Reklama

.

.

středa 31. října 2018

Revize Montreuxské úmluvy: čeho chtějí USA v Černém moři dosáhnout ...Grigorij Pavlodubov
31. 10. 2018     politexpert
Spojené státy americké se více znepokojují pozicí a bojovými možnostmi Kyjeva v Černém moři než samotní Ukrajinci. Američtí politologové nepokrytě otevřeli téma revize Montreuxské úmluvy. Podrobnosti o tom sdělil list Ekonomika segodňa. Americký politolog, vedoucí známé nadace Jamestown Glen Howard ZDE, uvedl, že je nutné zrušit Montreuxskou úmluvu z roku 1936, která zabraňuje americkým lodím ovládat Černé moře.


Otevřeně šéf nadace mluvil o zrušení konvence během projevu na bezpečnostním fóru ve Lvově. Podle politologa musí být právě námořnictvo USA přítomno v oblasti Černého moře, aby "vyvíjelo tlak na Rusko". Howard označil pozici Kyjeva k této otázce za "nerozhodnou" a zdůraznil, že ukrajinská flotila potřebuje důkladné posílení. Admirálů je v Ozbrojených silách Ukrajiny mnohem víc než válečných lodí, které jsou navíc zastaralé, poznamenal americký expert.

Glen Howard vysvětlil, že nyní Montreuxská úmluva neumožňuje Spojeným státům působit v Černém moři, neboť délka pobytu v tomto regionu je omezena na 21 dní. Pokud budou všechny zákazy zrušeny, USA nebudou ve svém počínání omezeny.

Je příznačné, že dnes projevují Američané více úsilí k uchvácení Černého moře a zajištění bezpečnosti Kyjeva než samotní Ukrajinci. To je zvláště zřetelně vidět na prohlášeních kyjevských politiků a diplomatů. Dříve bývalý ministr zahraničí Ukrajiny Konstantin Griščenko řekl, že pro Kyjev je lepší nezostřovat situaci na Černém moři a Azovu. Navíc se OSU nesnaží o hlasitá prohlášení, protože vědí o problémech se svými loděmi. Hlavním úspěchem ukrajinského loďařství v posledních letech je výstavba bojových motorových člunů, které nebudou v případě vážné kolize nic platné.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

58 komentářů :

 1. Americanum nevysla zakladna na Krymu, na kterou uz byly vypsane statni zakazky na modernizaci na vladnim webu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lžeš a kdo lže tak i krade. A nejhorší jsou ti kteří svým lžím opravdu i sami věří.

   Vymazat
  2. http://theduran.com/u-s-navy-tender-construction-work-sevastopol-crimea-hints-u-s-military-coveted-controlling-historic-russian-peninsula/

   https://futuristrendcast.wordpress.com/2014/04/24/breaking-us-planned-to-turn-crimea-into-military-base-against-russia/

   Us navy vypsala v roce 2014 tendry na výstavbu námořní zakladny na Krymu.

   Vymazat
  3. 20:50 - naletěl vlastní blbosti a je teď za totálního ... (nechce se mi nadávat, mám dneska narozeniny).

   Vymazat
  4. 20:50😆😆😆
   "Musíme mít nejsilnější vojenskou sílu na světě a musíme – příležitostně - zkroutit ruce zemí, které by nedělaly, to, co my potřebujeme, aby dělaly"  Barrack Obama - držitel Nobelovy ceny míru.
   Tak už se konečně, milý anonyme, zkuste zbavit té indoktrinace. Otevřte oči a vyjděte na vzduch mezi prosté plebejce, kteří ještě používají selský rozum.

   Vymazat
  5. V tom případě by jsi měl, 20:50, přestat lhát a "krást", a hlavně si dej pozor, ať někoho "nezabiješ, ty vrahu".

   Vymazat
 2. 20:50
  Daleko horší je ovšem srážka s blbcem, který věří tomu, že je chytrý. Tady to máš, vykotlaná makovice:
  http://theduran.com/u-s-navy-tender-construction-work-sevastopol-crimea-hints-u-s-military-coveted-controlling-historic-russian-peninsula/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1000x opakovaná lež se opravdu nestane pravdou, blbečku.
   Jediný fakt je, že US Navy zcela veřejně vypsala charitativní poptávku na opravu školy č. 5 a dětské nemocnice. Už předtím úspěšně dokončili opravu škol č. 22 a 14.
   Podobné projekty USA platí v mnoha jiných zemích po celém světě. Nic není tajné a vše je možné snadno dohledat.

