Reklama

čtvrtek 11. října 2018

Retro připomenutí: Rozhodnutí soudu o Peroutkovi... O tom média mlčí…

Antisemita Ferdinand Peroutka se svou ženou Slávkou
ve studiu Svobodné Evropy, kterou řídil
Jaromír Petřík
11. 10. 2018     jaromirpetrik
Tak se dívám, jak si „Pražská kavárna“ zase jednou naběhla ve svém nenávistném tažení proti prezidentovi Zemanovi, kdy soudce výroky Ferdinanda Peroutky označil za antisemitské. Jistě si naši občané pamatují, jak vyváděli představitelé „Pražské kavárny, když prezident Zeman o Ferdinandovi Peroutkovi řekl, že četl jeho článek, v němž údajně napsal, že „Hitler je gentleman“. Toto Peroutkovo údajné prohlášení se sice nikde nepodařilo dohledat, ale zato se dostaly na světlo světa jiné Peroutkovy výroky jako:

"Každý organismus brání se otravě cizí látkou. Lze předpokládat, že roztok židovského elementu v německém životě byl tak silný, že na to německý organismus reagoval jako na otravu.“

Toto napsal Ferdinand Peroutka v Přítomnosti 22. února 1939, odkaz zde: https://www.pritomnost.cz/ archiv/cz/1939/1939_22_2.pdf

Další průšvih je v tom, že tato slova Peroutka napsal 22. února 1939, tedy ještě před obsazením naší země německými nacisty, že tedy neměl vůbec žádný důvod něco takového napsat. Tehdy ještě nemohl vědět co nastane a pokud něco takového napsal, tak to musel napsat z vlastního přesvědčení a ne z donucení. Osobně obdivuji odvahu předsedy senátu Tomáše Novosada, že článek nazvaný „Češi, Němci a židé“ označil přímo za antisemitský a podle něj v něm Peroutka použil i vyloženě rasistické obraty jako „cizí látka“ a „otrava z židovského elementu“ nebo stereotypy o tom, že bohatí Židé ničili Německo a Rakousko.

Umím si představit, jak „Pražská kavárna“, která si bohužel přisvojila naše mainstreamová média začne opět vyvádět a napadat tento rozsudek. A vnučka Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslová z tohoto případu odejde s větší ostudou, než kdyby se nenechala přimět Pražskou kavárnou k podání žaloby na prezidenta Zemana. Dokazuje to i její reakce, kdy výroky soudu označila za větší urážku než výroky prezidenta, a zvažuje proto dovolání. Pro Prezidentskou kancelář rozhodně bude menší ostudou omluvit se za výrok, že Ferdinand Peroutka nenapsal „Hitler je gentleman“, než jakou ostudu z rozvíření tohoto případu má vnučka Ferdinanda Peroutky s celou „Pražskou kavárnou“. https://zpravy.aktualne.cz/ domaci/vyhrali-jsme-3-1- raduje-se-mynarpo-rozsudku-o- peroutkovi/r% 7Efa318f9070f111e68afb00259060 4f2e/

Velice ostudné totiž byly i oslavné výroky Ferdinanda Peroutky na adresu Adolfa Hitlera v Přítomnosti z 26. dubna 1939, kde Peroutka napsal- cituji:

"Německá říše oslavila padesáté narozeniny svého Vůdce Adolfa Hitlera způsobem, který odpovídá všem oněm pronikavým úspěchům, jež tento muž za pouhých šest let své vlády svému národu přinesl. Jak dnes věci stojí, nemají Němci nikoho, koho by ve své Walhalle, ve své galerii národních hrdinů postavili výše. Odčinil v rekordním čase většinu následků německé porážky před dvaceti lety, ze státu, o jehož mínění se versaillští vítězové po mnoho let jen nedosti upřímně a nedbale zajímali, učinil stát, do jehož hlavního města putují ministerští předsedové všech ostatních evropských států, považujíce jaksi za dosti přirozené, že jim jest jíti za ním, ne jemu za nimi, známé tři spěšné návštěvy britského ministerského předsedy u hlavy německého státu jsou sensací světových dějin„ německý Vůdce stanul na onom významném rozcestí, kdy snad z vůdce národa stává se vůdce národů, zbavil západní mocnosti spojenců a vasalů v této části světa.“https://www.pritomnost.cz/ archiv/cz/1939/1939_26_4.pdf

