Reklama

čtvrtek 18. října 2018

Pomóóóc, vždyť se z té přemíry svobody udusíme!

Lubomír Man
18. 10. 2018
Čeho je moc, toho je příliš, říká se mezi lidem, a já bych k tomu rád dodal, že momentálně je u nás zvlášť naddimenzovaná svoboda. Ano svoboda ve všem, na co si vzpomenete, od tisku, k televizi, k názorům lidí i k projevům státníků, všude je svobody tolik, že to začíná ohrožovat zdraví jednotlivce i národa jako celku. Každý si prostě píše a plká, co ho zrovna napadne, vznešeně se tomu říká souboj idejí, který je prý nutný proto, aby duševní zdraví jednotlivců i národa nezcepenělo, a jako štítu téhle národní roztříštěnosti se využívá Masarykův výrok, že demokracie je diskuze a že diskutovat je prostě potřeba, jen když se prý diskutuje slušně.


Jistě, ale pak to vede k tak šíleným excesům, jako byl třeba ten nedávný s předsedou poslanecké sněmovny Vondráčkem, který si zajel do Moskvy a tam, představte si to, před bůhvíkým prohlásil, že česká média nevyjadřují ve vztahu k Rusku hlas většiny české populace. Samozřejmě, že je to pravda, ví o tom každý a ví to u nás i každé malé děcko, ale, proboha, kam bychom přišli, kdybychom každou pravdu, která nás zrovna napadne, vytrubovali do světa? Vždyť prozradit ji by nebylo moc passend ani u nás doma, mezi našinci, a on Vondráček si ji jede oznámit ruským lidem až kamsi do Kremlu, či na Rudé náměstí, nebo kde to dal tuhle informaci k dobru.

No a pochopitelně to víte, hned za to dostal rejžák od téměř všech našich politiků rozumnějšího konzervativního křídla, kteří dobře vědí, že se svobodou je třeba šetřit jako se šáfránem, a ne ji kolem sebe rozhazovat plnými hrstěmi. Třeba nějaký Lipavský z Pirátů mu správně vzkázal, že to, co Vondráček Rusům tzv. propíchl, považuje za potupu České republiky. A já souhlasím. Jistě, říkat pravdu dnes tupí mnohého a mnohé, takže bychom s ní měli hospodařit opravdu co nejúsporněji.

Ale nemáte tyhlety excesy svobody jenom v politice, ale setkáte se s ní třeba i v církvi římskokatolické. Zhruba před týdnem, tuším že přímo v katedrále svatého Víta, vystoupil kněz Petr Piťha proti tzv. Istanbulské úmluvě, kterou dala dohromady Rada Evropy, čili ty nejvýtřibenější mozky, jaké v Evropě dokážete sehnat do houfu – a on český kněz Piťha - si dovolil tu úmluvu kritizovat a střečkoval proti ní v tom smyslu, že ohrožuje rodinu a zasahuje do soukromí lidí i do suverenity států. Hned se mu naštěstí dostalo odpovědi religionisty Štambacha, že jeho kázání bylo na hranici trestného činu, ale ono i tak, vidíte, co ta svoboda s námi dělá a stará se nám o reputaci, o jakou nestojíme.

Takže co?

Mmě je to jasné. Utáhnout šrouby. Ve všem a všude.

Jen tak ukováme z tohoto jankovitého národa platného člena západního společenství. Domluvy na ten úkol až dosud nestačily.

(Pozn. red. I.D. Slyšel jsem pana Vondráčka v ČRo hovořit o tom, jak vyhůstal v těžké době normalizace, kdy se něco jiného říkalo doma a něco jiného na veřejnosti. On jenom nepostřehl, že je to dnes mnohdy ještě horší.)

48 komentářů :

 1. Zde je prapočátek stranické svévole ČSSD, to je ta svoboda, tak nějak po stranicku, neplněni závazků rozhodnutím soudů ČR, exekuce (!) jako u stáda ovčanů!

  Patrik a Veronika Altnerovi, dědicové advokáta Zdeňka Altnera, vyzvali sociální demokracii k ukončení kauzy Lidový dům. Straně nabízejí čtyřměsíční lhůtu k zaplacení dlužné částky, pokud ČSSD stáhne dovolání proti rozsudku městského soudu z března 2016. Soud tehdy rozhodl, že strana musí Altnerovi zaplatit téměř 338 miliónů korun za zastupování strany ve sporu o Lidový dům.

  Dědicové advokáta Altnera žádají, aby ČSSD vzala zpět své dovolání k Nejvyššímu soudu do 26. října. Strana se podle jejich návrhu má vzdát i dalších právních prostředků, kterými se rozhodnutí městského soudu pokouší zpochybnit.

