Reklama

.

.

středa 10. října 2018

Polsko počítá, že rozhodnutí o rozmístění americké vojenské základny bude přijato na jaře

10. 10. 2018     zelv.ru
Polské orgány očekávají, že Amerika rozhodne o otázce dislokace své základny v republice do jara roku 2019. Bylo to řečeno hlavou polského ministerstva zahraničí Jacka Čaputoviče. V rozhovoru s novinami Kommersant ministr poznamenal, že vojáci NATO jsou v Polsku na rotačním základě a že jich "jsou jen asi 3000", zatímco Varšava chce, aby američtí vojáci byli v zemi trvale a aby jich bylo co možná nejvíce.


Na otázku, jak brzy se v Polsku objeví americká vojenská základna, Čaputovič odpověděl, že "vojáci jsou již tady," ale existují určité problémy, které je ještě třeba vyřešit.

"Jsou potřebné investice do infrastruktury k rozšíření a přizpůsobení stávající základny. Ještě je nutné analyzovat a prodiskutovat vojensko-politické aspekty a také místo konkrétní dislokace. Hodně záleží na postoji Kongresu USA a závěrech administrativy prezidenta Spojených států a Pentagonu, ale doufáme, že rozhodnutí bude učiněno na jaře příštího roku", prohlásil.

18. září se prezident USA Donald Trump a hlava Polska Andrzej Duda během setkání v Bílém domě domluvili na upevňování vojenské spolupráce. Trump navíc slíbil, že se bude zabývat otázkou vytvoření trvalé vojenské základny v Polsku, a Duda navrhl, aby se jmenovala Fort Trump.

Varšava dokonce také prohlásila, že je připravena zasponzorovat veškerou výstavbu (přibližně 1,5-2 miliardy dolarů). Za místa, kde je možné umístění, byla uvedena města Bydhošť a Toruň.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

45 komentářů :

 1. Bože, Poláci mají ve vládě ještě větší vypatlance než my. ....nebo alespoň doufám, že takový zvrhlý nápad nikoho od nás nenapadne....zvát cizí vojska pro trvalý pobyt a ještě jim to sponzorovat....děs, běs......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poláci byli jako stát a národ vypatlaní vždycky. VŽDYCKY. Pravlast vší vypatlanosti leží někde na pomezí dnešního Polska a Ukrajiny.

   Vymazat
  2. Tak nevím, kdo je větší vypatlanec. My jsme dali polovinu naší "armady" pod veleni Německa. To by Poláci neudelali

   Vymazat
  3. 17:08 - Proč by to Poláci dělali jako my? Oni si rovnou pozvou celou mnohotisícovou bandu "emerických" hrdlořezů!

   Vymazat
 2. Tento rádoby pán by se mněl podívat do dějin Polska. Nelze jednu pohromu mněnit za jinou pohoromu.
  Dle mého naprosto souromého názoru je to nedodpovědný kretén. A pokud s ním souhlasí alespoň 20% poláků je nezpečný světu. A tím i Polša ktěrá nězgiňula.
  Bohužel, kdys jsme byli bratři.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neblázněte, člověče. My a bratři s Poláky? To prostě není a nikdy nebyla pravda. Pevně doufám, že to jediné, co nás spojuje s Poláky, je to, že jsme na jedné zeměkouli a na jednom kontinentu a to konstatuji se značným smutkem.

   Vymazat
  2. Nás už jenom zachrání Rakousko-Uhersko,...a to jak od Poláků,pražáků,tak i američanů...první vstřícné kroky už byly učiněny,mělo by se začít jednat a vyjít demokracii vstříc !!!!,vše pro bezpečnost Evropy !!!!

   Vymazat
 3. No jo poláci se zbláznily už je pak nedostanou pryč jedině až zbankrotují. Asi si přejí aby Varšava dopadla jako v 2 sv.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A přitom tomu mohli celkem snadno předejít, mít tehdy schopější vůdce! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Vymazat
 4. Poláci a jejich láska k šavličkám a chocholům...Polák a Rus to je vztah kočky a psa. Bylo tam nejedno dělení Polska, carská krutovláda, barbarství Pilsudského vojáků a samozřejmě Katyň. Myslím si ale že Polsko se nějakého ataku Ruska bát nemusí. To je utopie. Dobrovolně si ale do země pozvat US army....to napadne jenom Polsko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za Stalina ale dostalo Polsko Východní Prusko, velkou část východního německého území,bylo odsunuto německé obyvatelstvo v míře větší než z Československa a nikdy nabyla ohrožena fyzická existence Poláků jako národa (za německé okupace docházelo ke genocidě Poláků, která byla zastíněna daleko větším hubením Židů). Není okupant jako okupant.