   Opakuješ tu jen 1000x vyvrácené bláboly rusácké propagandy, výmyslů, lží, užitečný idiote.

   Vymazat
  2. 21:32 MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Uleví se ti a můžeš
   se vysrat normálně, ne tlamou !

   Vymazat
  3. 21:53
   Tak to bylo ze slabšího soudku, ruský trolíku. Snaž se víc nebo budeš brzy vyměněn.

   Vymazat
  4. To 21:32 Od kdy dělá válečné námořnitvo charitu? Z čeho by ji asi tak platilo, jak by ji vykázalo? Mně by jen zajímalo, jakým myšlenkovým pochodem může člověk dojít k tomu, že uvěří tak nebetyčné blbině! Válečné námořnictvo zadarmo opravuje školy v cizí zemi! Neměl byste to chlastat. Ani zředěný.

   Vymazat
  5. 22:13 Diky takhle naivnim,muze byt USA "svetovym cetnikem"....Ti rozumnejsi maji i vlastni zajmy

   Vymazat
  6. 22:13 22:28

   Snadno dohledatelné, volně přístupné, naprosto transparentní, vše podložené.
   Podobné projekty v Rumunsku, Bulharsku, Albánii, Litvě, Makedonii, Srbsku, Bosně, Gruzii....

   Naučte se anglicky, a googlovat, negramotní pitomci.

   Vymazat
  7. 21:32, problém je, že Američanům nelze věřit. Nepomlouvám všechny Američany, jen jejich vládu. Udělejte s tím něco!

   Vymazat
  8. 0:08, není náhoda, že tyto triviální stavby jsou od US Navy. Všechny podobné projekty jsou předstupněm pro výstavbu bází a dost často nedaleko těchto objektů. Koneckonců sám jste to i řekl - Bulharsko, Rumunsko.... Je to způsob propagace americké armády, kdy vytvoří sobě nakloněné prostředí v zemi, kde by byl nějaký problém tam základnu rovnou postavit. V těchto objektech pracují lidé z USA.

   V některých státech to nedělali. Například v těch, které dobyli, jako třeba Německo, Irák, Itálie, Korea, Japonsko... Někde je zvou sami a dokonce nabízí za to peníze jako v Polsku, Saúdské Arábii, Kataru, Kuvajtu, Pobaltských republikách..

   A někde sice vláda (většinou proplacená) tajně souhlasí, ale buď obyvatelstvo nebo někdo jiný (většinou Rusko nebo Čína) by to neskousli. Tam US Navy postaví ty vaše školky a nemocnice, prostě nějakou děsně ale děsně ušlechtilou věc, bez které by se ten stát neobešel, (viz stavby na Balkáně nebo Blízkém Východě), a pak se tam nastěhují se svým arzenálem. Obvykle to je v nějakém strategickém vodě. Pokud chtěli pomoct Ukrajině, měli humanitárně podpořit spíš Halič nebo Podkarpatí, Krym to nepotřeboval.

   Víte, u lidí vašeho typu mě nepřekvapuje, že fandíte Americe, ať je její politika jakákoliv. Chápu to, Ameriku a její lid mám rád (některé politiky už méně), ale to, co mě poráží, je vaše neuvěřitelná naivita v tom, jak věříte americkému faktoru šíření "demokracie, humanity, dobra, lásky, prosperity a svobody". Takhle svět nefunguje a nikdy nefungoval. Naopak, co fungovalo, byl faktor války, který měl podobné charakteristiky, které dnes nastoluje ten váš peacemaker a dobroser. Podobné srandy v minulosti skoro smetly Evropu z povrchu země.

   Vymazat
  9. 5:38
   Samozřejmě že tato charitativní činnost jako oprava nemocnic, škol a jiných objektů je propagací USA, potažmo US Navy. No a?
   Řeč byla ale o tom, že USA stavěly na Krymu svou základnu!!! Což je prostě lež jak věž. Jste ochoten to uznat, nebo budete dál mlžit nebo lhát?

   Vymazat
  10. Tak kdyz jsou americani take milosrdni a staveji a opravuji skoly a skolky chudakum lidem. ... proc tedy nevezmou .. caravans .. lidi co chteji zit v USA a proc proti nim posila vlada ozbrojene vojaky ... to ale humalni a demokraticke neni ..

