Reklama

.

.

neděle 28. října 2018

Po sto letech opět v pozoru, s čepicí v ruce…

Přemysl Votava
28.10.2018      VašeVěc

Slavíme 100. výročí republiky. Bilancujeme… V roce 2004 jsme do EU vstoupili s velkými nadějemi. Hudba hrála, politici se předháněli ve slibech, z Bruselu nám klepali na ramena a říkali nám, jací jsme pašáci, zněly chvalozpěvy o naší šťastné budoucnosti, padaly sliby o naditých peněženkách, o rychlém srovnání výdělků… Nečekali jsme sice zázrak, přesto jsme dnes zklamáni.


Stojíme opět v pozoru před vrchností, zase žmouláme čepici, abychom si něco vyprosili. Čekáme na ten drobeček, který spadne z jejich stolu. Před staletími to byla Vídeň, dnes je to EU, které nám diktuje. Tak, jako kdysi Vídeň, tak i dnes EU uplatňuje vůči nám tzv. drobečkovou politiku. Ale i tu si musíme zasloužit!

Jak se ukazuje, jsme spíše těmi naivními prosťáčky, protože i po letech členství v EU naše výdělky jsou stále směšné v porovnání s těmi „západními“. Nedokážeme pochopit, že v miliardách zadlužené Řecko, je v příjmech občanů daleko před námi, obdobně jako Portugalsko, Španělsko, … Klademe si otázku, kde se stala chyba? Přitom slyšíme, že české ekonomice se dlouhodobě daří, že majitelé zahraničních firem jsou spokojeni se svými zisky. Také naše zahraniční obchodní bilance je vysoce aktivní. Na západní trhy směřuje téměř 80% našeho exportu, z toho do Německa přes 30%. Máme nejnižší nezaměstnanost v EU. „Makáme“ ve dne i v noci, děláme v sobotu, neděli, i ve svátky. Děláme na tři směny. A to vše za žebrácké mzdy.

Výsledkem je vysoká zadluženost domácností, počítáme ji již v bilionech. Půjčujeme si na vše i na vánoční dárky. Na byt se zadlužujeme hypotékou na 30let. Mladá generace hledá svou budoucnost v zahraničí, pociťujeme odchody řady vysoce vzdělaných odborníků. Z českých nemocnic prchají nejen lékaři, ale i střední odborný personál. Naše země s tradičním strojírenským průmyslem, se stává spíše velkou montovnou, či velkoskladem Evropy. Proto desetitisíce kamionů brázdí a tedy i ničí naše dálnice. Do zahraničí odchází u nás vytvořený kapitál, nejspíše i z té laciné pracovní síly.

Pýcha české (československé) ekonomiky, tradiční průmyslové obory, jako je strojírenství, investiční celky, sklářství,… ztratily po roce 1989 své zahraniční trhy. Politika sankcí vůči RF dopadá na naši ekonomiku. Ztrácíme po staletí budované východní trhy, naše místo zaujali jiní. Zahraniční obchod ČR s Ruskou federací dnes činí jen několik procent, navíc je pro nás vysoce pasivní.

V důsledku této politiky jen 30% občanů hodnotí pozitivně EU. V řadě dalších zemí EU je to obdobné. EU musí proto projít zásadní reformou, demokratizací, nemůže jít cestou diktátu a výhrůžek. Příkladem nefunkčnosti unie je i současná migrační krize, která dopadá na nerozhodnou EU.

V těchto dnech si připomínáme 100. výročí vzniku Československa. Opět hraje hudba, opět slavíme… Našim předkům diktovali před staletími panovníci ve Vídni. Před 80lety v Mnichově jsme se podřizovali zájmům i vyhrůžkám Anglie, Francie, Německa, v poválečně rozdělené Evropě zase zájmům SSSR. Dnes opět čelíme snahám o naše odnárodnění, opět stojíme s čepicí v ruce před bruselskou vrchností. Je co slavit?

