Reklama

pátek 5. října 2018

Na zaplacení reparací od Německa máme nárok

Ogňan Tuleškov
5. 10. 2018
Před nedávnou dobou jsme mohli číst názor jednoho „našeho odborníka“ na reparace. V podstatě prohlásil, že od našich reparačních nároků musíme odečíst hodnotu majetku, který jsme konfiskovali německému obyvatelstvu. Ovšem toto tvrzení je v rozporu s textem Pařížské reparační úmluvy. Jeden z jeho paragrafů nás zbavuje povinnosti hodnotu konfiskovaného majetku odečíst z našeho reparačního účtu. Cesta, kterou by rádoby odborník na reparace nám vytýčil, by vedla zřejmě k nulovému řešení. Prostě na reparacích bychom nic nebo téměř nic nedostali.

 
Na reparace máme právní nárok, stejně tak jako další spojenecké státy, které byly signatáři Pařížské reparační úmluvy. O tom jsme přesvědčeni. Reparace se nepromlčují. Naše reparační požadavky, jak prohlásil pan profesor V. Pavlíček, CSc., můžeme kdykoliv položit na jednací stůl.
 
A právě v tom je problém. Za jakýmkoliv právním nárokem musí stát příslušný subjekt, který  jeho plnění bude požadovat. Kdy naposled příslušní ústavní činitelé, či naši diplomaté, vznesli vůči Německu požadavek na zaplacení reparací?  Bylo to brzy po listopadu 1989. Tehdy se H.-D. Genscher, tehdejší německý ministr zahraničních věcí, ozval, že Německo má plné ruce práce se sjednocením. Abychom posečkali nějakou dobu a pak se rychle dohodneme. Na další náš málo průrazný pokus ministr Genscher argumentoval opět nedostatkem času. Německo připravuje celoněmecké volby, a ty vyžadují spoustu času. A když bylo po volbách, zmohli jsme se ještě jednou a nastolili jsme požadavek zahájení jednání o reparacích. K našemu překvapení Němci však na naše návrhy neodpovídali. A tak to zůstalo.
 
Abychom v plné krátkosti doložili náš nárok na reparace, vraťme se krátce do 70. let minulého století. V Praze na oficiální návštěvě tehdy dlel W. Brandt, tehdejší kancléř Německa. Když naši zástupci začali mluvit o reparacích, odpověděl Brandt, že dost dobře Československo nemůže na západním Německu požadovat reparace. Ty zatěžují i východní Německo, NDR. Jakmile však dojde ke sjednocení, sjednocené Německo nám reparace zaplatí. A nebyl to sám W. Brandt, který nám dal tento slib. Byli to postupně i někteří další němečtí ústavní činitelé.  Posledním z nich byl právě H.-D. Genscher. Od té doby se již naši ústavní činitelé nevzmužili a na Německu, podle dostupných informací, již zaplacení reparací nepožadovali.
 
Žijeme v období volební kampaně. Budeme volit nejen komunální činitelé, ale také senátory. A to je již těžká váha. Kromě obvyklých „kandidátských řečí“, bychom od nich docela dobře mohli požadovat, aby se vyjádřili k našim reparačním nárokům. Asi takových odvážných, kteří by vznesli nárok na reparace, by moc nebylo, pokud vůbec někdo z nich by tak učinil. Lze předpokládat, že ti, kteří by prohlásili, že naše reparační nároky jsou promlčené nebo že jsme se jich vzdali, a tak podobně, by bylo více. Právě jich bychom se například mohli dále ptát, kdo, jaký ústavní orgán, se našich reparačních nároků vzdal, kdy tak učinil a jakou právní formou. A jejich odpovědi by mohli být podkladem k další diskusi, která by mohla vyústit do našeho požadavku, lépe pak požadavku někoho z kandidátů na funkci senátora, aby se Ministerstvo zahraničních věcí ČR oficiálně vyjádřilo k našim reparačním nárokům vůči Německu. A jeho odpověď by mohla podnítit širší věcnou diskusi.
 
Co na našem MZV můžeme v poslední době pozorovat? Utápí se v nejrůznějších záležitostech, dokonce i jepičího významu, osobní polívčička a všemožné handrkování jsou tam na pořadu dne. Ale aby se vyjádřilo k našim reparačním nárokům vůči Německu nemá jaksi čas, a pravděpodobně ani odvahu. Ale kdo by měl vydat právě toto prohlášení, když ne ministerstvo zahraničí?

Jde zhruba o 3,5 bilionu současných korun. Tak konečně nastolme „otázku reparací“ jako diskusní téma a pak vznesme diplomatickou cestou oficiální požadavek na zahájení jednání se SRN o zaplacení reparací.

Do politiky by neměli chodit jen lidé pro „lepší zaopatření“, ale také ti, kteří se dovedou doslova rvát o naše státní a národní zájmy. A právě zaplacení reparací k našim současným základním interesům patří.
 
Již dříve se vzmužili Řekové a požadují na Německu reparace, o reparacích nahlas uvažují i Poláci. Jen my mlčíme. Proč? Domníváme se, že nám chybí potřebná odvaha. Přesvědčí nás někdo ze současných kandidátů na senátora, nebo pozdější senátor, že se mýlíme? Čas ukáže!
 
Když se poradíme s mezinárodním právem, objevíme zásadu, která říká, že agresor je povinen oběti agrese nahradit všechny škody, které jí agresí vznikly. Že Německo bylo agresorem a my jeho obětí, snad nikdo soudný nepochybuje. Tato zásada je obecně platná. Všechny civilizované státy ji uznávají a měly by v souladu s ní i jednat. Pokud odmítne nějaký stát naplnit v praxi tento princip, staví se hrubě proti mezinárodnímu právu.
 
