Reklama

.

.

pondělí 29. října 2018

Pláč matky padlého obžalovává naši misi v Afghánistánnu


Lubomír Man
29. 10. 2018
Kdo tu scénu viděl, dlouho na ni nezapomene. Matka s pláčem zaplavenou tváří přijímá z rukou hlavy státu státní cenu pro svého syna, který ji obdržel za to, že padl. A to nikoli při obraně své vlasti, což by byl jediný případ, kdy by se ta smrt dala srovnat se svědomím těch, kteří jej do boje vyslali, ale on padl v cizí zemi, od jeho otčiny vzdálené tisíce kilometrů, kdesi v pustých nehostinných horách a ve válce – vedené v zájmu koho?


Prý v zájmu boje proti terorizmu, řekli jí, když ji zprávu o vyznamenání padlého syna oznamovali, a ona to nechápala a nepochopí to samozřejmě nikdy. Což je stále ještě lepší, než kdyby chápala a pochopila. Kdyby věděla, jaký planetární podvod se za „bojem proti terorizmu“ skrývá. Kdyby tušila, že onen „terorizmus“ přivedli na svět nikoliv ti, proti kterým její syn v Afghánistánu bojoval, ale - jak ve svých knihách svorně dokazují renomovaní američtí autoři P.R. Griffen a E. Woodsworthová, Ron Unz a Ch. Bollyn – stojí za ním vojenskobezpečnostní komplex velkého státu za oceánem, který svůj zločin proti dvěma tisícům svých občanů obrátil ve vinu téměř všech zemí Středního východu, do nichž pak už i s plnou účastí svého státu vysílal trestné výpravy a přeměňoval je z kvetoucích zemí - a to pěkně jednu po druhé - v pustiny a trosky. A teprve tímto mnohaletým válečným tažením přivedl světový terorizmus na svět.

A smysl toho všeho? Vojenskobezpečnostní komplex mohl ve válečné vřavě daleko od hranic své země rozjet svá výrobní kolečka do plných obrátek, zvýšit zisky i svůj roční rozpočet a získat část tamních ropných zdrojů do svých rukou. A Izraeli, svému spojenci téměř pokrevnímu, odstranil z cesty skoro všechny jeho rivaly – s dosavadními a zřejmě jen dočasnými výjimkami Sýrie a Iránu

To tažení pokračuje, cizí voska dál šlapou země, ve kterých nemají co pohledávat, občané těch zemí se cizí přítomnosti na své půdě brání, jak mohou, včetně prostředků, které v tomto případě alibisticky nazýváme teroristickými, a řekl bych, že málo slouží naší cti české a řekněme i masarykovské, že jsme v téhle krvavé komedii o hodné Americe a zlých teroristech – a to ať už po domluvě či násílím - přijali roli. A když pak navíc smrt našich vojáků v téhle „protiteroristické válce“ daleko od nás vydáváme za cosi vlasteneckého a dokonce i vznešeného, dumám nad tím, má-li pokrytectví ještě nějaké hranice, či už je všechny dočista ztratilo.

133 komentářů :

 1. Kdyz k tomu pak jeste pridate ten "zajem" o uprchliky ze zemi postizenych valkou....musi vam byt v zaveru zle....Pokud s trpicimi valkou soucitim,tak je snad boha jeho nevytvarim

  OdpovědětVymazat
 2. Zašlete tento článek prosím k rukám prezidenta Miloše Zemana, snad z této upřímně vyslovené pravdy konečně pochopí, že jeho pomýlené postoje přinejmenším k této neomluvitelné imperialistické agresi nejsou v zájmu ani našeho lidu, ani světového míru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Pravdou" myslíš ty zcestné fantazmagorie, jako že "vojenskobezbečnostní komplex spáchal zločin zabitím 2000 spoluobčanů"? Nebo že si vojenskobezpečnostní komplex rozdělil ropná pole?
   No aspoň, že se Man tentokrát držel při zemi a nenazval naše padlé vojáky žoldáky a okupanty, kteří si smrt zaslouží.

   Vymazat
  2. NAPROSTÝ SOUHLAS S JANEM KOZINOU A AUTOROVI TEXTU VŘELÝ DÍK ZA VYŘČENÁ PRAVDIVÁ SLOVA.

   Vymazat
  3. 23:14- ano i já s mnoha jinými si myslím totéž. Jen neviním Zemana za napomáhání. Zeman totiž hraje vyšší level v politice. Důslednou podporou boje proti světovému terorizmu a diskuzí o něm, je možné najít "hlavu a chapadla chobotnice". Této hře porozumíte jen v souvislostech, které nejsou každému dány, ani mně. Přesto se o pochopení snažím. Vodítkem mi bývají jednoduché poučky, jako v životě praktickém ze školy znalost "jednoduchých strojů, součásti těch složitých". Tedy: Proč jsou Zeman, Babiš a jiní trnem v oku lidí, které nesnáším? Dokud jím budou, budu je volit a snažit se orientovat v politice. To je můj úděl občana svého národa a závazek předkům.

   Vymazat
  4. 23:02 máte představu, v jakém prostoru se politik typu Miloše Zemana, ve funkci prezidenta ČR jaká je, s daným parlamentem, vládou, novináři ... pohybuje? Co je manévr, co pozice a co je a může být vůbec cílem? Nebuďte naivní, není na tom jak Orbán s Fidészem a ústavní většinou za zády...

   Vymazat
  5. Pane Povolný zase je to všechno podvod klam a mam. Nevyhlásily jsme nikomu válku a máme válečné veterány, válečné ztráty a oběti. Je mi líto každého ztraceného života zodpovědného člověka. Jsou to ty příčiny a následky nebo co dáváš to dostaneš. Mnoho lidí takto nepřemýšlí žijí ze dne na den a jsou veselý. Za komoušů místo modré knížky je mely posílat k PTP ale mezi modrýma bylo hodně dětí právě těch komoušů a výsledek se dostavil. Samí hrdiní bojovníci za pravdu a lásku. Táta jim řikal leninovo hoši a jinak všeho schopní lenoši.

   Vymazat
  6. Pane Povolný, klidně si Babiše volte a omlouvejte. Dle mého soukromého názoru je to ten největší hajzl který se po hadráku dostal k moci.
   Jeho ANO je slátanina která nemá obdoby. Každý pes jiná ves. A jen pánbůh ví co je drží pohromadě. Nakonec je vyjádření o Istamblské smlouvě hovoří za vše.
   Václav

   Vymazat
  7. Zemanovo obhajování a podpora naší účasti na okupaci cizích zemí je neomluvitelné.

   Vymazat
  8. Pánové, Zeman nemůže říci vojáci, jste pitomci ale když si potřebujete vylepšit rodinné rozpočty prosím. Světový terorizmus má sice centrum jinde ale výcvik i zde se armádě bude hodit, jako legii v Rusku. Nic z toho nemůže říci, my ano!

   Vymazat
  9. P.S. zajímaly by mně vzpomínky legionářů a názory naších misí(necenzurované) zda ví proč bojují. O legionářích občas něco probleskne, kdo udělá sondu do duší těch dnešních?

   Vymazat
  10. 16:31, pro peníze. To říká většina z nich. Někteří z rajcu.

   Vymazat
  11. Pane Povolný - musím napsat, že asi legionářům moc nerozumíte. Ti přeběhli na stranu rusů protože proti nim nechtěli bojovat a mněli větší hrůzu z rakouských, maďarských a pruských velitelů než z rusů. Ta odysea potom to byl je boj za přežití.

   Vymazat
  12. 23:14
   Když v článku nejmenoval ty žoldáky Man, nazvu je tím teda sám. Tahle banda vymydlených mozků v maskáčových hadrech dychtících po více jak půlmiliónovém žoldu za misi a k tomu i platu, který jim jde u nás, za půlroční dobrodružství, které si vybrali jen a jen k vůli nim, se nemůže ani divit, že pak obyčejný afghánec s velice nízkou životní úrovní (ročním příjmem kolem 100 dolarů)nesahající ani na denní příspěvek k platu těchto žoldáků uchopí do rukou zbraň, nebo výbušninu a navždy ho zbaví mamonského pocitu kačera Skrblíka.
   Čtyři mise, na kontě cca 2,5 mil. Kč, a na konci dubový futrál. To to dopracoval, co?