Autor je místopředseda strany Národní socialisté

41 komentářů :

 1. RVHP vrať se, vše odpuštěno.

  OdpovědětVymazat
 2. V mainstreamu nikdy nezazni,jak roste zadluzenost clenskych statu a obyvatel EU.To by mel byt nejvetsi ukazatel jeji vyhodnosti

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A přesné a úplné údaje U KOHO KONKRÉTNĚ, JMENOVITĚ, jsme zadlužováni - my, zbytek EU, zbytek světa. To by bylo počteníčko! To by bylo vytí o anti...

   Vymazat
 3. Ano, je co slavit, blbe. Žádnou čepici nežmouláme, nikdo nám nic nediktuje. Na a drobečky čekáš možná ty, ty lháři!
  Důchody i mzdy se zvyšují v posledních letech raketovým tempem.
  Kdo lže, ten i krade!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní28. října 2018 23:47
   „Důchody i mzdy se zvyšují v posledních letech raketovým tempem.“
   Jenom mají méně Machů, než inflace. P.K.

   Vymazat
  2. Prý nikdo nám nic nediktuje!?! Vy jste musel spadnout ze schodů a udeřit se do hlavičky, viďte! V cizích rukách le 80% průmyslu. Jen totální blbec si může myslet, že o něčem rozhodujeme.

   Vymazat
  3. Za bolševika jsem pracoval ve velké fabrice, která vyvážela 95% produkce. Tehdy se rozhodovali jen Češi a Slováci. Kde jsou ty ztracené časy?

   Vymazat
  4. 0:06
   Proč lžete, člověče? Nebo těm blbostem opravdu věříte?
   https://byznys.ihned.cz/c1-66158320-realna-mzda-v-cesku-vzrostla-nejvice-za-15-let-rust-krome-nedostatku-lidi-tahne-pridavani-ve-statni-sfere

   Vymazat
  5. Anonymní29. října 2018 0:46
   I v tom Vašem článku, lze nalézt takovéto věty:
   „.. "Průměrná mzda, na kterou obvykle nedosáhnou dvě třetiny zaměstnanců, tentokrát rostla rychleji než medián. To znamená, že tentokrát se přidávalo spíše lidem se mzdami vyššími. Ale i zde nejspíše zafungoval efekt administrativního zvýšení platů veřejné sféry," říká analytik ČSOB Petr Dufek. ..“

   To ukazuje na daleko horší věci. Ještě více se rozevírají nůžky mezi příjmově slabšími a bohatými. Dále, růst mezd je tažen platy ve státní, neproduktivní sféře. Zvyšují se počty úředníků a dostávají vyšší platy, než jaké poskytuje produktivní sféra. Potom nejsou lidi (na práci). P.K.

   Vymazat
 4. Ta podobnost EU s R-U, jak uvádí článek, se nabízí. Ani v R-U jsme nebyli spokojeni, ale hlasy na jeho rozbití, nebo opuštění byly asi hodně vzácné. I ten Masaryk dával přednost R-U zreformovat. Třeba by to bylo dobré řešení, ale mocnáři s ním otáleli příliš dlouho, až přišli o vliv na běh událostí.
  Budou je následovat „mocnáři“ z EK? Také se snaží udržet stav, který evropským národům nevyhovuje a o reformě neuvažují, ani po Brexitu. Co ještě by se muselo stát, aby něco takového, jako demokratizace, připustili? Jenomže nám chybí nějaký impulz, kterým byla 1.SV, která nastartovala akčnost lidí.
  Na rozdíl od situace před sto lety, jsou naši politici a média, nekriticky proevrounijní. Zatím bych vynechal A. Babiše, který má některé eurokritické názory. Ale u něj zatím není jasné, zda to je jeho přesvědčení, nebo marketing pro tuto chvíli (např. pro zvýšení své ceny).
  Nedávno byl prezident na setkání představitelů zemí V4. Dozvěděli jsme se něco o tom z médií? Byly nějaké rozhovory se zúčastněnými, jaká témata se projednávala, jaké postoje k nim zaujímali, na jakých závěrech se usnesli? Ne, nic nebylo zveřejněno, žádné diskusní pořady se o tom nezmínily. Přitom ta V4, by mohla být impulzem žádoucích změn v EU. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla to schůzka 4 impotentů, kteří nemohou rozhodnout nebo vyjednat vůbec nic. Snad jen Orbán je potentní.

