Reklama

úterý 2. října 2018

Otevřený dopis panu Petru Fialovi, předsedovi ODS

Miroslav Polreich
2. 10.2018
Obracím se na Vás s žádostí o vysvětlení závažných okolností, týkajících se zneužití fingovaných dokumentů StB kandidátem na poslance navrhnutým Vaší stranou, který byl navíc i na tomto základě „vykroužkován“ stoupenci ODS a uspěl. Jedná se o závažný politický postoj schvalování agrese států Varšavské smlouvy proti Československu (dokonce po padesáti letech). Útoky proti mě nebyly a ani nemohly být osobní. Vašeho poslance, pana Žáčka neznám a nikdy jsem s ním nemluvil. Jedná se tudíž jen o záminku s mnohem závažnější tendencí o jejímž pozadí mám právo být Vámi informován.


Proto jsem se písemně obrátil na hlavního manažera ODS pana Jana Kočího s žádostí o zprostředkování schůzky s Vámi. V odpovědi Jakuba Kajzlera, vedoucího mediálně analytického oddělení, mě bylo sděleno,, že mé žádosti nemůžete vyhovět s tím, že „své spory s panem Žáčkem musíte řešit přímo s ním, případně prostřednictvím justice, jestliže výroky považujete za lživé“. Vzhledem k profesnímu zařazení pisatele jsem vyrozuměl, že je zájem, aby celá věc byla medializována, což jsem nepředpokládal, a proto jsem žádal o vysvětlení osobně Vás.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi závažné skutečnosti a kontakt se mnou jste odmítl, musím volit tuto cestu „osobního veřejného dopisu“. Ve své žádosti o přijetí jsem v příloze odůvodnil konkrétně podstatu věci. K těmto faktům jste nepřihlédnul.

Pro čitatele toho dopisu jsem proto povinen tyto důvody zopakovat.

Jde o publikaci vylhaných argumentů z materiálů StB uveřejněných v předvolebním období dotyčným kandidátem v populárním týdeníku pravicového a bulvárního zaměření (Reflex).

V zájmu své popularizace současný nový pan poslanec Pavel Žáček mimo smyšlených informací StB se odvolal a asocioval se s invasními sovětskými autoritami z roku 1968. Stojí za to citovat z textu pana poslance ODS ( 50 let po invasi): „Počátkem prosince 1969 Polreicha potopili i sovětští přátele prostřednictvím velvyslanectví SSSR v Praze. Ministerstvo zahraničí převzalo záznam v němž byly zachyceny některé kritické názory bývalého 1. tajemníka čs. stálé mise při OSN“.

Sám ocitoval z dokumentů moji charakteristiku. „Několikrát se dopustil porušení služebních povinností a kázně, což hraničilo s trestním činem…. V důsledku svého netřídního a nemarxistického přístupu k politickému dění…. Se dostal na vysloveně nepřátelskou a protisocialistickou a protisovětskou platformu. S tím souvisely i jeho protisovětské aktivity ze srpna 1968. Velmi hrubě se vyjadřoval o SSSR a z vlastní iniciativy vyvíjel značnou aktivitu na podporu jednání Rady bezpečnosti o ČSSR, kdy z titulu autority rezidenta československé rozvědky ovlivňoval jak úřadujícího stálého delegáta při OSN Mužíka, tak bývalého ministra zahraničí Hájka při jednání v RB“ A sám milý poslanec před rokem dodává, že jsem se tím „propadl až na dno“.

Výše uvedené skutečnosti jsou k nepochopení, ale nemám záruku, že po dvacetiletém pronásledování mne, ženy (byla učitelkou na Columbijské U. a Harvardu) i dětí, pan poslanec ODS, dřívější velký svazácký aktivista a student normalizační žurnalistiky před Listopadem 89,, který má nyní k disposici i dobové dokumenty ÚV KVČ, na mne vytáhne jeden, který mě tam byl také předložen, jako podklad k trestnímu stíhání že “svým jednáním o ukončení vietnamské války měl snahu zabránit oslabování amerického imperialismu a umírání amerických vojáků“.

Těžko chápu zaujatost Vašeho pana poslance, jsem pro něho přece neznámou osobou. Podstatou jeho nepřátelství musí proto být jak uvedl, mé jednání v Radě bezpečnosti OSN proti invasi, a dále i další aktivity (mediování) v souvislosti s krizovými situacemi (šestidenní válka, jednání v Glassboro, Vietnamská válka a Kosovo. Které jsou podrobně popsány v mezinárodně politických publikacích. Předpokládám, že jste s nimi jako odborník profesně seznámen. Jedna z mých knih, kterou jistě znáte „Utajená zákulisí“ byla označena v zahraničí (Rakousko) odbornou kritikou jako „prvá vysokoškolská učebnice mezinárodních vztahů napsaná v českém jazyce“.