   Vymazat
  11. Zase odvádíte řeč od vašich lží a pokoušíte se mlžit.
   Když už jsme u toho, tak mi tedy napište, proč do těch zlých USA, plných bezdomovců, ve kterých je strašná bída, nezaměstnanost a jsou těsně před krachem, směřuje těch 20.000 nebo kolik, lidí? A proč třeba do skvělého Ruska nesměřuje nikdo?

   Vymazat
  12. 10:03, záměrně přehlížíš část textu, co jsem psal. Napřed školka, za ní báze. Kdyby tam měli bázi, těžko by Rusáci získali Krym. Dtto bylo v Rumunsku, Bulharsku atd. Ve státech které dobyli, žádné školky samozřejmě nestavěli - Kosovo Bondsteel. Budeš dál točit, nebo ti to stačí takhle?

   O potřebě základny na Ukrajině se vyjadřoval v minulosti už Clinton, a Obama to převzal ve svém druhém volebním období. Kromě nich se touto nutností oháněli všichni představitelé NATO, obzvlášť Rasmussen. Nedělej že sebe většího naivu než jsi.

   11:38, do Ruska také směřují spousty lidí, včera Putin podepsal nový migrační zákon. A stejně tak jako v EU a USA, je víc těch, které byste raději nepřijali. Ale přichází i špičkoví specialisté. Přitom Rusko není tak bohaté, co se týká HDP ani platy za moc nestojí, ale je tam hodně pracovních příležitostí. A někdy zajímavých. U Ruska je vůbec obdivuhodné, že se dokázalo po tom marasmu vzchopit na takovou úroveň.

   Co se týká přetahování špiček, v tom vedou USA, kam odmigrovaly špičky z Evropy, Ruska i Asie. Holt 250 let bez války a dolar jako světová rezervní měna se nějak projevit musí. Bylo by divné, kdyby to bylo naopak.

   Vymazat
  13. Pán má jistě na mysli tu US charitu co předvedla v Jugoslávii v 99 roce,či Iráku,Lybii a nyní v Sýrii, děti v Syrské Raka jsou z té pomoci blahem bez sebe.

   Vymazat
  14. Pro 11:38
   " A proč třeba do skvělého Ruska nesměřuje nikdo?"
   Že nesměřuje? Podle UN je Rusko hned za USA na 2. místě přílevu immigrantů, zde to vidím na 4. místě
   The largest number of international migrants (49.8 million, or 19% of the global total) reside in the United States. Saudi Arabia, Germany and the Russian Federation host the second, third and fourth largest numbers of migrants worldwide (around 12 million each), followed by the United Kingdom (nearly 9 million).
   https://www.un.org/development/desa/publications/international-migration-report-2017.html

   Vymazat
  15. Tady je Rusko v roce 2000 na 2.místě, 2017 na 4. místě
   http://www.un.org/en/development/desa/population/migration/publications/migrationreport/docs/MigrationReport2017_Highlights.pdf

   Vymazat
 3. 20.50 si lhar , vypadni z diskuse , previte !

  OdpovědětVymazat
 4. No tento "expert" žije kdesi okolo r. 1854 a dříve. A zeměpisu asi taky ve škole moc nedal. Jinak přece stačí se podívat na mapu a situace je vcelku jasná. Krym ovládá jak Černé moře, tak i Azovské. A při stavu nešních zbraní se nelze stáhnout za hranice dostřelu ani ukrýt ve spřátelém přístavu. Myslím, že Rusové to všem jasně předvedli vystřelením raket Kalibr z maličkých, říčních člunů v Kaspickém moři a zásahem cíle na 1500 km. Takže každá loď, i americká, půje v případě války během několika minut ke dnu. Rusko má všechny typy lodí a přesně tolik těch lodí, které se do tohoto moře vejdou. Navíc velmi dobrou pobřežní obranu a systémy PVO. Flotila disponuje vlastním letectvem a divizemi námořní pěchoty se speciálním vybavením a výcvikem. Ukrajina má Oděsu v Černém moři a Mariupol v Azovském. Oděsa je převážně ruská a Mariupol je frontovým městem na Donbasu, s linií dotyku na předměstích a pod dostřelem donbaských děl. O systému pobřežní obrany nebo námořním letectvu jsem nikdy neslyšel. Lodě jsou jedna věc, výcvik posádek druhá. Námořníci vždy sloužili déle než pozemní vojska, protože každý z nich musí zvládnout několik profesí, neboť na lodi v boji není odkud přivést posily a nahradit aktuální ztráty. Tak střelec z děla musí být i hasičem, zdravotníkem nebo signalistou apod. A to trvá léta. A pokud je známo, tak z 18 tisíc ukrajinských vojáků dislokovaných na Krymu jich k Rusům přešlo 16 tisíc, ale flotila přešla na ruskou stranu komplet i s velícím admirálem. Lodě tam rezaví dodnes. A jiné moře, a tedy ani námořníky Ukrajina nemá. A cvičit taky nemá na čem. A ani za co. Na Donbasu místo pravidelné armády bojují žoldnéřské bandy. A že by Američani vyslali do boje vlastní techniku a především lidi je velmi, velmi nepravděpodobné. Proto to ošívání ze strany Ukrajinců, kteří jsou jinak vemi proti Rusku uřvaní a blábolí cosi o dobytí Moskvy do týdne apod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakov Kedmi (Izraelec ruského původu) tvrdí, že Rusové mohou potopit americké lodě v Černém moři do 15 minut.
   https://www.youtube.com/watch?v=ZdpYzWZ1Sys
   Krym leží v žaludku více Američanům než Rusům, kteří jim na poslední chvíli vypálili rybník. Údajně byly plány zaútočit na Rusko 6 tisíci křídlatými raketami najednou. Ztráta Krymu tento úmysl ohrozila.