Okřídlená věta, že to, co bylo ukradeno, musí být vráceno, platí nejen ve vnitřním, ale i v mezinárodním právu.  Tam však s dodatkem, že musí být uhrazeno i to, co bylo zničeno. Kdo má alespoň trochu právního cítění, vnitřně chápe správnost uvedených vět a v souladu s nimi by také měl jednat.

 Dr. O. Tuleškov

74 komentářů :

 1. MZV se válečných reperací údajně vzdalo, na WEBu MZV k tomu byl i článek a příslušný paragraf. Proč se o tom autor nezmínil. Neví o tom a mele slámu? Nebo je to právně neplatné? Pan Baťa o tom má jakési povědomí, mohl by to objasnit? Děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My máme povědomí o Havlovi a jeho omluvách....

   Smazat
  2. Tak se obtěžuj a najdi článek a příslušný paragraf, co ti v tom brání. A hoď to autorovi do obličeje.

   Smazat
  3. 0:49 Pochybuji, že by MZV, za kteréhokoliv ministra, bylo oprávněno vzdát se reparací proti Německu za škody jím způsobené Československu v období od 30.9.1938 do 9.5.1945...

   Smazat
  4. Nebolo to MZV, podpísal to minimálne prezident republiky.

   V r. 1990 víťazné mocnosti Francúzsko, Veľká Británia, Spojené štáty severoamerické, ZSSR sa vzdávajú práv na vojnové odškodnenie (reperácie), ktoré si ako víťazné mocnosti nárokovali voči Nemecku.

   Odškodenie dostal štát Izrael a Franco uzavrel v r. 1962 s Nemeckom odškodné a dôchodok pre španielskych veteránov z Modrej divízie, ktorí bojovali za III.Ríšu na východnom fronte.

   Pýtajte sa svojich vládnych činiteľov, toto vyšlo najavo pri gréckej kríze a nik to nekomentoval, nik to nerozoberal.
   Ako to je vlastne s tými eurodotáciami? Nie sú náhodou náhražkou za voj.reparácie?

   ###################################

   Gréci a nielen oni podpísali Protokol... na Koneferencii o bezpečnosti a spolupráci v Európe a tým túto zmluvu uznali.
   R. 1995 si Gréci uvedomili, čo to vlastne podpísali a MZV Grécka vydalo nótu, že na reparácie si nárokuje.
   Lenže vstupom do EÚ súhlasilo, že sa uspokojí s transformáciou nemeckého bohatstva, ktoré malo byť zmierovacím gestom a zároveň splátka vojnových strát.

   To isté podpísali i naši vtedajší predstavitelia,ktorí za nás vstupovali do EÚ a referendom si to dali odsúhlasiť, aspoň teda na Slovensku to tak bolo.

   Aféra Gorbačov a milióny v trezore, možno si niekto spomína. Pôvod nevedel vysvetliť.
   Na prelome r. 1989-90 lietal Hans Dietrich Genscher s bankármi do Moskvy príliš často, šlo o súhlas k zjednoteniu a údajne nechal v Moskve 50-80 mld DM, tak aspoň písali niektoré nem.periodiká.

   Smazat
  5. Ogňane, nezlobte.
   Vítězem studené války je Německo.
   Amerika se skoro ekonomicky zasebevraždila a SSSR opilci v Bělověžském pralese rozkošerovali bez přihlédnutí k faktům.
   Když toVerchovnij sovět nechtěl ratifikovat, rozstříleli ho tanky.

   Já Němcům žádné reparace platit nechci.
   Ostatně, Ognjan, to ste Bulhar nebo co?
   To ste ani tu druhou válku nevyhrál, ne?

   Smazat
 2. Majetek německých odsunutých fyzických a právnických osob, který zůstal ČSR,byl zahrnut do majetkového vyrovnání po válce, ke kterému však nedošlo! Je otázka ohodnocení, kolik měly činit reparace a na kolik byl ohodnocen německý majetek po odsunu. To je dnes dost složité vyčíslit a také už k tomu chybí politická vůle! Vztahy s Němci jsou pro nás velice důležité a je fakt, že nikdy nebyli lepší!! V podstatě česko - německá otázka už neexistuje!! Mladí Češi a Němci se stejně spolu baví anglicky a mají úplně jiné starosti a zájmy, než vytahovat nějaká "strašidla" z války!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To říkej na takzvaných sudetoněmeckých sjezdech kdo vytahuje strašidla války

   Smazat
  2. Nic neni slozity jenom Merkel ma dlouhy prsty a radeji nacpe triliony afroarabum a turkum..
   Tak fasismus pokracuje v jine forme !!

   Smazat
  3. Zase dalsi parasit robot a Manchurina Kandidate

   Smazat
  4. Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Jen idioti v tom furt hledaj nějaký výmluvy a omluvy vlastního idiotismu! Kdybysme je nevyhnali, mohli jsem na tom bejt jako Švajc, páč voni drželi ekonomiku království Českého už od Přemyslovců nad vodou a nemuseli jsem nikomu nic závidět a žádat nějaký usmolený reparace.

