Reklama

pátek 5. října 2018

Pologramotný americký ministr vnitra chce blokádou zabránit Rusku ve vývozu ropy do Sýrie a Iráku


Boris Džerelijevský
5. 10. 2018   topwar (Americká odpověď lstivému Putinovi. Diverze a námořní blokáda)
Významný vojenský teoretik Karl von Clausewitz už v devatenáctém století vyznačil axiom, který si později všichni oblíbili: válka je pokračováním politiky jinými prostředky. Dnes se ale Američané, kteří již dávno dali politiku do služby ekonomice, snaží změnit výrok pruského generála a přeměnit válku na pokračování ekonomiky jinými prostředky. Bez jakékoli politické vsuvky.


Přesně tomuto cíli jsou podřízeny pokusy Trumpovy administrativy o monetizaci i NATO i "ruské hrozby" i prakticky všech ostatních aspektů americké vojenské politiky. Nemůžeme říci, že v tom je něco zásadně nového, pokud nebudeme samozřejmě brát v úvahu naprostou upřímnost týmu Trumpa, který se ani nepokouší zachovávat slušnost při maskování svých skutečných motivů a snah.

V tomto smyslu by měl být brán projev amerického ministra vnitra Ryana Zinkeho, který šokoval světové publikum, jež si ještě nezvyklo na nové americké postupy.

Ve svém projevu 28. září v Pittsburghu na jedné z událostí Consumer Energy Alliance oznámil, že pro potlačení konkurentů na světovém trhu s uhlovodíky může Washington využít potenciálu amerického námořnictva, které provede námořní blokádu Ruska a Íránu.

"USA mají díky našemu námořnictvu možnost zajistit, aby námořní dopravní cesty zůstaly otevřené a v případě potřeby je zablokovat (Rusko a Írán), ...aby se jejich zdroje energie nedostaly na trh", řekl Zinke.

Podle jeho vyjádření je "jediným zdrojem příjmů ruského hospodářství prodej energetických zdrojů"; "Moskva uskutečňuje tak aktivní politiku na Blízkém východě, protože tam chce prodávat ropu a zemní plyn tak, jak to dělá v Evropě".

Ano, zařídit vývoz ruské ropy a plynu na Blízký východ, do Sýrie a Iráku, to je samozřejmě mocný a neočekávaný tah, svědčící o Putinově bezmezené lstivosti. Inu, zeměpis, včetně hospodářského, nebyl nikdy koníčkem Američanů, dokonce ani na ministerské úrovni.

Zinke není silný, jak se zdá, ani v mezinárodním právu. Jinak by věděl, že námořní blokáda je systém násilných činů vojenských námořních sil bojujícího státu (států), jehož cílem je zabránit protivníkovi používat své přístavy, základny a pobřeží pro spojení přes moře.

Režim námořní blokády se řídí Deklarací o námořní válce (1856), Deklarací o právu námořní války (1909), Chartou OSN (článek 42) a některými dalšími akty. Základními principy vojenské námořní blokády jsou zákonnost, účinnost a publicita.

Námořní blokáda může být zákonná pouze ve dvou případech: když stát uplatňuje přirozené právo na sebeobranu (čl. 51 Charty OSN) nebo v souladu s rozhodnutím Rady bezpečnosti OSN o nutnosti přijmout opatření námořních a leteckých sil k udržení nebo obnovení mezinárodní bezpečnosti. Pokud vezmeme v úvahu stálé členství Ruska v Radě bezpečnosti OSN, je zřejmé, že takového rozhodnutí nelze dosáhnout.

"Ministr vnitra Zinke obvinil Rusko z úmyslu dodávat zdroje energie na Blízký východ a pohrozil nám námořní blokádou. Kromě toho, že je to úplný nesmysl, rovnala by se americká blokáda Ruska podle mezinárodního práva vyhlášení války. Někdy je lepší žvýkat, než mluvit", konstatoval ruský senátor Alexej Puškov, který komentoval tento projev.