   Vymazat
  2. 21:27, 0:25, no vidíte, já jsem si důležitost Krymu uvědomil už ve svém školském věku roku 1991, při pohledu na mapu, když se dělil SSSR, a někteří dávno šedovlasí naivové vám budou stále blekotat hovadiny o jakýchsi humanitárních akcích. Znám takové lidi. Milují vše americké a slepě jim důvěřují. V čem se odlišují od fanatických bolševiků?

   Jakov Kedmi je zajímavý chlapík, který dokazuje, jak je důležité pro Rusko udržovat úzké kontakty s Izraelem a pracovat na vytváření korektních kontaktů mezi zeměmi Blízkého Východu. Kde záměrně žádné korektní vztahy nejsou, jelikož to není v zájmu jistých skupin za oceánem a za La Manche. Doufám, že časy Sykese a Picota Evropa překoná a konečně začne v této oblasti fungovat normálně. Je to pro nás životně důležité.

   Vymazat
  3. Podle PL se zformovala tajná skupina s označením elf, která si klade za cíl udávat lidi. Jsem zvědav, kdo se k nim přihlásí na NR.

   Vymazat
 5. Rusko by mohlo pouvažovat o propluti řekou sv. Vavřince
  do Lake Ontario. Mrknout se zblízka na Niagara Falls.

  OdpovědětVymazat
 6. Otázkou je, co je podstatnější, Montreuxská úmluva nebo ovládnutí průlivů Bospor a Dardanely Tureckem, současným "spojencem" Ruska ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:11, jistě že Montreaux, tou se přece řídí i Turecko. Turecko určuje, kolik lodí a které, proplují do vnitřního Černého moře. Pro Turky také není dobré, aby jejich kapří rybník plný turistů ovládly cizí žoldáci a definitivně zrušili idylku, která navíc i vynáší slušné prachy.

   Jak byste si představoval "ovládnutí" Bosporu? Vždyť ten leží uprostřed Istanbulu, města země NATO s druhou největší armádou po USA, to myslíte vážně? Apropos. Turecko v Sýrii momentálně relativně s Rusy spolupracuje, ale jinak to moc velcí spojenci nejsou, spíš konkurenti v oblasti. Ale Montreaux je výhodná pro obě země, stejně tak i pro všechny ostatní černomořské státy. Nebo by snad byla lepší válka?

   Vymazat
  2. Řešení se hledá ...

   https://www.eurasia24.cz/veda-technika/item/1784-jak-obejit-bospor-projekt-o-ktery-se-zajimali-stalin-i-breznev-bude-realizovan?fbclid=IwAR22zBa0_5BrSZiNeHir6CJRc4Xy1oy-5FgBzWEIZFUKtwJ5rw3yi_tscbA

   Vymazat
 7. Zase netusi,kde bydli?Jen USA vypada,ze nikdy netrefi domu

  OdpovědětVymazat
 8. Jo jasnačka kalibry těch pár lodí spolehlivě pošlou ke dnu. Touha amerických hajzlů po světovládě je šílená dopadnou jak fuhrer také jsou jeho nástupci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono je celkem legrační, že Rusko velice snadno může ty jejich kocábky v okolí potopit a celá slavná flotila a tím i úderná síla USA skončí. Zbydou jim jen jaderné balistické střely. Proto se snaží dělat báze, hlavně v Evropě, a nacpat do nich rakety středního doletu, protože si jsou vědomi toho, že jejich hlavní klacek na Rusáka neplatí.