   Vymazat
 5. Zbavili jsme se rudé armády a žádné jiné nebrat !
  Marcel

  OdpovědětVymazat
 6. Tak už máme americký vrahy všude okolo ! Těch krvežíznivých šakalů už se debilové v Polsku hned tak nezbavíte a hodně brzy budete litovat !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co si zvolili, to mají, bude z nich kanónenfutr a kagan Rockefeller zabije dvě mouchy jednou ranou. Zredukuje početní stav blbců a pomstí se Rusům, je to vymyšleno geniálně.

   Vymazat
  2. 1:35 Tobě blbe, někdo z USA někoho zabil? To mě na v roce 68 RUSKÁ OKUPANTSKÁ SOLDATESKA ,zastřelila kamaráda, tak drž tlamu kdo je krvežíznivej vrah.

   Vymazat
  3. 10,00
   A KOLIK LIDÍ MAJÍ USSA NA SVĚDOMÍ PRI "OSVOBOZOVÁNÍ ČESKOSLOVENSKA" TI TY MAMRDE ZŘEJMĚ RADĚJI VYPADLO Z VYFETOVANÝ MAKOVICE!!!!!

   Vymazat
  4. Anonym 10:oo má štěstí,že tam nebyl s tím kamarádem a také nevystrkoval holou řiť na tank.....tehdá se ještě nefetovalo,ale 12 dvanáctek mohl mít v sobě,takže mu řiť určitě jela,jako raketomet.....

   Vymazat
  5. 10:19 to je vcelku známý, no - https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/sovetske-nalety-zabily-prvni-mirovy-den-v-1945-na-1300-lidi_341978.html

   Vymazat
 7. Podlézavost Poláku k USA je odporná, to těm Polákům není ale vůbec hanba? Fuj

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maji sve slovanske Trojany proti Rusku. Polaky a Ukrajince. Metoda rozděl, rozeštvi a panuj v praxi.

   Vymazat
 8. Poláka jsem nikdy neměl rád, ale nyní jimi opovrhuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Člověk nemá nikým opovrhovat, ale s jedinou vyjímkou a tou je tento extrémně hloupý národ polský.

   Vymazat
  2. Je mi líto, že tak o Polácích píšete. Statisticky podle dlouhodobých a opakovaných průzkumench veřejného mínění jsou pro Poláky nejsympatičtějším národem Češi!!!
   Milují Vondráčkou, Gotta, dnes Ewu Farnou...
   Co vy víte o Polácích?

   To že mají historické trauma z Rusů (a Němců) je strká k Američanům. Přitom Sověti je zachránili před vyvražděním. To jsou ty prrrradoxy.

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Starosta meli by sve fantasmagorie zkratit je to skoda mista nikoho to nezajima a zacina to byt otrava cist sracky podobne v zelenem Hovnocuca .

   Vymazat
  2. Radosta je redakcí pravidelně mazán. Dobře tak.

   Vymazat
 10. Těšinšti (Polaci) vždycky kolaborovali proti Rusku spolu s fašistami. Kdysik se Třeti řiši, nyni s amikama. Těšinskym nelze věřit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak už mně dochází proč se v hovorové řeči používá termín "těšínská jablíčka" :-)

   Vymazat
 11. Korporatni fašizmus v praxi:

  https://www.hlavnespravy.sk/trump-administrativa-hovori-powellovou-moznou-nahradou-za-haleyovu-osn/1546890

  Americký prezident Donald Trump v stredu uviedol, že jeho administratíva rokuje s manažérkou spoločnosti Goldman Sachs Dinou Powellovou, jednou z jeho bývalých poradkýň, o možnom nahradení Nikki Haleyovej na poste veľvyslankyne USA pri OSN

  (Tak Goldmann Sachs – USA pry nejsou korporatnim fašizmem a Trump jejich loutkou. JáaChaChaChááááá

  Duče veliky z Bileho wigvamu

  OdpovědětVymazat
 12. Dudu nenechal Trump v pracovně při podpisu ani sednout...kamaráda, sluhů se místo k sezení nenabízí-.---

  OdpovědětVymazat
 13. Jediné co tím Poláci dokážou je to, že na ně bude z Ruska mířit daleko více raket. Jenom tak, všimli jste si jak dopadly volby v Lotyšsku. Vyhrála strana, která chce být s Ruskem zadobře, tedy podle nás, Západu, jasně proruská a pak jak jinak na druhém místě populisté. Ani nevím jak se ta strana skutečně jmenuje. Tak, že jasně nekoresponduje s našimi představami.

  OdpovědětVymazat
 14. No, doufám, že Poláci základnu neodmítnou ( vždyť je tak ve všem chválíte ) a náše vláda se zasadí o vybudování US základny u nás v ČR. Kdo je připraven ( proti militantním rusum ) naní překvapan-napaden.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty hlavně neodmítej ústavní léčbu. Je jedno jestli Beřkovice, Kroměříž, Bohnice nebo Dobřany.

