Reklama

.

.

sobota 13. října 2018

Pozorovatelé OBSE napočítali na Donbasu 12 ukrajinských Buků


Světlana Stěpanová
13. 10. 2018     360tv
Alexandr Lukaševič, stálý zástupce Ruska v OBSE, uvedl, že na Ukrajině v Konstantinovce bylo zaregistrováno 12 protiletadlových raketových systémů Buk. Sčítání provedli pozorovatelé Speciální monitorovací mise OBSE (SMM). Oznámila to agentura RIA Novosti.


Podle vyjádření stálého zástupce Ruské federace v OBSE se Kyjev stále chystá řešit konflikt na Donbasu silovými metodami, a proto sází na agresivní nacionalismus a propagandu. Lukaševič je přesvědčen, že ukrajinské ozbrojené síly "zvyšují svůj vojenský potenciál na linii dotyku".

"SMM opět zaznamenala protiletadlové raketové systémy Buk - nyní 12 jednotek na železniční stanici v Konstantinovce (4. října) a také železniční přepravu deseti raketových systémů Uragan o kalibru 220 mm (8. října) přes zastávku v obci Rubežnoje", řekl Alexandr Lukaševič během zasedání stálé rady Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Stálý zástupce Ruska při OBSE také poznamenal, že Ozbrojené síly Ukrajiny využívají civilní a demilitarizované objekty pro vojenské účely.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. Asi se chystají sestřelit nějaké civilní letadlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Česku je buků mnohem víc . Ty ale nikomu neškodí , spíš naopak .

   Vymazat
 2. No ona OBSE taktéž zaregistrovala jinou ZRK nedaleko hranice RF, konkrétně ZU-23-2, a to v terénu na území tzv. DLR.

  Víme, že rétorika proti Minsku-2 silní nejen ze strany Ukrajiny, ale hlavně USA. Znepokojivý je i postoj Bartoloměje, konstantinopolského patriarchy, proti kterému se ohradil dokonce i papež.

  Obávám se, že hrozí otevřený útok nejen na obě republiky, ale na všechno, co spojuje Ukrajinu s Ruskem. Účelem je evidentní provokace k válce Ruska s Ukrajinou. Poroch má už vše vyvezeno z Ukrajiny v Londýně a Španělsku. Velmi se taktéž činí domácí zrádci, prostě Putin predátorům nesmírně vadí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (20:54):
   Ona protiletadlová zbraň ZU-23-2 je velkorážovým kulometem či malorážovým kanonem (23 mm) použitelným leda tak proti nízkoletícím vzdušným cílům (vrtulníky a pod.).
   Takže, jaký ZRK?? Kanon ráže 23 mm není raketovým systémem ... To ani flinta AK-47, i kdyby ji OBSE za strategickou raketu nakrásně vydávala.

   Vymazat
  2. 8:30, psali o tom jako ZRK, převzal jsem to tak. Ale máte pravdu, spíš by to mělo být ZU (česky zenitni systém?). Neříkal jsem, že se tím dají sestřelovat letadla. Je to podle mě určeno na drony a docela možná drony OBSE, které, jak je veřejným tajemstvím v DLR, pokaždé, když monitorují bojové pozice separátů, deset minut poté koriguje ukrajinská dělostřelba svoje cíle.

   Separáti zatím sestřelovali jen drony vládní, ne OBSE, což je přísně zakázáno. Ovšem mám dojem, že právě vládní strana jim už jeden dala dolů.

   Fotka ovšem vypovídá o něčem jiném. Zachytává pravděpodobný přenos těžké techniky přez ruskou hranici, což se dosud nepodařilo. Ani tohle není jednoznačné, přeseknutí hranice zaregistrováno nebylo. Je to smutné po tolika letech. To samozřejmě nepřekáží tomu, aby se tvdilo, že separáti disponují celou baterií hybridních systémů Pancir i s ruskými posádkami.

   Vymazat
  3. 14. října 2018 11:34
   Naprosto mne uráží pojmenování bojovníků za práva občanů na za separáty. Seperátem se zdá se jsi ty. Najdi si ve slovníku význam slova separát.
   Václav

   Vymazat
 3. Nevěřím že by šly do války pro nastrčené banderovce to by byl i jejich konec nebo dokonce jen konec západu. Rusko má o generaci lepší zbraně a možná má i obranu proti americkým zastaralým raketám. Spíš se budou snažit zničit obě republiky doufám že jim vlastenci nakopou ty fašistické zadky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Američané pozastavili všechny lety F-35. Důvod? Rusové je dokáží snadno ničit i dálkově ovládnout.