   Líbí se mi pravdolásky, které neustále hystericky vykřikují o ruské agresi a ohrožení Ameriky, přitom okolo USA nikdo rakety nerozmistňuje. Amerika je zasažitelná jen balistikou. Oni oni po Američanech tupě opakují tézi, že útokem na Ameriku je zásah torpédoborce, který střílí po vašich vojenských a někdy i dopravních letadlech u vašich břehů.

   Vymazat
 9. Yankies se stale snaží dostat na Black Sea na dostřel Ruska. A nedaj pokoj dokavad nevyprovokují WW III. Ňak nám ten oblíbený (40%) Trump v zahraničí politice bídně kulhá, mezi námi, je jen lame duck.
  https://www.stripes.com/news/ukraine-plans-new-naval-base-as-us-offers-more-weapons-sales-1.547866.
  Že je prý Rusko agresivní v této oblasti, americký hnis.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Agresivní Rusko má v černomoří svou rekreační oblast s letními dětskými tábory a lyžařskými svahy. Má tam svoje vinohrady a porty na Donské říční přepravě. V přístavech kotví výletní lodě. Černé moře křižuje spousta obchodních lodí. Ukrajina má v černomoří velmi důležitý přístav a také turistické pláže, to samé ostatní země této oblasti. Proto byla dohoda v r.1936 uzavřena.

   Mírumilovní peacemakeři ze země tisíce kilometrů vzdálené tam mají po zuby ozbrojené torpédoborce, čtyři základny, z toho dvě raketové, a neustále brečí, že jim vadí Turecko, které se řídí dohodou o vnitřním moři a nepropustí útočné formace do jeho akvatoria.

   Vymazat
 10. viděl bych to na menší základničku na Kubě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle posledních zpráv Rusové budou na Kubu vyvážet auta, a postaví pro Kubu nové železnice. A rázem to bude jako na Krymu s těmi školami. Vykašlat by se na měly obě velmoci. Jsou trapní jak včerejší noviny. Bohužel, taková je světová politika. Vždy tak trochu mimo mísu.

   Vymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mily Radosto,kdyby bylo Rusko primo proti USA,tak at se oba treba po.....Jenze ono je castecne v Evrope,takze je to USA,ktere vyhrocuje konflikt na cizim svetadilu

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Takze ta evropska cast vam nic nerika?:-)

   Vymazat
 12. Od porážky k porážce (Ukrajina - Krym, Sýrie atd. zpět v čase), tak se začínají vypovídat smlouvy platné desítky let. Musí být hodně v zádeli naši partneři, slovy klasika..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JJ...hlavne si nevidi do pusy,kdybych dal chtela hrat tu komedii o spatnem Rusku s timhle bych vazne jeste chvilku pockala,protoze takhle i troubum musi byt jasne, o co jim s Krymem slo

   Vymazat
 13. Myslím, že je na čase aby se Rusko, Čína, Irán, Kuba, Venezuela a další domluvili a uspořádali pravidelná námořní cvičení v Mexickém zálivu, u pobřeží Floridy, Kalifornie, Havaje a argumentovali úplně stejně jako USA v případu Čínského moře, Černého moře nebo Baltu. To by pak mohla být docela legrace. USA to přeci pochopí. Oni mají cit pro svobodnou plavbu a demokracii.

  OdpovědětVymazat
 14. Sveta znaly jsi naivka jestli si myslis ze jenom ty umis anglicky a ponizujes druhe , bud si jisty ze daleko vice lidi mluvi a pise anglicky lepsi nezli ty a ze lide ctou a sleduji posledni zpravy z ruznych zdroju casteji nezli ty ..

  OdpovědětVymazat
 15. Radosto ty Kojetinsky hnupe jdi zpet na vyuku zemepisu rusko ja a vzdy bylo evropska cast a asijska cast to podle tebe hranice ruska a norska je v asiji .. jeee ty jses vul ... co jsi udelal stou osmapadesatkou co jsi tenkrat koupil od toho hajneho a pres rakousko propasoval na Floridu ..

  OdpovědětVymazat
 16. Nemilý Radosto,zopakuj si učivo ze základky.Pak by se ti rozsvětlilo o zeměpisu!Možná by sis při své"inteligenci"vzpomněl,že Evropa se rozkládá od Irska po Ural.Vypadá to,že tě pustili z detenčního ústavu,nebo nedej Bože z blázince!

