Reklama

pondělí 8. října 2018

Opona padá!


Zdeněk Hrabica
8. 10. 2018
Když čas oponou trhnul, když se lidé ocitli po různých politických vánicích a po jiných agentomániích v situacích, z houfu se rozutekli. Rychlostí, jako když do vrabců střelí, si začali bránit své soukromí. Co jiného měli dělat, namítají mnozí. Cožpak je vůbec někomu zapotřebí, nechat si donekonečna nadávat do zlodějů, do zločinců, do vyžírků, do estebáků, do komoušů a do komančů? Lepší je zatloukat a být jiným.


Slyšet opakovaně jako z kolovrátků od novodobých papenheimských, že s komunisty se nemluví, že se s nimi nespolupracuje ala Václav Havel v tričku Fuck of KSCM!

A prim nade vším mají jenom jediní: demokraté od zrození!

Pryč s těmi, kdož při Písni práce zvedají pěsti! Zítra možná dojde i na ty, kdož se při slově božím v chrámech křižují. Nesvírají pěsti, ale naznačují dle zvyku rukou své vyznání. Znám mnoho těch, kdož v košilích modrých a se srdci rudými si začali psát nové životopisy. Jiní se pasovali do stavu, že byli včera dokonce občany druhého řádu.

Chudinky, do čepice nebo do klobouku bych jim ze slitování dal korunku na rohlík, i když by jim už koruna na rohlík nestačila. Pryč s Parkem kultury a oddechu Julia Fučíka. Přetvořme jej na multifunční Park Miloše Formana!

Každý máme své bohaté životní zkušenosti, pokud jsme se dožili.
Jsme ještě národ nebo již pronárod?

Od Sartra jsme do hloubky zvěděli o odcizení.
Cožpak jsme z něho byli vysvobozeni? Houbelec!

Na vsích se to projevuje ještě hlouběji než v panelácích. V nich se lidé ještě po ránu aspoň zdraví s dobrým dnem. Na vesnicích, v mladších pokoleních to již mizí v nenávratnu. Vůbec se nedivím, že před nynějšími volbami se zvedl odpor venkovských kandidátů do správy obce spojovat jejich ambice s majetkovým přiznáním.

Závist je přece silné a usídlené, zabydlené břemeno.

Chápu, že málokdo si přeje, aby mu byla do omrzení připomínána minulá stranická příslušnost. Trvalé opovržení.

Málokdo vynáší na odiv, aby ty, koho má ve volbách zvolit, zastupovali politickou stranu. Padesát procent spoluobčanů nevolí nikoho a nikdy.

Vždyť jenom to navyklé členění rozděluje nejenom vesnici (Venkov jedna rodina?), ale i města.

Když rozum selže, vytahují se na světlo citáty! Některými se to jenom hemží.

Málokdo ví, že jedním z iniciátorů odsunu Němců z okupovaných evropských zemí byl zkušený politik a liška podšitá, Winston Churchill. Dokonce vyřkl, že všichni muži této země, která s Hitlerem začala druhou válku, by měli být za zločiny vykastrováni.

O tom se mlčí, mladým se dnes připomíná jeho jediná myšlenka, že ač nikoliv bezchybný, je kapitalismus a jeho demokracie pro lidstvo tou nejlepší volbou.

Lidé jsou si blízcí vším, co k nim patří.

A jelikož jsem hledal vhodnou spojitost, přišlo mi na mysl, zalistovat výroky dvou protikladných osobností i nedávné studené války.

A přidat jeden citát ještě navíc.

Hle, suďme!

Winston Churchill , britský politik; postavili jsme mu po zboření sochy prezidenta Antonína Zápotockého v Praze dokonce sochu:

„Viníky nehledáme! Viníky určujeme!“

Felix Edmundovič Dzerdžinský, po říjnové revoluci v Rusku hlava bolševické tajné policie; jeho sochu pro Vysokou školu SNB v Praze jsme rozmlátili na cimpr campr:

„Člověk? Paragraf se najde! „

Další volby máme teď už za sebou. Vyhrňme si rukávy.

Moc rozdílů mezi protilehlými výroky nenajdeme.

Slovenský básník Ján Botta napsal: „ludia – hej! l´uďmi rádi menujú sa oni, ti, čo ludské i božské šliapajú zákony.“

Foto autor: Volič – nevolič! 

21 komentářů :

 1. Mimochodem, Felix Edmundovič Dzerdžinský byl Polák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Polský šlechtic.

   Vymazat
  2. Autor článku velice dobře upozornil na stav našich vesnic a městisů. Tam jsme se všichni znali a samozřejmně byla i závist a podobná lidská hloupost. Ale děti byli vychovávany ke slušnému chování. Proto se do hadrádu nazamykala vrátka, dokonce ani domy. To dnes je jen pohádka, které už asi nikdo nevěří. Ale zažil jsem to v mládí a bohužel dnes už je to jen ve vzpomínkách. Děkuji za krásné mládí.
   Václav

   Vymazat
  3. Ale hlavne byl to teroristickej fanatik !! Jako dalsi dneska ...