  „Pokud tak vaše strana učiní ve lhůtě výše uvedené, dědicové jsou připraveni poskytnout vaší straně čtyřměsíční lhůtu k zaplacení pohledávky a po tuto dobu by nepřikročili k prodeji nemovitostí, včetně Lidového domu, v exekuci,“ píše se v návrhu, který je adresován předsedovi sociální demokracie Janu Hamáčkovi...

  Zdroj:

  https://www.novinky.cz/clanek/lhuta-pro-cssd-ctyri-mesice-na-zaplaceni-338-milionu-altnerovy-pohledavky-40244444

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi

  1. Čéče doktore, kouká Vám tam to "vyhůstal", není to něco nakažlivého, pokud to máte v důležité (Pozn. red. I.D.). Není za zač!

   Smazat
  2. VŠICHNI OBČANÉ SE SMĚJI ČSSDJAK SE TAM MYDLÍ

   skvělý exekučni zákon který si na sebe a ovčany ČR pomáhala schválit ČSSD způsobil,že prý původni dluh ALTNEROVI 18.5 milionů se za 5730 DNI od podáni žaloby zvětšil o prý dalšich 318 MILIONŮ KORUN.

   Nikdo nám nic nenabidl hlási kdesi dnes přededa a podá prý brzy žádost o důvěru!

   Smazat
  3. Crack Zone 19. října 2018 16:32

   Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Odpovědět

   Ale ho√no lidé rozklikněte " Crack Zone " a najděte si ty amaterský " CENZORY ", kteří totálně pohřbí I.D. & V.D.s NR, jelikož jsou MAZÁNI ti nepraví diskutéři. Vezme si je hrobník dědky zmatený.

   Jděte přímo ke zdroji je vpravo, stačí ROZKLIKNOUT a uložit na PLOCHU PC. Oni poté zhasnou, NEzamknou a utečou i s ČSSD & KSČM k PIRÁTŮM.

   Koledují si Štofi, Piloun atd. je nespasí? Vše si zálohuji!!!

   Zdraví Ramón

   Smazat
  4. A DNES , CELE EU SE PROMENILO DO SAUDI ARABSKYCH KONZULATU.

   Smazat
  5. A jako v pripade lodi Liberty ,se zase US president po...lal, az za usima.

   Smazat
 2. Ještě štěsti,že tu máme ty vnitráky z ČSSD,kteři vám VŠEM tady na NR brzy UKÁŽI,

  JAK VYPADÁ 100% CENZURA A BUDETE MIT VŠICHNI PO VTÁKÁCH!

  Podepsáno prý vedeni ČSSD do pekla totálni svobody korporátni oligarchické tyranie shrbených hřbetů a nízkých platů a ne že ne ANO!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DĚKUJEME ČSSD KTERÁ SCHVÁLILA SKVĚLÝ EXEKUČNI ZÁKON

   a doufáme a věřime,že si ho důkladně teď i užije!
   Kdoví,zda se ji bude dařit dále lhát což už má ve svém názvu,kde píše že je je sociálni,ale do ŮSTAVY ten Sociálni stát radši nenacpala,teď by se ji hodil,aby nemusela být bezdomovcem a možná brzy chodit žebrat,nebo jak to vlastně s nimi dopadne!

   Smazat
 3. Hovnolule, máš li bol, vem Radostol. Vysereš se dostatečně doma a nebudeš muset srát tady.

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš li bol, vem Radostol. Vynikající prostředek na dobré vysrání.

   Smazat
  2. Soudruhu Radosto, již dnes se těším na zářný zítřek: "Kráčejte do zadku, ku předku ni krok!".

   Štofi, Všesokolský tajemník z Teplicka. Moje heslo zní: "Kde jsou dětska, to je pecka".

   Smazat
  3. Máš li bol, kašli na semafor.

   Smazat
 5. Pane Mane přesně tak kdy už to konečně té normální většině dojde.

  OdpovědětSmazat
 6. Pisálku Mane, co jsi mohl napsat před rokem 89!? Pouze několik vět, co jsi sesmolil v tomto článku proti dnešku, by v opačném gardu před 89 stačilo na 5 let natvrdo. A ten mazal, nějaký I.D.na konci, co se dnes povídá doma a něco jiného venku,? A že za vás rudých se něco řikalo jiného doma a venku, je čistá pravda. Za vás měl každý strach a dnes? přečti si několik příspěvku troubo, jak se dnes nadává na dnešní zřízení a stane se někomu něco? Tak příště NELŽETE.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Normalizace se dnes opakuje, jen blbcům to ještě nedošlo.

