Reklama

středa 3. října 2018

Liga proti hanobení jako cenzor internetu

Richard Enos
3. 10. 2018   lewrockwell
Jestliže stále ještě máte možnost tyhle řádky číst, pak aktivity kritizující Ligu proti hanobení neprošly dosud nadřízeným procesem jejich automatického vymazávání, a zatím tedy ještě žijí.
Zatím...
S tušenými znameními, že svobodné vyjadřování na internetu je příliš velkou hrozbou pro mocnou elitu naší společnosti, vede Liga proti hanobení útok, který má její vlastní subjektivní názor na tzv. nenávistné projevy povýšit až do podoby internetového zákona.


Jak se v těchto dnech oznamuje, připojují se k Lize proti hanobení vedle dalších společností též facebook, twitter, google a microsoft a společně se chystají utvořit tzv Laboratoř, řešící problém kybernetické nenávisti. Tyto společnosti si mezi sebou budou vyměňovat názory a rozvíjet strategie s cílem omezit nenávistné projevy a zneužívání (myslí se zneužívání svobody – pozn. překl.), v celé oblasti internetu.

„Tyto společnosti mají novou zodpovědnost za to, aby v rámci svých pravomocí zastavily růst nenávisti ve všech oblastech, kde ji zpozorují“, prohlásil za Ligu proti nenávisti Jonathan Greenblatt. „Těšíme se na to, že se s touto naléhavou výzvou společně s úspěchem vypořádáme“.

Hurá, do toho! Laboratoř řešící problém kybernetické nenávisti. Jací to hrdinové nezištného boje za věc humanity.


Jako Monika Bickertová, hlava globální politiky facebooku, která prohlásila, že „některé z nejlepších mozků strojírenského průmyslu budou spolupracovat s Ligou proti hanobení, aby nám pomohly znásobit síly ke zvládnutí našeho úkolu“.

Ke zvládnutí jakého úkolu? Stvoření hrozby mocných, která ukončí možnost dosavadního svobodného vyjadřování lidí, kteří na internetu jako na poslední výspě svobodného vyjadřování stále ještě bojují za pravdu a spravedlnost?

Znepokojuje mě, že se pohybujeme k času, v němž internet, kdysi svobodný a neutrální, se stále víc dostává do rukou mocných diktátorských sil. Ano, diktátorských. Liga proti hanobení mašíruje totiž do takového kybernetického společenství, které bude diktovat, co by se mělo nebo nemělo nám, žijícím mimo tento elitní klub, říkat.

Cožpak vám to nepřipomíná režim jistého diktátora z někdejších časů? Zejména tím, že organizace, které už brzy zaujmou svá místa v Laboratoři řešící problém kybernetické nenávisti, se budou málo zaobírat otázkou, jaký vliv má např. kyberšikana na lidské bytosti, ale zaměří svou pozornost na to, jak dál a úspěšně pokračovat ve skrývání a zatemňování zločinů proti lidskosti, kterých se globální elita dopouští už od časů masových podvodů, otroctví, pedofilie, mučení a vražd.

A proč že by měly být tyto organizace zejména k zakrývání těchto zločinů motivovány?

Odpověď je jednoduchá: protože jsou řízeny právě tou globální elitou, která je nejpřednostněji páchá.

Celá idea téhle vyprávěnky o skupině, která sama sebe obdařila oprávněním „omezit a krotit tzv. nenávistné projevy a zneužívání svobody“ na internetu, jde proti zdravému rozumu a je navíc i pokrytecká. Zapojuje-li totiž do svého snažení stejnou taktiku, jakou používá např. probíhající válka proti teroru, pak ony nenávistné projevy a zneužívání svobody nikoli potlačuje, ale rozmnožuje je a rozšiřuje do všech světových stran.

Vývoj lidské bytosti se totiž neděje tím, že ji dusíme, ničíme nebo z ní tzv. vymycujeme temnotu. Jak jsem vyjádřil ve svém starším článku, zavrhněme naše „právo“ cítit se být uražen svobodným projevem kohosi jiného. Nevyvíjíme se tím, že zakážeme lidem vyjadřovat nenávist či jiné negativní emoce, které jsou uloženy hluboko v jejích nitrech, ale vyvijíme se tím, že těm lidem dovolíme vyjadřovat se svobodně. A vůči jejich „útočným poznámkám“ se staneme imunní tak, že se odnaučíme je brát osobně. Vždyť nenávistný projev by neměl být ziskem pro nenávist a výhru nenávisti další. Je to přece on, a jedině on, který neléčeným emocím dává šanci uniknout z těl a hlav lidí nespokojených. A čím více šancí pro ty úniky lidem poskytneme, tí méně nenávisti na světě zbude.