   Vymazat
  13. 19:13-to jste si to hodně zjednodušil, myslíte, že mi to má stačit? Mne zajímá politická hra našich a světových politiků v konfrontaci s přáním vojáků!

   Vymazat
  14. Matka mela plakat a narikat jiz drive a daleko drive kdyz synovi dovolila jit do valky, vyplnene zaludnymi teroristickymi utoky na obou stranach a okupanti vrazdi i afganske matky,deti . To ji zda se vubec nevadilo....Ted je pozde na hysterie , bohuzel. Valka znamena nasili a masakry i pro ty co tam nemaji co delat...A skoda ,ze to nevedela drive...Obvinovat jine je pak trochu stupidni..

   Vymazat
 3. Jan Kozina 29. října 2018 23:02

  Jedno z jeho prvotních vyjádření k "boji proti terorismu" znělo zhruba takto: "Mají se naši vojáci válet v kasárnách nebo si radši vyzkoušet svoji bojovou připravenost ve válečném terénu"?

  Vyberme si každý svůj válečný terén u nás noční ulice!

  Ramón

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyjádření p. Miloše Zemana, nikoli p. Lubomíra Mana. Dodávám! R.

   Vymazat
 4. Krev zabitých vojáků je především na rukou Kalouska a spol. Byl to Kalousek, kdo nejhlasitěji horoval pro mise v Afganistanu. To tupé hovado by si mělo před tou matkou kleknout a prosit o odpuštění!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kalousek, no to dá rozum... I za to letošní sucho může tenhle loupežník...

   Vymazat
  2. 23:24
   Možná ti uniklo něco z tvého oblíbeného "kanálu".

   http://forum24.cz/udalosti/kalousek-zaoralek-posiluje-zrudne-odhodlani-teroristu-a-dela-z-nasich-vojaku-terc/

   Vymazat
  3. 23:44 Čteš Forum24?

   Vymazat
  4. Kalousek dobře ví, co dělá.Možná má jiné záměry, než se kterými sympatizujete, ale chová se v souladu se svými záměry.

   Vymazat
  5. A tito "hrdinové" se v Sezimově Ústí ožerou jako prasata, pardon jako bojovníci na demokracii, a dělají bordel a napadají lidi v okolí. Jsou to ti správní vojáci či žoldáci? Jsou to žoldáci a nikdo jim to už nesmaže. A to ještě neví, že až je vyhodí z armády, a nebudou mít peníze, že budou policií hledáni po lesích, protože bojovali za svou "svobodu".

   Vymazat
  6. 23,20 krev zabitých vojáků je jenom na jejich rozhodnutí. Nechci se zastávat tohoto zdegenerovaného zvrhlého systému ale kdo si může myslet že války se vedou za účelem odstranění chudoby je idiot.

   Vymazat
  7. 8:52 Máte pravdu, ale u lidí kolem 30 let nemůžete předpokládat větší pochopení toho, co se děje. Pokud jim doma hučí radio/tv, jsou prostě mimo realitu a peníze jsou silná motivace téměř pro kohokoli.

   Vymazat
 5. Prof. Mane !
  Vas levicovy liberalne demokraticky nazor, je respektovan !
  Jenze liberalni Demokracie je zalozena na emocich
  DOBROSERU !

  Vsichni ti kozomrdi se velmi rychle mnozi a dejiny nam nekolikrat ukazaly, ze jsou to barbari expanzivni a daji se urcite na pochod do Evropy.
  Protoze mezi evropskymi prizdisraci, se uz nerodi lide jako byl Charles Martel, tak je lepsi barbary zastavit u ni
  doma !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Man není profesor.

   Vymazat
  2. 23:27 - Mylite se pane ! On ucil na nevyssi skole v Ostrave - Zaoralka skat do vyssky, Bakalu do dalky,
   Merry McDonaldovu do hloubky. (Maricka Magdonova.)

   Vymazat
  3. 23:33 - oprava: SKAKAT do vyssky.

   Vymazat
  4. Světa znalý to vážně chcete tvrdit že US Army se snaží zadržet ty kozomrdy doma? Vždyť každý stát má právo na svém území žít po svém a teprve když napadne jiný stát má se to řešit podle Charty OSN. Každý normální stát má právo chránit své území a rozhodovat o tom koho si tam pustí.

   Vymazat
 6. Prof. Mane ! Bloudil jste cely zivot mezi IDEOLOGIEMI manipulativniomi a scestnymi !
  Hodnotna ideologie je pouze jihoafricka, kde je nejdulezitejsi kmenova prislusnost.
  Takze cert vezmi vsechny Islamce !
  Zeptejte se velebneho pana, ze mam pravdu !
  (Ale ne Halika !
  Ten je popleta !)

  OdpovědětVymazat
 7. Rodiče těch zabitých vojáků byli jediní, kdo měl právo na ten ceremoniál nepřijít! Byla to velice zvláštní až obludná situace. Zabili jsme vám děti, tady máte metál.
  Víte, kdyby ti kluci padli při obraně vlasti někde na Šumavě při výpadu skopčáků na naše území. Ale toto?
  Kluci šli do Afganistanu proto, že viděli prachy. Rodiče s tím nemohli nic dělat. Víte, ta matka, to byla obžaloba celého současného systému. Ať si sáhnou do svědomí všichni co zvedli ruku v Parlamentu. To jsou jejich vrahové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi šulin a obhájce pravých vrahů.

   Vymazat
  2. Je to tak.Kolaboranti Babis a Zeman dobre vedi,ze v Afghanistanu jsou Amici protipravne a jsou agresori stejne jako Česi.Dobre jsme oslavili 100 let republiky ,jen co je pravda.Hlavne hekejte nad sovetskou okupaci.

   Vymazat
  3. Jana.Vite,když jsem slyšela přísahu na Hradčanském náměstí,dost mně to dojalo.Uvědomila jsem si,že je to svým způsobem pokrytecká přísaha.Vojáci,policisté a hasiči přísahali na obranu vlasti a přitom vojáci umírají v cizí zemi,kam je nikdo nezval.A večer jsem se přesvědčila o tom ,že tam my nepatříme.Je to vysoká politika,špína,do které nás tam zatáhlo politici

   Vymazat
  4. Bagoune dnes nejsi blb.

   Vymazat
  5. Pro 23.35 - Zcela s vaším názorem souhlasím. Plačící matka nad mrtvým synem, je ta nejtvrdší obžaloba těch, kdo jejího syna nalákali vidinou prachů do situace, kdy se stal terčem pro obránce okupované země. Co nás, proboha ještě čeká ?

   Vymazat
  6. 23:35
   Ano máte naprostou pravdu. A jsem přesvědčen, že ti kteří padli na hranicích nebo v boji za svobodné Československo nejsou tak vyznamenáváni a dokonce ani vzpomínáni. Hamba všem kteří se po haráku neustále holedbají jak oni jsou lepší než komunisté. HOVNO!
   Václav

   Vymazat
  7. Anonymní29. října 2018 23:35
   Matka zabitého vojenského profesionála, by byla sama proti sobě, kdyby tam nepřišla. Její syn se vyučil profesionálním vojákem a buďto sám, nebo po rodinné poradě, se rozhodnul své dovednosti zpeněžit, když se nabízí možnost. Rizika smrti, nebo zranění, si jistě byli všichni vědomí a nějak s ním kalkulovali. Žádný stát ho tam neodvelel, jako při mobilizaci. Někteří tam odjíždějí opakovaně, jak se jim tam líbí.
   Když to porovnám se smrtí člověka, který spořádaně přecházel křižovatku na zelenou a nějaký blázen ho přejel, jak k tomu přijde tato matka? Vždy ho učila, že je třeba dodržovat zákony a třeba pomáhat druhým. Kdo polituje tuto matku, kdo ji odškodní hrstí miliónů? Pes po ní neštěkne.
   Takže podle mého názoru, zabitý vojenský profesionál, si zaslouží pietu, jako každý jiný zemřelý. Co je nad to, je politika a názory se zákonitě liší, dle politického založení. P.K.

