Reklama

neděle 21. října 2018

Obávali se Saúdové a CIA, že Chášakdží přijde se šokující zprávou o útoku 9/11?

Finian Cunnigham19.10.2018 ICH, překlad Zvědavec
Hrůzný případ zmizelého novináře Džamála Chášakdžího vyvolává otázku: Obávali se saúdskoarabští vládci, že odhalí velmi negativní informace o jejich tajném jednání? Konkrétně třeba o možném zapojení do teroristických útoků, k nimž došlo 11. září 2001 v New Yorku?


Ještě zajímavější jsou zprávy z amerických médií, které se nyní objevují, že americká zpravodajská služba vyčmuchala, a byla si vědoma toho, že saúdskoarabští představitelé mají v plánu zadržet Džamála Chášakdžího. Věděli to ještě předtím, než novinář zmizel v budově saúdskoarabského konzulátu v Istanbulu minulý týden. Pokud Američané věděli, že jeho život je v nebezpečí, proč ho nevarovali, aby mohl uniknout smrti?

Džamál Chášakdží (59) se stal škodnou - z pohledu saúdskoarabské elity. Bývalý šéfredaktor v saúdskoarabských státních sdělovacích prostředcích a poradce královského dvora byl bezprostředně spojený a informovaný o záležitostech saúdskoarabské královské rodiny. Jak záhadně uvedl jeden novinář: „Věděl, kde jsou pohřbena všechna těla.“

Minulý rok Chášakdží dobrovolně přijal své vlastní vyhnanství, usídlil se v USA, kde začal psát sloupky pro deník Washington Post.

Články od Chášakdžího začaly být stále kritičtější vůči dědici saúdského trůnu, korunnímu princi Mohammedu bin Salmánovi. Třiatřicetiletý korunní princ, známý jako MbS, je de facto vládce na ropu bohatého království - namísto jeho stárnoucího otce, krále Salmána.

Zatímco západní média a několik lídrů, jako jsou prezidenti Trump a Macron, uznávali Mohammeda bin Salmána (MbS) jako „reformátora“, Chášakdží překazil snahy, které vyvíjely styky s veřejností v Saúdské Arábii, neboť kritizoval válku v Jemenu, blokádu proti Kataru a tvrdé zákroky proti saúdskoarabským kritikům doma v Arábii.

Důvod, proč se členové saúdskoarabské královské rodiny cítili více znepokojení, spočíval v tom, co Džamál Chášakdží věděl o jejich temných a špinavých záležitostech. A nejen Saúdové, ale také aktéři amerického „deep state“.

Chášakdží předtím působil jako mediální poradce prince Turki al Faisala, který je velmi význačnou osobou v saúdskoarabských zpravodajských službách, a má systematické vztahy s americkými a britskými protějšky. Faisal, otec prince Turkiho, byl králem Saúdské Arábie, dokud na něj v roce 1975 nespáchal atentát jeho rodinný rival. Faisal byl nevlastní bratr současného krále Salmána, takže princ Turki je bratrancem korunního prince - ačkoli ve svých 73 letech je dvakrát tak starší, než je princ.

Po téměř 23 let, v letech 1977 - 2001, byl princ Turki ředitelem Mukhabarátu, saúdského státního zpravodajského aparátu. Napomáhal saúdské, americké a britské organizaci bojovníků - mudžahedínů v Afghánistánu, bojujících proti sovětským silám. Tito bojovníci v Afghánistánu se později seskupili do teroristické sítě al-Kájda, která dělala za USA špinavou práci v různých proxy válkách - na celém Středním východě, v severní Africe a ve Střední Asii, včetně Kavkazu, který se nachází podél ruských hranic. (a v Bosně!!! - pozn.red.NR)

Deset dní před teroristickými útoky 9/11 v New Yorku, při nichž zemřelo asi 3 000 Američanů, princ Turki odstoupil z funkce šéfa saúdskoarabské zpravodajské služby. Byl to nečekaný odchod, ještě hezkou řádku let před ukončením jeho funkčního období.