Z tohoto pohledu jsou pokusy vykonat cosi pozitivního prostřednictvím cenzury naivní, a nejeví se být ničím jiným, než prostředkem k získání nadvlády hrstky lidí nad všemi lidmi ostatními. K tomu, aby jen tato hrstka měla kontrolu nad informacemi a tím i nad myšlením skupiny, národa atd..

Liga proti nenávisti a internetové korporace jako facebook, jež se stále hlouběji noří do cenzury, hrají hru, která začíná být i riskantní. Možná mnohé z nich mají za to, že jsou pro životy lidí příliš důležité na to, aby mohly být náhle a masově zavrženy, což je pro současnost úvaha jistě opodstatněná. Ale nejsem si jist tím, měly-li i nadále mást probouzející se komunity, které mohutní každým dnem a každým úderem našich srdcí.

Z webu Lew Rockwell. com vybral a přeložil Lubomír Man

16 komentářů :

 1. Cigáni poslali prezidentovi Zemanovi
  stovky fotografií z práce .
  Zapoměli poslat statisíce fotografií z míst sociálních dávek , heren , hospod a věznic .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vybydlených sídlišť.

   Smazat
  2. Kdyby poslali stovky osmihodinových VIDEÍ z práce, kde by byl vidět pohyb a to soustavný, po celou pracovní dobu... Ale fotky i videa přeci pořizují i bílé přílby... A viděl jsem také bojující vesmírné příšery... které nemají žádné sociální dávky... Třeba ve filmu VIKINGOVÉ II.

   Byly stovky a tisíce fotek soudruhů představitelů s lopatou, s krumpáčem, s kladivem, za strojem... JAK DLOUHO TRVÁ V DNEŠNÍ DOBĚ POŘÍDIT SLUŠNOU AMATÉRSKOU FOTKU?

   Soudruh zapózoval, blesky bleskly, vrátil nářadí... VRÁTIL SE DO ZASEDAČKY PŘEČÍST PROJEV A POTÉ, ROZVALEN NA ZADNÍM SEDADLE T-603/613 snil o budování socialismu.

   Smazat
  3. Tak nevím, fotky co mám mě zpodobňují na místech, kam jsem se dostal párkrát za život, jako připomínku. Například -"na takovéhle kánoji jezdil táta před půl stoletím na vodu; JEDNOU SE BYL PODÍVAT I V NDR (DDR)... ale z práce, kam jsem chodil skoro celý život denně a makal tam - fotky nemám. Na co? Jó, kdyby to bylo v cocpitu dopravního letadla (nejsem pilot)...

   Smazat
 2. jsou jich tady stovka tisíc, takže dle toho asi jedno promile z nich pracuje. to je možné...

  Slávek

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je v tom, že lidé volí prolhané Turky jako Kalouska, Zaorálka, Fialu a blbce jako je Sobotka. Mohl jsem se uřechtat, když slouhovi Sobotkovi vrazili za odměnu nemocnici, co se pere s nedostatkem financí:))) Karel Marx? Ten byl také cizokrajného původu a připravoval svět na Majdan.

   Smazat
  2. Už mu šiblo definitivně.
   Gdo je Mupy Mup?

   ADL uvádí Turnerovy deníky do života od roku 1913 (uzákonění soukromého Fedu a příprava USA na uvalení dluhů na Evropu).

   Jak řekl John Pierpoint Morgan po krátké účasti USA ve Velké Válce, dluží nám teď tolik peněz, že je budou splácet po celý život (ještě netušil, že ten se výrazně zkrátí a podobně jako u církevních privatizcí - které už NIKDO nechce všelidovým hlasováním dát zrušit, budou muset nastoupit vnuci; dluhy jsou svaté), výrok připomíná, že do dnes vzpomínaného roku 1993 jela v Rusku referenda jedno za druhým a vítězili pravidelně ti nesprávní.

