Reklama

úterý 23. října 2018

Mezinárodní trestní soud: Nástroj na trestání neposlušných států. Africký prokurátor vám přišije genocidu. Udání "dopisem věrných"? Nastolíme globální (ne)právo. Cílem je NWO

Logo ICC
Alexandr Mezjajev
23. 10. 2018     ProtiProud
ALEXANDR MEZJAJEV přináší svůj pohled na smysl a podstatu Mezinárodního trestního soudu (angl. ICC), jimiž má být pronásledování a likvidace odpůrců Nového světového řádu


Mezinárodní trestní soud (MTS), který byl založen v roce 1998 a činnost zahájil v roce 2002, se dlouho zabýval pouze Afrikou. To však nemohlo trvat příliš dlouho: MTS byl vytvořen jako orgán globálního řízení a jeho oblast působení se musela rozšířit na celý svět. Afrika byla pouze cvičným polygonem pro vyzkoušení prostředků a metod, jehož MTS využíval k vypracování nového souboru kvaziprávních norem. Vypracování trvalo dvacet let a určilo čtyři hlavní úkoly MTS:
 • rozrušení stávajícího mezinárodního práva a vytvoření nového (globálního) práva;
 • odstranění nevhodných státníků ze hry;
 • potlačení nežádoucích politických režimů;
 • podpora nestability v některých státech a oblastech světa.


Cíle justiční zvůle


Po dokončení práce na africkém „polygonu“ přistoupil Mezinárodní trestní soud k útoku na hlavní cíle. Prvním takovým cílem bylo Rusko; situace na Ukrajině a v Gruzii byla žalobcem MTS uměle svedena z hlavních pachatelů na Ruskou federaci. Dalším cílem je Čína. V posledních měsících byla přijata hned dvě rozhodnutí o zahájení šetření proti zemím, které jsou geograficky blízké Číně. Je to Afghánistán a Myanmar (Barma).

V Afghánistánu je prvním a hlavním cílem zachování stavu permanentního chaosu (chaos je ochrana před Tálibánem, který by mohl uzavřít světovou výrobnu narkotik). Druhým cílem je vyvíjet tlak na Čínu.

Co se týče Myanmaru, situace tam v médiích vybuchla koncem roku 2016, když na televizních obrazovkách defilovaly „miliony“ Rohingů (tato muslimská menšina přitom čítá okolo 800 tisíc lidí), kteří prchali od pogromů v Myanmaru do Bangladéše. Média předváděla tak vzrušenou reakci mezinárodního společenství, jako už dlouho ne. Situace byla interpretována jako „genocida muslimské populace Myanmaru“, přestože vztah mezi islámem a ostatními náboženstvími v jižní Asii je velmi komplikovaný.

Neposlušným přišijeme genocidu


Světové džihádistické hnutí se prvně ukázalo v 19. století ve východním Bengálsku zahrnujícím území současného Myanmaru a Bangladéše. V roce 2014 hlava „al-Kaidy“ Ajmán Zavahrí vyzval muslimy v Myanmaru, aby se vzbouřili proti vládě. Představitelé radikálních proudů v islámu často prchali z téhož Bangladéše, kde byli pronásledováni, právě do Myanmaru a do míst osídlených Rohingy.

Nové vypuknutí krize bylo důsledkem vzniku tzv. Armády spásy Rohingů. Ta vnikla v Myanmaru v roce 2016, přičemž napadala civilní obyvatelstvo (Bengálce) a policejní stanice. Jak ukázaly reakce západních médií, útoky „Armády spásy“ byly vedeny tak, aby vyvolaly násilné reakce vlády Myanmaru. Rohingové v tom sehráli roli rukojmí.