   Smazat
  5. pro 4:04
   soudruhu, tyhlety keci vyprávěj holubům v parku. a odstěhuj se domů do říše, havloide

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Anonymní5. října 2018 1:13
   Hlavně ty chytrolíne, že církevní restituce nebyly problematické. Jdi se se svými rádoby chytrými názory vycpat nebo raději se zasuň germánům do pozadí.
   Václav

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. TAK CO SE TA SVOLOČ PO VÁLCE CUKALA,KDYŽ NA ZAČÁTKU TY SVINĚ ŘVALI:HEIM INS REICH!!!!!!!VŽDYŽ MOHLI TÁHNOUT UŽ DÁVNO,SVOLOČ MÉNĚCENNÁ,NEMUSELI ČEKAT NA TOHLO ZHOVADILÝHO VEGETARIÁNSKÝHO KAPRÁLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  11. 8:33 Komoušký žvásty! Vyvrací je spolehlivě tato mapa - https://img.cncenter.cz/img/12/NORMAL1050/5177334-img-mnichov-1938-infografika-historie-hitler-benes-protektorat-mnichovska-dohoda-naciste-ceskoslovensko-v0.jpg?v=0

   Mapa vychází z přesných statistik, ale článek ke kterému jí přidali je lži(dovsk)ý! Páč tam cancaj že se prý "Němci chtěli odtrhnout" - naopak! Němci se nikdy odtrhávat nechtěli, vždy byli součástí Římské říše! To naopak kmen Čechů se furt vztekal a vzpěčoval - či jeho divoká proasijská část! Různí ti husiti a bolševici nakažený Byzancí a bůhvíčím ještě! Jejich tlaku podlehl i významný, německy píšící vzdělanec - https://www.dokoran.cz/ukazky/1110208787.pdf

   Smazat
  12. 14,38
   TYHLE SRAČKY SE DO NEKONEČNA VOPAKUJOU A NIKDO NEMÁ POŘEBU TY TVOJE ŽVÁSTY VOTVÍRAT,NATOŽ LOUSKAT,DUMMKOPF !!!!!!!!.-)

   Smazat
  13. 14:48 tak bohužel! Translator tvý rudoskřeky proložené jidišem nebere, šelomí pšouku! To je asi tím, že tě už zasáhl můj nový sprej vyvinutý vědci na likvidaci smrdutého plynu kterým si tvořen a kterému dali pracovní název putlérium! Není na rozdíl od novyčou nebezpečný, ale je velice otravný a zamořující !!!!!!!!.-)

   Smazat
  14. 4:04
   To teda musela bejt noc,pane Krystlik, že?

   Smazat
  15. Anonyme,nejsi nacista?!Jak můžeš napsat takovou zhovadilost!Páchne ti z mordy a nevíš o čem píšeš!!!

   Smazat
 3. To je právě to, co jsem měl na mysli, když se dnes stále častěji mluví o sudetský Němcích.
  Technicky nejde tyto lidi odškodnit jinak, než finančně. Většina domů již neexistuje a ty co ještě stojí jsou v majetku třetích osob, které je koupili v dobré víře. A podobné je to i se zemědělskou a lesní půdou.
  Jenomže v sedmdesátých letech byla podepsána mezi ČSSR a SRN nějaká dohoda ve které byla zmíněna i otázka reparací s tím, že od nich byla odečtena hodnota majetku odsunutých Němců.
  Nečekal bych reparace, ale všem, kteří dnes mluví o náhradách a odškodnění (nejenom) sudetských Němců bych odpověděl jediné: " Nelze otevřít otázku sudetských Němců bez otevření otázky válečných reparací".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hricáku,
   nevím, že by se ..."stále častěji mluvilo o sudetských Němcích..." Tohle téma je uměle oživováno domácími kolaboranty. Žádná odškodnění se nekonají,
   neboť naprostá většina odsunutých už natáhla bačkory a jejich potomci už k tomu mají nakročeno.
   Ta třetí generace má už úplně jiné starosti se současnou islamizací a afrikanizací Německa.

   Nějak ti, hricaku, uniklo, že jádra mnohých měst a domy v nich stojících, postavili dnes už zemřelí sudeťáci, namátkou mohu jmenovat K.Vary, Teplice,Liberec a mnohé další, ale to jde mimo prostor tvého chápání, když píšeš,že většina domů již neexistuje.

   Smazat
  2. 11:19
   V TEPLICÍCH jich většina NEEXISTUJE,Karel Varle a Liberec neznám tak podrobně.

   Smazat
  3. 11,19
   Na venkově tomu tak alespoň je. Z původní zástavby zůstaly jednotlivé chalupy a celá řada osad zanikla úplně. Z domů zůstaly jenom zarostlé trosky a někdy ani ty ne.
   Navíc, ty co zbyly už mají dávno jiné vlastníky, kteří je koupili od původních dosídlenců.
   O co by asi Němci žádali? O zbořeniště uprostřed lesa? Nebo o dům, který je dnes ve vlastnictví lidí, kteří s odsunem nemají nic společného? Tak že zbývají jenom peníze.
   Navíc, kdyby se Němci chtěli vrátit, nic jim v tom dnes nebrání. Jsme v EU (bohužel) a mají kdykoliv možnost si zde dům koupit a žít v Čechách.
   Tak že mimo jsi ty,