26. dubna 1939 již naše země byla obsazena německými nacisty. Zajímavé je, že po jeho redaktorce Mileně Jesenské, která nacistické vězení nepřežila, nyní, jak se říká ani „pes neštěkne“. Ale jako „hrdina“ je „Pražskou kavárnou“ stále líčený pouze Peroutka. K tomu jen dodám: Takové pokrytectví je pro „Pražskou kavárnu“ typické, což již prokázala, když sprostě mluvil Schwarzenberg, tak to označila za projev aristokratické noblesy, kdežto u prezidenta Zemana to samé, za projev buranství.

A já děkuji předsedovi senátu Tomáši Novosadovi, že si zachoval zdravý rozum a dokázal usadit agresivní představitele „Pražské kavárny“, kteří popírají naprosto srozumitelně napsané Peroutkovy antisemitské výpady proti židům.

Před časem toho bylo všude plno a novináři i politici se mohli přetrhnout ve zjišťování "pravdy"... opravdu zvláštní, že na to Česká televize a další hlásné kavárenské trouby nereagovaly.

48 komentářů :

 1. Peroutka to je asi náš Skřípal v bledě modrém. Otavvný stejně jako stýček Brady

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/10/11/cestni-obcane-a-neuveritelna-ceska-hloupost/
   Prosím o přečtení, hlavně by měli číst ti z Vás, kteří mají pocit, že snad Němcům něco dlužíme za odsun.

   Smazat
  2. Zajímavé je, že Kaslová se tak vášnivě bere za svého dědečka Peroutku. K druhému dědečkovi Richardu Bienertovi, který byl ministrem vnitra v Protektorátu Čechy a Morava (a koncem války dokonce předsedou protektorátní vlády!) se jaksi nehlásí ...

   Smazat
 2. Je to trpce úsměvné, když režim nemá snad ani JEDINOU osobnost bez šmouhy, o níž by se mohl stoprocentně opřít a stavět ji na piedestal. Musí tak vymýšlet fikttivní příběhy, kamuflovat, zamlčovat a lhát, což má vždy jen omezenou životnost.
  Ale kde má takovou neušpiněnou osobnost hledat, když režimní ideologie sama je v jádru nečistá, stavěná na pokleslých charakterových rysech a patologicky zhoubná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 9:16 - souhlas, ale naštěstí stejné "postupy" lze pozorovat všude kolem, a možná ještě víc "profláknuté"!

   Smazat
 3. No jo kavárníci by gentlemana fuhrera brali za svého však se k skopčákům hrdě hlásí.

  OdpovědětSmazat
 4. Čtení - Znojmo:
  "Byl jsem očitým svědkem těchto jeho plamenných projevů a reakcí pobouřených českých obyvatel města nad nehorázností těchto projevů. Docházelo při nich i k rozbíjení okenních tabulek na domě kamením. Před shromážděnými demonstranty musel Henlein pak z domu utéci vyvezením v sanitním autě německého požárního sboru za asistence městské policie.
  Situace se stávala stále horší. Německy začali mluvit i ti, kteří se nějak cítili jejich potomky. Ze školy začali odcházet spolužáci německých nebo poloněmeckých rodin, kteří s námi nesměli mluvit, stýkat se ani hrát si. Dřívější velmi dobrý kamarád, námi odjakživa volaný „Jenda“, se rázem volal „Hans“."

  https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2018/41-2018/poctenicko-hodiny-pravdy

  OdpovědětSmazat
 5. To není zvláštní takhle ČT funguje normálně.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto, neodsuzujte celý národ. Ten se dokázal obrodit a přes velký útlak, vytvářel i hodnotnou poezii. Však se za tyto poety z Plastic people, postavil i sám velký Václav. Taková malá ochutnávka:

   „Ach jak mě souží a trýzní
   zácpa svou hroznou přízní

   V břiše nosím tvrdej kámen
   v měchýři mě pálí plamen

   Střeva hnijou mi mám dojem
   nebo se spekou tím hnojem

   Plyny vycházej mi ústy
   někdy taky roztok hustý

   Ach jak mě souží a trýzní
   zácpa svou hroznou přízní“
   P.K.