   Vymazat
  2. 8:34 ty zase kecáš ... Na jednom stroji se vyskytla závada - myslím, že něco s hydraulikou -, a dokud se neprověří všechny ostatní, létat se nebude.
   Koloděj

   Vymazat
  3. 8:34 Fantazii se v pohádkách meze nekladou,ale zase ne tak moc " rusové je dokáží snadno NIČIT I DÁLKOVĚ OVLÁDNOUT ", kolik jich už prosím zničili a dálkově ovládli ti vaši rusové. Nedavno tady psal podobný magor, jak ruská stihačka eliminovala veškerou elektroniku na lodi USA, a námořníci hromadně skákali do vody a posléze žádali Putina o azyl. Nebyl jste to náhodou vy? Ty vole to nevymyslí normální člověk.

   Vymazat
  4. 10:31, to si z vás asi někdo vystřelil. Podle Putina incident z r.2014 byl mnohem prozaičtější, prostě zapracoval monitorovací systém na Krymu a USS DD dostal výstrahu. Su24 jen monitorovala situaci.

   Ale je pravda, že Rusko hodně pokročilo i v elektronickém boji, což nikdo nečekal. Ovšem hodně pozadu je v biologickém, USA rychle napředují a pracuje pro ně spousta labů i v Evropě.

   Také v chemických zbraních jsou Rusové pozadu díky tomu, že naivně zlikvidovali zásoby chemických zbraní (i antidot) a nepokračovali ve vývoji. Takže dnes můžou být zničeni jejich vlastními chemikáliemi, které SSSR vyvinul a vlastníkem je Amerika. Možná i Británie.

   Vymazat
  5. 14. října 2018 9:48
   A ty nekecáš? Všeználku.
   Václav

   Vymazat
  6. 11.48 Kdo poslední použil chem. zbr. byl Rus v Syrii, to mužete zpochybňovat jak chcete.

   Vymazat
  7. 11:44
   TĚŽKEJ MENTÁLNÍ RETARDE,KDYŽ VÍŠ HOVNO TAK MLČ, CHEMICKÝ ZBRANĚ POUŽILI BLBÝ PŘILBY A JEJICH OKUPAČNÍ ARMÁDNÍ PORADCI Z USSA!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  8. 12:41 ... zadula rudá posranina vypuštěná z lejnolíhně tohodle škaredýho kremelskýho čekisty! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   P.S.: Nevím proč by se měl radit s nějakými snowbordisty!? - https://en.wikipedia.org/wiki/USSA

   Vymazat
 4. To ješ výsledek hloupé a primitivní politiky Gorbačova a Jelcina. Jimi byli narušeny dohody z II.světové války. USA si myslí, že to bude pokračovat, ale RF a ČLR jsou přesvědčeni, že už nemají kam ustupovat. Až na to přijde i Indie, bude to "soustátí" neporazitelné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádné soustátí nebude, jsou to konkurenti. Jen se ustanovuje nové ekonomické centrum, a tím už dnes je JV Asie. Globální byznys vůbec nebude mít problém se přizpůsobit nové situaci. Vlastně se už přizpůsobil. Těm opravdu velkým nebude vadit ani velká válka, spíš naopak.

   Jedinou jejich obavou je masivní válka jaderná, protože, jak je známo, pokud se použije tato zbraň, s největší pravděpodobností to bude v masovém měřítku.

   Rusko (Putin) to aktivně, s zatím relativně úspěšně, hraje na obě stany díky své geografické poloze, ale není vůbec jasné, jak se vše vyvine.

   Vymazat
  2. Ano Putin to aktivně a zatím relativně úspěšně hraje na obě strany a to ať se VK snaží Putina vykreslit třeba i v barvách SPD. Ještě větší blbec je Doležal z USA ten tvrdí sluneční mikrovné síly roztávají asfalt. No mám mikrrovlnku a asfalt možná rozdává, ale při styku s kovem dochází k jistření. A pan Doležal na to nějak zapomněl a říká že auta jsou nepoškozená. Asi mají nějaký speciální nátěr.

   Vymazat
 5. Pokud tuto zprávu vydalo Rusko, tak to je další lež jako v této době mnohokrát.Naopak, proč rus neustéle zapírá, že nesestřelil civilní letadlo? Západní státy to Rusku mnohokrát dokázaly. Rus je mistr ve lhaní, tak že co jiného čekat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jo jo zato zapad je mistr v pravdomluve co? Co ty ZHN v Iraku? Uz se nasly? Mozna cekaji na tebe az je konecne najdes a podporis tu pravdomluvnost USA, GB a ostatnich:):):):):)

   Vymazat
  2. Ty máš v hlavě pěkně vymeteno!

   Vymazat
  3. 10:17, Západní státy? To je zajímavé, protože vyšetřování se účastnili: Ukrajina, Holandsko, Austrálie, Malajsie a kdovíproč Belgie.

   Důkazy přitom dodával ten nejdůvěryhodnější, nejdemokratičtější a nejrozvinutější z nich, Ukrajina, pod vedením svého guru, USA, a tím Američané měli detailní přehled o činnosti JIT.

