Reklama

čtvrtek 25. října 2018

Mocný marketing Bakaly

Bakala (vpravo) se svým patronem
Jiří Paroubek
25.10.2018   VašeVěc

V jinak seriózním deníku E15 se včera na první a čtvrté straně objevil článek „Bakala versus Zeman“. Marketing Bakaly je neuvěřitelný. Vybrabčit v ekonomicky nejslabším regionu republiky 100 – 120 mld. Kč (odhadovaný zisk a další výnosy za osm let působení Bakaly a jeho společníka v OKD), položit do té doby zdravou a prosperující firmu a pak odejít středem, přenechat náklady státu a ještě se tvářit uraženě, když to vrcholný představitel státu vidí jako cosi nepřípustného, to je opravdu chucpe.
Nemůžu se nicméně zbavit dojmu, že ti, kdo Bakalovi dělají PR a zajišťují právní služby, jej mají tak trochu jako zlaté tele. Bakala sedí na břehu Ženevského jezera ve své vile, vzdálen od každodenního shonu. OKD opustil včas, aniž by musel přistoupit k jeho sanaci, takže si dnes může mnout ruce. Nicméně v tuto chvíli probíhá „vyšetřování“ parlamentní komise k problematice privatizace minoritního podílu státu v OKD a Bakala se zřejmě cítí nervózní a je tak náchylný k dalším neúčelným výdajům. PR Bakalovi dělá známá firma Bison & Rose. Ano, je to tatáž firma, která, podle novináře Erica Besta, dělala PR také řediteli ČT Dvořákovi a stejná firma, která přes svého zakladatele Růžičku zajišťovala PR a vlivové služby také někdejšímu předsedovi ČSSD Sobotkovi a jeho prvnímu místopředsedovi Chovancovi. Bylo to přesně podle zásady „Radili Němcům a prohráli válku“.

Marketing ČSSD se poněkud nezdařil, jak vidno na volebních výsledcích v letech 2012-2017. Pánové z firmy Bison & Rose, tedy konkrétně pan Růžička, jistě budou říkat, že s tím neměli nic společného (Růžička už prý ani společníkem není). Ale faktem je, že dostat se z pozice nejsilnější politické strany v zemi, kterou strana pod mým vedením v roce 2010 byla, do pozice hvězdné pěchoty v roce 2017 a 2018, k tomu je potřeba mimořádný talent. Co dodat.

Spíše mě překvapuje s jakou ochotou seriózní noviny, jako je E15, dávají prostor článku, který je jasným PR článkem ve prospěch Bakaly. Bylo by dobré vědět, zda Bakala nebo nějaká marketingová firma za tento článek a za první stranu v E15 zaplatila či nikoli. Vyhrožovat prezidentovi republiky a pohoršovat se nad jeho poněkud obhroublým slovníkem a na základě toho konstruovat úvahy o mezinárodní arbitráži vůči Zemanovi, je trapné a k smíchu. Tak jako je trapný a k smíchu bývalý americký velvyslanec Andrew Shapiro, který se podle serveru ECHO24 nechal najmout do právního týmu Bakaly.

Shapiro přeci není tak hloupý, aby nevěděl, z čeho pocházejí Bakalovy peníze. Že jejich velká část pochází z „podařeného“ byznysu s OKD a musí vědět jaké konotace to zejména na Ostravsku, ale vlastně v celém Česku, má.

Podle spekulací, které jsou na českém mediálním trhu, a já podtrhuji, že je tak úplně nesdílím, si měl Bakala prostřednictvím agentury Bison & Rose nebo přímo pana Růžičky a jeho lidí, najmout k hovadění mé osoby TV Barrandov. To prováděl v několika svých nedávných pořadech v souvislosti se senátními volbami známý konferenciér a ředitel této televize Jaromír Soukup. Pokud by tato informace byla pravdivá a ono to tak úplně vyloučit nelze, znamenalo by to, že Bakalovi pomáhá v jeho aktivitách vůči nepohodlným osobám Soukup, tedy muž, který se tváří jako přítel Miloše Zemana, jehož Bakalovi právníci chtějí tahat k mezinárodním arbitrážím.

Zajímavé jsou také dosavadní výstupy parlamentní komise k problematice privatizace OKD, kde předseda Černohorský ze strany Pirátů zatím nepředvádí žádné oslnivé výkony. Bude samozřejmě zajímavé se dozvědět, zda se opravdu stala chyba při výběru metody oceňování OKD a kdo je za tuto chybu odpovědný a tedy jaká eventuálně vznikla škoda státu.