   Vymazat
  8. Byl jsem také na misi a nepamatuji si nikoho, kdo tam byl za účelem šíření demokracie. To bylo ještě před Afgánistánem. Škoda každého člověka, uvědomte si co ta máma musela všechno podstoupit, dobrého i zlého aby za velice dlouhou dobu toho kluka vychovala. Každý člověk je obrovská hodnota a plýtvat, a já si myslím že se jedná o plýtvání, lidmi- je zločin. Je uměním poznat, kdy je válka ztracena a vcas odejít a nechat také odejít ty, kteří mi dělají křoví, tj. nás. Povídky o šíření čehosi a zabránění čemusi jsou pro mdlé duchem, vždy se jedná o osobní zájmy zemí, které danou válku řídí

   Vymazat
  9. 12:26, no a to si představte, jak strašné to musí být pro ty, kteří jsou v "misijní" zemi doma.

   Najednou se nad vašim domem objeví letadla a zničí ho, zničí vaše město, zabijí vaše příbuzné a sousedy. Přijdou cizí vojáci do vaší země a zaberou její majetek, vstoupí do vašich bank, škol a muzejí, do vašich domovů. Dosadí vládu, kterou nikdo nechtěl a ta se obrátí proti vám. Najednou zjistíte, že z vašeho okolí zmizela kamsi většina lidí, s nimiž jste od narození žili, vašich rodáků a blízkých, které už nikdy neuvidíte.

   Vše, co dřív bylo běžné se stane téměř nedostupným, jídlo, oblečení, palivo, léky a lékařská péče. Nevíte, jestli se vaše dítě vrátí živé ze školy. Vaše dítě, pro které definitivně dětství skončilo. Každý den máte starost, jak sehnat základní životní prostředky, a přitom ještě nedávno jste byl střední třída.


   Do ulic vtrhne kriminál válečné zóny, a náhle se váš dobrý soused změní v obávaného rabiáta, druhý soused kolaboruje s okupační správou. Nastává rozvrat vztahů.

   Pak vidíte rozvrat vašeho světa, vaší kultury. Vše hodnotné je vykradeno nebo se válí kdesi v troskách. Umřelo mnoho lidí, nositelů kulturního odkazů vašeho národa. Tím vaše kultura, odkaz předků a váš jazyk, přestává být státní záležitostí, a v mnohém závisí na tom, co vám jako osobě přetrvalo v mysli a co budete moct předat konkrétně vy potomkům.

   Když se válka zvrhne, přichází ještě horší etapa, humanitární krize. Vaše rány nikdo neléčí, vaší ženě při porodu pomůže jen její matka a vy, a tím pádem je vystavena většímu riziku než rodičky ve středověku. Kolem sebe vidíte jen bídu a zmar všeho, co vám bylo kdy blízké...

   A to úplně nejhorší je propaganda války. Pokud se dostanete ke sdělovacím prostředkům, v nich se dozvíte světovou mínku o vás, jasně deklarované pohrdání. Nepochybují o vaší vině, smějí se vašemu úpadku, v TV dělají komediální scény na téma vašeho utrpení, sytí a spokojení. Oškliví se, když uvidí mrtvé tělo v lidský nedůstojné poloze, a vy v něm poznáte svoji matku. Slyšíte jejich výsměch a hrozbu další eskalací násilí. Touží vás dorazit, hodit na vás jaderné bomby, aby jste už konečně vy a vaše děti zmizeli z povrchu země. Pravá válka je z pozice národa ve válce, ne vojáka.

   Nechci propagovat zrušení sluzby, naopak. Povolání vojáka je potřebné a čestné, každý muž (i žena) by se měli umět bránit. Ale voják zažije válku hlavně tehdy, když brání svoje blízké. Tehdy člověk dostává velkou sílu, proto je těžké některý napadený a bojující národ porazit i velkou silou. Ti kdo zažili válku ve svých domovech, nebudou litovat cizího vojáka.

   Vymazat
  10. 12:21
   Snad jen Ti psi jeho psi štěknou a budou smutní.

   Vymazat
 8. Přesně tak snad je napadne všechny tyto zbytečné mise zrušit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sýrie - USA oznámily absurdní plán na neomezenou okupaci ! Sveta Znaly !

   Moon Of Alabama

   Spojené státy oficiálně oznámily novou politiku ohledně jejich válčení v Sýrii. Je ekvivalentem třístupňového podnikatelského záměru.

   Nový americký plán je tento: 1. okupovat severovýchodní Sýrii po neomezenou dobu, 2. ???, 3. Írán odejde ze Sýrie a „režim“ v Damašku padne.

   Prezident Trump, který před pouhými pěti měsíci řekl, že chce „odejít“ ze Sýrie a brzy přivést americké jednotky domů, souhlasil s novou strategií, která na neurčitou dobu podpoří vojenské úsilí a zahájí větší diplomatický tlak, který má vést k dosažení cílů USA, jak uvedli vysocí představitelé Ministerstva zahraničí.

   Ačkoli byly vojenské akce proti Islámskému státu téměř ukončeny, administrativa nově definovala své cíle, zahrnující odchod íránské armády a zprostředkujících složek ze Sýrie, a ustavení stabilní vlády, která nebude hrozbou, a bude přijatelná pro všechny Syřany a mezinárodní společenství.

   Prvním důležitým krokem „diplomatického tlaku“ je zabránit bezprostředně hrozící operaci syrské armády proti skupinám, které se připojili k al-Kájdě, v provincii Idlib:

   Přestože Spojené státy souhlasí s tím, že tyto síly musí být zničeny, odmítají „představu, že tam musíme jít... vyčistit od teroristů, většina lidí bude bojovat... nejsou to teroristé, ale lidé, bojující v občanské válce proti brutálnímu diktátorovi,“ stejně tak miliony civilistů, řekl [zvláštní americký zástupce pro Sýrii, James] Jeffrey. Místo toho Spojené státy vyzvaly ke spolupráci s ostatními externími aktéry.

   „Začali jsme používat nový jazyk,“ řekl Jeffrey, když se zmínil o předchozím varování před použitím chemických zbraní. Nyní, jak oznámil, Spojené státy nebudou tolerovat „útok. Tečka“.

   Jeffrey právě navštívil Turecko. Záměrem bylo upevnit nesouhlas Turecka s nadcházejícím útokem v Idlibu. Výsledkem byl plán, který turecký prezident Erdogan dnes prezentoval na summitu s ruským prezidentem Putinem a íránským prezidentem Rúháním v Teheránu. Plán zahrnoval:

   Prodloužení klidu zbraní v deeskalační zóně
   12 ozbrojených skupin, včetně Hayat Tahrir al-Sham, má být rozpuštěno

   Turecko vycvičí novou povstaleckou skupinu, která bude pod tureckým velením ovládat Idlib
   Skupiny, které odmítají, budou cílem protiteroristických operací
   ...
   Tento plán je nesmysl (http://www.moonofalabama.org/2018/09/syria-un-us-want-to-delay-idlibs-liberation.html). Jedná se o kopii seznamu úkolů, který byl předán Erdoganovi, když byla zřízena deeskalační zóna v Idlibu na začátku léta, v astanském formátu. Erdoganovi se nepodařilo plán provést. Teroristická organizace Hayat Tahrir al-Sham (HTS) stále ovládá provincii Idlib. HTS stále odmítá zrušit svou organizaci. Pozorovatelské pozice, které Turecko zřídilo kolem Idlibu, jsou stále závislé na dobré vůli teroristů HTS a ochrany z jejich strany.