   Vymazat
  2. 18.05 Pán mluví ze své zkušenosti-gratuluji.

   Vymazat
  3. Pán 18:05 je ošetřující lékař a správně u pána 9:54 diagnostikoval duševní nedostatečnost a bludaření (viz americké yákladny u nás přispějí k naši větší bezpečnosti, nebo druhý blud: Rus je nepřítel). Na léčení podobných duševních poruch a chorob jsou právě výše jmenované ústavy určené.

   Vymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 16. Místní troll Radosta je pouze klonem rovněž placeného agenta-provokatéra Pepka Vyskoče. Radosta je grafoman se stejným zadáním, oba mají stejného páníčka :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Agent troll má docela smůlu, dlouhé příspěvky zde většinou nikdo ani nečte. Mně osobně stačí pohled na charakteristickou grafickou úpravu a nečtu, přeskakuji, ztráta času. Podle obsahu a velké délky (příspěvku, nikoliv přirození, to je délkou pravým opakem) usuzuji na starého, zneuznaného páprdu, zapšklého a osamělého prducha, bez partnerky (už ji dostal do hrobu).

   Vymazat
  2. 11:38 Až na to že to je metrosexuální úchyl z neziskovky značka havlojugend.

   Vymazat
 17. vieme že Poliaci si v dejinách vždy vybrali tú stranu ktorá prehrala, tak je to dobre

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. v případě základny je ironie v tom, že ji bude fakticky platit celá EU z ročního přídělu Polsku, kdo kdy viděl, aby Polák hodoval za svoje

   Vymazat
 18. Kdo by věřil za ožralého Jelcina
  že Rusko bude mít nejlepší armádu a hlavně nejlepší vojenskou techniku .
  A to nehovořím o nejlepším politikovi světa V. Putina .
  Klobúk dole pane prezidenta . Kdyby tam byl Brežněv , tak je dávno válka. Světu mír . Marcel

  OdpovědětVymazat
 19. Zrada ako z učebnice. Netuším čo majú pšonci v ústave, ale ak toto nie je okupácia a zrada na vlastnom národe, tak už potom asi nič. A to, že sa dokonca chystajú za to aj platiť je vrcholom všetkého.

  OdpovědětVymazat
 20. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 11. října 2:59.


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 21. Brzy zemřeme, všichni! Nebo ne?

  Před pár lety byl soudruh generál Bužinskij ještě optimistický. Tehdy v Lidovém domě vyjádřil svou víru, že Veliké Rusko nebude přinuceno naši podřipskou kotlinku navěky sterilizovat svými mírovými jadernými raketami.

  A hle – jeho víra se ukázala být naší nadějí: Náš lid JEDNOMYSLNĚ odmítl americký útočný jaderný radar v Brdech, takže jsme přežili.

  Nyní je však situace NESROVNATELNĚ vážnější: Poláci, nejhorší Slovani vůbec, dovolují krvežíznivým žoldákům NATO stavět útočnou základnu kousíček od hranic Velikého Ruska. Což s. generál Bužinskij už nemůže přejít typicky milým ruským úsměvem: „Když vstoupí Rusko do konfrontace s USA, skončí to určitě použitím jaderných zbraní.“

  Co dělat?!
  Můžeme se alespoň POKUSIT o záchranu, třeba opakováním našeho statečného postoje z let 1919 až 1920: Tehdy Rudá armáda obětavě osvobozovala Polsko od feudálů, statkářů, sionistů a jiných podobných Poláků. Západ se přirozeně snažil osvobození zabránit, proto Polsku posílal OBŘÍ dodávky zbraní, mnohé z nich přes území naší republiky. Naši pracující vlaky se západními útočnými zbraněmi záměrně a statečně zadržovali, takže polští papeženci neměli čím střílet na naše starší ruské bratry, a hrdinná Rudá armáda šla vpřed bez zbytečných ztrát.
  Leninu žel, Trockého intriky způsobily neúspěch tehdejší osvobozovací mise; proto byla západní část Polska Rudou armádou osvobozena až v září 1939.

  To je příklad hodný následování: Zablokujme silnice a železnice, nedovolme letadlům se žoldáky NATO a EU přelétat nad naším územím. Když se nám to na 100% podaří a stavba útočné základny NATO se dostatečně zpozdí, tak nepřemožitelná Armáda Ruské federace osvobodí Polsko jediným mocným úderem – bez nutnosti použít mírové jaderné rakety a bomby.

  Ano, tak bychom mohli přežít, a navíc – za svou věrnost ideálům leninismu a putinismu – dostat od Velikého Putina odměnu v podobě Horního Slezska, území, jež nám patří STEJNÝM PRÁVEM jako tzv. Sudety. A to se vyplatí!

  „Z východu světlo, z Východu svoboda!“

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat