Reklama

.

.

středa 10. října 2018

Pochopte ČSSD skrze Škodu Transportation

Erik Best 10. 10. 2018 EB
Když Josef Bernard počátkem roku 2015 skončil jako generální ředitel Škody Transportation, aby se mohl věnovat v dresu ČSSD politice, byla sociální demokracie starším koaličním partnerem a ovládala či zásadně ovlivňovala široké oblasti na národní úrovni včetně policie, veřejnoprávních médií, ČEZu a Úřadu pro zahraniční styky a informace. ČSSD měla ve výzkumech veřejného mínění 19-23 %. Škoda Transportation, zářný příklad privatizací éry Bohuslava Sobotky, měla proklamovanou hodnotu 40-50 miliard Kč. O tři roky později byla Škoda Transportation prodána PPF za 7,4 miliardy Kč, tedy s 80-85% slevou oproti deklarované ceně. Dva představitelé Škody byli ve Švýcarsku odsouzeni za podvod, v ČR začalo vyšetřování daňových podvodů a ministr dopravy Dan Ťok nyní hovoří o vrácení zmetkových lokomotiv vyrobených za Bernardova ředitelování. „Hodnota“ samotné sociální demokracie za to samé období klesla o téměř 80 %. Z 19-23 % v tehdejších průzkumech se ČSSD propadla na 7,27 % v parlamentních volbách v roce 2017 a 5,17 % v letošních komunálních volbách. Pokud chcete porozumět ČSSD, zaměřte se na Škodu Transportation.

23 komentářů :

 1. Pochopte ČSSD (a ODS) skrze ...
  ... dobře známé duo brněnských kmotrů ‚Don Pablo‘ (Pavel Blažek, ODS) a ‚Kouda‘ (Zdeněk Koudelka, ČSSD), které je opět ve hře.

  Jejich loutka, právnička Markéta Vaňková (41 r.), teď bude novou brněnskou primátorkou.

  Don Pablo a Kouda jsou spojeni s mnohamiliardovými developerskými projekty (vč. zhodnocení pozemků na jihu Brna po přesunu brněnského nádraží) a ani na nějaká trestní oznámení evidentně nehledí. Markéta Vaňková je zase spojována např. s byznysem okolo vymáhání exekucí pro ostravský dopravní podnik, kde figurovalo např. i jméno Irvina Boncampera odouzeného za finanční machinace na více než osm let.

  Dá se očekávat, že tato staro-nová brněnská politická garnitura, evidentně všehoschopná, bude pro svůj klid na "práci" ochotna k čemukoliv, včetně tiché podpory vlastizrádné agendě, kterou tak hloupě arogantně a nahlas prezentovalo Žít Brno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zni to jako antisemitismus ,nezda se?

   Vymazat
  2. bylo by dobrý jednou pro vždy oddělit sionisty a České zájmy.
   takže se odeberte do Palestiny

   Vymazat
  3. Pane Eriku Beste, velice si vážím Vaší odvahy a informování o událostech, které ostatní presstituti, obkračují Čapím rozkrokrokem s hnědým spodným prádlem nebo plnou peněženkou?

   Vy se nebojíte napsat PPF, ještě je však nutné přidat, stojí zatím Petr Kellner a další finanční spekulanti!

   Zdraví Ramón

   Vymazat
  4. Tož brňáci, kam ste dali fištrón, zvolite takovó babu. Že je Praha na hlavu, tož no nechť, ale aji naša moravská Metropol,to nemuselo byť. Esli tak budete pokračovať dal, tak bude brzo samostatná republika Haná a metropole bude Olomóc.Váš stréc

   Vymazat
 2. Tomu se říká přesun peněz a majetku v čase a prostoru, které po roce 1989 se stalo součástí "demokratického" režimu a tím je taky vysvětleno, jak "poctivou" prací "poctivý" občan přijde k velkému majetku. Proto taky pan Sobotka, bývalý premiér z politiky odešel, protože už nemá zapotřebí, aby v politice přetrvával, už se totiž zajistil a je za vodou, tak jako dříve jiný politik, pan Gross s křišťálově čistým štítem, tedy příjmem. Jinými slovy, všude, kde vládne kapitalismus, který používá všude slovo demokracie, dochází k přesunu majetku v čase a prostoru do těch "správných" kapitalisti říkají, "schopných" rukou a ty přesuny jsou už tak sofistikované, že ten kdo chodí nepoctivě, denně od nevidim do nevidim, do práce zařezávat za čistý plat 18 tisícovek a doma má manželku na rodičovské dovolené, tyto přesuny ani nepostřehne. Ti co dříve, před rokem 1989 byli před tuzexem jako vexláci, jsou dnes na vysokých místech v politice s jediným cílem, se nakapsovat, se nakapsovat, se nakapsovat.