Kromě právního aspektu, který, je třeba si přiznat, v poslední době Američanům nedělá žádné starosti, existuje čistě technický aspekt této záležitosti, jenž také nepřispívá k realizaci hrozeb pana Zinkeho.

Je nutno vzít v úvahu, že Rusko je ve skutečnosti kontinent, který je omýván vodami dvou oceánů, a navíc má značný obranný potenciál. V každém případě se zatím ještě nikomu nepodařilo uspořádat blokádu Ruska, i když historie zná několik takových pokusů. Žádný z nich neuspěl.

Z technického hlediska je snadnější zablokovat dodávky ropy z Íránu - stačí převzít kontrolu nad výstupem z Perského zálivu. Není však pochyb o tom, že v takovém případě Teherán přijme odvetné opatření a zablokuje průlivy i pro energetické zdroje ropných monarchií. Má k tomu všechny nutné možnosti.

Takže s největší pravděpodobností není hrozba námořní blokády aktuální.

Sotva má však smysl dělat si legraci z amerického ministra, který předvádí nedostatek gramotnosti a absenci reálného vnímání okolního světa. Skutečnost, že takovéto postavy vedou stále ještě nejmocnější stát na planetě, je problémem nejen pro Američany, ale i pro celé lidstvo.

Skutečnost, že nesmyslné úvahy Zinkeho nebyly odmítnuty, je velmi znepokojující, protože naznačuje, že nedělal ze sebe jen šaška z vlastního podnětu, ale že jeho myšlenky zcela souzní i ostatním obyvatelům Bílého domu.

Blokádu ponecháme blokádou, ale Washington podniká bezprecedentní kroky k tomu, aby vyvíjel tlak na spotřebitele ruských a iránských energetických zdrojů tím, že mění jazyk obchodu na jazyk hrozeb, vydírání a ultimát.

Připomeňme si, že Trump, ačkoli nevyslovil výraz "námořní blokáda", ale od začátku tohoto roku hrozí, že úplně zbaví Írán možnosti prodávat ropu. A teroristický útok v Ahvázu, hlavním městě íránské ropné provincie Chúzistán, hovoří o vážnosti záměrů amerického prezidenta.

Mimochodem, není to poprvé, kdy Američané používají metody teroru v rámci konkurenčního boje na trhu. Bývalý člen Rady pro národní bezpečnost USA Thomas Reed například přiznal, že výbuchy na sovětských plynovodech byly dílem tajných agentů zámořských speciálních služeb.

Jde nejméně o čtyři neštěstí, k nimž došlo od roku 1982 do roku 1989. Výbuch na plynovodu Urengoj-Surgut-Čeljabinsk byl v té době považován za nejničivější nejaderný výbuch, jeho síla byla za oceánem odhadnuta na tři kilotuny. Iglinský výbuch, který zabil 645 lidí (z toho 200 dětí), byl ještě silnější - 12 kilotun (síla výbuchu v Hirošimě byla 16 kilotun).

Mimochodem, podle zástupců tuzemských zpravodajských služeb z 50 velkých nehod na sovětských plynovodech, k nimž došlo v letech 1985 až 1989, nejméně tucet byly teroristické akce, organizované západními diverzanty.

Na základě těchto dávných amerických tradic se domnívám, že existuje mnohem více důvodů, abychom neočekávali námořní blokádu, ale diverze na podvodních potrubích Severního proudu, Severního proudu 2 a Tureckého proudu.

Že by pro tyto úkoly školili američtí instruktoři ukrajinské bojové plavce na základně 73. námořního střediska speciálních operací v Očakově?

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

35 komentářů :

 1. V televizi na programu Nacional geografic v nočních hodinách dávají dokument Apokalypsa první světová válka a to samé o druhé světové válce. V té první 30 milionů mrtvých v té druhé 70 milionů mrtvých. Příčina obou válek KAPITALISMUS. Tá první byla dlouhodobě připravována a tehdejší mocnosti zbrojili tak jako v dnešní době a generálové čekali jenom na záminku. Druhá světová byla pokračováním té první. Dnes se to překrucuje a vynáší se hrdinové ze západních zemí a my jsme vykreslování jenom v obraze viníků odsunu nevinných, mírumilovných sudetských němců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Světové války nesouvisí vůbec s kapitalismem, účelem bylo zničit Rusko. Kapitalismus je jen škraboška pro obecenstvo.