   Smazat
 4. zasa bratranci tárate - napríklad Slovensko sa vysporiadalo s Magyarskom v roku 1962 - tí čo boli odsunutí dostali odškodnenie s tým, že ak to prevezmú strácajú nárok na opätovný návrat, v tom čase sa to isté dialo aj s tými, čo odišli do CCCP a následne sa mohli- ak chceli - vrátiť, čo sa aj stalo - mám to overené, mal som spolužiaka z takejto rodiny, v tom čase sa uskutočnili rokovania a prebiehali nekonečne dlho, šlo o zlato zadržiavané USA - napr. Havlov strýko bol odškodnený po odídení do NSR - za majetok zhabaný Nemeckom v dobe Protektorátu, horem dolem - zlato dostal do ČSFR Husák, s tým, že o zbytok reparácii nebudeme usilovať, ono totiž by sa to vzťahovalo aj na Poľsko a Magyarsko, ranu tomu dal aj CCCP ktorý od NDR nič nepoožadoval, NSR prehlásilo, a to je faktom ešte za Adenaura, že reparácie má platiť Nemecko v celku, a nie len NSR - toho sa chytili a do nekonečna opakovali, až zrazu - NDR niet - kvôli plateniu reparácii Genschner rozbil Juhosláviu, tí chceli najviac, no a nás okupovali a rozbili, keď bol na návšteve NSR - teda už Nemecka, nastolil túto otázku Kohlovi, odpoveďou bolo, že sa ľahko môže stať obeťou atentátu, a čo čert nechcel, Mečiar to vyblafol na tlačovke, Havel stíchol a Česko nerobilo nič, a nastal tlak na odídenie Mečiara, podobne je to aj s Čarnogurským a aj teraz s Ficom, - takže - dostaneme trt ...naopak platíme aj za vodu čo pijeme aj za potraviny tretej triedy - vy rabi - tíše, molodci, povedal mi Rus na dovolenke v Turecku, u vás nie ste štát - ten má armádu, má suverénnych politikov, má svoj priemysel, je samostantý a dokáže prežiť, prijíma rozhodnutia a je rešpektovaný - nie sme nič z toho, rabi ... gospoda, da ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel máš pravdu bratře Slováku, stejně jako tvůj známý Rus.

   Smazat
  2. Připomeňme si největší mýty o 2. světové válce:

   1) Kdyby nebylo Hitlera a nacistů, nebylo by ani 2. světové války.

   Skutečnost: Válka by zřejmě byla tak jako tak. Bez Hitlera či s Hitlerem. Ať už by Hitler chtěl nebo nechtěl. Jak řekli samotní židé:
   „Hitler nechce válku, ale my mu ji vnutíme, ne letos, ale brzy.“ – Emil Ludwig Cohn v Les Annales, červen 1934 (také citováno v jeho knize „The New Holy Alliance“)

   Židé vedli proti Německu už pěkný čas válku – celá desetiletí předtím: S CÍLEM ZNIČIT NĚMECKO a NĚMECKÝ NÁROD. A po nástupu Hitlera a vzestupu Německa zpět mezi velmoci měly v plánu rozpoutat proti Německu opět válku. Otázkou bylo, kdo bude agresorem – Německo nebo židé? Jak víme, židé stvořili a měli úhlavní podíl na šíření komunismu. Byli to oni, kdo skrze komunistickou Rudou armádu dobyli Rusko a vyhlazovali Rusy po milionech. Židé skrze SSSR měly v plánu vyvést komunismus do zbytku Evropy. A Německo se mělo stát samozřejmě terčem. R. 1933, kdyby vše šlo podle plánu židů, měli vyhrát komunisté (i němečtí komunisté byli pod kontrolou židů). Mělo dojít k bolševizaci Německa a následnému vývozu revoluce do zbytku Evropy. Nic z toho se díky Hitlerovi nestalo.
   Vývoz revoluce tak byl odložen. Podstatou věci je to, že kdyby nacistické Německo nepodniklo agresivní tažení Evropou, podnikl by agresivní tažení Evropou Sovětský svaz, který byl pod pevnou kontrolou židů. O sovětských plánech na dobytí Evropy existuje řada důkazů (o tom publikují např. Viktor Suvorov či Mark Solonin). Židé měli v plánu to, co provedli Rusku a Rusům (aj. národům ruské země) provést i ostatním bílým národům Evropy – Německo a německý národ nevyjímaje. A Němci nechtěli dopadnout, jako Rusové a ostatní národy bývalé křesťanské ruské říše, které byly v SSSR vyhlazovány po desítkách milionů v řízených hladomorech, v mučírnách ČEKY-NKVD, sovětských “táborech smrti”-gulazích, atd. I proto se Hitler v Německu dostal k moci.

   2) Hitler napadl “mírumilovný” Sovětský svaz, který si válku nepřál.

   Skutečnost: Dnes už víme o sovětských plánech na pozření celé Evropy. Kdyby nebylo vzestupu Hitlerova Německa, šlo by to jako po másle. Vzestup Hitlerova Německa tomuhle hodil čáru přes rozpočet. Ale plány na úplnou bolševizaci-sovětizaci (judaizaci) Evropy tím neskončily. Ohledně “mírumilovnosti” SSSR – stačí si vzpomenout na sovětskou podporu komunistické revoluce ve Španělsku či agresivní komunistické strany v Německu. Nebo na sovětské napadení Finska (ke kterému došlo po sovětském zinscenovaném finském útoku).

   Hitlerův útok na SSSR v podstatě zachránil západní Evropu před gulagy a komunistickými mučírnami a masivním vyvražďováním a holocaustem křesťanů (který bolševičtí židé provedli v SSSR). Když se podíváme na zločiny, které provedla Rudá armáda v Německu, jako masivní znásilňování německých žen a zabíjení řady německých mužů, žen i dětí (k čemuž vyzývala řada židů – např. Ilja Ehrenburg a řada dalších), nešlo o nějaké zločiny čistě v důsledky války. Stejné a obdobné zločiny se děly i předtím. Židovská Rudá armáda už po VŘSR brutálně povraždila miliony ruských mužů, žen i dětí a znásilnila miliony ruských žen. Za ní krvavou práci už jen dokončila židovská ČEKA. Stejná hrůzná zvěrstva provedla sionistická Rudá armáda ve Finsku.
   To, co provedla Rudá armáda v Německu a Finsku (a které provedla mj. i v Lotyšsku, Estonsku, Polsku a Litvě) by bolševičtí židé provedli v celé Evropě, kdyby je nezastavilo nacistické Německo.