Aby bylo možné situaci s Rohingy kvalifikovat jako genocidu, byla potřeba zvláštní horlivost. Kvalifikace určité události jako genocidy (a ne jako „pouhé“ masové porušování lidských práv či dokonce přestupek) umožňuje obejít omezení daná suverenitou toho kterého státu. Odtud ona podivná vytrvalost při snahách přidělit status „genocidy“ událostem v Myanmaru. Zejména vyšetřovací komise OSN se v tomto ohledu velice činila.


Následuje otevřená agrese


Na současném zasedání Valného shromáždění OSN byla projednávána otázka práva „mezinárodního společenství“ zasahovat do vnitřních záležitostí státu, pokud se v něm odehrává genocida (nebo existuje hrozba genocidy). V září s podobnou iniciativou vystoupil šéf Výboru pro mezinárodní záležitosti Sněmovny reprezentantů USA Ed Royce: Pro Spojené státy se ukazuje jako nezbytné dát situaci s Rohingy nálepku genocidy, aby bylo možné předat věc v Myanmaru Mezinárodnímu trestnímu soudu, zajistit odpovídající stimulaci veřejného mínění a dát celé věci právní základ pro vojenskou intervenci.

Nelze si nevšimnout ani skutečnosti, že úmyslně vytvořená situace v Myanmaru není jen destabilizujícím faktorem pro země jižní a jihovýchodní Asie, ale jde o způsob agrese po vzoru Tibetu či Ujgurské autonomní oblasti proti Čínské lidové republice.

Nová fáze činnosti Mezinárodního trestního soudu zahrnuje geografické rozmístění „odrazových bodů“ této organizace po celém světě: z Evropy na Rusko, z Asie na Čínu, z Ameriky na Venezuelu.

Precedens Venezuely


Zahrnutí Venezuely do jurisdikce Mezinárodního trestního soudu proběhlo zcela neobvykle, jako naprosté novum. Koncem září poslaly hlavy šesti států Organizace amerických států (OAS) – Argentiny, Kanady, Kolumbie, Chile, Paraguaje a Peru – dopis hlavní prokurátorce Mezinárodního trestního soudu (tou je černoška Fatou Bensouda z Gambie), v němž jí „vylíčili“ situaci ve Venezuele. Podle tohoto dopisu zločiny proti lidskosti ve Venezuele spadají pod jurisdikci Mezinárodního trestního soudu. Venezuela svého času udělala chybu, když podepsala a ratifikovala statut MTS. Nyní může tato struktura bez problémů vstoupit do země. Je třeba pouze důvod. A dopis šéfů šesti států je právě oním důvodem, novou formou intervence do vnitřních záležitostí Venezuely prostřednictvím Mezinárodního trestního soudu.

Až dosud buď samotné státy předávaly své případy Mezinárodnímu trestnímu soudu, nebo tak činila Bezpečnostní rada OSN, nebo soudní řízení inicioval prokurátor z MTS. Dopis představitelů šesti států měl za následek vytvoření několika „vyšetřovacích komisí“ a „expertních skupin“ v oblasti lidských práv v rámci OAS. Ti všichni, aniž by se obtěžovali vyjet na místo (dnes je to povoleno), vypracovali zprávy na základě informací z médií a od „věrohodných“ svědků. Poté Meziamerická komise pro lidská práva předložila svoji zprávu, v níž obvinila venezuelskou vládu z „progresivního zhoršování lidských práv“ v zemi. V dubnu roku 2017 venezuelská vláda oznámila, že země vystupuje z OAS, avšak proces to není vůbec rychlý a trvá už skoro dva roky.

Nástroj světové vlády?


Prokurátorka Mezinárodního trestního soudu již reagovala zvláštním prohlášením o přijetí dopisu šesti hlav států a zdůraznila, že soud již předběžně zkoumá otázku, zda v dubnu roku 2017 během protivládních demonstrací ve Venezuele nebyly spáchány zločiny proti lidskosti.

Nuže, Mezinárodní trestní soud dokončil testování svých metod na africkém polygonu a nyní začal nekompromisně rozšiřovat svoji jurisdikci po celém světě.

