Reklama

.

.

neděle 28. října 2018

Názor. USA nepřímo vyhlásily válku Rusku a Íránu

© AP Photo / Hussein Malla
Zochra Mochammad
28. 10. 2018  Sputnik
Ve čtvrtek na Xiangshangském bezpečnostním fóru v Číně náměstek ruského ministra obrany Alexandr Fomin oznámil, že řízení dronů, které zaútočily na Hmímím, se provádělo z leteckých průzkumných letounů Boeing P-8 Poseidon.

Když se drony narazily na ruské elektronické potlačovací systémy, přepnuly se na ruční ovládání, které bylo prováděno z paluby amerického letadla.

Hosein Rouivaran, odborník na Blízký východ, politolog, arabista, a Hasan Hanizadeh, analytik, politolog, expert na Blízký východ, bývalý redaktor agentury Mehr News, řekli Sputniku, že Spojené státy se snaží vytlačit Rusko a Írán z území Sýrie a řízení bezpilotních letounů, které zaútočily na ruskou základnu v Hmímímu, lze považovat za provokaci.

Podle Rouivarana je přítomnost USA na východním břehu Eufratu okupací, protože Spojené státy porušily územní celistvost Sýrie a tím porušily mezinárodní normy: „Jedná se o novou americkou taktiku. Řídí drony, které zaútočí na ruské vojenské základny. V poslední době existuje mnoho takových případů. Toto chování Spojených států je provokací, která bohužel může vést ke zvýšení napětí a skončit válkou. Toto je spíše dobrodružné chování. USA si hrají s ohněm."

Podle odborníka bude moci Rusko chránit své základny a nedovolí, aby se k nim někdo přiblížil. „Opakování takového scénáře je nepřímým vyhlášením války, které může mít velmi nebezpečné následky," uzavřel Rouivaran.

Hasan Hanizadeh poznamenal, že Spojené státy založily svou základnu v Sýrii, aby se postavily proti Rusku a Íránu a provokovaly tyto země: „Spojené státy navzdory mezinárodním normám a bez souhlasu syrských orgánů vytvořily svou základnu v Sýrii a Íránu. Jejich pozemní základna na východu Eufratu a v oblasti Abú Kamálu v Dajr az-Zauru je používána ke špionáži a provokativním činnostem proti Rusku a Íránu v Tartúsu a Hmímímu. USA tak vytvářejí podmínky pro vytlačení Ruska a Íránu ze Sýrie. Jednou z posledních takových akcí ze strany Spojených států je útok na ruskou vojenskou základnu v Hmímímu. Nyní se Spojené státy účastní výcviku ozbrojenců IS v oblasti Abú Kamálu."

- - -

28 komentářů :

 1. Jak na souši, tak na moři, rozdrtíme agresoři!
  Ejchuchů, bude tak i ve vzduchu!
  Historické zkušenosti:
  USA ZAČÍNAJÍ války, ale je NEUKONČUJÍ A PROHRÁVAJÍ.
  Rusko NEZAČÍNÁ války, ale je UKONČUJE A VÍTĚZÍ.
  Rusko DOKÁŽÍ PORAZIT POUZE samotní RUSOVÉ.
  TAK TO BYLO, JE A TAK TO ZŮSTANE!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:20 Taky dobrej matroš hulíš, jen tak naznačím pokud pochopíš ruskej pošuku. Rus odtáhl spráskanej s 15 000 mrtvých vojáku z Afganistánu a od nás myslím taky vypadl. Nechtěl , ale díky panu Havlovi a Kocábovi vylítl jak papírovej čert.

   Vymazat
  2. Anonym 9:39 ! Hlavně prozraď co kouříš ty,
   tvoje "otázky" tomu odpovídají !! Kdyby po vzoru fašistických USSA Rusko dnes pomáhalo Talibáncům, tak už by byli žoldáci USA i naši pěkně doma v dřevěném županu !

   Vymazat
  3. 9:30
   Rus měl válku v Afghanistánu vyhranou. Stáhli se jen z politických důvodů v rámci perestrojky. Jinak mrtvých bylo 20tis. To samé když odcházeli od nás. Na odchodu se dohodli Rusi se Západem (opět naletěli). My jsme byli pátý kolo u vozu. I s Havlem a Kocábem.

   Vymazat
  4. OK,rusove v afgu dostali co proto,a ted USA a spojenci,kolik oni maj uz obeti,CO?Kocab si kopnul kdyz se mu nic nemohlo stat,za komancu zpival telce(TKM)mel koncerty,takze to jeho hrdinstvi je,jako kopat do leziciho oponenta.

   Vymazat
  5. jojo Kocáb prý vyhnal rusy hurónským zpěvem a Venca Havel flaškou od vodky. To se učí děti už v mateřinkách tak to asi bude pravda.