   Smazat
 2. Američané otevřeně v rámci té nejvyšší demokracie prování teroristické útoky po celém světě. Na Fidela to bylo víc než 60 pokusů o jeho likvidaci. Ajendeho zlikvidovali hned na poprvé. Dokonce i Degola se snažili likvidovat. Ale je to přeci demokracie, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad žádný jiný stít se nemůže USA rovnat ve zločinnosti počínání, přesto namísto aby se USA dostaly do izolace, byla na ně vyhlášena embarga a sankce, hovoří se o nich jako o "záštitě světového míru", o "světovém četníkovi", o "vzoru svobody a demokracie". Tak nevím jak tomu rozumět. Orwell by snad napověděl.

   Smazat
  2. 18:19, může, Velká Británie. Francie se také snažila být "impériem", ale ani zdaleka nedosáhla dokonalosti Británie.

   Smazat
 3. 18:19
  USSA je smečka DEMENTŮ,který zbytečně vznikly jako SMĚSKA neschopných panelů z Evropy!
  Američan je pro mně Indián,ten odpad NIKDY!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě ten odpad zlikvidoval Indiány původní obyvatele Ameriky a v současnosti likviduje ve světě všechno co mu stojí v cestě . Viz Obama :"Zkroutíme ruce každému ..."

   Smazat
  2. Indián je jen prašivej severoazijat, co za tisíce let své existence se nepozvedl nikam, než k honění bizonů po prérii. Zmizeli bizóni, zmizel i tento xindl podlidí ...- https://sarmatia.wordpress.com/2012/06/21/jak-kvetouci-bile-civilizace-smeruji-k-vlastnimu-zaniku-a-jak-predejit-zaniku-definitivnimu-v-nadchazejici-dobe-globalniho-temna/

   Smazat
  3. 18:42 Obama byl polonegr, proboha! A když pomineme černé divochy, kteří se pojmu civilizace nikdy ani nepřiblížili, máme tu už leda údajně velice starou civilizaci žlutých. Ti sice postavili asi jedinou stavbu viditelnou i z vesmíru, to je pravda. Ovšem skutečně něco rozvíjet nedokážou. Nahromadit horu kamení umí kdejaký hovado i ve zvířecí říši. Čínské stavby zůstaly tisíce let ve stejném slohu, střelný prach sice vyrobili, ale použít ho smysluplně nedovedli, do Afriky dopluli s obří flotilou, ale krom žirafy pro císařskou zoo tam nic nezískali a ani nezanechali! Když kamkoliv přišel Bílý muž, vznikla tam kolonie tvořená první pevností s posádkou. I proto osídlil celou Ameriku, Austrálii a dobyl všechny nejvyšší hory světadílů i oba zemské póly! Tenzingovy předci žili pod Mount Everestem tisíce let a vylézt nahoru nedokázali. Báli se "zlých duchů" hory. Musel přijet bílý muž z daleké Austrálie, aby tuto horu pokořil. Bílý muž sestoupil až na dno oceánských hlubin a prošel se po Měsíci, vynalezl penicilin i vodíkovou bombu! Ostatní rasy z jeho díla pouze bezděčně profitují a ještě si stěžují.- https://www.youtube.com/watch?v=3DqPtV2KNas

   Smazat
  4. 18:30 Obecně to platí i pro nás! Tuna nemáme co pohledávat, jsme pozdější naplavenina! - http://extrastory.cz/prvni-evropane-meli-tmavou-plet-belosi-se-v-evrope-rozsirili-teprve-pred-8-tisici-lety.html


   Naštěstí už se sem pomalu vrací původní populace ...

