Reklama

středa 17. října 2018

Nakupte americké zbraně, staňte se zranitelnými

Erik Best
17. 10. 2018  EB
Až americký ministr obrany James Mattis navštíví 28. října na několik hodin Prahu, aby se zúčastnil vojenské přehlídky ke stému výročí vzniku Československa, bude nabádat české představitele, aby nakoupili americké vrtulníky, obrněná vozidla a další vojenskou techniku. Zároveň ale bude Mattis nepřímo nabádat české představitele, aby vydali svou armádu všanc „poklesu amerického zbrojního průmyslu,“ jak o tom mluví nejnovější zpráva Mattisova vlastního ministerstvaPodle zprávy, jejíž vypracování nařídil prezident Donald Trump, zažívají Spojené státy „erozi organické infrastruktury“ a mají slabiny v dodavatelské struktuře, které mohou potenciálně vést k „náhlé a katastrofální ztrátě dodávek.“ Kroky země také podle zprávy nahrávají ekonomickému a vojenskému vzestupu Číny. Jak už to v Trumpově administrativě chodí, poselství směrem k americkým voličům o rizicích, která představuje Čína, vyznívá na světové scéně úplně jinak: Než se rozhodnete nastoupit do zbrusu nového amerického vrtulníku, bude dobré řídit se starým známým dvakrát měř, jednou řež.

29 komentářů :

 1. Nejde jen o zbraně! Jde o vše, co přináší USA peníze!

  A Poláci, jak jsou chytří, tak jsou blbí! Dnes jsem četl, že podepsali smlouvu se Spojenými Státy NA DOBU DVACETI LET O DODÁVKÁCH ZEMNÍHO PLYNU!!!! Moc bych za to nedal, že se jedná o ten "frakovaný plyn", který je i celkově předražený!

  Hlavně, že nebudou závislí na Rusku!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Politická hloupost zfanatizovaných Čechů je obrovská ! Nic než USA ! Jako jejich poddaný stát půjdeme do války s Ruskem jako první a v první linii ! Amerika od nás potřebuje prachy a lidské oběti ve válkách se státy jež nás neohrožují ! Po USA budiž potopa ! Holt chtěli jsme být obětí a tedy budeme obětí !

   Vymazat
  2. Anonymní 17:58

   No, "chytří"... Jejich představitelé mají občas ambice stát se velmocí a snaží se vetřít do přízně někoho silného, aby jim k tomu pomohl :-) K jejich smůle ale nejsou považováni za plnohodnotné partnery, pouze za slizské poskoky, dobré jen k tomu, aby sloužili. Takové renomé mají jak na západě, tak na východě a podle toho se s nimi také jedná. Nikdo nemá příliš výčitky s tím, hodit je přes palubu jakmile přestanou být užiteční.

   Vymazat
  3. Spad jim jeden ten posledni vykrik vseho F/fuck/- 35 , protoze vadnej vyfuk tak shorel...Tak zase budou opravovat zmetky..ktery by mohly vyvazovat zlatem, ktery do toho smejdu nacpali..

   Vymazat
  4. Kdyby tak chytří ti Poláci byli bejvali před 70-ti lety, Evropa dnes mohla bejt taky úplně někde jinde! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Vymazat
  5. 17:58 naopak, Poláci jsou velmi vyčůraní, vždyť jako americký zkapalněný plyn k nim budou američtí dodavatelé dodávat plyn, který uloupí kdekoliv na světě, vůbec nemusí být z území USA, ale třeba z bližšího Ruska (pokud, se splní americký sen a podaří se jim ho zmajdanizovat jako Ukrajinu)

   Vymazat
 2. Samozřejme, jestli si nějaký Český politik nebo generál myslí, že se mu nic nestane za to, že nás, naši zem zavleče do demokratické války s Ruskem,tak se může šeredně mýlit!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak. Ale to si snad už dnes ani myslet nemohou. Jediné vysvětlení jejich dosavadní nečinnosti tedy asi je, že nemyslí vůbec. Tedy ani "si". Tak, tak. Děda.

   Vymazat
 3. Ano , americký vrah se vyznačuje tím , že za jeho zájmy umírají jiní ! My za americké přežírání umírat nebudem. Nechť si své války pořádají s takovými debily jako jsou ukrnáckové , či pomatení Poláci ! Však ono vám to Rusko nandá přesně tak , jak si zasloužíte vy vrazi !

  OdpovědětVymazat
 4. Češi mají v plánech mocných stejně pouze roli masa do mlýnku na maso. Matis by mohl navrhnout, že českým vojákům stačí americké (notně předražené) předovky. A to jenom pro první vlnu. Druhá a další si je mohou posbírat od padlých té předchozí.
  Řešit výzbroj u "armády" , která je schopná bránit omezenou dobu území průměrně velkého, českého okresu, je bezpředmětné.
  Máme cca 40 tisíc "vojáků". Nemáme vycvičené zálohy a chybí nám důvod bojovat. Za co, nebo za koho by jsme měli umírat? Za zemi, ve které nám už téměř nic nepatří? Za Bakalu, nebo za Bureše? Za astronomické dluhy, aby zahraniční banky nezchudly?

  OdpovědětVymazat
 5. Červený šátečku kolem se toč a kolem se toč a kolem se toč. My jdeme na Rusa nevíme proč........