   Erdogan nemá žádný způsob, jak tento plán realizovat. Proto dnešní summit v Teheránu skončil pokryteckým prohlášením (http://www.president.ir/en/105972). Nepodařilo se pro Idlib vymyslet žádný společný progresivní postup.

   Vymazat
  2. Sýrie a její spojenci Rusko a Írán by měli pokračovat se svým plánem a vyčistit Idlib od teroristů. USA jen blafují, nemají žádné reálné prostředky, aby jim v operaci zabránily. Pokud by to zahrnovalo jakýkoli útok USA na syrské a ruské jednotky, pravděpodobně by došlo k eskalaci konfliktu mezi jadernými mocnostmi. To je riziko, které americká armáda nebude ochotná podstoupit. Dobře ví, že americké jednotky, které jsou nasazené v Sýrii, jsou vůči útokům zranitelné.

   USA nyní vykřikují (https://medium.com/@caityjohnstone/psychic-nikki-haley-if-there-is-a-future-chemical-weapons-attack-assad-did-it-909394df2bc0), že bezprostředně hrozí chemické útoky ze strany syrské armády proti „civilistům“ v Idlibu:

   Pokud chtějí pokračovat v cestě převzetí moci v Sýrii, mohou to udělat,“ řekla Nikki Haleyová na dnešní tiskové konferenci OSN, aniž by vysvětlila, jak může jediná uznávaná vláda země „převzít moc“ v zemi, kterou sama řídí. „Avšak nemohou to udělat chemickými zbraněmi. Nemohou to udělat a zaútočit přitom na svůj lid. My jim na to neskočíme. Pokud budou použity chemické zbraně, přesně víme, kdo je použije.
   Pokud dojde k chemickému útoku, USA budou vědět, kdo to udělal, protože samy dodaly chemické látky teroristům. Syrská armáda samozřejmě nepoužije žádné takové zbraně.

   Vymazat
  3. Chemická válka je neúčinná. To je důvod, proč všichni souhlasili s jejím zákazem. Stejně jako ve východní Ghútě, USA zjevně opět plánují zfalšování „chemického útoku na civilisty“, aby měly propagandistickou záminku k útoku na syrské jednotky.

   Zítra ruská flotila dokončí svůj manévr ve východním Středomoří. Všechny jednotky syrské armády zaujaly své pozice pro zahájení operace v Idlibu a jsou připraveny. Dělostřelecké a letecké síly jsou zformovány a nějakou dobu již provádějí operace. Jakýkoli odklad by nyní pouze zhoršil připravenost vojsk a poskytl Spojeným státům více času na zavedení protiopatření.

   Zdá se, že to ruský prezident Putin pochopil. Na tiskové konferenci na summitu v Teheránu řekl:

   Pokud jde o příměří, považujeme to za nepřijatelné, když pod záminkou ochrany civilního obyvatelstva chtějí stáhnout teroristy, aby nebyli vystaveni útoku, a zasadit ránu syrským vládním jednotkám.
   Rusko nemá náladu na kompromisy. Varovalo americkou armádu, že brzy zahájí operaci proti teroristům ISIS, které jsou pod ochranou malé americké posádky v Al Tanf. Tito ozbrojenci nedávno zahájili další pokus o opětovné získání Palmýry, ale byli chyceni a poraženi dříve, než mohli dosáhnout svého cíle:

   Stížnosti Ruska na přítomnost potenciálních teroristů z al-Kájdy nebo ISIS v deeskalační zóně nejsou nové, zdůrazňují představitelé USA. Avšak s tím, jak hrozí bezprostřední útok ze strany jednotek syrského režimu za podpory Ruska na severu provincie Idlib, mají obavu, že by to Moskva mohla považovat za optimální čas na to, aby vedla více útočných operací.
   A to je právě problém nové strategie USA v Sýrii. Pozice v Al Tanf je neudržitelná. USA by tam mohly poslat celou brigádu, včetně protileteckých systémů, ale stále by byla příliš zranitelná. To je důvod, proč dnes USA zahájily cvičení, zaměřené na záchranné akce a exfiltraci (tj. evakuace tajných agentů a informátorů z nebezpečného území, pozn. překl.) v Al Tanf. Toto místo je příliš daleko od jiných amerických obranných systémů, aby odolalo útoku.

   Na severovýchodě Sýrie jsou pozice USA podobně ohroženy. Od začátku srpna byly přivezeny zbraně a vybavení v 1 900 nákladních vozech pro jejich kurdské zástupce - Syrské demokratické síly. Saúdové se zavázali, že zaplatí nějakou částku za rekonstrukci, a USA jistě doufají, že tam budou využívat ropná pole, aby mohly financovat budoucí okupaci. Brzy jistě vyhlásí „nezávislou“ regionální vládu, která však bude plně pod jejich kontrolou.

   Ale Turecko je proti takovému zplnomocnění Kurdů. Zásobovací trasy přes Irák jsou zranitelné. Populace je rozmanitá, a mnoho syrských Arabů nechce být podmaněno Kurdy/USA. Budou odolávat sektářské a etnické čistce, kterou mají Kurdové v plánu. To snadno umožní vyprovokovat guerillovou války proti americkým okupantům a jejich zástupným silám. Co se stane, až americké síly utrpí vážné ztráty na životech?

   Přítomnost Spojených států v Sýrii je nákladná hromada pánských spodků bez šance, že by ji někdy přeměnily na zisk. Byla to Trumpova chyba, že se nechal nalákat na líbivé řeči neokonzervativců a sionistů, kteří ho k tomuto plánu dotlačili. Trump je ten, kdo bude muset zaplatit politickou cenu.

   Vymazat
  4. Světa Znaly! Křesťany ze Sýrie do bezpečí nedostal, Velebný pán, Trump nebo Bolton, aby jim tím zachránil hrdla, nýbrž pro ně "bůh" a spasitel! Prezident Sýrie - Bašár al-Asad ...

   Vymazat
  5. 0:15 - JSEM KATOLIK, ale nase cirkev je v takovem prusvihu v jakem jeste nebyla a nas oblibeny president Trump s ni nemuze spolupracovat !

   Zde jsou duvody !
   Cast cirkve KRADE a obohacuje se, individualne !
   Dela homosexualni orgie !
   Zere drogy a jizni Ameriky, a sexualne, PERVERZNE napada deti. Ted se rvou mezi sebou o ozdraveni.

   To je vseobecne znamo a Evangelici se nam posmivaji. Trump je Evangelik.
   Je mi to nemile, ale uznavam, ze Evangelici jsou spiritualne silnejsi !

   Vymazat
  6. Jeste neco co vam neni znamo !
   Po tragickych udalostech v Pittsburghu, je Trump velmi napadan zidovskou obci !
   NEGATIVNE, SILNE a je spinen !

   Vymazat
  7. Vase media vam podstatne veci nereknou a kdyz je napise emigrant , tak vase cenzura ho smaze !

   Vymazat
  8. Floriďane, solidní otázka, solidní odpověď, dotazoval se tě spoludiskutér,

   Ramón zdravím

   Vymazat
  9. 0:02 Ty vole,odkud máš ty super info? Ani UsJEDNOTKY NEVÍ CO BUDE DRUHÝ DEN a tenhle zoufalec ví vše. Tedy zde se schází totální magoři a ještě větší jim to žerou.

   Vymazat
  10. Pro Magora 30. října 2018 15:31 !

   Tak si se nažral magore a vlk zůstal celý? Tato nadmíru těžká politicko - vojenská strategie je určená NEmagorům. Ty si šprtej laxativa P.Radosty a projímej, amatere.

   Vymazat
  11. 15:31, týpek 0:02 má dobré znalosti o situaci v Sýrii. Maříková by si to měla taky přečíst.