   Smazat
 7. Soudit Peroutku dnešními měřítky je absurdní. Jeho mudrování nad tehdy aktuálními tématy nebylo ničím jiným, než snahou pochopit dobu a najít nějaké racionální pozice pro čechoslováky. Nelehký úkol v časech vypjatého národovectví a značně agresívní politiky v Evropě, řekl bych. Pokud se chcete pobavit, porovnejte si jeho pokusy analyzovat společenské dění s výkony současných prominentních mediálních ohejbáků.
  Peroutka antisemitou? Směšný povrchní hysterický skřek vyřčený paradoxně mužem, který nezřídka a trefně za podobné úlety kritizuje laciný mediální mrdky, kterejch jsou vžude plný kýble... :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatímco mladí lidí nemudrovali a odcházeli do odboje, do emigrace, kde vstupovali do cizích armád, aby bojovali ze svou ztracenou a zrazenou vlast, tak Peroutka "mudroval". No to se vám povedlo, vašnosto.

   Antisemita a obdivovatel Hitlera Ferdinand Peroutka je pro "pražskou kavárnu" svatý, protože byl prvním šéfem českého vysílání Svobodné Evropy. Ale v té funkci opět lhal, překrucoval a sloužil genodcidním vrahům. Podle vás ale ais znovu "mudroval".
   Když si strčím fajku mezi pysky, tak to ještě neznamená, že mudruju!

   Leo

   Smazat
  2. Tak samozřejměj že Ferda měl recht a ten rusko-čínskej šváb a kryptokomanč Myloš zase žvanil sračky! Nesmíme zapomínat, že hlavní město francouzského protektorátu zvaného ČSR Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali se SSSR. Komunistická strana Československa (v čele s Klementem Gottwaldem, Rudolfem Slánským, Josefem Guttmannem a jinými, většinou Židy) byla členem komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní on sám či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
  3. Peroutkova dcera si vzala R. Bienerta, jeho otec byl ministrem vnitra od 19.1.1942 v Krejčího vládě, tedy to je dědeček z otcovy strany.

   Smazat
  4. Ad 8:39,pane landsmančafťáku, máte dobrého překladatele, ale jestli si myslíte, že vaše provokace dopadla na úrodnou půdu, tak se mýlíte. Chápu vaši zoufalou snahu se zviditelnit, Německo už nemá úroveň, podvádí s testy aut, nedovede vyřešit problém s migrací, kterou si vykoledovalo samo.Hospodářskou situaci řeši na úkor neokolonií a po odchodu GB z EU, sní o roli hegemona EU, ale plete se mu do toho Francie. Navíc nestabilní politická situace, vznik radikální AFD,neposlušné Bavorsko,navíc,kdoví zda na dveře neklepe krize. Když přidám faktor Trump, tak vám nezávidím.

   Smazat
  5. 1:25 Rudocancy, Německo úroveň má! Bavorský lid to dnes dokázal, když dal po tlamě rudé svoloči ve volbách! http://www.prvnizpravy.cz/repository/svs/leden_17/bavorsko_volby_graf.jpg

   Krásný to dárek německého lidu Bavorsku k 99. výročí řádění židobolševické sloty v Mnichově!

   Smazat
 8. žiaden z týchto ľudí nemal možnosť vidieť do budúcnosti, problémom je, že my vieme ako to pokračovalo, aj tak nechceme priznať nikomu právo na omyl, pritom stačí povedať, no mýlil sa, čo už, ale nikoho nezabil ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pomáhal hrbit národ, byl předvoj kolaborace! To vám nestačí?!

   Smazat
  2. Neviděl do budoucnosti a proto se snažil vystupovat tak, aby i v případě vítězství Hitlera ve válce měl dobrý kádrový profil a mohl dál rozvíjet svou kariéru. Opravdu "obdivuhodný charakter".