   Vymazat
  6. Vždyť ty blci co tady káží tyhle blosti vystudovali mateřskou školu po 89 a poté nějakou pochybnou soukromou školu a případně universitu podporovanou ze zahraničí. Tak co se divit jejich rozhledu.
   Václav

   Vymazat
  7. A nebo když Amerika odtáhla z Vietnamu jak zpráskanej pes s 58220ti zdechlin?

   Vymazat
  8. Sem si nevsim , ze by nechteli kdy usaci prepadnout Rusko, at je tam rezim jakej chce..
   Za Lahvace Vencu mame ted Lahvace Junckera a se nam tem disidentismus nejak pres ten chlast rozviji..
   Prej alkohol skodi ale Lahvacum davaji porad nejaky metaly...

   Vymazat
  9. Rudožvásty místních užgryndanců vycházej z neopodstatěný propagandy že kdosi civilizovaný usiluje nechat si vomrznout prdel v nějakým zapadákově kde lišky dávaj dobrou noc. Realita je opačná - to ruskej Mongol se tlačil k nezamrzajícím mořím, tedy hlavně k Baltu! A tlačí furt už celejch 500 let - https://cs.wikipedia.org/wiki/Livonsk%C3%A1_v%C3%A1lka

   Tehdy ho zastavil Livonskej Řád! Dnes NATO ... byli zatlačený zpět od Baltu, tam co byli za Ivana IV.!

   Vymazat
 2. A zase Rus lže,ti už ani nic jiného neumí. Proč věřit nějakému Fominovi a nějakému pasáku koz Hanizadekovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože jsou blíž pravdě a popisují skutečnost jaká je. Na rozdíl od tebe, zabedněný hlupáčku!

   Vymazat
  2. 8:30 A jak to víš, že popisují skutečnost, jaká je???

   Vymazat
  3. Na rozdíl od tebe čtu, milý hlupče 9:36. Kapiš?!

   Vymazat
  4. Ty si debil! Kde vidíš jaký Rusy ty hovade?!?? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Vymazat
  5. TY KURVO DVOŘÁKU ZASE MAŽEŠ ZCELA NORMÁLNÍ PŘÍSPĚVEK. VY SVINĚ RUSKÝ VY ŽE JSTE DEMOKRATI VELKÉ HOVNO TAK JAKÁ JE DEMOKRACIE V rusku TAKOVÁ JE ZDE IDIOTI FAŠOUNSKÝ UŽ ABY VÁM AMÍK ROZBYLY TY VAŠE ruský DRŽKY.

   Vymazat
  6. Uklidni se homosexuální mongole Jando 16:17.

   Vymazat
  7. 8:08 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj fýra - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   je na chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Vymazat
 3. 8:19 - Podívej se do zrcadla a pokus se vypnout. Svítíš jako vůl !

  OdpovědětVymazat
 4. Su to keci Rusofilu na NR a porad strasi nasim spojencem Amerikov a Saudskov Arabiji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 8:59 - nevím, proč bychom na NR nemohli ty "naše spojence" trochu postrašit, když to mají tak rádi!

   Vymazat
  2. Co to je za jazykový zjev, ten češtinář na 8:59.
   Co to je za nářečí?
   Blbština?
   Idiotština?
   nebo dokonce debilina?

   Vymazat
 5. Mezinárodní právo neplatí. Kde je OSN a podobné organizace? Neni možné, aby jakýkoliv stát postavil vojenské základny bez souhlasu vlády země v níž má základna být. V tomto případě by mělo jít o okupaci, nebo snad ne? Je dnešní mezinárodní právo jiné, než to v roce 1968?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OSN se dlouho jevi jako nesvepravna zbytecna organizace.Uz od Jugoslavie.A ze by nejak pomohla treba Jemenu se mi take nezda

   Vymazat
  2. OSN je mnohem dražší, stejně neschopná organizace, jako bývala Společnost národů...Přežívá jenom proto, že se na ni mohou vymlouvat křiváci a šmejdi napříč barvou hub, napříč ideologiemi a náboženstvími.

   Vymazat
 6. Ad 9:09 No, podle OSN je to kapku jinak, ale zase taktika postavit vojenský tábor a čistit území směr západ, až k Pacifiku, se v minulosti osvědčilo. A starého psa novým kouskům nenaučíš. Bohužel pro nás všechny normální...

  OdpovědětVymazat
 7. Jenom nechápu, když toto vše Rusové vědí, tak by měli vědět i to místo odkud ty drony vypustili. A samozřejmě i srovnat to místo se zemí.

  OdpovědětVymazat
 8. Odporné spojené teroristické státy nedají pokoj ale s tímhle se na Rusko nechytají.

  OdpovědětVymazat