   Smazat
  3. To ale nic nemění na tom, že otázku reparací, stejně jako nějakého odškodnění sudeťákům, by jsme měli nechat spát. Pokud s něčím podobným nezačnou samotní Němci, nic bych neotevíral.
   Právě reparace za I. svět. válku pomohly velmi vydatně k nástupu Hitlera a II. sv. válce. Obrovské náhrady požadované vítěznými mocnostmi umocnily dopady hospodářské krize a vedli k obrovské bídě. A jak se říká, zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Němci si zvolili Hitlera. A dál už to znáte.

   Smazat
 5. Z reakce některých diskutujících je zřejmá jejich nedostatečná informovanost. Takže: 1/ nároky na válečné reparace vyplynuly ze smluvního uspořádání na konci války, kdy tyto reparace byly uloženy vítěznými mocnostmi poraženému Německu. Německo někomu platilo, někomu ne, neboť mezitím byla stažena železná opona. Největší chybou bylo to, že když byla tato opona vytažena a my jsme měli souhlasit se sloučením Německa, měli jsme to podmínit úhradou těchto reparací. Nestalo se to, tehdy ministr Genscher sliboval, že k tomu Německo přikročí, "hned co se zkonsoliduje situace vzniklá připojením býv. NDR". Nedošlo k ničemu, V.Havel to torpédoval od samého počátku. Prý si "nějakými penězi nebudeme kazit přátelské vztahy". Nedošlo k tomu ani před naším vstupem do EU. 2/ Myslíte si, že jde o přátelské vztahy, když na Německo dnes prokazatelně děláme a když jim 18% jejich hrubého národního produktu činí příliš zisku z kolonií, nejvíce pak z ČR? 3/nárok na reparace nezanikl, pouze si volíme takové strany, jejichž vlády z důvodu přisluhovačství odmítají tento náš nárok vymáhat, a to je zásadní rozdíl. 3/ součástí poválečného smluvního uspořádání je i to, že odsunutí sudetští Němci nemají nárok na náhradu škod. Co to je proboha za nápady, že my jako poškození nebudeme požadovat náhradu za způsobené škody a ještě budeme platit těm, kteří nám je způsobili? To chceme, aby nám je způsobili znovu, protože nám to ještě nestačilo?

  OdpovědětSmazat
 6. Jako reparace jsme dostali Volkswagen, s dalšími méně známými německými podniky, také "české" podniky v německých rukách, Penny markety, Globusy, lékárny Max atd.

  OdpovědětSmazat
 7. Vážení, Československo Německé vyronání podepsal soudruh Husák v Německu v 70 letech za účasti tehdejších německých politiků W. Brandta, Strausze ad. V něm bylo mimo jiné uvedeno, že Československo se vzdává všech finančních nároků a Němci proti tomu odškodní odsunuté Sudeťáky. Tato smlouva podle mne stále platí a proto si nemyslím, že by jsme měli mít vúči Němcům nějaké finanční nároky. Nemám komunisty rád, ale nevěřím, že by za jejich vlády NSR něco odpustili nebo přehlédli.

  OdpovědětSmazat
 8. Asi nárok máme, ale kde není síla..!

  OdpovědětSmazat
 9. I kdyby byl nárok, tek nám nemusí nic vracet. Díky Němcum a jejich fabrikám, za posledních 30 let, tady dnes nemáme 20% nezaměstnanost Tak jaképak vyrovnání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:19 - Kolaborantova demagogie.

   Smazat
  2. M9:19yslíš tím třeba Škoda auto a jiné, které prodali Němcům za pusu obdobní darebáci jako ty? Až k tomu dojde, tak půjdeš ke zdi mezi prvníma.

   Smazat
  3. 12.55 Co jste dokázali vy komouši, nic , jen tu bídu po 40 letech po vás napravujeme. Vás nahnat k té zdi včetně tebe za ten váš rudý bordel, co jste tady zanechali. Co si ty rudý odpade vubec dovolíš pomlouvat tak uspěšný NĚMECKÝ podnik jako Škoda. Vzpomínám ,co se za totální sračky ze kterých měl svět prdel vyrábělo ZA VÁS KOMOUŠU komiku.

   Smazat
  4. 14,40
   JE S PODIVEM,ŽE TVOJE FAMÍLI NEVYCHCÍPALA, ALE JEŠTĚ SI TVOJE DEMENTNÍ MUTR STIHLA NĚJAKÝM ZÁZRAKEM UŠTRIKOVAT SE SOUSEDOVIC CIKORKOU TEBE,VOLOTRKU RETARDOVANMEJ!!!!!!!.-DDDDD

