Reklama

sobota 6. října 2018

Paňáca show

6.10.2018  Tribun
Včerejší (4.10.) poslední předvolební debata na ČT mne utvrdila v názoru, že politici již zcela rezignovali na práci s voličem a spoléhají na všechno možné, jen na program a agitaci. Ti paňácové, co tam včera stáli, byli k nerozeznání. 
Všichni za se sebou podle všeho měli kurz herce Donutila „Zeptejte se, na co chcete, já na co chci odpovím“, premiér Babiš pak ještě nástavbu „Vy lžete“. Sem tam nějaká osobní urážka, ale programové jiskření žádné. Vizuálně jeden jako druhý, oblek a kravata, vymykal se jedině Pirát Bartoš, ale ne svými dready, nýbrž tím, jak pohublý a unavený vypadal. 

Naopak předseda Filip zářil jako majolenka a spolu s předsedou Fialou byli jediní, kteří vystupovali věcně a solidně (sic!). Babiš pořád mával nějakými grafy, Okamura utvrzoval přesvědčené, Bělobrádek se hádal s moderátorkou a Pospíšil dokazoval, jak moc je mimo. Ale nic, podle čeho by se volič mohl kvalifikovaně rozhodnout, neřekl a nepřevedl ani jeden. Jediné, co všichni do jednoho demonstrovali, byla neschopnost myslet mimo zajeté koleje a dívat se na problémy z jiného úhlu.
 
Všichni se shodnou, že čerpat dotace musí být pro obce snazší (a jediný Filip má i konkrétní a rozumný plán, jak to zařídit, ne jen vágní proklamace o digitalizaci, jako ostatní), a nikdo se nepozastaví nad tím, jestli to něco by se vůbec mělo dotovat a jestli ten pes není náhodou zakopaný někde trochu jinde? 

Inu, demokracie je to přímo ukázkově kapitalistická: značek (stran) je na trhu bambilión, ale reálné se jejich produkty liší minimálně a pokud chcete něco jen trochu jiného, tak to v nabídce prostě není.

- - -

28 komentářů :

 1. Jaroslav Tichý6. října 2018 8:52

  Voliči postupují při volbách setrvale podle vžitého modelu. Jen opakovaně očekávají od voleb nějaké jiné, lepší výsledky. Jde logicky o marné očekávání. Ten problém netkví totiž v tom, že nedošlo k povolebnímu zázraku, ten problém tkví v jejich myšlení a jednání. Takže, co si zvolí, to budou mít! A dokud to voliči nepochopí, k žádné změně k lepšímu dojít nemůže. Voliči se o to sami přičiní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Tichý přesně tak zatím se nic neděje nic nás nepálí ale až začne bude pozdě.

   Smazat
  2. TICHÝ,JEŠTĚ ŠTĚSTI,ŽE TU MÁME NEPOLITICKOU OSV,

   která vyhrála doposud snad všechny volby a nyni i dala do pohybu ČESKOU ŠKOLU OBČANŮ VOLIČŮ,kteři se musi teprve chtit naučit křižit kusadla!
   Tak se Tichý přidejte,nebo taky ne a proč ne,co?

   Smazat
  3. Na ja, faráři do toho budou kromě zbraní a motorek ze zoufalství žehnat i koním (smějí do kostela) a psům (nesmějí do kostela), aby jim alespoň ke kostelu někdo chodil, jako žehnají žoldnéřům a připrchlíkům... na což jim psi i Muslimové ... to, co normální lidé.

   Smazat
  4. Vážený(á) Tribuno, sdílím pocit zbytečnosti posledního předvolebního "klání", naopak neberu názor pana Ťichého,podle něj jsme si vše zavinil my voliči. Volby chápu jako výběr z možných nabídek. Zeptám se vás, když potřebujete zimní boty a v obchodě nabídnou jen letní, tak asi koupíte nejbitelnější letní, než chodit bos. Já tak volím a nestydím se za to. Jiná varianta znamená nejít k volbám (být bos), to neni pro mne varianta. Následkem by byl jen chaos, který opravdu nahrává skutečným extremistúm. Nadějí mám v představě,že se jednou naleznou profi.politici, demokraté, kteří vezmou svou profesi opravdu jako službu občanům a nejen sliby a okamžité profity vymění za trvalé. Možná je nás trpělivých i když nespokojených voličů víc, prosím nepokládejte nás za hlupáky. Vina je skutečně na druhé straně.

   Smazat
 2. Za úpadek NR považuji reklamu na Silikonovou pomůcku k procvičování mimických svalů a Šablonu pro holení intimních partií. Možná, že se dočkáme i reklamy na sexshopy a bordely. Přijatelné je dámské spodní prádlo. Fotky by se neměly obměňovat. Odvádí to pozornost od čtení, důležitých levicových myšlenek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Námět pro redakci NR a test čtivosti diskuze. NR je vlastně Open access publikace, kde by měli autoři platit.

