Reklama

středa 3. října 2018

Postavili jsme pro vás... Ale už neříkáme, že za vaše peníze

Ivan David
3. 10. 2018
Obrací se mi žaludek ze záplavy billboardů a malých či obřích plakátů hlásících, co všechno "jsme postavili". Činí tak strany, které jsou u moci a tedy u peněz daňových poplatníků. Strany, které se k moci a penězům derou, prohlašují, co všechno postaví nebo zajistí, aby bylo zdarma (zase za peníze poplatníků). Pro to bych měl ještě jakés takés pochopení. Čím by měli zaujmout...? Jen se obávám (na hranici jistoty), že ony skvělé stavby nestavěly firmy vybrané korektně podle pravidel, ale podle ochoty financovat příští volební kampaň tak, ba dostaly příští zakázky s tím, že budou financovat další kampaň. A tak dále...

30 komentářů :

 1. Stejně je tomu ovšem i od nás na západ! Je to výsada demokrácie a svobody. Když bylo R-U, bylo to jasné, silnici postavil císař pán, a šmytec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Demokracie a svoboda za kapitalismu ? Vy jste blázen nebo provokatér.

   Smazat
  2. Ano, a železnice má kilometrovníky, značící vzdálenost do Vídně. Podívejte se z okna rychlíku.
   A trať z nádraží Wien-Nord do Lvova (vynechám všechny alternativní názvy Lvova) šla přes Břeclav, Přerov, ovšem mimo Brno (cestovní rychlost 100 km/h). Trať Wien- Dresden - Berlin vedla přes Kolín, Ústí nad Labem a
   Děčín- východ (areál nádraží byl větší, než u Děčína hl. n.), ale mimo Prahu.
   A pak vznikla ČSR. Dnes jezdíme z Bratislavy do Chebu přes Passau a Nürnberg.(www.zsr.sk)

   Smazat
  3. Železnice se začala stavět po celém světě po vynálezu parního stroje a začalo to v Angli. Právě tak třeba silnice souvisí s rozvojem automobilizmu. Naše metro se postavilo za minulého režimu, taktéž D1. No a strany určují své zástupce do dobře placených dozorčích rad a ti pak část peněz převádí na účet strany. O tomhle posledním jsem viděl reportáž v TV. Jak by jinak strany zaplatily kampaně, kanceláře, placené funkcionáře atd.

   Smazat
 2. Kdyby tam napsali co všechno oni rozkradli a prodali za hubičku byla by to pravda.

  OdpovědětSmazat
 3. Titulek článku bych si dovolil doplnit :

  "Postavili jsme pro vás... Ale už neříkáme, že za vaše peníze a jsme rádi, že část z nich skončila v naší kapse..."

  OdpovědětSmazat
 4. Davide obrací se mi žaludek z tebe,volby co . Pomluvit ostatní a já hovado křišťálově čistý

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:54 je mi vás líto, váš žaludek je pln nenávisti. Už jen použité oslovení -"hovado" o vás říká vše.

   Smazat
  2. Myslíte, že ta sebechvála na předvolebních billboardech a letácích nestojí na penězích daňových poplatníků? Že ty projekty financovali dotyční politici a partaje ze svého? Můžete to doložit, vy "křišťálově čistý"?

   Smazat
  3. Blbům jako jsi ty - 16:21 - je těžké cokoli vysvětlovat. To by člověk klesl na tvou úroveň. Brrrrrr.

   Smazat
  4. Anonymn 19:36

   Rozumím tedy vašemu zoufalému výkřiku správně, že doložit cokoli schopen nejste a pan David má pravdu?

   Smazat
  5. David má samozřejmě pravdu. David do senátu! Nic neslibuje, ale říká, jak by věci měly být a fungovat.

   Smazat
  6. 6:09 David do senátu?????? CHICHICHICHICHICHI Pouze rudý blouznivec.

   Smazat
 5. Článek je mlácení prázdné slámy. Diskutujme o tom co se s tím dá dělat. Já tvrdím, že je potřeba naši společnost demokratizovat. A cesta k demokracii vede přes vybojování si politické svobody. Pan David, prohlásil, že se hledá síla, která by polepšila společnost. Ta síla tady přece je! Spočívá v lidu - jeho organizování se v obcích a městech za účelem zbavení moci zastupitele a jejímu převzetí občany. Každý občan obce a města je přece členem této největší strany ve svém teritoriu. Má to potvrzeno v občanském průkazu. Členem této strany - "strany" občanů obce/města je ať chce nebo nechce každý kdo má zapsáno své bydliště v dané obci/městě.
  O tom se bavme a přestaňme mlátit prázdnou slámu.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Štefane, jste naivní vizionář. Běžte mezi lidi, mluvte s nimi, zkuste jim tuhle alternativu nabídnout. Uvidíte, jak národ za 30 let zhloupl, plácá nesmysly, je zbabělý a nechce nic dělat, nechce se politicky angažovat. To je přece ideální situace pro všechny ty parazity, šmejdy, exekutory, podvodníky, flanďáky, Kalousky a Drahoše, Piráty a ODSáky.

