Reklama

sobota 6. října 2018

Nedovážejme jablka! Ta jsme schopni vypěstovat v nadstandardní kvalitě

Miroslav Toman na Žofínském foru
6. 10. 2018  PrvníZprávy
Aktuální situaci v potravinářském průmyslu bylo věnováno Žofínské fórum v Praze, na kterém první říjnový čtvrtek vystoupil ministr zemědělství Miroslav Toman na něm hovořil například o českých potravinách, soběstačnosti, dovozu potravin.

V této souvislosti ministr také o plošném monitoringu dovozů vepřového masa i tepelně neopracovaných výrobků z nich. Věnoval se rovněž obchodním řetězcům a slevovým akcím.

Jak říkám ...

"Když se podíváme na dovozy vepřového masa, vidíme, že rok od roku stoupají. Za letošní první pololetí se v porovnání se stejným obdobím loňského roku dovezlo o 5000 tun vepřového masa více. Podobné je to i u drůbežího masa. O tom, jak to vypadá, když dovážíme například jablka, která jsme zde schopni sami vypěstovat v naprosto nadstandardní kvalitě, svědčí přehled týkající se bezpečnosti potravin. V polských jablkách byl opakovaně, celkem sedmkrát, nalezen buď v Evropské unii zcela zakázaný pesticid, nebo pesticid sice schválený, ale v několikanásobně větším množství než je povoleno,“ řekl ministr Toman.

Připomněl, že naproti tomu při kontrolách Státní zemědělské a potravinářské inspekce z kontrolovaných šarží nevyhovělo necelých 10 procent z Česka, ale už 17 procent z EU a více než čtvrtina dovozů ze třetích zemí.

Informace o dovozu vepřového a drůbežího masa, dovozu másla a o kvalitě potravin najdete v článku na Prvních zprávách ZDE 

35 komentářů :

 1. Ministr si asi vzpomněl na dobu sámošek a fungujícího zemědělství.
  Cožpak my dnes do "našich" super-, hyper- giga-marketů cos dovážíme?
  Vždyť ty nejsou ani naše, natožpak aby se nás kterýkoliv z vlastníků nadnár. řetězců ptal, odkud si k nám na jejich regály bude dovážet naši krmi (nebo krmivo?).
  Jsou to oni, kdo rozhoduje - co a odkud - a nikoliv náš ministr čehokoliv. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mě také fascinuje, jak to u nás funguje. Napřed "naše" politická reprezentace vše fungující během chvíle rozesere, pak dlouhá desetiletí čumí jak je to rozesrané, aby to pak další desetiletí mohli dávat dohromady. A až to zase někdy bude fungovat, tak přijdou čerství, kteří to zase rozeserou a tak pořád dokola. Tudíž politika je takové perpetuum mobile. Kdo se dá na tuto dráhu, ten se žádné průmyslové revoluce a o svou nadbytečnost bát nemusí. Tam bude pořád co dělat. Tedy aspoň dokud bude z čeho to platit.

   Smazat
  2. 9:51 Bohužel. tak to nefunguje. Ti, kteří z hlouposti nebo zcela záměrně "rozesrali" a rozkradli náš stát a hospodářství v žádném případě nemají v úmyslu "dát ho dohromady". To jim jejich "páníčci" nikdy nedovolí.
   K změnám u nás může zřejmě dojít teprve po rozpadu EU a NATO...
   L.S.

   Smazat
  3. Svatá pravda.Pryč z EU a Nata.Byli jsme potravinově soběstační a zase budeme.Zemědělci z montoven se vrátí na pole, pokud nějaká zbydou.

   Smazat
  4. 10:54 Naprostý souhlas, likvidace průmyslu a zemědělství byl záměr. Pryč z nato a eu.

   Smazat
  5. 11.02 Vy furt pryč... ale KAM PRYČ? Do pryč? Ale jak? Kam? Jak posunete nači zemi k oceánu? Jste snad Alláh, Milosrdný, Slitovný, Všemohoucí... budiž jeho jméno nastatisíckrát pochváleno! Do emigrace sám s holou řití, za Honoluluem? Zničit, ožerbračit, zadlužit! To byl záměr poplyšákových vyvolených! Všechna prokletí na jejich hlavy a na hlavy jejich dětí až do skonání věků!