   Smazat
  2. 17:04 Nevšim jsem si nějaké normalizace, ale třeba se mýlím, tak dej nějaký příklad. A kam se řadíš ty, když ti vše došlo, pane přechytralý. Hlavně si do všeho v dnešní době kopnout, pomluvit, dehonestovat, a blejt ty vaše RUDÉ bláboly, jak to za vás komoušu bylo nejlapší. Nikdy nebylo tak dobře jako dnes. TAK ŽE KULOVÝ VOLE KULOVÝ

   Smazat
 7. Diskutujte o článku a nevyžívejte se ve svobodě vaší vlastní pitomosti, svobodní pitomci ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 8. 12:25 Jak mohu diskutovat o článku ve kterém je napsaná lež. Nesvobodný pitomec jste možná vy,já si užívám svobody po 89 na plné pecky, jinak vás jako nesvobodného nelituji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Nikdo není více otrokem, než ten, kdo si myslí, že je svobodný, aniž by opravdu byl." - Johann Wolfgang von Goethe.
   Pitomec jako vy, je vždy otrokem vlastní pitomosti ..

   Smazat
  2. Ad 13:04. To určitě psal pan Bakala, protože ten si svobodně užívá stovky miliard o které obral horníky na Ostravsku. Vidíte, co dokáže takový kameradenšaft s Vašíkem a Dášenkou, no znáte ty fotky, jak se k sobě tulí! Pana Krejčíře jako autora tč. vylučuji, ten stále sedí v base JAR. Ale prosím vás, jak je to s těmi božími mlýny?

   Smazat
  3. 16:15 No, nesmíš zapomínat, že pan Bakala hlavně těžil z kamarádšaftu s Milošem a jeho soukmenovci.

   Smazat
  4. 13.16 A jak jseš na tom ty? Co píše pan Goethe, je mi u prde...Já sám nejlepe vím jak jsem svobodný a nepotřebuji tady citace pana Goetha.Za 250 let kdy tento člověk žil se toho hodně změnilo, víš pitomečku.

   Smazat
  5. 18.18 Nemáš mozek magore, tak to co řekl Goethe nikdy nepochopíš. Goethe byl zednář a věděl jak z blbečků jako ty se dělají otroci vlastní blbosti.
   Víš velký ho*no, jsi jenom namyšlený primitiv na úrovni opice, která tady na NR omílá stále dokola hovadiny co ji nalil někdo do hlavy.

   Smazat
  6. 18:19 Jau, au, au… kdybyste byl mlčel, mohl jste být filozofem.

   Smazat
  7. Ad 16:34 To myslíte Miloše Havla? Tož to byl stejný konec provazu jako Dášenka s Vašíkem.

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. Ten stesk pana Vondráčka k době normalizace. Takový problém snad bychom nemuseli dnes mít, ale máme zase. Doma slyšíme pravdu a na veřejnosti jen lži a zase lži hlásné trouby ČÉTÉ a dalších, ji na roveň postavených medií. Tedy jaký rozdíl? A naopak ta dnešní propaganda dostala švih pana Goebbelse a čecháčci začínají věřit, že hrobařem světa a agresory a okupanty cizích zemí nejsou USA a NATO, že ti jsou bohumilí "míroví misionáři" s tanky a bombami a s ohněm a mečem! Tedy jen "pouhé" nové Hordy barbarů, sice civilizovaných , ale bez kultury! A tak se nedivím, že i Němci si za nacismu mysleli, že koncentráky jsou ozdravné tábory! Propaganda je všemocná a politikům ani nemusí vymývat mozek, neb ti, jako loutky v nejšpinavější hře mají dávno mozek rozmixovaný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:30 Tobě, podle toho co tady píšeš ta místní propaganda ti vybrala mozek DOKONALE.

   Smazat
  2. 18.29 Odpal magore, nikdo není na ty tvoje hovadiny zvědavej. Jdi se ukájet tam, kde jsou tobě podobní vyšinutí blbečkové hlásající přihřáté euro hovnoty.

   Smazat
  3. 18:49 Že "nikdo"? Tím jako myslíš ansámbl místních užgryndaných čechomužiků - pravidelných to konzumentů výblitků lžidavida a lžidvořáka z NR, ty kremloidní posránku jehož zdechlej fotřík pjel kdysi v rámci družby s DDR spolu Merkelkou ve sboru pionýrů: "Buď vsjegdááááááááá búúúúúúúúúděěět něěěěěba, buď vjegdááááá búúúúúúděěět sóóóónce ..." :)))))

   Smazat
  4. 8.42 Hloupý prosťáčku, jdi se ukájet jinam ..
   Jediné co pro tebe tady můžeme udělat je, že tě budeme litovat pro tvojí retardaci ...