   Vymazat
 5. Po sto letech rozbité soustátí a z něj vzešlé dvě kolonie, ale s obrovskými dluhy, jak státu, tak obyvatel, přetvořených na "lidské zdroje". Ztráta národní sounáležitosti, rozpad společenských vztahů, země vyprodaná a zaprodaná, "naše" politická reprezentace plní požadavky ciziny, nikoli Čechů, permanentní zuřivá a všudypřítomná propaganda jako za protektorátu, obludně rozbujelá byrokracie, válečné bubnování našich protektorů, ehm, spojenců, nikdo neví co bude zítra, připraveni už asi na cokoli. Radujme se a veselme se...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jakkoliv tomu mnozí nevěří, i při zběžném pohledu je mnoho znaků protektorátu a to ne formulovaných nějak obecně, ale přímou paralelou s minulostí podřízení armády cizímu velení / dílčí účast českých jednotek na expanzi a válečných misích/ pravomoci cizí policie na našem území / orientace průmyslu a zahr. obchodu / potravinové náhražky /zákazy celých segmentů školství /naprosto jednotná rétorika médií.....

   Vymazat
 6. Jen masochista je schopen slavit vznik státu,jehož následný zánik toleroval.

  OdpovědětVymazat
 7. Těch 30% právě slaví jak se mají dobře....

  OdpovědětVymazat
 8. Votavo, mluvte za sebe, neberte do huby většinu lidí, která se má dobře. Já blahořečím panu Havlovi za rok 89. To jak se výborně žije po 89 se nedá srovnat před tímto rokem, a to pomíjím rudou luzu, která lidi zavírala za jejich názory, takže pište za sebe a pár neschopných blbu , kteří se nedokáží o sebe postarat (nemyslím lidi se zdravotním a jiným postižením,některým jsem pomohl osobně ) a pujčují si peníze na vánoce, dovolený, každý pul rok novej telefon..dobře jim tak

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To vám přeci nikdo nebere. Je nesporným faktem, že bylo dost lidí, kteří se měli dobře i za protektorátu a nedali na něj až téměř do konce války dopustit.

   Vymazat
  2. 9:57 To není pravda ... dobře se měli jen Němci, našinec měl pořád strach. Jediný co lidi kvitovali a to i dloooouho po válce, co i já už pamatuji, byl fakt, že extra mizerně se za války dařilo Židům, cikánům a komoušům a to každej opravdovej Čech umí ocenit!

   Vymazat
  3. 12:06

   Samozřejmě se hluboce mýlíte, kolaborantů, udavačů, šmelinářů a různých prospěchářů bylo víc než dost. Také to po válce schytali, i když bohužel ne všichni. Naopak lidé si velice cenili odboj komunistů, které také po válce masivně volili. Kolaborantská buržoazie se za války a vlastně už před válkou, naprosto zdiskreditovala.
   Měl byste se více učit, mladíku, hraní si na pamětníka vám při takovémto rozumování moc nepomůže. Spíše působíte ještě trapněji.

   Vymazat
  4. 13:31 Psal jsem o opravdových Češích! Tedy těch co něco znamenaj. Tamto byli spíše podlidé, tedy ti jež takto definoval americký historik L. Stoddard - ubožáci nesmíření s etablovaným řádem nerovnostářské společnosti, kde jsou nuceni hrát roli proletářů! Ti ano, ti stavěli různý ty barikády když už válka skončila, hlásili se do R(abujících)evolučních gard aby si naloupili německý majetek, znárodňovali a volili komunisty. To skuteční lidé, na nichž řád světa stojí, tak ti stříleli a pak emigrovali nebo aspoň emigrovali ...

   Vymazat
  5. Anonymní 22:29

   Na své legrační definice češství máte samozřejmě právo, ale historické reálie těžko změníte.

   Vymazat
  6. 22:29 Měnit nic nehodlám! Realita byla že tu řádila lůza, tedy masa u níž národnost nehraje žádnou roli, je to tzv. proletariát a podle toho to i dopadlo v mezinárodním srovnání! A skuteční Češi jako Kinští, Baťové či bratři Mašínové odešli tam, kde může schopný muž dosáhnout postavení jaké mu přináleží ...