   Smazat
 9. Odpovědi
  1. 12:32 nemá pravdu a tvoje jméno neodpovídá tvému myšlení. Přejmenuj se. Navrhuji Kolabora Nečech, to ti bude sedět víc!

   Smazat
 10. Na jednu stranu vítám, že kavárna neuspěla, ve své zuřivé kampani proti prezidentovi. Na druhou stranu mě mrzí, že ze sobeckých zájmů kavárny, je takto vláčen jeden z českých intelektuálů.
  Nikdo není ani černý, ani bílý. Nelze to očekávat ani u Peroutky. On popisoval problémy své doby, se snahou popsat je objevně a pravdivě (to by asi měly být pohnutky každého novináře).
  Nelze to posuzovat prizmatem současné politické korektnosti, tedy vnitřně zabudované neupřímnosti. Tyto posudky jsou již z principu neodpovídající. P.K.

  OdpovědětSmazat
 11. Vy obhájci Peroutky, zjištěte si o něm další informace z doby okupace, o jeho rodině a vazbě na protektorátní smetánku.
  Je to podobný příběh jako Havlovy rodiny a dalších dnes "sametově vlasteneckých" rodin.

  OdpovědětSmazat
 12. Nejlepší je: Cena Ferdinanda Peroutky: "Vyznamenaní cenou by měli mít vlastnosti, které jsou oceňovány na Ferdinandu Peroutkovi – naprostou bezúhonnost, vysokou mravní integritu, osobní zodpovědnost za společenské důsledky svého publicistického působení."

  Ta "bezúhonnost, vysoká mravní integrita" se opravdu hodí na Peroutku. Po 1945, když si jeho dcera hned v prvních dnech po osvobození vzala syna protektorátního předsedy vlády a ministra vnitra Bienerta, Peroutka si nakopnul Slávku, spolužačku své dcery z prvního (krátkého) manželství jako svou tajnou milenku, se kterou se ale nestyděl ukazovat při různých příležitostech, dokopal ji do své redakce jako písařku, přestože mu tam při psaní dělala dost góly, jak si sama ve svém vyprávění přiznala.

  A pak si ji v 1948 nechal dostat za kopečky, kam odejel se svou druhou ženou, nejdřív do Londýna, a pak do NY. A tam si ji v 1955 vzal. Ale až po smrti své druhé ženy, která tím vztahem celou dobu v emigraci dost trpěla. Slávka chudák si ale s ním moc neužila, on celé své poslední roky na ni nepromluvil...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JO, cena Ferdy Peroutky je výsměch a ostatně vyznamenaní si ji zaslouží. :-o)

   Smazat
  2. Podmínka Peroutkovy ceny "naprostá bezúhonnost, vysoká mravní integrita, osobní zodpovědnost za společenské důsledky svého publicistického působení" velmi pobaví. Současný režim k smíchu přihlížejících nemůže shodit skupinu pochybně vyznamenaných.

   Smazat
 13. Opět jsme pod Německým velením .
  Masaryk velký slovan se musí v hrobě obracet . M

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 11. října 2018 17:07

   Jen ať leží, tam kde leží a hubou dolu i se synem Hansem. Můj děda (malý živnostník) s babičkou, ohledně bídy, která u nás za jeho "feudálních manýrů" panovala, rozdával chleba zdarma. Dětem pracujících lidiček bez peněz! Hladověli a přesto pracovali, zatím co pátečníci PINDALI a PINDALI samozřejmě v PRAZE a v LÁNECH!

   Díky takovým se oba dva dali ke KOMUNISTŮM a praštili se soukromou živnostenskou dřinou, směřující stále více a více pouze k bídě. Nechte toho velkýho ...... spát.

   Otčímovo příbuzenstvo odcestovalo, díky bídě komplet, kolem roku 1930 do Ameriky. Zůstala zde jenom jeho maminka (nebylo jí ještě 15 let nesměla odcestovat) a její matka, jeho babička.

   Maszárikové spěte dále, co nejhlouběji!

   Ramón

   Smazat
  2. Domnělý otec Maďar, matka Němkyně, skutečný otec žid Redlich. Doufám, že to zase nějaká svině smaže.