   Bídu si my Češi plně zasloužíme.

   Smazat
 6. Pane Davide, škoda, že pro svoje nařčení nemáte jediný důkaz. Bez důkazů je to jen plácání do vody.
  Ale chápu, volby jsou za pár dnů. Petr

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli ma dukaz nebo ne je nepodstatne. Zakon by to mel zakazat. Tj. mel by ustanovit povinnost verejne deklarovat sluzby poskytnute politicke strane. I kdyz se nejedna o monetarni prispevek, hodnota je vycislitelna a mel by existovat limit.

   Smazat
  2. Jaképak nařčení? Takhle přece existuje "demokracie" všude po Evropě.

   Smazat
  3. Jen ty důkazy jaksi chybí.

   Smazat
 7. Železnice se začala stavět po celém světě po vynálezu parního stroje a začalo to v Angli. Právě tak třeba silnice souvisí s rozvojem automobilizmu. Naše metro se postavilo za minulého režimu, taktéž D1. No a strany určují své zástupce do dobře placených dozorčích rad a ti pak část peněz převádí na účet strany. O tomhle posledním jsem viděl reportáž v TV. Jak by jinak strany zaplatily kampaně, kanceláře, placené funkcionáře atd.

  OdpovědětSmazat
 8. No jo, pan doktor si to musí dobře pamatovat. Jak byla asi financována ČSSD v době, kdy v ní byl pan doktor vysoce postaveným funkcionářem a chvíli i ministrem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně má vhled, to je jednoznačná výhoda. Daleko lepší je ale fakt, že má vůli seznámit se zákulisní praxí i veřejnost. To je dost ojedinělý jev a dává to panu Davidovi plusové body.

   Smazat
  2. Vy jenom kritizujete, ale konstruktivni reseni nemate.

   Smazat
  3. Právě jste ho četl. Řešením je volit do zastupitelstev lidi jako je dr. David, pplk. Obrtel, Vladimíra Vítová, Benjamin Kuras a další.
   A brát se za závazné lidové hlasování - referendum, které znepříjemní život mafijím a cizím ambasádám.

   Smazat
  4. 19:45 Jak by referendum řešilo problém s tím, že stavební firmy uplácejí politické partaje, které jim ty zakázky přidělí?
   Možná by pomohlo, kdyby autor článku zveřejnil, jak tyhle kšefty dělala ČSSD v době, kdy byl on osobně u toho.

   Smazat
  5. David stejně jako např. Foldyna v mafiánských kšeftech nikdy nejeli. Proto na ně také nic nemají! Kdyby měli, už by to dávno vytáhli, stejně jako na Ratha.

   Smazat
  6. 6:12 Jasně, že na Davida s Foldynou nic nemají. Ale i oni dva moc dobře ví, jak ty prachy od firem do kasy ČSSD lítaly.

   Smazat
 9. Vliv penez v politice musi byt zcela vykorenen. Mel by byt limit na prispevky stranam, povinnost je deklarovat a pripadne statni dotace na volebni kampan. Nevim, jestli nejaka legislativa v tomto smyslu v Cesku existuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Peníze? Žijeme přece v diktatuře peněz - kapitálu! Jak by mohly prachy opomenout ty sloupy, které diktaturu kapitálu chrání? To snad chcete zase nějakou sociální spravedlnost, či dokonce demokracii? Národ si zvolil v r. 1989 diktaturu kapitálu a tak se demokracie vzdal, nelze mít obojí, to se vylučuje, asi jako voda s ohněm. Jo, svět, ve kterém je vše za peníze, to přece byl sen těch, co zvonili klíči 1989, tak ho mají a s nimi bohužel i ti, co by rádi 1989 dávali přednost humanismu před kapitalismem.

   Smazat
 10. Pane doktore, berte ty bilbordy jako pokus o vtip, hned se Vám uleví. 4 roky jsme o nich nic nevěděli, žádnou moudrost neslyšeli, žádnou hmatatelnou, slyšitelnou, viditelnou změnu k lepšímu nezaznamenali. Tak se nyní musí exhibovat, pro ty chytřejší zesměšnit, pro ty hloupější zviditelnit a sami se pokochat, jak jim to sluší a jak se pokouší těm sloganům, jim na bilbordech vložených do úst, porozumět a pak rychle zapomenout. Přeji zdar rozumu, ale kde ho hledat, natož najít?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.