Jednání Vašeho pana poslance je výrazem nejenom negramotnosti, ale i hlubokého lidského hyenismu a nenávisti mající kořeny v jeho dřívějším jednání v období totality.

Pane předsedo, sledoval jsem, jak rozjitřilo atmosféru ve Vaší straně stanovisko poslance Václava Klause jr., kterému rozumím, ale nikdo se nepozastavuje, ba dokonce dostává přednost, před jinými kandidáty, nad situací výše popsanou. Nevzbuzuje to dojem, že ODS je stranou demokratickou.

Nevidím důvod se dovolávat justice, jak Vaši pracovníci mě doporučují. Problém není můj a Vašeho poslance, ale ODS samotné jaké má politické ukotvení, když navrhla na své kandidátce a nakonec její stoupenci vykroužkovali takového kandidáta. Nechci se mýlit, ale výše popsané skutečnosti nasvědčují o velmi znepokojující situaci ve Vaší straně a minimálních zárukách, které může za těchto podmínek poskytnout naší společnosti.

14 komentářů :

 1. Co vám poskoci kapitalistů vyčítají , nějak tomu nerozumím , vždyť se projevujete jako antikomunista a v 68. jste vlastně zradil a chtěl nás zaprodat západu !!??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jednoduché. Pan Polreich evidentně někde "boduje" s vlastním názorem, tak je zapotřebí ho dehonestovat, pošpinit a zneuctít, aby se to "zarylo" do paměti potenciálním voličům. Je úplně jedno, že to bude třeba snůška lží a demagogických tvrzení. Jednou byl označen a to mu dlouho nikdo neodpáře, i kdyby případný soud vyhrál. // Podotýkám, že pana Polreicha neznám a neznám ani jeho názory. Ovšem takhle nějak se dělá politika v podání fanatiků.

   Smazat
  2. Celé je to pro nezasvěceného zmatečné. Takže to tak vnímám jako 17:55. Navíc, co je nám do ODS a antikomunisty Žáčka?

   Smazat
  3. TES 2. října 2018 19:16

   Žáček je ten typicky svazácký "zarytý" předseda SSM a čehokoliv jiného, kde se dá přisát na peníze skutečně pracujícího, daňového plátce, nyní zarytý, placený antikomunista z téhož "zarytého" důvodu!


   V před rokem 1989 byl místopředsedou Studentského tiskového a informačního střediska, šéfredaktorem fakultního časopisu Proto a svazácký funkcionář.

   Jako svazák byl jedním z organizátorů studentské demonstrace 17. listopadu 1989, zakončené brutálním zásahem komunistického bezpečnostního aparátu na Národní třídě.

   Tím zarytým předsednickým svazáctvím se moc nechlubí jako Mejstřík, Pánek, Marhoul, Nečas, Pajerová atd. Obraceči šusťáků!

   Ramón

   Smazat
  4. To 20:23, copak Žáček, ten je jako další antikomunisté jasný, ale kdo mě mate je Polreich. Bývalý náš je dnes agent za koho?

   Smazat
  5. To Ramón 20:23, copak Žáček, ten je jako další antikomunisté jasný, ale kdo mě mate je Polreich. Bývalý náš je dnes agent za koho?

   Smazat
 2. Co jiného možno očekávat od ODS a konkrétně demagoga P. Fialy.

  OdpovědětSmazat
 3. Zž se perou... už se perou... a to je teprve před volbama...

  OdpovědětSmazat
 4. Je to prosté: svazáček Žáček je kariéristická svině.

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
 5. Mno nic měli by říci že za to můžou komunisti to je u fialy oblíbená hláška.

  OdpovědětSmazat
 6. Pokud je to ten Žáček,co byl před časem šéfem Ustavu pro studium "totalitního"režimu,pak není co řešit-blb!!

  OdpovědětSmazat
 7. Pane, co žádáte po Petru Fialovi je mimo jeho schopnosti myslet. Proto se přece stal politologem či spíše polotologem na vysoké škole a předsedou partaje. Chcete-li rozumně debatovat s někým z ODS, tak to je jedině pan Václav Klaus ml. Znáte snad sprachantělejší bulvár než je "perplex Reflex". Tomu dávno vyhasl jeho anální reflex a proto tak vypadají jeho tištěné kanálie!

  OdpovědětSmazat
 8. Pro infomaci: Miroslavu Polreichovi vyšly dvě knihy
  Utajená zákulisí
  Špioni v diplomacii (k dostání jen E-verze)
  V archivu Blistů je 123 článků, jichž je autorem.(přes rubriku AUTOŘI)
  Životopis tohoto člověka je kusem historie tohoto státu od konce 2. sv.v.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.