom USA označují Rusko a Írán za svoje smrtelné nebezpečí a chtěli jim na břehu jejich rybníka dělat základny...? Přitom dostat by se do jeho akvatoria mohli jednom tak, že by brutálně zatlačili na dvě bývalé sovětské republiky. To je ten důsledek taktiky "Divide et empera".

   Přestaň dělat ze sebe debila. Bohužel jsi evidentně Čech a člověk se pak musí stydět, že se může v jeho sousedství nacházet někdo tak trapně zmanipulovaný.

   Vymazat
  2. hochu,zrejme jsi mladej a blbej, mozna prislusnik Piratu zhulenej matrosem, mozna Zelenej, mozna absolvent nejake humanitojdni pseudouniversity, mozna placenej nejakou neziskovkou,ale jak jsem jiz napsal,zarucene blbej- ci lepe receno hloupej.

   Ale je mozne, ze je pro tebe jeste trocha nadeje ze znormalnis (pokud te tata nedelal vozralej,ci na hasisi, ci te porodnik nepustil na hlavicku).. a tak te laskave poucim, ty nas imbecilku.... a to

   Americane skutecne chteli vybudovat svou zakladnu na Krymu, existuji o tom zaznamy ovsem v anglictine, takze zrejme vodnickove jako ty o tom nevi.ale jak rikaval starej Komenskej.. uc se vole budes panem....

   Vymazat
  3. 11.58 Pane BLB, vy jste hodně postižen prokremelskou hysterií. Proč by USA budovala nějaké základny na ukradeném Krymu, když má Pobaltské státy a Polsko,tak trochu popřemejšlet než něco hloupého plácnu. Nejsem mladej, zhulenej,ani mne neplatí neziskovka, mám pouze svuj logický usudek. A přiště nelžete.

   Vymazat
  4. Je to v angličtině, tendr je na konci lze otevřít.
   https://futuristrendcast.wordpress.com/2014/04/24/breaking-us-planned-to-turn-crimea-into-military-base-against-russia/#more-1306

   Vymazat
  5. 16:29 dojímá svou přímočarou hloupostí a ignorancí. O nevychovanosti ani nemluvím, protože ta je vlastní většině pražských a brněnských kavárníků. Myslíte, že si to chuděra přečte a uzná své pochybení?


   Vymazat
  6. @ 16:29
   Z toho, ze USA maji zaklady v Baltiku nevyplyva, ze nebudou chtet zakladny i na Krymu. To je jako kdybyste rekl, ze kdyz postupujeme na severni fronte, tak nikdy nebudeme postupovat na jizni.

   Vymazat
  7. 16:29, možná nejsem tak starej, ale určitě ne zhulenej, dědo. Taktéž nejsem zrovna rusofil. Jen si dokážu ve třech jazycích přečíst příslušné informace. Třeba něco o koordinaci útoku, o hlubině, možnostech obrany... - ostatně Hitler postupoval podobně jako dnes USA. Stará vesta.

   Je příznačné, že nedostatek poznatků a schopnosti je zpracovat, řešíte rusofobními hysterickými výkřiky.

   Jak jsem už psal: co by dělala Amerika, kdyby se Rusko chtělo nakvartýrovat do Tijuany s raketami, přitom další základny by mělo blízko Niagarských vodopádů, s ponorkami v Atlantiku a Pacifiku?

   Vymazat
 9. To je blábol článek. Proč by měli Ukrajinci na dovolené na Krymu vzbuzovat na Ukrajině hysterii? Na tureckých plážích se každoročně válí turisté z celého světa a nikdo neřeší, jestli na vedlejším lehátku leží Rus, Němec nebo Maďar.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak v Rusku tak i tady se vybírají ty největší špeky, aby se zprávy líp prodávaly. Takže čtou ukrajinský hysterický tisk, který se tak vyjadřuje, ale přitom to není pravda. (Samozřejmě ne všechna média na Ukrajině jsou taková). Zpočátku byli vystrašení samotní Ukrajinci, teď se to změnilo. Občas byly problémy na ukr. hranicích, ale i to se změnilo. Černomořské pobřeží je především oddech a turistika.

   Vymazat
 10. Je to těžké, tito lidé, /jako 11,20/ věří tomu co říká ČT, nebudou se namáhat něco ověřovat, je to přesně to co chtějí slyšet. Myslím, že nemá cenu s nimi polemizovat. Je to smutné.