V amerických sdělovacích prostředcích se předtím objevily spekulace, že tento saúdskoarabský představitel již v předstihu věděl, že se něco velkého chystá 11. září. Přinejmenším 15 z 19 Arabů, kteří údajně v ten den unesli tři letadla, byli občany Saúdské Arábie.

Princ Turki byl následně uváděn v rámci soudního řízení v roce 2002 ze strany rodin obětí 9/11. Existuje jistý náznak, že byl vědomě zapojen do organizování teroristického spiknutí. Pozdější veřejné komentáře naznačovaly, že se princ Turki zděsil tohoto zvěrstva. Ale vyvstává otázka: Věděl o blížícím se incidentu a skutečně varoval americké zpravodajské služby, které však tehdy nepodnikly patřičná opatření, aby útoku zabránily?

Džamál Chášakdží dlouho pracoval jako důvěryhodný mediální poradce prince Turkiho, než princ rezignoval z veřejné funkce v roce 2007. Po 11. září byl Turki saúdskoarabským velvyslancem v USA i Británii.

Nabízí se úvaha, že Džamál Chášakdží, který během řady let úzce spolupracoval s princem Turkim, pravděpodobně nashromáždil velmi citlivé informace o tom, co se skutečně stalo 11. září. Byli arabští únosci pouhé figurky, které použila americká CIA, aby napomohli této události - kterou od té doby američtí vojenští plánovači využívají k vedení globálních „válek proti terorismu“, jako krytí pro ilegální války v zámoří? Existuje obrovské množství důkazů, že útoky z 11. září byly skutečně akcí, spáchanou pod „falešnou vlajkou“, kterou zorganizoval americký deep state jako záminku pro své imperialistické běsnění.

Zřejmý únos a vražda Džamála Chášakdžího, ke které došlo minulý týden, vypadá jako neuvěřitelně zoufalý krok, který saúdskoarabští vládci učinili. Na základě tureckých zdrojů se vynořuje více důkazů o tom, že novinář byl skutečně vlákán na konzulát v Istanbulu, kde ho zabilo 15členné komando. Ze zpráv vyplývá, že údajná vražda byla nařízena na nejvyšší úrovni saúdskoarabského královského dvora, což naznačuje korunního prince MbS.

Proč by saúdskoarabští vládci nařídili tak ohavný čin, který by nevyhnutelně vedl k okamžitým politickým problémům, jakých jsme právě svědky (důsledky ze strany vlád a celosvětový zájem médií o tento případ)?

Během loňského roku žádala saúdskoarabská královská rodina Chášakdžího, aby se vrátil do Rijádu a obnovil své služby jako mediální poradce královského dvora. Odmítl, protože se obával, že je v tom něco zlověstnějšího. Když se Chášakdží objevil v Istanbulu, kde na saúdskoarabském konzulátu žádal 28. září o dokumenty o svém rozvodu, královská rodina se zřejmě rozhodla, že ho polapí. Řekli mu, aby se vrátil na konzulát 2. října. V tentýž den přiletěla do Rijádu 15členná skupina ve dvou soukromých tryskáčích Gulfstream s posláním ho zabít.

Oficiální prohlášení Saúdské Arábie zní důvěryhodně. Uvádí se v něm, že Džamál Chášakdží opustil budovu konzulátu zadní dveřmi, a to bez újmy na zdraví. Přesto však nechtějí poskytnout záběry z kamerového systému jako důkaz. Turci tvrdí, že jejich vlastní kamerový systém, který monitoruje čelní i zadní část budovy konzulátu, ukazuje, že Chášakdží neopustil tyto prostory. Turci s jistotou tvrdí, že novinář byl zavražděn uvnitř budovy, jeho ostatky byly rozsekány a odstraněny v diplomatických vozech. Dva soukromé tryskáče, které odletěly v tentýž den z Istanbulu s 15 Saúdy na palubě, se vrátily do Rijádu přes Káhiru a Dubaj.