   Smazat
  5. 14:40 A ta tzv. demokracie dokázala co? Velký ruský filosof Alfred Rosenberg o volebním právu lůzy ve svém stěžejním díle Mýtus 20. století napsal toto:
   „Všeobecné hlasovací právo má být ženám odebráno? Ano! - A mužům rovněž! Národní stát nemůže zakládat rozhodující výběr na anonymní - mužské či ženské - mase, nýbrž na odpovědných osobnostech.“ A Největší Němec k tomu později dodal:
   „Doufám, že se nikdo nedomnívá, že z volebních lístků voličů, kteří jsou všechno jiné, než plní ducha, vyrostou hned po stovkách nějací státníci. Vůbec je třeba ostře vystoupit proti nesmyslu, že ve všeobecných volbách se zrodí géniové. Za prvé, v jednom národě se najde jen jednou za velmi dlouhé období jeden jediný skutečný státník, a nikoliv hned sto a více současně, za druhé, odpor mas je proti každému géniovi přímo instinktivní. Spíš projde velbloud uchem jehly, než-li se prostřednictvím voleb „objeví“ skutečně velký muž. To, co skutečně přesahuje normální míru širokého průměru, se ve světových dějinách obvykle ohlásí samo.“
   Čili shrnuto se dá říct, že bolševismus stejně jako ta tzv. demokracie staví na moci podlidí*), stojících vůči géniům v trvalé opozici! Tak se dostávají k lizu ubohé trosky na způsob místních užgryndaných čechomužiků! Proto je ten režim v prdeli dřív než začal! A proto po něm taky ubohé místní trosky vzdychají! Je to režim moci podřadných lidí, ze kterého ti schopní dříve či později uprchnou a on se poté zhroutí sám jako domeček z karet ...

   *)„Podčlovek – jedinec, nesplňující normy schopností a adaptability, nastavené společenským řádem, ve kterém žije.“ Theodore L. Stoddard

   Smazat
  6. Kdo za tebe píše ty debility?Kolik máš tříd že někomu přistrčíš pistoi k hlavě aby za tebe napsal takový nesmysl!

   Smazat
 10. Ono by to šlo národní politici spojit se s ostatními státy...

  OdpovědětSmazat
 11. Hlasatelé pravdy a lásky si jen chtějí mastit kapsu:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/201810058184855-uprchlik-zlato-cesko/

  OdpovědětSmazat
 12. ať Rusáci nam zaplatí reparace za okupaci 1968 a za zničení Prahi v kvietnu 1945,mluvili o tom v pořadu na Čt2 ozviěrstvech komunizmu a o zločinech za normalizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:06
   A UASS VELVYSRANECTVÍ NÁM BUDE PLATIT ZA ZBYTEČNÝ BOMBARDOVÁNÍ NA NAŠICH MĚST NA KONCI VÁLKY TY BLBE Z NEčeský STOKY!!!!!!!

   Smazat
  2. Anonyme 10:39 - copak nevidíte, že se bavíte nenávistným ukrajinským náckem? Pro něj škoda lsov.

   Smazat
  3. 11:48
   Oni se střídají s tím druhým ynteligentem z havlojugend STOKY,škoda tahle SVOLOČ nemůže být odsunuty dodatečně!

   Smazat
  4. 11:48 Rudocancy! Jedinou nadějí pro naši rasu je Reconquista - mezinárodní hnutí za evropské “znovudobytí”, inspirované událostmi zimní revoluce v Kyjevě a osvobozeneckého boje v Donbassu. Hnutí se snaží zapálit jiskru nejnovějšího evropského povstání proti dějinnému osudu a postavit očistný oheň oživení po celé Evropě.

   Tato nová generace bojovníků za skutečnou Evropu vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
 13. Možná jsem zapomněl říci, že sjezdy "Sudeťáků" jsou dnes v německé politice zcela okrajové a nikdo už je nebere vážně!!! To jenom u nás jim skáčeme na vějičku a někteří pitomci z KDU dostávají nějaké "všimné" tak jim jezdí na sjezdy!! Samotní Němci si ze "Sudeťáků" dělají srandu , protože když to přeložím, tak jim říkají, že jsou to zhrzení čekatelé na inkarnaci Hitlera!!! Ale česky to tak nevyzní! Žádný majetek už nemohou dostat, na to jsou právní výnosy spojenců z roku 1952 a potom z roku 1956 s Paříže!!! Všechno ostatní jsou kecy!! Hranice zmizela ,jsme sice o hodně chudší než Němci, ale to je všechno otázka času a příhraniční oblasti spolu opět srůstají, jako to třeba bylo za Rakouska!! Kdo dneska řeší cestu do Německa? A opačně jde o stejný problém!! Reakce na 1,32

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až bude v Německu jen trochu hlubší krize, německá pravice vztáhne ´sudetskou kartu´. Zatím si je CSU pěstuje, jako své věrné voliče.

   Smazat
 14. Odsun Němců ze Sudet byl jeden z největších národohospodářských průšvihů v poválečné historii naší země. O tom nemůže být nejmenších pochyb. Zároveň však je nezbytné si seriózně položit otázku, zdali tu mohli zůstat. Z odsunu se pohraničí dosud nevzpamatovalo a asi nikdy nevzpamatuje. Kdo ještě dnes jede z vnitrozemí do "Sudet", ocitá se rázem v jiné zemi, alespoň já to tak vždy pociťuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšete blbiny. Odsun tzv. Sudeťáků patří do válečných ztrát, které nám způsobil hitlerizmus. Jedu-li za svými do Děčína, vidím pěkné Čechy, strádající vyšší nezaměstnaností,než je republikový průměr. Čím to asi je? Odsunutím Sudeťáků? Nikoli. Je to nesmyslně provedenou privatizací, která zničila celou strukturu našeho hospodářství. To byl ten největší ekonomický zločin na českém národě!

   Smazat
  2. To jsou kecy! Většina fabrik zkonfiskovaná sudeťákům běžela dál. Naopak rozvoj českého průmyslu po válce byl bezprecedentní.