Ale ještě zajímavější by bylo, kdyby se vyšetřovací komise větší měrou než dosud věnovala prodeji téměř 44 000 bytů OKD Bakalou a jeho společníkem jakési anonymní firmě, zřejmě za desítky miliard korun (částka nikdy nebyla a jistě ani nebude zveřejněna).

Bakala porušil svůj veřejný příslib, že rozprodá byty OKD nájemníkům, kteří v nich žijí, za okasní ceny. Hovořilo se tehdy o částce cca 40 000 Kč za byt.

Podal jsem v tomto měsíci na Bakalu trestní oznámení a poslal jsem je Vrchnímu státnímu zastupitelství v Olomouci. Myslím, že by mělo velkou váhu, kdyby se k tomuto trestnímu oznámení přidala také vyšetřovací komise. Možná ale komisi jen podceňuji, a že její předseda má trestní oznámení na Bakalu v této věci připravené v šupleti. Bohužel se obávám, že tomu tak není.
Prezidentu Zemanovi chci poradit, aby se na příště vyvaroval, ve svých veřejných vystoupeních, sprostých výrazů. To umožňuje lidem jako je Bakala pohoršovat se a hrát dokonce uraženého a blábolit cosi o mezinárodní arbitráži, při které budou z prezidenta této země chlupy lítat. Jako český vlastenec si opravdu nepřeji, aby prezident republiky byl vláčen člověkem, kterému Luboš Zaorálek, podle rozhodnutí soudu, může beztrestně říkat gauner.

- - -

33 komentářů :

 1. Jo tenhle velezloděj patří do lochu jak ztratí ochránce ve sněmovně možná se začne něco dít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:17
   Ve sněmovně se nezačne dít nic . Vše vyšumí do ztracena tak jako vždycky . Žádná parlamentní komise ještě nikdy nic nevyřešila . Od toho je justice aby to vyřešila a ta nekoná , protože ti kteří nechtějí aby se to vyřešilo tam mají své lidi . Výrok paní Benešové o justiční mafii má něco do sebe .

   Smazat
  2. Výrok paní Benešové bylo jen takové líbivé gesto
   Na bývalou ministrini dost neupřimné.

   Smazat
  3. 9:17 Patří do lochu stejně jako tam patřil patron

   Smazat
 2. Také jsem si všiml, že Soukup na TV Barrandov nějak nápadně hovadí Paroubka. Proč se asi kope do politické mrtvoly? Že by to ještě nebyla taková mrtvola, ale třeba poslední naděj na vůdce pro ČSSD a soupeř kohosi? Jinak ovšem Soukupovi díky za medializaci Okamury, ale pozor, toto je možná pravá tvář Soukupa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paroubek se stal skutecnou politickou mrtvolou ve dvou krocich:

   - "zpapalasstel" a dost jeho volicu to vycitilo a dalo mu to najevo ve volbach

   - pote co "utrpel" (Pyrrhovo) vitezstvi ve volbach rezignoval. Proste od toho utekl, jako maly smrad od rozbiteho okna. Tim dal jasne najevo svou nevuli, se s tim nejak chlapsky poprat.

   ...pote zacala CSSD padat volnym padem.

   Co se tyka Soukupa, tak ten provozuje bulvarni televizi a kazda, drive velmi popularni, mrtvola je mu dobra do jeho bizaru. Mam sice rad jeho politicke debaty, protoze nema zadne "klice" pro vyber "prijatelnych" politiku, nicmene jsou rozvlekle a diskuse v nich je malokdy vecna. Jediny T.Okamura tam sice vzdy vyuzije prilezitosti vecne zopakovat program SPD, zvlast v souvislosti s tematem, to ale na divaky, ktere tento bulvar pritahuje, musi pusobit spis odpudive, protoze tento "vzorek populace" ma obvykle schopnost analytickeho mysleni zcela nevyvinutou.

   Smazat
  2. 9:44 "vtipně" odvádíte pozornost od obsahu článku, je to standardní manipulace, když místo toho, "co" napsal, přepínáte diskuzi na to, "kdo" to napsal

   Smazat
  3. ten kdo by se nevšiml, že Soukup je špatný moderátor a naprosto neupřimný hovado tak je opravu velmi špatný pozorovatel a jenom ovce která se nechá vodit a
   Ten kdo si nepovšiml, že Soukup je neschopný morerátor a všehoschopný hajzl je opravdu hoden být voličem současných politických grázlů.
   Václav
   Smazat
  4. Juro 12:27
   Naprostý souhlas jak s hodnocením Paroubka tak s hodnocením Soukupa (právník se nezapře) jeho bych si za právníka určitě nevzal.
   Václav

   Smazat
  5. Celkově dost negativní hodnocení autora článku. Zapomíná se na moudrost, že co tě nedorazí, to tě posílí ..
   Mnoho úspěšných politiků prošlo v životě mnoha porážkami, zradami a vlastním ústupem od nepříznivých situací, aby se z toho poučili a nakonec se vrátili jako ti úspěšní.