Saúdové museli být silně znepokojeni kritickými komentáři Chášakdžího, které publikoval deník Washington Post, že vykonali tak bezohledný čin. Zdá se, že sloupky přinášely stále více kritičtějších náhledů na režim korunního prince MbS.

Washington Post tento týden oznámil, že zdroje amerických zpravodajských služeb zachytily z telekomunikací, že Saúdové plánují unést Džamála Chášakdžího. To nepřímo znamená, že saúdskoarabská královská rodina je v podezření z úmyslné vraždy.

Toto odhalení by také mohlo mimoděk poukazovat i na účast amerických zpravodajských služeb. Pokud zpravodajské služby věděly o podlém záměru vůči osobě Džamála Chášakdžího, proč ho agenti USA nevarovali před cestou na saúdskoarabský konzulát v Istanbulu? Určitě by mohl získat tytéž osobní dokumenty na saúdskoarabském velvyslanectví ve Washingtonu D.C., v zemi, kde žil, a kde byl více v bezpečí.

Džamál Chášakdží zřejmě znal příliš mnoho temných tajemství o tajných dohodách mezi zpravodajskými službami USA a Saúdské Arábie, která se v prvé řadě týkala teroristických útoků z 11. září. A kvůli jeho větší výřečnosti coby kritického novináře v prominentním americkém sdělovacím prostředku zřejmě nastal čas ho umlčet. Saúdové jako zabijáci, americká CIA jako ti, kteří tomu napomohli.


Did Saudis, CIA Fear Khashoggi 9/11 Bombshell? vyšel 14. října 2018 na ICH. Překlad v ceně 458 Kč Zvědavec.Poznámka editora


Postupně vyplývají drastičtější a drastičtější popisy toho, co Saúdové s chudákem Chášakdžím prováděli. Uřezali mu prý prsty, tělo rozřezali motorovou pilou a rozpustili v kyselině. Překvapuje mě, že se tyto informace tak rychle dostaly ven, Turecko dokonce uveřejnilo sedmiminutovou nahrávku z mučení Chášakdžího. Jak se k tomu dostali?

Také začínají mizet samotní vrazi. Z SA prý přijel původně patnáctičlenný tým mučitelů. Jeden z nich, Albostani, měl prý podivnou dopravní nehodu, při které zemřel.

A teď hádejte, co na to Západ. A Amerika, která vždy první mektá o lidských právech. Inu, v podstatě moc nemektá. Nemektá už tři roky, co SA bombarduje chudičký Jemen. Sice se Trump jako zlobí a vraští obočí, ale jinak je poměrně ticho. Žádné sankce, žádné rušení obchodů, nic. Přesně podle známého "je to zkurvysyn, ale náš." Pochopitelně. Saúdové svými prodeji nafty za dolar udržují při životě status dolaru jako rezervní měny a umožňují tak USA parazitovat na zbytku světa. Navíc nakupují hojně zbraně v USA, což udržuje americkou ekonomiku před krachem. Jinak se tam totiž už nic nevyrábí.

Z toho dvojího metru Západu je jednomu na blití.


- - -

30 komentářů :

 1. Toto si stáhněte, zkoukněte a bude Vám jasnější "útok 9/11", jdou přes mrtvoly vlastních bezvýznamných ovčanů. Čím houšť, tím lépe! Prachy, prachy, prachy ...


  https://www.uloz.to/!feEzBMhgLSnh/v-utajeni-unlocked-2017-czdab-mkv

  Ramón

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Imámy úkoluje, financuje CIA, naivní mudžahedíny úkolují, financují a programují ve jménu "víry" Imámové!

   "Pro věčný život v ráji" a proto. BUUUM a BUUUM a BUUUM, kdekoliv i ve vlastním městě, vše v odkazu 23:14 i s vysvětlením úkolu země pro vyvolené. Floriďane zde máš trestný bod.

   Ramón

   Vymazat
  2. To je Sichrovka , ze to bylo neco extra dulezityho a urgentniho , ,protoze novinare ani neodvezli do Saudi Arabie jak pospichali...

   Vymazat
  3. Masovost je dnes popularni na zapade a tak jedna Feministka stihla VYHNAT z prace svetovy record 35 tisic pracujicich najednou v USA. Ta laska I k jejich rodinam asi byla je NEHYNOUCI..Dalsim by Chainsaw Dunlap/ Motorova Pila/,byl taky z texasu jako ten slavny film o texaskem masakru, prosluly ze si ho korporace podavali a vyhazoval a vyhazoval. Pristal samozrejme v Tramtariia a vyhazoval . Jednou mu koupili zamestnanci k Vanocum motocykl a po vanocich je vsecky vyhodil..
   Zajit si na konzulat znamena zjistit jestli tam skladujou nejaky ty pilky. Ale daleko horsi bude az se Islamisti dostanou motorovym pilam a nauci se s nimi rezat !!
   To bude zase Kashogu...
   A koupit jim motocykl nebo prepychovy auta atd. taky nepomuze..To uz vidime ted...

   Vymazat
 2. Také bych si rád pročetl celou nahrávku, kterou zřejmě Turci získali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jestli je o co stát. Myslím si, že každý, kdo nakoukne víc pod poklici, si nemůže být jistý životem.
   Na druhou stranu, i kdyby se pravda zveřejnila, změnilo by to něco? Mám pocit hraničící s jistotou, že veřejnost už otupěla. Vemte si třeba případ Skripalovi. 1) Rusové mohli Skripala zamordovat v době, kdy ho měli v díře. Neudělali to. 2) Dobrá, změnili názor. Proč by k tomu použili bojovou otravnou látku? Mohli to nahrát na autonehodu, nešťastnou náhodu, nebo použít staré a osvědčené prach a olovo. Místo toho měli požít látku, která měla potenciál otrávit celé Salisbury. Proč by to dělali?
   Další případ - MH 17.
   Celý řetěz indicií napovídá, že se událost stala jinak, než je nám předkládáno. I kdyby se někdy v budoucnu potvrdila verze jiná, co by to změnilo?
   Drtivá většina veřejnosti dílem otupěla a dílem zhloupla. Nepřemýšlí, protože to buď neumějí, nebo je to obtěžuje. Tak že pravděpodobnost, že by odhalení leváren tajných služeb a lidí stojících za nimi nějak výrazně pohnulo veřejným míněním je přehnaně optimistická.

   Vymazat
  2. 4:43, Skripal není případ pro soud, je to sdílené mystérium uvnitř konkrétní komunity a šíření myšlenky dalším "věřícím", či spíš důveřivcům. Velmi se omlouvám se všem věřícím, katolíkům, protestantům, muslimům... atd., ale přesně podobný modus, jako je ušlechtilá víra v určité společně sdílené ideály v podobě Boha, použili ti sráči u sdílení konkrétní verze skandálního případu Skripal. K normálnímu soudu to nemůže. Jeho případ má přímý souvis s událostmi v Sýrii. Dokonce jednotlivá "odhalení" lze časovat s konkrétními událostmi.

   Vymazat
  3. Vono to vyhostovani diplomatu a jinejch smejdu je trenink na Vyhostovani Evropanu z Evropy.

   Vymazat
 3. Někdo by se měl zeptat Bureše, kolik že vyloučí saudsko arabských diplomatů. Možná, že saudi použili nože mikov, nebo motorovou pilu z Mountfieldu. Ale i kdyby si přivezli vlastní vercajk, přece jenom, byl to novinář. Tak že bych očekával nějakou tu "rozhořčenou" reakci. Později se to bude totiž blbě vysvětlovat, protože v případu Skripal byla reakce nezvykle rychlá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Novinářů, hlavně z novinek je jak sraček. Řezat, řezat, řezat.

   Vymazat
  2. 9:37 Bagoune ,tebe přímo zabít! HOVADO!

   Vymazat
  3. Nože Mikof jsou pověstné tím, že ať je brousíte, jak chcete, nede nima nic uříznout.
   Na davače jako Dvořák si ve Švícarsku objednávám motorovou kostní pílu.
   Aby nepsal Chášukdží.

   Nebyl to Ind ani Sík(h).
   Ve francouzském diskuzním pořadu řikaj všichni Chašogi, jako ostatně už před čtyřiceti lety jeho strejdovi.

   Vymazat
 4. Jeho smrt nesouvisí s 11.9. Saudové mohli tak maximálně obětovat svých 15 bezvýznamnýcg lidí, na které by bylo možno celý ten utok svést, prostě je poslali na smrt.To je totiž jediná možnost, jak světu oznámit, že se stal TERORISTICKÝ ČIN. Vše ostatní byl "plán" domácí produkce, včetně jeho provedení.
  Další bublina pro možné konspirace a hlavně cesta, jak utvrdit svět, že to byli skutečně Saudové.

  OdpovědětVymazat
 5. Podle mě to byla past na Turecko, připravili popravu, dovezli pilu a kyselinu a poté už už chtěla CIA spustit proti Turecku kampaň, že novináře zabila turecká policie ale oni je Turci předešli, oni na to přišli, že cílem je hodit jeho smrt na triko Turkům. Jak by přece zdůvodnili zmizení toho chlapa v Turecku? Erdogan byl zase o krok dál než CIA, a vypálil jim rybník.

  OdpovědětVymazat
 6. No, nezlobte se, ale tohle je obludná, ničím nepodložená spekulace!!!! To už je vaše šílená schizofrenie redakce. Kam áž jste hluboko s těmi bláboly klesnout.?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strejdo, Cunningham je respektovaný britský novinář, který pracoval i pro The Independent. NR jen přeložila jeho článek.

   Vymazat
 7. Brutalita vraždy chce spíše varovat ještě některé další "informované", jak by mohli dopadnout. Jinak by novinář skončil nějak nenápadně, jak to tajné služby umí, když nepotřebují mediální podporu. 110 mld $ za zbraně pro USA není ohroženo za žádných okolností. To je asi problém tohoto světa.

  OdpovědětVymazat
 8. Viděl jsem dokument a odborníci to vysvětlovali že letadla z lehkých slitin nemohla ty baráky shodit. Jenomže pravda nikdy nebude oficiálně řečena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No samosebou , že pravda nebude nikdy řečena . Nebudu asi daleko od pravdy , když řeknu , že smrt toho novináře vyhovuje i USA .

   Vymazat
  2. 10:34 Lehké slitiny asi ne, ale ten kerosin v nádržích. Jinak když se dívám ,tak vidím letadla narážet do budov. Nějakej zoufalec před nedávnem napsal, ža to je hologram. Idioti vyrábí takovéto pitominy, že zustává rozum stát. T Lidská hloupost je nezměrná nedávno napsal rus, že pod těma dvouma budovama byla odpálena malá jaderná nálož. Rus idiot, tak jako vždy.

   Vymazat
  3. 15:22, laskavě přestaň trousit blbé žvásty o Rusech. Nejvíc kravin navymýšleli samotní Američané pár dní po zřícení. A také jistý holandský vědec prezentoval teorii o nanotermitu. Hologram je také jedna z US verzí a moc bych za to nedal, kdyby to šířila sama CIA. Když jsem podobnou teorii jako Cunningham tady popsal cca před půl rokem, sesypala se na mě halda konspiratiků, přesvědčených o akci demoliční čety a desetimetrovém kráteru pod budovami.

   Vymazat
 9. Kauza Skripal byla provedená samotnými Brity, útok 11/9 proveden samotnými Američany a proto západní demokracie nebudou přeci křičet, když rozřežou Saudové nějakého novináře zaživa na konzulátu v Istanbulu. Jenom musíme počkat, až západ příjde s tím, že za to může vlastně Putin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I Britové MI5 a MI6 a CIA a MOSAD atd.atd.atd. se mezi sebou řežou o 106, profláklý agent, mrtvý agent. Ticho po pěšině? Tak to mezi agenty má být!