   Smazat
  3. 11:12 Na rozvoj tohoto území měl náš stát a společnost, od odsunu Němců r.1945, celkem 73 let.
   Zřejmě k tomu nebyla vůle za "komunistů" ani za "kapitalistů". Dokonce lze konstatovat, že v určitých částech je situace horší než byla před r.1989.
   Otázkou je, co bylo způsobeno, tehdy i nyní, "pouhou" hloupostí a co zcela úmyslně a záměrně s cílem likvidace českého průmyslu a zemědělství ?!
   L.S.

   Smazat
  4. 25 let jsem v náklaďáku křižoval ČR, ale severozápadní Čechy se nedají s žádnou jinou oblastní vůbec srovnat. To je prostě jiný stát. Jdete na jídlo do restaurace a než se stačíte najíst, ukradnou vám baterky z auta. Každá cesta do Teplic, Ústí, Chomutova atd. byla skutečné dobrodružství a v práci byl málem pořadník na závozníka ke mě, když se jelo na "Sever". Každý to chtěl vidět na vlastní oči.

   Smazat
 15. K reparacím, které nám Německo dosud nezaplatilo
  (O konfiskaci německého majetku a odečtení či neodečtení jeho hodnoty z reparačního účtu)

  Dohodu o německých reparacích přeložil a poznámkami opatřil Dr. Miroslav Rašín. Knihu vydalo ministerstvo zahraničních věcí. I. vydání vyšlo v srpnu 1946, nákladem Orbis.

  Z této knihy citujeme:

  „ A. Každá signatární vláda zadrží způsobem podle své volby německé nepřátelské majetky nalézající se na území podrobeném její pravomoci nebo bude jimi disponovat tak, aby se nemohly státi znovu německým majetkem nebo nemohly upadnouti znovu pod německou kontrolu a odpočte tyto majetky od svého podílu na reparacích…“. (str. 67)

  „D. Při provádění ustanovení výše uvedeného paragrafu A majetek, který byl vlastnictvím členské země Spojených národů anebo osob, které byly příslušníky této země a nikoli Německa v době anexe nebo okupace této země Německem či v době jejího vstupu do války, nebude započten na jeho účet reparací, při čemž se rozumí, že předcházející ustanovení neprejudikuje žádné z otázek, které by mohly vzniknouti vzhledem k majetku, který nebyl vlastnictvím příslušníka dotyčné země ve chvíli anexe nebo okupace této země Německem anebo jejího vstupu do války.“ (str. 67-68)ČNL
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 16. Je třeba rozlišovat Němce z východního bloku a západního. Alespoň starší generace. Němci z východního bloku mají stále hodně podobné myšlení jako my. Stále ještě u některých z nich cítíte jistou vřelost a dobrotu (však jim koluje v žilách hodně slovanské krve), jaká tady byla standardem za komunistů. Mají mnohem nižší platy než Němci ze západní části. Z migrace jsou nešťastní. Není náhodou, že se demonstrace proti migrantům objevily právě ve východní části a právě v oblasti, která byla jako slovanská oblast germanizovaná nejpozději. Kdežto ještěři ze západní části, to jsou právě dědicové Hitlera.

  OdpovědětSmazat
 17. Tenhle článek se opravdu špatně čte:

  https://aeronet.cz/news/9m729-novator-ruska-raketa-stredniho-doletu-je-pry-duvodem-k-preventivnimu-uderu-nato-proti-ruske-federaci-americti-neoconi-zesileli-a-zenou-evropu-do-valky-s-ruskem-uz-se-s-tim-ani-netaji/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:50 PŘÍKLAD TOTÁLNÍHO BLBA, KTERÝ VĚŘÍ TOTÁLNÍ SRAČCE. GRATULUJI BLBE.

   Smazat
  2. 14,29
   Tak nám ty volotrku nakresli ussacký neviditelný ÉRO!!!!!!!!!V BÝVALE JUGOSLAVII I V IRÁKU HO TĚM USSACKEJM OKUPANTŮM MÍSTNÍ SUNDALI ŠUTRAMA!!!!!!!!!.-DDDDDDDD

   Smazat
  3. 14:44 Tak jen doufám, že jim budeš krýt záda, putlerprde!!!!!!!.-DDDDDDD - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   Smazat
  4. Samé nadávky (14:29 i 14:44), žádné argumenty. Nebylo by lepší nic nepsat?

   Smazat
  5. 16:13
   A co má to hovado z 16:02
   ty slepá patrono?!

   Smazat
  6. 16:19 Kterej, je jich tam šest?

   Smazat
  7. 7:26
   Každej,kterej ta syfilidotroska okopíruje,vlastní myšlenky ta rozsivka není schopná!!!!!!!!

   Smazat
  8. 15:06 Tahle? - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
 18. Němci budou muset zaplatit reparace České republice do 31.12.2045, tak jak je psáno v Postupinské dohodě.
  Že němci a pak nebudou nic vracet protože fabriky... Tak si laskavě uvědome , že 60 až 80 léta kdy naše hospodářstvi bylo chloubou (rafinerie v Sýrii, pivovary, cukrovary, speciálky atd.). A ještě bych chtěl uvést, že v pohraničí se říkal ... dobrý němec je dva metry pod zemí!

  OdpovědětSmazat
 19. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 5. října 13:02.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 20. Reparace dostaneme i od Rakouska, EU, USA a Izraele!