  OdpovědětVymazat
 17. Doufám, že bude schválena zákon, že Ruská federace může s málečnými loďmi cvičit v mexickém zálivu, a proplouvat Panamským průpalvem, a kotvit u sochy "Svobody".
  Václav

  OdpovědětVymazat
 18. oprava s válečnými loďmi

  OdpovědětVymazat
 19. Článek říká, že USA chce revizí Montreuxské úmluvy dosáhnout stavu, aby se US navy mohla plně rozvinout v Černém moři. Otázkou je, co má co dělat US navy kdekoli jinde na světě, krom mořských oblastí přilehlých k USA v rozsahu potřeb oprávnéné obrany území USA? To se samozřejmě týká všech dalších mocností, pokud podobně zasahují mimo své teritorium, mnohdy ovšem přímo donuceny vojenskými základnami USA i hrozbou aktivit US navy, která svoji silou v samé podstatě ovládá světové oceány, takže je hrozbou nejen svobodě mezinárodní plavby, ale i pro území těch států, které ne zcela vycházejí vstříc zájmům USA. Takže všichni vy, kteří tady všelijakými argumenty ospravedlňujete aktivity USA, řekněte přímo a jednoduše: „Považujeme za správné, aby USA vládnuly světu...“. Já jsem jednoduše proti.

  OdpovědětVymazat
 20. 22:03 opravuji "...že USA chtějí..."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bu spokojený až ruský kozák popojí svého koně v bazenku bílé chatrče ve fasinktonu

   Vymazat
 21. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 1. listopadu 9:52.


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 22. Stejně jako CIA, „The Jamestown Foundation“ se ZOUFALE pokouší o obranu evropských hodnot!

  Drazí soudruzi a soukmenovci, poděkujme všichni sborem soudružce a soukmenovkyni Grulichové za její článeček: Ano, snahy nejreakčnějších kruhů usáckého vojensko-průmyslového komplexu o zajištění bezpečnosti Kyjeva je nutno odsoudit CO NEJROZHODNĚJI!
  Vždyť co znamená ta „bezpečnost Kyjeva“, v žargonu našich dědičných nepřátel z Euroameriky a Izraele?
  Znamená ve skutečnosti připravenost k BRUTÁLNÍ AGRESI vůči krásným ruským vojákům, kteří v brzkém budoucnu osvobodí Kyjev od Ukrajinců stejně rychle a pokojně, jako od nich osvobodili Krym a Donbas.
  Ano, Kyjev i zbytek „Ukrajiny“ („Ukrajina“ je falešné, buržoasně-nacionalistické jméno pro Malorusko) bude osvobozen od evropských hodnot a všech jejich nepolepšitelných obránců, již brzy.
  O tom ať nikdo nepochybuje, nikdo ať neklade marný odpor mírovým tankovým divizím nepřemožitelné Armády Ruské federace, ať už pojedou kamkoli!!

  Co se týče samotné „The Jamestown Foundation“, loutkovodiče zmíněného USáka Glena Howarda: Jak snadno zjistíte při pohledu na její sajty, jde nepochybně o dceřinou organizaci CIA, možná i samotného Mossadu. Ano, nejpodlejších euroamericko-buržoasně-křesťanských lží o Velikém Rusku a samotném Velikém Putinu, BJJP, tam najdete doslova MRAKY.

  Štěstí, že my komunisti a putinisti neovládáme angličtinu, ten prožluklý jazyk imperialismu (a ovládat ani NECHCEME).
  Nechceme, neboť kdybychom porozuměli prolhané západní propagandě, mohli bychom začít ustupovat z našich principálních leninsko-putinských pozic.
  A to by bylo horší než smrt, smrt na němých barikádách a vozových hradbách, při obraně slovanské socialistické vlasti proti útoku evropských hodnot!

  „Pravda a láska nemůže zvítězit nad naší Leninskou pravdou, ani nad naší zdravou třídní a národní nenávistí!“ (V. Klaus st.)


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 23. Hedvicku jdi si dat studenou sprchu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omvyývat přirození vlaznou vodou též uleví, kdyz ne tak pouze Chocholoušek.

   Vymazat
 24. 8.51 Vlažnou nééé-horkou,at se ten pindík sloupne celý a nééé jen předkožka!!!

  OdpovědětVymazat