A zopakujme si, že hlavními cíli MTS jsou: v Evropě – Rusko, v Asii – Čína, v Americe – Venezuela. Skrze toto prisma je třeba v blízké budoucnosti sledovat a hodnotit kroky Mezinárodního trestního soudu coby instituce globálního řízení.

Zdroj.

33 komentářů :

 1. Na ja, čemu se divíte, kde je psáno, že ŠÁBESGÓJ NEMŮŽE BÝT ČERNEJ A ŽE TO NEMŮŽE BÝT ŽENSKÁ? A udavači? Na většinu něco máme, něco o nich známe, ... a prachy přeci potřebují i jejich rodiny, KAPIŠTO?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nevíš kde je putlerprd? Hledám ho už týden marně. Ani detektor putléria ho nezaznamenal! Já se nejdřív zaradoval, páč některý termíny máš podobný, ale není to ono. No esi se neobjeví, já končim! Nuda jak prase, NR je na zrušení ...

   Smazat
  2. Ted to maj elity tezky. K Putinovi pribyl Trumpeta a nevedi kam driv skocit s tim spinenim. Ze sankci uz muzou vybudovat Mt.Everest a furt je to malo..A Z dluhu taky. A Rusko jako naschval jeste kvete hospodarsky. Kupujou zlato ve velkym to znamena ze budou se pokladat poklady do velky baziny krizovy...A kdyz krize prichazi kryse utikaji prvni...
   Bohaci jsou zadluzeny, chudaci taky a vlady a jeste vic. A porad by si pujcovali a furt nemaj dost. Ale kde to vzit , krast a loupit , kdy uz opravdu neni kde !!
   Kdyz prijde ,ze by delnik a pracujici mel na zapade dostat pridano , hruza , vodstehujou rychle tovarny pryc , ale stoji za povsim ze ani jednu ne do Afriky ani arabum..Ktery by potrebovali jako sul , zjistit, co je to vubec ta poctiva prace...A jak Marx napsal Podil prace na polidsteni opice....Jako sul.

   Smazat
 2. Tak je třeba se ubránit takovým zhovadilostem pokud funguje Čína a RF tak se jim to nepovede.

  OdpovědětSmazat
 3. Těšme se členové eu loutka makrela srazila kufry a bude kupovat americký předražený plyn:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201810238310245-nemecko-usa-plyn-lng/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dementní volič by se neměl rozmnožovat, v tom mají chazaři pravdu.

   Smazat
  2. 23.45 Chyba. Chazaři by bez těch dementních voličů skáčících na kousek sýra, či slaniny, museli nabídnout něco onačejšího... a to by lidé přícházeli o penze...

   Smazat
  3. 23:30 Jak víte, že plyn z USA je předražený? Nějaké pravdivé informace napište,ale necitujte prolhaný SPUTNIK.

   Smazat
  4. No je to lepší než předražené JUSEJ zbraně a nějak ten tribut zakamuflovat se musí. Za každým velkým majetkem je zločin a z toho lze odvodit zločinné jednání. Paraziti nám narostly do té míry že zdegenerovaly zvrhly se a co potom čekat.

   Smazat
  5. 10.39 Tak to jsem se toho pane enteligent od vás dozvěděl. Hloupé bláboly, nic víc, nic míň.

   Smazat
  6. 10:19 To se psalo už dříve najděte si to a pokud se vám to líbí tak tleskejte a plaťte. Stejně se zadlužené usa nezachrání.

   Smazat
  7. 10:19 Jinak to psal váš mainstream o předraženým plynu.