   Vymazat
 9. K čemu takové články? Voják je voják, když se na to dal, věděl, co riskuje. Kdyby ho sejmul kamionista, jeho matka bude plakat taky, bez poct a státem vyplaceného pojistného. Co mají dělat muži a ženy, každého věku od 17ti do 60ti, kteří bojují za své domovy, jako je tomu třeba na Donbase? To nejsou profesionálové, kteří si jdou vydělat prachy do války.

  Války byly a budou. Smrt vojáka na misi nikoho nedojme, a bude-li potřeba, stát vyšle další maso. Jediné, co tady vadí, je to maso. Vysílat své občany, aby umírali v zájmu nadnárodních korporací, které plundruji nějakou nešťastnou zemi, je prostě ponižující. Kdysi naši panovníci prodávali své rodáky do otroctví, aby si za získané prostředky mohli koupit blahobytné cetky, anebo vyzbrojit armádu. Dnes se posílá maso v maskáčích. Nic se nezměnilo.

  Ale můžeme srovnávat. Sověti po nás nechtěli maso na svoje avantýry v Afghánu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaká nadnárodní korporace plundruje Afghanistán, blbečku? Kteří naši panovníci posílali naše občany do otroctví???

   Vymazat
  2. 23:45
   Přesně tak! Motorola, Givi, Zacharčenko. To jsou skuteční hrdinové. Jejich boj i položení života dává smysl. Ale tady je všechno špatně.

   Vymazat
  3. Na tak pitomou otázku 23:56, bych se styděl odpovědět. Ale zeptám se, kdo poslal české žoldnéře, třeba, do bitvy u Grunwaldu?

   Vymazat
  4. Navic v dobe sovetske okupace byl potlacen radikalni islam,holky mely plna prava jako v Evrope.Az USA stvoril Taliban proti sovetum.Take financoval v plne vysi.Ani se tim dodnes netaji.

   Vymazat
  5. 23:56, už SSSR při geoprůzkumu objevil v Afghánu ohromné zásoby minerálů, včetně vzácných, oni taky začali těžit jako první. Dnes tam působí cca 200 zahraničních společností, které za babku skoupili všechen státní majetek a těžební práva od loutkové vlády, kterou dosadili. Je toho tolik, že Afghánu se také říká asijské Kongo. Velký problém je s dostupností a bezpečností, proto se do tamních oblastí stahují další síly. Tyto info jsou běžně dostupné, třeba ve wiki.

   Výnosným artiklem je i opium, kterým CIA v době studené války financovala protisovětské akce a heroinovou diverzí ochromovala bojeschopnost protivníka. Mnohdy i tu svoji. O opiátech psaly noviny už v době sovětské invaze.

   A v neposlední řadě, možná první, je to mimořádná strategická poloha, proč je výhodné být v té oblasti, tzv. v zádech hlavních hráčů Eurasie, stačí se podívat na mapu.

   Otroci: prodejem svých lidí do otroctví se běžně zaplácával jakýkoliv deficit. Živili se tím také národové z východu Evropy od konce existence Římské říše, a tím se upadající otroctví znovu stalo výnosným artiklem. Podle toho (Sklabinoi) získali možná i své jméno. Tuto bohulibou činnost provozovali až do počátku nového tisíciletí, údajně si tím vydatně přivydělával i Vladislav II. ještě v polovině 12.stol. Otroctví rané Evropy je známý fakt a nedělali to jen ve východní Evropě. V dobách nouze se tím živili i v oblastech bývalé říše Římské. Obchod s lidmi je hnusný a bohužel běžný i dnes. Koneckonců například i v USA v dobách velké krize prodávaly matky svoje děti.

   Vymazat
 10. Kolik mají měsíční příjem vojáci v Afganistanu? Neříkám nic proti ničemu, jenom se ptám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 150 až 250 tisíc korun podle hodnosti a míry rizika.

   Vymazat
  2. Jo z daní mezd moderních otroků.

   Vymazat
  3. Oni si ty peníze zaslouží.

   Vymazat
  4. 11:39 zaslouží, od českých poplatníků, aby co nejlépe hájili zájmy jiných států, například USA a Británie, že? Chytrolíne

   Vymazat
  5. Máš pocit, že naši vojáci v Afghanistánu hájí zájmy Británie? Jak jsi na to přišel, Chytrolíne?

   Vymazat
  6. A z tohoto příjmu, již jasně plyne, že jde o nezanedbatelný ŽOLD, viz. níže.

   Zdroj:

   https://zpravy.idnes.cz/cesti-zoldaci-vydelavaji-v-iraku-pul-milionu-mesicne-pc6-/domaci.aspx?c=A060321_085606_domaci_nel

   Ramón

   Vymazat
  7. 12:34 Žold berou žoldáci.

   Vymazat
 11. Nemám rád Kima, ale pokud by neměl atomové bomby, má smůlu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co je ti do smůly nebo štěstí nějakého úchylného diktátora? Co obyčejní Severokorejci? Ti tě nezajímají? Castro, Maduro a pod. mají atomové bomby?

   Vymazat
  2. 8:50, chlape, tys vyjmenoval všechny týpky, kteří se odmítli podřídit diktátu USA, konkrétně tamní kapitálové vrstvě. To je hezké, že se za ně pereš jako lev. Ty, českej Honza z paneláku v Kopřivnici.

   Vymazat
  3. 0:50, mimochodem Maduro nemá AB, má smůlu. AB by mu byla stejně k ničemu. Kdyby USA chtěli Venezuelu vojenský napadnout, dávno by to udělali. Riziko amerického útoku na Venezuelu by stouplo v okamžiku, kdyby ve vodách jejich zadního dvorku začaly hojně parkovat lodě sígrů typu Čína a Rusko. Takhle jim stačí série různých Majdanů a diverzí.

   Castro sice bombu taky neměl, zato měl svého času v zádech hodně svalnatýho strejdu, který měl bomb plno.

   Vymazat
  4. Za 1. Kluci v Afghánistánu asi sami nevědí oč tu běží. Možná touží po dobrodružství, možná touží po penězích, ale co bude jisté - nepočítají se smrtí. Za 2. Maminka, která pláče nad zbytečnou smrtí syna, je obžalobou mocných tohoto světa, kteří jsou nemocní svou posedlosti po moci.Prosím nepleťte si tuto matku s Matkou od Čapka,tam šel Tony bránit vlast. Za 3. Po roce 1968 si dobře pamatuji intervenci vojsk Varšavské smlouvy do naší země. Vysvětletě mi v čem se liší tato agrese od agrese v Afganistánu. Pěkně prosím, odpusťte si sprostá slova i oslovení. Dík.

   Vymazat
  5. 13.40 Všichni známe naši prastarou pohřební vojenskou píseň "Ich hat einen Kameraden" - Měl jsem kamaráda. Na pohřbech je svým zesnulým kamarádům zpívali bývalí Císařovi a Masarykovi důstojníci - veterání balkánských válek, První světové, proti Maďarské republice rad...

   Vymazat
  6. 13:40, agrese v Afghánu... To myslíte zřejmě sovětskou, jelikož ta americká agresí není, že? To je šíření svobody a demokracie. Amerika přece nemůže za to, že jim pak dosazená vláda nabídla takové zisky.

   Takže: Afghánistán 1979-1989, bojové akce sice nebyly po celou dobu, ale válka trvala 10 let. Zapamatujte si slovo "VÁLKA". Počet mrtvých vojáků 15032, mrtvých civilistů v důsledku bojů, akcí Tálibánu a všeobecně válečným strádáním několik set tisíc až 1 milion.

   ČSSR 1968-1989, pohyb armád Varšavské smlouvy trval cca 5 dní, pak se stáhli z veřejného prostoru. Poláci a Maďaři odešli úplně, Sověti zůstali na základnách, podobně jako Američané v SRN. Během dní invaze vojsk VS 1968 zahynulo 137 civilistů a 8 vojáků. Většinově by se úmrtí mohlo charakterizovat jako "dopravní nehoda". Později už počty rostly jen málo a to na obou stranách. Pozoruhodné je to, že více na té sovětské než československé. Mnohem více. Můžeme si domyslet, proč asi.