  OdpovědětVymazat
 11. 16:29
  11.58 Pane BLB, vy jste hodně postižen prokremelskou hysterií. Proč by USA budovala nějaké základny na ukradeném Krymu, když má Pobaltské státy a Polsko,tak trochu popřemejšlet než něco hloupého plácnu. Nejsem mladej, zhulenej,ani mne neplatí neziskovka, mám pouze svuj logický usudek. A přiště nelžete.
  ============================================================
  Pane KontraBLBE, vy už očividně nejste postižen ničím. Pokud je Vaše hlava prázdná a vypucovaná vejráním na ČT, tak nepomůže ani logický úsudek, protože kde nic není, tam ani smrt nebere. A teď si zkuste nechat přeložit toto, než zase něco hloupého plácnete, třeba vás něco trkne, i když silně pochybuji.

  http://theduran.com/u-s-navy-tender-construction-work-sevastopol-crimea-hints-u-s-military-coveted-controlling-historic-russian-peninsula/

  OdpovědětVymazat
 12. Jeste jednou i pro nemyslici ruske tupany.
  Ukrajinci maji zakaz jezdit na Krym, ktery je pod sankcemi prodemokratickeho sveta. Pokud by tento zakaz porusili, vystavili by se trestnimu stihani.
  Vy tady muzete dal blabolit o zlatem rublu a agentech GRU, ktere zna cely svet:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale že Ukrajinci jezdí na Krym ve velkém počtu je fakt. Hysterická reakce kamarádů blbečka anonyma 17:33 na tento fakt je také fakt. Z toho se ten posthavlovský bezmozek nevylže, tak mu nezbude jen pištění, nadávky a kvikot.

   Vymazat
  2. Už tu zase strašíš, ty přemřelo, a zase s tím zlatým rublem? Ten ti fakt nedá spát, Pepku.

   Vymazat
  3. 17:33, pokud jsem psal, že jsem na Krymu viděl Ukrajince v hojném počtu i s jejich auty, pak jsem to psal proto, ze tam skutečně byli.

   Žádný zákon není ani být nemůže, lidé tam mají rodiny a majetek. Navíc by porušoval základní lidské právo o volném pohybu osob. Neplácejte kraviny.

   Jediné, co existuje, to je hysterický tisk, píšící o hrůzách na Krymu, kvůli kterému se Ukrajinci báli přijet. To samé dělají politici. Například naposledy cpal podobné skazky do hlavy Klimkin svému slovenskému kolegovi.

   Vymazat
  4. 17:33, a ještě zlatý rubl. V r. 2014 se měla vydat nějaká kolekce pamětních mincí, zlatých rublů. Potom ještě probíhá změna charakteru krytí jejich měny v důsledku sankcí, to je asi dvouletá záležitost. Tam přechází z čistě dolarového na diverzifikaci, včetně zlatých depozitů. Dělá to kdekdo. Co máte furt s tím zlatým rublem? Už vám rusofobům hrabe?

   Vymazat
  5. 20.37 Soudruhu nehrabe. Putin mlel ozl. rub, jako protiváha dolaru, tak kde zase udělali soudruzi z SSSR chybu?

   Vymazat
  6. 10:00, kdybys rozuměl významu psaného slova, případně si přečetl něco jiného, než jen třikrát přežvejkané žvásty, potom bys porozuměl.

   Žádná měna nemá dosud status dolaru, ani euro ne, strejdo. A ještě nějaký ten čas mít nebude. Tohle je všem normálním lidem, včetně Putina, jasné. Nikdy Putin neřekl, že rubl bude protiváha k dolaru, takže šíříš lži.

   V dnešních časech ovšem dochází k procesu multipolarizace, kde je Rusko aktivním členem. Na obzoru nová ekonomická krize zatížena ohromným dluhem USA. Hodně států diverzifikuje rizika ohledně své měny, dělá to i Čína i EU.

   Jednou z možností je nákup zlata, což dělají všechny státy. Rusko má tu výhodu, že může nakupovat od vlastních firem dobývajících zlato na svém území. Tím patří mezi státy s nejvyšším trendem růstu zásob zlata. Pozitivně se k tomu vyjadřovali i známí světoví finančníci.

   Takže dej si teplou sprchu a zkus to znovu.

   Vymazat
 13. ale somariny - na Ukraine zákony nikto nerieši, ani v parlamente, výkriky do tmy, kto by zavrel takú masu, zvlášť ak sú to etnocký Rusi žijúci - zatiaľ - na Ukraine, tam sa rieši koľko pýtať za pracovné povolenei na Slovensku - teraz je kurz 2000 dolárov - dobré nie ? a to sa ešte zamestnáš cez agentúru a tá ťa odrbe znova - no retarde USSAckej - fčul mudruj

  OdpovědětVymazat