   Smazat
  8. Vskutku demokracie je zalozena na netecnosti a zamestanani zivotem populace. Jakmile /a casto jako dnes ,se populace donutily koukat co dela Vrchnost zacina prihorivat..
   ZADNE PARASIT NEVI ANI,ZE JE PARAZIT . A nebo si to nepripusti.. Zadnej by bez nas neprezil ani tejden. V Africe ,arabii to samy. Nejaka banda poustnich lupicu /jina zabava tam neni, jeste si z nudy vymejsleji porad ruzny nabozenstvi, aby mohli fanatizovat/ si vymyslela , kdyz si naloupila vic nez jiny, ze zalozi kralovstvi a budou si rikat Kral a Princove..Ted z toho vsichni padaji na celym svete na huby..
   Kdyz videl zenskou kricel :Kiss it" a ukazoval si mezi nohy a byl bez velmi rychle kalhot.
   Miliardy a jeste vetsi miliardy tecou do tech zemi rocne !! To je zase loupez , kdy to vrchnosti ukradnou tem kteri to bohatstvi vytvorili....Napr. v tramtarii se stavi byty , a pak zvlastni byty PRO CHUDE s levnejsim najmem. Ale byty pro chude nejsou vubec byty pro chude , jsou pro pracujici, kteri si nemohou dovolit zaplatit vysoke renty a musi dojizdet zdaleka a prestavaji pracovat, kdyz se to nevyplati s benzinem...
   Sou zavody uz skoro 100 let, kdo da vic. Kdyz si ty kralove za to nakoupi zbrane a zacnou masakrovat vsude v USA a EU a OSN kvici , my mame vinu , my jsme tomu nezabranili..Jo nezabranili. Ted jeste tecou dalsi v EU miliardy do prchliku.. A stale neni dost bytu, zamestnani, lekarskeho osetreni atd..A zlociny a terror se mnozi.....A porad by cpali do tech zemi , ale musi si miliardy na to pujcovat !!! O beda, bazina se zveda...
   Clinot strasne kvilel v Africe v Ugande jak obchodnici z otroky obchodovali. Mistni se smali , protoze kdyby nikdo z Afriky zadnyho otroka nechtel prodat obchod by nemohl bejt..
   Ted se riti do USA z jihu obrovske davy /zatim se nevi kdo to organizuje/za ucelem ,ze ale jakmile Trumpeta postavi obranu , bude velke rev jak je nelidskej...Ze vsech stvavych lidskopravnich organizaci , kterych jsou tisice a hysteri tam roste..

   Smazat
  9. 12:03 Tak dej odkaz ty prolhané hovado.Nemáš co pouze rudej debil jako ty mele rudé sračky!!!!!

   Smazat
 4. Tak nevím, zda jsem mimo téma, ale nádherně jsme se v osvěžovně řechtali, SSM (Svaz Sorošovy Mládeže), vystupující pod krycím názvem piráti, napráskal Babiše do Brusele! No napráskal, udal a je jedno, kdo jim to nařídil. V každém případě šmejdům Babiš vadí, nedělá dluhy a špatně se šmejdům krade a lidé nemají důvod jít na Majdan.
  Další veselé téma bylo, že podobní šmejdi nebyli pozváni Zemanem na Hrad a proto nemohli odmítnout pozvání a zalíbit se svému kaganovi.

  OdpovědětSmazat
 5. Na clanku me zaujalo, ze Amerika se snazi vec v Burme predat MTS, ackoliv USA vubec neni signatarem smlouvy. Stejnou vec zkouseli udelat s Filipinskym presidentem Rodrigo Dutertem.

  President Rodrigo Duterte: “Mr. Obama you can go to hell!”
  https://www.youtube.com/watch?v=zkxDbCctEaQ

  https://www.youtube.com/watch?v=ZCodJRNc3K4

  http://news.abs-cbn.com/focus/09/13/16/after-bud-dajo-duterte-brings-up-balangiga-massacre

  Na tomto webu je nezbytna poznamka: Distancuji se od komunistu a Marxistu. Go to hell as well!

  OdpovědětSmazat
 6. hrom • pred 16 hodinami


  Okupacia Afganistanu je pokracovanie opiovych vojen USA a Velkej Britanie, ktore viedli tieto krajiny proti Cine uspesne v 19. storoci a totalne zdecimovali kulturne a materialne obrovske uzemia Azie.