   A teď to shrnu. Zajisté jste si všiml počtů mrtvých a umíte dělit. A zadruhé, ono slovo "válka". U nás prostě válka nebyla. Jednalo se o podobný stav, který byl ve Spolkové republice. Měli jsme zkrátka to "štěstí", že jsme byli v hraniční zóně dvou bloků, toť vše. V tomto se Afghánistán a ČSSR velice podstatně odlišují.

   Jinak já mám takový dojem, vzhledem k aktivitám NATO v SRN, že by nás Sověti stejně dotlačili k instalaci bází vojsk skupiny Střed pod jinou záminkou. Hajzlíci. Nežto, když se vedení KSČ začalo chovat poněkud "nestandardně" na jejich vkus, až téměř ztratilo vliv na dění v zemi.

   Vymazat
 12. Ať žijí hrdinní muslimští partyzáni, hrdinní obránci vlasti!

  Ach, drazí soudruzi a soukmenovci, já jsem TAK RÁD, že máme naši milovanou Novou republiku a takové VYNIKAJÍCÍ komunisty a putinisty, jako s.s. Mana (a s.s. Davida, to se rozumí samo sebou, že).

  Ano, při četbě textů s.s. Mana se každému roduvěrnému Čechovi a Rusovi (staršímu 40-ti let) vybaví NAPROSTO STEJNĚ leninsky pravdivé články Rudého práva a Правды.

  Ano, na sajtách naší milované Nové Republiky vidíme vzpomínky – na budoucnost!

  Ano, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace budou články s.s. Mana publikovat oficiální Stranické deníky i týdeníky, o tom žádná.

  Ano, až naši vlast budou opět chránit nejen naši pohraničníci a Lidové Babišovy milice, ale i příslušníci Střední skupiny Armády Ruské federace, tak Nová Republika bude moci být zrušena, a její autoři (i čtenáři) plynule přejdou k oficiálnímu Stranickému tisku.

  A tam se budeme moci dočítat – KAŽDIČKÝ den – o nejnovějších zločinech brutálně zákeřných obránců evropských hodnot, i o jejich sionistických mecenáších.
  A povím vám i hned napíšu, drazí soudruzi a soukmenovci, že z té četby vám budou hrůzou vlasy vstávat, pokud nějaké máte, že.

  O pozdním pláči špatné matky „českého“ žoldáka se v Rudém právu dočtete, o pláči na špatném hrobě.
  Ovšem dočtete se tam i o osvobodivém pláči dobré české matky českého vojáka-osvoboditele Evropy od Evropanů.
  Ano, kdo z nás položí svůj život - kdekoli na světě - na obranu vlasti a Ruské federace (Matky Vlasti všech roduvěrných Slovanů), ten nebude zapomenut, nikdy.
  Tomuto gerojovi budou vzdávat čest pionýři s rudými šátky, vždy na 9. května, u našich tradičních pomníčků na návsích.

  Na druhou stranu: Ani pes neštěkne za žoldáky, kteří dnes za krvavá € masakrují ubohé muslimské partyzány, hrdinně bránící vlast před EU a USA okupací.
  Prostě: Díky Ti, drahý s.s. Mane, za Tvoji odvahu, rozum a sílu! Přidáváš blankytu do křídel míru.

  Islám je pokrokové náboženství! (Rudé právo, 1987)


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tovarišči vnimajte, vot etot Radostin azbuku znajet i po rusky ponimajet.

   Vymazat
  2. Neustale tvrdim :Radosto,bez uz do hajzlu.

   Vymazat
  3. MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Kvalitní laxativum pro
   Radostné vysrání.

   Vymazat
  4. 9:28 A nač? Však zesraný jsi i bez laxativ, ty užgryndaný čechomužiku, co na Radostu dosahuješ asi jako psí lejno na mraky za hezkýho počasí:)))

   Vymazat
 13. Prave mi vase cenzura smazal 5 informativnich prispevku !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:05 jo? A v kolik že hodin a minut SEČ byly vloženy a že, po vymazání není ani stopy? Že by zas byl nekorektní pan Dvořák? Zdá se mi, že tentokrát těžko... Škoda, že občas kecáš...

   Vymazat
 14. Durazne vas upozornuji na to, ze vy opravdu NEVITE nejdulezitejsi udalosti a proto vase nazory nemaji hodnotu !

  OdpovědětVymazat
 15. Nez odejdu, tak neco na zasmani !
  JIROVCE KDE JSTE ? Je to ironie, ze prave u vas v "posocializovane" Canade,
  jeden blok od Younge str. v Torontu byla zalozena ultra pravicova strana , ktera trepe Amerikou !
  Zalozil ji American Richard Spencer a jeho velmi hezka ruska milenka.
  T.j. srandy kopec !
  NACIONALISMUS ROSTE VSUDE - KOLEM CELEHO SVETA !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to není zrovna potěšující informace, Honolulu. Tohle bys měl vědět. Je sakra velký rozdíl v pojmech nacionalismus, který se může zvrhnout v nacismus, a patriotismus, vlastenectví.

   Vymazat
 16. A videli jste placiciho otce, kteremu zabili dceru na ambasade v Belehrade? Ja jsem byl tehdy zrovna nahodou v Cine.

  OdpovědětVymazat
 17. 3:29 - pane ! Ta pro Jirovce zminena strana se jmenuje ALT RIGHT a rozhodne nikoho v Belehrade nezabila.
  President Trump rekl NEKOLIKRAT ve svych projevech, ze nechce delat nikde cetnika ! T.zn., ze ani v Afganistanu.
  A ALT RIGHT volila Trumpa !

  Pockejte jak dopadnou volby 6.listopadu a ja vam reknu budoucnost, nezalepi-li me cenzura hubu !

  Zahranicni politiku zatim Trump nema v rukou. Ta je silne ovlivnovana Globalisty !
  Receno po pravde nas ani moc nezajima. Vnitropoliticky boj je daleko zajimavejsi !

  OdpovědětVymazat
 18. Autore Mane !

  Slysel jste o tom , jak se v Buhumine pred nadrazim potkali 3 psi a vymenili si vzajeme informace ?
  Rika Americky pes.
  "Kdyz zacnu stekat, tak pribehne panecek a da mi maso !"
  A polsky pes se zeptal : "Co to je maso" ?
  A rusky pes se zeptal : "Co to je stekat" ?
  (Cesky pejsek tam nebyl ! On lizal kocourovi zadek !)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hovno znalý ty jsi něco jako plevel. Říká ti něco firma Monsanto?

   Vymazat
 19. Pravidelne preposilam dobre clanky prezidentovi, premierovi, Hama, Foldyna, Okam. ...dalsim cca 10 politikum. Pripisu muj komentar a pred 4 dny jsem taky pripsal, ze nasi vojaci v Afganistanu nemaji co delat a to, ze kdo se prihlasi na konkretni voj. misi za penize=za zold je ZOLDAK!...odpoved neprisla nikdy...co dodat.
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně napiš Foldynovi, asi stejnej blb jako ty.

   Vymazat
 20. Pane Mane, já viděl v životě matky plačící nad hroby synů, kteří zemřeli při nešťastných pracovních úrazech. Na stavaře spadl most, kamion havaroval, zavalilo se důlní dílo, zavalila zemina výkop, zedník špatně šlápl a spadl z lešení... A NIKDO JEJICH MATKÁM NEPŘEDÁVAL ZA TO STÁTNÍ VYZNAMENÁNÍ... Zemřít při smysluplné práci? To nikoho nezajímá...
  Ale zemře-li na následky pracovního úrazu za nám naprosto cizí zájmy a za velké peníze v cizině žoldnéř... maže se to jako kejda na chleba.