   Smazat
 14. Jiří Voskovec, který byl 1950 před vstupem do USA 11 měsíců internován na Ellis Island, byl málem poslán americkými úřady postrkem zpět, na podezření sympatizátora s komunisty. K tomu dosti pomohl dopis od snaživého F. Peroutky - v té době zaměstnance Hlasu Ameriky - který se vyjádřil, že V+W dopomohli Gottwaldovi do křesla.

  Ve vydané korespondenci V+W je dopis Peroutkovi, kde si chudák Voskovec sype popel na hlavu, aby vyvrátil Peroutkova tvrzení. A jen díky Voskovcově advokátu se podařilo to obhájit.

  Nicméně dnes se to vysvětlovalo (také Slávkou Peroutkovou) úplně opačně...

  OdpovědětSmazat
 15. něco jako dvě cirkve a každa je svata stejně jako za jana husa tři papežove a všichni vic svati než jejich idol ježiš buhužel tenkrat nemohli přez internet a chudaci si tu svoji pravdu museli vyšlapat po svych či na osliku z toho my ale vichazi peroutko zemanovsky spor jakoby jim kdosi v mladi ukradl hračky když tou hračkou byli oni sami ale pro kavarenske povaleče kteři z nudy nevědi proč protestovat a je uplně jedno kvuli čemu hlavně neni nuda ato se v plesku a ehe ceni protože stejně neni očem psat vijma pitchovin na entou ale co kdyby si toho nahodou někdo vširem světě všimnul a nahle bychom byli zase světovi neli vesmirni velikani či geroji

  OdpovědětSmazat
 16. Je srandovní sledovat, jak někoho to slovní spojení "pražská kavárna" ještě pořád baví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude to asi proto, že se ostýchá naplno říct - "pražská žumpa".

   Smazat
 17. A co je tohle?
  https://www.email.cz/download/k/k49FEy2AccgWzmsG_fFAtKce5lEkLzdGapdXASLEB5XNsNWUn8T_-9AHmonck6YV2R-yocc/11145907_10155680018915456_2551143894859601927_n.jpg

  https://www.email.cz/download/k/ORoWcIfU3cT61XYdePyFlyp5u7JQEk1C3TzA6WCGrErC3t97mqu5hk0gV-rZLOP2VDhvAsI/11148450_10155680018910456_3794969298783509437_n.jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou soubory stažené ve vašem počítači, ke kterým nemá nikdo jiný přístup :-)

   Smazat
  2. Jo, šlo o otázku vzešlou z vola.

   Smazat
  3. VŽDYŤ TO TEN VĚČNĚ ZLITEJ KRETÉN VYSTAVUJE POŘÁD DOKOLA....ON A HOVNOLULANOHEDVÍČEK JSOU JEDEN A TEN SAMEJ KRETÉN!!!!!!!

   Smazat
 18. Hahaha!To je skvele !!!Autorovi clanku velky dik.Toto o Peroutkovi vedela velmi dobre predvalecna generace ,ktera se nedozila nechutnych tahanic ze strany Peroutkovych potomku.S takovymi clanky z doby okupace se maji dedicove opravdu cim chlubit.

  OdpovědětSmazat
 19. ...spolupracovníkem Peroutky ve SV.Evropě byl nechvalně známý Nechanský ve 2.sv válce velitel protipartizánské jednotky..po válce odsouzený na smrt a na slovensku po 89roce na doživotí...to jenom jakej byl Peroutka vlastenec a demokrat...

  OdpovědětSmazat
 20. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 11. října 11:55.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 21. Peroutka – zrádný emigrant i ZARYTÝ obhájce kapitalismu a demokracie

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  My všichni roduvěrní Češi a Rusové, čili my komunisti a putinisti víme, co byl ten „slavný“ Peroutka zač: Masarykovec-fašista, zarytý obhájce neobhajitelného kapitalismu a demokracie, a v neposlední řadě i zrádný emigrant.
  Proto má náš národní Vůdce Miloš pravdu – přímo LENINSKOU pravdu – ve všech svých tvrzeních o zrádném emigrantu Peroutkovi, i ostatních intelektuálech.