  OdpovědětVymazat
 3. Můj kamarád mi v r. 1990 řekl: "Máme kapitalisty, ale bez kapitálu. Na ten se jim teprve budeme muset složit." Měl pravdu. Akorát si sem pro ten kapitál přišli i ze zahraničí. To tehdy nevěděl. Skládáme se dodnes a platit to budou ještě celé generace. Ono zatáhnout pomalu dva bilióny korun není jen tak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty 2 biliony by tu byly. Jsou to válečné reparace od Německa, ale ty u nich máme navěky bezpečně uloženy.

   Vymazat
  2. Moudrý brouk Pytlík10. října 2018 17:23

   15:42 - Ty dva biliony jsou zde. Týkají se hodnoty 3 bilionů nevytěženého lithia na území ČR, které zatím patří nám všem, pokud nás o ne neokradou dnešní "demo politici".

   Vymazat
  3. všechny, kdo šáhnou na lithium pověsit

   Vymazat
 4. Samozřejmě Josefa Bernarda je třeba z ČSSD vyhnat bičem. Dnes je na Seznam-Zprávy zajímavý článek o možném rozdělení ČSSD. Pokud se má soc. dem. ještě zachránit, bude to nevyhnutelné. Jediná cesta je postavit soc. dem. na těch, kteří můžou přitáhnout zpět ztracené voliče (zvlášť v případě krize důvěry v ANO, SPD nebo prohlubování krize v KSČM), tj. především Jar. Foldyna, dále Michal Hašek, Jiří Zimola apod. Spojit se s Jiřím Paroubkem a je tu šance na zpočátku aspoň dílčí úspěch strany, která by byla obdobou slovenského SMERu. Tzv. progresivisté, sluníčka, liberální křídlo reprezentované Bernardem, Štěchem, pražskou organizací kolem Pocheho a Pavlíka, nechť odejdou a založí si vlastní stranu. Myslím, že v jejich případě budou spíš následovat osudu maďarské a polské levice. Pěkný den..))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celkem zajímavé. O rozdělení již náznakem uvažují:
   ALE KDO ZAPLATÍ DLUHY?
   Václav

   Vymazat
  2. Ještě bych doplnil otázku kterou jsem položi (kdo zaplatí dluhy). Ale kdo a který soud odsoudí ty kteří poškolili značku Socialní demokracie.
   a vynese rozsudek aby ti kteří jsou bezepsoru odpovědní: Špidla, Gros, Sobotka - byli ti co zaplatí dluhy a omluví se občanům kteří je volili.
   Václav

   Vymazat
  3. Ke dluhům se teď nechci vyjadřovat. Je to příliš složité, kauza, která se táhne od 90. let a sporů o nároky na Lidový dům. Souhlasím ale s tím, že ti, kteří poškodili značku sociální demokracie, jsou Špidla, Gross, Sobotka. S nimi je třeba se nekompromisně rozloučit. Špidlu (spolu s jeho poskokem Jelínkem) hned sesadit z vedení Masarykovy demokratické akademie jako první krok k obrodě této kdysi vcelku na úrovni působící vzdělávací instituce. Se Sobotkou, Bernardem, Štěchem apod. se nekompromisně rozloučit, říct jim - pánové, tam jsou dveře. Pokusit se o návrat bývalých úspěšných a prospěšných politiků celostátních (vedle Jiřího Paroubka, kterého už jsem výše zmiňoval též např. Jeroným Tejc, Marie Benešová, Jiří Koskuba, Ivan David, Jaroslav Bašta) i komunálních (starosta Brno-Vinohrady Jiří Čejka, Jiří Janda z Hodonína, Petr Kajnar - bývalý primátor Ostravy). Toto může být začátek vzestupu. Nebude to na začátku žádný zázrak, ale myslím, že to půjde. Nezapomínejme, že Miloš i Jiří P. také přebírali stranu se 7 %. Pěkný večer..))

   Vymazat
  4. Já si myslí, že ti Sobotkové v likvidaci sociální demokracie jen plnili úkoly židovské lobby z USA, byl to záměr.

   Vymazat
  5. Dluhy by měl zaplatit ten, kdo podepsal smlouvu
   s Altnerem a tu podepsal Zeman. Neříkám, že ten
   celej podraz i vymyslel, to vypadá spíš na Altnera, ale spolupracovat spolu hoši klidně mohli. Připustíme-li tuto hypotézu, začne náhle postup následných událostí ("podraz" s volbou prezidenta, roztržka Špidly se Zemanem, atd., atp.) do sebe zapadat. Ale na to by určitě naši investigativci dávno přišli, o tom nemám nejmenší pochyby.


   Vymazat
 5. Vidíte a občané si zvykli, neprotestují proti tomu, že byli okradení o 7,5 bilionů Kč a zadluženi dalším 3 biliony. Lidem se tato hra na sebevrahy líbí, ba zdá se, jakoby seděli jednou jen v kině na kriminálním filmu, jindy jakoby slavili Silvestra. Nejen politici se potácí opojení politikou, mocí a drancováním země a občanů. Kdysi dávno se vedly debaty nakolik je politika špínou a politické loutky špínou nad všechny jiné. A časem jsme si zvykli, my voliči, že jsme špinavým politickým loutkám a loutkovodičům z panstva diktatury kapitálu pro legraci - tedy spíše jen pro srandu. A že si z nás dělají páni špás a blbce jim dělá velkou, ale velkou radost. Tož taková je ta degenerace českých mozků. Dá se s tím něco dělat? Těžko, křupani platí korupné svým lidem a ti jsou zase živení z výpalného, které solí pracující.

  OdpovědětVymazat
 6. Jo bakaly poskoky a multi kulti vítače chápat nemusím příští volby půjdou do kytek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebuď labuť,vysmátý Bakala si zapálí doutník Havana přímo z Kuby a vůbec mu nebude vadit, že je od komunistů a k svačině si dá kaviár hádej odkud. Ty se krm hamburgrem ve fastfůdu a když se rozšoupneš, tak si dej Colu. Nezapomeň jsme světoví.

   Vymazat
 7. Je to o IQ národa. Kdo volil ČSSD? Kdo volil šmejdy, co začali dělat 100 miliard dluhů ročně? Špidla dostal komisaře za odměnu, ale na to musí být dostatek tupých voličů. Dobrá zpráva je, že nebude škoda, když blbci nebudou mít svůj stát.
  Svým způsobem mám rád pana Bakalu, ten neskutečně vyléčil ostravské voliče oranžového průjmu, takhle je třeba léčit blbost!

  OdpovědětVymazat
 8. A rentier Sobotka je za vodou. Jenom aby také neonemocněl, jako rentier Gross.

  OdpovědětVymazat
 9. Jiří Jírovec11. října 2018 11:10

  Pro 17:23

  O lithiu se neustále lže. Klíč celého problému je v interpretaci zákona 44/1988 Sb, zejména v jeho paragrafu 23. Ten v podstatě určuje, že kdo dostal povolení průzkumu ložiska, má přednostní právo na povolení těžby. Kdo těží, vlastní vytěžený materiál a může s ním dál nakládat.

  Právo průzkumu ložiska získali původně 4 čeští geologové, kteří založili firmu Geomet. Tu koupila australská investiční společnost European Metal Holdings (EMH), jejíž akcie vlastní další investiční společnosti, které s těžbou jako takovou nemají nic společného.

  Těžba a zpracování lithia má tři fáze: (1) Těžbu horniny; (2) Extrakci lithia; a (3) jeho zpracování do konečných produktů (baterií). Přidaná hodnota (1) je zanedbatelná. To je patrně jediná oblast, do které by vlastník vytěžené horniny Česko připustil. Podle zpráv v mediích má být zbytek materálu (po extrakci lithia a případně několika dalších prvků) vrácen jako výplň do vytěžených prostor dolu. To znamená, že tato část operace musí být provedena co nejblíže dolu. Lákadlem pro investory je podstatná přidaná hodnota spojená s fázemi (2) a (3).

  Pokud nebude uplatněn horní zákon a firma EMH nedostane právo těžby, je zcela jisté, že se bude soudit o ztrátu zisku.

  Připomeňme, že hloupá smlouva o ochraně investic s USA vedla k tomu, že bývalý vlastník TV Nova Lauder dostal od Česka odškodné 10 miliard korun. Pokud jde o lithium, jsou ve hře daleko větší peníze.

  Z československé předposranosti k USA si dělal srandu satirik Jiří Haussmann již ve dvacátých letech minulého století. (http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2015/74-24-2015-17-cervna-2015/716-americka-mise)

  OdpovědětVymazat
 10. Pane Best, velká škoda, že jste se nenarodil u nás, takové novináře tu nemáme.

  OdpovědětVymazat