   Vymazat
 9. Byl to smutný pohled na oslavy. Na jediném domě nevisela žádná vlajka .....a do toho ještě ta "mohutná" vojenská přehlídka, kterou sledovaly jen povinné skupinky.
  Jen redaktorů ČT bylo všude plno !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:17 Které "povinné skupinky" máte na mysli?

   Vymazat
  2. 12.25 Třeba těch, kteří se chtěli přesvědčit, je-li pojízdných všech 31, SLOVY TŘICET JEDNA TANKŮ, které okupační expediční sbor pod cizím velením, zvaný AČR, vlastní a snad i k výcviku používá. Několik z nich bylo dokonce modernizováno a všechny mají krásný nový NATO lak... I Honoluluovi se líbilo, že i policisté a hasiči drží s tou národní gardou šik. A to jenom 26 let po poslední zradě a konečném (doufám) rozvodu. Kdo zradil dvakrát, ten zradí i potřetí!

   Vymazat
  3. No a kdo by asi ty vlajky vyvěšoval? Ti staří, kteří si myslí, že to není jejich stát, nebo ti mladí, kteří si nemyslí nic a o národu nebo státu nemají ani to nejslabší povědomí?

   Vymazat
 10. To je ale blábol článek. V rámci jednoho odstavce autor napíše, že sankce vůči RF dopadají na naši ekonomiku a v další větě se praví, že zahraniční obchod s RF tvoří jen několik procent.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A? V čem je rozpor? Čemu nerozumíte?

   Vymazat
  2. Pokud náš zahraniční obchod s RF tvoří cca 2%, pak sankce vůči RF na naši ekonomiku nemá žádný výrazný dopad.

   Vymazat
  3. 13:41-řešení rovnic o více neznámých je asi Vaší slabou stránkou. Tím, že sankce nás omezují v obchodu s RF, mají dopad na NErůst v %!

   Vymazat
  4. 13:41

   I kdyby náš zahraniční obchod činil jediné promile, na naši ekonomiku by to SAMOZŘEJMĚ dopad mělo, jako kterákoli jiná složka. Pochopitelně dopad je přímo úměrný výši zahraničního obchodu, ale to je snad jasné a nikdo, kromě vás, o "výrazném dopadu" nepíše. I když, 12 miliard jistě není ani pro náš stát tak docela málo.

   Nicméně, bývaly časy, kdy jsme s RF obchodovali velice slušně. Pak, po Jelcinovském úpadku znovu začal náš obrat s Ruskem růst. Ale dnes už jsme kvůli západním snahám o vydírání Ruska opět na sestupné trajektorii, opět ztrácíme obchodní možnosti a tím i příjmů.
   A pozor, loni se přesto zahraniční obchod Ruské federace s jinými státy zvýšil téměř o čtvrtinu. Ovšem my z tohoto toku peněz nic mít nebudeme, jako poslušní blbečci svého páníčka naopak náš obchod sabotujeme. Je zcela logické, že to co nezobchodujeme s Ruskem my, to s ním zobchoduje někdo jiný. My z toho budeme mít leda tak hovno, ale třeba nás páníček aspoň pochválí. Blbečkům to musí stačit.

   Vymazat
  5. Porad jen vyklizime pozice,ktere radi zaberou ti,kterym delame stafaz v te jejich "svate valce".....Nekteri naivove (nechci rikat primo hlupaci) to proste nepochopi

   Vymazat
 11. 14:47 Trouba píše 12 miliard, naprostá nUla. Odstavte Rusko uplně a dejte přednost Západu TEČKA. 87% VÝVOZU JDE NA zÁPAD, TAK K ČEMU rUSKO? Preferujte EU, tam je budoucnost, ne fašounské Rusko, pouze obchodem S RUSEM MU UMOŽŇUJETE ZÍSKÁVAT DALŠÍ PROSTŘEDKY NA JEHO ZBROJENÍ.Proto další sankcea ne obchod. A ted se třeba rusofilcky pose....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím že jste zcela mimořádný hlupák, ale nedá mi to a pokusím se ještě jednou nahodit váš zakrnělý mozeček.
   Zahraniční obchod Ruska loni vzrostl téměř o čtvrtinu
   https://www.czechtrade.cz/sluzby/informacni-servis/novinky/zahranicni-obchod-ruska-loni-vzrostl-temer-o-ctvrtinu