   Smazat
  6. Soukup to u mne prohrál zesměšněním Ransdorfa. Tím se vyřadil ze slušné společnosti. Viďte pane doktore Davide.

   Smazat
  7. Anonymní 25. října 2018 13:31

   Cos to tady slintal Vašku, ja se lekl o tvé zdraví, dvojité vidění, tiky, necitlivost prstů a zmatenost mysli, již byla málem volána Záchranka!

   Jako ten mafián ParoubeK, jinak zde (anonymus P.K.), Vašku ty jsi skutečně užitečný, tak nosit tašku tomu mafiánu Paroubkovi. o

   Obklopil se podsvětím ty nemehlo, jak v Teplicích, tak v Praze. Měl bludy o převtělení do Pabla Escobara s gesty Musolliniho!

   A jura 25. října 2018 12:27, to je taktéž moudrý vzorkemm čurdů mudrců, když si dovolí hodnotit, co si kdo má myslet, kdo na co má koukat, tomu já říkám IQ bizár, starýho komouše. Václav je jen mimoňka, toho nikdo nebere vážně, to vím od Soukupa!JiH

   Smazat
  8. 13:31
   Ovce je především ten, kdo si nevšiml, že Soukup skutečně nikdy nebyl moderátor (a je to na něm vidět) a ještě mu přisuzuje vlastnosti, které má on sám nebo jeho vyvolení gauneři.

   Tidehunter

   Smazat
  9. Znáte někdo dokonalého současného moderátora?
   U pana Soukupa, je mi jedno, že není dokonalý (kdo se cítí být dokonalý?), se dozvídáme fakta a souvislosti,názory celého politického spektra a sami si můžeme učinit názor, vybrat si. To je demokracie. ČT, která by měla být zakódovaná a placena těmi, kterým vyhovuje, je manipulativně jednostranná - totalitní.

   Smazat
 3. Bakala představuje živoucí obraz dnešní doby, v níž právo a spravedlnost jsou jen vyprázdněnými slovními obraty, v reálu formovanými bohatstvím a mocenským vlivem.

  OdpovědětSmazat
 4. Tady další adept do lochu sudeťácký zloděj herman:

  https://aeronet.cz/news/v-kauze-veprina-v-letech-padlo-trestni-oznameni-na-ex-ministra-kultury-za-vytunelovani-penez-ze-statniho-rozpoctu-skrze-romskou-neziskovku-stat-vykoupil-prasecak-za-33333x-navysenou-cenu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česko je přece bohatá země, kterou luxuje západ stonásobně (a se stoupající tendencí), může si dovolit tento trojnásobek. Takovej americkej ministr války si sem přijede koncem týdne pro zakázky za desítky miliard a vy řešíte pár stamiliónů pro tuzemské podnikatele, kteří je utratěj doma v Česku za rozumnější komodity :-)

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 5. Bohužel je také velice důležité si uvědomit, že je zde možné obžalovat celý systém, který podobné "zločiny" umožňuje!!! Nemáme zde "kapitalismus" , ale jakýsi těžce mafiánský systém vládnutí, kdy má "pravdu" ten, kdo má více peněz a může "lépe" korupčnit!!! To jsme v roce 1898 nechtěli a teď máme 100 let republiky a pořád se "mluví" o první republice a hlavně o roce 1968, ale nějak se nám "vytratilo" posledních 30 let!!! Ty jako kdyby nebyly!!! Prostě posledních 30 let se nesmí připomínat, protože bychom se mohli také začít ptát a nejenom na Bakalu!!!

  OdpovědětSmazat
 6. On si snad někdo pořád naivně myslí, že jakási vyšetřovací komise dovede Bakalu před soud? Toho nastrčeného bílého koně kabaly, velkého přítele největšího imáma pravdy a lásky? Jaký by to asi vrhlo stín na světovou ikonu pravdy a lásky, kdyby byl Bakala odsouzen?

  OdpovědětSmazat
 7. Dámský krejčí Bakala zázračně zbohatl v chudnoucím Česku. To mu ale nestačí, dělá bílého koně Sorosovi (od Bodamského jezera opět kupodivu v Česku) a aby toho nebylo málo, tak si ještě dovoluje cenzurovat e-maily na "centrum.cz" a šířit tu svou křivou propagandu od svých presstitutů. A ještě k tomu si platí dalšího škůdce Země české, jistého Schapira.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... Inu to jsou globaliste. Sluhove Rockfelleru a Rotschildu ..... Božena Nemcova by mohla napsat pohádku o tom jak "chudý krejcik ke štěstí prisel"

   Smazat
 8. 12:45 Maláčová na tom asi byla hodně špatně, když si brala Bakalu, na jehož škleb se nedá dívat ani zdálky. I kdyby jí skoupil celou Pařížskou ulici, tak je to v podstatě chudák holka (i když ne chudá) :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maláčová si nebrala Bakalu, ale jenom jeho prachy!