   Smazat
  6. Niceni hospodarstvi provadel jiz davno Slansky &spol jez za to byl povesen po procesu "Proces se spikleneckym sionistickym centrem v cele s Rudolfen Slanskym" Takze soukmenovci jsou jiste metodicky jiz davno vyskoleni o pokracovani destrukci vseho druhu ,jez prave probihaji

   Smazat
  7. je dobře že ano dostalo na prdel když se podivam natoho jezedaka co si kobliha vybral na ministra tak mě žaludek stale nuti vrhnout podobne keci ktere soudruch vypoušti pote co zprivatiziroval maji i černoprdelni kazatele ajejich modlici se stada stale jen nevim proč se čehuni nechtěji trhnout od vexlaku a jezedaku a černoprdelnich vovci a moravy jen otevře sva nevymachana bolševicka usta ahned je zřejme že nejde ani tak o podělany jabka ktere nechali ladem ale o prachy ze statniho na dotace pro udajně drobne farmaře ktere malokdo a jestli vubec někdy nikdo neviděl

   Smazat
  8. toho bolševickeho nenažrance bych chtěl vidět na žebřiku jak trha třešně za pět kaček za hodinu ale to by předtim musel sehnat žebřik od jineho dodavatele než jsou kuplandy se zbožim s naši milovane činy vyrbeno pod značkou za dva haliře a prodano za tisic kače

   Smazat
  9. Je potřebné vzpomenout, že do roku 1989 byla ČR soběstačná v zemědělské produkci. Byly přísné normy pro výrobu rostlinných a živočišných produktů. Po roce 1989 se za pomoci OF a později ODS rozpadly zemědělská družstva, zničil se český průmysl a ČR se stala nesoběstačnou krajinou. Půda byla navrácena údajně původním vlastníkům nebo jejich dědicům a následně se na této navrácené půdě začaly stavět sklady ve kterých většinou pracují cizinci. Dnes dovážíme potravinový odpad ze zahraničí, který se u nás prodává za vysoké ceny. Všechny vlády které u nás byly po roce 1989 se podílely na tom, že ČR přestává být samostatným státem a stala se kolonií Západu. Máme tu mimovladní organizace, které ČR nic nepřinášejí a navíc je platíme z vlastních daní. ČR by potřebovala vůdce jako je pan Orbán!!!

   Smazat
  10. Tak už máme co jsme chtěli....

   Smazat
 2. Po 29 letech systematického ničení našeho zemědělství, obchodu, spotřebního průmyslu, apod. "prozření(?)" od člověka, který se na tom, více či méně, také aktivně podílel.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Toman_(1960)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vyhubli kobliha je uchyl ktery je ujety na přežrane tluste chlapy a vypasene soudružki z byvaleho esesem kteři velice radi a často radi vovčanum jak spravně držet hladovku

   Smazat
 3. České zemědělství rozkradly havloidi z of tak dováží odpad z okolí.

  OdpovědětSmazat
 4. Milé děti! Všechno to způsobil Edvard Beneš. Kdyby svojí úskočnou politikou nevyprovokoval druhou světovou válku, kdyby se po roce 1945 namísto znárodňování , stavění elektráren , přehrad a průmyslových celků postavily na úvěr v dostatečném počtu soukromé herny, nevěstince , otevřely pobočky zahraničních neziskovek,zavřela kina , knihkupectví a zejména střední školy, mohli jsme být uznáni rozvojovou zemí o dobrých padesát let dříve !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a TEĎ DALŠÍ ROMSKOU POHÁDKU. tU, ŽE CIKÁNŮM SÁM PÁN JEŽÍŠ DOVOLIL BEZTRESTNĚ KRÁST A LOUPIT, PROTOŽE NĚJAKÝ CIKÁN ukradl na Golgotě hřeb, který chtěli kati zatlouci panu Ježíšovi do srdce, aby ho zbavili utrpení...