   Smazat
 3. JAKÝ ÚPADEK?10.16.JSTE PRUDÉRNI CI TEPLÝ SLUNIČKÁŘ?

  tak jděte do tv a tam se snad stači sehnout a užijete si!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Reklama na spodní prádlo je pro mne přijatelná, kromě XXXL. To ostatní bych hledal na jiných webech.

   Smazat
  2. Reklama na dámské spodní prádlo s manekýnkami znamená, že NR nejsou pod kontrolou Katolické církve, ani muslimů... zatím.

   Smazat
  3. Myloš pukne vzteky! - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sledujeme-online-scitani-voleb-do-senatu-cssd-hraje-o-prvni-ligu-57391?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

   Smazat
  4. 7:20
   Bacha,ať ti nepraskne ČURÁK VE ŠVU,VYTEK BY TI MOZEK TY POSPÍŠILOVO ROZKUŘOVAČKO!!!!!!!☺

   Smazat
  5. - https://praha.idnes.cz/komunalni-volby-2018-praha-mandaty-prazske-zastupitelstvo-pmi-/praha-zpravy.aspx?c=A181007_095322_praha-zpravy_klu


   Piraten forwards!!!!☺

   Smazat
  6. 8:28 Tvý příbuzný neznám, ale prozradím ti tajemství! Havel byl tvůj fotr, kterej tě namrdal týhle kurvě a ta tě pak potratila!!!!!˘ - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   Ten potrat pak komouši naložili do maus-oleje a odvezli do Chujlostanu jako delikatesu pro Putlera. Od tý doby co ji sežral poletuješ u jeho lejnolíhně - stal si se putlerprdem!!!!☺

   Smazat
 4. Pro pana Tribuna. Středoškolské a vysokoškolské vzdělání nedoženete za jeden diskuzní večer den před volbami. Jak to vypadá, vy jste lidské právo na zvůli a nezodpovědnost za třicet let ještě nepochopil. Vás opijí rohlíkem z televize v době mezi 20:00 a 22:00.

  OdpovědětSmazat
 5. Je to jednoduché. Za komančů bych volil nějakou realistickou opozici (kdyby byla),a za kapoušů volim komunisty. (prý můžu a bez následku). Kapouš ale ví, že volbou komančů nebude ohrožen. Má nato svou demokracii, sto stran a "volby".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mrzí mě , že komunisti už nemají v programu znárodnění !

   Smazat
  2. 12:25 Také to už nejsou žádní komunisti ale podobný paskvil jako věci veřejné.

   Smazat
  3. 12:49 Ty taky nejsi normální člověk, ale jen karikatura.

   Smazat
  4. 12:49 má pravdu.

   Smazat
  5. Komunisti nejsou, "demokratičtí komunisti" mohou vyplňovat v PS tabulky a to jim stačí. Hlavně, že mají vysoký plat a plné "koryto". V čem se liší od ostatních stran? V ničem.

   Smazat
 6. Řekl bych, že Národní fronta a ta jediná strana do r. 89 byly mnohem efektivnější, než tento systém mnoha stran a vládních koalic. Vládnou většinou méně než čtyři roky a z toho co slíbí nesplní mnohdy ani třetinu a v souhrnu to vše tvoří pouze chaos v tom kam se chce společnost ubírat.

  OdpovědětSmazat
 7. Komentare zde jsou vetsinou pitome jako kandidati nasich stran.Po 28 letech klamnych nadeji,ze volby a cesky narod za neco stoji,s obojim koncim.

  OdpovědětSmazat
 8. bible,genesis,k.47,13-26.I.samuel,k.8,11-18.aktuální i dnes.socialismus a lidská hloupost

  OdpovědětSmazat
 9. Bohužel je stále marné vysvětlovat, že politické strany jsou, de facto, pokračováním církví, slouží k rozdělování společnosti, zastírání a znemožňování prosadit něco smysluplnějšího. Dokud si lidé nepovládnou sami, i s rizikem že v referendu něco napoprvé netrefí, nehneme se z místa. Partičky, prebendy, podtrže, neustálé boje s něčím a proti něčemu co je iluzí, to je současná politika všech. Jen boj o moc a v důsledku toho boj o prachy. Nic víc, stále a pořád dokola. Že by lidé obecně už tak zblbli a jsou neschopni činu k lepšímu? Výjimky existují, ale co platno, když je nasloucháno jakýmsi novinářům, politologům bez vzdělání a vědmám všeho druhu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejlepší je ten samotný chvost volebních výsledků!

   Hrdosti, Aktivity, Vlastenectví, Empatie a Lidskosti 2017
   0 %
   0
   178 hlasů

   Komunistická strana Československa
   0 %
   0 %
   0
   0
   38 hlasů
   1 136 hlasů

   Česká Suverenita
   0 %
   0 %
   0
   2
   12 hlasů
   6 201 hlasů

   Smazat
  2. To druhý číslo jsou minulý volby, aby bylo jasno:) Stoupenci Husáka měli přes 1300 hlasů! Letos už jen 38 ...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.