  Ceski vojaci umieraju kvoli drogovemu biznisu sionistov na druhej strane zemegule, aby mali cierne fondy na podporu terorizmu v Europe a dalsich vojen v Azii.
  Hlavné správy..... hodie

  OdpovědětSmazat
 7. 6.51 Kolik bylo včera BOROVIČKY? Tak tyhle bláboly nemuže napsat normální člověk.V blázinci přijímají od 7:00, tak si dojdi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jsi po noční ? Miloš mu i tak naloží za útok na ´české bojovníky za demokracii hájící naše zájmy v Afghanistánu.

   Smazat
 8. A ty jsi utekl podle času 10.23 po vizitě. Vždyť je to jasné dávno že jde o regulaci lidstva všemi prostředky.

  OdpovědětSmazat
 9. MTS je pouze další ukázkou toho, jak se z (bohulibé) instituce může stát účelový mocenský klacek na nepohodlné.
  A tak zatímco se ten MTS mj. zabýval zločiny (či domnělými zločiny) M. Kaddáfího, vůbec neprojednával otázku viny těch, kteří Libyi uvrhli do občanské války, rozvalili její ekonomiku, státní infrastrukturu, kdo vyvolali chaos, lidské oběti, migrační vlny ... A ne, že by viníci nebyli známi či dohledatelní! Jsou mezi nimi i tací, kteří svůj "husarský kousek" - rozbití Libye - vystavovali na odiv, i ti, kteří tu špinavost ve vysokých vládních funkcích schvalovali. Bez řádného mandátu RB OSN, či-li zločinně.
  Stejným příkladem je ad hoc soud YTC zřízený proti činovníkům Miloševičova režimu, který spíš než ty činovníky měl soudit všechny zločinné a farizejské "humanitární" bombardovače ...

  OdpovědětSmazat
 10. 11:24 Tak to máš nějaké pomotané. Kaddáfí byl "lidumil", který pouze řídil teroristy.To nebyly domnělé zločiny, ale faktické teroristy Kaddáfího.. Miloševič byl ten který stál za rozpoutání války v býv. Jugo. A má na svědomí desetitisíce mrtvych, ale podle vás měli soudit ty, kteří dalšímu konfliktu zabránili. Třeba i bombardováním Srbska.To zastavilo zrudu Miloše na další chuť válčit. Tak se z té vaší hlupoty proberte a nepište bláboly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (15:03):
   Je patrné, že i vy jste jednou z obětí. Svého jednostranného vidění světa.
   Čím se např. i ten Kaddáfí (jako diktátor) tak lišil od saúdsko-arabských mocipánů, kteří ve své zemi vládnout nábožensko-despotickými metodami? Říká se, že většina útočníků na WTC (9/11) dokonce i pocházela z té země (SA). Byla snad kdy SA bombardována? Nikoliv!, ta totiž (na rozdíl od Kaddáfího) platí do USA výpalné formou předražených nákupů US mil. cajků, a také nikdy nedeklarovala záměr přejít při platbách na afr. kontinentu na měnu krytou zlatem (lybijský dinár).
   Bombardování býv. Jugoslávie bylo zločinným, protože nikdy nebylo legitimizováno mandátem RB OSN. I bombardování ambasády ČLR v býc. Jugoslávii bylo zločinným, protože ČLR se ničím neprovinila, snad pouze tím, že se úspěšně rozvíjí. Mezinárodní právo buď platí nebo neplatí. V tom případě neplatilo. A bláboly o jeho veskrze humanitárních motivech jsou jen slaboduchým pokrytectvím. Miloševič nepatřil k tamním militantům, k obranné reakci byl donucen svou ústavně danou povinností hájit celistvost a svrchovanost své země, a nikdo mu neprokázal úmysl, pro který byl souzen. A tak byl odejit ...