  Zopakujme si nyní naše socialisticky kvalitní školní vědomosti: Soudružka národní umělkyně M. Pujmanová napsala PŘEKRÁSNOU báseň o Peroutkovi a ostatních zrádných emigrantech. Peroutka je přímo zmíněn ve verši „Jak emigrantský páv po peru pero ztrácí …“

  Marie Pujmanová: Emigranti

  Být špion, zběh, a vrah a zrazoval svůj stát,
  s vervolfy hranic jednom chumlu stát,
  v Babicích republice do zad vrážet nůž,
  jenž podal agent: Na holomku, služ –
  hanební emigranti.

  Studení jak psí čenich vlast vroucnou neviděli,
  jen střep a krám a strouhy, které bláto dělí,
  na tváři hrdinské jen počítali pihy
  a na půl žerdi stahovali prapor plihlý –
  hanební emigranti.

  Ale jen zadul vítr únorový
  od strážných hor až po dukelské rovy,
  kde krasnoarmějci a naší slavní dřímou sen,
  aby lid k vládě byl probuzen –
  páni, co na lid policii,
  obchodníčkové čilí,
  v teple se schovali, za storu skryli líc,
  zmatené školáky poslali do ulic
  a foukli, svíčkové báby.
  Hanební emigranti.

  "Svobodná Evropo", tvůj vykřičený hlas
  v procesí syčáků a byvších primadon,
  zas "chránit kulturu", zas "bolševictví hráz",
  ty "Nová Evropo", známe tvůj starý hlas,
  ba věru pravý uhodilas tón
  a šťastně poutní místo vybralas,
  kdekdo má v Čechách chuť vydat se opět znova
  na svatováclavskou pouť do Mnichova –
  hanební emigranti.

  Jak emigrantský páv po peru pero ztrácí
  přeletěl by tak rád v rakouskou federaci,
  uprchlý generál dal by zas Sudety
  křižákům s lebkami pro říšské lafety,
  kdys atlantický val, dnes atlantický pakt
  být špion, zběh a vrah a prodávat svůj stát –
  hanební emigranti.

  Nevědí co jsou, kdo dá přístřeší
  posluhující emigrantské veteši,
  chvíli je dobrá, pak ji zahodí
  v rozmaru politické náhody.
  Nevědí, či jsou, toho, kdo dá víc,
  zda vrah z Koreje, vrah od Lidic,
  ani co za to budou chtít,
  únos, nebo zavraždit –
  hanební emigranti.

  Válka je jejích naděje.
  Ať si ji nikdo nepřeje.
  Zpozdilí lidé minulí,
  jak mouchy byste zhynuli.
  Bez lásky těžko bojovat,
  jen ten, kdo má zemi k smrti rád,
  se v život zase obrátí, ne v polomy a vývraty.
  Jsme mír, my národ semknutý,
  ne jak klepáte, od knuty,
  však protože svou rodnou zem
  vpijeme živým kořenem.

  Dým továren, to je náš dech,
  naše krev tepá v pražských zdech,
  my z šumavského temene
  hraničním hvozdem kveteme.
  Protože v zemi Fučíka
  jen sběr a chamraď utíká
  však stát a dělník jedno jsou
  jak láska k míru s Nebojsou.
  A to je naše čest.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 22. Pane Radosto, neházejte perly sviním, proč trousíte svá moudra na tyto pomíjivé stránky, nehodláte-li je tesat do kamene, tak alespoň vydejte sebrané spisy.

  OdpovědětSmazat
 23. ...s básničkou jste se strefil ...holt jsme měli karlínský kluky lépe poslouchat...moc dobře si na ně v 68 pamatuju, když nás varovali...bohužel jsme jim nevěřili...A TEĎ MÁME CO JSME /ne/CHTĚLI !

  OdpovědětSmazat
 24. ...pan Radosta chtěl být ironický...ale jeho literární kompilát je nechtěná perla... historie se dnes opakuje...a je dobré si některé pravdy, již zapomenuté.. PŘIPOMENOUT !...p.R.jen tak dál !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste nepochopili, že si z vás dělá srandu ?

   Smazat
 25. ...tzv. radosta je jandův trrolík, něco jako pepek vyskoč...holt ho musíme přeskočit !..

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.