  Přitom matky v době dobrovolného výběru profese mohou syny vychovat k volbě povolání podle svého přesvědčení. Běž stavět domy a mosty, něco tu po tobě zbyde. Běž sloužit k policii, aby ty domy a mosty nikdo nezničil a "nevybydlel" - což je eufemismus změny bytového domu ve vykradený, kovů zbavený prasečák... Běž něco někam rozmlátit, vypálit, někoho odprásknout či vybombardovat... za to se platí nejvíc...

  OdpovědětVymazat
 21. Musíme to napsat, tak jak to je. Zeman si "nasral" do huby. Přeci, když jsem jiného názoru, který je nebezpečný, abych ho řekl, tak mlčím a nebudu říkat nesmysly, abych se zavděčil, těm, kterých se někteří bojí, jako gestapa, jak to tady, už někdo trefně zmínil, když se báli pražské kavárny natolik, že si neměli odvahu jít ani pro nejvyšší státní vyznamenání, což se v jejich životě už nezopakuje. A nyní k podstatě věci. Naši vojáci v Afganistanu jsou okupanti, jako všichni vojáci, kteří se nachází na území cizího státu, bez souhlasu tohoto státu. Naší vojáci v Afganistanu, tam nemají co dělat a jejich role je jenom sloužit Americkému zbrojnímu kapitálu. Když někdo tvrdí, že v Afganistanu se bojuje za Prahu, lže. Tam se nebojuje za Prahu, tam se bojuje proti Praze. Po roce 1989 jsme navršili jednu podlost za druhou a začalo to naším vstupem do NATO a bombardování Jugoslávie, otevřená podpora fašistického režimu na Ukrajině, dodávky zbraní teroristům teroristům. Naše účast v Afganistanu je jedna velká ostuda, která se jednou bude muset přiznat. Divím se Zemanovi, že když to nemůže říct, jak to je, tak aspoň nedrží "hubu", aby nedělal radost pražské kavárně v tom, že skáče jak pražská kavárna zpívá. Jinak to co jsem napsal dokládám odkazem na výsledky válečných běsnění, zde:

  https://www.youtube.com/watchv=nbEkNXczyDU&ab_channel=AlenaDoktorov%C3%A1

  OdpovědětVymazat
 22. Zeptejte všech politiků a političek, kteří válku podporuji, kolik že potomků vysokých politiků je v armádě a bojuje v Afganistanu za Prahu. Aniž bych čekal na odpověď, odpovím za ně: ani jeden a nikdo z nich ani do budoucna to nebude, protože tam budou jezdit umírat, ti, kteří tam jsou nucení jít, ti tam jdou protože mají vysoké hypotéky a úvěry a jim se zdá, že je snadné jít do Afganistanu umřít, než jít normálně do práce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děti vysokých politiků nepotřebují kvůli balíku peněz nasazovat krk v Afghánu. Jejich papínkové jim "ty krásné, žluté lesklé penízky" nahrabou ve sněmovně, senátu, vládě, ministerstvech etc. etc.

   Vymazat
 23. Naše spoluúčast na agresi v Afgnistanu je jednou z věcí,ve které nesouhlasím se Zemanem. Ten se opírá o tvrzení, že největším výrobcem a dodavatelem opia do Světa je právě tato zem a ta tak činí proto, aby udržela při síle své jednotky Talibanu. Toho Talibanu, který svého času vycvičily a vyzbrojily USA pro jejich boj proti legální afgánské vládě. Když si představím možnou reciprocitu za to, že Česko je světovou varnou pervitinu a začne si stěžovat nejen Německo, ale budou podniknuty proti nám "kroky mezinárodního společenství" ala Afganistan, tak mne trochu mrazí. Zažil jsem 2. světovouý válku a jsem zásadním odpůrcem válek, které jsou vedeny jen pro blaho kapitálu a militaristů. Sejeme vítr a sklízíme bouři a jen političtí divadelníci se pak diví 11.9.2001, navíc co do výkladu zpochybněném i řadou expertů. Stavíme pomníky našim hrdinům, Afgánci zase těm svým. Ale paradoxně i jeden pro druhého jsme teroristé.
  Kdy začne civilizovaný Svět - tedy jeho politici, vládnoucí kapitál, militaristé a míru? Zatím jsem toto slovo neslyšel z úst našich Vůdců. Mír je asi v nedohlednu, je to nechtěné a proto stále potrácené dítě.

  OdpovědětVymazat
 24. Snahu jít snažší cestou máme v sobě od přírody a je na výchově moudrých rodičů aby vysvětlovaly svým dětem že ne každá snažší cesta je ta správná a vede k úspěchu. Bylo to součástí každé pohádky pro děti. Des pohádky učí děti jen sobeckosti a krátkozrakosti. Proto nevěřím v dobrý vývoj současného světa a trest bude zničující pro většinu lidstva. Jenom mám pocit že na tom někdo záměrně pracuje již dlouho.

  OdpovědětVymazat
 25. V Kataru nedávno proběhlo první kolo jednání mezi delegací USA a delegací afghánského Tálibánu. Předmětem jednání byly podmínky odchodu amerických vojsk z Afghánistánu. Byla dohodnuta další kola jednání v této věci. Rusko svolává jednání o řešení problému Afghánistánu a to za účasti Turecka, Iránu, Pákistánu, Tálibánu a afghánské vlády, kterou z jednání v Kataru USA vyšachovaly. Vývoj postupně spěje k odchodu vojsk USA z Afghánistánu a předání věcí veřejných lidu Afghánistánu. Kladu si pouze otázku, zda po odchodu vojsk USA z této země, bude dál armáda České republiky v této zemi bojovat proti terorizmu a bránit tam svobodu a demokracii afghánského lidu i občanů České republiky. No, uvidíme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Armáda České republiky je tam na pozvání tamní vlády. Až vláda řekne, že už nás tam nepotřebuje, vojáci se vrátí domů.

   Vymazat
  2. 12.52 To byla i Sovětská armáda v ČSSR od 18. 10. 1968 (Smlouva o "dočasném" pobytu..) do jejího odchodu, když prý nesnášela řev(prý zpěv) krysaře Sieglháře KECÁBA...

   On to ten Afghánec říká, že tam naše ani jiné CIZÍ ŽOLDÁKY nepotřebuje, ŽE JE TAM DOKONCE NECHCE! Jeho kapela je nástrojově obsazena Kalašnikovy, kulomety, minami, trhavinou, ... jenom to chce vidět a slyšet včas - zaživa, a jít třeba do Brusele.

   Vymazat
  3. 12:47, kde jste to četl? Čína by při jednání zprostředkovaném Ruskem být neměla, zato Turecko ano? To se mi nějak nezdá.

   Vymazat
 26. Ta mise, na niž byl vyslán ten voják, ale není naší misí!! Ta je misí jejich ...
  Nerad bych totiž, aby většinu našich lidí, kteří si stále dovolují uvažovat, kdo další spojoval se zločinným počínáním US hunů a jejich prodejných lokajů (či mediálních vypatlanců), co si jich ve světě stihli pořídit. A naše účast na té misi zločinnou i je! Neboť je v příkrém rozporu s mezinárodním právem.
  Prezidenta Zemana je mi líto. Jindy tak bystrý politik poslední se dobou sune níž a níž, až se obávám o to, že v otázkách "boje proti terorismu" sklouzne ke stejné podobě militantního myšlení, jakou vídáváme mezi našimi štětinami, kalousky a schwarzenbergy všelikými. O langšádlovkách raději ani nemluvit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejlepe proti teorizmu bojuji tim,ze teroristy nevytvarim....To uz by si meli konecne uvedomit

   Vymazat
  2. Kdyby tam měl Zeman či Babiš nasazené své děti, tak by hovořili a jednali jinak. Jak se říká: "z cizího krev neteče".

   Vymazat
  3. 14:20, možná ČR investovala do akcií čínské důlní společnosti...

   Vymazat
 27. Může mi někdo objasnit, jak se zajišťuje sebevražedný atentátník?