   Smazat
  2. Velmi spravny odhad ,za to by se mel Benes prohlasit za nepritela civilizace a byt prohlasen za valecneho zlocince na urovni Hitlera & spol

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvolnilo se místo chovance v Dolních Beřkovicích, byl vypsán celostátní konkurs. Volte našeho P. Radostu, ať může své krásné "ruské" vojáky v uniformách Waffen SS nerušeně vyhlížet ze zámeckého okna. Galoše ať si vezme s sebou.

   Smazat
 6. Proto nás natáhli do EU,abychom dováželi jejich odpad.
  Dotace dostáváme na útlum výroby zemědělských produktu,ale máme dotace na řepku a na výrobu biopalív.Máme dotace na výrobu elektřiny z kukuřice,tak ZD raději pěstuje kukuřici než brambory.

  OdpovědětSmazat
 7. Pod kovovym chemtraily prosetym nebem? Vzdyt uz ty jablka chutnaji jinak nez drive. Je mi 60 a je mi ze vseho co se deje na bliti.

  OdpovědětSmazat
 8. Dokud jsme v EU, tak se nic nezmění. Brusel si nastavil pravidla, která musí jednotlivé protektoráty dodržovat a to včetně toho, že nesmí nadnárodním řetězcům kecat do toho, jaké potraviny prodávají. V obchodech je často jen předražený odpad, který by na západě nedali ani prasatům, dají na něj pro jistotu ale obal, ve kterém je na západě prodáváno kvalitní zboží. No a aby na tom "echt" vydělali, i ta cena za odpad je vyšší, než za kvalitní potravinu v supermarketu v Německu nebo Rakousku.

  OdpovědětSmazat
 9. Letos jen zahrádkáři vyvezli do kompostáren desítky tun ovoce. V době, kdy se prodávaly třešně třeba v Lídlu za 120 Kč, byly u nás třešňové sady obsypány neskutečným a letos nečervavým ovocem (bez postřiků!), jen obchodu by nestálo za to, prodávat třešně za 1/4 ceny. Stejně je to s hruškami, jablky, v létě s meruňkami a broskvemi, švestkami (pravými). Jenže dovoz je pro hypermarkety snadnější? A pak přece jsme Němci a proč vykupovat české ovoce - říkají byznysmani. Tak jsme se velmi rychle po převratu 1989 z vývozců potravin, včetně masa, stali dovozci 50 % spotřeby! A to se prosím vepřového u nás spotřebuje na hlavu méně, než za toho prokletého socíku!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby sedláci nebyli líní, natrhali SVÉ třešně MOHLI JE PRODÁVAT ZA 30.- MOŽNÁ I ZA 40.- Kč kilo... na trzích. Koupil bych je rád, ale dražší ať si strčí "do německé"!

   Smazat
  2. Jablka u svých známých sedláků kupuji... ale za českou cenu! To dá rozum, že i brambory a zeleninu. Jahody přímo z jahodáren... zralé, voňavé.

   Smazat
  3. Zkusil někdo z Vás vypěstovat a dostat na trh třešně za 40 Kč/kg?

   Smazat
  4. Ad 18:15. Sedláky jsem viděl naposledy někdy před 30 roky, statkáře dokonce před 70 roky, nyní máme jen farmáře - u počítače, kde spekulují, jak vydojit především dotace do "zemědělství" a jak a kdy lze získat výsluhu, rentu. Jo sedření "farmáři" od počítačů ji mohou dostat již od 55 roků a ne malou - 16.500.- No a když k tomu přihodí invalidku, tak s jim otevírá svět na věčnou dovolenou - ale musí mít "noutbuk" sebou, aby dále doplňovali stesky na déšť, sucho, mlhu, slunce... Pamatujete si, kdy byl pro farmáře naposledy normální klimatický rok? Dávno jest tomu, to ještě naše JZD dokázala uživit náš národ a ještě za vývoz potravin utržit pořádný balík, i "tvrdých" valut!

   Smazat
  5. KŘEHULKO ČERNOHUŇATÁ, TŘEŠNĚ SE NEPĚSTUJÍ, já je vždy trhal ze stromu. Ale ten strom ovšem rodí až po mnoha letech. Sázel se pro děti a pro jejich děti od nepaměti. A viděl jsem ve stáncích u silnic selky a sedláky (vaši farmáři prodávají po americku mezi vraty PŘEKUPNÍKŮM za šušeň...). Co by chodili se zbožím na trh, nebo k silnici, přímo ke konečnému zákazníkovi, že?