   Smazat
 9. V jedné věci se chudák Bakala přepočítal. Postavil si bunkr na Modravě a ještě k tomu na kopci. Smůla, jednak by ho mohli cestou k němu zhaftnout kliftoni a jednak se bude válčit v Evropě. Vyhozené prachy, teď si vrtá novou díru v jednom švýcarském údolí. Půjde použít i jako mauzoleum pro druhého největšího Čecha :-)

  OdpovědětSmazat
 10. VÝROK SIRA DRAEKA: Ukradneš-li libru, pověsí tě. Ukradneš-li liber milion, povýší tě do šlechtického stavu. Tak tedy fungují soudy. Ten, co ukradne pár babek nemá na zkorumpování sloupů republiky, ten co ukradne milion si všechny, co by ho chtěli soudit, může dovolit podplatit. Má na to! Tedy nekraďte drobné, půjdete do basy. Kraďte miliardy a budete tahat za maňásky naší politiky i dělat škatule, škatule hejbejte se s "oporami" dříve státu, dnes zlodějů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:54-tak co Pavle, studoval jste v Brně s Rosťou a přes Znojmo došel až do Prahy, jako spousta nás Moraváků?

   Smazat
  2. Reagovat na blbečka Radostu je zbytečné. Redakce ho většinou smázne.

   Smazat
 11. Problém s Bakalou je dle mého o tom, že nad ním stále ještě drží ochranou pracku parta krvavý Madly. Jakmile jeho použitelnost pro region pomine (a jistě pomine), tenhle krejčík zmizí jako pára nad hrncem...

  OdpovědětSmazat
 12. Velice zajímavý je odpor Pirátů proti vyznamenání Bakalova protivníka. Když přidáte Bartošův obdiv k americké End of white pride, máte ukázku Bakalovy partaje na významném postu.

  OdpovědětSmazat
 13. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 25. října 12:34.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 14. Neobyčejně žalostný marketing s.s. Paroubka

  Milý soudruhu a soukmenovče Paroubku, bývalý národní Vůdče!

  Věz, že Tě chápu, že Tě vlastně hluboce lituji.
  Ty jsi přivykl na VELICE luxusní život, díky svým příjmům za našeho drahého socialismu, a hlavně díky ÚŽASNÝM příjmům z politiky, v době po dočasném ústupu socialismu.

  Býval jsi bohatý jako nějaký buržoust-vykořisťovatel, a přitom jsi byl na sebe TAK HRDÝ, až se na Tebe Tvoji spolustraníci dívali s otevřenými hubami – komu že to dopomohli k bohatství.

  Náš soucitný lid se tehdy už začal obávat o Tvoje zdraví – abys nám náhodou nepraskl, když se tak SKVĚLE nadýmáš před TV kamerami.

  Nu, naštěstí jsi neprasknul, nýbrž SPLASKNUL. Ano, dnes je všechno fuč, a Ty na to prostě NEMÁŠ.
  Zatímco jiní mají, což je tedy k vzteku – kdo by tomu měl rozumět lépe než moje maličkost, typický závistivý Čech, že.
  Na druhou stranu: Sice jsi přišel o příjmy z politiky i o nasyslené prachy (po druhém rozvodu), ale HEZOUČKÝ pupek Ti zůstal. A když si ho budeš dál pěstovat čínským lidovým cvičením, tak Ti ho nikdo nevezme, až Zubatá.

  Zkus z toho mít radost, zkus se tím utěšit, a přestaň škodit - nám všem levičákům - svou ŠÍLENOU touhou po návratu k funkcím a prachům.

  Děkuji Ti předem, a zůstávám s pozdravem

  Čest a Nazdar!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 15. 1:19 Přesně tak, balkánská řeznice je zjevně členkou amerického "deep-state", se kterým dnes bojuje i Trump. Rozhodnou volby za pár dní, jestli je vyhraje. Pokud nikoliv, čeká ho impeachment. Vše je k tomu přichystáno a to nejenom diskreditace Trumpova "přítele" Muhameda bin Salmána díky naporcovanému novináři, ale třeba i tzv. poštovní bomby, které sice neprošly žádnou poštovní službou, ale byly adresovány těm "správným" americkým politikům. Zvítězí-li Trump, padne deep-state, řeznice i její krejčík i se svým Schapirem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.