   Co je ještě zajímavější, možnými pachateli mohli být Ukrajina (vládní strana), Ukrajina (separáti) a hodně krkolomně Rusko.. Ukrajina (vládní strana) přitom dostala status hlavního dodavatele důkazů dokonce i s právem veta. WTF??? A nikomu z kovaných demokratů to nepřijde divné.

   Stejně tak poráží velké množství protiřečení a úplných nesmyslů, hlavně v technickém vyšetřování, které rychle opustili, aby se už v tom dál veřejně nepátralo. JIT se raději vrhnul na tzv."forenzní analýzy", většinou typu "jedna baba povedala" z nichž OPĚT zavrhli ty, které se jim nehodily do krámu. Se zdroji si už vůbec hlavu nelámali.

   S JIT spolupracoval celý atlantický ansámbl a "důkazy" dodával i "nezávislý, občanský" Bellingcat. JIT v podstatě přebrala CELOU agendu Bellingcat. Toho Bellingcat, kvůli němuž se Spiegel omluvil svým čtenářům, že přebíral on nich informace. To je prostě na palici.

   Ale vlastně se ani nemuseli obtěžovat vyšetřováním, jelikož Mr.Porošenko prohlásil 22 minut po sestřelu, že to udělali ruští teroristé Bukem, kteří za tímto účelem přijeli z Ruska. První snímky a "pravé důkazy" přinesl už po dvou hodinách Bellingcat. V podstatě se na tom nic nezměnilo ani po čtyřech letech "vyšetřování".

   Jen JIT neměl letos uveřejňovat čísla z té rakety, podobně jako USA nezveřejnili snímky z LEO. Takhle si zavařili, a chudák Ukrajina teď horečně za pomoci svého guru vyrábí raketu s číslem 886847379, aby mohla dokázat, že tu raketu ještě má, a to co našli, byla ZÁMĚRNĚ upravená střela z Ruska.

   Vymazat
 6. 10.29 Nelze popřít,že Husajn v Iráku použil proti civilnímu obyvatelstvu chemické zbraně s tisíci mrtvch lidí. Tak jako v Sýrii Asád,s podporou Putina. Tito zločinci se musí bez milosti likvidovat. Husajn, Miloševič,Kaddáfi nyní je řada na dalších Asád, Putin.A ve světě potom zavládne klid a mír.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu. Myslím, že by stačil Plegomazin nebo Cisordinol, ale ve tvém případě by byla docela vhodná elektrokonvulzivní terapie. Trolling ti prostě nejde, musíš se zlepšit.

   Vymazat
  2. 11:16
   a co pouziti chemickych zbrani ve Viet Namu? To bylo nic? Byl jsi vubec nekdy ve Viet Namu? Videl jsi i dnes dusledky Agentu Orange? Ne jenom ve Viet Namu ale i v tvych USA na detech tech americanu co tam jako agresori pod zaminkou Tonkingskeho incidentu zaranzovanemu USA byli?

   Vymazat
 7. 11)16
  TAK PROČ KOMISE VEDENÁ MOHAMADEM BARADEJEM ŽÁDNÝ ZHN NENAŠLA TY RYDYDE VYGUMOVANEJ????!!!!
  DRŽ HUBU AŤ NEJSI ZA JEŠTĚ VĚTŠÍHO HAVLODEMENTA NEŽ UŽ SEŠ!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zato jiná komise spolehlivě objevila a pojmenovala zvláštní směs smrdutého plynu, kterým si tvořen, a kterému dali pracovní název putlérium! Uniká časot z prdele tohodle ohavnýho Ugrofina - http://images.vfl.ru/ii/1368822456/b93508ac/2358268.jpg

   P.S.: Není na rozdíl od novyčou nebezpečný, ale je velice otravný a zamořující!!!!!!!!!

   Vymazat
 8. Čekají za bukem až poletí nějaký sebevrah z hollandie.
  Hollandi mají taky zatím málo malajců v mražáku a nějaký pilot
  který by si dovolil letět nad okrajinou, se nenašel.

  OdpovědětVymazat
 9. kam jely ty střely, ty tanky a další těžké zbraně, které vezli přes naše území vlakem? jely na východ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:05, Nevezou je jen vlakem. Na východě Moravy byly vidět i kamiony, které směrem na Slovensko vezly na návěsech bojové vozidla z Iráku.

   Vymazat
 10. aký Východ - na Ukrainu - dokonca bola uverejnená fotografia z jednej slovenskej železničnej stanice na ktorej konvoj stál - a k Rusku - Putin - načo nám bude svet bez Ruska ? - to stačí aby sme sa začali báť - všetci, a ako povedal jeden vysokopostavený Poliak - Rusi nás bez milosti upečú ... a budú mať pravdu

  OdpovědětVymazat
 11. Tak teď už jen určit, který z nich sestřelil civilní letadlo.

  OdpovědětVymazat
 12. Možná by bylo fajn, kdyby podobná data zveřejňovala přímo OBSE a ne jen jeden neobjektivní člen jaksi bokem.

  OdpovědětVymazat