Reklama

čtvrtek 25. října 2018

Paul Craig Roberts: Kdo a proč vymyslel Russiagate?


Paul Craig Roberts 
Paul Craig Roberts 
24 10. 2018 blog autora, překlad Literárky (R.J.)
Bývalý ředitel CIA John Brennan spustil tuto kampaň, aby zabránil Trumpovi urovnat vztahy s Ruskem. CIA a vojensko-bezpečnostní komplex potřebují nepřítele, aby ospravedlnily obrovské výdaje na zbrojení a zneužívání bezbřehé moci. Tu roli obsadily Ruskem.


Demokraté se připojili, neboť v kampani spatřovali příležitost útočit na Trumpa. Doufali, že se jim ho podaří pošpinit, že se spolčil s Ruskem, aby ukradl Hillary prezidentské volby, a pak ho za spiknutí s nepřítelem odsoudit.

Neokonzervativní ideologie americké světovlády vyžaduje, aby hlavním cílem zahraniční politiky USA bylo zabránit vzestupu jiných zemí, což by ohrozilo jejich mocenské prvenství. To tvoří hlavní základ nepřátelské zahraniční politiky vůči Rusku, a samozřejmě jsou s tím spojeny hmotné zájmy vojensko-bezpečnostního průmyslu.

Russiagate se zvrhla v obecnou protiruskou štvanici až hysterii. Její nebezpečí umocňuje skutečnost, že Washington plánuje překvapivý útok na Rusko. Základny USA a NATO na ruských hranicích, snahy vyzbrojit Ukrajinu a zapojit ji spolu s Gruzií do NATO jsou toho dostatečným důkazem. Není nic bezohlednějšího a nezodpovědného nežli přesvědčit atomovou mocnost, že se ji chystáte napadnout.

Washington velice dobře ví, že Rusové nijak nezasáhli do prezidentských a státních voleb. Vojensko-bezpečnostní komplex, neokonzervativci a Demokratická strana jen využívají tato obvinění k uskutečnění svých záměrů a ke svému prospěchu.

Tato sobecká agenda je největším ohrožením života na Zemi,


Související: Woodward háže russiagate přes palubu
-------------------------

Převzato z blogu Dr. Robertse, spolupracovníka Reaganovy administrace, ekonoma, autora řady geopolitických knih, komentátora.

Přeložil a zkrátil R. J.

17 komentářů :

 1. Přesně tak pane Robertsi světovláda se jim nikdy nepovede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ba tak. Neb když se o to pokusí, nebude už komu vládnout...

   Smazat
 2. Je velice smutné a hlavně NEZODPOVĚDNÉ, "dloubat do Rusa. Ale i v té smůle máme trochu štěstí, Rus se nenechává vtáhnout do těch "her", které mají jako cíl tu válku vyvolat. Protože druhá strana ví,že Rus jako první nezaútočí, ale zkouší, co vydrží.

  Kdyby však náhodou ke kenfliktu došlo, tak odpověď Rusa nastoupí maximálně do3-6 minut. Drtivá většina Evropanů se však toho, kdo ji vlastně začal, ani výsledek "války" nedoví.

  Není to strašení lidí, je to jen moje soukromá úvaha o budoucnosti. Mé vroucí přáni je, abych se v té úvaze setsakramensky mýlil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor na odkazy toho anonyma! Má tam nainstalovanej vírus!

   Smazat
  2. Anonym s virem odstraněn redakcí. Pozor příště. Na začátku jeho linku je iks20.

   Smazat
  3. Přesněji:
   http://iks2010.info což jsou stránky ruských fašistů - černosotněnců!

   Smazat
  4. Základní pravda je, že Rusko dobře ví, že musí zaútočit naráz všemi prostředky. To znamená proti shromážděným silám na hranicí a zároveň na halavní hydru tj. USA. Jenom pouhá obrana by byla naprosto neúčelná. Při dnešní technice je jakási blesková válka v podání vermachtu naprosto zastaralá. A pokud by Rusko skutečně neodpovědělo (nebo lépe řečeno nepředešlo útoku) tak by bylo na obranu pozdě.
   Václav

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Nemusíte se bát, že se dočkáte nějakých žvástů! Putler tentokrát už tu tiskovku nestihne a to ani ve vámi uváděném termínu 3-6 minut! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
 3. http://svobodnenoviny.eu/ron-paul-americka-stinova-vlada-urcuje-pokyny-pro-zahranicni-politiku/