  OdpovědětVymazat
 6. Měl bych jeden laický dotaz, který se dotýká nakupovaných zbraní. Je to pravda, že jsou všechny ovladatelné na dálku a že je možné je v případě potřeby zcela paralyzovat tím, že prodejce zbraní poskytne blokovací kódy vašemu protivníkovi? Je pravda, že tyto moduly jsou standardně dodávány nejenom do raket a vojenských letadel, ale třeba i do letadel civilních (asi aby nějací noví Saudové nemohli bourat mrakodrapy v New Yorku), na kterých to bylo úspěšně vyzkoušeno v Evropě i v Asii? Je to pravda, že čas pokročil a tento HW a SW je implantován nejenom do nákladních vozidel a autobusů, ale třeba i do osobních vozidel, aby s jejich pomocí bylo možné převzít řízení, aby řidiči těchto vozidel nemohli použít vozidla jako zbraň k zabíjení lidi na ulicích? Obávám se, že je-li tomu tak, tak tyto moduly se také mohou porouchat, být cílem hackerských útoků a že mohou udělat větší paseku ve větším procentu případů, než vozidla bez této elektroniky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SU-27 jsou ovládány z Kremlu: https://aeronet.cz/news/pripravy-k-valce-s-ruskem-na-ukrajine-se-zritila-stihacka-su-27-s-americkym-pilotem-v-kokpitu-americky-pilot-i-jeho-ukrajinsky-instruktor-zahynuli-co-delal-americky-pilot-v-ukrajinskem-stroji/

   Vymazat
  2. Andreas Lubitz nebyl žádný sebevrah ani terorista, jeden z testů se asi nepodařil, viz článek: http://gmmuk.com/whos-to-blame-for-the-london-attack-our-politicians/

   Vymazat
  3. Podle Pjakina byla nehoda trolejbusu, který to v Moskvě s cestujícími napasoval do podchodu, způsobena převzetím řízení na dálku hackerem.

   Vymazat
  4. 11:37 každý, kdo si sedne do letadla, je podle mého hrdina, pro připomenutí https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/312901/letecky-expert-tvrdi-airbus-germanwings-znicili-hackeri.html

   Vymazat
  5. 8,58
   Všechny moderní zbraně lze "vypnout" na dálku. Jeden příklad za všechny. Pokud chce naše "armáda" poslat gripeny do zahraničí (pobaltské mise, nebo Island), musí s předstihem žádat o povolení švédskou vládu. Pokud by tak neučinila, letadla poletí sice dál, ale jejich střelecké, naváděcí a obranné systémy zhasnou. Z bojových letadel se stanou letadla vyhlídková.
   Podobnou pojistku mají i německé leopardy. Z nevysvětlených(nikoliv nevysvětlitelných) důvodů je Němci nevypnuli, když je Erdogan nasadil v Sýrii. I když mají v dodacích podmínkách nutný souhlas země původu pro nasazení mimo území Turecka.
   A dalo by se dlouze pokračovat.
   Zřejmá pojistka, aby např. americké zbraně nezabíjely americké chlapce.

   Vymazat
 7. Beste, Beste. Nechoď nikdy na nějaké přátelské vyslanectví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. rozhodně by neměl chodit na saudsko-arabské, tento americký spojenec pro špinavou práci pracuje podle hesla "rozčleněný - rozpuštěný - vypuštěný"

   Vymazat
 8. Mám bol. Chybí zde Radostol ! Kde jsi můj spasiteli. Nemohu se bez tebe vysrat !

  OdpovědětVymazat
 9. Přesně tak proto jezdí představitele usa po světě a všude vnucují svoje předražené zbraně.

  OdpovědětVymazat
 10. 8:58 horší je, když mohou na dálku ovládat Temelín(díky zbankrotovanému Westinghouse), vypnutí elektrárny způsobí větší škody než letka bombardérů

  OdpovědětVymazat
 11. Pan Best je úžasnej. Opět skvělý článek. Možná by stálo za to jej doplnit o tu úvahu týkající se neschopnosti amerického zbrojního průmyslu neboli erozi organické infrastruktury. Asi maj ušáci opravdu velké problémy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. termínu "eroze dopravní infrastruktury" také nerozumím, buď je to rozpad výroby dopravních prostředků (kolových vozidel, tanků, letadel a vrtulníků), nebo je to rozpad dálniční a silniční sítě a železnic

   Vymazat
  2. 11:47 Trump tím asi myslel situaci, která nastala poté, co Rusko vypovědělo smlouvu o přepravě americké vojenské techniky těžkotonážními letadly (IL-76 apod.)

   Vymazat
  3. nemaj čím letět ani na ISS, americké astronautce tam ruply nervy, protože se jim porouchala latrína a musejí chodit v pamperskách a výkaly skladovat ve skafandrech, je tam neskutečný puch, chtěla předčasně domů, vyvrtala dírku do pláště, ale jako na potvoru se start Sojuzu nepovedl

   Vymazat
 12. 8:58 vy to dálkové ovládání vidíte příliš černě, třeba dneska ráno sračkomet hlásil, že v Česku chybějí řidiči nákladních vozidel a že proto bude nezbytné řadit náklaďáky za sebou a že potom bude stačit řidič pouze v tom prvním, další pojede na automat v závěsu :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Jde jen o obchod,kdo vydělává na výrobě a prodeji zbraní,stát USA určitě ne a o to jde v prvé řadě vydělat na akciích ve zbrojařském průmyslu.Proto vyvolávají rozbroje po celém světě,aby vydělali na prodeji zbraní,jaká je jejich kvalita,už je netrápí.Ptejme se,proč nutí všem zbraně a ne chleba.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.