   Smazat
  2. 19:39 Nepovažuji bobar. Jugo za zločin. Považuji za zločin válku chtivého Miloševiče.Nikdo nemuže národum bránit v jejich osamostatnění pane hlupák. Potom jak by jste postupoval k održení Slovenska od nás,také vojenskou silou.

   Smazat
  3. Re (16:03):
   Pokud je vojenská agrese či intervence vedena bez řádného mandátu, který je mezinárodním právem jasně vymezen, jde o zločinnou operaci, ať již se vám to líbí či nikoliv. Okecat to tak absurdně, jak to památně udělal Havel (svým blábolem o veskrze humanitární povaze bombardování ...), skutečně nelze.
   Mezinárodní právo má pro takou agresi pojmenování "zločin proti míru". A ta jugoslávská operace takovou byla.
   A pokud se týče práva národů na sebeurčení, toto je také zakotveno v Chartě OSN a rozvedeno v Mezinárodním paktu lidských práv. Problém je však v tom, že se při uplatnění tohoto práva zpravidla střetávají dva principy, a sice státní suverenity (kterou legitimně hájil Miloševič) a práva národa na sebeurčení. Pak je podle zásad (ducha) Charty OSN jediný postup. Politické vyjednávání, pokud možno podle ústavního pořádku dané země.
   Nikoliv však jakákoliv forma vojenského silového řešení!!, a již vůbec ne za účasti vojenského paktu, který cestou širší účasti několika armád chtěl zakrýt skutečnost, že jeho akce je v příkrém rozporu s mezinár. právem.
   V případě dělení ČSFR bych tedy také postupoval podle ústavního pořádku bývalé republiky, vč. referenda (zakotveného v tehdejší Ústavě).
   Leč ani ten u nás dodržen nebyl! Republika byla rozdělena neústavně, a to rozhodnutím shora. Naštěstí se vše obešlo bez násilí a krveprolití. S dělením republiky bych tehdy nesouhlasil, pokud by však občané SR většinou svých hlasů rozhodli pro něj, respektoval bych to. Slovákům přeji jen dobré ...
   Tož asi tak!, a příště, prosím, pište srozumitelněji. Špatně se po vás čte, což na srozumitelnosti vašeho názoru nepřidává ...

   Smazat
 11. Jak jste prisel na to, ze "Miloševič byl ten který stál za rozpoutání války v býv. Jugo"?

  Rudolf Kavan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Začal páchat genocidu hrdých Shkipetarů, potomků původních obyvatel Ilýrie ...

   Smazat
  2. 19:13 Kdo Vam rikal, ze začal páchat genocidu Shkipetarů?

   Smazat
  3. 22:49 Dějiny! - https://digilib.phil.muni.cz/bitstream/handle/11222.digilib/124165/SpisyFF_396-2011-1_2.pdf?sequence=1

   Smazat
  4. 7:56 Dovedete to rici vlastnimi slovy?

   Smazat
  5. 17:16 Nesvedeš přečíst víc než 100 stran odborného textu?

   Smazat
 12. Tak kdo rozpoutal konflikt v byv. Jugo , snad chorvati,? ty totální blbe v 16:15 Já mám kamaráda na Korčule už 30 roku, přál bach ti vyprávět co je SRB za hovado.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak vznikl konflikt v Jugoslavii. Je snad jasne. Postupne se to zhorsovalo.
   1. Pokus Chorvatska o odtrzeni i se srbskou Krajinou
   2. Uznani nezavisleho Chorvatska EU na natlak Nemecka
   3. Uznani nezavisle Bosny se srbskou mensinou Amerikou. Tj. pokus o vytrzeni znacne casti Srbu z Jugoslavie a jejich vcleneni do muslimske Bosny.
   4. UCK teror

   Vite, ze Srbove byli nasi spojenci ve 2 svetovych valkach?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.