   Někdo stále více vydělává, ale my mezi nimi nejsme

   Dále píšete, že náš obchod s Ruskem mu umožňuje získávat další prostředky na zbrojení. Zároveň však píšete, že náš obchod s Ruskem je nicotný. Vy hlavo dutá, tak si to zkuste aspoň trošku srovnat. Pokud je 12 miliard pro náš stát s rozpočtem 1,3 bilionu nic, co je toasi pro Rusko s rozpočtem 6 biliony. Těch našich 12 miliard je určitě srazí do kolen, pablbe.
   A opakuji, zahraniční obchod Ruska dynamicky roste. I bez našich dobrot od Hamé a pastiček na myši. Zejména se o to zasluhují mimo Číny naši páníčkové a uvalovači sankcí - na prvním místě Německo, Nizození, Itálie a přátelé naši nejvěrnější, USA.
   https://www.businessinfo.cz/cs/clanky/rusko-zahranicni-obchod-a-investice-19084.html

   Vymazat
 12. 16:10 Blbečku,proč si pomaháš lží? Já nepsal NÁŠ OBCHOD,JÁ PSAL MNOŽNÉ ČÍSLO, no pokud je někdo pablb jako ty a neumí rozlišit psané písmo, tak doporučuji vrátit se do základní školy hňupe. Moc se mi líbí jak si maluješ ten Ruský hlupákov, co to RUsko asi tak ty troubo vyváží? pouze fosilní paliva jinak nic, tak si v tom udělej pořádek ať tě nemají všichni za VOLA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jste se tedy rozjel:-)Co se jit nekam uklidnit?

   Vymazat
  2. 16:44

   Jaké množné číslo zase, mongoloide? Tady je ještě nějaký další kreten, který se stará o to, jestli náš celkem zanedbatelný zahraniční obchod s Ruskem mu "neumožňuje získávat další prostředky na jeho zbrojení"? Skutečně nejste schopen udržet nejen stolici, ale ani jednoduchou myšlenku a musíte v tom motat páté přes deváté, retarde?
   Co z uvedeného se vám zase nepodařilo pochopit, bezmozku? Vždyť je to vše podloženo zdroji jako na stříbrném podnose, hnuse. Že se vůbec ptám. Zase vůbec nic...

   Vymazat
  3. velice se mi líbí, jak ekonomické aspekty zastínily morální a lidské. Nikoho nezajímá, kdo je v právu, jak se chová rusko a jak se chová západ, důležité je, jestli je pro nás ekonomicky výhodné pracovat pro západ, nebo výcod. Že jsou na západě fašouni, vůbec nikoho netrápí, mají penyze a pjekny auta, fajnove domky a kopce kokakoly.Hlouběji již klesnout nemůžeme a tak na sebe v diskusích zvracíme nejrůznější výhružky, kletby, fatvy a vzulgarismy, protože argumenty nejsou.Věřte, že víc než polovina lidí chce mír, tedy rusko.
   Ne že by bylo hezčí, bohatší nebo chytřejší nebo rychlejší. Pouze proto, že chtějí mír....,,,,

   Vymazat
  4. 12:00 Klapounku, TAK TY JSI TOMU NANDAL " NA ZÉPADĚ JSOU FAŠOUNI A POLOVINA LIDÍ POTAŽMO RUSKO CHSE MÍR" Já myslel,že se musí každý blázen dostavit do blázince do 12:00. V tvém případě jsi to trochu přetáhl.Jinak co jsou to PENYZE A PJEKNÝ AUTA, tY VOLe............

   Vymazat
  5. 14:59

   Názor pana Kapounka mi vůbec nepřipadá hloupý Vy radši nemyslete.

   Vymazat