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Čas oponou trhnul a natrhnul přitom putleroffcům prdel!:)

   Vymazat
 2. Neměla by být u pomníku W.Churchila také nějaká vysvětlující tabulka jeho barvitého neandělského života? V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Kralupech mají lavičku dobrého vojáka Švejka. Mnohem hezčí než ta Havlova. https://melnicky.denik.cz/zpravy_region/po-vice-nez-dvou-letech-maji-v-kralupech-sochu-svejka-20170523.html

   Vymazat
 3. 20;12
  Tak velká vysvětlující tabule NEEXISTUJE!☺

  OdpovědětVymazat
 4. No jo snad si většina jednou uvědomí kam patří socialismus je skvělý pro normální lidi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale nesmí se dostat do rukou hajzlů typu Sobotka a spol. sro.

   Vymazat
 5. Socialismus, jinými slovy kolektivismus byl vynucován komunisty na základě jejich ideologie. Vynucováním kolektivismu vyvolali k němu odpor lidu a dali do rukou individualistů velmi silnou zbraň. Ti okamžitě nadřadili svobodu jednotlivce nad svobodu kolektivu a lid - blbeček to přijal. Proto bude otročit a trpět do té doby, než pochopí, že demokracie je nejvyšším stupněm nevynuceného kolektivismu. To, bohužel, už může být pozdě.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemohu s Vámi zcela souhlasit. Lid není blbeček, to jen někteří lidé jsou trochu hloupí.
   A svoboda kolektivu záleží především ve svobodě jednotlivce, svoboda jednotlivce je prvořadá. Nevím, jak si představovujete Vy svobodu kolektivu nesvobodných jednotlivců, ale na mne z toho jde hrůza v každém společenském systému.

   Typickým dnešním příkladem takové hrůzy jsou Společenství vlastníků bytů, která si berou kolektivně úvěry pro tato Společenství i přesto, že s nimi někteří vlastníci nesouhlasí. Kolektiv je přehlasuje a stát pak odmítne jejich ústavní právo (individuální svobodu) nezodpovídat proti své vůli za závazky třetích osob.

   Vymazat
 6. Malý exkurz do nitra skutečné demokracie.
  Skutečná demokracie je řetězec rozhodování všech o věcech společného zájmu a protože je z logiky věci (množství lidí) vyloučena názorová shoda, je postavena na obecné shodě o tom, že jednotlivá společná rozhodnutí budou většinová. Pozor! To vůbec neznamená, že bude většina vždy stejná. Naopak bude u každého konkrétního rozhodování vždy jiná. Ve skutečné demokracii vládnou všichni a jednotlivá rozhodování jsou většinová. Vláda všech, protože vládnou všichni, nemá vítěze ani poražené.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, tak lze definovat demokracii. Skutečnost je jiná. Většina zvolí ale menšina vytvoří koalici a z voleb je fraška.

   Vymazat
  2. Ano, ale práva kolektivu musí končit tam, kde začínají práva jednotlivce. To samozřejmě neznamená, že se konkrétní jednotlivec nemůže nějakého svého práva třeba dočasně vzdát, ale jedině dobrovolně, vždy vědomě a poučeně.

   Vymazat
  3. Ad 8:16 naprostý souhlas a koalice jsou produktem korporací které se zakuklují a nastrkuji nám Babiše. Ten je sice oligarcha, ale protože jsou
   všechny koalice proti němu, není tudíž jejich.

   Vymazat
 7. 8:16
  Jádro pudla spočívá v tom, že v této nedemokracii občané zvolí své zastupitele a ti, po následné rvačce mezi sebou, lidem vládnou, místo toho aby lidu vládnout pomáhali a jeho vládu servisovali a realizovali, tak jak je to ve Švýcarsku.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
 8. Žasnu nad některými příspěvky, což jenom potvrzuje uveřejněné ve své délce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náckové a pitomci byli vymazáni. Pozdě ale přece. Díky.

   Vymazat
 9. Také si myslím, že "nazrál čas" k rehabilitaci Háchy a hlavně Emanuela Moravce a hlavně kam v Praze s jejich monumenty v nadživotní velikosti. Snad místo M. Jana Husa, či TGM, kteří vadí kdekomu pro to heslo "pravda vítězí". Tedy už proto, že určitě dnes nevítězí a jde o scestné šíření ubohé propagandy "blbečků".
  Prosím vás, máme sestavené různé tabulky i cibulkovy seznamy, nemohl by někdo stvořit seznam, jak a kdo veksloval partaje a klidně to vzít od podlahy, tedy i se záběrem kousek před převrat 1989. To přece patří k zjímavosti naší politické scény, už v r. 1948 největší reakcionáři se přerodily v komunistické sekerníky, aby se o pražském jaru přetvořili hbitě v KAN, pak mnozí nestihli záchranu před Husákovou normalizací a chca nechca se z nich stali odbojáři, disidenti. Mnozí se nedoškemrali své rehabilitace v rámci své mateřské KSČ. To byli oni, kdo prznili socialismus a to jsou i oni, co przní dnešní kapitalismus ke své křivácké podobě - veksláci víry a přesvědčení.... A že se jich u nás urodilo, a to máme kliku, že bylo letos takové sucho.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.