   "Skripala bych rozřezal pomalu, tenkou pilkou, abych vychutnal jak řve!".

   Émile "Mimile" Buisson


   Zdraví Ramón

   Vymazat
 10. 14:35 Tak ty jsi hodně hloupej, pokud si myslíš,že akce byla provedena Brity potažmo USA. Je naprosto přesně dokázáno a zdokumentováno, kdo ,že byl v ten správný čas na správném místě u Skripala. Ti 2 ruš. agenti je jasný dukaz.No vám proruským hlupákum je naprosto zbytečné něco vysvětlovat.Celá Západní Evropa to ví,že to byl RUS, jen pár místních pošuku to bude zapírat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:10, hlupáčku nebohá, vezmi si přesně časy pohybu Pata a Mata a čas kolapsu těch dvou. Tam to jaksi není v souladu.

   Co konkrétně Pat a Mat dělali v Salisbury, vzhledem k nejasnostem, a kým vlastně jsou, uvidíme v budoucnu. Tajné služby tak nefungují, podobnou kravinu bych neudělal ani já jako amatér. Prozatím jsou na síti jen jakési průkazy (jak se normálně dostaneš k osobním datům??) a je známo pouze pofidérní svědectví jakýsi babiček z nějakých vesniček kdesi v prdeli.

   Takže: buď to je léčka rusko-britská (zrádci jsou všude), anebo čistě britská hra. Spíš věřím tomu prvnímu, protože velice pozoruhodně jsou informovány ruské portály Novaja Gazeta a Fontanka, od nichž přebírá Bellingcat. Rusko není monolytický stát.

   Jedno je jisté. Skripal se možná s někým setkal (vypnutý tracing GPS), ale pak byl ještě tři hoďky všem na očích v jakýchsi hospodách, než to na něj v parku přišlo. Naráz spolu s dcerou, která je úplně jiné fyzické konstituce.

   Pat a Mat v tom tedy nejedou, museli by být hodně naivní, když se vrátili a vystavili riziku, bude třeba vymyslet další personu.

   Nech se překvapit, Rusové jsou lepší než Ukrajinci, kteří posrali MH17 i Babčenka.

   Vymazat
  2. Ano, spektakulární akce. V naprosto stejný čas, na vteřinu přesně, zachycení kamerou, prošli ti dva Rusové letištní chodbou. V protichemických oblecích namazali nervově paralytickou smrtící látku novičok, s nástupem účinku 30 sekund až 2 minuty, na kliku. Skripalovi se dotkli kliky a nezemřeli na místě, ale došli až do parku. Zázrakem se uzdravili a zmizeli.
   Další díl bollywoodského Bonda:
   https://www.info.cz/evropska-unie/novicok-ktery-zabijel-v-britanii-byl-ukryty-v-lahvicce-od-parfemu-34104.html

   Vy opravdu věříte, že tomu tak bylo?

   Vymazat
  3. Poxrat Babičoka není velká hra.
   Takoví se odrovnají sami.

   Z ruských GRU krabic ovšem lezou věci, že i ve Vošinktnu se poulí starým vrahům oči údivem z důlků.

   A Bolton musí do Moskvy se ptát, co se děje.
   Jestli něcp řekli blbě nebo jak.
   Kníže Myškin, dobrý pseudonym.
   Jsem na něj koukal jak na vánoční stromeček, když ho Simoňan dusila.

   A kdo je Der dritte Man?

   Vymazat
  4. 20:56, stejný čas průchodu přes letištní koridor je jen zvláštní ne podezřelý. Ale k otravě Skripalových došlo skoro tři hodiny po jejich odchodu ze Salisbury. A spolu je nikdo neviděl. Budou muset dodělat nějakou další osobu a další kamerové fotky.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.