   Smazat
  5. 9:09 Jéééé, snad putlerprdku nechceš mě (ten blonďák) zde - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   srovnávat s tvým vypouštěčem (mongolid na 8 minutě) tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji panu Piťhovi a panu Ondráčkovi za to, co ,, provedli''. Pánové, jen tak dál. Nenechte se odradit od těch švábů.

   Smazat
  2. Crack Zone1 9. října 2018 16:32


   https://plus.google.com/116709164127974140119


   https://4crack.pw/idm-crack-serial-keys-download/


   Jen tu trčíš pitomio, ten tvůj zkurvenej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch hnědejch polobotkách se asi musel dost hřát přízní velkejch rudejch soudruhů co? Taky si se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách, vytahaným svetru s flaškou v ruce a udělal ti pořádnej rejhanec přes plány, co? To se frustrátskej smrade nedivím že z toho máš celoživotní trauma - Havel v každý větě:))) Tvůj fotr z toho asi zdech, co? Uchlastal se bez svý funkcičky, estaban jeden zkurvenej ... snad ho budeš záhy následovat!

   Smazat
 12. Souhlasím s 13:04. Základem článku je lež. A pan Man to moc dobře ví.

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Man, cenzori zde uz smazali pres 100 prispevku !

  Doufam, ze uz jste se v duchu omluvil Hitlerovi za vse negativni, co jste proti nemu udelal !

  OdpovědětSmazat
 14. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 19. října 10:24.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto, zde jste na omylu, doktor David má rodinu nasměrovánu k Pirátům a spol.!

   U nich nikdo netratil, zde je to jen terapie pro nás, ztracených v bezvýznamnosti, co nevíme jak naložit rozumněji s životním časem, který nám byl osudem dán.

   Ramón

   Smazat
 15. S.s. Man má naprostou, přímo LENINSKOU pravdu!

  Ano, tuto Naši Pravdu DOKONALE známe my všichni komunisti a putinisti, zemanisti a babišisti: Svoboda škodí, absolutní svoboda škodí absolutně!

  Vždyť stačí letmo porovnat ten „slavný“ Západ s naší rodnou Západní Asií nebo ČLR či KLDR, abychom viděli NA PRVNÍ POHLED, že řízená demokracie našeho typu (leninsko-putinsko-maovsko-kimovská) má JEDNOZNAČNĚ lepší výsledky než demokracie a kapitalismus.

  Ano, bída a násilí na Západě ostře kontrastuje s blahobytem a klidem Velikého Ruska, přímého dědice Sovětského svazu, a to i přes brutální snahy Západu o zavedení demokraticko-kapitalistického nepořádku pomocí placených zrádců Gorbačova a Jelcina.

  A ten vpravdě ÚŽASNÝ klid a blahobyt, panující pevnou soudružskou rukou v Čínské lidové republice a KLDR …
  Co by dali jen za ZLOMEK takové pohody zoufalí proletáři v USA?!
  Nebo ubozí Švýcaři, umírající hladem ve svých promrzlých domech, bojící se vystrčit nos na ulici plnou běženců …

  Prostě: Soudruh a soukmenovec Man je SKVĚLÝ komunista a putinista, drží pevně prst na tepu doby, dodává blankytu do křídel slovanského míru.
  Čest jeho záslužné práci i jeho (budoucí) památce.

  „Na konci všeho našeho snažení je člověk!“ (Kl. Gottwald)

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto, hraješ si na filozofa, leč ironie o kterou se křečovitě snažíš, v ukradené masce gogolovského šklebu,je spíše vlastní zpoveďí za cinkotu rolniček

   Smazat
 16. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Hampl-Zlocinecky-kartel-v-ceske-politice-556090

  ��

  OdpovědětSmazat
 17. Myslím, že je nutné při mazání příspěvků rozlišovat, je-li smazán pro svůj obsah a příspěvek k diskuzi, nebo proto, že je jen hrubým. ba prachsprostým slovním útokem na diskutující. Mám dojem, že se děje toto druhé a bohužel ne v úplném rozsahu, ke škodě věci. Pak skutečně jsou tito koprolálici schopno rozvrátit rozpravu a zdá se, že je to jejich cílem - a mnozí zřejmě jsou vlastně psychicky nemocní a přímo se v hulvátství vyžívají, jako by se tím cítili silnějšími - byť duchem chudí.

  OdpovědětSmazat
 18. Štampach je buzerant, stejně jako Hulík, proto ten kvikot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trpaslíka z 14:09 by bylo vhodné vybavit tvrdou měnou a koupít mu jednosměrnou letenku třeba do Patagonie. Tam by mohl veselé kádrovat a možná by tam dosáhl celospolečenské uznání.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.