   Smazat
  5. 8:16, pod pojmem "tmavší" typ neznamená africký, ale blízký balkánskému a pyrenejskému. Přitom pod pojmem "Evropa" autoři článku mysleli oblasti Západní Evropy, ne Evropy jako celku. Ten světlejší typ pocházel také z Evropy, jen z její jiné části, kam se dostal migrací v rámci Eurasie. Přinesli nejen schopnost zpracovat laktózu a absorbovat UV záření, ale také nové technologie a indoevropský jazyk.

   Podobně tomu bylo u "tmavší" populace, která také přišla do Evropy migrací v rámci Eurasie, a s populací Blízkého východu nemá (kromě náplav) nic společného hodně dávno. Už vůbec ne s Africkou populací - takže ten obrázek blondýnky a černošky je zavádějící a zřetelně tendenční.

   Navíc jedna její podstatná část má naopak geneticky hodně společného s tou "světlou" evropskou populací. Asi proto si jsou Evropané navzájem tak hodně podobní a liší se od ostatních populací na jiných kontinentech. Nejblíž původní evropské populaci je ta Blízkovýchodní, afghánská a část populace v severní Indii. Koneckonců je vidět i podoba.

   Smazat
  6. 9:08 Ale tak to není! Světlá rasa, díky níž tu můžem dnes místo tančení okolo ohně v pralese diskutovat přes globální počítačvou síť vznikla díky míšení s geniální rasou neanderthálských lidí, jejichž gen negři vůbec nemají! Jen díky tomu se zrodila civilizace a zanikne současně opět se zánikem této rasy, a to kdekoliv! Tu, v Americe či Austrálii. Přežití nějakých indiánců nebo aborighinců je úplně na hovno ... země se stane Planetou opic! - https://sarmatia.wordpress.com/2012/06/21/jak-kvetouci-bile-civilizace-smeruji-k-vlastnimu-zaniku-a-jak-predejit-zaniku-definitivnimu-v-nadchazejici-dobe-globalniho-temna/

   Smazat
  7. 13:17, :) sarmatia hezké :)
   Neandertalske geny mají i Asiaté a lidé na Blízkém východě, tam všude neandertálci žili. A že geniální..? :)
   Nečti to.

   Smazat
  8. najviac neandrtalcov zije asi v bruseli

   Smazat
  9. Každopádně ať tak či onak, pokud nemáme právo na osídlení a zcivilizování Ameriky, nemáme totéž právo ani u Austrálie a Evropy! Rozmnožme tam indiány, ať tam zas proháněj po prérii bizóny, sem zase bantustánce, aby tu kopaničářili odstěhujme se na severní pól! Tam si můžem postavit iglú, jestli nám to eskymáci dovolí a začít lovit olejovky:)
   Komoušští kreténi často ale bojujou za indiánský práva tak ňák "selektívně"! Např. na Kubě podporovali synka bělošskýho "reakcionářů" ze Španělska proti potomkovi původních indiánských obyvatel, který musel od svých 12-ti let promáhat svému chudému otci pracovat na plantážích bílých kolonialistů!:)

   Smazat
  10. Pro 08,27. Neurážejte neandertalce jejich srovnáním s Bruselem.Jsou indicie, že ti první mohli být inteligentní, co se o těch druhých nedá s jistotou tvrdit, spíše opak je pravdou

   Smazat
 4. Prosím vás, nemusíte zdůrazňovat, tedy zveličovat vzdělanost Trampolinovy administrativy! V podstatě všechny vlády a prezidenti "našeho světa chleba a her" jsou jen loutkami v rukou kapitálu. Ten za ně tahá, ten jim dává rozumy. Ovšem maňásky vodí na prstech ruky a je jich jen půlka, že zrovna mají vybranou tu polovinu s mozkem? No a vadí to tolik? Proč se věnovat nerozumu, když mezi obecným lidem, i u těch, co mají za sebou jen základku, najdete aspoň selský rozum.

  OdpovědětSmazat
 5. 18:50 hmm selsky rozum. Co vam ŕiká ten selsky rozum,když ve stejnem dni na ruznych koncich zemêkoule jeden mluvi o blokádê vyvozu ropy do Syrie a druhy o uzavŕeni plynu a ropy do Evropy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo je ten druhý?

   Smazat
  2. 21:05 Dimitrij Timofeev z Min.Financi RF

   Smazat
 6. A ta půlka gramotnosti je kde?

  OdpovědětSmazat
 7. Škoda že evopa nemá politiky. Je těžké, když evropě vládnou americké ambasády. U nás je to snad nejlíp vidět na tom politickym póvlu co vystavili svoje mordy na bilbordy. Vypadá to že válce, kterou amíci vyprovokují se už nedá zabránit. Chtěl bych ten začátek přežít a mít možnost ulovit alespoň jednoho zelenýho mozka, co to zavinil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slovo politik je poslední dobou hanlivý výraz. Zpravodajec ČT agent CIA a bere dva platy a většina lidí když slyší ČT si odplivne.

   Smazat
 8. No jo dementům z usa odmala říkají jak jsou nejlepší tak se chovají jak blbci. Žádná blokáda jim nemůže vyjít to je jen zoufalství. Když jsme u blokády Rusové s tím mají zkušenosti třeba hrdinný obránci Leningradu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak co jim zbejvalo, že jo. Buď chcípnout na mraze bez bolesti, nebo bejt "nehrdina" a chcípnout při mučení někde ve sklepení NKVD ... kdyby tak "hrdinský" byli ti Rusáci v únoru 1917, mohli si ušetřit tyhle konce tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
 9. Měli holt toho nerozhodnýho Mikuláše a tý jeho Němky pelešící se z oudem Rasputinem plný zuby!!!!!!
  STEJNĚ BY TEN HEMOFILICKEJ INCEST VYCHCÍPAL DŘÍV NEBO.POZDĚJI!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak skončili jak skončili! Zdegenerovaný alkoholem páchnoucí odpad. Přišli o 300 milionů lidí, včetně celé elity a zbylo tam to co na v tom klipu ... s tímhle odpadem je jim prd platný nějaký území a "zdroje":)
   Rasputin měl rozumný návrhy, jenže ho britská tajná služba uklidila do vsi Pokrovskoje, když na něj spáchala jedna najatá krafka atentát a on se celé léto 1914 léčil doma kde nebyl ani telegraf! Kdyby byl v Pitěru v těch kritických dnech, vstupu Ruska do války by zabránil a Rusko mohlo dál existovat a naplnit prognózu velkého ruského myslitele Mendělejeva (ano toho tvůrce periodické tabulky prvků), který vypočetl, že pokud Rusko půjde cestou rozvoje nastartovaného Stolypinem, tak na konci 20. století bude mít 594 milionů obyvatel a největší ekonomiku světa! Dnes má kolik? 145 milionů má putleroffskej parchanát, 45 milionů ten banderovskej, 10 milionů Lukášenkův, 10 milionů Přibaltika s Finskem dokupy, 10 Zakavkazí, 60 milionů maj čurbani. To je kolik cirka? 280 milionů - to měl Sajůz když klek! Kde je těch chybějících 315 milionů, co? Takže jediný kdo vychípal byl rusáckej incest - incest líných a tupých Slovanů s divokýma stepníma Mongolama ...

   Smazat
  2. 23:50 Původním Rusem však je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijského Projektu. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Smazat
 10. TY ZMRDE,kde s vzal ty počty????U "ekonoma"KRAĎOUSKA?!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sečteno volební komisí, putlerprde! - https://www.info.cz/volby-2018-komunalni

   Smazat
 11. 16:14
  Emerickou high school viď TY POSRANINO Z SCHWEINE SCHEISSE?!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putlerprd einešvajne dumme kleine!!!!!☺

   Smazat
  2. To je slavnostní pokřik těchto absolventů putlerprdí akademie! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
 12. Akou řeči z stě to teraz blili KOKOT ZAJEBANÝ?!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hovorí sa jej putloroffština, je to akási zmes ugrofínštiny s jidiš - to si časom zvyknětě, tento rudoprd tu v tej reči prdí celkom často!!!!☺

   P.S.: On nebleje, nieje tekutý, je plynný!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.