  Soudruh a soukmenovec Ogňan Tuleškov má samozřejmě pravdu, pravdu naší, přímo LENINSKOU: Německo je nám povinno platit a platit, za všechny škody, které nám způsobilo.
  Jenže s.s Tuleškov nějak zapomíná, že další okupanti nám způsobili škody JEŠTĚ MNOHEM VĚTŠÍ!
  Kupříkladu Rakousko, během třistaleté poroby, naši zem ODPORNĚ poevropštilo. Lze říci, že Habsburkové zničili celé dílo Husitů! Ano, opětovné poevropštění naší vlasti, zaviněné Habsburky, by se STRAŠNĚ líbilo tzv. Karlu IV. a jiným podobným cizákům, papežencům a Evropanům!!
  Všichni víme, jak pracně jsme museli odstraňovat – po osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Rudou armádou - dílo Habsburků a ostatních Evropanů, abychom naši zem přivedli z Evropy zpět do Západní Asie.
  To se nám sice NÁDHERNĚ podařilo, ale po Prohraném listopadu přišli (staro)noví okupanti.
  Ano, po r. 1989 byla naši nešťastná vlast opět zatažena do Evropy, přímo BRUTÁLNĚ, a nyní proto zase trpíme.
  Takže, po osvobození naší vlasti z EU a NATO, po příchodu nepřemožitelné Armády Ruské federace a opětovném nerozborném spojení Česka s Velikým Ruskem, zkrátka po PLNÉM návratu naší vlasti do Západní Asie, budeme požadovat reparace od VŠECH historických okupantů: Od Němců, Rakušanů, Euroameričanů a sionistů.

  Ach, už se té krásné doby vážně ANI NEMOHU dočkat: Nejenže budeme samostatní a svobodní, nejenže dostaneme zpět naše původní území (celé Rakousko, Horní Slezsko atd.), nejenže klidný spánek našich dětí bude zajišťovat Střední skupina Armády Ruské federace, ale budeme si žít – za reparace od okupantů – doslova jako prasata v žitě, vážně.
  Taky se tak těšíte, soudruzi a soukmenovci?

  Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám krásní ruští vojáci vrátí co nejdříve!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 21. Na co zapomněl s.s Tuleškov

  Soudruh a soukmenovec Ogňan Tuleškov je samozřejmě SKVĚLÝ komunista a putinista, o tom žádná.
  Ale co naplat – je to už přece jenom starší soudruh a soukmenovec, zapomíná zákonitě, dělá (drobné) chybičky. Ano, jen Nesmrtelný Lenin nestárne, a také Jeho náměstek na Zemi, Veliký Putin, je stále mladší a mladší.

  Takže jsem nucen doplnit poslední odstavec výše uvedeného článečku s.s. Tuleškova (můj doplněk je zvýrazněn tučně):
  „Okřídlená věta, že to, co bylo ukradeno, musí být vráceno, platí nejen ve vnitřním, ale i v mezinárodním právu. Tam však s dodatkem, že musí být uhrazeno i to, co bylo zničeno.
  Tyto věty však platí jen a pouze na naše nepřátele, Němce, Američany, buržousty, feudály a jiné podobné.
  Naopak NIKDO A NIKDY nesmí žádat po nás Češích a Rusech, abychom mu vrátili či uhradili to, co mu bylo naším revolučním právem či Benešovými dekrety odňato, případně zlikvidováno.

  Kdo má alespoň trochu právního cítění, vnitřně chápe správnost uvedených vět a v souladu s nimi by také měl jednat.“

  „Učit se, učit se, učit se!“ (V. I. Lenin)

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 22. Já si myslím, že dokud budeme německou kolonií, tak nejen že žádné reparace nedostaneme, ale ani si o ně naše "reprezentace" neodváží říct.

  OdpovědětSmazat
 23. PRO RADOSTU A OSTATNÍ HAVLISTYCKÉ PRIMITIVI !!!!
  xxxx
  Vykašlete se na své současné sponzory, přestaňte kurvit své charaktery ještě víc, už takhle je to dostatečně odporné. Stáhněte se z veřejného prostoru, přemístěte se někam., kde vás nikdo nezná, nejlépe do nějaké cizí země a dělejte nějakou obyčejnou normální práci. Za pár let se tu na vás zapomene a vy budete moci žít alespoň trochu normální život. Máte před sebou ještě hodně let, samozřejmě pokud nebudete úplně blbí a nějak si příslovečně nenaběhnete na vidle. My, normální lidé, nejsme pomstychtiví, ani krvežízniví tak jako vaši současní páníčkové, kterým se snažíte zavděčit. My vás necháme normálně žít, když se nás nebudete snažit zabít a když přestanete ničit tuhle zemi a její lid. Ještě pořád na to máte čas!
  Karel.

  OdpovědětSmazat
 24. Na reparace máme samozřejmě nárok. Morální i právní.

  To, že Husák, Havel a podobní ******* něco někde podepsali, není relevantní, protože to podepsali v tísni nebo za nápadně nevýhodných podmínek !!!! To je obecná klausule, která platí ve všech smlouvách NA SVĚTĚ !!!

  Takže zatím jsme v protektorátu EU a Německa a jeho poskoků a placených loutek, které to nepřipustí.

  Nicméně pokud by se našli mezi námi odvážní politici, kteří by měli i podporu lidu zespoda, kteří by iniciovali vystoupení z fašistické EU i za cenu dočasného zhoršení situace, pak by jako reparace mohlo dobře posloužit :

  ZESTÁTNĚNÍ VŠECH CIZÁCKÝCH BANK A FABRIK, A TO BEZ NÁHRADY ! JAK JEDNODUCHÉ, ŽE, WATSONE ?

  OdpovědětSmazat
 25. nárok na reparace sice máme, ale utřeme hubu :-)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.