   Smazat
 4. Liga proti hanobení = Anti-Defamation League, je židovská "nezisková" organizace založená roku 1913 V USA. Hájí zájmy diaspor a Izraele po celém světě... a kryje se legendou, že také chrání i zájmy gójim... proti nim samým?! Ovšem arbitrem hodnocení co je a co není hanobení je "objektivní" (samo)vyvolený a jemu nahrávající UDAVAČI, kolaboranti z drcených národů.

  OdpovědětSmazat
 5. Silně to připomíná doby, kdy všichni byli nuceni podepisovat protesty proti všemu možnému, co si ale nesměli přečíst. No a jak blbí vládcové dopadli ?

  OdpovědětSmazat
 6. 9,34
  Dneska možná nepodepisuješ,ovšem DEMOKRATICKY MUSÍŠ DRŽET HUBU NEBO JSI BEZ PRÁCE!

  OdpovědětSmazat
 7. Co na ty hlupáky říci co mám v hlavě to mi nikdo nevezme a můžou si cenzurovat jak chtějí.

  OdpovědětSmazat
 8. Tady kraďouskova česká televize:

  https://aeronet.cz/news/ceska-televize-si-na-vylepsovani-sveho-jmena-najala-firmy-napojene-na-top09-cssd-a-ods-darovaci-smlouva-podepsana-miroslavem-kalouskem-zakazky-verejnopravni-televize-za-miliony-korun-pro-firmy/

  OdpovědětSmazat
 9. Tož to mi připomíná neslavnou, tedy spíše ostudnou Ligu proti bolševismu, která bojovali za "čistotu rasy a duše" po boku A. Hitlera.

  OdpovědětSmazat
 10. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 3. října 21:51.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 11. Cenzura internetu – podlý nástroj kapitalismu a demokracie!

  Kapitalismus a demokracie se zmítá v periodické, neustále se prohlubující krizi, kope kolem sebe jako chcípající kobyla. Je to vážně NESMÍRNĚ radostný pohled, pro nás všechny komunisty a putinisty. Ale přesto Západ, náš dědičný nepřítel, ačkoli je v podstatě poražen, ještě není doražen.

  Ano, neomarxističtí vrazi z Wall Streetu a Bilderbergu se zuby nehty drží při životě a moci, nechtějí se vzdát svých nechutných zisků, plynoucích z nadhodnoty a vykořisťování pracujících.
  Proto se snaží oddálit svůj nevyhnutelný konec aspoň o pár let, která chtějí prožít v typicky odporných euroamerických orgiích (sex se stejným pohlavím, drogy, rock´n´roll).

  Jedním z nástrojů, jimiž neomarxističtí vrazi z Wall Streetu a Bilderbergu chtějí zpomalit náš vítězný postup na Západ, je právě cenzura internetu.
  Cenzura jako taková není nic nového, v našem dějinném boji za vítězství naší rodné Západní Asie nad dekadentní Euroamerikou – např. Rudé právo bývalo za té „slavné“ Masarykovy 1. republiky cenzurováno prakticky denně.
  Jaký byl výsledek těch podlých snah buržoasie a křesťanstva?
  Skvělý, ovšem pro nás: Smlouva ČSR/SSSR, Košický vládní program, Benešovy dekrety, naše vítězství ve volbách v r. 1946, odmítnutí vměšování USA do našich vnitřních záležitostí (tzv. Marshallův plán), Vítězný únor, bratrská pomoc v srpnu 1968 atd.

  Proto nemáme ŽÁDNÝCH pochyb, že stejně skončí současné pokusy TÝCHŽ dědičných nepřátel o cenzuru internetu, o zastavení neutuchajícího proudu informací z Velikého Ruska, informací doslova LENINSKY pravdivých: Naším zdrcujícím vítězstvím nad Euroamerikou, totálním rozdrcením evropských hodnot, nastolením našich západoasijských hodnot na celém osvobozeném území, od Vladivostoku po Lisabon, od Severního pólu po severoafrické pobřeží.
  A jednoho krásného dne naši soudruzi vnuci vztyčí rudý prapor i nad hořícími rozvalinami Bílého domu.
  Ano, vítězství bude naše, jak to předpověděl K. Marx a učí Veliký Putin.

  „Ze všech umění je pro nás nejdůležitější film.“ (V. I. Lenin)
  „Ze všech masmédií je pro nás nejdůležitější internet.“ (V. V. Putin)

  Mupy mup!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.