   Smazat
 10. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 6. října 13:19.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 11. STOP zákeřnému dovozu potravin ze Západu!

  Soudruh a soukmenovec Miroslav Toman má naprostou, přímo LENINSKOU pravdu! (Mimochodem: Je vidět, že jeho soudruh otec ho vychoval VELICE dobře. Prostě jablko padlo přímo pod strom. Pamatujme si to, až budeme znovu určovat, co udělat s dětmi našich třídních/národních nepřátel.)
  Ano, nemusíme dovážet jablka ani žádné další potraviny z nesocialistických, neslovanských zemí: Všechno si dokážeme vypěstovat sami, jako v dobách naší plné svobody a samostatnosti (1946 až 1989).

  Dokonce ani nemusíme čekat na opětovný vstup nepřemožitelné Armády Ruské federace a opětovné začlenění naší vlasti do RVHP a Varšavské smlouvy – můžeme si naši potravinovou samostatnost zajistit IHNED!
  Postačí, když dáme své hlasy a svou PLNOU DŮVĚRU našemu národnímu Vůdci Babišovi, a On nám zajistí všechny potraviny, stejně jako je zajišťovala naše Strana v dobách naší plné svobody a samostatnosti.

  Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám krásní ruští vojáci vrátí co nejdříve!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeden ale neví, co nakonec bylo lepší, neb pravdou je to, že jsme byli potravinově před převratem 1989 soběstační a ještě jsme také mnoho vyváželi. Lidé nehladověli, ale také bylo podstatně méně obézních. Pokud jsme si měli vybrat mezi bratrskou pomocí SSSR a nebo "mírovou misí" NATO? Nevím, do r. 1989 jsme neválčili, nikoho neokupovali, vystačili jsme si s lidovou armádou a nepotřebovali jsme žoldnéře. Tak ta léta míru u nás i vcelku ve Světě stála za to, mařili to jen páni z Hexagonu a spol. Nepodíleli jsme se na těch statisících mrtvých, neprodukovali jsme teroristy ani migranty, to tedy si myslím za socíku nebylo špatné. Bylo minimum AIDS, alkoholiků, feťáků a národ nepotřeboval davy psychiatrů k léčbě rozvrácené mysli a duše. Tož zkusili jsme vyměnit diktaturu "proletariátu" za diktaturu lumpenkapitálu a podařilo se. Máme nezaměstnané, podařilo se nám vychovat i slušnou armádu flákačů a nepřízpůsobivých, bezdomovců, úspěšně vymíráme, též díky tomu, že jsme nechali rozkrást českým maminkám a dítkám jesle a školky. Místo demokracie jsme si zavedli kleptokracii jako normu. Místo soudruhu říkáme pane, vrátili se hrabata, knížata a ertepličky, politrucké loutky v rukou kapitálu a volby stejně pro srandu králíků jako dříve - holt jedni si vystačí se 2 stranami, u nás potřebujeme stran tak na 80 a politických hnutí snad asi 130. Nebo jsem to podcenil, tu siláž politruků na politické scéně - pro mnoho však nebi - flákači a kapitál marně hledá lidi do práce. Tak nevím, co je vlastně horší, zda přizpůsobiví vždy a pro kdejakou trafiku či nepřizpůsobiví vybydlovači?!

   Smazat
  2. Pane Radosto, budu dělat vše proto aby občané ČR a SR jezdili na dovolenou na RUSKÝ KRYM. Je potřeba udržovat přátelství s ruským lidem, protože na tom je budoucnost ČR. V minulosti ČR vyvážela investiční celky a v současnosti se ČR jako kolonie Západu zmůže jen tak na dodávku šroubků pro VW.

   Smazat
  3. Blázen z kořaly, ty přemřelo?

   Smazat
  4. 19:45 Tak aspoň z kořalky, ty čechomužiku užgryndanej z jedovatý pěny do koupele:)))

   Smazat
 12. Naprostý souhlas! Napsal jste to moc pěkně.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.