  OdpovědětSmazat
 4. https://tadesco.cz/saudsko-izraelska-osa-zla-je-demontovana-mezinarodni-alianci-odstrizeni-sionisticke-kontroly-nad-financnim-systemem-pokracuje/

  OdpovědětSmazat
 5. na "sputnik" je článek, který situaci ve světě vysvětlí už jenom svým titulkem: "USA budou při svém umírání zabíjet." https://cz.sputniknews.com/nazory/201810248317994-usa-nato-zanik/

  OdpovědětSmazat
 6. USA by si melo konecne resit sve problemy samo a Evropu z toho uplne vynechat...Obyvatel Evropy je vic nez USA a Ruska dohromady,takze uz bysme se meli naucit byt trosku samostatni a nenechat se zatahovat do cizich hratek

  OdpovědětSmazat
 7. 16.57 , Usa se nikdy nechyti do konfliktu sami , ale potrebuji bandu kolem . Videli , jak dopadli ve Vietnamu . A hlavne aby se akteri konfliktu delili o naklady nesmyslne akce , vid Afganistan .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto bychom si meli zacit volit rozumejsi politiky.Co nam je do USA?

   Smazat
 8. Také jsem se včera plácal smíchy, když jsem četl v Tempus medicorum výlev jakéhosi trotla o tom jak Putin, Kreml a jeho věrní agitují přes internet české občany proti očkování na základě výzkumů britských a USA "odborníků", aby náš národ vyhubili spalničkám. A dal to vše do rámce kremelské propagandy, která vedla v USA ke zvolení Trumpa, místo Clintonové. Soubory nehorázností, produkované v rámci zřejmě nouze USA o války a potřebné doprovodné zbrojení a zabíjení lidí, jak vidno, nemají meze ve fantasii- tedy magorii. S tím se musíme smířit, ten propad reality v USA je reálný, ale že plodí kolaterální škody na mozcích Čecháčků, dokonce snad s titulem (těch koupíš přes internet tucet, jen musíš mít prachy, rozum nepotřebuješ). Tamtéž je velké bouření lékařů proti elektronickým receptům, placení daní - EET - a ukrajinským doktorům - ale také nedostatku lékařů u nás, protože jich pár tisíc poté, co shrábli zdarma studia u nás, odešli tam, kde vydělají více. Ale s tím nájmem ukrajinských lékařů je to podobné, nestudovali za naše peníze. Tomu se říká kradení mozků. Ale proč nejsou lékaři? Je to dřina při studiu, při dalším postgraduálním vzdělávání, tak jediná šance na odpočinek a přitom dobrý výdělek jsou soukromé praxe. Málo hodin, hodně peněz. A v Tmpus medicorum jsme se i dozvěděli, že dávno jest tomu, co na medicinu chodili i lidé s lepším IQ, než na jiné fakulty. A tak se vylidnily nemocnice a český periferní venkov - tam ať se léčí sami, tam nejdou samozřejmě ani léčitelé, neb se korunky nesypou a práce je více. Víte, že se přihlásíte u nás k obvodnímu lékaři a netušíte, že ho nikdy neuvidíte? On zaměstnává menší sbor buď lékařských noviců nebo důchodců a ti vás pak vyšetřují, ordinují vám atd. Je to zábava u těch starších, neb si neví rady často s počítačem a taková "prevence" je docela k smíchu. Jo, medicina ve Světě dělá obrovské pokroky díky technikům, nástrojářům, optikům, chemikům či farnakologům. Dokonce ten pokrok nestačí doktoři ani mařit, ale také ne vstřebat. Ale to je věc pak spíše etiky. Jo, také je řeč o lékárnících. Tedy padělky léků - že vám nepomáhají, tlak vysoký, močení obtížné. A to si představte, že běžně léky s korunovýmn nákladem ve výrobě jsou za stokoruny. A jdete si pro lék na recept, u pana Maxe je bez doplatku, v EU klin. lékárně za 41 Kč a ve fakultní nemocnici za 180 Kč. Jo, lékárníci umí točit peníze, někteří mají i "registrační poplatek". Tak na zdraví našemu zdravotnictví, jen budou mu muset pomoci na nohy asi veterináři.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.