  Jeho sebeodpálení lze předpokládat, protože to tam Afghánci dělají často a trvale.

  Americký psovod, který šel v čele skupiny, zaklekl a zamířil na toho Afghánce a proto se mu nic nestalo.

  Tři čeští vojáci ale šli k němu a nechali se roztrhat jeho výbušninou.

  To je správný postup? Nicméně, odvahu to potřebuje, samozřejmě i blbost.

  OdpovědětVymazat
 28. Vážení autoři příspěvků. Sám také využívám označení "anonymní", protože mi nic lepšího nenapadá. Ale vždy se podepisuji pravým jménem. Nechápu prasata, která se nepodepisují pod svými myšlenkami. Co to je za bytost !občas zvanou člověk!, který se nedokáže podepsat? Milan Honusek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jen zbabělec se podepisuje, protože může, protože nic svým textem neriskuje.

   Vymazat
  2. Sice Milana Honuska zde hojně nevidno, tak nevím proč mu to zde vadí a 16:15 si také nespojuji s "riskujícím textem". možná si dá příště nick risk, abych jej odlišil!

   Vymazat
  3. Hovnousku, uklidni se:-)

   Vymazat
  4. 16:49 Dávám si "nick" vesmírné civilizace.

   Vymazat
  5. 16:56-díky, Čeň by se mi také líbil.

   Vymazat
  6. Vážený pane Povolný, nám Vás už delší dobu a velmi si Vás vážím. Jen se připomenu dvěma tématy. Jednak se jednalo o válku v zálivu - užívání ochuzeného uranu. Tam jste mi dal odkazy na faktické nebezpečí ochuzeného uranu. Použil jsem tyto materiály jak do Halo Novin, tak i do kampaně uvnitř ústavu.
   Dále jste mi dodal materiály k převzetí Aera Vodochody firmou Boeing. Uvedl jste též příklad toho, jak firmo Boing likvidovala firmu, o kterou se měla starat. Nakonec to dopadlo s Aerem podle Vašich předpokladů. Též jsem celou záležitost publikoval a vysloužil si okamžitou reakci fy Boeing. Okamžitě mne kontaktovali telefonem spíše s otázkou, co za to chci. Samozřejmě jsem je poslal do háje.
   Po tomto historickém úvodu přecházím k reakci na Váš článek. Nemůžete jen kritizovat článek vytržený ze souvislostí. Navštivte, prosím, fb stránky JD i mé. Celá ta situace se objeví ve větším kontextu řady názorů. Bojuji s rasismem a xenofobií (samozřejmě i s fašismem). Zde jsem získal dlouhodobější podporu od JD.
   Máte samozřejmě právo na názor. Velmi si Vás vážím.
   Zdraví Milan Honusek, tituly neuvádím.

   Vymazat
  7. Pane Milane Honusku 19:28, velice mne zaujal Váš závěr: "Bojuji s rasismem a xenofobií (samozřejmě i s fašismem). Zde jsem získal dlouhodobější podporu od JD."! Můžete mi prosím rozvést, odkud (!) a jak (!) bojujete proti rasismu a xenofobii!

   Děkuji prof. Ing. Jiří Drahouš, DrSc., dr. h. c. mult. (vlastní rukou!)

   Vymazat
  8. Milane Honusku, děkuji za reakci na můj článek. Dolejšův blog jen nahrává protivníkům KSČM. Proto mi připadal hloupý. Forum 24 okamžitě využívá zmínku o stalinismu a nostalgii. Viz Besserův článek z 9.10. 2018. Zdravím, Míra.

   Vymazat
  9. Pane Milane Honuseku, děkuji Vám za odpověď a komplimenty, které bohužel musím odmítnout. Ne pro skromnost ale pro žalovatelné přijetí cizích zásluh. Vše co uvádíte Vám dodal jiný jmenovec shodného příjmení, nebo bojujete s Alzheimerem, já bohužel v pozdním věku se "Sloní pamětí". Také Vás zdravím, tituly nemám.

   Vymazat
  10. PS.-protože děkuje i "Míra", možná jsme dvojníci, což s tou sloní pamětí vylučuji.

   Vymazat
  11. Pane Povolný, jedná se o tohoto pána, omyl nevylučuji, omluva je v tom případě na místě.

   https://m.facebook.com/miroslav.povolny.5

   S úctou Mgr. Milan Honusek, CSc. Články autora; Profil; Kontakt. 11. 4. 2011 /. Hrůza z radioaktivity? Pár poznámek k Fukušimě. Autor je jaderný fyzik, vědecký pracovník Ústavu jaderné fyziky AV. honusek@ujf.cas.cz

   Míro 19:43, jsem velice potěšen Vaší reakcí, bohužel nevím nedošlo-li též k omylu, jelikož panu Povolnému jsem zaslal materii informací o obohacenném uranu, který byl svržen na Bělehrad.
   Vy mě informujete o protivnících KSČM, bohužel této straně nepřikládám vážnost ani sympatie?
   Je-li jeden z Vás registrován na FB výše, jste ten o koho mi šlo, ozvěte se nejlépe zde, s díkem.
   Dobrou noc pánové.

   Vymazat
  12. Pane Honuseku, omluva se přijímá. Na FB jsem neaktivní, navíc bez číslice.

   Vymazat
 29. Zemana jsem vždy volil. V době jeho předsednictví v parlamentu, premiérování i jako prezidenta. Nejsem ale jeho zaslepený obdivovatel. Jeho zanícené, militaristické projevy na téma Afghánistán, terorismus, mise....jednoznačně odsuzuji.

  OdpovědětVymazat
 30. Soudruzi, soudruhum v Murmansku se potopil dok, ve kterem opravovali Admirala Kuznecova. Ze by ho navrtali americti kosmonauti?-) To je ta vyspala ruska technika!-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo to souvisí s vesmírnými civilizacemi, které jsou vázány vůči Česku a Slovensku, které zrovna slaví sto let své suverenity, smlouvou O válečné podpoře, z roku 1968 těsně po okupaci. Letadlové lodě se přece používají k útoku a k ničemu jinému, jde o vzkaz.

   Vymazat
  2. Ano jde o vzkaz Okamurovi a dalsim mimozemskym civilizacim od jinych mimozemskych civilizaci. Musis se na to divat jinyma (=sikmyma) ocima.

   Vymazat
  3. Já se na to dívám tak, že Švédové vyrobili plovoucí dok PD-50, který se potopí, když dojde k výpadku elektřiny. Vidím dok, který je unikátní a nebo velkou lež, kterou je Ruská federace známá. Alespoň, že přiznala tu díru v lodi.

   Vymazat
  4. Já jsem četl před 4h, že na loď spadl 70T jeřáb. Jeden člověk nezvěstný, čtyři zranění. Loď vážné poškození nemá.

   Vymazat
  5. Jeřáb v letadlové lodi Admirál Kuzněcov prorazil 4x5m velkou díru.

   Vymazat
  6. 17:28, jako moje ložnice, to je opravitelné.

   Vymazat
  7. 17:28
   Milý vole, paluba je panceřovaná. Možná bys ji prozazil tvým ... ten ale musí být!

   Vymazat
  8. 18:59, pancéřová asi nebude, ale to je jedno. Má díru. Už se to vyšetřuje a opravuje.

   Vymazat
 31. Tady přiletí blbeček z pentagonu ! , to je reprezentace ,ale jaky důvod ????? Zbraně , Amicky vercajk !!!

  OdpovědětVymazat
 32. Při čtení příspěvků na NR u jakéhokoliv autora si připadám jako na telvizi NOVA:samý světoběžník, světa zanalý, vesmírný diplomat nebo snad vyslanec vesmírných civilizací- ale skučně normálních názoru je tu jako U vědkyně IšI

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 30. října 2018 19:18

   No tak, vy jste to zde oduševněle osvěžil, zejména k tématu článku?

   Zanalý Ramón

   Vymazat